Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7
Autor:
Pealkiri: Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt (Vastuseid: 170 | Vaatamisi: 19146)
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.04.17 09:09 Tsiteeri


Markus ,sul on bensukas ja seal pole seda VW gruppi huiamist see olnud.Enne seda olid ka nende dislad ökod,kuid ei olnud jälle gaasid paigas.Nüüd kui euro6 asjad on ilma huiamiseta tehtud on ka autode küttekulu suurem.Mul tuttaval 2015 Passat 2,0tdi euro5 mootoriga(aasta alguse auto) ja ta saab sellega reaalselt ka mingi 4,5 sajale keskmiseks ,kui linnas harva käib.Ma ka sain selle autoga sellised numbrid lõdva randmega kätte,aga enda omaga ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
madoc
huviline



Registreerunud 08.04.17
Postitusi: 7

Kasutaja on eemal

Auto: VW Golf VII

postitati 10.04.17 09:57 Tsiteeri


Markus ja Urmas, ma olen nõus, et see NEDC on debiilne. Kui te teate selle sisu, siis ei maksa ka välja tuua, et miks igapäevakulu kõrgem kui välja arvutatud tehasepoolne näit.
Samuti ei tahtnud öelda, et keegi siin vale rehviga sõidab. Lihtsalt lai rehv kõrgem auto hakkab tunduvalt rohkem kütet võtma, kui ei sõida NEDC stiilis. Spritmonitoris on ka 135kw Scout diisli omanikke, kes on paagitäie saanud reaalselt 4.6 kanti. Ju siis teie sõidud ja sõidustiilid erinevad mõõtmismetoodikast tunduvalt rohkem.

Samas kahtlustan ise ka, et Euro 5 või 6 loeb küttekulule. Olen sõitnud manuaal 122hj TSI-ga, mis oli aasta vanem EA211 Euro 5 versioon ja see võtab veidi vähem.
Nt Golf 1.4TSI ACT DSG 140-150hj keskmised: 2012 4.7 (euro 5), 2014 4.7 (euro 5?), 2017 (euro 6) 5.2. Isegi täiesti uue 1.5TSI-ga lubab nüüd tehas 4.9.
Kas nüüd VW "pettis" ja seadistas autod spets testi jaoks paar a tagasi veel rohkem või loeb puhtalt heitmenorm, ei tea.


Urmas, mis on selle (ca 40km) sõidu keskmine kiirus? Ju siis on ummikuid piisavalt või kasutab naine piduripedaali ja gaasi veidi rohkem kui vaja. Või siis käib poes ja mujal ka. Näiteks kui ikka keskmine kiirus on <40kmh, siis alla 6 kütusekulu naljalt ei kuku.

https://www.upload.ee/image/6890387/2015-2017_kevad.png

Olen ise käinud mitmetel proovisõitudel Paldiski mnt Škoda ja VW esindustest 1.0, 1.2, 1.2TSI, 1.4TSI autodega ligi tund aega ja 40-50km (nt Keila kaudu ring või Murastesse ja tagasi). Iga kord on tulemus jäänud 5.0-5.4 vahele. Fabia, Polo, Golf. Käisin ka 1.2 Kia Rioga kunagi ja selle kulu jäi ka sellise proovisõiduga 5.x algusesse.

Pigem loen maanteeks ikka vähemalt 100km sõidud. Eriti just talvisel hooajal on sõidu pikkusel suur roll.

Vb tänane näide: Kesklinn-Mustamäe 8km läbi Kristiine hommikul enne kella 9. Keskm kiirus tuli 33kmh ja kulu 6.5. Kui läheb soojemaks, siis näen linnas ka 5.x numbreid sõidu lõpus.
Talvisel ajal kulub tavaliselt ligi 7 töö-kodu või kodu-töö. -15ga juba näiteks 8.

Eile õhtul samas kärutasin mingi 40km linnas ringi ja lõpuks jäi 5.9 ette (ei ökotanud). Tehase linnanumber: 6.2


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.04.17 12:09 Tsiteeri


Fabia keskmine kiirus oli 53 ja kulu siis 6,2. See üsna tavaline keskmine.Aga mul on suht kama kuidas need tegelased seda mõõdavad ja arvestavad.Fakt on see,et olen siiani kõigi autodega oma stiilis sõites saanud ka alla üld kesmise kulu igapäevaselt sõidetud,aga see pole kordagi õnnestunud kummagi Škodaga :D
Aga on õnnestunud euro5 2,0tdi passatiga,millel suht sama mootor,mis oli minu autol.Ainult sellel oli petutarkvara peal,on siiani.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 12:15 Tsiteeri


Nõus sellega, et kütusekulu kõige suurem mõjutaja on "jalanumber". Mis minu arusaamist mööda aga Urmast pahuraks teeb on see, et isegi maanteel rahulikult sõites ei suuda auto saavutada tehase poolt esitatud keskmist kulu. Ja mitte maantee oma, vaid üldkeskmist. Mina sain enda omaga üldkeskmise maanteel kätte, aga tehase maantee oma 6.0-6.1L on võimalik ainult 80km/h tagantuule ja ilma ühegi möödasõiduta. Ühtegi tõusu ka ei tohiks olla, pigem kerge langus:D Ahjaa, testi järgi tuleks ju kliima, raadio jne ka OFF asendisse lülitada. Käisin rehvivahetuses just ja proovisin enne seda kütusekulu erinevate kiiruste juures ühtlase sõiduga. Sõidad sa 60km/h või 80km/h tunnis, jooksev number oli ikka 7L ja alla 6L läks ainult langeva tee korral. Seega selle 6.0-6.1L saavutamine on ikka väljakutse omaette.
Kui nüüd testitsükli graafikut vaadata, siis no kiirendusajad on nagu Žigulliga sõidaks. Proovi sa sellise tempoga ringi lasta, palju "sõbralikke" lehvitusi ja käeviipeid saab kaasliiklejatelt:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 12:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naine sõidab praegu sllisel trajektooril.6km asfalteeritud külaveheteed(60-e ala),siis Ääsmäelt Kanamani "kiirtee",sealt Tallinna ringtee,kus on üks ,aga liikuv ummik Lagedi kandis ja ongi Suur-Sõjamäel.Lõpppunkt on Soodevahe ehk enne linnapiiri.

OT: Coop kontor?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.04.17 12:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naine sõidab praegu sllisel trajektooril.6km asfalteeritud külaveheteed(60-e ala),siis Ääsmäelt Kanamani "kiirtee",sealt Tallinna ringtee,kus on üks ,aga liikuv ummik Lagedi kandis ja ongi Suur-Sõjamäel.Lõpppunkt on Soodevahe ehk enne linnapiiri.

OT: Coop kontor?


Just sinna jah


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 12:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naine sõidab praegu sllisel trajektooril.6km asfalteeritud külaveheteed(60-e ala),siis Ääsmäelt Kanamani "kiirtee",sealt Tallinna ringtee,kus on üks ,aga liikuv ummik Lagedi kandis ja ongi Suur-Sõjamäel.Lõpppunkt on Soodevahe ehk enne linnapiiri.

OT: Coop kontor?


Just sinna jah

Nüüd läks huvi suuremaks;) Ega ta ostu peal ole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.04.17 13:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naine sõidab praegu sllisel trajektooril.6km asfalteeritud külaveheteed(60-e ala),siis Ääsmäelt Kanamani "kiirtee",sealt Tallinna ringtee,kus on üks ,aga liikuv ummik Lagedi kandis ja ongi Suur-Sõjamäel.Lõpppunkt on Soodevahe ehk enne linnapiiri.

OT: Coop kontor?


Just sinna jah

Nüüd läks huvi suuremaks;) Ega ta ostu peal ole?


Turundus ,kampaaniad ja kaardid-püsikliendid on neil seal vist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 10.04.17 18:30 Tsiteeri


Minu,nüüd juba endise Fabia, viimase umbes 3000 km keskmine kulu oli6,5 ja keskmine kiirus vist 42.Linn 80,mnt 20 suhtega umbes,linna ots oli 3km nii et enamus sõite oli pea külma mootoriga.Jah tehase numbrid on võimalik ette saada olen proovinud maanteel püsikale 90 panna ja ökotada ,160 km kulu tuli 4,2 vist,Tallinnas sai paak täis pandud ja Jõhvis uuesti tangitud,eks seal võibolla erinevate püstolite vahe ka tuli muidugi.Aga see oli ka ainuke kord kuna minu närvikava rohkem sellist roomamist välja ei kannata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamzik
huviline



Registreerunud 22.06.15
Postitusi: 3

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 11.04.17 05:24 Tsiteeri


Sõidan iga päev 100 + 100 km maanteed.
Octavia 1,4, 110 kw, 7 DSG - keskmine 4,7 l/100 km (pöörded seieri järgi ~1750) Paberid lubavad 4,2 - 4,3
Fabia 1,2, 81 kw, 7 DSG - keskmine 5,1 l/100 km(pöörded sieieri järgi ~2000) Paberid lubavad 4,1
Mõlemal püsikas 95 km/h. Sõidustiil sama.
Tehase nubreid saab 80 - 85 km/h sõites.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 11.04.17 07:23 Tsiteeri


Mina käisin oma 135kw 4x4 tartus nädalavahetusel. Ilm ilus.
205/55R16. Sinna sain kuluks 5,5l. Sõitsin oma tavalist sõitu, et kui vaja siis mööda, kui vaja ootasin rahulikult. Tagasi tulles sain keskmiseks 5,9l, liiklust oli siis rohkem. Kuna on suvi, siis kiirused on suuremad kohe. 5L sõidaks ära küll (Viljandist Tallinna ära testitud), kui olla väga tubli ja kasutada ära ACC võimalusi.
Lisaks rehvidele mõjutab ju kütusekulu otseselt: ilmastik. Väga suur vahe on ikka, kas ilm on ilus ja ilma tuuleta või siis kehv suusailm.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 12.04.17 08:27 Tsiteeri


Ma ühinen nenega, kes 1,4 TSI-ga saavad peaaegu lubatud tulemusi, vast 10% üle normi. Aga tehasenumbrite taga ajamisest tunduvalt huvitavam on minu jaoks tõdeda, et see tulemus on üsna täpselt sama, mis nüüdseks 10a vanal enam-vähem sama võimsal diiselmootoril oli (talvel isegi bensuka kasuks) ning parem, kui nüüdseks 20a vanal väheke suuremal diiselmootoril oli. Samas sõidumugavus on iga kell bensukal etem, nii dünaamika kui mürataseme kui haisu kui talviste käivituste poolest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 12.04.17 09:18 Tsiteeri


Tänane TLN-Riia ots võrreldes eelmisega, keskmine +1L ehk 7,7L. Rehv 245 vs eelmise korra lamell 225, hommikune liiklus natuke tihedam maanteel, möödasõite rohkem ja tiba agressiivsemalt ning 110 ala ka see. Samas Riias sees jällegi hõredam liiklus ja eelmine kord sai ka paar peatust tehtud.
Vaatame kas homme saab tagasi ökonoomsemalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 12.04.17 15:00 Tsiteeri


Täna oli sul Riiga sõites täiesti arvestatav tuul vastu. Ja kui su eelmine samasuunaline sõit oli 28 märts, siis too päev oli samas suurusjärgus tuul tagant (eriti ennelõunal). Nii et ei ole nii lihtne nende võrdluste tegemine.

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tänane TLN-Riia ots võrreldes eelmisega, keskmine +1L ehk 7,7L. Rehv 245 vs eelmise korra lamell 225



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 12.04.17 15:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Täna oli sul Riiga sõites täiesti arvestatav tuul vastu. Ja kui su eelmine samasuunaline sõit oli 28 märts, siis too päev oli samas suurusjärgus tuul tagant (eriti ennelõunal). Nii et ei ole nii lihtne nende võrdluste tegemine.

Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tänane TLN-Riia ots võrreldes eelmisega, keskmine +1L ehk 7,7L. Rehv 245 vs eelmise korra lamell 225

Eelmine kord olid mõlemad sõidud pealelõunal, start nats peale 15:00 ja Riiga 29.03 ning tagasi 30.03.
Eks tuul mängi ka rolli alati. Samas oli eemine kord ka natuke tiirutamust ehk maanteelt 1 mahapööramine ja peatus ning Riias veel üks kõrvalepõige ning ummikud natuke tihedamad. Täna muidugi jalg raskem, näeb mis homme. Ja ma saan neid võrdlusi iga kuu teha, vaatab millised + ja - rekordid tulevad. Lihtsalt huvitav, mitte et € üritaks säästa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 15.04.17 11:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer
Ma lisan teemasse uue vaatenurga.

Mul veermiku vahetus ees ja kaalun ka Skodiaq'i, valikus on kas 132kW TSI või 140kW TDI. Mulle tundub, et kuigi bensukas hakkab varem tõmbama, siis diisli +80nm ja +8kW võiks tähendada paremat minekut kiirusel 60-120?
Lisaks kuna meil on automaks tulemas, siis -20 g/km CO saastet võiks tähendada ka madalamat maksukoormust.

Minu aastane läbisõit on ca 30 000km ja sellest ca 2000km on haagisega (alati pole täismass). Huvitav kuidas 7 astmeline märgsiduriga DSG DQ500 kannatab paadi välja tõmbamist slipilt?

Olukorras kus tihti on vaja vedada ca 1500kg piduritega haagist, vist ma kaldun diisli poole, kuigi bensukas tundub mulle puhtam ja ka tankides jäävad käed puhtaks.

Hetkel vabalthingava bensukaga millel puudub vajalik njuutonmeeter haagise veoks.

Võrdleks ja vaidelks uue Kodiaqi taustal kahte kallimat mootorit silmas pidades seda teemat edasi.


Olen mõlema valikus nimetatud mootoriga (küll superbil) sõitnud.
Diisel on küll jõulisem, aga pöördemomendi kõver on üsna piiratud, st "ei lähe ei lähe" ja siis äkki laksti tõmbab, ja siis jälle kosssdi seisab.
Bensiini jõukõver on märksa lineaarsem.
Diisel on märksa valjuhäälsem kui bensiin. Võrreldes masuudipressiga kõrv lausa puhkab, mootori häält sisuliselt kuulda pole. Maanteesõidul on loomulikult ka diisel vaikne ja müra osas siis vahet pole.

See 140kw diisel vajab minu teada ka ad-blued (loe=veidike suurem €€€ kulu tankimisel).
Diisel vs bensiin - hinnavahe ca 4200€ diisli kahjuks.
Uuena ostes ja mitte üle garantiiaja seda autot pidades ma väga kasti pärast ka ei muretseks.

Ühesõnaga kui eelarve ei ole väga oluline siis ilmselt diisel ei oleks halb valik, muul juhul aga võiks bensiin märksa optimaalsem valik olla.


Ma tegin nüüd nii 132kW TSI kui ka 140kW TDI Skodiaq'iga proovisõidu ära.

See sinu kirjeldus:

"Diisel on küll jõulisem, aga pöördemomendi kõver on üsna piiratud, st "ei lähe ei lähe" ja siis äkki laksti tõmbab, ja siis jälle kosssdi seisab. Bensiini jõukõver on märksa lineaarsem."

ei saaks palju enam täpsem olla, väga tabavalt öeldud. Ma seda lauset enne ei mõistnud kui oli proovisõit tehtud.
Tõepoolest, diisli puhul jõud tekib ca 2 sekundit peale gaasi lisamist ja mõnus tõmme on liiga äkki ja väga tugevalt, kuid enne kui jõuab tulla järgmine käiguvahetus, kaob uuesti njuutonmeeter tagant ära. Rahulikult sõites on väga (liiga) rahulik ja äkilisemalt sõites on liiga rapsiv. Mina selle mootoriga nii sõita ei suutnud, et see oleks meeldivalt jõuline. Suure tõenäosusega ka käigukast õpiks ja pikemalt pidades saab siiski selle mootoriga sõbraks. Ilmselt kahe turboga diisel oleks selles osas palju ühtlasem ja mõnusam.
Vaatamata vajadusele aegajalt haagist vedada ja vahest paati sisse-välja solgutada, meeldis mulle bensukas kohe alguses nii palju rohkem, et küsisin pakkumise. Bensukas reageerib kohe, ühtlaselt ja piisavalt jõuliselt. Bensuka hea omadus on veel see, et saab lisada rohkem varustust sama hinna eest :) Ja rohke varustus rõõmustab peale 5. aastat ka remonditöökoda, st. kõik on rõõmsad, mina alguses ja nemad hiljem (võibolla teise või kolmanda omaniku käes).
Huvitava nüansina võin lisada, et tegin mõlema autoga täpselt sama tiiru umbes selle sõidustiiliga nagu ma tavaliselt sõidan ja mõlema mootoriga sain selle sõidu keskmiseks kütusekuluks 9 liitrit. Diisli kohta on see röögatult palju.

Ahjaa, ja müra võrreldes, siis Skodiaqi puhul väga vahet pole, kiirendades on mõlemat kuulda ja rahulikul sõidul on mõlemad vaiksed. Müra on suht sama, võibolla õige pisut bensuka kasuks aga see on subjektiivne arvamus, sest ma lootsin, et see on vaiksem, tagalikult oli diisel ootuspärane ja oleks oodanud, et bensukas on palju vaiksem. Ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 17.04.17 05:37 Tsiteeri


Tõsi, aja jooksul autoga sõites tekivad uued teadmised ja "nõksud" kuidas kapotialune ja roolivaheline tihend omavahel hästi läbi saaksid :)
Kui sa ütled et bens ja diisel kuvasid samu kulunumbreid ekraanil, siis võiks öelda et 1.8 on üsna öko, vähemalt Kodiaqi peal.

Küll veidi offtopic, aga vean oma 1.4-ga aeg ajalt käru, ja no isegi need 110kw jaksavad seda käru liigutada. Ja selgelt paremini kui honda crv 114 kilovatti seda teha jaksasid. Ja minu üllatuseks ei ole käru vedades kütusekulu ka lakke tõusnud. Ilmselt turbomootorit nii väga ei häiri see lisatakistus kui vabalthingavat..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 17.04.17 08:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Tõsi, aja jooksul autoga sõites tekivad uued teadmised ja "nõksud" kuidas kapotialune ja roolivaheline tihend omavahel hästi läbi saaksid :)
Kui sa ütled et bens ja diisel kuvasid samu kulunumbreid ekraanil, siis võiks öelda et 1.8 on üsna öko, vähemalt Kodiaqi peal.

Küll veidi offtopic, aga vean oma 1.4-ga aeg ajalt käru, ja no isegi need 110kw jaksavad seda käru liigutada. Ja selgelt paremini kui honda crv 114 kilovatti seda teha jaksasid. Ja minu üllatuseks ei ole käru vedades kütusekulu ka lakke tõusnud. Ilmselt turbomootorit nii väga ei häiri see lisatakistus kui vabalthingavat..


Ja, tihend peab alati harjuma jah, eriti tänapäeval, kui kast on just eelmise tihendi järgi ennast paika seadnud ja "ise õppinud", tuleb uus tihend tänavalt hoopis teise maneeriga ja ongi elektroonika tükiks ajaks segaduses...

Kodiaqi 132kW TSI on kaheliitrine EA888 ValveLift versioon.
See on wiki arvates EA888 ValveLift versioonidest kõige nõrgem mootor. Tuunijad juba räägivad, et sinna saab ilma rauda muutmata korralikult juurde keerata. :) Ja kuna kast on ka varuga, DQ500 600nm, siis võiks seda isegi kaaluda.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines
https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox

Ilmselt see ValveLift annab talle ökonoomsuse aga õnneks minek on kohe kui gaasi lisada ja pole kuidagi aru saada, et mootor ühtlasel kiirusel pool suletud klappidega töötab. Minu arvates on bensumootor teinud läbi tohutu arengu viimaste aastatega ja nagu paljud siin teemas on bensumootori eelistajad, siis selliste mootorite valguses on see täiesti põhjendatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 17.04.17 17:53 Tsiteeri


DSG kast minuteada ei "õpi" midagi vaid käitub nii nagu parameetrites paika on sätitud. Vähemalt nii on mulle esindusest öeldud ning väljamaa foorumeid tuhlates sama leidnud.

Sellist nn. sõidustiili "õppimist" vms nagu vanakooli turbiinikatel seda ei tohiks DSG puhul olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 394

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 18.04.17 04:12 Tsiteeri


Seda küll, et DSG käitub sisestatud parameetrite järgi aga kuna neid on väga palju erinevaid, siis vastavalt juhi sõidustiilile peaks valima tema stiili jaoks sobivad parameetrid. See peakski siis olema see "õppimine" ehk vastavate valikute tegemine ja nende eelistamine kuniks muid parameetreid ei hakkata eelistama, algul juht ja pärast kast takkajärgi.
Millalgi võiks täitsa isegi esindusest täpsemaltki uuesti üle pärida, kui sinna on tulevikus asja. Mulle nimelt on kindlasti öeldud, et kast õpib aga ega ma üle ka ei küsinud, mida sellega just siis mõeldi või oli see rohkem suusoojaks öeldud, et kunde rohkem ei päriks :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 18.04.17 10:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Täna oli sul Riiga sõites täiesti arvestatav tuul vastu. Ja kui su eelmine samasuunaline sõit oli 28 märts, siis too päev oli samas suurusjärgus tuul tagant (eriti ennelõunal). Nii et ei ole nii lihtne nende võrdluste tegemine.


Tõsi ta on, et tuul võib >10% mõjutada. Igapäevasel maanteesõidul olen täheldanud ka seda, et -1 juures on bensiinikulu kuni 0,5l suurem, kui +1 kraadiga, aga see võib muidugi sõltuda ka sellest, kaua eelsoojendus töötas ja kui energiliselt esimesed 5 km läbisin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.8% - SQL: 37.2%]