Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  27  28  29  30  31  32
Autor:
Pealkiri: Uus Superb (Vastuseid: 785 | Vaatamisi: 110839)
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 07.04.16 07:38 Tsiteeri


Duplex, ei ole 2012 aasta Passat ja Superb 1:1-le võrreldavad. Passat B6 debüteeris 2005 aasta ja sellel põhineb ka B7 mudel. Superb tuli 2008 aastal ehk 3 aastat hiljem ja 3 aastat on autotootmises ja arengus ikka pikk aeg. Täna saab neid mudeleid võrrelda, sest uued mudelid tulid suht üksteise järgi turule.
Sinu võrdlusest jookseb otseselt välja, et rõhk on praktilisusel ja siin olen sinuga nõus, Skodat saab sama raha eest rohkem. Ruumikuses pole talle vastast ja see ongi Skoda teadlik rõhk, vastasel korral kalduks ostja valik liiga Passati poole. Sest antud autoklassi ostja hindab juba muub ka kui ainult kaubaväärtust EUR/kg põhimõttel. Vana Passat oli tõesti häbematult kitsas tagaistmel. Uus Passat tehti teljevahelt pikemaks ja Skoda tegi Superbi kohe veel pikemaks.
Miks toodetakse selliseid autosid nagu CC? Sellele võid vastust küsida ka eda käest, sa ju ostsid ise ka selle auto:D Kõikidele küsimustele ei olegi ratsionaalseid vastuseid. Natuke meelevaldse võrdlusena võib kõrvale panna näiteks rõivatööstuse. Monton täidab samad põhinõuded ära kui Baltman või kasvõi Boss. Boss kaubamärki ostes ei saa nii mitu korda rohkem kui sa maksid selle eest võrreldes Montoniga. Miks siis seda ostetakse? Kas TAG Heuer kell näitab aega paremini kui Casio või on nii palju kordi parem kell? Ausalt öeldes ei ole. Kuskilt maksad juba kaubamärgi eest ka ja kõike ei saa 1:1-le omavahel võrrelda. Sama ka autodega. Kõik inimesed ei soovi autot mis oleks vastupidav igapäeva tarbimisele (pean silmas, et istmed ei kulu jne., mitte auto tehnilise poole lagunemist), oleks mahukad jne. Muidu võiks ju mõne kaubiku valida. Inimestele meeldib ka mis tunde see auto neis tekitab näiteks kasvõi autot vaadates. Ja olgem ausad CC vs eelmine Superb... Mul on Superbi ilmumisest saati tunne nagu selle auto oleks disaininud 2 esrinevat seltskonda, üks alustas eestpoolt ja teine tagant ning keskel said kokku. Esi- ja tagaots pole omavahel kooskõlas. CC polegi mõeldud pereautoks vaid rohkem ikka kupeeostja meelitamiseks, saab kupeeliku kerejoonega auto, aga hädapärast on kasutatav ka 4 ust ja istet. Pakiruum? Tore kui saad oma portfelli sinna visata, muu pole oluline. Portfelli sealt kättesaamine on muidugi teine teema:D Juhitavus? Superb ei küündinud kindlasti A4 tasemele.
Kui nüüd sinu 3 autot võrrelda erinevatest vaatenurkadest lähtudes, siis jah, praktilisuse ja hind vs auto seisukohalt on Superb parim valik. Aga kõik ei lähtu autot ostes sellest. Mulle näiteks meeldib eespool mainitud visuaalne emotsioon, lisaks sõidufiiling, juhitavus jne. Jah, ka märk kapotil on mingis mõttes oluline. Ja kui mul oleks hommikul valida millise autoga ma nende 3 hulgast sõitma lähen, siis 99% ajast seisaks Skoda maja ees ning valik oleks kas VW või Audi. Kui ma peaks täna ostma autot ja raha poleks probleem, sama seis. Kui ma peaks raha hoolikalt lugema, siis kisub juba tugevalt Skoda poole.
Ühesõnaga, ma ei tee Skodat maha ja tegemist on hea autoga. Omalgi peres 1 sellise embleemiga olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 07.04.16 08:48 Tsiteeri


Mis puudutab Audi A4 B8 juhitavust siis sa vist ei ole nendega eriti kokku puutunud? B8-le pakuti mitut roolivõimendit. Kõige hullem versioon neist on hüdrauliline võimendi. Osteti oksjonilt A5 millel oli selline hüdrauliline võimendi. Ostja muidugi ei osanud lisavarustust vaadata. Lai kets all ja rooli kohapeal proovides keerata on selline tunne, et nagu roolivõimu ei olekski. Sellise võimendiga auto sõiduomadused on täiesti 90 keskpaiga auto omad. Teetunnetus on väga tugev. Kõik augud kallakud jms loeb rool ära. Kui tee on rööpas siis rool kakub rööbastesse tugevalt jne... Rooli teeb kergemaks kitsas rehv. Kuid on pidurdusteekond 205 rehvidega absurdselt pikk ja ABS hakkab järsemal pidurdusel kergemalt tööle. All peab olema vähemalt 225 laiusega rehv, et see auto oleks stabiilne.

Servotronicuga B8 on jah hea sõita. Aga jällegi kui servotronicule on dünaamiline rool paigaldatud siis mõni ei õpigi sõitma kuna rooli ülekanded muutuvad vastavalt kiirusele. Näiteks ringi peale sõites 60km/h ja maha keerates 40km/h on roolil erinevad pöörderaadiused.

Auto nime järgi ei saa otsustada auto headust, eriti veel VAG autode puhul mille ühte mudelit müüakse niivõrd erineva varustusega. See mis ühele on hea võib olla teisele mõttetu ja halb. Mingit ühtset tõde ei ole olemas, et A4 on kindlasti parem. See ei ole alati nii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.04.16 14:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Urmas ära valeta, XC90 hind hakkab palju madalamalt. Hakkab...:D 58+ tuh vist oli algus. Eile just käisin seal aega surnuks löömas ja vaatasin XC90 üle.
Skoda vs VW võrdluses on tegelikult hästi aru saada kumma autoga parajasti sõidad. See ei ole ainult hind võrdluses vastu saadud varustus. Materjalid, disain ja blablablaa, aga tee mis tahad kuid VW-s on teine fiiling.
Samas ei saa ma aru kuidas Skodale on võimalik 10€ (vist oli selline hind) eest saada jalaruumivalgustus nii ette kui taha, siis uuel Passatil ei saa seda tagaistujatele mingi raha eest. WTF?!


Just selle 10 euri pärast valisin ka mina jalgade valgustuse ,kuna müügimees soovitas , ega mul seda vaja polnud ,aga äkki järgmine omanik soovib ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.04.16 14:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: duplex
Mis puudutab Audi A4 B8 juhitavust siis sa vist ei ole nendega eriti kokku puutunud? B8-le pakuti mitut roolivõimendit. Kõige hullem versioon neist on hüdrauliline võimendi. Osteti oksjonilt A5 millel oli selline hüdrauliline võimendi. Ostja muidugi ei osanud lisavarustust vaadata. Lai kets all ja rooli kohapeal proovides keerata on selline tunne, et nagu roolivõimu ei olekski. Sellise võimendiga auto sõiduomadused on täiesti 90 keskpaiga auto omad. Teetunnetus on väga tugev. Kõik augud kallakud jms loeb rool ära. Kui tee on rööpas siis rool kakub rööbastesse tugevalt jne... Rooli teeb kergemaks kitsas rehv. Kuid on pidurdusteekond 205 rehvidega absurdselt pikk ja ABS hakkab järsemal pidurdusel kergemalt tööle. All peab olema vähemalt 225 laiusega rehv, et see auto oleks stabiilne.

Servotronicuga B8 on jah hea sõita. Aga jällegi kui servotronicule on dünaamiline rool paigaldatud siis mõni ei õpigi sõitma kuna rooli ülekanded muutuvad vastavalt kiirusele. Näiteks ringi peale sõites 60km/h ja maha keerates 40km/h on roolil erinevad pöörderaadiused.

Auto nime järgi ei saa otsustada auto headust, eriti veel VAG autode puhul mille ühte mudelit müüakse niivõrd erineva varustusega. See mis ühele on hea võib olla teisele mõttetu ja halb. Mingit ühtset tõde ei ole olemas, et A4 on kindlasti parem. See ei ole alati nii.


Audi A tähega mudelid sobivad suurepäraselt koduperenaistele ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 07.04.16 22:22 Tsiteeri


Eks oleneb tõesti mida keegi juhitavuseks peab, kas süsteemi mis loeb teed või seda, et kerge roolida ja tegelikust teest aimu pole. Ma pole mingi racer, aga 2 viimast mudelit millega pikemalt sõidetud on Accord 2010 ja Passat 2015. Accordil rehv 225 laiusega, rool kohapeal raske ja ka sõidul mitte kõige kergem ning loeb pikiroopaid. Passat rehviga 245, rool kohapeal tunduvalt kergem ning pikiroobastest ei tee väljagi. Kas nüüd Passat on parema juhitavusega? Eip! Accordiga võtsin samu kurve ca 10km/h kiiremini. Ja seda kinnitab isegi mu naine, kes kurtis Accordi raske rooli üle, kuid tunnistas et Accordiga oli kurvide võtmine tunduvalt kindlam ning teest sai paremini aru. Ehk, mis siis on juhitavus?
Ühesõnaga, selle teema üle võibk vaidlema jääda ja kisub juba off topicuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 08.04.16 15:01 Tsiteeri


Paljud autoomanikud vist ei teagi mis on juhitavus ,alajuhitavus /ülejuhitavus .
Aga ei saa ka pahaks panna ,kuna enamus sõidab siiski ainult tavaoludes ,ning autodega mis ei suudagi palju enamat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 08.04.16 15:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Urmas ära valeta, XC90 hind hakkab palju madalamalt. Hakkab...:D 58+ tuh vist oli algus. Eile just käisin seal aega surnuks löömas ja vaatasin XC90 üle.
Skoda vs VW võrdluses on tegelikult hästi aru saada kumma autoga parajasti sõidad. See ei ole ainult hind võrdluses vastu saadud varustus. Materjalid, disain ja blablablaa, aga tee mis tahad kuid VW-s on teine fiiling.
Samas ei saa ma aru kuidas Skodale on võimalik 10€ (vist oli selline hind) eest saada jalaruumivalgustus nii ette kui taha, siis uuel Passatil ei saa seda tagaistujatele mingi raha eest. WTF?!


See heli teema,mida mainisin XC90-l, ei ole 58 eest saadaval,aga tuttav võttis pakkumise, seal oli natuke lisavarustust ka ning hind oli 93+tuhat.
Aga Octavia algab ka 14600.- :D
Ei viitsi isegi vaadata,mis seal on või ei ole.
Minu Scout oli koos lisadega leti hinnas igaljuhul tsipa üle 35-e.Tellitud Fabia Elegance tuleb suts üle 16-e,Aga see niisama jutujätkuks öeldud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 08.04.16 15:16 Tsiteeri


Autotööstus on jah tohutu hüppe teinud ,krooni alguses olid tagauksed ja kõik värvitoonid peale valge lisavarustus ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 08.04.16 22:53 Tsiteeri


Tsitaat:


See heli teema,mida mainisin XC90-l, ei ole 58 eest saadaval,aga tuttav võttis pakkumise, seal oli natuke lisavarustust ka ning hind oli 93+tuhat.
Aga Octavia algab ka 14600.- :D
Ei viitsi isegi vaadata,mis seal on või ei ole.
Minu Scout oli koos lisadega leti hinnas igaljuhul tsipa üle 35-e.Tellitud Fabia Elegance tuleb suts üle 16-e,Aga see niisama jutujätkuks öeldud.


Octavia on ikka baasvarustuses üsna nutune. 1.6TDI eest tuleks vähemalt 21k välja käia, et saada talutava varustusega isend.

Eestis on Superb tegelikult ülihea hinnaga. Saksas algavad Superbi hinnad palju kõrgemalt (alates: 26000 universaal) kui meil, aga näiteks A4 hinnad algavad mitu tuhat madalamalt kui Eestis. Skoda tasub osta Eestist ja Audi Saksast.

Just vaatasin Autogefühli XC90 arvustusi. Kus Thomas kiidab istmeid, et on väga head ja siis logistab roolil olevaid nuppe ja kurdab, et rool ei vasta "premium" klassi tasemele. Ja teises arvustuses jälle jääb XC90 rooli koostekvaliteet talle ette. Muidu masin on huvitav, eristub konkurentidest kuidagi rohkem. Hind on muidugi üsna valus. Pakun, et see tuleb mudeli vananedes kõvasti allapoole nii nagu ikka sellise hinnaklassi masinatega on kus hinnas õhku saab vajadusel kõvasti välja lasta.

Sellise hinnaklassi autodel muidugi on lisavarustus mega suure juurdehindlusega. Isegi BMW navidel on Autobildi andmetel väidetavalt 700% juurdehindlus. Aga kujutate ette kui nii kalli auto lisavarustus oleks odav? Siis peetaks ju kehvaks ja ebakvaliteetseks! Paljude jaoks tähendab kallis hind "kvaliteeti".

Täisdigitaalne lahendus juhi näidikute paneelile pole ka midagi uut. Palju odavamatel autodel nagu Passatil ja uuel A4-jal on see lisavarustuses ja sama funktsionaalsusega täiesti saadaval.

Et kommentaar teemas oleks siis panen siia lingi Autogefühli poolt tehtud Superbi arvustusest. Nagu ikka, väga hea hinna ja kauba suhtega. Superbi topsihoidjad võiks tõesti olla natuke paremad. Sarnane lahendus nagu Passatil oleks hea. Passatil on muidugi neid keskkonsoolil olevaid topsihoidja versioone mitu. Trendline Passatil olen näinud ilma pealelibistava luugita päris lihtsat versiooni topsihoidjatest.

https://www.youtube.com/watch?v=Ky793NS2gEQ


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 09.04.16 17:50 Tsiteeri


Mu (igivanal) S- audil sellised lisad ,mida Skodadele praegugi veel tellida ei saa ;)
Naisele käib küll ,puldist läheb soojaks ja punktist A ,sõidab punkti B.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vaim
huviline



Registreerunud 05.03.16
Postitusi: 18

Kasutaja on eemal


postitati 09.04.16 18:44 Tsiteeri


Millised need vidinad olla võiks?
Ma saan aru, et paari aasta järel tilgutatakse kõik vägevamad asjad skodale ka järgi.

Webasto puldist soojenduse saab tehasest ka panna, rääkimata aftermarket võimalusest kõigile autodele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 10.04.16 12:15 Tsiteeri


Elektriline salongiõhu lisasoojendus diiselmootoritele 7E6 on standardis kõigil Octavia diiselmootoritel. Mul on ka Passatil see peal ja ausalt öeldes on see päris hea alternatiiv. Hakkab kohe sooja õhku puhuma, talvel saan jäätunud auto aknad üsna kiiresti puhtaks. Lisavarustuses pakutakse kaugjuhtimisega lisasoojendust mis maksab 950€ Octaviale. Seda oli võimalik tellida ka eelmise põlvkonna mudelile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.16 18:16 Tsiteeri


Superbil võiks kogu salong natuke parem olla, liiga Octavia on hetkel. Nagu ka viidatud testis mainitakse, siis - oleks võidud natuke rohkem vaeva näha. Aga võimalik, et grupi poolt on mingid piirid ette pandud ja ei lubata paremaks teha, sest muidu hakkab liiga palju Passatilt kliente üle võtma. Pakiruum on teine asi mis minu silma riivab. Ei, mahutavuse ja praktilisusega on kõik korras. Aga häirib polstri väljanägemine, kuidagi Mistra maiguga. Maitse asi, nagu öeldakse. Praktilisuselt edestab Superb Passatit, kuid interjööri üldmulje poolest jääb alla. Sõiduomadusi ei tea kommenteerida, sest Superbiga kogemus puudub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 10.04.16 19:27 Tsiteeri


Kui vaadata Saksa autoajakirjade arvamust siis kipub see 50/50 nii ühe kui teise kasuks. Palju sõltub võrreldavate masinate varustusastmest. Päris ühest vastust nende autode võrdluses ei ole.

Selles testis eelistab Autogefühl Superbi Passatile:
https://www.youtube.com/watch?v=YLplgsCxY-Q

Siin Autobildi test Superb vs Passat:
https://www.youtube.com/watch?v=welir7U6WBc


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.16 20:34 Tsiteeri


Ma räägin oma arvamusest, mitte seda mida Hansud eelistavad. Hansud eelistavad diislit ka, minu arust võivad need masuudipressid.... :D Põllutöömasinad ja rekkad las sõidavad diisliga. Aga nüüd pole vaja hakata siin diisleid kaitsma, räägime ikka Superbist üldisemalt ja pigem isiklikest kogemustest või vaatevinklist, mitte kellegi testidest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 11.04.16 04:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Vaim
Millised need vidinad olla võiks?
Ma saan aru, et paari aasta järel tilgutatakse kõik vägevamad asjad skodale ka järgi.

Webasto puldist soojenduse saab tehasest ka panna, rääkimata aftermarket võimalusest kõigile autodele.


Alustame kasvõi roolisoojendusest ,ukselukkude soojendusest jne.......


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 11.04.16 07:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Tsitaat:
Algselt postitas: Vaim
Millised need vidinad olla võiks?
Ma saan aru, et paari aasta järel tilgutatakse kõik vägevamad asjad skodale ka järgi.

Webasto puldist soojenduse saab tehasest ka panna, rääkimata aftermarket võimalusest kõigile autodele.


Alustame kasvõi roolisoojendusest ,ukselukkude soojendusest jne.......


Milleks on vaja ukselukkude soojendust? Sellist eelajaloolist lisa isegi uue Audi A4 varustuse nimekirjas ei ole. Tänapäeva autodel on ukselukud linkide taha ära peidetud kuna neid kasutatakse ainult erijuhtudel.

Esiklaasi soojendus mis on minuarust on talvel palju olulisem ja see on Skodal varustuse nimekirjas ilusasti olemas. Kas su Audil on esiklaasi soojendus ja istmejahutus?

Kui nüüd hakata välja tooma lisasid mis on uuel Superbil ja mida ei ole vanal Audirondil siis see nimekiri on palju palju pikem, eelkõige juba juhtimisabi ja täiendatud ohutussüsteemide näol. Varustuste nimekirjad on kodulehtedelt saadaval. Igaüks saab vaadata mida pakutakse ja mida mitte. Niikuinii enamus uue auto ostjaid (ka Audi ostjad) ei osta täislaks masinat. Need on lihtsalt niivõrd kallid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 11.04.16 08:23 Tsiteeri


Keegi võiks mulle vahepeal selgitada kuidas saavad võrdluses olla Audi A4 (väiksemat sorti kesklass) ja Superb (ikka ilmatu pirakas keskklass) ?

Mida te siin võrdlete? Hinnalipikuid? :o


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 11.04.16 08:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
Keegi võiks mulle vahepeal selgitada kuidas saavad võrdluses olla Audi A4 (väiksemat sorti kesklass) ja Superb (ikka ilmatu pirakas keskklass) ?

Mida te siin võrdlete? Hinnalipikuid? :o


Mis allikatest pärineb teie info, et Audi A4 on väikekeskklassi auto? Seda ei väida isegi ACEA ega ADAC. Superb ja Audi A4 ja Passat on tootjate enda liigituse järgi keskklassi masinad. Superb on neist lihtsalt kõige suurem aga see ei tähenda, et ta kuuluks suuremasse keskklassi - Audi A6-ga samasse klassi. Viimane Audi A6 on mõõtmetelt Superbist siiski suurem. Tuleks lähtuda ikkagi tootjate andmetest. Tõsi Superbi tippversioone kiputakse vahel võrdlema ka suurema keskklassi masinatega. Aga sama tehakse ka Passatiga mille tippversioonid on 10000€ (Saksamaal: 65000 vs 55000) Superbist kallimad ja sisaldavad ka rohkem varustust. Passatile saab mõningaid asju rohkem mida Superbile ei saa.

Superb kompab suurema keskklassi piire kuna uue mudeliga läks mõõtmetelt suuremaks kui E klass aga Mersu ongi suurema keskklassi konkurentsis nõrgaks jäänud kui keskklassi masinad juba testides ära panevad. Mersu peab keskklassi masinaks näiteks C klassi mille eelmine mudel sai viimastes testides isegi keskmises varustuses (27000€) Octaviast vähem punkte.

Selge on see, et 35 tuhande eest pakuvad Superb ja Passat täna selgelt rohkem autot kui sama raha eest A4 või 3-seeria või C klass.

Autozeitung kirjutab pikemalt Superb vs suurema keskklassi nooblimad masinad (E klass, 5 seeria BMW). Soovitan lugeda, kindlasti annab mõtlemisainet. http://www.autozeitung.de/auto-vergleichstest/skoda-superb-bmw-520d-mercedes-e-220-bluetec


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 11.04.16 11:39 Tsiteeri


Ma lähtusin oma kogemusest kui auto omanik. Saan aru võrdlusest Octavia vs Passat/A4 aga minuarust Superb on hoopis suurem auto kus on kõvasti rohkem ruumi kui mingis A4's või Passatis/Octavias. Tootjate klassifikatsioon jätab täiesti külmaks, sest ka honda Crv on justkui maastur.. Saa siis aru, vb golfiväljakule sobib jah.. :D

Teemasse: minuarust on nii, et peale viimast põlvkonda ronis Škoda sammu lähemale Audile, just hindade poolest. Kahjuks aga kvaliteet jäi samale tasemele. Üheks näiteks võiks tuua Octavia tagumiste uste paneelid mis on ikka veel krabisevast plastikust nagu Dacia dusteril..

Küll aga on Škodadel palju nutikaid lisasid ("Simply clever" ikkagi ju..). Näiteks parkimispileti hoidja, jääkaabits, rohkesti panipaiku jne jne mida kahjuks ei eksisteeri muudel VAG masinatel standardvarustuses. Vähemalt tuttavad Passatiomanikud virisevad, et pole parkimispiletit kuhugi panna :D

Hetkel hindu võrreldes jääb mulje, et Seat on nüüd odavaim VAG mark. Seejärel Škoda, VW ja Audi.

See kõik on muidugi isiklik arvamus, ei tasu võtta mingisuguse absoluutse tõe taga ajamisena :)


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 11.04.16 12:20 Tsiteeri


Eks see tänapäeva automaailm ole kirju nagu kassi tagumik ja kes kuhu oma mudeleid liigitab, see on tavainimesele suht arusaamatu ja ka väheoluline tegelikult.
Aga no Octaviat võrrelda Passatiga on ikka liigne kompliment Skoda suunas, mida aga kuidagi välja ei kanna. B7-ga võrreldes jah, kuna see oli ikka vananenud mudel.
Superb võib oma mõõtudelt suur olla, kuid siiski pole konkurent A6/5-seeria/E-klass seltskonnale. Seda näitab juba meie 101 rahvateenrit seal künka otsas oma valikutega:D Kuigi minu arvates sobiks Superb ministeeriumite tähtsamatele ninadele väga hästi. Suur, mugav, soodne jne ning rahva hulgas tuleks neile +punkte sellise valiku korral kindlasti kõvasti juurde.
Autoklasside liigitamise juurde tagasi tulles, siis keskklassi liigitamiseks pakuks välja: 1) väike- 2) suur- 3) väike Premium- 4) suur Premium keskklass. Skoda, VW, Mazda jne kuuluvad 1. ja 2. rühma oma mudelitega ning Saksa kolmik + Lexus ja mõni veel 3. ja 4. rühma


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 11.04.16 12:24 Tsiteeri


Ahjaa, Simply Clever lahendustega meenus Octavia II facelift mida sai omatud. Jube nutikas oli reklaamjutu järgi see jääkaabitks tankimisava luugi küljes. Sellega oli ainult 1 jama. Nimelt talvel see luuki avav vedrumehhanism ei töötanud, kuna niiskus läks vahele ja vedru külmus kinni ning igakord tankima minnes pidi luugi krediitkaardiga lahti urgitsema. Simply Clever my ass:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 11.04.16 12:31 Tsiteeri


Octavia on Golfi baasil ehitatud auto. Octavia ja Golf Variant on ligilähedaste mõõtmetega. ADAC on Octaviat keskklassi ka paigutanud vahelduva eduga kuna mõõtmed on suuremad kui mõne teise tootja keskklassi autol.

Kõigil on kõva plasti rohkem. Iga uue mudeli tulekuga väheneb autodel millegipärast pehme plasti osakaal võrreldes vanema generatsiooniga. B9 Audi A4 on armatuuri alumine osa kõvast plastist. B8 A4 oli veel pehmest. Superbil on osaliselt pehmest, kindalaeka kaan kõva plast ja ümber selle pehme plast. Eelmise põlvkonna Superbil oli kindalaeka kaan ka pehmest plastist. Audi keskkonsoolil halliks värvitud plast on ju täiesti kergelt kriimustatav odav plast ja värv kulub hõõrdumisel maha. Selle taustal veel peetakse Audit veel üheks kvaliteetseima sisustusega masinaks. Materjalide kvaliteet on kõigil tootjatel alla käinud. Nüüd on juba küsimus kui hästi suudetakse need pehme/kõva plastmaterjalid omavahel kombineerida ja ära petta, et jätaks hea mulje. Kas lakitakse kalliks või värvitakse lihtsalt ära. Mõnel tootjal on see vägagi hästi õnnestunud kuna näha on, et mõne ostja jaoks on tegu väga kõrge kvaliteediga.

Nüüd on osadel autodel nii, et tagaistujate uksepolstrite kvaliteet on kehvem kui esimestel. See on uus trend. Esimesena märkasin seda juba aastaid tagasi eelmise põlvkonna Nissan Qashqail. Esimesed polstrid on pehmemad, taga on täiesti kivikõva kergelt kriimustatav plast. Kui lähed autot ostma, katsud ikka esimesi materjale ja tagaistujate uksi ei pruugigi tähele panna. See jälle üks müügitrikk. Autofirmade eesmärk on sinu käest raha kätte saada. Eks nii teevad kõik tootjad. Autot ostes peab säilitama kaine pea, ega ei tohi kaubamärgi ja linnalegendide ohvriks sattuda. Väga palju aitab vastava ajakirjanduse lugemine. Foorumis kipub ikka nii olema, et iga mees kiidab oma riista.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 11.04.16 13:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ahjaa, Simply Clever lahendustega meenus Octavia II facelift mida sai omatud. Jube nutikas oli reklaamjutu järgi see jääkaabitks tankimisava luugi küljes. Sellega oli ainult 1 jama. Nimelt talvel see luuki avav vedrumehhanism ei töötanud, kuna niiskus läks vahele ja vedru külmus kinni ning igakord tankima minnes pidi luugi krediitkaardiga lahti urgitsema. Simply Clever my ass:D


Huvitav, mul seda külmumise muret pole. Samas pole ka luugi sees kaabitsat...? Äkki need käivad käsikäes? :D


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 11.04.16 13:18 Tsiteeri


Minu arust on eestikeelses autoajakirjanduses kasutusel klassideks-mikro või mini, väike auto,väikekesklass,kesklass ja esindusautod ehk premium klass.
No ei küüni,Passat ega Superb, minu arust sinna A6,BMW 5seeria,Mersu E,Volvo S80 jne seltskonna ehk Premium klassi lähedale isegi mitte.
Mõlemad jäävad rebima Mazda6,Hunday i40,KIA Optima,Ford Mondeo jne ühise kliendi nimel.
Škodad on minu arust väga selgesti eristatavad,Fabia väikeauto,Octavia väikekesklass,Superb kesklass.Ja ka salongi materjalidest on selgelt tunda,et nii Octavia kui Superb on ühe klassi masinad.Passat ja Golf on ka sama klassi masin,miskit ei ole seal kummalgi paremat.
Hea oleks vaadata ju alustuseks alghindasid,mis on neil kõigil suht ühte auku.See mis platvormi nad jagavad ei puutu üldse asjasse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  27  28  29  30  31  32
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.0% - SQL: 55.0%]