Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  7
Autor:
Pealkiri: Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt (Vastuseid: 170 | Vaatamisi: 19147)
mortiir
klubiliige



Registreerunud 30.12.16
Postitusi: 5

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 30.12.16 12:53 Tsiteeri
Diisel vs bensiin põhjalikuma nurga alt



Tere foorumlased, nädalane puhkus pühade vahel ajas igavlema ja leidsin end mõtlemast igivanalt teemalt diisel vs bensiin. Kuna netiavarusest ei leidnud oma küsimusele sobivat kalkulaatorit siis tegin eile ise ühe.

Tekkis küsimus, kas bensiinimootori lühemad käigud kompenseerivad väiksema pöördemomendi enamkasutatavas pööretevahemikus 1500-3000. Kas pöördemomendi erinevus 2.0 TDI 340NM vs 1.8 TSI 250 NM - 26% on tunda ka minekus samal käigul? Võtsin võrdlusesse manuaalkastiga Octavia 2.0 TDI, 1.8 TSI ja 1.4 TSI. 1.4 TSI ei lähe teistega päris hästi kokku, kuna kaal 65 kg väiksem aga numbritemängu sobib ikka.

Tuleb välja, et vastus ei olegi nii lihtne, nt sõites 6. käiguga kiirusel 110km/h, on ratasteni jõudva pöördemomendi vahe 2.0 TDI vs 1.8 TSI (ka 1.4TSI) ainult 2% TDI kasuks. See tähendab, et kiirendus täisgaasil 6. käiguga 1500-3000 pööretel on põhimõtteliselt sama. Mida madalam käik, seda enam on ülekanne TDI kasuks. Aga kuni 3500 pöördeni, sealt edasi on TSI-l eelis...

Link failile, mida on mõistlik alla laadida excel formaadis, parem toimetada. Kollasega tähistatud väljalt saab valida valida muutujaid või ise sisestada vabalt valitud kiiruse nr2 puhul:

Kalkulaator


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 30.12.16 14:26 Tsiteeri


Aga kuhu sa selle teemaga jõuda soovid üldse? Kas saada vastust kumb on parem mingis olukorras või kasutustiili juures ja jõuda siis ise õige valikuni? Või hoopis seda, miks mõni on valinud ühe ja teine teise?
Mina olen lihtsalt emotsiooni pealt bensuka eelistaja ning mu tarbimisharjumustega pole mingit seost bensuka eelistamisel diisli ees. Ei meeldi diislihais tankides, sumpast tulev ving ( varem või hiljem haisevad kõik diislid), mootori tööhääl jne. And that's it, nii lihtne ongi. Mitte, et mul nüüd diislitega kokkupuudet poleks üldse. On ikka, päris mitu aastat sai 3.0d bayerlasega sõidetud. Aga kui täna autot peaks valima, siis vaatan ainult bensukaid. Ok, mingi suurem maastur oleks vast diisel ikka. Muidu aga, las jääda rekkameeste ja põllutöömasinate pärusmaaks, no kaubikud ka;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 30.12.16 18:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Aga kuhu sa selle teemaga jõuda soovid üldse? Kas saada vastust kumb on parem mingis olukorras või kasutustiili juures ja jõuda siis ise õige valikuni? Või hoopis seda, miks mõni on valinud ühe ja teine teise?
Mina olen lihtsalt emotsiooni pealt bensuka eelistaja ning mu tarbimisharjumustega pole mingit seost bensuka eelistamisel diisli ees. Ei meeldi diislihais tankides, sumpast tulev ving ( varem või hiljem haisevad kõik diislid), mootori tööhääl jne. And that's it, nii lihtne ongi. Mitte, et mul nüüd diislitega kokkupuudet poleks üldse. On ikka, päris mitu aastat sai 3.0d bayerlasega sõidetud. Aga kui täna autot peaks valima, siis vaatan ainult bensukaid. Ok, mingi suurem maastur oleks vast diisel ikka. Muidu aga, las jääda rekkameeste ja põllutöömasinate pärusmaaks, no kaubikud ka;)



Ise samal arvamusel ning mingis mõttes on see igivana teema suhteliselt mõttetu, kuna kõigil tekkinud mingilgi põhjusel omad eelistused ning neid ei muuda ükski exceli tabel.
Ise eelistan samuti eelkõnelejaga samadel põhjustel bensiinimootoreid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mortiir
klubiliige



Registreerunud 30.12.16
Postitusi: 5

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 31.12.16 10:07 Tsiteeri


Just siia tahangi jõuda, et TSI bensukad sama kw juures ei jää diislist nii palju maha, kui paberil tundub (26% 2.0 TDI vs 1.4 TSI). On neid kes eelistavad diislit tema kasutusomaduste poolest ehk pöördemomenti on juba madalal pöördel rohkelt saadaval.

Kuid vaadates andmeid lähemalt, selgub, et TSI madalama pöördemomendi kompenseerib ülekanne (ja lõppkokkuvõttes on ka muud bensuka kasutusomadused paremad kui diislil).

Madalamatel käikudel on diislil pöördemomendis üsna suur eelis, kuid kõik kes diisliga sõitnud, teavad, et 1-2 käiku jätkub diislil vaid hetkeks, siis on kasutuskõlblik pööretevahemik ületatud. Mida kõrgem käik, seda väiksem vahe on jõus, mis ratasteni jõuab. TDI kasuks siis: 3.käik 17%, 4.käik 8%, 5.käik 3%, 6.käik 2%. Kui lisada siia veel TSI suurem kasutuskõlblik pööretevahemik, ehk suurema kiiruse juures saab madalamat käiku kasutada (vaata graafikuid lõpus), on selge eelis TSI-l.

Ainuke eelis diislil bensuka ees on kütusekulu...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
maxtor
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 84

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia combi 2009, 1,9TDi.

postitati 31.12.16 12:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mortiir

Ainuke eelis diislil bensuka ees on kütusekulu...


Juba sellest mulle piisab :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 31.12.16 15:02 Tsiteeri


mulle ka lahjema diisli mootori hääl ei meeldi. 2016 aasta ilus audi a6 ja kui selle 2.0 diisli käima paneb on pilt rikudud:)

paar diislit olnud muidu ja midagi halba pole juhtunud ning talvel ka kõik ilusti käivitunud aga esimene valik ikka bensiin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 31.12.16 19:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: maxtor
Tsitaat:
Algselt postitas: mortiir

Ainuke eelis diislil bensuka ees on kütusekulu...


Juba sellest mulle piisab :P

Ja mõnele teisele piisab juba sellest kui vaadata bensukas vs diisel hinnakirja vahet ning arvutada välja tasuvusaeg. Kas kõik ikka on nii ilus? :o Meelevaldse võrdlusena siia kõrvale arvestades täna õhtut, kas juua tänase päeva puhul Laua Viina või ...? Sovetskoje Polusladkojet või šampanjat? Kas elu nautida või elada võimalikult odavalt?
Head vana lõppu ja paremat uut kõigile!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 01.01.17 09:22 Tsiteeri


Sama meelt, et see kütusekulu kerge eelis ei kompenseeri uute autode puhul hinnavahet ning muid kasutusomadusi.
Ja kusjuures uued TSI mootoid teevad ka madalaotsa väändes diislile silmad ette niiet puudub ka see eelis diislite puhul - jääbki ainult kerge kütusesääst.

Kena uut kõigile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 02.01.17 07:39 Tsiteeri


Jutt liigub õigesse suunda :)
Kütusekulu ja hinnavõidu arvutusi on autoajakirjades aeg-ajalt olnud, viimatises kusagil 2016 suvel jõuti järeldusele, et keskeltläbi 250000 km juures jõuab diisli kallim ostuhind tagasi teenitud. Kusjuures näiteks Seat Ibiza või VW Caddy (Saksas) puhul oli see lausa 500000 km kanti.

Momendi erinevuse võrdluses sõltub sellest, mis eesmärk on. Rahulikuks kulgemiseks on TSI parem, kuna veab palju madalamalt. CR diisel auto on ainuke, mille olen suutnud sõitmise ajal välja suretada ilma viga tegemata (st ei pannud kogemata 2. asemel 6. käiku vms), vaid lihtsalt oligi 1500 rpm juures ootamatult vähe jõudu.
Bensuka lühemaid käike kompenseerib mootori enese pea 2x suurem kasutatav pööretevahemik, mis minu silmis on ka eelis, sest kokkuvõttes on käiguvahetusi vähem.
Teisalt, kui soovid haagist vedada või muidu rasketes oludes sõita, siis ilmselt on suurem moment parem. Kiirteel võidab see, millel on viimasel käigul kiirem ülekanne. Bensukas käib 200 km/h sõites vast 5000 rpm, mis viib kütusekulu meeletuks ja ei pikenda kuidagi mootori eluiga.

Head uut aastat muidugi ka!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 02.01.17 09:10 Tsiteeri


Arvestage sisse ka millalgi tulev automaks, mis on CO põhine - seljuhul pole diislil vast mingeid eeliseid, kui omanik just igapäevaselt sadu kilomeetreid ei sõida.

Kuna meie armsad debiilikud (loe poliitikud) vahivad alati Skandinaavia suunas siis toon siinkohal välja mismoodi asi töötab siin, kus elan, ehk siis Rootsis.

Oman 2012 Octavia RS TDI masinat. Automaks aastas ca 4600 SEK ehk lihtsustatud kujul 460€. 2012 aasta RS besnuka aastamaks - 2200SEK puhtalt CO väärtuse pealt, kilovatt siin mingit rolli ei mängi. Järjekordne pluss bensuka kasuks.

Varem siin mainiti, et diisli puhul häirib ka mootori hääl - see kehtib vist mitte Rs mudelite ja vanemate autode puhul, minu masinal on salongis päris meeldiv hääl. Ja diisli "traktor" kosta ainult kõrgetel pööretel. Aga kuna masinal on DSG kast siis neid kõrgeid pöördeid ikka 99% sõidust ei kasuta ega kuule.

Olen diisliga väga rahul just kütusekulu tõttu (ka Stockholmi ummikutes tiskudes jääb keskmine ikka kaugelt alal 6l sajale), pöördemomendi tõttu möödasõitudel jne.

Kõik eelpool öeldud - järgmine masin saab olema kas täiselekter või bensukas - puhtalt maksude tõttu. Diisli kallim ostuhind + elujooksul makstav lisa maksude näol ei tasu ära.

Samas ma pole kunagi autosd letihinnaga ostnud seega see "veidi kallim soetushind" ei ole nagu suur tegur :D

Head uut ja mureteid kilomeetreid!


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.01.17 09:58 Tsiteeri


põhiline põhjus diisli kasuks on muidugi ninas kinni.
no ei kannata bensuhaisu, ei tankides ega ka sumpsist väljuvat rõvedat lebrat.

ja teine oluline vahe on asjalikuma koorma vedamisel.
sai kord veetud üht koppa treileri pääl. oma jõuetu traktoriga tõin ja külamehe oluliselt uuema-võimsama-väänavama bensupassatiga viisin tagasi.
sama haage ja sama koorem ja igatpidi lahjem diisel oli mäekõrguselt üle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 02.01.17 10:12 Tsiteeri


Mootorihääle puhul ei häiri mind ainult salongi jõudev, vaid ka väljas kostev hääl. Eks ta ole maitseasi muidugi. Konkreetne võrdlus Passat B8-ga. Käisin proovisõidul 2.0TDI-ga, väljast kuulates ikka traktor. 100% ei julge väita, et pikemalt sissesõitnud autol sama heli on, proovikas oli 5 tuh km sõitnud vist. 1.8TSI aga käis nii vaikselt, et autost välja tulles ei saanud ma aru, miks uksed ei lukustu. Proovisin mitu korda, kuni taipasin, et mootor ju töötab alles.
Koormate vedamiseks diisel sobivam, sellega nõus. Ise igapäevaselt ei vea ja need korrad mis vaja, siis 2.0TSI veab need piisavalt edukalt ära. Aga sumpsist tulev bensuving vs diisliving, no siin on diisel rämedalt kaotaja. Ja hakkavad nad haisema tunduvalt varem. Bensukal peab mootor ikka jube kehvas olukorras juba olema, kui haiseb.
Ahjaa, 1 emotsiooni pealt tulev argument veel. Sportlikumat sõitu tehes on diisli puhul tunne nagu,.... no nagu see poleks ikka õige mida parajasti teeme. Kuidagi selline kerge v.gistamine nagu oleks. Et saab küll ja edukalt, aga tegelikult mõeldud millekski muuks siiski. Minu kiiks, ma tean :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 02.01.17 11:31 Tsiteeri


Eks neid diisleid ole ka ikka erineva häälega ja erineva minekuga.Mersu 3,2 V6 disla töötab väga ilusa häälega ja võhik ei ütleks,et tegemist on dislaga.Volvo D5 on väljast natuke traktor,aga salongis on hoopis omapärane hääl,mõnus urisev hääl ütleks.VAG-i väiksemad, 2,0 ja alla,diislid on jah minu arust ka imeliku raginaga töötavad,samas 3,0 ja 4,2 on igati hea häälega.
Aga diisli mõtekus tekib ikkagi läbisõidul 20tuh ja enam aastas.Pigem isegi üle 30-ne tuh aastas tekib alles rahaline vahe.Sest auto maksab rohkem,hooldus on kallim ja ega kütus ise odavam ju oluliselt pole.
Mis diisli väljalaske haisemisse puutub,siis uuematel kui 2006 autodel peab mootor ikka päris kohvi olema ,et haisema hakkaks.Minu eelmine Volvo D5 oli läbisõiduga 395000 ja ei haisenud ka kõige kõvema külmaga.
Kui ,aga võrrelda konkreetselt samal autol disla ja bensukat,siis näiteks X5 3,0 disla on palju mõnusama minekuga igast asendist kui sama auto V8 bensukaga,mis on vist 4,8l.Omal rohkem pole proovida õnnestunud, sama aasta autosid, samas varustuses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 02.01.17 18:34 Tsiteeri


mhm, eks see jutt käiski 2.0 ja alla poole mootorist. eriti v mootorid käivad väga maheda häälega,


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 04.01.17 07:36 Tsiteeri


Üks asi meenus veel nende käikudega seoses - kui on aeglasemad (lühemad) käigud, siis kasvavad mootori pöörded kiiremini ja see võib jätta petliku mulje heast kiirendusest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 09.01.17 19:09 Tsiteeri


Kuna Škodad ei lagune, siis on inimestel aega pseudoprobleeme välja mõelda :D
Omadest kogemustest võin öelda, et rõvedalt haisevad nii diisel, kui bensiin. Bentsuaurudest olen kuulnud, et võib ennast pilve nuusutada, diisliaurudest paraku mitte. Summutist tuleva lebra vastu aitab see, kui ei topi oma nina igale poole. Häält teevad kõik mootorid peale elektrimootori. Diiselautot ja traktorit võib võrrelda vaid see, kes on traktorit pildi pealt näinud. Diisli hooldus ei ole bensiinimootorist kallim, kuna hoolduses vahetatavaid osi on vähem.
Üldiselt ei ole praktikas erilist vahet, kas kasutada kütuseks bensiini või diislit. Mõnede riikide maksupoliitika küll soosib ühte või teist, kuid Eesti puhul pole vahet. Ise sõitnud nii ühe, kui teisega. Momendil diisel ja väga rahul. Järgmise auto võtan aga bensiini ja seda just naaberriigi maksude pärast. Diisli plussiks ütleks praegu küll seda, et VAG-i diiselmootorid on üsnagi töökindlad ja pääsenud hulgast tüüpvigadest, mida küll paraku bensiinimootorite koha pealt öelda ei saa. Minu jaoks on oluline see, et pääsen turvaliselt punktist A punkti B, ilma et peaksin pidevalt remondi vahet jooksma. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 09.01.17 20:13 Tsiteeri


bensiin käib bensiinipaagis muidu, ja keegi ei jää pilve!
mis osi diislil hoolduses vähem on? pannakse pool kogust värsket õli või filtrit pole vaja vahetada? hooldus ma usun rida neljal suht ühte auku, olgu ta diisel või bensiini mootor. vanemas eas läheb diisli remont kindlasti kallimaks kui bensiini mootori remont.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 09.01.17 20:38 Tsiteeri


Diislil ei ole küünlaid ja küünlajuhtmeid näiteks. Kõik räägivad koletutest diiselmootori remondikuludest, kuid pean mainima, et viimati sai remonditud Belarussi plokikaant ja aasta oli siis 1993. Mingil masinal sai vist eelsüüteküünlad ka kunagi vahetatud. Tahaks teada, kui palju on siin üldse rahvast, kes oleks pidanud diiselmootorile kap-remonti tegema? Läbisõit peab siis autol ju poole miljoni kanti olema. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 09.01.17 20:53 Tsiteeri


noh eelsüüteküünlaid tuleb ka vahetada ju. ei olegi suurt vahet. oleneb mis kellegile meeldib. mingi pilve jäämise jutt jne. tankige vähem istmesse diislit ja bensiini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 09.01.17 20:57 Tsiteeri


Neid eelsüüteküünlaid vahetatakse siis, kui tuksi lähevad. Tihtipeale ei lähegi.
Pilve nuusutamise jutt tuli sellest, et bensiinifännid kirusid diisli lõhna ja diislite omanikud taas bensiini. Tegelikult pole see ju probleem. Ridade vahelt naljast aru saamine aga on. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 10.01.17 07:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
teada, kui palju on siin üldse rahvast, kes oleks pidanud diiselmootorile kap-remonti tegema?


Ega siis remont pole ainult kapremont. Hakkab tühikäigul puterdama, soovitatakse vahetada kõik pihustid, 500€/tk. Varsti hakkab tühikäigul kolisema, soovitatakse vahetada hooratas, jälle 1000€. Siis viskab mootoritule põlema, seekord on süüdi tahmafilter, 1500€. Ja ongi juba kallim, kui bensuka kolbide-kepsude vahetus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 10.01.17 08:05 Tsiteeri


Mõnel on olnud pihustitega muret, kuid see on pigem harv juhus. Kahemassilist hooratast kasutatakse ka bensiinimootoritel. Tahmafiltri saab umbe reeglina juhi süül. Kui autoga elu jooksul maanteele ei pääse, siis kannatab kasutada kütuselisandeid, mis ei lase filtril umbe minna.
Võite siin minuga vaielda kasvõi viimsepäeva hommikuni, kuid olen jätkuvalt seda meelt, et diiselmootorid on vastupidavamad, kui bensiinimootorid ja seda just veel eriti VAG-autode puhul. Jupid on tõepoolest kallimad, kuid kuna neid eriti ei kulu, siis pole ka vahet. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.01.17 10:49 Tsiteeri


Jutt, et Skoda ei lagune on nüüd küll nali. Vaata kasvõi siitsamast foorumist kuidas uute Superbide omanikud käivad mingeid lapsehaigusi ravimas. Sama räägib mu naine oma töökaaslaste kohta, Octaviad kõigil ja riburada erinevad probleemid. Ptui-ptui-ptui, mu naine pole veel kordagi käinud ja tal on kuidagi õnneks läinud. On ka minu endine Oll facelift käinud garantii ajal remondis ja mitte 1x.
Loomulikult haisuvaba pole kumbki, mis põleb, see ka midagi õhku paiskab. Aga linnavahel foori taga seistes saad diislivingu eesseisvast autost diisli puhul kiiremini omale salongi. Kas see on tingitud ebakvaliteetsest kütusest, tahmafiltri ummistumisest või millestki muust, ei huvitagi. Aga nii lihtsalt on.
Diiselauto ja traktor on vägagi sobiv võrdlus ja silmas pean tänapäevast traktorit ikka, mitte mõne mainitud Valgevene toodangut.
Mulle meeldib diisli vääne ja kütusekulu, aga muu mitte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raigo1
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.16
Postitusi: 66

Kasutaja on eemal

Auto: Cupra st300 4drive

postitati 10.01.17 10:55 Tsiteeri


nii et mõtle ikka tõsiselt enne kui bensiini mootoriga auto ostad, et naaberriigist odavamad maksud oleks. sest hooldus on jube kallis ja küünlaid läheb ka s...ks. :D
kokkuvõttes ei tulegi odavam :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 10.01.17 11:23 Tsiteeri


ühel üksüheksal sai nii umbes poole milli juures tehtud kannelihv ja uus tihend.
no ühe soojaga sääretihendid ka ja klapid soveldatud. maksis kursi järgi nõks üle kolmesaja raha.
sidureid on läind kaks. teisel korral hooratas ka. sai vahetatud tavalise ühemassilise ja leevenditega ketta vastu. sada kakskümmend raha.
rohkem pole remonud.
teisel pole üldse mootorit näppinud.
läbisõit kahe peale üle milli kõvasti.
kaksnull on pumppihusti, umbes kolmesaja peal hakkas puterdama ja pinda käima. mingi paaki valatav keemia oli kogu remont. läbisõit nüüdseks veidi alla neljasaja.

mida uuemad, seda sitemad on loomulikult õige. eks ökonomistid üritavad oma palka välja teenida. samas see kehtib kõigi mootorite ja autode kohta.

kui tahta aastast aastasse ainult sõita ja üliväikeste kuludega hakkama saada, siis tuleks võtta vabalthingava diisliga golf 1 või 2.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 61.3% - SQL: 38.7%]