Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  10
Autor:
Pealkiri: Kodiaq (Vastuseid: 246 | Vaatamisi: 40297)
whiteRS
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.07
Postitusi: 178

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline 2.0TSI, Octavia Combi 1.8 TSI (III)

postitati 30.03.17 10:33 Tsiteeri


Miks see 2ne tsi nii vähe kw välja annab? Nimme ära kohitsetud?

https://mychiptuningfiles.com/en/chiptuning-files/skoda/skoda-kodiaq/skoda-kodiaq-2-0-tsi-180hp


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 30.03.17 10:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: whiteRS
Miks see 2ne tsi nii vähe kw välja annab? Nimme ära kohitsetud?

https://mychiptuningfiles.com/en/chiptuning-files/skoda/skoda-kodiaq/skoda-kodiaq-2-0-tsi-180hp

See on 2l nudit variant puhtalt. Kuna 2l annab nüüd 228kw mõne mudeli peal, eks seda 1.8 saab siis ka lihtsalt tuunida võimsamaks. Garantiid siis muidugi pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
whiteRS
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.07
Postitusi: 178

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline 2.0TSI, Octavia Combi 1.8 TSI (III)

postitati 30.03.17 12:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: whiteRS
Miks see 2ne tsi nii vähe kw välja annab? Nimme ära kohitsetud?

https://mychiptuningfiles.com/en/chiptuning-files/skoda/skoda-kodiaq/skoda-kodiaq-2-0-tsi-180hp

See on 2l nudit variant puhtalt. Kuna 2l annab nüüd 228kw mõne mudeli peal, eks seda 1.8 saab siis ka lihtsalt tuunida võimsamaks. Garantiid siis muidugi pole.


Kohalikud esindused seda teenust ei paku?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 31.03.17 14:39 Tsiteeri


Käisin täna Laagri esinduses ja istusin ka Kodiakki sisse.Väljast on auto ilus,mitte suur,aga sinna Tiguani-Q5-Xc60 kanti.Eest isegi väga sümpaatne,tagant võiks parem olla ehk tuled võiks suuremad selle taguotsa kohta olla.
Seest ,aga oli natuke ikka lahja ehk siis isteasend on hea ja mugav,kuid seest ikka kitsas.Käetoele kätt pannes pole kõrvalistujal enam kuhugi kätt toetada.Väga ebamugav asi,kui pikemaid otsi sõita.Ütleks,et pole sees oluliselt suurem,kui Octavia olenematta sellest,mis need ametlikud mõõdud on.Superb tundus isegi suurem,kuigi täna võrdlust ei teinud.
See salongi auto oli KL varustuses ehk siis kangeim vist,aga no ei olnud mingit tunnet,et istud kallimasse ja paremasse autosse ,kui minu Scout oli.Kõik oli copy paste Octaviast või Superbist,sest ega neilgi ju vahet pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 31.03.17 14:45 Tsiteeri


Mind tabasid samad tunded, istusin otse enda Superbist Kodiaqi ümber ning pidin hetkeks klaustrofoobia hoo saama :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kallekaares
huviline



Registreerunud 21.02.16
Postitusi: 6

Kasutaja on eemal


postitati 31.03.17 15:38 Tsiteeri


Käisin nädala alguses paar tundi Kodiaq´iga sõitmas. Ootused olid kõrged, aga kahjuks pettusin pisut. 140 kw diisel ei suuda seda suurt kere piisavalt edasi liigutada, kuidagi väga lahjaks jäi. Oma 132kw Octavia tundus pärast justkui sportautosse oleks istunud. :)

Maanteel tuulega oli sõidumugavus ka pisut häiritud, tuul kõigutas ikka korralikult.

Reaalset pagasiruumi on Octavias rohkem, käisin mõõdulindiga üle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 31.03.17 20:56 Tsiteeri


Praegu nö järele mõeldes, on Kodiaki konkurendid Nissan Qashqai ja Honda CRV.Aga CRV vist veidi parema salongi viimistlusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 01.04.17 08:58 Tsiteeri


CRV häda ongi mootori-käimakoti kombo. Bensukas on ikka vanamoodsa tehnikaga ja raskepärase minekuga. 1,6 diisli ja 9-se automaadiga varianti pole proovinud.
Kui nad moto ja käimakottidega kaasaegsemaks saaks, siis oleks see täitsa maasikas auto. Ok, plastik mõne koha peal vajaks ka parendamist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 01.04.17 19:32 Tsiteeri


Käisin täna superbi ja kodiaqiga sõitmas ja mulle tundus kodiaq igatpidi ruumikam ja mõnusam:D ainult oleks lootnud vaiksemat salongi. Diisli häält oli üllatavalt kuulda. Rehvimüra ka, aga sellele pidavat klaaskatus oma osa andma. Ma ostaks nagunii bensuka ilma klaaskatuseta:P


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 02.04.17 06:51 Tsiteeri


Tundub, et Kodiaq on väga õnnestunud auto, kuidas muidu seletada seda, et foorumis teda pigem premium markidega (Audi jt) võrdlema kiputakse :)

Samas on tegemist ikkagi praktilisele autoostjale mõeldud margiga ja ootused millegi erilise järele ei ole põhjendatud. Seda seni kuni Škoda platseerub VW grupi margirea lõpus. Ja kuigi viimane Superb ning Kodiaq on pigem kenad, siis Octavia 3 uuenenud esiosa disain kinnitab margi staatust veenvalt. Loodetavasti ei kandu Octavia esiosa vusserdus üle teistele mudelitele :S

Käisin just Genfi autonäitusel ja võin kinnitada, pargimaasturite segmendis ei pea Kodiaq küll häbenema. Interjöör on valdavalt pehmetest materjalidest ja detailid on piisavalt viimistletud.
Ma olen aeg ajalt puudust tundnud 7 istmest, mis on lõpuks jõudnud ka Škoda valikusse. Samuti meeldib mulle pagasiruumi katteruloo põrandasse peitmise võimalus, sest nii Yeti kui Octavia puhul on katte paigutamine olnud alati suur väljakutse. Ka 7DSG tippmudelitel on edasiminek. Võimaldab ökonoomsemalt sõita ning lubab sikutada ka pisut suuremaid raskuseid. Ja lõpuks mitu lehekülge igasuguseid elektroonilisi ja mehaanilisi lisavidinaid, mille abil autosõit nauditavaks muuta.

Minu jaoks oli otsus lihtne, sest praktilisemat autot (kui Kodiaq) Škoda valikus hetkel ei ole. Jääb üle vaid loota, et tarne ei veni 10 kuu pikkuseks nagu juhtus Yetiga..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 05.04.17 08:22 Tsiteeri


Ma pole veel sõitma jõudnud aga räägivad, et Kodiaqi 132kW TSI pidi olema kaheastmelise klapifaasiga, et rahulikult sõites on mootor eriti uimane ja jõuetu, alles täisgaasiga avatakse klapid täies mahus ja siis liigub küll. No kui igapäeva rahulikus liikluses polegi mootoril lubatud njuutonmeetrid saadaval, siis on ju häiriv, tahaks, et normaalselt liigeldes oleks ka mootor ikka ergas. Ma ei loe kuskilt välja mitu % peab gaasi vajutama, et klapid täielikult avaneks. Näiteks Subaru CVT hakkab käike imiteerima kui gaasipedaal on 65% või rohkem "aktiveeritud".

Ja rehvimüra tuleb ka bensukal sama palju, kere ja müraisolatsioon on ju sama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 05.04.17 10:20 Tsiteeri


Esmaspäeval 2.0 TSIga sõitma :)

Diislil häiris kuuldav mootorimüra juba madalatel pööretel. No ei midagi katastroofilist, aga bensukaga harjununa oli kohe tähelepandav. Rehvimüra osas muidugi ei ole vahet.

Cantoni helisüsteemil on juures aktiivmürasummutus - kas ja mida sa reaalselt ka teeb?


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 05.04.17 10:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Esmaspäeval 2.0 TSIga sõitma :)

Diislil häiris kuuldav mootorimüra juba madalatel pööretel. No ei midagi katastroofilist, aga bensukaga harjununa oli kohe tähelepandav. Rehvimüra osas muidugi ei ole vahet.

Cantoni helisüsteemil on juures aktiivmürasummutus - kas ja mida sa reaalselt ka teeb?


Kus esinduses sa käisid Laagris või Paldiski mnt. Õnnestus endal esmaspäeval Warma proovikaga (2.0 TSI) tunnine tiir teha, täitsa mõnus. Pidid sa ennem registreeruma või õnnestus lihtsalt kohale minnes löögile pääseda. Warmas igatahes üteldi, et proovisõidupäeval oli hullumaja olnud, 10 min proovisõit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 05.04.17 10:38 Tsiteeri


Proovisõidupäeval olin Laagris, sai 15 min tiiru teha, seal oli 140kw diisel ainult. Esmaspäeval Paldiski mnt esinduses aeg kirjas. Pigem peab praegu ikka aja kokku leppima, palju on huvilisi. Aga siis saab tunniks ikka.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 08.04.17 06:34 Tsiteeri


Tere!

Käisin eile 2.0 4x4 TDI DSGga proovisõitu tegemas. Olin väga meeldivalt üllatunud väga väikese tuulemüra ja üldse stabiilsuse üle. Samas, gaasi korralikumalt vajutades astus vastavalt doseerimisele edasi ka.

Ruumi on piisavalt, isegi 3. reas saab väiksem inimene ilusti istuda, kui 2. reas pole just koljatid (istmeid saab 2. reas ettepoole liigutada). Vidinatest meeldis eriti parkimiskaamerate süsteem.

Kui hetkel oleks vaja Octavia III välja vahetada suurema vastu, siis võtaks küll pikemalt mõtlemata ära. :) Seda enam, et facelifti-järgne Octavia ei kõlba kassi saba alla ka oma nina poolest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tiitk
huviline



Registreerunud 28.02.14
Postitusi: 55

Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Combi 1,8 DSG

postitati 09.04.17 08:00 Tsiteeri


Proovitud 140 kw diislit.
Ruumi osas midagi ette heita pole, Octaviaga võrdlus minu meelest kohatu. Käetugi oli harjumatult kõva, laiust minu arust piisavalt. Luukpära Superbi tagaistmel oli pea laes (197 cm pikkust), Kodiaqis seda probleemi kindlasti pole, pluss seljatuge saad soovi korral kallutada. Salongis näpujälgi täis läikivad liistud on maitseasi, mulle ei meeldinud.
Start on tavareziimis arusaamatult uimane, gaasipedaal tundus kuidagi pika käiguga, ei ole ilmselt harjunud . Maanteel vanuristiilis madalatel pööretel vahel mootori vibratsioon tunda.
Tagumikutunne midagi elamuslikku pole ka tühja autoga, 110 kw ilmselt kehvem.
Küttekulu ka säästustiilis jääb tehasenumbritest tublisti suuremaks- 7,5 keskmine.
Virtual pedal vajab ilmselt pikemat harjutamist, avanemisprotsent jäi esialgu alla 50.
Välimusest torkab lähedalt halvas mõttes silma odava välimusega plastist iluvõre, eriti selle sile keskosa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 09.04.17 15:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tiitk
Proovitud 140 kw diislit.
Ruumi osas midagi ette heita pole, Octaviaga võrdlus minu meelest kohatu. Käetugi oli harjumatult kõva, laiust minu arust piisavalt. Luukpära Superbi tagaistmel oli pea laes (197 cm pikkust), Kodiaqis seda probleemi kindlasti pole, pluss seljatuge saad soovi korral kallutada. Salongis näpujälgi täis läikivad liistud on maitseasi, mulle ei meeldinud.
Start on tavareziimis arusaamatult uimane, gaasipedaal tundus kuidagi pika käiguga, ei ole ilmselt harjunud . Maanteel vanuristiilis madalatel pööretel vahel mootori vibratsioon tunda.
Tagumikutunne midagi elamuslikku pole ka tühja autoga, 110 kw ilmselt kehvem.
Küttekulu ka säästustiilis jääb tehasenumbritest tublisti suuremaks- 7,5 keskmine.
Virtual pedal vajab ilmselt pikemat harjutamist, avanemisprotsent jäi esialgu alla 50.
Välimusest torkab lähedalt halvas mõttes silma odava välimusega plastist iluvõre, eriti selle sile keskosa.


Mulle torkas kohe silma ka uksepolstrite alumise osa must ja odav plastik,mis on Fabial ja Octavial samasugune.Oleks oodanud veidi paremat.
See start oli ka minu Scoudil samamoodi pikaldane ehk pedaal reageeris hetkelise viivitusega.Auto sissesõiduga läks justkui paremaks ja ilmselt ka vajutama peab rohkem,et paremini rakenduks.
Aga nägin reedel laagri esinduse juures kaameleon värviga sinakas-rohekat Kodiakki ja see nägi ikka väga hea välja.Mulle väga meeldis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 07:59 Tsiteeri


Krt, ajate siin oma plusside ja miinustega asja juba nii huvitavaks, et peab vist täna pärast rehvivahetust Laagri kaudu koju sõitma ja ka pilgu sellele loomale peale viskama:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 13:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: petst
Tundub, et Kodiaq on väga õnnestunud auto, kuidas muidu seletada seda, et foorumis teda pigem premium markidega (Audi jt) võrdlema kiputakse :)
........
Käisin just Genfi autonäitusel ja võin kinnitada, pargimaasturite segmendis ei pea Kodiaq küll häbenema. Interjöör on valdavalt pehmetest materjalidest ja detailid on piisavalt viimistletud.
Ma olen aeg ajalt puudust tundnud 7 istmest, mis on lõpuks jõudnud ka Škoda valikusse. Samuti meeldib mulle pagasiruumi katteruloo põrandasse peitmise võimalus..

Käisin nüüd huvi pärast Paldiski mnt salongis ära ja mul tekkis küll küsimus, et milline osa sellest autost kannatab võrdlust Audi või teiste premium marki autodega? :o
Pehmetest materjalidest rääkides, siis jah käetugi oli pehme, istmed ja rool ka ning armatuurlaua ülaosa ning küünarnuki toed. Ja edasi? A-piilarid kõva plast, kindalaeka kaas samuti, ning uksetaskud keskkonsooli alaosa jne. Ehk see nüüd pole küll koht, kus väita, et valdav osa on pehmetest materjalidest. No juhul kui istmeid, lae- ja põrandapolstreid mitte arvestada:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 14:54 Tsiteeri


Sai vaadatud siis ka ja arvamus ilma proovisõiduta on, et ei ostaks. Miks siis:
- Välimus: nii ja naa ehk maitseasi aga üldjoontes igav. Ok, esitulede veiderdus pole igav, aga üldmulje eest peaks ikka tänapäeva pargimaasturil olema atraktiivsem. Urmas juba mainis iluvõre odavat üldmuljet ja seda täiendab ka alumine võre. Ilma udutuledeta on kuidagi odav ja jätab kokkuvõttes kuidagi piruka-kaubiku mulje. A'la VW Caddy.
- Salong: suur on küll üldiselt, aga väikeste agadega. Ukse ja istmevahe on liiga suur, saan aru et turvalisus jne., kuid seetõttu on esiistmete omavaheline vahe väiksem. Ehk jällegi Urmase märkus käetoe osas. Kokkuvõttes ehk polegi käetugi nii kitsas, kuid kuju on eest kitsenev ja jätab kuidagi kitsa mulje. Võrdlesin iPhonet mõõtvahendina kasutades Kodiaqi ja Passati käetuge ning tundub nagu sama. Kuid kas sellest kujust tulenevalt või siis tõesti istmete vahelisest kaugusest, aga ka mul jäi mulje, et kaasreisija käsi sinna enam ei mahu. Eks optilise pette tekitab ka vast mainitud ukse-istme vahe ning seetõttu ongi ehk tunne, et kitsas on salongis.
- Materjalid: odav, odav ja veelkord odav mulje. Päriselt ka. Ei jätnud ka mulle Octaviast hinnalisema auto muljet. Isegi kindalaeka kaas on kõvast plastist, samuti A-piilarid. Uksetaskud ja keskonsooli alaosa otse loomulikult. Aga ukse käepidemed, mis materjalist need on? Kas tegemist on pargimaasturiga mis tahab võidelda teiste turu tipptegijatega või võrdleme VW Transporteriga siin asju? Ukse käetugi on mingist arusaamatust odava välimusega termatiinist. Ka VW kasutab mingeid kummalisi materjale, aga kui materjalile mingi tekstuur anda, siis on mulje hoopis teine. Pisiasi, aga Skoda omad näevad ikka koledad välja. PS! Superbis oli sama teema.
- Muidu mulje: ruumi oli nii eespingil, kui ka teises reas. Ausalt öeldes meeldis mulle tagapingil rohkem olla kui ees. Kolmandat istmerida ei proovinud ja mina jätaks need nagunii välja. Raiskavad pakiruumi ja teevad selle pakiruumi nõmeda kujuga. Meeldis samuti kellegi mainitud pakiruumi ruloo ärapanemise võimalus. Ei saa aru miks autotootjad ei saa seda elementaarse asjana võtta. 15a tagasi oli juba Toyota Corollal või Avensisel selline lahendus olemas, aga paljud pole veel tänagi selleni jõudnud. VW Passat nende hulgas:mad:
Ei meeldinud:
1. Salongi üldine disain. Üldmulje eespingil on nagu kaubikus ehk tööautos istuks. Kui salong on üleni musta värvi, siis on ikka masendavalt odava auto tunne.
Nädalavahetusel piilusin just uuenenud VW Crafteri kabiini ja sellel pole küll Kodiaqi kõrval põhjust häbeneda. VW Caddyle sobiks see armatuurlaud.
2. Uksepolstrid - nagu mainitud, siis materjalid ja kuju ka. Uks on kõrge ja käetoe ning iluliistu vahel on tobe tühi pind, mis ka kehva materjaliga polsterdatud.
3. Topsihoidjad keskkonsoolis, miks need selliselt on lahendatud?
4. Esiistme istmepadi, lühike ja tahaks pikemat või reguleeritava pikkusega.
5. Püsikiirushoidja ikka kangiga. Pange roolile paar nuppu juurde.

Ühesõnaga, kokkuvõttev arvamus oli juba esimese lauses.

Aga kõrval oli kohe 2 Superbi, mis tõmbasid ka uudistama. Väga pilkupüüdva värvi ja veljega Sportsline ning L&K. Superb on mulle väliselt algusest peale meeldinud ja õige värvi ning velje komboga ilus. Ok, tagatuled võiks parema joone ja valguslahendusega olla. Veljevalik ning disain-sobivus on Passatist kindlasti parem! Kuid salong on ikka see, mis mind Skoda poole ei tõmba. Kindlasti harjuksin mingi aja pärast ära ja sõidaks küll. Kuid kui otseselt on võrrelda Passatiga ja valida saab vabalt, siis VW jääb. Liig Octavia on see üldmulje, lisaks ka siin on uksepolstri disain lahendatud sarnaselt, kus suur tühi lame ja salongi pilti rikkuv pind. Sportslinel küll Alcantaraga kaetud, kuid ikkagi. L&K juhiiste jäi ka liig kõrgele, oleks tahtnud madalamale ning istmepühi liiga lai. Seal sai külgtugede vahel ilusti vasakule-paremale uisutada ning käänulisel teel peaks rooli küljes rippuma. Passati istme toestus on parem. Ka istmepõhi võiks reguleeritava pikkusega olla.

Ah aitab küll, nüüd vingusin nagu Skoda oleks maailma kõige hullem auto üldse :D Ei ole tegelt, kuid premium markidega pole siin küll midagi võrrelda. Ja see on ainult minu arvamus, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele. Seega risti pole mind tarvis kohe lüüa selle kriitika pärast, vastu vaielda võib aga küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.04.17 16:53 Tsiteeri


Ma uurisin heleda sisuga Kodiakki ja seal oli see hele osa nagu üldjoontes viisaka viimistlusega.Aga häiris see alumine osa ustest,mis oli mustast odavast plastist ja vist oli ka kindalaegas sellest ka heleda sisuga autol.
No kangiga püsikas on ka veel kõigil Mersudel kaasaarvatud S ja GLS kõige tipmises varustuses :D
Värske mersu kaubiku omanikuna ei ole sellega ise ka veel leppida suutnud :),aga plastik on ka mersu kaubikus parema viimistlusega kui škodades.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 10.04.17 17:29 Tsiteeri


Ma vaatasin nüüd uudishimust hinnakirja ka ning :o 1,4TSI ja 2,0TSI 4x4 versioonide hinnavahe on ainult 800-900€ sõltuvalt varustusastmest. Mis Peaks olema selle 1,4 müügiargument sel juhul? Tehaseandmete järgi on ka kütusekulu vahe selline, et seda lahjemat ei tasu isegi kaaluda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 10.04.17 18:52 Tsiteeri


Eh ei pannud tähelegi, 4x4 1.4 tsi dsg on tõesti mõttetu variant. 1.4 eelised on selles et saab manuaali ja saab ilma neliveota.

Sai just 2.0 tsiga sõidetud. 140kw diisel oli märgatavalt tugevama minekuga ;) bensukas oli aga vaiksem ja võrreldes 2008 superbiga üldse tüki vaiksem.

Väikese proovi järel cantoni heli ei hakka igatsema, arvasin et meeldib rohkem.

Elektriline luuk tundub tüütu, ilma puldita kehv avada või ma ei osanud lihtsalt.

Tahaks proovida kas ambition ja elegance istmed on palju erinevad. Mingi vahe ilmselt on...kas superbi ambition istmed on sarnased?


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 12.04.17 09:35 Tsiteeri


1,4 tsi müügiargument on see, mis linnamaasturite puhul ikka, et "ah, mul seda suurt võimsust ja nelivedu ei ole vaja, aga vot see maastikuvõimekus on tähtis, et lumme kinni ei jääks". Teiseks on tehastel mingid maksud lähtuvalt kogu mudelivaliku keskmisest heitmekogusest või midagi sellist ja selle optimeerimiseks tehakse siis sihukseid veidraid mudeleid. Subaru näiteks tegi 65kW imprezasid väidetavalt just selle põhjendusega, kuna wrx-id olid väga loodusvaenulikud.

Aga Kodiaq tänaval kohtamise mulje on see, et meenutab Superb II - tagauks ebaloomulikult pikk ja kuut nii väike, et ma ei saa küll aru, kuidas sinna 2 istet peaks mahtuma. Kõrval seisis vana Volvo XC90, mis tundus palju paremini proportsioonis olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 12.04.17 10:09 Tsiteeri


Meil tuleb ka nüüd firmade segakasutuses autodele maks kw järgi tegelikult, eks see on ka mingi (väike) argument.

Tagumist isterida kasutades tuleb keskmisi istmeid lihtsalt natuke ettepoole tõmmata. Kui ees istub keskmist mõõtu inimene siis on ruumi tõmmata isegi. Tagumise istme põhi on aga päris madal, nii et täiskasvanul seal rohkem kui lühiajaliselt muidugi normaalne istuda ei ole, aga saab.

Millist samas hinnaklassis masinat võiks veel vaadata, kuhu saab 6-7 kohale lapsed panna ja hädapärast ka täiskasvanu natukeseks?

Ford Galaxy - tuleb kallim, kolmandas istmereas rohkem ruumi, 7 kohalisena pakiruum kodiaqist väiksem. Sisekujundus väga ei meeldi.

Picasso, Grand Scenic - lootusetult väikesed

Espace - välimus meeldib, esiose disain sees üldse ei meeldi, kallis ja kõige taga üllatavalt väga vähe ruumi arvestades auto välismõõtmeid. Ma ei saa aru kuhu nad selle ruumi kaotasid :)

Sharan/Alhambra - kallim, oodatust vähem ruumi sees, esiosa kujundus sees ei meeldi. Mis värks selle suure ruumiga armatuuri peal on.. hästi kaugele ette mineva esiklaasiga. Sama galaxyl ja espacel. Väga vastu hakkab.

XC90 ja Q7 on way liiga kallid.

Kas on mõtet veel midagi vaadata?


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  10
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 65.5% - SQL: 34.5%]