Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6  7
Autor:
Pealkiri: Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt (Vastuseid: 170 | Vaatamisi: 19233)
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.01.17 15:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
olen siia teemasse juba ca 5 korda kirjutanud pika jutu ja siis jälle kõik maha kustutanud. seegikord pole kindel, kas postita nupp ka alla läheb või ei... :)
mootoritest üks või teine on enda asi ning mida inimesed mootorist välja tahavad võtta on samamoodi kasutajas kinni. ei ole nii, et taon rusikaga vastu rinda, et bensukas on parem või diisel on parem või peab olema vähemalt x liitrit. ise sõidan 1,8 bensukaga ning diisleid ei vaata enne kui need algavad 3 liitrist. võtab liiter/2 rohkem, siis võtab. rikkaks ei tee see kedagi ning vaesemaks ei tee suur laristamine samuti. seega igal nurgal on tankla kus juurde saab valada ja korras sellega. pigem on siin tähtis nelivedu ja head rehvid või isegi olud aga see on teine teema :)
mis nüüd möödasõite puudutab või siis üldse pikemaid juppe euroopas, siis on meil siin kaks väga suurt äärmust. nimetame siis ühte minusuguseks ja teist teistsuguseks. ise sõidan nii, et suunal tallinn tartu on möödasõite vähemalt rohkem kui on näppe ja varbaid. miks? sest tainapead uinuvad spidokajärgi 90ga ning kui kopsik tuleb, siis võetakse üldsegi 80ne peale, et igaksjuhuks äkki saab trahvi. siis neist tuleb mööda sõita. siis tuleb mingitest rekkadest, kes omataha on pikema jupi kogunud mööda saada. miks? lihtsalt ei suuda tiksuda taga- pigem on endal selline lubamatu +10 spidokajärgi juures, et saaks varem kohale. jah, ei anna see lisa-veerandtundi midagi aga seda raisata ka ei taha. ning siis tuleb neist rongidest mööda saada ja siin on juba mootorit vaja. kui on selline poole kildine auk, siis tuleb rutska põhja lüüa ja sõita sellest jupist mööda. maksku mis maksab- ei suuda lihtsalt nende taga uinuda... olen siis selleks liiga noor või kannatamatu, siis nii on. seega rääkida siin, et ei ole vaja ühtegi möödasõitu teha- sõltub, kes sõidab :)
ja ütlen kohe ära, et kiirusel 100 on minu reaalne kiirus 94. selle kiirusega sõidad kõikidest kopsikutest mööda nii, et isegi ei pildista. kui ei usu, tee proovi.

ning ei käsi kellelgi kiiremini sõita- sõitke kuidas soovite ja turvaline on. lihtsalt sõidame mööda kui ei sobi taga jõlkuda. kui peaks oluliselt lahjema autoga liiklema, siis oleks möödasõidud vähe ohtlikumad, sest peab kõrvalreas kauem tilbendama, aga ega siis need tegemata jää :o


Ma ei tea kui vana-noor sa oled,aga ma sain mitte ammu 50 ja sõidan suht sama moodi.No ei suuda seda, kord kiirendavat-aeglustavat kolonni sõita ja oma auto tegelikku kiirust tean ka samuti nagu sinagi täpselt.
Tartu mnt-d väldin nii palju kui võimalik,sest seal on juhmide konsentratsioon kekmisest veel kõrgem ja peab väga palju mööda sõitma.
Teglikult sõidavad vist kõik ,kes enamvähem hästi sõita oskavad nii,sest imelik on sõita kehvemini,kui oskused võimaldavad.Selline oma rütmist allapoole, kaootilises kolonnis sõit ,võib pigem isegi rohkem ohtlik olla,kui mõned kiired möödasõidud teha.
Ja normaalse sõidu jaoks peab auto enamvähem normaalselt liikuma selles olen sinuga vägagi nõus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 25.01.17 15:51 Tsiteeri


Leidsime punkti milles oleme ühel meelel :D. Ka mulle ei meeldi kolonnis sõrkida - mul püsikas 95 km/h alati - reaalne kiirus ca 92-93 antud autoga. Tüütu on sõita nii, et koguaeg toimub mingi kiirendus, pidurdus jne - sellistel harvadel puhkudel hindan vägagi enda auto võimekust ning muidugi, mis salata - eks endalegi meeldib kohati keskmiselt valusamalt gaasipedaalile vajutada :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 25.01.17 17:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ma ei kandideeri õigsusele, et nii ongi, aga minu silmis on mikromootor 1.0 ja 1.2 alates Octavia suurusest autost. Sellise koosluse juures tundub, et lõpptulem on kokkuvõttes ebaökonoomsem ning mitte nii tarbijasõbralik kui oleks sinna aiste vahele vähemalt 1.4L pannud. Loomulikult oleneb palju ka sellest, kus ja kuidas antud autot



Seda on ju aastakümneid juba õpetatud, et mudeli väikseim mootor tavaliselt on alamõõduline. Kunagi oli selleks 1,3; vahepeal kasvas juba 2 liitri ligi, nüüd on jälle 1 peale tagasi läinud sedamööda, kuidas erivõimsus ja auto mass ja inimeste arusaamine "normaalsest" muutub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 25.01.17 19:14 Tsiteeri


Urmas, sa oled ju paadunud liiklushuligaan selle jutu järgi ja varsti hakkab riik suuremat tasu sult seetõttu küsima. Saad vast aru küll millisele vaidlusele viitan:D
Diisel või bensiin on sama nagu kellele ema, kellele tütar. Mõnele mõlemad. Oluline on see, et esimesel juhul oleks piisavalt kW ja teisel juhul, et naine:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.01.17 20:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Urmas, sa oled ju paadunud liiklushuligaan selle jutu järgi ja varsti hakkab riik suuremat tasu sult seetõttu küsima. Saad vast aru küll millisele vaidlusele viitan:D
Diisel või bensiin on sama nagu kellele ema, kellele tütar. Mõnele mõlemad. Oluline on see, et esimesel juhul oleks piisavalt kW ja teisel juhul, et naine:D


Vaidlus teemal,"trahvid ja sissetulek" on biker.ee lehel juba nädalakese või rohkem kruttinud ja teema on ikka veel väga selgusetu.:D
Trahvi sain mina viimati mingi 5-6 aastat tagasi ringteel Luige kandis,möödasõitu tehes.+17 oli vist ja trahv mingi 53€ äkki. Enne seda oli ka väga pikk "paus".2 kaamra selfit olen ka saanud,viimati Libatses selle posti käest 9€.
Kusjuures kõik trahvid olen saanud autoga ja mitte kordagi tsikliga(EV ajast siis jutt) ;)
Tõenäoliselt olengi paljude arust huligaan,sest sõidan "liiga" kiiresti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 26.01.17 00:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Tõenäoliselt olengi paljude arust huligaan,sest sõidan "liiga" kiiresti.

trahvid ei jõua järgi v?:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 26.01.17 10:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag
Leidsime punkti milles oleme ühel meelel :D. Ka mulle ei meeldi kolonnis sõrkida - mul püsikas 95 km/h alati - reaalne kiirus ca 92-93 antud autoga. Tüütu on sõita nii, et koguaeg toimub mingi kiirendus, pidurdus jne - sellistel harvadel puhkudel hindan vägagi enda auto võimekust ning muidugi, mis salata - eks endalegi meeldib kohati keskmiselt valusamalt gaasipedaalile vajutada :D


Ma isiklikult usun, et enamik, kellel võimsam auto seda ikkagi kasutab ka. Ma sõidan ise ka tavaliselt 100ga, kui kiire siis natukene veel peale, aga pigem on eesmärk hoida keskmist võimalikult kõrgel ehk möödasõidud esimesel võimalusel ja kolonnides ma tavaliselt ei sõida. Kuigi on ka meeldivaid kogemusi olnud, kus 2-3 auto hoiavad kenasti koguaeg sama tempot (ei ole sama seltskond) ning siis on hea koos sõita sellist +20km/h sõitu.

Kuid mulle meeldib ikkagi maanteel bensukas rohkem, selline ergsama loomuga, kahjuks tänane on ainult esivedu ning sellega peab alati natukene mängima (kui pole just ilus ilm).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 27.01.17 08:11 Tsiteeri


Läheb veel natuke aega, enne kui eesti liiklus ei paista välja nagu idiootide MM kabelisse jõudmiseks. Vähemalt Tallinn-Pärnu maanteel on rekkade liiklus nii tihe, et möödasõidu üritamine pole tihtipeale otstarbekas. Nad sõidavad kenasti 90-95km tunnis ka. Ükspäev lugesin üle, kui mitu tuli paarikliomeetrisel jupil vastu. Neid oli täpselt 13. Tavaliselt näeb möödasõit välja selline, et kõigepealt sõidetakse eesolijale pmst tagastangesse, tuled on ka just nii reguleeritud, nagu on, siis tehakse möödasõit ja kui ees on kolonn, siis surutakse ennast sinna vahele ja hetkeks pidurdatakse kiirus 80-85 peale. Ja samamoodi edasi, järgmisse tagastangesse jne. Lõpptulemus on see, et linna jõudes on seesama kiirustaja minuga sama foori taga mõned autod eespool. Kuna sõidan Eestis suht harva ja siin on palju hästiinformeeritud inimesi, siis küsiks, et mida kuradit on inimestel viga? Kas liikluses lolli mängimine on mingisugune teraapia, et kodus vähem laste peale karjuda ja naist kolkida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 27.01.17 15:51 Tsiteeri


Kui võtta seda pikkade rongide tekkimist meie linnade vahelistel maanteedel ,nagu Pärnu ja Tartu mnt,siis siin on süüdi autode liiga suur tihedus.
See ,et sul just ükskord sattus ette selline veokate rivi,,mis liikus 90-ga(rohkem nad ei saa,piiraja ei luba)siis võin igapäevase, sel maanteel liikujana kinnitada,et see pole kaugeltki alati nii.Liigun küll enamuses 4 realisel osal,aga käin ka tihti sealt edasi Kernuni .Pärnus käimist tuleb ka ette ja on kordi,kus üksi kolonn Pärnuni välja ei liigu üle 80-ne.Mina sõidan sellistest võimalusel mööda ja nii on.
Kui sa arvad,et nii sõidetakse ainult meil,siis eksid,nii sõideti ka soomes kui Helsinki-Turu tee( ja ega rootsiski põhjapool veel kõik teed 4 realised pole) oli veel samasugune nagu meie Pärnu mnt-e.Seal olid muidugi boonusena ühel osal teest, möödasõidu radadega osa,aga need rajad olid väga lühikesed ja kõik soovijad seal veokatest mööda ei jõudnud.Siis sõideti ka mujal mööda ja samamoodi kiiluti kolonni sisse jne.Inimesed on üldiselt igalpool samasugused,ainult meil on väga palju kehva sõiduoskusega tegelesi ja palju kehvasid autosid,millega ei jaksa mööda minna ning mis teeb need kolonnid veel pikemaks.
Teede areng on autode juurdekasvule suuresti alla jäänud ja see seda hullust tekitabki.
No ja selleks peabki meie teedel sõitmiseks kiire ja piisavalt võimas auto olema,et kogu sellest kupatusest mööda minna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 27.01.17 19:58 Tsiteeri


positiivne on, kui inimesed julgevad tunnistada, et neil seesamune veidi lühike on.
samas võiks tasahilju endale selgeks teha, et emmi moodi kolonni pressijatel ei lähe asjandus tegelikult sugugi pikemaks.

samas muidugi kolonnis sõitjad ei hiilga ka taiplikkusega. kui endal mitte mingit kavatsust eeslikujast mööduda ei ole, siis hoidke sellist vahet, et möödasõitjad saaksid ilma pressimata ja pidurdamata vahele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 28.01.17 10:33 Tsiteeri


Pikivahe hoidmine on õige, kuid näiteks linnatingimustes keeruline. Kui on kahe auto vahel ruumi parasjagu ühele autole, siis üritab ennast sinna mahutada vähemalt kolm autot. Ise lahendasin kunagi asja nii, et ostsin bensukast vahtralehe märgid ja panin akendele. Koos soome numbrimärkidega tuli selline huvitav kooslus, et mitte keegi ei sõitnud enam tagant stangesse, ega sõelunud ette. Mööda sõideti hämmastavalt suure kaarega. Maru rahulik oli sõita. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 30.01.17 15:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Koos soome numbrimärkidega tuli selline huvitav kooslus, et mitte keegi ei sõitnud enam tagant stangesse, ega sõelunud ette. Mööda sõideti hämmastavalt suure kaarega. Maru rahulik oli sõita. :D


Olen sarnast asja märganud, Rootsi numbritega on Eestis vägagi rahulik sõita. :D


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.02.17 09:22 Tsiteeri


Viimases autolehes taas võrdlus bensiin vs diisel. Targemaks midagi väga ei saa sealt :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 20.02.17 13:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
samas muidugi kolonnis sõitjad ei hiilga ka taiplikkusega. kui endal mitte mingit kavatsust eeslikujast mööduda ei ole, siis hoidke sellist vahet, et möödasõitjad saaksid ilma pressimata ja pidurdamata vahele.


Just täpselt. Kui kaasliiklejad suudaksid hoomata, milline on normaalne pikivahe ja seda suudaksid nad kasutada ka kolonnis sõitmisel, siis me emmid ei lendaks madallennul, teinekord tõesti, kolonni sisse. Lisaks on autol olemas küljepeeglid, ka grupisõitu harrastavatel sõidukitel ja neid võiks, olles liikluses, ka kasutada. Kui tagant tehakse möödasõitu siis ei tule üllatusena, et keegi võib tahta olematute pikivahedega kolonni hetkeks naasta.

Mul on load olnud nüüd 15 aasta jagu ja ainuke liiklusõnnetus on olnud see, kui linnaliikluses anna teed märgi all tagant selga sõideti. SEDA ei saa väga ära hoida, ole sa kui hea juht tahad. Kuid sõites kasutan silmi ja abivahendeid sihtotstarbepäraselt, suudan liiklust lugeda ning seetõttu pole probleeme plekimõlkimistega olnud.
Pole liiklushuligaan, pigem selline Urmase tüüpi..

Edit: teemasse ka- eelistan bensiinimootorit :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 09.03.17 13:08 Tsiteeri


Ma lisan teemasse uue vaatenurga.

Mul veermiku vahetus ees ja kaalun ka Skodiaq'i, valikus on kas 132kW TSI või 140kW TDI. Mulle tundub, et kuigi bensukas hakkab varem tõmbama, siis diisli +80nm ja +8kW võiks tähendada paremat minekut kiirusel 60-120?
Lisaks kuna meil on automaks tulemas, siis -20 g/km CO saastet võiks tähendada ka madalamat maksukoormust.

Minu aastane läbisõit on ca 30 000km ja sellest ca 2000km on haagisega (alati pole täismass). Huvitav kuidas 7 astmeline märgsiduriga DSG DQ500 kannatab paadi välja tõmbamist slipilt?

Olukorras kus tihti on vaja vedada ca 1500kg piduritega haagist, vist ma kaldun diisli poole, kuigi bensukas tundub mulle puhtam ja ka tankides jäävad käed puhtaks.

Hetkel vabalthingava bensukaga millel puudub vajalik njuutonmeeter haagise veoks.

Võrdleks ja vaidelks uue Kodiaqi taustal kahte kallimat mootorit silmas pidades seda teemat edasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 09.03.17 14:21 Tsiteeri


mootoriks selle auto puhul diisel kui vedamist on. madalalt ikka vaja tõmmata ning kui lähed metsavahele, siis arvesta, et
kast nüüd paadi tõmbamisega küll probleeme ei tekita. või kardad, et õli läheb keema ja keerad hoorattad pekki? kui nii juhtub, siis on garantii ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 11.03.17 08:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Ma lisan teemasse uue vaatenurga.

Mul veermiku vahetus ees ja kaalun ka Skodiaq'i, valikus on kas 132kW TSI või 140kW TDI. Mulle tundub, et kuigi bensukas hakkab varem tõmbama, siis diisli +80nm ja +8kW võiks tähendada paremat minekut kiirusel 60-120?
Lisaks kuna meil on automaks tulemas, siis -20 g/km CO saastet võiks tähendada ka madalamat maksukoormust.

Minu aastane läbisõit on ca 30 000km ja sellest ca 2000km on haagisega (alati pole täismass). Huvitav kuidas 7 astmeline märgsiduriga DSG DQ500 kannatab paadi välja tõmbamist slipilt?

Olukorras kus tihti on vaja vedada ca 1500kg piduritega haagist, vist ma kaldun diisli poole, kuigi bensukas tundub mulle puhtam ja ka tankides jäävad käed puhtaks.

Hetkel vabalthingava bensukaga millel puudub vajalik njuutonmeeter haagise veoks.

Võrdleks ja vaidelks uue Kodiaqi taustal kahte kallimat mootorit silmas pidades seda teemat edasi.


Kui vaja paati slipilt välja tõmmata,siis DSG-l on võimalus panna sisse 1 käik ja kõik toimub samamoodi-sarnaselt,kui manuaaliga.Ilmselt on vahe diisli ja bensuka vahel see,et diisel võtab paadi taha vähema siduri libistamisega ja ka madalamate pööretega .Bensukas samas tahab pikemat libistamist ja suuremaid pöördeid.
Kuna pole praktikas seda autot käega katsunudki,siis teoreetiliselt võiks diiseli sidur vähem piinamist saada ja on ka maanteel käruga sõites kindlasti sujuvama minekuga.
30000km aastas on juba selline läbisõit,kus diisel ennast ära tasuma hakkab,kuigi ega nad nii ökod ikka pole,kui andmetest lugedes arvata võib.Ma pakun ennustusena,et Kodiaki 140kw disla hakkab reaalset keskmist võtma nii 7-8 ringis.Kui linna palju siis rohkemgi.Bensukas ilmselt on janusem,eriti suur vahe diisli kasuks võib olla käruga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 13.03.17 09:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Ma lisan teemasse uue vaatenurga.

Mul veermiku vahetus ees ja kaalun ka Skodiaq'i, valikus on kas 132kW TSI või 140kW TDI. Mulle tundub, et kuigi bensukas hakkab varem tõmbama, siis diisli +80nm ja +8kW võiks tähendada paremat minekut kiirusel 60-120?
Lisaks kuna meil on automaks tulemas, siis -20 g/km CO saastet võiks tähendada ka madalamat maksukoormust.

Minu aastane läbisõit on ca 30 000km ja sellest ca 2000km on haagisega (alati pole täismass). Huvitav kuidas 7 astmeline märgsiduriga DSG DQ500 kannatab paadi välja tõmbamist slipilt?

Olukorras kus tihti on vaja vedada ca 1500kg piduritega haagist, vist ma kaldun diisli poole, kuigi bensukas tundub mulle puhtam ja ka tankides jäävad käed puhtaks.

Hetkel vabalthingava bensukaga millel puudub vajalik njuutonmeeter haagise veoks.

Võrdleks ja vaidelks uue Kodiaqi taustal kahte kallimat mootorit silmas pidades seda teemat edasi.


Olen mõlema valikus nimetatud mootoriga (küll superbil) sõitnud.
Diisel on küll jõulisem, aga pöördemomendi kõver on üsna piiratud, st "ei lähe ei lähe" ja siis äkki laksti tõmbab, ja siis jälle kosssdi seisab.
Bensiini jõukõver on märksa lineaarsem.
Diisel on märksa valjuhäälsem kui bensiin. Võrreldes masuudipressiga kõrv lausa puhkab, mootori häält sisuliselt kuulda pole. Maanteesõidul on loomulikult ka diisel vaikne ja müra osas siis vahet pole.

See 140kw diisel vajab minu teada ka ad-blued (loe=veidike suurem €€€ kulu tankimisel).
Diisel vs bensiin - hinnavahe ca 4200€ diisli kahjuks.
Uuena ostes ja mitte üle garantiiaja seda autot pidades ma väga kasti pärast ka ei muretseks.

Ühesõnaga kui eelarve ei ole väga oluline siis ilmselt diisel ei oleks halb valik, muul juhul aga võiks bensiin märksa optimaalsem valik olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 13.03.17 16:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo

Olen mõlema valikus nimetatud mootoriga (küll superbil) sõitnud.
Diisel on küll jõulisem, aga pöördemomendi kõver on üsna piiratud, st "ei lähe ei lähe" ja siis äkki laksti tõmbab, ja siis jälle kosssdi seisab.
Bensiini jõukõver on märksa lineaarsem.
Diisel on märksa valjuhäälsem kui bensiin. Võrreldes masuudipressiga kõrv lausa puhkab, mootori häält sisuliselt kuulda pole. Maanteesõidul on loomulikult ka diisel vaikne ja müra osas siis vahet pole.

See 140kw diisel vajab minu teada ka ad-blued (loe=veidike suurem €€€ kulu tankimisel).
Diisel vs bensiin - hinnavahe ca 4200€ diisli kahjuks.
Uuena ostes ja mitte üle garantiiaja seda autot pidades ma väga kasti pärast ka ei muretseks.

Ühesõnaga kui eelarve ei ole väga oluline siis ilmselt diisel ei oleks halb valik, muul juhul aga võiks bensiin märksa optimaalsem valik olla.


Kas diisli puhul siis vaatamata DSG tihedatele käikudele ja kiirele käiguvahetusele jääb ikkagi mootori jõukõver liiga lühikeseks? 7 käiku ei saa ju nii pikad olla, et jõuaks ühtlast jõukõverat nautida.

Mulle kuskilt (mingi teise auto puhul mõni aasta tagasi) jäi mulje, et Ad-blue paak on ca 15 liitirt millest jätkub ca 15 000km läbimiseks ja selle täitmine maksab umbes 12.- € mis pole teab mis suur kulu. Pigem kipub Ad-blue süsteem nöökima varem või hiljem, tavaliselt varem ja lõpuks ta progetakse süsteemist välja koos tahmafiltriga, siis hakkab olema ülevaatusel "põnevam".

Kas see bensiini 132kW TSI on nüüd tehtud täpsemate õlirõngastega või peab ikka üks käsi koguaeg õli juurde niristama sõidu ajal?

Proovisõit on kokku lepitud juba aga alati tasub ka ENNE teistega arutada, siis ehk oskaks juba proovisõidul rohkematele asjadele tähelepanu pöörata.

Kahju, et pole teada mis valitsus otsustab maksude osas alates järgmisest aastast, muidugi diisli ja bensuka CO vahe pole väga suur aga maksude vahe võib aasta peale tulla ikkagi märkimisväärne firma auto puhul. Hetke plaani kohaselt oleks see ca 17.- € kuus bensuka kahjuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 13.03.17 16:40 Tsiteeri


1.8TSI-ga piirdus minu kogemus esimese 10tuh km-ga, seega õli valamist ei oska kommenteerida. Hetkel 2.0TSI ja sellega 30 tuh km sõitnud, õlivalamisest ei tea endiselt midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Laur
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.15
Postitusi: 78

Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: MB E320CDI

postitati 13.03.17 17:48 Tsiteeri


Sorry, terve teema lugemata.
Oma tagumiku tunnetuse järgi on diisel mugavam sõita, madalalt alates pea max vääne. teeb asja mugavaks, et bensukast võimu saada peab ta pöördesse ajama, mis ei tee sõitu just sujuvamaks.

Kuigi see on nii mitme otsaga asi, et tegelikku tõde polegi.
samas 3,2L diisel 150kW ja 500Nm ei igatse bensukat kuni just rallit ei sõida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 13.03.17 19:54 Tsiteeri


Wazer sa mine võta pikemaks proovisõiduks mõlemad mootorid ja pane oma käru ka kuskile valmis,et see ka ära proovida.
Mina sain Scoudiga mingi 3-4 tunnise proovisõidu teha ehk lausa nõudsin sellist.13.00-17.00 sain sõita.
Need mootorid võivad sõiduauto(superb) peal teisiti käituda,kui nn maasturi peal.Seal ülekande arvud ka võibolla vähe teised.
Kui nüüd Scoudi 132kw 2,0 dislat võtta,siis see vedas igati hästi kuni 4000 pöörde alla kui sporti kasutasid,aga muidu hoidis ka ikka veo taga ja ei kadunud see moment kuskile tavasõidul.Mul oli 6 käiguline.
Üks asi mida kindlasti peab lisana võtma,kui pole,on Drive mode .Ehk ,et saad peale öko ja spordi, ka vahepealset režiimi (comfort äkki oli see) kasutada.Mina tundsin sellest väga puudust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 13.03.17 20:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Laur
Sorry, terve teema lugemata.
Oma tagumiku tunnetuse järgi on diisel mugavam sõita, madalalt alates pea max vääne. teeb asja mugavaks, et bensukast võimu saada peab ta pöördesse ajama, mis ei tee sõitu just sujuvamaks.

Kuigi see on nii mitme otsaga asi, et tegelikku tõde polegi.
samas 3,2L diisel 150kW ja 500Nm ei igatse bensukat kuni just rallit ei sõida.


Nojah, aga need konkreetsed TSI 132kW ja TDI 140kW mis Kodiaqile pakutakse, seal bensukal on max vääne tükkmaad madalamal kui diislil. 1400 rpm vs. 1750 rpm benuka kasuks, kuigi njuutonmeetreid on bensukal veidi vähem. Sellest tekibki küsimus mis sobis suurepäraselt temasse "Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt". Tahakski sõita nii, et ei pea mootorit kräunutama ja ikka on mõnus aga numbreid vaadates tekkis error, et kumb siis on mõnusam kui bensukas ärkab varem.

Kui leiaks kuskilt nende nm kõverad, siis võibolla selgub, et diislil on ka 1400rpm juures juba sama nm 320 mis bensukal, lihtsalt sealt edasi tipp on veidi kaugemal kui turbo saab vungi üles, siis on muidugi diisel mõnusam.

Kas võib olla nii, et reaalses elus selle 140kW diisliga võiks kütusekulu jääda ca 7 liitri kanti (lubatakse 5,7) ja bensukaga peab arvestama ca 10 liitrit (lubatakse 7,3), ning kui lisada haagis taha, siis diisliga +1 liiter ja bensukaga +3 vähemalt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 13.03.17 20:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Wazer sa mine võta pikemaks proovisõiduks mõlemad mootorid ja pane oma käru ka kuskile valmis,et see ka ära proovida.
Mina sain Scoudiga mingi 3-4 tunnise proovisõidu teha ehk lausa nõudsin sellist.13.00-17.00 sain sõita.
Need mootorid võivad sõiduauto(superb) peal teisiti käituda,kui nn maasturi peal.Seal ülekande arvud ka võibolla vähe teised.
Kui nüüd Scoudi 132kw 2,0 dislat võtta,siis see vedas igati hästi kuni 4000 pöörde alla kui sporti kasutasid,aga muidu hoidis ka ikka veo taga ja ei kadunud see moment kuskile tavasõidul.Mul oli 6 käiguline.
Üks asi mida kindlasti peab lisana võtma,kui pole,on Drive mode .Ehk ,et saad peale öko ja spordi, ka vahepealset režiimi (comfort äkki oli see) kasutada.Mina tundsin sellest väga puudust.


Ma juba proovisin küsida pikemaks, paari kuu pärast saab, praegu on kõigile 1 tund korraga, sest proovisõitjate nimekiri pidi olema juba ca kuu aega ette kirjas.

Pole see Kodiaq nii maastur midagi aga ma oleks tänulik kui esimene käik oleks väga väga lühike, siis on kastile lihtsam pehme peal käru liikuma tõmmata. Ei taha suurt raamiga maasturit, need on ebamugavad, läbitud etapp.

Kas Scouti 132kW disla on kahe turboga?

Drive mode peab kindlasti valima, koos Off-Road valikuga, see on veel eraldi. Siis on ehk lihtsam märjal pehmel murul haagisega "nööverdada", hoiab kiiremini libiseva ratta kinni ja ei lõhu muru ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 14.03.17 06:25 Tsiteeri


Mine küsi kõrvalmajast Tiguani pikemaks ringiks, kokkuvõttes need suht samad autod ja saad mootoritest ülevaate sealt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.3% - SQL: 33.7%]