Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  7
Autor:
Pealkiri: Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt (Vastuseid: 170 | Vaatamisi: 19228)
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.01.17 13:03 Tsiteeri


Ja nuppudega Nokia ka, see ka rsk ei lagune:D Eks tehnoloogia arengu ja igasugu täiendavate lisade eest tule lõivu maksta. Valik on igaühe enda teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 10.01.17 13:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Mõnel on olnud pihustitega muret, kuid see on pigem harv juhus. Kahemassilist hooratast kasutatakse ka bensiinimootoritel. Tahmafiltri saab umbe reeglina juhi süül. Kui autoga elu jooksul maanteele ei pääse, siis kannatab kasutada kütuselisandeid, mis ei lase filtril umbe minna.
Võite siin minuga vaielda kasvõi viimsepäeva hommikuni, kuid olen jätkuvalt seda meelt, et diiselmootorid on vastupidavamad, kui bensiinimootorid ja seda just veel eriti VAG-autode puhul. Jupid on tõepoolest kallimad, kuid kuna neid eriti ei kulu, siis pole ka vahet. :)


Aga vaidleme :)
Diislil oli eelis siis, kui väiksematel bensukatel ei olnud turbosid. Täna on ikka valdavalt kõigil turbod peal sh suurematel mootoritel.
Vastupidavuselt - kuidas seda mõõta? Diislid sõidavad üldjuhul palju rohkem ehk teise-kolmanda ringi masinat ostes on tõenäosus saada suuri arveid päris suur. Samuti leiab vähemalt mobile lehelt suuri bensukaid, mis on nii mõnigi kord sõitnud rohkem kui sama vana diisel.
Samas kui nüüd vaadata reaalselt, siis aastal 2003 võttis vabalthingav bensukas keskmiselt ca 9l (99a masin 110kw), 2005a võttis diisel keskmiselt 6 (2003a masin 132kw chip) ning täna võtab 147kw bensukas DSG otsas 8,5l keskmiselt ja diisel 2015a 135kw 4x4 ikka ca 6 liitrilt keskmiselt (diisli parim minu jalaga on olnud 5.0l/100). Lisaks ma ütlen, et see 132kw diisel liikus hoopis teistmoodi kui tänane 135kw, mis paberil on selgelt kiirem.
Minumeelest ainuke suurem edasminek on olnud käigukastide vallas, ehk 0-100, nendega saavutud kütusekulu ja käiguvahetused on oluliselt kiiremad kui oli seda 10a tagasi.
Kõik muu on kahjuks see keskkonna "säästmine" ainult hullemaks teinud. Üldse ei imesta kui varsti on elektriautodel ka mingi imevidin (egr, dpf), et saastet vähendada. :D

Ma küsin ühe küsimuse, kui paljud teist sõidaks diisliga, kui kütus oleks tasuta? Diisliga sõidab inimene ikka eelkõige sellepärast, et arve oleks võimalikult väike. Kui vaja midagi vedada siis V8 bens saab sellega väga edukalt hakkama.
Kuid jah, see selline teema, et siin pole võimalik lahendust leida, ainult teiste arvamusi lugeda ja vaielda. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 10.01.17 15:08 Tsiteeri


Eks iga lits kiidab oma perset, pole midagi öelda. Endal vähemalt saab lähemas tulevikus kaks autot. Üks bensiin ja teine diisel. Lihtsalt kasutuseesmärgid erinevad. Õnneks nüüd hakati osasid bensiinimootoreid uuesti hammasrihmaga tegema. Ma ei viitsi hakata foorumist vaatama, kas mõni praegustest bensiinimootori ülistajatest siin korduvatest ketivahetustest kurtnud on. Vahepeal oli ikka kisa taevani. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.01.17 22:23 Tsiteeri


Pole kunagi ketti vahetanud, seega siit 1:0 keti kasuks. Aga ma pole üle 200 tuh km ühegi autoga sõitnud ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 10.01.17 22:41 Tsiteeri


Sul on siis lihtsalt vedanud. Mõni õnnetu sai iga kolme-neljakümne tuhande tagant ketti vahetada. Õnneks nüüd enamus TSI-mootoreid rihmale tagasi läinud. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 11.01.17 14:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Sul on siis lihtsalt vedanud. Mõni õnnetu sai iga kolme-neljakümne tuhande tagant ketti vahetada. Õnneks nüüd enamus TSI-mootoreid rihmale tagasi läinud. :)


Kusjuures ikka ollakse kettide peal - lihtsalt ketipingutid on paremaks läinud (loe.. ei ole odavat paska sisse topitud). Kett kestab tohutult kui õigesti hooldatud - sama loba võib öelda, et mõni mees iga nädal pumppihusteid vahetanud. Ka neid oli terve rodu kehva partiiga.

Ega siin mingit tõde ei olegi olemas ega tulemas - nagu ütlesid iga l... kiidab oma v.... Kes tahab ökotada ja kopikaid lugeda ostab üldjuhul diisli ning kes tahab natuke ka "emotsiooni" autost valib üldjuhul bensiinimootori. Vigu leidub mõlemil ning kunagi ei tea, kumb see paremini nüüd vastu peab ja vähem remonti nõuab.

Härra diesel'ile võin ma samuti vastata, et inimeste arusaam korras autost on ka väga erinev. Võin kihla vedada, et ma leiaks tosin asja, mis mulle selle 500 000 km läbinud auto juures häirima jääks ning kohe kindlasti välja tahaks vahetada jne. Olen näinud autosid, mis ühe arust ideaalses korras, kuid minu maitsemeele järgi oli sõna otseses mõttes täielik romu.

Ja üldjhul on ikkagi foori all diiselautode ving see, mis häirib. Bensukad haisevad külmast peale, kuid sooja mootoriga foori all eesolevast autost haisu tuppa ei saa.

Eks igaühele oma ja õige.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 11.01.17 20:27 Tsiteeri


Siin läheb asi juba liiga emotsionaalseks ära. Samas eks vähe raskema käru vedamine bentsukaga ole ka emotsionaalne tegevus :D
Uurisin üle ja mäletasin ikkagi õieti- keti peal on veel 1.8 ja 2.0, muud mootorid on rihma peale tagasi läinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 11.01.17 21:03 Tsiteeri


Eks põllutööriistadega veetaksegi suuremaid ja raskemaid koormaid :D

Mis siin ikka pori loopida, võtke vabalt ja ärge halage teiste otsuste üle :P.
Huvitav lugeda ikka kuidas nii väike asi inimesed vaidlema ajab :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 12.01.17 13:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag
Eks põllutööriistadega veetaksegi suuremaid ja raskemaid koormaid :D

Mis siin ikka pori loopida, võtke vabalt ja ärge halage teiste otsuste üle :P.
Huvitav lugeda ikka kuidas nii väike asi inimesed vaidlema ajab :D


Suslik ise ütles, et ta on nõus siin vaidlema. Eestlasena ikka aitad teist eestlast. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 12.01.17 13:37 Tsiteeri


Vaidlused ja teistega mitte nõus olemine on edasiviiv jõud. Lisaks mitmekesistab maailma ka. Kuhu me jõudnud oleks, kui kogu inimkond alati ühel meelel oleks?
Nagu ma ütlesin, siis mul ongi bensuka eelistus lihtsalt emotsionaalne. Seal pole mingit analüüsi läbisõitudest, hoolduse maksumusest jne. Teatud asjad tekitavad diisli juures mulle negatiivse emotsiooni ja sellest mulle piisab, et osta bensukas. Thats it, simple.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 13.01.17 08:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Mõnel on olnud pihustitega muret, kuid see on pigem harv juhus. Kahemassilist hooratast kasutatakse ka bensiinimootoritel. Tahmafiltri saab umbe reeglina juhi süül.


Jah, aga hoorattad kipuvad enneaegselt surema siiski pigem diiselautodel, ilmselt tulenevalt selle mootori järsemate löökidega käigust.
Tahmafiltri ummistus võib ju juhi süü olla (kuigi ilmselt läheb ta ka ainult maanteel sõites varem või hiljem umbe), aga selle juhile pandud lisakohustuse võibki minupoolest diiselmootori üheks miinuseks panna. Ma tahaks autoga sõita siis, kui minul vaja ja seal, kus minul vaja, mitte vastavalt auto vajadustele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 13.01.17 16:08 Tsiteeri


See tahmafiltri teema vist rohkem VAG grupi mootorite teema.Volvol oli see 400000 läbisõidu järel täitsa korras ja ilmselt sõidab uus omanik sellega veel täna 2a hiljem ilma mureta.
Mis puutub emotisooni ,et bensukal seda justkui rohkem võiks olla,siis see on ikka pigem suurte bensukate teema.Väiksem tänapäevane disla annab kindlalt rohkem emotsiooni ,just tõmbe kohapealt,kui sama suur bensukas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 13.01.17 18:05 Tsiteeri


mida sa suuruse all silmas pead? liitreid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 13.01.17 21:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
See tahmafiltri teema vist rohkem VAG grupi mootorite teema.Volvol oli see 400000 läbisõidu järel täitsa korras ja ilmselt sõidab uus omanik sellega veel täna 2a hiljem ilma mureta.
Mis puutub emotisooni ,et bensukal seda justkui rohkem võiks olla,siis see on ikka pigem suurte bensukate teema.Väiksem tänapäevane disla annab kindlalt rohkem emotsiooni ,just tõmbe kohapealt,kui sama suur bensukas.


Sellest raske aru saada, kuidas annab nt. 2.0 TDI rohkem emotsiooni kui nt. 2.0 TSI golf R, leon Cupra või octavia vRS. Kuidas kellelegi :D

Ootan huviga seda aega, kui diislid vallutavad vormel sarjad ning miks mitte ka näiteks WRC jne jne :P Praegused sportlikud bensukad ongi liiga lahjad - WRC masinad ju kõigest 1,6 liitrised bensuka kärakad. Mõttetu :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alarallin
huviline



Registreerunud 25.10.07
Postitusi: 193

Asukoht: Kiili
Kasutaja on eemal

Auto: Fiesta ST 210HP

postitati 13.01.17 21:12 Tsiteeri


Minu arust on 2,0 turbo bensukas ja 3,0 turbo diisel suht võrdsed. Mõlemal on piisavalt jõudu ja erksust. Just kere kaalu arvestades. Vahe on vaid mis pööretel minek tuleb. Diislil toimub kõik madalal ning ülemine ots on tühi. Benusukal on alumine ots just jõuetum ja üleval hakkab korralikult edasi käima. Olenevalt mootori tüübist valib automaatkast nagunii õige käigu ja minek on garanteeritud. Kütusekulu on kah eelpool mainitud mootoritel ligilähedane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 13.01.17 21:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
See tahmafiltri teema vist rohkem VAG grupi mootorite teema.


VAG-il ei ole see ka teema. Senikaua, kuni vahepeal natukenegi gaasipedaali viitsida põhja vajutada, toimib nii nagu peab. Vaikselt tühikäigul tötutades saab bensiinimootoril samamoodi katalüsaatori umbe. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 13.01.17 23:55 Tsiteeri


2.0 tsi saab oma väände varem kätte kui 2.0 tdi ja bensukal on jôudu kôrgemal ka, vastupidiselt diislile.
diisli kiirendus on petlik tānu ûlekandele. numbrid rāāgivad ikkagi 2.0 disla ja bensuka vahel siiski pigem bensuka kasuks..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 14.01.17 07:48 Tsiteeri


Numbrid näitavad paraku ka seda, et diislil on pöördemoment oluliselt suurem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 14.01.17 08:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
See tahmafiltri teema vist rohkem VAG grupi mootorite teema.Volvol oli see 400000 läbisõidu järel täitsa korras ja ilmselt sõidab uus omanik sellega veel täna 2a hiljem ilma mureta.
Mis puutub emotisooni ,et bensukal seda justkui rohkem võiks olla,siis see on ikka pigem suurte bensukate teema.Väiksem tänapäevane disla annab kindlalt rohkem emotsiooni ,just tõmbe kohapealt,kui sama suur bensukas.


Sellest raske aru saada, kuidas annab nt. 2.0 TDI rohkem emotsiooni kui nt. 2.0 TSI golf R, leon Cupra või octavia vRS. Kuidas kellelegi :D

Ootan huviga seda aega, kui diislid vallutavad vormel sarjad ning miks mitte ka näiteks WRC jne jne :P Praegused sportlikud bensukad ongi liiga lahjad - WRC masinad ju kõigest 1,6 liitrised bensuka kärakad. Mõttetu :P


Sa vist ei ole väga kursis,mis mootorite maailmas toimub.Audi on juba ammu dislaga ringrajal toimetanud ja edukalt,aga siiani on asi ikka selles kinni,et bensukaga on see asi palju odavam.
https://en.wikipedia.org/wiki/Audi_R10_TDI
Ma ei võrdleks R ja RS lahendusi tavautodega,aga võttes 1,6 besukas ja 1,6 disla,siis linnakiirustel on dislaga kindlalt parem tömme.Täna eriti 2,0 bensukat ei olegi enam leida.
Octavia Scout 1,8TSI ja 2,0disla on minu arust ka pikalt disla kasuks,kui minekut võrrelda.Ja emotsiooni saad sa tunda just kohapealt minekus ja möödasõitudel.
Kas auto kiirendab 0-100 7,6 või 9,1 sekki pole suures piirdes tajutav ilma kellata.
Olen kunagi proovinud X5 4,8 V8 ja 3,0 dislat,samaaegselt ning mulle meeldis see lahjem dilsa palju rohkem.Mitte ,et V8 kehvem oleks olnud,aga ma arvasin,et võiks olla palju parem kuid see polnud nii.V8-l oli ilus hääl,aga muidu oli vahe väga väike.Samas V8 bensukal oli mingi 100+hj rohkem,aga dislal 520Nm V8 475Nm vastu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 14.01.17 13:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Numbrid näitavad paraku ka seda, et diislil on pöördemoment oluliselt suurem.


jaa 30 on tõepoolest oluline ja üüratu vahe.
no siis võibki võrrelda ocu esiveolisi rs. ühel on 30 rohkem väänet ja teisel 27kw rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 14.01.17 14:32 Tsiteeri


Urmas see, et audi diisliga 24 tunni sõidus ilma teeb on ka suhtkoht ainuke näide, kus diisel ilma teeb - milleks punnitada ja otsida tühju vastuväiteid hetke reaalsele olukorrale, kus ikkagi enamikes võistlussarjades on bensiini põletavad mootorid ning rõhutan, et enamik sportautosid (tegelikult sportautodest arvan, et kõik) on samuti millegipärast bensiini põletavad masinad.

Selle 2.0 TSI ja TDI väände kohapealt võiksin ma postitada uuesti youtube'i video kus RS TDI ja RS TSI - ülla ülla, millegipärast jääb diisel maha juba teie paljukiidetud madala pöörde juures. Ja mida kiirus kasvab seda suuremaks vahe paisub.

Olen seda paljudele öelnud ja ise diislitega sõites sama tunne - see "jõhkra" mineku effekt tekib tänu sellele, et üürikest aega lööb kõva väändega sulle kannaga perse, kuid see väände vahemik nii väike, seetõttu ka tunne, et mida minekut. Bensukal toimib kõik kuidagi sujuvamalt ja kasvavas tempos - vääne tuleb taha sama varakult (olgugi et üüratud 30 Nm väiksemad), kuid kestab ka põhimõtteliselt piirajani välja, kus tuleb veel abiks ka kw eelis.

Milleks punnitada vabandusi selles suunas, et diisel hea sportautoks jne jne - jah nad on head, ökonoomsed jne jne, kuid reaalselt ärge ajage pada, et sama kubatuuri juures, samade silindriarvude juures on bensu turbo jõuetum - kuidas kõik testid, numbrid paberil jne kõike muud räägivad, kui siinne tarkade klubi.

PS - ärge hakake jälle tooma näiteid aga kui chipiks ära, aga tegelt peaks võrlema 3 liitrist diislit (millel tõenäoliselt 6 silindrit juba) 2 liitrise 4 silindrilise bensukaga jne jne. Aga kui tädil oleks ......

Kena nädalavahetust :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 14.01.17 16:15 Tsiteeri


Ma pole sportautost, peale Audi näite, midagi rääkinud.Ja ma ei võrdle kiirendust kuskil rajal vaid autode minekut reaalselt linna tingimustes.Ja veekord,mitte sport versioonide RS,ST jne vaid tavaliste mudelite erinevust.
Scoudiga käisin konkreetselt mõlemaga proovimas ja diisel oli parema minekuga tunde järgi,TAVAKASUTUSES.Kellaga ei mõõtnud,ostsin auto emotsiooni pealt,sest disla emotsioon oli parem:D
Mitte ammu sõitsin Mondeo 2,0 besukaga(uus auto),mis oli vist mingi 140+kw.No ei olnud sellist minekut,kui minu 135kwTDI-l
Ma veelkord ütlen,et ei soovi,et sport autod oleks diislid ja ei soovi ka tavalist tänavasõidu disla võrrelda Cupra,RS jne versioonidega,see sama mis näppu m.....i-ga võrrelda.Need on erinevad autod,erinevaks otstarbeks.Seal ei ole ainult mootor ,vaid ka veermik ja käiguosa erinev.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 14.01.17 17:16 Tsiteeri


Ok selge, nüüd natuke arusaadavam. Samas kahtlustan, et tavakasutuses see 1.8 TSI otseselt maha ei jää TDI'st, kui üldse pole vastupidi - tagumiku tunne võib samas teist juttu rääkida, mis ei pruugi ka alati petta, kuid tagumiku tunne ei pea ka alati paika.

Olen ise ka mõlema versiooniga scoudist sõitnud - diisliga persetunde järgi see väände "Kick" korraks oli jõulisem kui 1.8 TSI'l, kuid reaalselt meeldis 1.8 TSI'ga rohkem sõita, kuna oluliselt rafineeritum ja sujuvam ning isiklikult mulle diislite puhul häiribki see, et korraks on jõuline minek ja siis äkitselt on kõik kadunud :D.

Muide DSG kasti puhul häiris diisel scoudi puhul kõige rohkem see, et hoidis pöördeid mõttetult madalal ning reaalselt hakkas sellisel juhul sellist mootori värinat läbi kere tundma, kuna pöörded olid liiga madalad ning mootoril oli raske vedada. Mäletan, et sama mainiti ka autolehes või tehnikamaailma testis.

Eks see selline djela tehnika - kuidas kellelegi rohkem mekib. Vähemalt autotootjatel valikut igale maitsele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.01.17 10:11 Tsiteeri


Olen sinuga vägagi nõus,et see madalte pööretega väristamine-mootori vägistamine on jube vastik.Seda madalete pöörete hoidmist ma vahel väldin sellega,et lasen sport reziimis,sest näiteks lumesajus ja muidu libedal,on see lausa ohtlik.Pikalt vedu justkui polegi ja siis tuleb äkki võimas tõmme.Sama on tegelikult kohati ka 1,2TSI Fabial ,aga mitte nii palju.
Ma ei ole sõitnud sellise isendiga,millel oleks see sõidureziimide(drive mode vist?) vahetamise võimalus,seal pidi olema ka keskmine ehk normal variant.Vaikimisi on kõigil ainult öko ja sport,aga vahepealne oleks ilmselt palju parem.See madaltest pööretest tingitud värin keres, linna kiirustel ja ka 70 piirkonnas on tõesti jube häiriv.Aga seda on minu arust siiani ainult Skoda ja Volkari puhul minu käes juhtunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 15.01.17 11:31 Tsiteeri


lisan video mida taneltag arvatavasti mõtles.
https://m.youtube.com/watch?v=rG1u9ldS_X8


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.4% - SQL: 37.6%]