Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Octavia II esitule pirni vahetus (Vastuseid: 55 | Vaatamisi: 18520)
robert
huviline



Registreerunud 22.01.07
Postitusi: 9

Kasutaja on eemal


postitati 16.02.07 19:53 Tsiteeri


Mina vahetasin pooltule pirne nii,et võtsin õhupuhasti eest ära siis sain ligi,aeg mingi 15 minutit.Teisel pool asi vähe lõbusam,kütuse filter lihtsalt natuke üles tõsta,siis saab kõrvale tõsta ja käsi mahub vahele.Kõige suurem probleem on muidugi see klamber,mis pirni(halogeen)kinni hoiab.Siin oli ka üks link mis tundub igati normaalsem varjant.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 04.06.07 11:50 Tsiteeri


Lihtsalt uudishimutsen, auto on kuuke vana, ja oh ime, juba on vasak parktuli eest läbi. Kas kisun ise kogu süstemka lahti või läheb see pirinike veel garantii alla?
Enda väiksed valged käekesed küll sügelevad...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 04.06.07 12:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: PsychoDad
Lihtsalt uudishimutsen, auto on kuuke vana, ja oh ime, juba on vasak parktuli eest läbi. Kas kisun ise kogu süstemka lahti või läheb see pirinike veel garantii alla?
Enda väiksed valged käekesed küll sügelevad...

Pirnid minu haugimälu kohaselt garantii alla ei lähe mette. Kuigi 1 kuu vanuse auto puhul võiks ju jonni hakata ajama...

Meite rahvast on neid pirne vahetanud mitu tegelast ning mulle on jäänud mulje, et mingit hirmkeerulist protseduuri läbima ei peagi. lare siin viimati andis teada, et ta oma kollasel kahurikuulil vahetasi pirne pulli pärast siit-sealt - temal kindlasti värske arvamus välja käia, kui keeruline/lihtne see ettevõtmine on.

jk on siinsamas teemas pisut ülalpool toonud välja kaks head linki, kus puust ette ja punaseks on tehtud OII esilaternatega toimetamised.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 04.06.07 13:40 Tsiteeri


Eks see natsa tuska teeb küll, et juba peab midagi vahetama hakkama. Ma sealt briskoda lehelt leidsin juhise ka kuidas vahetada neid prine. Eks ma manualist vaatan, mis pirn sinna läheb, kuskil bensukas ei taha eksperimenteerida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 04.06.07 18:43 Tsiteeri


Ma vahetasin enda masinal päev peale masina kätte saamist välja esitule pirnid (ei olnud piisavalt heledad) ja rohkem ei ole 3 aasta jooksul ühtegi pirni vahetanud :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 04.06.07 20:25 Tsiteeri


3 aastat juba samad pirnid?! :O
sellist vastupidavust pole veel kohanud :P :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 06:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
3 aastat juba samad pirnid?! :O
sellist vastupidavust pole veel kohanud :P :D

Ma ise ka vähe imestan. Esitule pirnideks on +50% pirnid mis tavaliselt väga kaua ei kesta. :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.06.07 07:01 Tsiteeri


nojah...tavaliselt nende +50% pirnide eluiga vähem kui aasta :P
aga ju sul siis selline säästlik auto :D :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 05.06.07 09:16 Tsiteeri


ptüi, ptüi, ptüi üle vasaku õla, aga mul saab sept 3 a täis ja olen ainult ühe numbritule pirni ära vahetanud. Läbisõit kahjuks alles 60 k


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 16:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
nojah...tavaliselt nende +50% pirnide eluiga vähem kui aasta :P
aga ju sul siis selline säästlik auto :D :D

Osram Silverstar tundub jah hästi vastu pidavat.:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 05.06.07 20:05 Tsiteeri


Krt, olete mulle selle pirnivahetuse-teemaga ilge isu peale ajand omal ka midagi teistsugust ja tugevama/sinakama valgusega edelaternatesse panna :D

Seni pole sellel teemal suurt mõtteid mõlgutanud, kuna mu arvates pole OII tavalistel esituledel häda kedagist, kuid nüüd nagu on miskine imelik õhin naha vahele pugenud.

Need originaalpirnid pole ka midagi suuremad asjad kestjad - mul omal kustus juhipoolne poolteist aastat pärast autoostu. Isegi hoolimata asjaolust, et ma "püüdsin kaval olla" ning käivitamise ajal olin ma lülitist keeranud peale ainult gabariidid. Olen nimelt kuulnud, et üks peamistest põhjustest, miks eestimaal ringi liikuvatel uutel sõidukitel pidevalt üks või teine esituli on läbi põlenud, on see, et meie kaasaegsetel sõidukitel on kõigil 'päevatulede automaatika' ning süüte sissekeeramise hetkel laternad põlevad.

Ma pole täit selgust saanud, kas OII-l kustuvad lähituled käivitamise hekteks täielikult, või nad ainult tuhmuvad. Põhjus ilmselt selles, et mul diiselmootor, mis hetk pärast starteriandmist kohe käib. Ilmselt ei pea ka bensumootoreid ketrama. Igatahes käivitamise hetkel võib pirnist läbi käia miski eripinge, mis pirni kestvust vähendavat. Elektriku/füüsiku eriharidusega inimesed andestagu mulle mu võhiklikkus ja sõnavalik :D

Enivei kavatsen ma uurida, mis need trendipirnid maksma lähevad, kas osta Osrami või Philipsit või veel midagi kolmandat ja siis teen selle diili ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.06.07 20:21 Tsiteeri


aga nii kui uued võimsamad pirnid sisse paned, siis ole valmis selleks, et öösel hakkavad kõiksugu jorsid sulle vilgutama :P
Täitsa närvi ajab tegelt, kui tuled õieti regullitud ja ikka nad vilgutavad. Ega see, et nende enda tuled on nagu seasilmad, ei tähenda veel, et mul samasugused peaks olema :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 20:43 Tsiteeri


Huvitav mulle ei ole keegi tuledega vilgutanud :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 05.06.07 21:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
aga nii kui uued võimsamad pirnid sisse paned, siis ole valmis selleks, et öösel hakkavad kõiksugu jorsid sulle vilgutama :P
Täitsa närvi ajab tegelt, kui tuled õieti regullitud ja ikka nad vilgutavad. Ega see, et nende enda tuled on nagu seasilmad, ei tähenda veel, et mul samasugused peaks olema :D

Mul muide on selline jama, et Auto100-s pirni vahetamise järgselt keerati juhipoolne tuli nats liiga üles. Olen seina poole ninapidi seistes avastanud, et juhipoolne tuli näitab üksjagu ülespoole kui teine.

Sellest lähtuvalt ongi mulle varasemalt üks vastusõitev tips kurjustades täistuled peale tõmmanud.

Igatahes on see vist paratamatus, et tänapäeval absoluutselt õigesti reguleeritud ja tehaseseadetes tuled vastutulijale kuidagi häirivalt eredad tunduvad. Kui võimsama valgusega pirne poes vabalt müüakse, ju siis võib neid osta ning probleemivabalt oma autole peale panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ka:rel
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.06
Postitusi: 59

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.6 Elegance '02

postitati 05.11.07 18:40 Tsiteeri


Tervist,

olen seda varemgi siit uurinud, kuid vastust pole saanud.

On's kellelgi aimu, kuidas ma oma vanatüübi Octavial, millel tehase ksenoonid, gabariidipirne vahetada saan?

Asi on aktuaalseks muutunud seoses sellega, et avastasin, et tehnoülevaatus on ammu aegunud.:(

Googeldades leidsin juhendeid, kuidas seda teha näiteks uuel mudelil või halogeenidega Fabial (oli vist), kuid ksenoonidega vanast Octaviast ei õnnestunud mingit infot saada.


Lugupidamisega,
ka:rel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ka:rel
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.06
Postitusi: 59

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.6 Elegance '02

postitati 06.11.07 22:10 Tsiteeri


Ise küsin, ise vastan.

Alustuseks tuleb eemaldada suunatuled. Pealtpoolt on nad kinni poldikesega, mida keerab võti nr. 7. Kui polt lahti, tuleb suunakad ettepoole välja tõmmata.

Kui see tehtud, saab asuda "päris" tule kallale. Tuli on auto küljes nelja kruviga, mida keerab tähekujuline võti, läbimõõduga silma järgi umbes 2 mm. Suunatule eemaldamisest sellepärast tuligi alustada, et üks esitule kinnituskruvi on tolle taga peidus.

Nüüd saab tuled oma "pesadest" väljapoole nihutada, ning lahti ühendada neid autoga veel ühendavad pistikud. See oli minu jaoks raskeim etapp, kuna ma ei saanud esialgu aru, kuidas need pistikud lahti tulevad. Nimelt tuleb nende pistikute eemaldamiseks pisikesi "klemmikesi" pistiku otstes sissepoole vajutada. Samas vasakpoolsele tulele kinnitus veel üks teine, väiksem pistik,mis eemaldus kui neid klemmikesi natuke väljapoole tõmbasin. Nii et kindlat reeglipärasust pistikute lahtiühendamise loogikas mina ei leidnud.

Kui pistikud lahti, saab tuled autolt eemaldada. Parempoolne tuli igapidi liigutades ja proovides siiski üsna kiiresti, kuid vasakpoolsega oli keerulisem. Tundus, et too oli justkui pisemast august sisse topitud. Igatahes mõningase jõukasutamise tulemusena eemaldus toogi.

Edasi läks töö juba soojemas keskonnas. Kummagi tule tagaküljel oli kaas, mis kinnitus viie kruvikesega. Neid kruve keeras samasugune tähtvõti kui ennegi mainitud, kuid numbri võrra väiksem.

Kaane kruvid lahti, tuli kaas veidi tulest eemale. Palju ei saanud, sest hulk nende omavahelisi juhtmeid hoidsid kinni. Siiski oli see piisav, et tekkinud vahest gabariidipirni pesa välja urgitseda ja selles olev tuhmunud klaasiga ammu läbipõlenud pirnike uuega asendada.

Nüüd kõik tagurpidi tagasi ja oligi töö tehtud. Kõiki asju esimest korda uurides ja avastades kulus mul ca kaks tundi - huvitav, mis ametlikeil hooldajatel seks protseduuriks ettenähtud tööaeg on?


PS. Ülevaatuse tegin ka täna ära.
PPS. Muide mul põleb armatuuris üks kollane mootorikujuline tuluke, mille kord Tallinna Auto 100-s ette näitasin. Küsisid mult vist 700.- krooni ja "programmeerisid mootori juhtaju ümber". Jõudsin autoga Pärnusse sõita kui sama tuli põles uuesti. Viisin siis tagasi samasse esindusse. Uuriti jälle, öeldi, et lambda andur on läbi. Seekord vähemalt õnneks maksma ei pidanud kui ütlesin, et maksin selle teenuse eest juba veidi varem. Igatahes tänaseni pole ma seda andurit ära vahetanud ja tuli põleb ka senini. Täna ülevaatusele minnes põdesin natuke, et äkki katkise lambda anduriga tulevad ebasündsad heitgaasinäitajad, kuid ei midagi. Öeldi, et suits on väga hea:)


Lugupidamisega,
ka:rel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 07.11.07 07:21 Tsiteeri


No see pirnide vahetuse teema on skoda jälle oma kasuks pööranud:mad:. Aga õnneks on bürokraadid seal brüsselimaal selle pulli lõpetamiseks ka midagi ette võtnud. Nimelt peab mingist aastast tegema autodel tuled nii, et sellist keberniiti enam nägema ei pea, peab saama kiiresti pirnid vahetatud.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 07.11.07 09:22 Tsiteeri


Tavalistel, H4-ga tuledel pääreb õnneks ilma lammutamatta pirnidele ligi. :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
duesenberg
huviline



Registreerunud 15.12.06
Postitusi: 27

Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,6 '07

postitati 07.11.07 12:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
No see pirnide vahetuse teema on skoda jälle oma kasuks pööranud:mad:. Aga õnneks on bürokraadid seal brüsselimaal selle pulli lõpetamiseks ka midagi ette võtnud. Nimelt peab mingist aastast tegema autodel tuled nii, et sellist keberniiti enam nägema ei pea, peab saama kiiresti pirnid vahetatud.;)


Vähemalt benamootoriga Roomsteri puhul on pirnide vahetus suht lihtne. Paremal pool jääb ette ELCD pütsik, samas käib see oma pesast lihtsalt välja.
Diislitel on seal nurgas vist kütusefilter. Kuipalju see ette jääb?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ziilike-uduz
huviline



Registreerunud 30.10.06
Postitusi: 10

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OctaviaII 1.6 MPI

postitati 30.11.07 08:42 Tsiteeri


Mul siis selline lugu tuledega, et esimest korda kustus esimene vasak gabariidi pirn kuskil 3500km peal, mingi 2 kuud pärast ostu ja nüüd siis 8700 peal läks parem, viis kuud vanal autol :mad:

Muidu poleks lugu, tuli ise käib ülilihtsalt eest ära.
Aga see kuramuse gabariidi pirn pirtsutab ja ei anna ennast kohe kuidagi kätte sealt korpuse seest.
Näpuga on täitsa lootusetu läheneda, neljakesi proovisime ja aga ei midagi.
Lõpuks sai peene otsaga näpitsaga kätte ta sealt seest ja pirni vahetatud.

Meil siin firmaautodeks Toyota Corollad ja nendel kustuvad lähitule pirnid järjekindlalt iga 30tkm tagant.
Huvitav kas tegu sarnase kotermanniga?
Või on minu isendil mingi muu häda kallal.

Nädalavahetusel astun Auto100'st läbi.
Vaatab mis nad räägivad selle kohta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ziilike-uduz
huviline



Registreerunud 30.10.06
Postitusi: 10

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OctaviaII 1.6 MPI

postitati 01.12.07 13:12 Tsiteeri


This car mend's itself! :cool:

Õhtul töölt koju tulles põlesid kõik tuled nagu vaja :)

Ehk siis lähme esindust mõni teine kord külastama.

Päikest ja pikka liugu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cosmic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.08.07
Postitusi: 211

Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Superb Sportline 2.0TSI 4x4

postitati 02.12.07 14:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ziilike-uduz
This car mend's itself! :cool:

Õhtul töölt koju tulles põlesid kõik tuled nagu vaja :)

Ehk siis lähme esindust mõni teine kord külastama.

Päikest ja pikka liugu.


Mul väga sarnane lugu eile juhtus.Eelmine nädal siis (autoga sõidetud ~7000km) andis kompu teate, et parem parktuli on omadega läbi. Mis siis ikka, olin siit foorumist juba lugenud ka, et see mingi Octaviate kotermann vms tundub olevat ja plaanisin järgmine nädal Auto100st läbi sõita.
Aga eile siis oli mõte, et kustutan auto näidikublokilt 2 kollast hoiatavat tuld 3st ära - lisaks pirni tulele olid siis ka kütus ja aknapesuvedelik otsas. Kui aga tangitud ja vedelik täidetud said, oli ka pirni tuli kustunud :D
Minu järeldus sellest (ja ka ziilikese loost), et asi pole mitte pirnide läbipõlemises, vaid hoopis kehvades ühendustes? Arvan et kapoti kinnilaskmine andis 'väikse värskenduse' ka pirni ühendusele ja nii ta jälle põlema läks. Äkki Sul ziilike sama teema, et tegid midagi kapoti all ja pärast tuled põlesid nagu vaja?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 02.12.07 17:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Cosmic
Aga eile siis oli mõte, et kustutan auto näidikublokilt 2 kollast hoiatavat tuld 3st ära - lisaks pirni tulele olid siis ka kütus ja aknapesuvedelik otsas.
odoot.. sul näitab kui aknapesuvedelik on otsas? mul kaks korda otsa saanud.. ja mitte yks tuluke pole kuskil selle peale põlema hakanud:-/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 03.12.07 12:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
Tsitaat:
Algselt postitas: Cosmic
Aga eile siis oli mõte, et kustutan auto näidikublokilt 2 kollast hoiatavat tuld 3st ära - lisaks pirni tulele olid siis ka kütus ja aknapesuvedelik otsas.
odoot.. sul näitab kui aknapesuvedelik on otsas? mul kaks korda otsa saanud.. ja mitte yks tuluke pole kuskil selle peale põlema hakanud:-/

Sul, Rage, pole ksenoontulesid+tulepesureid - seetõttu pole ka aknapesuvedeliku leveli näidukit. Ka pesuripaak on sul 5 lirtsu asemel 3.

Sestap :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cosmic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.08.07
Postitusi: 211

Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Superb Sportline 2.0TSI 4x4

postitati 03.12.07 13:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex
Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
Tsitaat:
Algselt postitas: Cosmic
Aga eile siis oli mõte, et kustutan auto näidikublokilt 2 kollast hoiatavat tuld 3st ära - lisaks pirni tulele olid siis ka kütus ja aknapesuvedelik otsas.
odoot.. sul näitab kui aknapesuvedelik on otsas? mul kaks korda otsa saanud.. ja mitte yks tuluke pole kuskil selle peale põlema hakanud:-/

Sul, Rage, pole ksenoontulesid+tulepesureid - seetõttu pole ka aknapesuvedeliku leveli näidukit. Ka pesuripaak on sul 5 lirtsu asemel 3.

Sestap :)


refflex, ksenoone pole selleks igaljuhul tarvis - mul need nimelt puuduvad. Aga tulepesurid on küll jah ning paak tõesti 5 liitrine. Ma arvan et see muudatus näidiku osas tuli siis, kui RS varustust ka pisut kohendati (needsamad tulepesurid standardis, automaatne kliima jms...)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.3% - SQL: 26.7%]