Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Kesklukk ja elektriaknad (Vastuseid: 42 | Vaatamisi: 7575)
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 29.05.07 10:40 Tsiteeri
Kesklukk ja elektriaknad



et siis postitan siia osasse.. ehk keegi oskab vastata..

Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex
Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
avitage mind rumalat... ma pole siiani aru saanud loogikast, mille järgi kord lähevad aknad automaatselt kinni peale võtme süütest välja võtmist ja kord mitte.. manualist lugesin välja, et kui uks lahti teha, siis enam ei tohiks elektriaknad fungata.. muidu peaksid funkama kuni 10 minuti jooksul... samas on mul need aknad kinni jooksnud ka siis kui ma olen ukse lahti teinud...

kohati aga võtan võtme välja.. ja aknad jäävad lahti... samas teinekord jooksevad jälle kohe kinni kui võti väljas..

Ma suht samasuguste vaatlustulemusteni jõudnud ning samamoodi segaduses, et mis kuramuse seaduspärasus seal on (kas?). Kui keegi oskab maakeelen ära seletada, oleks ise ka tänulik.

Muidu aga eks tuleb üritada enda peal loomkatseid korraldada, et täit selgust saada.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 31.05.07 19:18 Tsiteeri


Sa ei ole üksi rumal:D Ma olen ka pead vaevanud, et mis süsteemiga need aknad käivad. Lähiajal minek Auto 100-sse ja ma küsin kindlasti järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 02.06.07 17:12 Tsiteeri


Põhimõtteliselt peaks olema autol siis nn mugavusfunktsioon, et kerib aknad ülesse. Minu Octavial töötab ta sarnaselt mu teise autoga võtme pööramisel ukselukus. Keerad lukku ja hoiad ning klaasid jooksevad ülesse. Omegal on mul ka signa mis ühendatud selle mugavusfunktsiooniga (pidin eraldi paigaldajale seda mainima et ära ühendataks) ja jooksutab aknad kohe puldist uste sulgemisel ülesse. Endal veel lihtsalt süütest võtme eemaldamisel pole kunagi ühelgi autol aknad kinni läinud. Ja võtme pealt nupuga luku sulgemine seda samuti pole teinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 02.06.07 20:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Saunajumal
Ja võtme pealt nupuga luku sulgemine seda samuti pole teinud.

Ka Octavial saab puldist aknaid üles-alla jooksutada, lihtsalt sulgemise (või avamise) nuppu tuleb puldil piisavalt kaua alla hoida (ca 3 sek)


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 03.06.07 16:58 Tsiteeri


Minu 99a võtmepuldist igal juhul ei tule.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 03.06.07 17:18 Tsiteeri


Minu viga, jutt algas O2st ja sellele ka mu kommentaar. '99 O1 puhul see nõks ei kehti.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 04.06.07 08:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Tsitaat:
Algselt postitas: Saunajumal
Ja võtme pealt nupuga luku sulgemine seda samuti pole teinud.

Ka Octavial saab puldist aknaid üles-alla jooksutada, lihtsalt sulgemise (või avamise) nuppu tuleb puldil piisavalt kaua alla hoida (ca 3 sek)
nuppu tuleb hoida nii kaua kuni kõik aknad kinni on jooksnud.. jahh puldiga ja ka võtmeaugus keerates saab seda mugavust tarbida...

aga küsimus oli ikkagi selle funktsionaalsuse kohta, mis paneb aknad automaatselt kinni võtme süütelukust välja võttes.. sest mul vahest jooksevad aknad kinni (ilma pulti või ukselukku näppimata) ja kord ei jookse.. ja pole siiani aru saanud loogikast, millal jooksevad ja millal mitte...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
hqs
huviline



Registreerunud 26.11.05
Postitusi: 150

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,6 '07

postitati 04.06.07 08:26 Tsiteeri


Kas keegi targem inimene oskab öelda, kas selline akende liigutamise "mugavus" ka Roomsterile külge on poogitud?


O: Antiikset tehnikat (ürg-arvutid, lamptelekad ja -raadiod, sidetehnika jms)
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 04.06.07 15:56 Tsiteeri


Käisin Auto100-s küsimas. Mainiti ainult seda klaaside funktsiooni, mida saab kasutada puldiga või siis ukelukku mehaaniliselt keerata. Rage poolt kirjeldatud sümptomi kohta neil vastust polnud. (aga küsimus oli ikkagi selle funktsionaalsuse kohta, mis paneb aknad automaatselt kinni võtme süütelukust välja võttes.. sest mul vahest jooksevad aknad kinni (ilma pulti või ukselukku näppimata) ja kord ei jookse.. ja pole siiani aru saanud loogikast, millal jooksevad ja millal mitte...) . Tehti ainult :o ja öeldi, et see on midagi uut:D
Igatahes nii ma seda ei jäta ja kui mul rohkem aega lähen neid uuesti peedistama ja näitan neile midagi uut.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 14.06.07 07:53 Tsiteeri


endiselt müstika:-(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Jarkko
huviline



Registreerunud 01.10.06
Postitusi: 8

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Roomster

postitati 19.06.07 11:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hqs
Kas keegi targem inimene oskab öelda, kas selline akende liigutamise "mugavus" ka Roomsterile külge on poogitud?


Minu Roomsteril töötab vaid võtmega ukselukku keerates. Nuppu vajutades aknad ei liigu, hoia või 10 minutit nuppu all.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 20.06.07 07:33 Tsiteeri


see 10 min nupu hoidmine on muidugi elav tõestus suurest visadusest. :)
päriselus oleks targem aktiveerida puldist komfort funktsiooni juhtimine ja asi tahe.
kuigi enne kui tormate seda tegema, mõelge hästi järgi. näiteks ei ole siis enam võimalik aknaid urvakile jätta.
ma praegu sõidan teise traktoriga ja sel pole komforti aktiveeritud ja sellega ka nüüd häda, unustan kogu aeg aknad lahti. krt igal versioonil oma häda. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jarkko
huviline



Registreerunud 01.10.06
Postitusi: 8

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Roomster

postitati 21.06.07 11:27 Tsiteeri


Eks see 10 minti oli tegelikult kõvasti ülepakutud :)
Aga kas see komfort funktsiooni juhtimse aktiveerimine on ise teostatav asi või esinduse laks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 21.06.07 11:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jarkko
Eks see 10 minti oli tegelikult kõvasti ülepakutud :)
Aga kas see komfort funktsiooni juhtimse aktiveerimine on ise teostatav asi või esinduse laks?
sõltub, kas sul on multifunktsionaalne näidik või mitte...

aga see komforti funktsioon tähendab mida? et kui valvesse panna, siis kerib ka igaljuhul aknad üles.. või aktiveerib selle puldi nupust peal hoides akende kinni minemise?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 22.06.07 08:16 Tsiteeri


komfort tähendabki ju mugavust. puldist auto lukku ja valvesse panemisele lisaks poogitakse sinna veel mõni käsklus juure. ehk siis põhjusmõtteliselt vist saab sinna mida tahes juure aretada.
minul aktiveeriti see ilma minu juuresolekuta, enam ei mäletagi, kas oli vaja helkamas käia või tegi alarmi paigaldaja ise.
akende liigutamise puhul siis alarm hoiab aknamootoritel veidike voolu pääl kui valvesse paneku käsk on puldist tulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 22.06.07 08:37 Tsiteeri


Siin räägitakse minuarust kahest erinevast asjast. Too comfort lahendus on täiesti olemas, et saad puldist aknad kinni panna ja lahti teha. See lahendus, mida Rage mainib on natuke teine. Kui auto seisma jätta kontrollib ta kõik aknad ise üle. Isegi võti on süütelukust väljavõtmata. Juht ise pole vajutanud ühtegi nuppu, ainult süüte välja keeranud. Kui ta teeks seda igakord poleks probleemi, aga ta teeb seda valikuliselt. Ala ükskord tsekib klaase, teinekord mitte. Küsimus ongi, et mis loogika järgi ta seda teeb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 22.06.07 10:40 Tsiteeri


jepp, see on anomaalia.
a mudu ma vastasin rage viimase posti viimsele küsimusele, mitte selle anomaalia kohta. sellest ei mõista ma ööd ega mütsi tarka öelda.
ehk on autol iseloom seuke ja vahel kapriisitseb. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 22.06.07 12:14 Tsiteeri


jusht... ühesõnaga.. puldil nupu peal hoidmisega akende sulgemine.. väga tore kyll aga ikkagi tylikas.. kuna pead jälgima kas ikka läksid kõik aknad lõpuni kinni... ma eelistaks.. et kui syytest võtme välja võtan... või valvesse panen.. jookseks kõik aknad täiesti kinni täiesti automaatselt... mul kama kaks kumba pidi... saaks aint panna ta kindla peale seda tegema..


süüteluku teema on kaootiline.. vahest jooksevad kinni.. vahest mitte.. seaduspärasust pole siiani kinni püüdnud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 25.06.07 07:17 Tsiteeri


seega lase oma auto pult panna komforti juhtima. ja komfordi väljundiks siis akende sulgemine. simpel. 100 teeb selle sul hetkega ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 24.07.07 11:16 Tsiteeri


Leidsin vististi lahenduse selle küsimusele. 100 % pead ei anna, aga see akende kontrollimine on seotud vihmasensoriga.

Tegin paar katset kah. Kui pritsisin aknale vett ja panin kojamehed tööle, siis hiljem süsteem kontrollis kõiki mu aknaid. Hiljem kui ma ei kasutanud kojamehi ega vett oli vaikus majas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 24.07.07 12:43 Tsiteeri


ma olen kohanud asja ka selliselt: sõidan, jään seisma, võtme välja.. midagi ei juhtu, seejärel võtme uuesti sisse, süüde korraks sisse.. võti välja.. ja aknad jooksevad kinni.. samas see meetod 100% ei toimi...

EDIT: aga pardakompuutril valik küll.. rain closing vms.. pole jõudnud manualist uurida, mida see täpselt tähendab.. peab uurima kas äkki selle funktsiooniga seotud ja mis siis seda muu uhib kui vihmasensor...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 24.07.07 12:49 Tsiteeri


Kuid ikkagi peaks olema tegemist "veaga", mitte uue mugavusfunktsiooniga. Ma ei ole veel kusagilt lugenud funktsioonist, mis võtme eemaldamisel automaatselt akna kinni kruviks (parandage mind, kui eksin).
Eraldi funktsiooniks on "rain closing", mida olen ka ise katsetanud ning mis sulgeb aknad vihmasaju alates, kui auto lukus ja aknad/luuk lahti. Samas see süsteem peaks aktiveeruma ikka siis, kui uks lukku pannakse, mitte juba võtme eemaldamisel süütelukust...


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 24.07.07 14:26 Tsiteeri


Mina ei usu, et tegemist oleks veaga. Kaldun ikkagi arvama, et see on varjatud funktsioon:)

jk kas su autol on ka vihmasensor?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 24.07.07 15:40 Tsiteeri


Sensor olemas jah. Enda autol seda viga/mugavusfunktsiooni ei ole juhtunud, kuigi "rain closing" on "enabled".

Sama teema kajastust ka väljastpoolt koduvabariiki:
http://www.briskoda.net/forums/new-octavia/electric-windows-going-up-themselves/82759/
http://www.briskoda.net/forums/new-octavia/automatic-window-closure/77919/

Kas kellegil mitte-RS omanikul on ka sellist asja juhtunud? Praegu vist kõik RS omanikud, kes seda muret kurdavad.

Kusjuures lõplikku lahendust ei ole kuulnud ei kasutajate ega diilerite poolt, seega - elage selle eripäraga ;)


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 25.07.07 07:43 Tsiteeri


Täna kahjuks tõdesin, et minu eelnev teooria ei pea paika. Hommikul natuke tibas vihma, aga hiljem süsteem ei kontrollind üldse aknaid. Ühesõnaga ikka mingi RS-i varjatud anomaalia:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.3% - SQL: 41.7%]