Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Õlikulu. Kas tehase 5w40 õli võib millegagi asendada ??? (Vastuseid: 105 | Vaatamisi: 24213)
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 30.06.14 21:50 Tsiteeri
Õlikulu. Kas tehase 5w40 õli võib millegagi asendada ???



Tere kõigile.
Olen nüüd minagi selle õnnetu auto leidnud mis januneb õli järele.
Kulu on 1.25l/1000km. Esinduse testi järgi.
Hetkel ootan tehase poolset vastust, et kas ja kui palju midagi kompenseeritakse mootori remondist. Garantii on ju autol läbi.
Remonti auto läheb. Tean ka juba umbkautset summat juhul kui tehas midagi ei kompenseeri.
Kuna remondini on auto igapäeva kasutuses ja sõitmist on nii 600km nädalas siis küsimus.
Kas tehase 5w40 täis sündi võiks asendada millegi paksemaga.? 10w40 poolsünt näiteks.?
Küsimus ei ole niivõrd õlide hinnavahes vaid selles, et paksemat õli võiks masin ehk natuke vähem tarbida? (Esindus väidab kolbide ja rõngaste liikset kulumist)
On keegi kasutanud teisi õlisid peale esinduses pakutavate 5w30 ja 5w40 õlide.
Kas olete tähendanud ka mingit vahet õli kulus?


Autoks on 2009.a superb 1.8TSi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 01.07.14 07:30 Tsiteeri


Bensiinimootoriga peaks olema õlile nõue 502 00/505 00, pikendatud välbaga omakorda 504 00/507 00, mille õli võib lühema välba puhul ka kasutada. Ehk, mis sellele vastab, kalla aga sisse.
Arvesta muidugi õliga, mis on juba sees ehk eri firmade marke ära sega.
Kui sees on Castrol, siis küsi nõu nt BalticOil'ist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 01.07.14 07:46 Tsiteeri


põhjusmõtteliselt on suht ükskõik, mida sisse valad.
igasugu müügimeeste jutte ei tasu üle tähtsustada.
tootjal-pakendajal küll vahet pole.
neid viiesajaga numbreid võiks igaks juhuks katsuda ikka võimalust mööda järgida.
(mina ei järgi ja villin kõigile neljale vag-i diislile tuima järjekindlusega odavat 10w poolsünti sisse)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 01.07.14 08:01 Tsiteeri


Õli valikuga tuleb ka meeles pidada ,et eriti tundlik õlide suhtes on turbo ,mis on kah tänapäeval väga örnakesed ehitatud.
Sellise õli kulu juures annab ka katalüsaator otsad tavaliselt ,aga kõik oleneb ,kui kaua nii sõidetakse .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 01.07.14 08:28 Tsiteeri


Minu teada õli vahetamine midagi märkimisväärset juurde ei anna. Ikka võtab õli edasi.
Pigem käi esindusele pinda, et nad midagigi kompenseeriks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 01.07.14 09:36 Tsiteeri


Esindusele käin pinda kindlAlt. Aga remondini on autot igapäevaselt vaja
Kindlalt üleliigne õli põlemine mootorile midagi head ei tee ja võib avalduda mõjal. Näiteks katalisaatoris. Idee on selles, et natuke paksemat õli võiks rõngaste vahelt natuke vähem läbi minna ja ei peaks iga nädal peale valama. Ega ma ei otsi õli remondi eesmärgil. Soov on õli kulu võimalusel natuke normeerida kuni remondini. Järgneva 4 nädala jooksul remonti minna ei saa kuna olen autoga riigist väljas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 01.07.14 09:38 Tsiteeri


Mul on selline karvane tunne et nende kompenseerimine tähendab seda ,et remondid nende juures ja teevad pisikese allahindluse ,mis on ikkagi kõvasti kallim ,kui ükskõik kus mujal remontida .
Väikene müügitaktika ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 01.07.14 11:33 Tsiteeri


Väga võimalik,et tegu on müügi nipiga. Öeldi, et tehas võib kompenseerida 30 kuni 50 prossa. Aga pole kohustatud kuna auto garantii on lõppenud. Uurisin , et mis se minu jaoks tähendab. Tähendab seda,et kui ei kompenseerita midagi on väljaminek mulle umbes 4000 euri. Võttis mind korrslikult köhima see number. Aga mis teha. Mõjalt pole hinnapakkumist ja arvamust veel küsinud. Ootan ära tehase vastuse. Eks siis olen targem. Remontida tuleb nii või naa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 01.07.14 18:16 Tsiteeri


Ei tea küll täpseid varuosa hindasid, aga arvan et selle remondi peaks mingi 2500,või isegi odavamalt kindlasti tehtud saama.
Kuna originaal osad sellel mootoril nagunii ei kestnud, võib julgelt b varuosa kasutada.
Ja see kolvigrupi vahetus pole nii hull töö, peaasi et silindrid mõõdus on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 01.07.14 18:42 Tsiteeri


Vaevalt, et kolvigrupi tootjaid väga "b" osa saada ongi. Raudselt sama tootja firma kes tehasele toodab aga jemüügist oluliselt odavam soetada kui esinduse juurdehindlusega ja originaal karbis toodet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 01.07.14 22:00 Tsiteeri


Tean ,et nii võib olla ,samas tean täpselt ,et paljud vag-i osad tulevad hiinast ,ka mingit tüüpi dsg-sid valmistatakse hiinas .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 02.07.14 08:22 Tsiteeri


Minu autol õlikulu mõnevõrra kasvas umbes samal ajal, kui esindus läks 5w40 pealt 5w30-le üle. Remondi hinda tasub küsida kindlasti erinevatest kohtadest, ühe teise margiga on mul kogemus selline, et esindus tegi lõpuks mootori remonti kõigest mõni % kallimalt, kui nurgatagune töökoda, kuna esinduses paigaldatud osadele antav allahindlus ja normeeritud tööaeg kompenseeris kõrgema tunnihinna. Lisaks oli tulemus mõnevõrra parem. Mingit "B" osa ega mujalt kui esinduse kaudu vajalikke detaile ei saanud (ebay ja lammutused jätsin valikust välja).
Väga suvalist õli ma siiski sinna mootorisse ei kallaks, kuna paksem õli voolab kehvemini ka igalt poolt mujalt läbi. Mine tea, kus on õlikanali suurus väga piiripealne või liiga väike tehtud ja paksema õli kasutamisel mingi järgmine koht kuivale jääb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 02.07.14 14:52 Tsiteeri


Ehk keegi oskab soovitada mõnda pädevat kohta tallinnas või tartus. Kuhu minna arvamust ja remondi kalkulatsiooni küsima?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alarallin
huviline



Registreerunud 25.10.07
Postitusi: 193

Asukoht: Kiili
Kasutaja on eemal

Auto: Fiesta ST 210HP

postitati 03.07.14 08:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sild
Ehk keegi oskab soovitada mõnda pädevat kohta tallinnas või tartus. Kuhu minna arvamust ja remondi kalkulatsiooni küsima?


Kindlasti küsi Forsist


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 08.07.14 06:48 Tsiteeri


Õlide koha pealt sattusin ca 1,5 aastat tagasi firma Rivor ja Urmas Jürivete peale. Ehk kui nõu on vaja küsida, siis julgen soojalt soovitada.
NB! Ei ole kuidagi nendega seotud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 08.07.14 16:55 Tsiteeri


Täna sain siis esindusest vastuse.
Tehas ei kompenseeri minu auto puhul mitte midagi. Põhjuseks toodi, et masin liiga vana. 2009.a 9 kuu.

Esindus tegi endapoolse pakkumise summas 1860 euri. Sisaldab juppe ja tööd.
Pakkumine on tehtud nii, et igalt jupilt -15 ja töölt -20%


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 08.07.14 19:04 Tsiteeri


Minu Superb 2-le tehti veebruaris õlikuluga seoses mootoriremont. Lisaks kõigele muule pandi nn komplektina sisse veel uut tüüpi kett ja ketipinguti ehk need jubinad on samuti varasematel 1,8T mootoritel probleemsed ja üks lammutamine kõik ning sai korraga mitmest potentsiaalsest murest lahti. Samas ca 1000km hiljem visati omakorda tuttuus mootor sisse, sest üks remondi käigus vahetatud saaledest oli tootmisdefektiga ja tegi sees "veidi" ülemäärast kahju. See kõik läks veel õnneks garantii alla.
Skoda annab minu teada juppidele 2 aastat garantiid. Arvestades võimalusega, mis võib juhtuda peale remonti isegi siis kui töö tehakse hästi aga jupid ei pea, on see päris hea nn kindlustus.
Garantii ja vahetatavate juppide osas uuri muidugi enne üle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 08.07.14 21:19 Tsiteeri


Hinnapakkumises oligi välja toodud eraldi jupid ja hinnad mis vahetusse lähvad.
Kolbide komplekt.
kepsud
kepsu saaled
Mootori kett
ketipinguti

Ja lisaks kogu tihendi komplekt ja nipet näpet asju veel.

Aga seda nüüd küll kirjas ei ole kas tegu mingi uuema keti varjandiga või mitte.
Telefonis selgitati, et antud töö juures on tehasepoolt ette nähtud keti ja pinguti vahetus.
Ja eks se ole mõistlik ka kui üksiti juba selline suurem töö ette võetakse.
2 aastasest garantiist juppidele räägiti ka mulle. Teoreetiliselt kui vahetatud juppidega midagi juhtub 2 aasta jooksul peaks olema mul õigus küsida tasuta remonti. või vähemalt tasuta uusi juppe ja tööraha pean maksma. Loodame muidugi, et teist korda antud mootorit lahti enam võtma ei pea.


Suur küsimärk on muidugi see kas esimesed tsi mootorid on siis lapsevigu täis ja remont osad on paremad ja täiustatud. Või tuleb järgneva 100-150 tuhande pärast sama murega uuesti esindusse pöörduda.
Töökoja juhataja väitis mulle, et autod millele on tehtud just õlikulu tõttu remonti ei ole enam sama veaga tagasi pöördunud. Aga milline on foorumikasutajate seisukoht. On siin ehk inimest kes on pärast remonti 100 tuhat või rohkem sõitnud ja kinnitab / lükkab ümber õli probleemid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 09.07.14 12:31 Tsiteeri


Remondikomplekti jupid on jah juba täiustatud. Nt ketipinguti on juba neljas mudel. Võta sa nüüd aga kinni, kas praeguseid vahetusjuppe kunagi tulevikus veel ei muudeta/täiustata kuid momendil peaksid saama parimad, mis on turul pakkuda. Konkreetsemalt saad ehk esindusest infot.
Garantii poolest peaks aga olema nii, et kui garantiiline jupp lendab, siis nii see kui ka lendamise tõttu kahjustada saanud muud jupid peaksid minema tasuta vahetusse. Uuri üle enne kui tööks läheb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 09.07.14 14:23 Tsiteeri


Kepsude vahetus tundub kuidagi imelik , loogilist seost kepsudel ja kulunud kolvirõngastel pole .
Uutel mootoritel on küll kolvid väga lühikesed ja kuluvad tunduvalt kiiremini kui vanematel mootoritel ,aga kepsuga ei tohiks midagi juhtuda ,kuni mootor õlinälga ei jää ,või tetonatsioon külas ei käi ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 09.07.14 15:50 Tsiteeri


Kepsude vahetus on jah natuke imelik teema. Kui keps ei ole kõver või saalet ringi tõmmanud siis ei peaks seda ju vahetama. Sellel teemal pean kindlasti esinduses veel rääkima enne kui asi töösse läheb. Kepsu komplekt ise maksab 646 euri. Kui need saaks vanad jätta oleks oluline võit hinnas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 09.07.14 16:32 Tsiteeri


Ma ütleks, et pakutu on päris normaalne hind esinduses tehtava töö ja niisuguse hulga juppide kohta. Teistel markidel poleks see kindlasti odavam. Kepsu vahetamise põhjus võib vabalt olla ka muutunud konstruktsioon kolvisõrme ümbruses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 09.07.14 17:50 Tsiteeri


Muidugi võib. Aga kui ainuke argument on see, et tehas näeb ette selle remondi juures ka kepsude vahetust. Siis see ei ole küll piisav põhjendus. Tehas võib ette näha mida iganes.
BMW tehas näeb ka ette generaatori harjade kulumise korral generaatori välja vahetamist :D Kui ta ei kompenseeri mulle mitte midagi antud tööde ega juppide juures siis ma leian, et ei ole kohustatud kepse vahetama. Kui tehas kompenseeriks midagi siis võib esindus muidugi öelda, et tehas näeb ette ja tehas kompenseerib sellises ulatuses remondi ja tuleb teha vastavalt nõuetele. Kui esindus suudaks mulle mõne asjaliku põhjenduse tuua miks tuleb vahetada kepsud siis ma ka mõtleksin selle peale ja laseks antud asjad vahetada.
Puhtalt sellepärast, et paberile on kirja pandud mingid jupid ei paindu minu käsi küll taskust lisa 646 euri välja käima kui põhjendust ei ole. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 10.07.14 07:33 Tsiteeri


Aga kui allahindluse % asemel oleks kirjutatud, et tehas kompenseerib 15% juppide ja 20% töö hinnast, kas siis oleksid rohkem rahul :)

Muide, kui suur auto läbisõit on ja kas õlikulu tekkis järsku või pikkamööda?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 10.07.14 09:33 Tsiteeri


Läbisõit on 154000. Täna sain ka esindusest põhjenduse miks kepsud vahetatakse. Kuna uute modifitseeritud kolbide kepsu sõrme läbimõõt on muutunud ja uued kepsud on lühemad ei saa vanu kasutada. Igati loogiline põhjendus. õlikulu on olnud olemas juba enne seda kui mina auto ostsin. Sellest ajast kui mina olen omanik on masin koguaeg isuga õli joonud. Kahjuks ei olnud mul võimalik esindusest uut autot osta. Pidin leppima hollandist toodud kellegi kasutatud autoga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.9% - SQL: 45.1%]