Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Octavia II esitule pirni vahetus (Vastuseid: 55 | Vaatamisi: 18519)
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 24.01.07 13:00 Tsiteeri
Octavia II esitule pirni vahetus



Selline küsimus, kas keegi on omaalgatuslikult ka Octavia II-l esitule halogeene vahetanud? Ma just käisin seda täna teeninduses tegemas ning seal võttis see protseduur õppinud meeste käes pool tundi aega ning 200 raha. Natuke palju võitu mu meelest ning soovikski teada, kas seda saab aga ka kodusel teel teha?

Tegelikult peaks pirnivahetus protsess olema selline, et seda saab teha maanteel pimedas käsikaudu 2 minutiga aga Octavia-l on vaja selleks teenindusse minna kuna on vaja terve tuli eest ära võtta. Siit hakkab kooruma ka arusaamine, miks ükski autotootja ei sulge esituld kolmest küljest vaid jätab ikka suhteliselt viisaka ligipääsu võimaluse.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ka:rel
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.06
Postitusi: 59

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.6 Elegance '02

postitati 24.01.07 13:31 Tsiteeri


Mul sama mure.

Tegemist Octavia I- ga, millel tehase ksenoonid. Ksenoonid veel töötavad (ptüi, ptüi, ptüi) aga mõlemas tules on gabariidid läbi põlenud. Kardan, et kui esindusse pöördun, tuleb mulle arve, kus pirnid maksavad 10.- ja vahetus ~500.-. On's kellelgi äkki silma jäänud kuskil miski juhend, kuidas seda tööd ise teha?

Auto kasutusjuhendit mul pole. Kunagi oli, venekeelne, kuid see on juba ammu kadunud:(


Lugupidamisega,
ka:rel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
hqs
huviline



Registreerunud 26.11.05
Postitusi: 150

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,6 '07

postitati 24.01.07 13:53 Tsiteeri


ma ei tea, palju Skoda foorumi kasutajatest automoto foorumit sirvib, kuid seal oli just hea teema: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=14142&pid=145996#pid145996

täpsem pirnivahetuse jutt hakkab postitusest nr 33 ja jätkub pärast teises teemas: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=18701

Ühesõnaga poolt tundi ei ole veel paha tulemus :cool:


O: Antiikset tehnikat (ürg-arvutid, lamptelekad ja -raadiod, sidetehnika jms)
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 24.01.07 14:08 Tsiteeri


Tänud viite eest, see on siis tänapäeva autod probleem.

muide seal foorumis oli selline tekst:
Tsitaat:

Tulemus on see, et sõidetakse ilma töötava pirnita. Minule on näiteks viimase 2 nädala jooksul maapiirkondades pimedal ajal vastu tulnud 3 (loe: KOLM) sellist autot, millel põlemas vaid üks esitulepirn ja sedagi kaassõitjapoolne. Oleks ma jätkuvalt arvanud, et vastu tuleb mootorratas, oleks olnud paras laubakas... Muidugi... juhid oleks võinud sellises olukorras vähemalt ohutuled peale panna, aga kus sa sellega...


Octavial on selles suhtes hea, et tule kõrval on kohe gabariidituli ning see ikkagi põleb ja seega vastutulijale täielikult ühesilmaline pole.

Aga seda peab hakkama lausa auto muretsemisel arvestama, et kui võimalik on pirni vahetus. Minul on siin Tallinnas lihtne käia Auto100-st läbi kuid kusagil maakohas jääbki auto ühesilmaliseks. Jube mõelda, et auto tootjad on selliselt asjalt kompromisse teinud.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 24.01.07 14:58 Tsiteeri


Esitule äravõtmist õpetab järgmine sait (kindlasti on neid rohkemgi):
http://www.octavia-vrs.com/technical/headlamp.htm
Antud õpetus küll selle kohta, kuidas ksenoontulede korral esimesi gabariite ja suunakaid vahetada, a ehk allub ka halogeentulede kättesaamine samale loogikale - kõigepealt kogu tuli välja kangutada ja siis on juba lihtne pirni vahetada.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 24.01.07 21:07 Tsiteeri


See on väga abiks info ning järgmine kord saab ka sellega vast ise hakkama. Auto100 väitis aga, et ma võin kõige muuga hakkama saada, aga lambi tagasi panek võib keeruliseks osutuda.

Samas on ikkagi Octavia puhul siis pirni vahetus lihtsamate killast, sest eelpool mainitud foorumilingilt oli näha, et Renault Moduse puhul pidi eemaldama kogu esibampri ja veel nipet näpet ennem kui tuleni jõuti.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 25.01.07 10:15 Tsiteeri


Olen oma Octavia II pirne ise vahetanud küll. Seni on gabariiditulede pirnid läbi läinud 3 korral ja ühel korral halogeenpirn.
Gabariitidele kulus kuni 15 minutit.

Iseenesest pole vahetamine keeruline - isegi manuaalis oli see juhend selgelt lahti räägitud :-)

Probleem tekkis mul aga lähitule halogeenlambi vahetusega.
Leidsin selle käigus insenerimõtte geniaalse/idiootse lahenduse, mis tegi meele mõruks.
Halogeenidel on tuld kattev kuppel/kübar kinnitatud sama kruviga, mis hoiab kinni pirni fikseerivat vedru/klambrit. Mõte iseenesest hea ent teostus "p**k". Imepisike kruvi ei suuda seda klambri traati paigal hoida kui klamber pirni kättesaamiseks avada. Nii kui klamber lahti sai siis ta ka kruvi alt lendu läks .... Ole nüüd mees ja keera kruvi lahti ning pane klamber tagasi .. ehhee ... tutkit brat!
Nüüd on kruvi lahti keerates üllatuseks see kübar lambi sisse kukkunud (sest kruvi hoidid ka seda kinni :mad: ). Pole seal ei vinti ega midagi. Ühesõnaga, et mitte ropult öelda, siis "prosta Maria"!

Veetsin mitte just lõbusad kolmveerand tundi, et see kübar lambi sees günekoloogi kombel tagasi pessa sokutada ja uue, ning toekama kruviga fikseerida ning kõigele lisaks ka veel otseks saada. Tulemusega jäin igatahes rahule ja on nüüd juba 4,5 kuud ka hästi püsinud.

Omamoodi action toimus aga mu teise halogeentulega, millest ma siinkohal ei hakka pajatama rohkem kui, et esindus veetis seda korrigeerides ja sättides mõned tunnid ning lõpptulemusena vahetas kogu tule välja.

Vot sihukesed lood meil Octaviaga.
Aga muidu läheb meil hästi :P


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Elegantne_Fobik
huviline



Registreerunud 18.01.07
Postitusi: 10

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia Combi 1,9TDI Elegance

postitati 25.01.07 14:04 Tsiteeri


Kas Fabiaga sama jama nagu Octaviaga?


Elu on õnnestunud siis, kui konjak mida joome on vanem, kui naised, kellega oleme....või mis sina arvad :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
BadZaan
huviline



Registreerunud 01.02.06
Postitusi: 24

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster 1,6 Sport

postitati 25.01.07 14:16 Tsiteeri


Fabiaga asi imelihtne. bensakas koos pirnide (2) ostmisega ja vahetamisega (mõlemad) ehk 10 mintsa, kuna oli pime väljas.


Simply Clever
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 13.02.07 09:50 Tsiteeri


Ehk on kellelegi abiks - veel üks illustreeritud halogeenivahetuse õpetus O2-le.
http://www.briskoda.net/forums/technical-guides/new-octavia-headlight-bulb-change/69565/


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 13.02.07 13:41 Tsiteeri


Väga hea link!


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 14.02.07 10:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Ehk on kellelegi abiks - veel üks illustreeritud halogeenivahetuse õpetus O2-le.
http://www.briskoda.net/forums/technical-guides/new-octavia-headlight-bulb-change/69565/

Hea ja selge juhend küll lambipirni vahetuseks. Tundub, et mingi rocket science see pirnivahetus siiski pole. Minul igatahes tehti see muu korralise hoolduse käigus ära ja mulle on teadmata, mis see tööoperatsioon eraldi maksma läks.

Nõme igatahes, et kiirkorras a´la tanklas kapoti all koogutades selle operatsiooniga lihtsalt ja kiirelt hakkama (vist) pole võimalik saada. Vanema generatsiooni autod olid ses suhtes hulka lollikindlamad.

Ahjaa - mulle tundus, justkui pärast selle tule tagasipanekut tuleks lähitule kõrgus ka paika reguleerida. See on ka päris omajagu ettevõtmist. Minul, tundub, keerati hoolduses see juhipoolse laterna vihk kõrgemale, kui see ene oli. Nähtavus pimedas justkui parem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 14.02.07 16:42 Tsiteeri


Sinul on nähtavus küll parem, kuid mida vastutulevad autojuhid mõtlevad? Kas neil on ka parem?


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 14.02.07 16:59 Tsiteeri


Aga reguleeritakse aparaadi järgi, mitte lambist. Seetõttu ei tohiks pimestada teisi juhte. Üleüldse on tänapäeval pirnid ja lambid paremaks/heledamaks läinud ning seetõttu mõeldakse, et vastutuleval autol põlevad kaugtuled. Endale kah ikka aeg-ajalt vilgutavad, kuigi tuled regullitud. Ja samas ei pimesta nad kah midagi nii palju, kui ise lampi ei jõllita :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 14.02.07 17:30 Tsiteeri


Miks sa wigry mulle nii keerulised küsimused esitasid?

Wyglal jutt õige, et eks kodanikud hooldusemehed asja nõuetekohaselt tegid. Ega keegi minu käest luba ei küsinud ning mina reguleerimiseks soovi ei avaldanud.

Ja teinegi pool jutust on õige, et tänapäevased tuled kuidagi heledaks läinud - isegi olen vahel kiusatusele järele andnud ning teisele tulesid vilgutanud, kuivõrd nii heledad/tugevad tunduvad mõnede vastutulijate laternad ning seepeale saanud näha vastutulija kaugelevalgustajaid.

Mul ka eile kottpimedal teel mingine tibin eputas oma kaugtuledega, kui ma talle vastu tulin. Näitasin siis minagi talle, millised minu masina kauged välja näevad :cool: Paistis, et minust möödununa kraavi ei sõitnud, ju silmanägemine jäi alles.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 14.02.07 18:06 Tsiteeri


Ksenoontuledega saan tihti vastutulijate käest "peksa", eriti künklikul maastikul, kus veidi enne tõusu lõppu laternad taevasse (ja vastutulija silmadesse) näitavad. Ksenoonil piir valguse/varju vahel üsna tugev ning valgustugevus mitmekordne halogeeni oma, nii et ma ei saa neile isegi pahaks panna ja pean häbelikult silma kinni pigistama...
Vastu vilgutama kaugtuledega sellises olukorras pole vist mõtet hakata, kättemaks liikluses ei ole just edasiviiv jõud :D
Eeldatavasi on laternad korralikult reguleeritud, kuna tasasel maal teiste pimestamise muret ei ole täheldanud.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 14.02.07 19:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Ksenoontuledega saan tihti vastutulijate käest "peksa", eriti künklikul maastikul, kus veidi enne tõusu lõppu laternad taevasse (ja vastutulija silmadesse) näitavad. Ksenoonil piir valguse/varju vahel üsna tugev ning valgustugevus mitmekordne halogeeni oma, nii et ma ei saa neile isegi pahaks panna ja pean häbelikult silma kinni pigistama...
Vastu vilgutama kaugtuledega sellises olukorras pole vist mõtet hakata, kättemaks liikluses ei ole just edasiviiv jõud :D
Eeldatavasi on laternad korralikult reguleeritud, kuna tasasel maal teiste pimestamise muret ei ole täheldanud.

Tegelt tuleb ikka reageerida, kui vastutulija vihaga omad kauged peale tõmbab. Selle peale tuleb ikka reageerida kiire vilgutusega, andes märku, et kõik on kõige paremas korras ja kaugtuled maha võet nagu kord ja kohus.

Ei kujuta küll ette, et ma ei reageeriks sellisele "provokatsioonile", siis olen mina pime ja panen remmelgasse :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 14.02.07 20:07 Tsiteeri


Loogika õige - kui keegi "karistuseks" kauged särama jätab, annan muidugi märku. Vilgutamisele vastama ei hakka.
Üks vennike oma golf2ga läks päris kurjaks, kui ma tema taga sõites künka harjal lähitulega tema peeglisse valgustama juhtusin. Alustasin möödasõitu, siis otsustas vend kättemaksuks lapatsi põhja vajutada ja möödasõitu takistada, ning peale möödasõidu lõppu lajatas selja tagant oma kaugtuled mulle peeglisse. No kange tahtmine oli ta kuuenda klassi füüsikatundi saata ja lasta tal õppida, et sellistes oludes ei ole võimalik vältida lähitule sattumist eesmise auto peeglisse... (nojah, tuled-surnuks variant välja arvata) :P


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 15.02.07 08:51 Tsiteeri


kui siin pirnivahetuse jutt juba teemast väljus ja tulede regulli poole keeras siis lisan oma kommenti ka. nimelt minu trakatsil on tuled regullitud nii, et seest on kõigepealt pisut alla keeratud ja ise istun ka rooli taga ja siis on kodanikud lambid õigesse suunda keerand. kui nüüd pimedal ajal kuskil kõrvalisel teel liiklen siis keeran seest tuled kõrgemale ja kaugetega on ikke õige mõnus liigelda.
:)
liikluse tihenedes või päevavalgesse jõudes keeran nupust jälle lambid maha näitama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
BadZaan
huviline



Registreerunud 01.02.06
Postitusi: 24

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster 1,6 Sport

postitati 15.02.07 12:51 Tsiteeri


Eks tihti loeb ka auto koormatusest, kuidas valgus paistab. Kui ikka taga mitu inimest või mingi raske pagas ja tulesid ära ei regulli oma nupust siis loog, et paistab silma. paljudel polegi esitulede regulli peal.


Simply Clever
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 15.02.07 13:45 Tsiteeri


Mul oli kah kunagi ilge jama, et pimedas sõites paistsid tagasõitjate tuled peeglitest silma. Siis aga sain teada, et peeglit annab tumedasse asendisse keerata ja minu pärast võivad kaasliiklejad mu taga nüüd kas või kaugtuledega sõita, mulle paistavad nad ikkagi ainult väikeste täppidena. OK, salongi lööb valgeks, kuid silmi ei pimesta.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
argo
klubiliige



Registreerunud 30.10.06
Postitusi: 47

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi II 1.9 TDI

postitati 15.02.07 13:59 Tsiteeri


Automaatselt tumenev tahavaatepeegel on veel eriti mugav ja edev asi ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 15.02.07 21:49 Tsiteeri


Ei ole automaatne. Kõikidel autodel on tahavaatepeeglil tume režiim. Vaata seal peegli keskel on selline klahv. Näpi seda. See oli nagu taevaõnnistus, kui seda teada sain. Oli sama funktsionaalsus olemas ka Ladal ja näiteks Daewoo Matizel.

Sisuliselt on su tahavaatepeeglis veel teine peegel, mis on kindla nurga all ning mis on oluliselt tumedam. See klahv nüüd muudabki peegli nurka nii, et sa näed oma tagaakent läbi tumeda peegli (ja põhipeegel suunatakse tagumisele istmele vaatama) Valges on näha vaid põhipeeglist paistev tagumine iste, kuid pimedas näed ähmaselt taga olevaid autosid.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
argo
klubiliige



Registreerunud 30.10.06
Postitusi: 47

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi II 1.9 TDI

postitati 16.02.07 07:41 Tsiteeri


Ei no ma räägin et, O2'le on võimalik tellida/panna ka automaatselt tumenev tahavaatepeegel. Mis algul tundub mõtetu, kuid tegelikkuses on ülimugav. Jääb ära just selle peegli aluse nupu näppimine. Töötab see asi minu meelest väga hästi, kahetsen vaid, et automaatselt tumenevaid küljepeegleid ka ei võtnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 16.02.07 18:36 Tsiteeri


Mu meelest kui tumenevad küljepeeglid võtta, võib mingil hetkel möödasõidu manööver problemaatiliseks osutuda, sest ei näe enam mis taga toimub.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.9% - SQL: 35.1%]