Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6  7  ..  10
Autor:
Pealkiri: Octavia Scout 2,0TDI 135kw 6k DSG 2015 Urmas66 (Vastuseid: 230 | Vaatamisi: 33992)
J2T
huviline



Registreerunud 25.02.15
Postitusi: 53

Kasutaja on eemal


postitati 16.12.15 21:12 Tsiteeri


Mida madalamal täistuled on, seda vähem kasu neist on. (miks muidu suurtel masinatel täistuled kabiini katusel) '
Udutulesid lisavalgustusena kasutamine näitab hoopis muud...:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 17.12.15 09:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Mida madalamal täistuled on, seda vähem kasu neist on. (miks muidu suurtel masinatel täistuled kabiini katusel) '
Udutulesid lisavalgustusena kasutamine näitab hoopis muud...:P


Olles ise ikka üle 10 aasta omal ajal suurega sõitnud,siis võin öelda,et need katuse tuled ei ole alati parim lahendus.Minul oli 4 lisatud,millest 2 katusel ja 2 stange ,sees udukate kohapeal.Udud olid suurte tulede sees.Olenevalt ilmast ja teeoludest kasutasin nii ühte kui teist eraldi,aga vahel ka koos.
Loomulikult oleks ka Škodal pannud tuled kõrgemale,kui oleks saanud,aga pole kuhu panna.Ülemist võret ei tahtud retsima hakata ja see oleks kole ka jäänud.Stanget mille peale panna polnud.
Valisin omast arust parima lahenduse,et oleks valgust rohkem ja ei rikuks auto välimust.
Välimus jäi samaks ja valgust sai rohkem.Mina olen rahul.
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mihkelt
huviline



Registreerunud 17.12.15
Postitusi: 2

Kasutaja on eemal


postitati 17.12.15 12:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Täiesti teemaväline, aga sina oled siis järelikult üks nendest meestest, kes täiesti põhjendamatult vilgutab, kui inimesed neljarealisel täiesti põhjendatult äärmises reas kaugtulesid kasutab. Põhjus, miks sinu vilgutamise peale ära kustutatakse, on see, et järelikult sinu lisatuled liiga eredad. Üldjuhul kui mulle vilgutatakse, siis ma ei võta ka kaugtulesid maha, sest mind absoluutselt ei häiri kui äärmisel rajal vastutuleval autol kaugtuled peal ja minugi poolest sõitku seal kaugtuledega. Kindlasti on palju neid, kes põhimõtte pärast ei taha, et teised kasutaks neid ja siis sõidavad rõõmsalt poolpimeduses edasi. Octavia xenonidel on hea see, et nad lülituvad "kiirtee"-režiimile, aga kõigil autodel pole nii targad tuled ja sellepärast kasutatakse kaugtulesid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 17.12.15 15:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mihkelt
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Täiesti teemaväline, aga sina oled siis järelikult üks nendest meestest, kes täiesti põhjendamatult vilgutab, kui inimesed neljarealisel täiesti põhjendatult äärmises reas kaugtulesid kasutab. Põhjus, miks sinu vilgutamise peale ära kustutatakse, on see, et järelikult sinu lisatuled liiga eredad. Üldjuhul kui mulle vilgutatakse, siis ma ei võta ka kaugtulesid maha, sest mind absoluutselt ei häiri kui äärmisel rajal vastutuleval autol kaugtuled peal ja minugi poolest sõitku seal kaugtuledega. Kindlasti on palju neid, kes põhimõtte pärast ei taha, et teised kasutaks neid ja siis sõidavad rõõmsalt poolpimeduses edasi. Octavia xenonidel on hea see, et nad lülituvad "kiirtee"-režiimile, aga kõigil autodel pole nii targad tuled ja sellepärast kasutatakse kaugtulesid.


Kui vastutulija arvab,et on mõistlik nii sõita võin mina ka täitega sõita.
Ise vahetan alati ümber,aga kui ei vahetata,siis ei vaheta mina ka.Kui sind ei sega,milles siis probleem.
Mind küll häirib,eriti kurvides,kus see on ka tegeliklult liiklusseadusega keelatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mihkelt
huviline



Registreerunud 17.12.15
Postitusi: 2

Kasutaja on eemal


postitati 17.12.15 16:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: mihkelt
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ilmselt on ka vastutulijale valusad vaadata,sest 4 realisel kui kleegi täitega vastu põletab ja ma ka täied panen,siis kustutavad kõik vastutulijad oma täied ära, varem ei olnud see mitte alati niimoodi.


Täiesti teemaväline, aga sina oled siis järelikult üks nendest meestest, kes täiesti põhjendamatult vilgutab, kui inimesed neljarealisel täiesti põhjendatult äärmises reas kaugtulesid kasutab. Põhjus, miks sinu vilgutamise peale ära kustutatakse, on see, et järelikult sinu lisatuled liiga eredad. Üldjuhul kui mulle vilgutatakse, siis ma ei võta ka kaugtulesid maha, sest mind absoluutselt ei häiri kui äärmisel rajal vastutuleval autol kaugtuled peal ja minugi poolest sõitku seal kaugtuledega. Kindlasti on palju neid, kes põhimõtte pärast ei taha, et teised kasutaks neid ja siis sõidavad rõõmsalt poolpimeduses edasi. Octavia xenonidel on hea see, et nad lülituvad "kiirtee"-režiimile, aga kõigil autodel pole nii targad tuled ja sellepärast kasutatakse kaugtulesid.


Kui vastutulija arvab,et on mõistlik nii sõita võin mina ka täitega sõita.
Ise vahetan alati ümber,aga kui ei vahetata,siis ei vaheta mina ka.Kui sind ei sega,milles siis probleem.
Mind küll häirib,eriti kurvides,kus see on ka tegeliklult liiklusseadusega keelatud.


Hehe, aga samas sa paned täistuled peale koos lisatuledega, kuigi pead piisavaks lähituledega sõitmist. See pole üldse pahatahtlik, eksole....

Vähemalt Eestis kehtivas liiklusseaduses pole seda niimoodi otsesõnu öeldud ning kehtib sama reegel nagu ka sirgel teel...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 17.12.15 19:16 Tsiteeri


Minu auto kaugtuled koos lisatuledega jäävad valgustugevuselt alla lubatud piiride ehk ref kokku alla 100.Lisad on ref 17,5 ,auto originaale ei tea(ei viitsi vaatama ka minna),aga vaevalt need üle 25 on,pigem 20 ehk kokku tunduvalt vähem kui lubatud.
Mina vahetan alati pigem kaugemalt tuled ära kui viimasel sekundil.Kui vatutulija ei vaheta,tõmban ka uuesti kaugtuled peale.Ma ei ole kiuslik,aga ei lase ka endale ära panna.
Mul silmanägemine väga hea ja üldjuhul on meie 4 realistel ka lähituledega piisavalt hästi kõik näha,sest ka vastutuleva auto lähituled valgustavad ju kahe auto vahelist ala..Pigem on kehva siis kui mõlemad ullikesed kaugtuledega üksteis pimestavad.
Seaduses on selgelt öeldu,et ei tohi pimestada teisi juhte.Kui mind pimestab,siis ühekorra vilksan ja kui ei reageeri,siis nagu küla koerale,nii koer külale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 17.12.15 19:39 Tsiteeri


On 2 erinevat asja, pimestamine ja häirimine. Häirimise all pean silmas seda, et sa märkad vastutulija täistulesid ja silmanurgas ka natuke ehk häirib, aga kui sa vaatad oma sõidujoont ning ei hakka vastutulija tulesid vahtima, siis ei pimesta kah. Mul on küll omal mingi loll refleks vahtida vastutulijat, vähemalt varem oli. Eks neid 4-realisi on erinevaid, väga palju oleneb kui lai on haljasala erinevate suundade vahel ning kurvid on arusaadavad. Aga üldjuhul pole mingit pimestamist enamuses. Soovitan ära käia näiteks Autosõit koolitusel, mul õnnestus seda teha mõned aastad tagasi. Sain nii libeda- kui ka pimedasõidu oma ja pärast seda hindasid kõik osalejad oma senised teadmised ja tõekspidamised ümber. Millal sõita milliste tuledega, millal neid ümberlülitada ja mis pimestab ning mis mitte ja kas lähituledega ikka näeb piisavalt kaugele või eelistada 4-realisel siiski täistulesid kõige parempoolsel sõidurajal. Soovitan see läbi teha, siis tasub rääkida oma heast silmanägemisest. Võrdluseks, mul on silmanägemine üle 100%, aga koolitusel :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 18.12.15 08:49 Tsiteeri


Ei saa ikkagi aru teie probleemist nende tuledega.Ma ju ütlesin,et vahetan alati ümber.Kui vastutulija ei vaheta,siis panen ka täied peale.Kui nüüd vastutulija vahetab,siis järelikult teda pimestas ja ka mina lülitan ümber lähidele.
Vaatasin täna hommikul oma auto kaugtulesid kaugemalt.Ja mis kõige huvitavam,auto originaal kaugtuled pimestavad palju rohkem kui need luup lisatuled.Lisatulesid on lihtsalt näha ,aga nad ei pimesta nii tugevasti kui originaal tuled.Vaatsin umbes 150m kauguselt väikse nurga alt.A´la 4-realise situatsioon.
Ma kasutan enamuses Pärnu mnt 4 realist ja seal on valgustamatta ainult üks sirge lõik Kanama-Jõgisoo vahel ja see ka vaevalt paar km pikk.Muu valgustamatta osa on kurvidega ja üldiselt üsna tiheda liiklusega.Aga leidub ikka mõni ,kes sõidab isegi teise taga nii 200m kaugusel täistuledega.Ma ei saa aru on neil pime hingata või?Selleks ,et üks poolpime näeks teed ,ei näe paljud teised seda kohe kindlasti paremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kuzmits
huviline



Registreerunud 26.06.14
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Alltrack 2,0TDI 130kw DSG 4 MOTION

postitati 18.12.15 14:10 Tsiteeri


Olen pigem ka selle poolt, et kuigi 4 realine, siis kaugtuledega sõitmine ei ole õigustatud. Kui sa ikka narv-tln otsalt pimedas tuled ja oled juba pikalt näiteks vihmases ilmas juba üle 1,5 tunni neid tulesi vahtinud kes vastu tulevad, siis lõpuks peale Rakvere risti 4 realisele jõudmist, eriti näiteks pimeda ja vihmaga, on silmad juba väsinud ka sellest tulede voost, siis häirib ikka tugevalt kui täistuledega auto vastu tuleb. See võib küll lubatud olla ja seda ka propageeritakse, aga mina leian, et päris õige see ei ole ja kui vähegi lugupidamist on kaasliiklejate suhtes, siis mõistlik juht nii ei tee. Kui lähituled on omal kehvad, siisi võiks pigem kiirust tiba maha võtta, mitte täitega panna. Vabandust teise mehe auto teema risustamise pärast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kuzmits
huviline



Registreerunud 26.06.14
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Alltrack 2,0TDI 130kw DSG 4 MOTION

postitati 18.12.15 14:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Sai veelkord täna pikem sõit tehtud ja jäin pimeda peale.Sõitsin pimedas a´250km osa sellest tugeva vihmaga.Ja asi lõplikult selge,et kaugtuled on kehvad.Eriti vihmaga.
Lähituled on ok,aga kaugtuledel on tulede valgustus kaugus ikka kehv.Kõige rohkem häiris see,et nina esine on liialt valge ja see teeb kaugemale vaatamise veel kehvemaks.
Tegemist siis bi-xenon tuledega.Lisakaugtuled on hädavajalikud,et pimedas saaks kiiresti ja turvaliselt sõita.



Mul a4 täpselt sama teema bixenonitega. Kaugtuli on äärmiselt kehv. Ilmselt on need vag grupi lahendused ühe põhimõttega. Pirn on üks ja kaugtule lülitamisel liigub ainult mingi katik ilmselt. Sisuliselt hajub valgus natuke ülespoole ja kõik. Nendel tuledel on d3s tüüpi xenon pirn. Mina pole siiamaani leidnud, et mõni pirnitootja teeks vähe parema valgustugevusega d3s pirni. Osram teeb nightbreakereid küll ga nende tootevalikus on d12 ja d2s xenonitele tavalisest vähe paremad pirnid. Philipsiga minuarust sama lugu. Kas keegi teab järsku mõnel teisel tootjal on valikus?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.12.15 14:29 Tsiteeri


Audi puhul põlevad luubi reflektorid seest pruuniks ja valgus tugevus kaob ,
Olen mitmel oma audil need tuled pilbasteks lammutanud ,netist saab osta uued reflektorid ,kui uusi tulesid ei raatsi osta.
Pärast reflektorite vahetust ei tunne sa oma tulesid äragi.
Lihtsalt üks näide :
http://www.ebay.com/itm/New-2-5-Bi-Xenon-HID-Projector-Kit-Lens-Car-Headlights-Retrofit-Shroud-AC-35W-/181344042858


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tiitk
huviline



Registreerunud 28.02.14
Postitusi: 55

Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Combi 1,8 DSG

postitati 18.12.15 14:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Minu auto kaugtuled koos lisatuledega jäävad valgustugevuselt alla lubatud piiride ehk ref kokku alla 100.Lisad on ref 17,5 ,auto originaale ei tea(ei viitsi vaatama ka minna),aga vaevalt need üle 25 on,pigem 20 ehk kokku tunduvalt vähem kui lubatud.

2x17,5 + 2x27,5=90 (27,5 Superbi bi-xenonil)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 18.12.15 21:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Olen pigem ka selle poolt, et kuigi 4 realine, siis kaugtuledega sõitmine ei ole õigustatud. Kui sa ikka narv-tln otsalt pimedas tuled ja oled juba pikalt näiteks vihmases ilmas juba üle 1,5 tunni neid tulesi vahtinud kes vastu tulevad, siis lõpuks peale Rakvere risti 4 realisele jõudmist, eriti näiteks pimeda ja vihmaga, on silmad juba väsinud ka sellest tulede voost, siis häirib ikka tugevalt kui täistuledega auto vastu tuleb. See võib küll lubatud olla ja seda ka propageeritakse, aga mina leian, et päris õige see ei ole ja kui vähegi lugupidamist on kaasliiklejate suhtes, siis mõistlik juht nii ei tee.

Siin aitab vastutulija tulede mitte vahtimine. Väsitab kui hakata vastutulijat pingsalt jälgima. Ja olgem ausad, Tln-Narva teel on haljasala ikka piisavalt lai, et ega ikka ei sega küll kui oma teepoolt vaatad. 4-realisel pole ka mingit põhjust vastutulijat vahtida rohkem. Aga jah paljudel on refleks ikka vastutulijat fookuses hoida. Aga ega paljud saagi tulede kasutamisest või mittekasutamisest enne koolitust aru. Ma olin ka sama meelt eelkõnelejaga seni kuni koolitusel sai erinevaid olukordi läbi mängitud ja otsene võrdlus sarnases olukorras tehtud. Lisaks täistuledele oli teine hea võrdlus vastassuuna teepervel parkiv auto pooltulede või parktulede korral ja selle kõrval n.ö ratas vahetav autojuht. Aga ok, nüüd läheb liiga OT-ks teise mehe autoteemas


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 19.12.15 09:40 Tsiteeri


Tegin eile väikese katse,et aru saada kumb tuli,kas lisa või originaal kaugtuli, pimestavad vastutulijat rohkem.Seotud ,siis süüdistusega 4 realisel teiste pimestamisest.
Nii üllatav kui see ka pole siis originaal tuli ,kui lülitad kaugtulele muutub jõhkralt pimestavaks.Lasin naisel enda autoga maanteel sõita ja ise sõitsin tema autoga vastu.Tegin seda lausa mõned korrad, eri variante proovides.Neid lisatulesid ei pane isegi tähele enne kui kuskil 150-100m hakkab silm alles neid eristama,aga üldpilt on sama nii lisadega kui ilma, ehk siis, nii kui see katik lähitulelt eest tõuseb muutub tuli vastikult pimestavaks.Tundub,et kogu lisavalgus,mis täistule asendis lisandub, läheb rohkem õhku laiali,kui tee peale.
Ma tegin seda muidugi tavateel,mitte 4 realisel,aga vaevalt ,et seal tuled teisiti näitavad.Tuled olid nö manuaal asendis,mitte automaadi peal,sest muidu keerab väiksemal kiirusel tuled ära,kui keegi vastu tuleb.Maanteel suuremal kiirusel seda ei tee.Ja kiirtee asend hakkab toimima alles kiirusel üle 110(manualis nii kirjas)ja suunab täistulede vihud natuke tee keskele kokku.Meil nagu praegu eriti üle 110 ei sõida ja tegelikult kogu pimeda aastaaja ei saa sõita.
Volvol olid mul reflektoriga xenon(D2R) lähid+halogeen kaugtuled.Kui kaugtulele ümber lülitas,siis keeras lähitule reflektorit üles ja see muutus ka kaugtuleks.Tuled olid paremad ,kui Škodal koos nende lisatuledega praegu.Hea oli veel ka see,et lähitule valguslaik auto eest kadus kaugtuledega ära ehk silmale oli parem vaadata.Praegusel bi-xenonil aga jääb lähitule laik sama koha peale nina ette,mis teeb kaugele nägemise ka halvemaks.
Aga kokkuvõtteks,kes ikka palju maanteel sõidab on mõistlik lisatuled panna.Olukord on ikka palju parem(kuid mitte ideaalne) kui enne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 19.12.15 12:27 Tsiteeri


Ma arvan ,et see on ka suuresti "rekkameeste haigus",kui oled rekka tuledega harjunud ,siis tunduvad kõikide sõiduautode tuled seasilmadena ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 20.12.15 08:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ma arvan ,et see on ka suuresti "rekkameeste haigus",kui oled rekka tuledega harjunud ,siis tunduvad kõikide sõiduautode tuled seasilmadena ;)


Tegelikult on tänased veoka tuled,kui lisatulesid pole, samuti suht mannetud.Ma küll ise juba üle 10 aasta ei sõida,aga tööalaselt olen nedega seotud ja aegajalt viin mõne remonti või toon ära ning kui ei ole xenon lähitulesid,siis näiteks Volvo veokatel on ikka jube kehvad originaal tuled.Teiste tootjate kohta ei oska öelda,pole ise sõitnud.
Minu silm oli harjunud oma eelmise autoga ehk Volvo XC90-ga aastast 2007 ja tänane Scout on ikka väga mannetu selle kõrval.
Minu tähelepanek on see,et üldse on paljud tänapäevased autod kuidagi kehvemate tuledega, olenematta xenonite ja ledide kasutusele võtmisest.Lähituled on üldjuhul head,aga kaugtuled ei kannata päris paljudel mingitki kriitikat.
Meil pereringis-suguvõsas on erinevate tootjate autosid,millel kehvad kaugtuled.Minu Sout,Hunday i40(2013),Ford Kuga(2014),Lexus RX350(2007).Kõigil on xenon lähid head, peale Lexuse,millel need ka suurt midagi ei näita.
Head tuled on Ford Mondeodel 98 ja 2005 aasta ning Focused 2005 ja 2006 aasta.Kõigil on halogeenid kuid tuled on igati head.Ühel naabril on Seat led tuledega ja need tundusid ka väga head.
Aga loeme selle tulede teema lahendatuks,sest lisades lisakaugtuled on minu mure murtud.Ja ka kõigile kellel see plaanis ,peaks nüüd siin lugemist küll ja veel olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 04.01.16 18:47 Tsiteeri


Eile tegin pikema tiiru mööda Eestit ja enne korralike miinustega ning lumesajuga sõitma hakkamist tekkis mõte võtta maha sooja puhumine esiklaasilt.Aga ,üllatus üllatus,sellel autol ei õnnestu,õhu liikumist salongis üldse reguleerida.On ainult automaat asend ja kõik.
Õnneks(või on autol nii tark kliima)aga esiklaas ei saanud eriti palju sooja ja lumi ei hakanud kleepuma ei kojameestele ega ka klaasile.Sõitsin ligi 700 km ja ei tekkinud kordagi vajadust kojamehigi puhastada.
Kuna oli esimene nö pikem sõit libedatel-lumistel teedel,siis kasutasin käiguvahetusel nii sport,käsitsi kui tava režiimi .Üritasin leida endale parimat ja mugavaimat,aga samas ka kiiret varianti.Käsireziim ei ole, igal juhul maante sõidul, üldse vajalik.
Kõige mõistlikum variant kiirusel umbes 100-105 spido järgi tundus maanteel liikudes nii,et muidu liigud tava-automaat reziimil ja saab ka vabalt püsikat kasutada(mis vähimagi veojõu kontrolli rakendumisel maha läheb) ja kui tuleb natuke paksem lumi või näiteks kurv ,siis lükata sport sisse ja auto läbib kurvi mängleva kergusega(võrreldes tava reziimiga).Eriti hea tundus see kombo Valga-Uulu mnt-l,kus on pikad ja kiired kurvid,mis olid kohati ,aga lumest puhastamatta.
Kusjuures see pidev spordi kasutamine(kohati ka mitukümmend km järjest lõuna-eesti väiksematel teedel) ei mõjunud küttekulule peaegu üldse.Päeva keskmiseks jäi 6,3 auto kompu järgi.Üld kesmine on algusest siiani 6,5-6,6.
Ja järjekordeslt tõdesin,et auto on väga hea.Päev möödus lausa nautides seda sõitu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 05.01.16 01:50 Tsiteeri


Oot, mis mõttes ei saa esiklaasilt puhumist maha võtta? Kliimaplokist saad ju panna jalgadele ja armatuurivõredest puhuma. Proovisin isegi seda sinu soovitatud nippi pühapäeval Octaviaga, aga mõne aja päradt avastasin vastutuleva auto tuledevalguses, et esiklaasil on kerge uduvine peal ja loobusin sellest katsetusest. Ning lumi ei kleepund ediklaasile kummalgi juhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 05.01.16 09:25 Tsiteeri


Kui nüüd sinu jutu peale alles avastasin need nupud seal istme soojenduste vahel.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 05.01.16 09:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Oot, mis mõttes ei saa esiklaasilt puhumist maha võtta? Kliimaplokist saad ju panna jalgadele ja armatuurivõredest puhuma. Proovisin isegi seda sinu soovitatud nippi pühapäeval Octaviaga, aga mõne aja päradt avastasin vastutuleva auto tuledevalguses, et esiklaasil on kerge uduvine peal ja loobusin sellest katsetusest. Ning lumi ei kleepund ediklaasile kummalgi juhul.


Mul ka ei kleepunud ,nagu juba eelpool mainisin.Ilmselt ei suuna Octavia sõidu ajal eriti kõvasti klaasile sooja.Volvol tegi just sinna klaasi keskle liialt sooja ja lumi hakkas seal sulama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 05.01.16 09:43 Tsiteeri


:D Kliimaplokk kõigil selline, kel kliimaseadmega auto. Sul muidugi Webasto ja Menu nupp lisaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 11.04.16 09:04 Tsiteeri


Tänaseks siis 30050km läbisõiduks ja viisin auto Laagri esindusse hooldusse.

Küsiti,et kas on midagi viga ka, või mingeid muresid,aga polnud nagu midagi kurta.

Letihinnas pakuti hoolduse hinnaks 245.- koos km-ga.Oli töölehel ette välja toodud.Lepingujärgselt peaks pärast soodus ka peale tulema.Töö teostamisele pidi kuluma 1,5-2 tundi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 01.05.16 08:02 Tsiteeri


Spido näitab 32000+ ja esisillas on kuulda mingit klobinat.Ise pakuks,et stabika kondi kolin.Aga eks viib see nädal esindusse ja saab teada.
Klobin on eriti hästi kuulda, kui nö vaba hooga, väikese kiirusega, konarlikul asfaldil veereb.
Kui see tõesti stabika kolin,siis ikka kuradi vähe see auto kestab.Mul pole siiani enne 80tuh ühelgi autol midagi veermikus vahetatud.Mondeoga sõitsin 192tkm ja 2x stabikakondid+1 rooliots.Outlanderiga umbes sama läbisõit ja 150tkm pealt esimesed tööd sillas ehk stabika kondid,aga nad ei kolisenud veel, vaid hoolduses öeldi,et võiks vahetada.Volvol läks esimese stabika kontide vahetuseni üle 200tkm.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 01.05.16 21:28 Tsiteeri


Tunnen tõsiselt kaasa neile ,kes octavia 3 kasutatuna ostavad ,näiteks 200 tuhhi sõitnud , siis on sellest autost vist vaid riismed järel ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 02.05.16 09:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Spido näitab 32000+ ja esisillas on kuulda mingit klobinat.


Mees, ära valeta. Kiirusel 32000+ km/h ei tohiks midagi kuulda olla kuna helikiiruse barjäär on ületatud. :P

Muidugi, kui jutt käib odomeetrist on asi teine :D


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6  7  ..  10
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 68.0% - SQL: 32.0%]