Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Autor:
Pealkiri: Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt (Vastuseid: 170 | Vaatamisi: 19235)
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 15.01.17 13:12 Tsiteeri


Nagu videos näha, siis välistemperatuurid erinevad ja diisliga tundub keegi äbarikum sõitvat, sest paljude muude videode puhul saavutatakse kiirus 160km/h vähemalt paar sekundit kiiremini. Ei tundu just kõige objektiivsem video olevat. Vahet ei ole, kes tahab arvata, et diisel on rämps, see võib ju seda arvata. Nagu juba ennemuiste öeldi, et igaühel on õigus oma isiklikule lollakale arvamusele :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 15.01.17 14:54 Tsiteeri


See välistemp ei mängi nii suurt rolli olgem ausad - on ka teisi videosid, kus kõrvuti sama temp ja tingimused ning tulemus on ikkagi sama. Nagu ütlesid kõigil õigus omale lollakale arvamusele niiet väga vahet ei ole tõesti :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 15.01.17 15:53 Tsiteeri


Kõigepealt on see, et tuleb selgeks teha, mis pannakse mootorite võrdluse puhul aluseks, kas kubatuur või võimsus või hoopis pöördemoment. Praegusel juhul on rohkem nagu sea ja käo võrdlus. Endal meeldib diisli puhul see, et kui on manuaalkast ja ei istu linnas fooride taga, siis võib pooled käigud pmst ära unustada. Ise lähen tavaliselt kolmanda käigu pealt otse üle kuuenda peale ja ei näe küll probleemi, et kellegil jalus tolkneks või poleks jõudu mööda minna. Vähemalt enda masinal on see kasulik pöörete vahemik 1600 ja 5200 vahepeal. 5200 järel tuleb natuke jõuetut tühja maad ja siis juba piirajas.
Järgmise masina ostan siiski bensiinimootoriga ja eks siis ole näha, kas olen rahul või mitte. Autost ei tule tõsiseltvõetavat kogemust paari päeva ja kiirema kurviga, vaid ikka pikema aja jooksul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 15.01.17 17:16 Tsiteeri


No mootori kohapealt saab sellise esimese emotsiooniga ka paari kurvi ja kilomeetriga aru, kui ei ole just väga sarnaste omaduste ja võrdsete mootoritega tegu. Suslik mine sõida tänapäevaste TSI mootoritega ning näed samuti et 1,3,6 on käikude valik - nad suudavad madalalt ärgata paremini ja vedada madalamalt paremini kui diislid (räägin siis samade kubatuuride juures ( kw pole mõtet mängu tuua, kuna bensuka pöörete vahemik pikem, siis loogiline , et kw tuleb sealt kõrgelt juurde).

Olen ka ise 2.0 TDI'ga sõitnud ning minuarust ta küll 5000 pöördeni ei vedanud jõuliselt - pigem 4000 ja kutu - B8 passati 2.0 TDI puhul oli 5000 pöörde juures juba piiraja ehk sinu väide väheusutava kõlaga.
Eks see "minek" ka vastavalt sellele, kes millega eelnevalt sõitnud , auto vedrustuse ja üldse veermikuga seonduv (pehmetel autodel see selg istmesse tunne oluliselt jõulisem, kui jäigematel ja sportlikumatel) jne.
Ei väida, et diislid üldse ei liiguks - kõigel siin maamunal oa koht.

https://www.youtube.com/watch?v=3w1z5LgRJZM

Millegipärast antud TDI superbi puhul samuti ei lähe asi üle 5000 rpm - sul mingi performance versioon antud mootorist? :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.01.17 17:51 Tsiteeri


Minu auto, 2,0 TDI vahetab sport reziimis käike natuke üle 4000 pealt,ja ega siis sealt enam lisa ei tulegi,kui manuaaliga pikemalt lasta.Piiraja on vist jah kuskil 5000 kandis.
1,2 TSI 7DSG laseb 7500 peale ja siis vahetab käiku.Seda siis teeb kui kohe kohalt täiega startida,kui rahulikumalt lased ,siis vahetab 5000 pealt.Piiraja on 1,2 TSI-l ka 7500.Ehk,siis laseb sisuliselt iga käiguga piirajasse.Just täna proovisin.
Seda vahet 6DSG 2,0TDI-l ei ole,et kui spordiga rahulikumalt lased,siis madalamalt vahetaks.Mõnikord kurvilisel kruusal see natuke isegi häirib,sest mingil kiirusel on pöörded laes,aga võiks olla nats madalamal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 15.01.17 18:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag

https://www.youtube.com/watch?v=3w1z5LgRJZM

Millegipärast antud TDI superbi puhul samuti ei lähe asi üle 5000 rpm - sul mingi performance versioon antud mootorist? :o

Ei oska su perfomance kohta midagi arvata. Pöörded lähevad piirajasse 5500 pöörde juures. Võid seda mitte uskuda, kui ei taha, vaba valik. Algusest peale see nii olnud. Ühe teise kuid natukene võimsama diisel Superbi puhul oli samamoodi, lükkas korralikult punasesse, enne kui käiku vahetas ja piirajani välja. Tundus, et kasti seadistusega oli midagi jama, sest automaadi puhul ei tohiks nii teha. Suht ebamugav oli sõita. Kui nüüd videot korralikult vaatad, siis näed, et tahhomeeter liigub sama hoogsalt ka üle 4000 pöörde juures.
Olen sõitnud pmst kõigi bensiinimootoritega, mida VAG toodab. Koosluse puhul Jetta, kolm inimest autos ja 1.4TSI võis küll käikude vahelt jätmise ära unustada. Möödasõidul oli hädavajalik käik allapoole lükata, sest muidu võis vastutulija kaasabil kabelisse sattuda. Hobujõude oli rohkem, kui mu diislil, kuid vääne ikka üsna olematu. Sealt tulebki see bensiini ja diisli vahe. Kui auto rahvast täis ja peaks veel käru taga olema, siis oleks paras autod joonele panna ja numbrid oleksid vastupidised. Mõni siin küll irvitas kütusesäästmise kohapealt, kuid kuna olen suhteliselt hoogse sõidustiiliga, siis on see oluline. Diisli puhul keskmine kulu u 5,5 ja linnas poolteist liitrit rohkem. Bentsukate puhul kipub miinimum olema 8 liitrit ja seda maanteel, üritades rahulikku sõitu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 15.01.17 19:10 Tsiteeri


Äkki võrdleks 1.0 tsi mootorit ka 2.0 liitrise diisliga. Jääks ikka töömahtude juurde. 1.6 tdi nt on jällegi hädisem kui 1.4 tsi ning nende kubatuur üsna sarnane. See selline lõputu vaidluse teema, kuid omamoodi huvitav teada saada teiste arvamust ja arusaamisi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 15.01.17 19:24 Tsiteeri


Võrdleks küll, kui oleks kahe liitrise bensukaga sõitnud nii, et auto oleks täislastis. Samas Jetta jällegi tunduvalt väiksem ja kergem, kui Superb, nii et pole see võrdlus nii meelevaldne midagi. Pealegi ei võrrelnud ma otsesõnu mootoreid, vaid käiguvahetust ja käikude nö vahele jätmist.
Ma ei saa aru sellest, miks diiselautode omanikud suudavad aktsepteerida, et on olemas bensiiniga töötavaid isendeid ja pole neil nagu häda midagi lõppkokkuvõttes. Samas bensiiniautode omanikud kardavad diisleid, nagu tuld ja kui juba kardetakse, siis on rämps.
Diisli ja bensiini teemad on igas autofoorumis ja kõigis on jõutud sama lõpptulemuseni, nagu siin, ehk siis tulemust polegi. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 15.01.17 19:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Kõigepealt on see, et tuleb selgeks teha, mis pannakse mootorite võrdluse puhul aluseks, kas kubatuur või võimsus või hoopis pöördemoment. Praegusel juhul on rohkem nagu sea ja käo võrdlus. Endal meeldib diisli puhul see, et kui on manuaalkast ja ei istu linnas fooride taga, siis võib pooled käigud pmst ära unustada. Ise lähen tavaliselt kolmanda käigu pealt otse üle kuuenda peale ja ei näe küll probleemi, et kellegil jalus tolkneks või poleks jõudu mööda minna. Vähemalt enda masinal on see kasulik pöörete vahemik 1600 ja 5200 vahepeal. 5200 järel tuleb natuke jõuetut tühja maad ja siis juba piirajas.
Järgmise masina ostan siiski bensiinimootoriga ja eks siis ole näha, kas olen rahul või mitte. Autost ei tule tõsiseltvõetavat kogemust paari päeva ja kiirema kurviga, vaid ikka pikema aja jooksul.


ûks sama mark, sama mudel, mõlemas rs, mõlemad 2.0 ûhel väänet rohkem 30nm teisel 27kw rokhem.
mis see võrdsem võrdlus oleks? 2.0 tsi ja bmw 3.0 disla?
diisli kõrgem pöördemoment ei kompenseeri seda et tsi on veel madalamalt juba max jõud taga. videos ju näha.
diisli vahemik oli vist 1750-4400
aga jh vahet pole, sõitke ja nautige..
reaalsete numbrite ja fûûsika vastu ei saa ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 15.01.17 19:38 Tsiteeri


Asi ei ole selles, et ei aktsepteeri diiselmootoreid - asi selles, et ei suuda aktsepteerida väiteid , mis ei vasta tõele - a la diislil madalalt minek parem, kui bensukal jne , kui reaalsed numbrid sama kubatuurilistel mootoritel näitavad midagi muud.
Olen omanud ka ise diiselmootoriga autot - seda küll lühiajaliselt, kuna mina ei suutnud diislitele iseloomuleke iseärasustega harjuda, kuid pole otseselt nende, kui mootorite vastu mitte midagi.
Kõigele on oma otstarve ning klientuur. Lihtsalt ei meeldi "Diislimeeste" arusaamad a la bensiiniga võid pintsleid pesta jne. Jah diisel sobib koormate ja raskete asjade vedamiseks jne , samamoodi nagu bensiinimootor sobib paljudeks muudeks asjadeks paremini.

Mõttetu lahata , mis milleks paremini sobib, kuna see liiga individuaalne ning vaated erinevad. Lõppkokkuvõte on see, et selle suure arutlusega me kuhugi kaugemale lõpuks ei jõua :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.01.17 20:42 Tsiteeri


Üks huvitav võrdlemine tuli veel meelde.Volvo XC90 2,4TDI ja 2,5Turbo bensukas.Esimene oli minul ja teine sõbral.Disla 136kw 400Nm ja bensukas 162kw 320Nm.
No siin oli bensukas ikka täitsa jama võrreldes dislaga.Bensukaga oli minekut siis ,kui pöörded püsivalt üle 3500-4000 hoidis,aga muidu oli ikka suht uimane.Kõige rohkem häiris see,et bensukaga sõites tagus kogu aeg käikualla iga väiksemagi gaasivajutuse peale.Kui maanteel möödasõitu tegema hakkasid ,siis lappis 2 käiku alla ja minekut muidugi oli,aga see minek mulle ei meeldinud.See oli selline piinatud minek.Ühel tuttaval oli veel V8 4,4 XC90 ja ka see ei olnud märkimisväärselt parema minekuga auto.Käru vedamiseks ei olevat üldse kõlvanud.Seda ütles omanik,kel enne oli sama auto 136kw dislana.
Toyota LC V8 bensukas pidavat mõnusama minekuga olema ,kui sama suur disla.Ise pole proovinud,aga tuttav kel on disla ,kasutas kuskil asendus autot ja väitis nii.

Aga ,mis puutub mingile järeldusele jõudmisest Disla verus Bensukas,siis mina ei eelista kumbagi ja jään arvamusele,et mõlemaid on häid.
Aga Väiksemate mootoritega rahavaautod on tänapäeval,dislana kuidagi mõnusama minekuga.Foorumis mingile järeldusele jõudmine ei ole minu arust isegi võimalik.Ja disla saab olla ainult automaat.Manuaaliga ei ole ükski disla võrdluses ühegi bensukaga mitte mingit eelist omav.
Fabia HB 1,2 TSI on ka talutava minekuga auto,aga läheb ta ikka siis ,kui sa ta kurjaks ajad.Sõites ise 2,0TDI Scoudiga,siis sellest on ta ikka jupp maad lahjema minekuga,kuigi 0-100 andmetes on vist ainult alla 2 seki vahe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 15.01.17 21:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag
Asi ei ole selles, et ei aktsepteeri diiselmootoreid - asi selles, et ei suuda aktsepteerida väiteid , mis ei vasta tõele - a la diislil madalalt minek parem, kui bensukal jne , kui reaalsed numbrid sama kubatuurilistel mootoritel näitavad midagi muud.


Su enda väidetega pole just ka lood kõige paremad. Tuleta meelde siinsamas teemas seda kohta, kus mootori kettide üle vaidlesime.
Praegu pole enam küsimus autodes, vaid selles et mõnele lihtsalt peab viimane sõna jääma.
Mina igatahes ei pretendeeri sellele viimasele sõnale, nii et selle teema panen enda jaoks lukku. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 16.01.17 07:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Kõigepealt on see, et tuleb selgeks teha, mis pannakse mootorite võrdluse puhul aluseks, kas kubatuur või võimsus või hoopis pöördemoment. Praegusel juhul on rohkem nagu sea ja käo võrdlus. Endal meeldib diisli puhul see, et kui on manuaalkast ja ei istu linnas fooride taga, siis võib pooled käigud pmst ära unustada. Ise lähen tavaliselt kolmanda käigu pealt otse üle kuuenda peale ja ei näe küll probleemi, et kellegil jalus tolkneks või poleks jõudu mööda minna. Vähemalt enda masinal on see kasulik pöörete vahemik 1600 ja 5200 vahepeal. 5200 järel tuleb natuke jõuetut tühja maad ja siis juba piirajas.
Järgmise masina ostan siiski bensiinimootoriga ja eks siis ole näha, kas olen rahul või mitte. Autost ei tule tõsiseltvõetavat kogemust paari päeva ja kiirema kurviga, vaid ikka pikema aja jooksul.


Tore on seda kemplemist olnud jälgida... ärge siis nüüd solvunud nägu tehes pooleli jätke... :D
Lisan omapoolse näite. Eelmine auto oli 2.0 TDI 130kW 4 motion VW CC, praegune on 2.0 TSI 169kW esiveoline Octavia RS. Mõlemad 6-käigulise DSG kastiga, nii et võrdlusmoment on olnud olemas korralik. CC-ga sõitsin 2,5 aastat ja praeguse RS-iga saab varsti aasta täis. Käikude vahelejätmine manuaalkastiga on võõras teema kuna põhimõtteliselt ei sõida manuaalkastiga, ja fooride taga tiksudes on automaat nagunii mugavam... see selleks. Eks see käigukastide teema on nagu mootoriga, ka rohkem maitse asi. Ei pretendeeri numbrilisele tõele kuid "emotsiooni" ja "tagumikutunnetust" on bensiinimootoris minu tagumiku jaoks märgatavalt rohkem. Diisli väikene efektiivne pööretevahemik, võib küll olla numbriliselt valjem, kuid nii lühike et seda ei taju... bensiinimootor aha veab maksimum momendi juures märgatavalt pikemalt. Peamine põhjus aga miks ma täislaksuga väga korraliku CC Octavia vastu vahetasin oli märgatavalt proosalisem. Nimelt kütusekulu vahet ei ole ja seega pole minu jaoks ka diislil pointi. Talvel kippus diisli kulu isegi suurem olema, kuna tänapäevased mootorid püütakse teha nii pagana ökonoomses võtmes, et salongi soojendamiseks talvel linnasõidus foorist foorini tiksudes, töötas tehase vebasto peaaegu kolmveerand aega kaasa... ehk siis keskmine kulu tuli selline 9 liitri kanti... praeguse RS-ga saan kindlasti sama numbriga hakkama. Kui nüüd vaadata, et diisel ka soetamismaksumuselt on tunduvalt kallim siis argumendid kipuvad otsa saama (need mis diisli kasuks räägivad). Ei püüa siin kellegiga vaielda, tõin lihtsalt enda näite... (mu teine auto peres on 2.0 TDI Tiguan, ja ka selle plaanin bensuka vastu välja vahetada...)
Sai pikk ja segane jutt :) ärge siis kohe põlema minge... :D kuid diisel tasub end nähtavasti majanduslikult ära suurte läbisõitude puhul (mida minu käes autod kunagi ei saavuta, kuna vahetan nad tavaliselt enne välja)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 16.01.17 08:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag
Äkki võrdleks 1.0 tsi mootorit ka 2.0 liitrise diisliga. Jääks ikka töömahtude juurde.


Miks just töömahtude juurde?

Võtaks siis juba Mazda mootorid ette, seal vähemalt bensukal ja diislil samasugune surveaste ja seega vähemalt teoreetilinegi võimalus saavutada sama tulemust. Muidu on nad ju väga erinevad - bensukas vähema surve tõttu hoopis sujuvam ja kannatab kõvemat ülerõhku, diisel seevastu algusest peale parema väändega.

Vahepeal siin korra läks jutt 24h võidusõidu peale, seal teevad tänapäeval ilma hoopis erinevad hübriidid, mitte bensukad ega diislid. Ja ega F1-ski puhtad bensukad pole, seal ju samuti mingid energiasalvestid peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 16.01.17 08:38 Tsiteeri


Tsitaat:

.........Talvel kippus diisli kulu isegi suurem olema, kuna tänapäevased mootorid püütakse teha nii pagana ökonoomses võtmes, et salongi soojendamiseks talvel linnasõidus foorist foorini tiksudes, töötas tehase vebasto peaaegu kolmveerand aega kaasa... ehk siis keskmine kulu tuli selline 9 liitri kanti...


Seda kulu ei teinud sul webasto kohe kindlasti :) ,pigem ikka parem jalg.Ma peast ei tea,palju see webasto tunnis võtab,aga suurte veokate omad võtavad alla liitri tunnis,need on sõidukatel kasutatavatest umbes 1/3 võrra võimsamad,aga pakun,et see sõiduka oma võtab mingi 0,5-0,6l/h ,mis ei anna kütuse kulule suurt midagi juurde.
Ma sõidan enda omaga talvel pigem väiksema kuluga,kui suvel ja see oli nii ka eelmiste autodega.
Minu puhul mängib pigem rolli suurem maantee kiirus suvel.Sõidan koju-tööle mööda 4 realist ja suvel lased ikka nii 130,aga talvel 105.Mul on see keskmine kulu selline 6,3 talvel ja 6,6 suvel.Naise Fabia 1,2TSI on ühtlaselt 7.Naisel on linn/maantee 40/60 ja minul vastupidi,sest ma sõidan päeval linnas ka.
Mis mind minu auto juures meeldivalt üllatas oli see,kui käisin Saksas,siis kiirteel 160-180 liikudes küttekulu ei tõusnud rohkem kui 0,5 liitrit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 16.01.17 08:50 Tsiteeri


ega see netis vaidlemine ei vii kuhugi.
soovitaks ikka kokkusaamine kuskil teha ja korralikult käte abil asi paika panna.
:)
osavõtt vaba ja pealtvaatajatele müüks pileteid. pärast libistaks keik koos rõemsaste õlutit.

ma võin teil öelda, et vahet pole mis mootor.
minu autosõidukogemused on vahemikus lahjast kolmekümnest hobusest kuni tubli paari tuhandeni. diislid ja bensud. eest, tagant ja igalt poolt vedavad.
kõik nad on olnud võimelised saavutama lubade äravõtmist garanteerivaid kiirusi. kõik on võimaldanud ka sõidust rõõmu tunda. paaki valatud kütuse on ka kõik suutnud ää põletada.

sõitke sellegi, mis omale meeldib ja laske teistel sõita nende endi valikute järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.01.17 10:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag

https://www.youtube.com/watch?v=3w1z5LgRJZM

Millegipärast antud TDI superbi puhul samuti ei lähe asi üle 5000 rpm - sul mingi performance versioon antud mootorist? :o

Olen sõitnud pmst kõigi bensiinimootoritega, mida VAG toodab. Koosluse puhul Jetta, kolm inimest autos ja 1.4TSI võis küll käikude vahelt jätmise ära unustada. Möödasõidul oli hädavajalik käik allapoole lükata, sest muidu võis vastutulija kaasabil kabelisse sattuda. Hobujõude oli rohkem, kui mu diislil, kuid vääne ikka üsna olematu. Sealt tulebki see bensiini ja diisli vahe. Kui auto rahvast täis ja peaks veel käru taga olema, siis oleks paras autod joonele panna ja numbrid oleksid vastupidised. Mõni siin küll irvitas kütusesäästmise kohapealt, kuid kuna olen suhteliselt hoogse sõidustiiliga, siis on see oluline. Diisli puhul keskmine kulu u 5,5 ja linnas poolteist liitrit rohkem. Bentsukate puhul kipub miinimum olema 8 liitrit ja seda maanteel, üritades rahulikku sõitu.


Siin ongi see põhine häda. Ärge võrrelge diisleid bensukatega, mille töömaht on väiksem kui 2.0l (1.8 sobib ka veel). Seda on suudetud mitu korda reaalselt tõestada,et need väiksed bensukad suuremate koormuste juures on mannetud ja tehtud puhtalt selle keskkonna teema pärast.
Eks tuleb valida see, mis endale meeldib. Kuna Euroopas on kütus kallis (varsti ka Eestis), siis sealt ka see diisli populaarsus. Mul endalgi ju täna TDI, aga järgmise ostan bensuka. Tahaks jälle sõitu nautida (kiiret).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 16.01.17 12:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Täna eriti 2,0 bensukat ei olegi enam leida.
Octavia Scout 1,8TSI ja 2,0disla on minu arust ka pikalt disla kasuks,kui minekut võrrelda.Ja emotsiooni saad sa tunda just kohapealt minekus ja möödasõitudel.
Kas auto kiirendab 0-100 7,6 või 9,1 sekki pole suures piirdes tajutav ilma kellata.

Sa pead nüüd silmas 2.0 vabalthingavat või turbot? 2.0TSI VW täitsa olemas, isegi sõidan sellisega.
Passat B8 proovinud nii 2.0TDI (150hp) kui 1.8TSI (180hp) versioonis ja disla oli traktor. Mulle meeldis isegi 1.4TSI rohkem kui diisel. Möödasõitudel muidugi jääb 1.4 nõrgaks nats. 2.0TDI tippu pole proovinud ja sellele ei oska hinnangut anda.
7,6 või 9,1 sek on ikka väga hästi tuntav, isegi väiksem vahe. Naise Octavia ametlikud numbrid 8,4sek ja mul oli 1.8TSI Passat 7,9sek ehk vahe on 0,5sek ja ka mu võhikust naine ütles, et sel on ikka hoopis teine minek. 15sek vs 16sek, seal võib vahe mittetajutav olla.
PS! Kas tsikli valiksid diisli, kui oleks saadaval? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 16.01.17 12:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Olen sõitnud pmst kõigi bensiinimootoritega, mida VAG toodab. Koosluse puhul Jetta, kolm inimest autos ja 1.4TSI võis küll käikude vahelt jätmise ära unustada. Möödasõidul oli hädavajalik käik allapoole lükata, sest muidu võis vastutulija kaasabil kabelisse sattuda. Hobujõude oli rohkem, kui mu diislil, kuid vääne ikka üsna olematu. Sealt tulebki see bensiini ja diisli vahe. Kui auto rahvast täis ja peaks veel käru taga olema, siis oleks paras autod joonele panna ja numbrid oleksid vastupidised. Mõni siin küll irvitas kütusesäästmise kohapealt, kuid kuna olen suhteliselt hoogse sõidustiiliga, siis on see oluline. Diisli puhul keskmine kulu u 5,5 ja linnas poolteist liitrit rohkem. Bentsukate puhul kipub miinimum olema 8 liitrit ja seda maanteel, üritades rahulikku sõitu.

Oled sa kindel, et Jettal hobujõude rohkem? Jetta 1.4TSI on 92kw ehk 125hj, see pole sama mootor mis Golfil. Olen antud isendiga sõitnud ja see jääb isegi üksi sõites maanteel hätta. Algul ei saanud aru, et mis pull on, sest 1.4TSI + 7-ne DSG on ka naise Octavial, aga minek tundub jube mannetu. Hiljem siis kontrollisin ja uskumatu kui suur vahe tuli 15hj pealt. Ok, Jetta õigustuseks röökis fakt, et see tuli otse salongist ja läbisõit oli 15km, seega mootor toores. Aga ka Octavia tuli kunagi otse salongist ja esimene tunne oli ikka teravam.
Bensukate miinimum maanteel 8L ja rahulik sõit, selle lükkan ümber. 2.0TSI Alltrack igapäevases kasutuses, keskmine 8+. Maanteel TLN-Riia on 7,3L ja seda iga kord, viimati tagasitulekul Riia-Sigulda-Viljandi-Põltsamaa-Jõgeva-TLN sain 7,2L kompuutri andmeil. Ja kompuutri õigsuses ei kahtle, olen korduvalt mõõtnud paagist-paagini ning tulemus klapib. Möödasõite teen suht põhjagaasiga, eriti kui korraga rohkem kui 1 või 2-st autost möödun. Maanteel rahulikult kruiisides näitab keskmiselt 6,2-6,5L kanti. Seda siis talvel lamellidega. Suvel kulu nats kõrgem, sest ka rehv on 245 siis. Linnas saab normaalselt sõites kulu alla 9L, täitsa võimalik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 16.01.17 13:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Täna eriti 2,0 bensukat ei olegi enam leida.
Octavia Scout 1,8TSI ja 2,0disla on minu arust ka pikalt disla kasuks,kui minekut võrrelda.Ja emotsiooni saad sa tunda just kohapealt minekus ja möödasõitudel.
Kas auto kiirendab 0-100 7,6 või 9,1 sekki pole suures piirdes tajutav ilma kellata.

Sa pead nüüd silmas 2.0 vabalthingavat või turbot? 2.0TSI VW täitsa olemas, isegi sõidan sellisega.
Passat B8 proovinud nii 2.0TDI (150hp) kui 1.8TSI (180hp) versioonis ja disla oli traktor. Mulle meeldis isegi 1.4TSI rohkem kui diisel. Möödasõitudel muidugi jääb 1.4 nõrgaks nats. 2.0TDI tippu pole proovinud ja sellele ei oska hinnangut anda.
7,6 või 9,1 sek on ikka väga hästi tuntav, isegi väiksem vahe. Naise Octavia ametlikud numbrid 8,4sek ja mul oli 1.8TSI Passat 7,9sek ehk vahe on 0,5sek ja ka mu võhikust naine ütles, et sel on ikka hoopis teine minek. 15sek vs 16sek, seal võib vahe mittetajutav olla.
PS! Kas tsikli valiksid diisli, kui oleks saadaval? ;)


On olemas mingi tanki mootoriga V12 tsikkel :D ja keegi vist meil siin eestis ka midagi aretanud.
Ma pole üldse mingi disla 100% eelistaja,lihtsalt väidan,et väiksed bensukad on sama väiksetest diislitest veel lahjemad ja ei enamat.
Seda kiirenduse vahet mainides oli üks konkreetne valik silme ees,ehk siis minu Scout 7,6 ja naise Fabia 9,.. millegagi.
Fabia ei tundu kohalt minnes üldse kehvem,aga kui kiirus sinna üle 70-ne jõudma hakkab,siis pole enam minekut ollagi,kui just sporti ei kasuta.Et edasi läheks peab ikka parema jala sirgeks suruma.Tuttaval Octavia sama 1,2TSI .Ükspäev lähen proovin selle ka ära,sest Fabiale ei kujutaks küll lahjemat mootorit ette.
Ja nagu juba eespool mainisin,siis diisel kaotab paugust kõik oma eelised, kui automaatkast asendada manuaaliga.Siin pole isegi enam vahet,mis suurusega mootor on,esimene käik on neil kõigil nii lühike,et saad liikuma ja ega sealt edasi ka enam midagi ilusat ei ole.

Parandus;õige Scoudi 0-100 on 7,8sekki ja Fabia 9,4


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 16.01.17 13:49 Tsiteeri


Natuke nüüd ülehindad oma auto võimekust, ametlikud andmed annavad 7,8sek :D
Aga võrreldes nüüd kahte 2L mootorit ja natuke sarnaseid autosid, siis bensukas teeb hetkel diislile ära. Tiba meelevaldne võib ju võrdlus olla Scout vs Alltrack, kuid kw/kg suhe suht sama ja Scout 7,8sek vs Alltrack 6,8sek. Alltrackil 27kw rohkem, samas 30NM vähem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.01.17 15:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Natuke nüüd ülehindad oma auto võimekust, ametlikud andmed annavad 7,8sek :D
Aga võrreldes nüüd kahte 2L mootorit ja natuke sarnaseid autosid, siis bensukas teeb hetkel diislile ära. Tiba meelevaldne võib ju võrdlus olla Scout vs Alltrack, kuid kw/kg suhe suht sama ja Scout 7,8sek vs Alltrack 6,8sek. Alltrackil 27kw rohkem, samas 30NM vähem.

Diisel ei hakka vast kunagi bensukale vastu saama. Kui ma võrdlen oma masinaid, siis RS gaasi andes saad kohe aru, et see masin liigub. Diisliga vajutad ja tasapisi liigub jah saab vajutada ning liigub paremini, aga ikkagi nagu uimane kuidagi. V8 GL420CDI ei oli minumeelest suht samasugune, ainult kütusekulu vahe oli 2x.

Mina isiklikult valiks diisli vs bensuka vahel järgmiselt:
Diislit eelistaks:
* kui on tõesti palju vaja sõita, alatest 30tuh+
* veaks tihti käru või auto on muul moel koguaeg koormatud (suusaboksid jms)
* oluline on keskmiselt madalam kütusekulu
* mingi suurem masin, mille V8 bensukaid variante on ilma miljonäri staatust omamata raske kinnimaksta või mitte võimatu

Bensukat eelistaks
* kui sõita vähem kui 30tuh aastas
* midagi igapäevaselt midagi ei vea ning üleliigset kola autole ei kinnita (rattad jms)
* kütusekulu pole niivõrd oluline või on läbisõit väike
* sõidad tihti ainult lühikesi otsi (kuigi siin oleks juba elektri või hübriid masin parem valik)
* autosõit võiks pakkuda ka mingi emotsiooni ning mina ei ole veel kohanud diislit, mis seda pakuks.

Kui me võtame uue auto ning arvestame, et 3a kaotab see 50% oma väärtusest, siis see kütusele kuluv summa on tegelikult niivõrd väike (eeldusel, et 150tuh täis ei sõida), et päeva lõpuks ei ole reaalset vahet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 16.01.17 18:57 Tsiteeri


1.2 fabia versus 2.0 scout
81 kw versus 135 kw
175 nm versus 380 nm
esivedu versus nelikvedu
kuidas on vôimalik neid võrrelda, peale selle, et nad mõlemad on skoda pole andmetes midagi ühist. oleks ime kui nad samamoodi liiguks.:D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 16.01.17 19:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
1.2 fabia versus 2.0 scout
81 kw versus 135 kw
175 nm versus 380 nm
esivedu versus nelikvedu
kuidas on vôimalik neid võrrelda, peale selle, et nad mõlemad on skoda pole andmetes midagi ühist. oleks ime kui nad samamoodi liiguks.:D:D:D


Ega muud ei olegi lisada,kui,et Fabia on 430kg kergem ,kui Scout.Kui see on mitte midagi,siis pole nagu mõtet ka selgitada,et miks ma neid võrdlesin.Kaaluna on see on väga suur erinevus,üks lausa mammut võrreldes teisega, üle veerandi auto kaalust kaaluerinevust. ;)
Fabia on 13,9kg/kw ja Scout 11,5kg/kw kohta.Vahe siin pole jälle just just väga suur,nii et võiks ju nagu võrrelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 16.01.17 20:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Natuke nüüd ülehindad oma auto võimekust, ametlikud andmed annavad 7,8sek :D
Aga võrreldes nüüd kahte 2L mootorit ja natuke sarnaseid autosid, siis bensukas teeb hetkel diislile ära. Tiba meelevaldne võib ju võrdlus olla Scout vs Alltrack, kuid kw/kg suhe suht sama ja Scout 7,8sek vs Alltrack 6,8sek. Alltrackil 27kw rohkem, samas 30NM vähem.


Sorry näpukas,aga kui see ka nii oleks,siis samas need 0,2 sekki ei muuda asja ilusamaks, vaid vähendavad veel seda vahet.Ja Fabia täpne number on 9,4.Ehk siis vahe 1,6 sekki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.7% - SQL: 26.3%]