Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7  8  9  10
Autor:
Pealkiri: Octavia Scout 2,0TDI 135kw 6k DSG 2015 Urmas66 (Vastuseid: 230 | Vaatamisi: 34009)
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 21.07.16 19:46 Tsiteeri


Teema ei oleks üldse teema,kui ma vähe sõidaks,aga sel aastal tuleb vist ligi 60tkm ära.Allla 43-45tkm pole mul üldse kunagi aastast läbisõitu olnud.Ja ka liiter võitu 100km kohta sellise läbisõidu juures on ikka juba number.Mõnel kulub poole aasta peale sama summa.Olles aus,siis auto ostul oli üks argument ka kütuse kulu.
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.

Ja ikkagi huvitab,kuidas teil analoogsed autod rüüpavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kkaurkk
huviline



Registreerunud 12.06.15
Postitusi: 41

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Fabia Combi 1.2 TSI

postitati 22.07.16 09:34 Tsiteeri


Mingist ajakirjast lugesin, et kui ostes tahate hinnata oma auto kütusekulu, siis üldine keskmine tuleb natuke madalam kui on tehnilistes andmetes näidatud linnasõidu kulu. Enda auto pealt suudan sellega isegi nõustuda.

Oma 1.2 TSI 81 kw maantesõidu 4,1 pole iial näinud. Olen saanud maanteel gramm alla 90 sõites kätte 4,4 (kompuutri järgi). Talvel on kütusekulu pea liitrike kõrgem kui suvel. Ja minu kogu keskmine kütusekulu aastaga läbi sõidetud 27 tuhande peale on 6.08. Viimane on arvestatud reaalselt sisse valatud kütuse pealt. Kasutan telefonis äppi nimega Fuelio ja kõik tankimised panen kirja. Olen ka üsna palju kilomeetreid haagisega sõitnud, mis ka mehiselt tõstab kütusekulu. Minimaalne, mida olen kahe tankimise vahel saavutanud on olnud 5,09 reisil olles pikal maantesõidul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 22.07.16 12:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Hakkab lähenema 45000 hooldus ja nüüdseks loen,et auto peaks olema ikka väga hästi sisse sõidetud.
Kõik on tore ja auto sõidab igati hästi.ma olen autoga väga rahul.
Aga veidi häirib see,et kütuse kulu on püsivalt üle 6-e ütleme nii,et 6,5 on üldine keskmine,sda siis reaalselt paagist läbikäinud ja maha sõidetud km arvestuses.Tehase pakutud 4,9-t ei nõuaks,aga alla 6-e võiks ju ikka näidata.
Minu arust on see 6,5 ikkagi liiga palju,sest suurema osa sõidan üksi.Mitte ammu oli juhus nö eskortida ühte veokat,sõtsime umbes 1700km max 90-ga ja seda peamiselt maanteel.Mööda sõite praktiliselt ei teinud ja liikusime mööda 4 realisi teid.Siis sain autole näidu ette 6,0 ja tegelik paaki läinud ning läbisõidetud km arvestatdes, oli ikka 6,3.

Kuidas teil kütte kuluga lood on,kel ka sama euro6 2,0 135kw mootor 4x4 DSG kastiga on?
Ma isklikult olen ikka pigem ökonoomselt siiani sõitnud-või enda arust osanud sõita ja kõigi eelnevate autodega ikka selle tehase lubatu ka kätte saanud.Selle autoga ,aga ei saa sinna lähedalegi,proovi kuidas tahad.
Vahepeal ühe ööpäeva kasutuses olnud 1,6 6k man kastiga sain keskmiseks 3,9 ja seda sama moodi sõites ,kui enda autoga.
Tahaks hooldusse minnes, neilt selle kulu kohta veidi selgitusi saada,kui see kulu ainult minul selline on.


Mul Scout ei ole, aga mootor sama. Tulin mina nädalavahetusel Viljandist Tallinna. Kaherealisel sõitsin meelega rahulikult, püsikas 100 peal. Nägin enne 110 ala numbreid 4,7-4,8 keskmiseks. Koju jõudes oli ees 5.0 (neljarealisel vajutasin), siiani parim tulemus.
Kui mul on linnasõidud, siis keskmine sinna 6,5-7 vahel. Aga maanteel saab alla 6 ikka päris tihti hakkama. Alla 5 on juba selline säästusõit, mida ACC õnneks saab kenasti teha, aga pole väga üritanud.
Komptuuter näitab üldiseks keskmiseks ikka ca 6l, talvel oli see 7l (peamiselt linnas) ja maanteed sõitev RS bensukal 7.1 :D.
Kuid sul on küll selgelt liiga palju. Kui ma rahulikult vuran pikemat otsa, siis 5 kanti tuleb see keskmine päris ruttu, alla selle tõesti ma väga saanud ei ole, kuid pole väga püüdnud ka.

Mis rehv sul all on? Vahest mõni rehv annab oluliselt seda kütusekulu juurde. Mul väike 205/55R16.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.07.16 13:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kkaurkk
Mingist ajakirjast lugesin, et kui ostes tahate hinnata oma auto kütusekulu, siis üldine keskmine tuleb natuke madalam kui on tehnilistes andmetes näidatud linnasõidu kulu. Enda auto pealt suudan sellega isegi nõustuda.


Ma pole sellist väidet küll kuskilt lugenud,aga minu auto linnakuluks, on Škoda andmetel, 5,6l/100km.
ma võin selle väitega nõustuda ja oleks see mul kekmiseks ma oleks üli rahul.Sellist numbrit pole veel enda autol reaalselt keskmisena näinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.07.16 13:17 Tsiteeri


Rehv on mul Michelin Primacy 3 225/50R17 originaal mõõt ja tehase velg ka all.
Eeldan,et kulu on antud ikka tehase seades autole,mida ta mul ka on.

E:surved on kõigis rehvides 2,5( lämmastik), mis on isegi rohkem,kui ette nähtud üksi sõitmiseks(2,2)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 22.07.16 17:46 Tsiteeri


Minu autol tõusis 16 -17" peale minek jämedalt 0,4l kuskil keskmine:cool: (205 laius 225 laiusele)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.07.16 18:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mar
Minu autol tõusis 16 -17" peale minek jämedalt 0,4l kuskil keskmine:cool: (205 laius 225 laiusele)


Täiesti reaalne ja nii peakski see arvutuslikult umbes olema.Aga võttes 0,4 maha jääb keskmine ikka sinna 6,1-6,2 juurde.
Seekord hoolduses lasen ikka kiunu üles,las selgitavad,miks nii on.Ma saan tehnika inimesena aru,et hea minek peabki kütte kuluga seotud olema,aga müüakse ju ligi paar liitrit vähema keskmise kuluga autot.Ma ei saa keskmist isegi väljakäidud linnakulule ligilähedale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
nrvous
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 53

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 2.0 TDI 4x4 DSG

postitati 23.07.16 10:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Teema ei oleks üldse teema,kui ma vähe sõidaks,aga sel aastal tuleb vist ligi 60tkm ära.Allla 43-45tkm pole mul üldse kunagi aastast läbisõitu olnud.Ja ka liiter võitu 100km kohta sellise läbisõidu juures on ikka juba number.Mõnel kulub poole aasta peale sama summa.Olles aus,siis auto ostul oli üks argument ka kütuse kulu.
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.

Ja ikkagi huvitab,kuidas teil analoogsed autod rüüpavad.


Minu autol on Long-term (2216 km) 7.0 l/100km, enamus on linnasõidud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 23.07.16 13:47 Tsiteeri


Selle spritmonitori lehe järgi on jäme keskmine 6,71L/100km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 23.07.16 21:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.


Seda on jah erinevates artiklites ja foorumites märgitud, et selle petutarkvara asendamine tõstab kütuse kulu. St. siis, et euro6 normidele vastavusse viimine nagu tõstaks kütuse kulu mis on ju sellisel kujul nonsenss kuna suurem kütuse kulu suurendab otseselt üldist saastamist ja jalajälge. Teistpidi jälle petetakse ostjat ikkagi madala kütusekuluga meelitades. Nii suur kahvel lubatu ja tegeliku vahel on ikka räige pettus, eriti kui sõidetakse pikemaid otsi. Ilmselt siis ei ole ikkagi tänase diislite arengu järgus veel võimalik mõistliku kuluga euro6 ja 2017 septembrist veelgi karmistuvaid norme diislitele saavutada ilma üht või teist poolt petmata ja hiljuti tuligi uudis, et volvo ja toyota loobuvad järkjärgult sõiduautodele diislite pakkumisest.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 24.07.16 07:07 Tsiteeri


Eile tuli uus üllatus.Läbisõit oli sel hetkel 43350km,kui lõi ette kirja,et kontrolli mootori õlitaset.No ja see oligi ainult mill või paar üle miinimumi.Siiani olen kahe esimese hoolduse vahe ikka ilma lisamatta ära saanud sõita.Mootor on igalt poolt kuiv ja lekkeid ei tuvastanud.
Nüüd muidugi ka selge,miks ei saa longterm õlivahetus välp olla üle 15000-ne,sest lihtsalt ei vea õliga rohkem välja.
Ma pole nagu enne kunagi varrast vaadanud,aga paar nädalat tagasi klaasipesu lisades,lihtsalt huvipärast vaatasin ja oli 1/3 peal ,arvasin et veab hoolduseni(2700 umbes oli jäänud) ilusasti välja,aga võta näpust ei vedanud.
Volvol valasin esimest korda hoolduste vahel peale ,kui läbisõit oli 280tkm.43tkm tundub selle kõrval ikka ebaloomulikult vähe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 24.07.16 09:45 Tsiteeri


Kas kuskil manualis on kirjas kui palju tootja ise lubab õlikulu sellel 2.0TDI'l.

Tuli meelde see soomlase võitlus TFSIga:
http://forte.delfi.ee/news/auto/soome-autojuhi-sojakaik-kaheksakordses-koguses-mootorioli-neelava-audi-vastu?id=71587591


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.07.16 08:40 Tsiteeri


Pole isegi küsinud ega ka uurinud,mis on õlikulutus sel autol,aga minu jaoks on nii ueele autole ikkagi üks kriteerium ja see oleks tehase poolt ette antud hooldusvälp,mille jooksul ei peaks juurde valama.
Ma pole juba 97´a saadik uuena ostetud autodele praktiliselt üldse õli juurde valanud ega ka tasapinda kontrollinud.
Mondeo 1,8bens sõitis 192000 minu käes,Mitsu Outlander 2,0 bens sõitis 160000 ja kummalegi ei valanud koragi õli juurde.Volvoga sai 395000 läbi sõidetud ja sinna valasin mõned viimased korrad peale.1L hoolduse kohta,mille välp on 20000.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 25.07.16 12:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Teema ei oleks üldse teema,kui ma vähe sõidaks,aga sel aastal tuleb vist ligi 60tkm ära.Allla 43-45tkm pole mul üldse kunagi aastast läbisõitu olnud.Ja ka liiter võitu 100km kohta sellise läbisõidu juures on ikka juba number.Mõnel kulub poole aasta peale sama summa.Olles aus,siis auto ostul oli üks argument ka kütuse kulu.
Samas mul tuttaval on Passat 2015 2,0 manuaal kw vist veel rohkem kui minu autol ja veel euro 5 mootoriga(sai enne mai kuud kätte).See auto võtab tõeliselt vähe.Maanteel natuke sõita ja kompu näitab juba 4,.. millegagi.
Ma ise kahtlustan tegelikult seda diisli tarkvara jama,millega enne samad mootorid võtsid ikka kõvasti vähem.Tuttaval ongi see petu tarkvaraga auto.Ja ta ei kavatse seda muutma minna.Minu oma väidetavalt juba puhas sellest.

Ja ikkagi huvitab,kuidas teil analoogsed autod rüüpavad.


Kui vaadata Skoda.ee lehele Octavia hinnakirja ja seal PDF lõpus on nad arvutanud eeldatava eelarve, tehase andmete järgi.
Siis kui unistada 4,9 keskmisest on sinu aastane kulu 3 050 eurot, kui aga 6,2 (suuremat numbrit seal tabelis lihtsalt pole) 3 939 ehk siis 74 eurot kuus on see vahe. Sul on muud kulud seal palju suuremad kui see kütusekulu.
Pole olemas suurt kütusekulu on lihtsalt väikesed tulud :D. Kui sa nüüd mõtled oma autode peale tagasi, siis kas Scout on nendest parem ehk kas see suurem kütusekulu päeva lõpuks ongi enam nii oluline?
Mul on õnnestunud reaalselt saada paagi keskmiseks 5.2l, aga üldine keskmine on suht sama, mis on sul ehk seal 6-7 vahel, kuna mul on linnasõit ülekaalus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.07.16 14:31 Tsiteeri


Eks kõik autod on omal hetkel olnud omast arust parim valik,muidu poleks neid ju ostnudki,aga sellist nö pettust andmetes, pole siiani ühegi autoga olnud.
See on umbes sama,et ostad 0,5l õlle milles on 0,33 sees.
Ma olen tegelikult pigem kiire sõidu harrastaja ,kui uimerdaja,aga ma oskan ökolt ka sõita.Ja kui ma ökolt üritan sõita, tahaks et siis oleks ka sellele vastav tulemus.Siiani olen seda kõigi autodega suutnud saavutada,peale Scoudi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 27.07.16 08:22 Tsiteeri


Samas niipalju kui mul kogemusi, siis see "valetamine" madalama kulu osas tekkis siis, kui tuli see start/stop süsteem.
Enne seda oli RS bensukas linnas 10,7l, mis oli ka reaalne täiesti. Peale seda 8L, mis tegelikult ei kehti ja linnas bensukas võtab ikka sinna 10-11 ligi.
Ehk sisuliselt ei ole toimunud mingit arengut viimased 5a+ jooksul, ainult numbrid paberil on ilusamad, et inimesed ikka ostaks. Teine valik on elekter või CNG, kuid esimese laadimise ajad on ulme ja teise tanklaid on ikkagi väga vähe veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 12.08.16 19:06 Tsiteeri


45000 hooldus tehtud.Lisatööna lasin panna kaks voolupesa lisaks.Sest neljakesi igasugu seadmeid omavas seltskonnas,on üks pesa salongis ikka vähe.Üks lisapesa pandi keskkonsooli, originaali kõrvale ja teine tagumisse tuhatoosi.Elektrik Laagri Škodas pakkus ise nii välja ja väga hea jäi.Üldse on see üks väga asjalik mees.Lisa kaugtuled pani ka tema ja töö on tal igati pefekne.
Õlikulu kohapealt arvati,et see on normaalne ehk pigem tehas arvab,et on normaalne.Muid hädasid-vigasid ei olnud ja nemad ka ei leidnud.Softi uuendamine tehti ka.
Küsisin liitri õli kaasa ja sain spetsiaalses vutlaris liitrise potsiku Castrolit kaasa.Vutlar on väga soliidne.Seal sees vist lapp ja äkki ka ühekordsed kindad.Škoda logo peal ja puha.
Samas omades sellist toodet, tootja nagu tunnistab,et selline häda neil autodel on.Tuttav sai Q7-ga kohe uuest peast sellise vutlaris kopsiku Audi logoga :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
martinifoto
huviline



Registreerunud 10.08.10
Postitusi: 164

Kasutaja on eemal


postitati 13.08.16 06:56 Tsiteeri


Ehk siis isegi uuest peast on võimatu Škodat osta mitte õli sööva mootoriga. No täitsa lõpp. Hakka või japse vaatama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 13.08.16 07:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: martinifoto
Ehk siis isegi uuest peast on võimatu Škodat osta mitte õli sööva mootoriga. No täitsa lõpp. Hakka või japse vaatama.


No ega seal japsi poolel ka midagi erilist pole.Kui siis Lexus hübriid,aga seal hinnanumbrid ka teisest klassist.Toyota disain on minule vastuvõetamatu ehk siis koledad on nad.Honda on tehniliselt kuidagi üldse ajast maha jäänud ja disain on ka kudagi sobilikum lennukitele,kui autodele.Nissan ehk siis neist täna kõige asjalikum,aga mulle nad ka ei meeldi.
Eurooplastest on veel Ford ja Volvo ,aga neil mõlemil ka uued mootorid just tulnud,ei tea mis need endast kujutavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 15.08.16 09:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: martinifoto
Ehk siis isegi uuest peast on võimatu Škodat osta mitte õli sööva mootoriga. No täitsa lõpp. Hakka või japse vaatama.


Väidaks vastupidist ,minu 135 kw diislil ,näitab õlivarras enne hooldusesse minekut praktiliselt sama taset ,mis hooldusest tulles.
Mitte mingisugust õlikulu .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 15.08.16 19:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Õlikulu kohapealt arvati,et see on normaalne ehk pigem tehas arvab,et on normaalne.


Huvitav küll millega seda õlikulu siis ka põhjendatakse juba nii uuel mootoril, kulumist ei tohiks ju veel olla. Mina olen siiani teadnud,et korras mootor õli ei võta hoolduste vahelisel ajal ja mul ei ole ka mitte ükski auto õli juurdevalamist vajanud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.08.16 20:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jato
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Õlikulu kohapealt arvati,et see on normaalne ehk pigem tehas arvab,et on normaalne.


Huvitav küll millega seda õlikulu siis ka põhjendatakse juba nii uuel mootoril, kulumist ei tohiks ju veel olla. Mina olen siiani teadnud,et korras mootor õli ei võta hoolduste vahelisel ajal ja mul ei ole ka mitte ükski auto õli juurdevalamist vajanud.


Nagu ma juba eespool mainisin,siis ei põhjendatagi, vaid loetakse normaalseks.Kui ma vastu ütlesin,et Volvole valasin esimest korda õli, hoolduste vahel lisaks, peale 336000 km läbimist. 320000 hooldusest oli siis 16000km möödunud.Rohkem,kui Škoda välp.Selle peale oldi lihtsalt vait.
Mees kes müüs mulle auto ütles,et tal oli ühel 2,0 dislal vahepeal korra võtnud ja siis oli jälle asi ok olnud.
Mul sattus siia vahele ka paar-kolm tuhat km Saksa kiirteedel,äkki see oli määravaks.Samas ei tohiks ju olla, kui loogiliselt mõelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 03.09.16 15:04 Tsiteeri


Puhkusereis Horvaatiasse ja tagasi tehtud ning poole reisi peal,4800km peale hooldust, valasin liitri õli sisse.Minu jaoks ikka ilmselgelt ei ole asi enam normaalne.
Helistasin Laagri esindusse ja panin esmaspäevaks aja.Tehakse siis nö õlikulu monitooring.Lastakse kõik õli välja ja pannakase norm sisse.Siis ilmselt mingi aja takka lähen uuesti näitama.Eks kohapeal selgub.
Nüüd hakkan vist 50+tkm läbinud autoga iga nädal teeninduses käima :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.16
Postitusi: 13

Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: octavia 4x4, superb outdoor 4x4

postitati 03.09.16 17:49 Tsiteeri


Loe nagu muinasjuttu, mul vanem kärakas 2010 aastast ja kahel hooldusvälbal on õlikadu peale 10-12tkm olnud õlivarda järgi maksimumist ~1/3 allapoole. Läbisõit 200+tkm. Pole ka ise teab mis kerge jalaga.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 04.09.16 04:59 Tsiteeri


Minu 1,8TSI masin võeti 4-aastase garantiiaja lõpupoole jutule, kui õlikulu oli üle 1l 1000km, tehti mõõtmine ja läks töösse. Läbisõit oli siis ca 80k km.
Momendil on vahetatud mootoriga (läbisõit sellega omakorda ca 50k km) kuluks nii 0,25-0,5l 5000km piires, pigem väiksema numbri poole. Esimese hoolduseni peale valama ei pidanud kusjuures. Ei oskagi öelda, millest antud kõikumine sõltub (linn, maantee, kiirtee, talv-suvi jne) aga selle numbriga võin vist rahul olla.

Võibolla küll diislitega on teine lugu ja aktsepteeritakse ka väiksemat kulunumbrit ning sinul juba uuema põlvkonna mootor samuti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7  8  9  10
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 62.9% - SQL: 37.1%]