Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  6  7  8  9
Autor:
Pealkiri: Kütusekulu (Vastuseid: 200 | Vaatamisi: 18104)
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 30.04.10 06:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ammikas
Praegu on tehtud üks pikem sõit peale hooldust (Tallinn-Riia-Tallinn). Kui enne hooldust oli kulu maanteel 5,8-5,9, siis peale hooldust 6,3-6,4.


Ühe pikema sõidu puhul ei tasu veel kaugeleulatuvaid järeldusi teha. Väga palju mõjutab tolle konkreetse treti teeolud - kui suures ulatuses oli tee märg? kas äkki oli tuul vastu nii minnes kui tulles, jne.

Paari nädala eest ühel tugeva läänetuulega päeval sõitsin TLN-st Jõhvi - pardaarvuti keskmine tuli 4.0 l/100le. Samal õhtul tagasi (tuul oli samast suunast ja vaid veidi nõrgenenu) ning keskmine tuli 5.4 l/100le. Protsentuaalselt päris suur vahe.


Zut, ma vaatan et sa oled Spritmonitoris alati märkinud ka pardakompuutri pikaajalise keskmise, mis sul kunagi ei muutu :) Sinna üldjuhul märgitakse sama paagitäie pardaraali poolt arvutatud keskmine - ehk siis iga tankimise järel tuleks pikaajaline kompuutri keskmine nullida. Sellisel juhul saad pikapeale mingi ülevaate kui palju kompuuter valetab erinevate sõidurežiimide juures ühe paagitäie piires. Lihtsalt väga pikaajalise (kuni 100 tundi) keskmise puhul kompu viga aina "summeerub" ja kaugeneb reaalsusest. Nii näiteks on minu autol hetkel viimase 5000km keskmine 5.2 l/100-le kompuutri järgi :) Reaalselt viimase 6 paagitäie keskmine 6.0l/100-le.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 30.04.10 07:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timur
LauriJ, käisid lennkeel tõttu toppama jäänd inimestel järel?

Sai käidud jah, trennikaaslased olid Portugalis laagris ja said kuidagi Viini välja. Paras seiklus oli. Põhimõtteliselt sõitsin Viini ja tagasi Leedu piirini jutti, 6 liitrit energia jooki sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 30.04.10 09:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Swissflam
Et teada saada oma auto kütusekulu suurema täpsusega kui 0,5l, läheb vaja palju keerukamat ja kallimat aparatuuri, kui seda pakub netiavarustes leiduval saidil umbmääraste numbrite sisse toksimine.

Ega mina ja ilmselt ka 99,9% teistest autokasutajatest tahagi teada absoluutselt täpset küttekulunäitajat.
Ometigi olen mina olnud algusest peale, so 2005. a 9. juulist ehk auto kättesaamisest alates piisavalt virk, et iga tankimiskorra odo-näidu üles täheldanud ning koju jõudnuna nii selle kui ostetud kütuse koguse oma Exceli tabelisse lisanud. Nii on mul täielik ülevaade oma auto küttekulust läbi aastate, samas ka küttehindade dünaamikast jms. Täna, mil tabelit olen täitnud juba pea 5 aastat, on selle vähese töö väärtus tõusnud üsna kõrgeks, kuna mul on võimalik üsna täpselt teha huvi korral kalkulatsioone, kui palju ma nt kuus auto peale keskmiselt kulutan (küttele lisaks liising ja hooldused).

Statistika.
Asi, millest ilmselt saab kasu olema sel hetkel, kui tahan oma praegusest autost loobuda ning uut valida. Mulle lihtsalt meeldib omada ülevaadet endaga seotud olulistest asjadest. Pidage mind või imelikuks :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lauri269
klubiliige

Avatar


Registreerunud 16.03.07
Postitusi: 55

Asukoht: Tallinn - Kesk-Eesti - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Kodiaq 2,0 4x4

postitati 30.04.10 18:00 Tsiteeri
...ka imelik



2007 aasta algusest ka OII omanik ja kõik kulud(küte, liising, lisatarvikud jne.)samuti exxeli tabelis. Kellele imelik...kellele tavaline värk.
Kompuuter natuke(0,2-0,5l) näitab valest aga sest pole lugu. Suvel keskmine bensiini kulu 6,5l, talvel 7-7,5l. Kuna kasutan tihti järelkäru (see annab 1- 2l kohe juurde keskmisele), siis keskmine on 7l/100km. Esimesed aastad sõitsin 95-ga, nüüd 98- ga- tõmme parem, küttekulu väiksem ja kokkuvõttes soodsam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ammikas
huviline



Registreerunud 29.11.09
Postitusi: 9

Kasutaja on eemal


postitati 04.05.10 07:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex
Tsitaat:
Algselt postitas: Ammikas
Praegu on tehtud üks pikem sõit peale hooldust (Tallinn-Riia-Tallinn). Kui enne hooldust oli kulu maanteel 5,8-5,9, siis peale hooldust 6,3-6,4. Üritan maanteel sõita kogu aeg samas tempos ja jälgin ka teepeal olles kompuutri järgi kulu. See nädalavahetus on ees veel pikem sõit (Tallinn-Vilnius-Tallinn), eks paistab, mis selle sõidu ajal näitab.
Enne hooldust sai tegelikult ka lämmastik rehvidesse lastud, aga see nüüd küll kütusekulu tõsta ei tohiks, pigem vastupidi.

A kas sa oled TEGELIKKU kulu ka mõõtnud või lähtud ainult kompu andmetest?

Kui nii pikki otsi sõidad, siis on veel eriti lihtne saada täpseid kuluandmeid, kirjutades tankimise (paak silmini täis) lõpetamise järgselt odomeetrinäidu üles (või nullides Tripi) ning järgmise tankimise järgselt (paak silmini) saad välja arvutada, kui palju kilomeetreid eelmisest tankimisest läbinud oled ning kui mitu liitrit seekord paaki mahtus.

Võibolla on kompu hakanud hoopis tegeliku kuluga võrreldes täpsemalt näitama? Mulle väga meeldiks, kui mul mingi hoolduse järgselt hakkaks kompu rohkem näitama, kuna tegelik küttekulu on pea 1 liitri võrra kogu aeg suurem olnd.

Nii, pikem sõit Vilniusesse ja tagasi tehtud. Kompu järgi kütusekulu jälle samal tasemel kui enne hooldust. Võibolla oligi küttekulu tõus tingitud tee oludest või siis äkki vajas mõni vahetatud osa sissesõitmist, ega täpset põhjust teada saagi. Mõõtsin ka "tegelikku" kulu ja tegelik kulu oli 0,3 liitrit suurem kui kompu näit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
cmt
huviline



Registreerunud 18.11.11
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 18.11.11 02:46 Tsiteeri
Kütusekulu võrdlus



Tere,

Kuna olemasolevatest teemadest konkreetset võrdlust ei leidnud siis mõtlesin, et oleks asjakohane uus teema teha. Mind huvitab mis mudeli, mis mootori ja mis kastiga millised kütuse kulud olete saanud ökonoomitades ja mis tavaliselt?

Minul:
Octavia II 2.0 AT tdi 103kw

Rekordid maanteel:
100km - 3.8/100 (terve tee 70ala, 2x külmkäivitust, auto täis, talv)
400km - 4.2/100 (väga udune ilm, 2x käivitust, 1inimene,kevad) sama sõit muide nädal hiljem tuli 4.8/100

Enamasti aga siiski läheb maanteel 5-5.5l
Linnas enamasti on keskmine 7-8. Paagist (50l) saan valdavalt 600-700km mille sees kipub ikka mõni linnast välja sõit olema. Enamus aga kulgeb linnas lyhikestel otsadel.

Sõidustiililt üldiselt suur ökonoomitaja siiski omaarust pole olnud. Auto lihtsalt on tõesti ökonoomne ka agressiivsemalt sõites. Mitte et hullult kihutaks aga minu sujuv kiirendus jätab harilikult siiski teised autod eelmise foori juurde mõtlema ilma, et kütusekulus mingeid tuntavaid erinevusi märkaks.

--

Tulemustest mind hetkel huvitab eelkõige superb 1.8 tsi - selline isend on tükk aega silmapiiril olnud aga kõhklused on praeguse ökonoomse kuluga seoses sees. Samas pakuks pinget igasugused parameetrid ja tulemused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 18.11.11 11:04 Tsiteeri


Võin tuua siis Superb I. 2005, 1.8T, ATM kast.

Linnas keskmine 12
Maanteel keskmine 7 (püsikiirusehoidjaga)

Ehk siis kõige ökonoomsem auto pole, kuid sõidumugavus see eest kompenseerib. Sõit ka üsna agressivne, linnas vahepeal pikemad otsad (lasnamäe kanal, pärnu mnt, vabaduse pst) ka püsikiirusehoidjaga. Ulme ökotades (kõik asjad väljas ja püsikiirusehoidjaga) sain linnas 9,6 lasnamäelt koju sõites. Kuid niimoodi kaob auto mõte suht ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cmt
huviline



Registreerunud 18.11.11
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 21.11.11 19:20 Tsiteeri


Tänud vastuse eest :) ehk mõni mees avaldab veel oma strateegilised numbrid? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 21.11.11 19:41 Tsiteeri


Kahene bensukas samas augus 1.8T-ga. Maanteel arvesta 7 püsikaga, linnas näitab pidevalt numbrit 99,9 aga eks keskmine on vähe väiksem;). Ökonoomitamisega pole kokku puutunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Bobik
huviline



Registreerunud 13.10.08
Postitusi: 33

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III FL Elegance+

postitati 21.11.11 22:18 Tsiteeri


Octavia II 1.9 TDI

Pmst samad tulemused. Küll aga pidev auto remondikulude jälgimine ja kütusekulu kirjapanek tõestab, et tegelikult kütusekulu on üksjagu suurem, kui auto arvuti näitab. Olen täheldanud, et u. 0.3L vast vahe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 22.11.11 10:05 Tsiteeri


Octavia II 1.9TDI 77kW manuaal

Maanteel 4.8-5l/100km
Linnas 5,5-6l/100km

Täiskoormaga kerghaagisega manteekiirusel 6,8-7l/100km

Sharan 2.0 TDI 103kW manuaal

Maanteel 6,8-7l/100km
Linnas 8-8,5l/100km

Täiskoormaga kerhaagisega maanteekiirusel 9,5-10l/100km

Mõlemal autol peal diisli pealt töötavad eelsoojendid, mis külmal ajal reaalset kütusekulu mõnevõrra tõstavad. Sharani kütusekulu tundub umbes liitri jagu liiga suur olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 26.11.11 13:33 Tsiteeri


Octavia II 1.9TDI 77kW manuaal

Viimase 145 000 km keskmine 6,6 kompu järgi. Reaalne pigem seitse.

Selle sees on nii linna, maanteed, haagist ja metsa. Auto täis ja tühi. :D

Erilist ökosõitu ei tee. Ainult niipalju, et seoses tööülesannete muutumisega auto enamjaolt seisab 08.00-17.00. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 26.11.11 14:28 Tsiteeri


Mul küll nullib komp ennast iga 99h ära. Kiltidega oli vist ka mingi kogus, mida peast ei mäleta:D 145000km keskmine nagu ei saa olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 27.11.11 10:10 Tsiteeri


no kui poolteist tuhat versta tunnis liikuda, siis mahub seuke läbisõit veel ka korraga kompusse ää.
päriselus on aga olemas seuke asi nigu raamatupidamine.

mina võin kommenteerida oma põkat. nüüdsete ilmadega saab nibin-nabin tuhat versta sõita, enne kui tuluke teatab, et vedelat vähe. masendavalt suur kulu. no tõsi, käru vedamist on ka väga sageli.

mõistlik oleks vist üksisõitmise päevadeks mõni a2 juure vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 27.11.11 12:13 Tsiteeri


1.2TSI

1.4TSI

Kommentaariks niipalju, et lahjemaga lihtsalt trassi lastes 90-100km/h saab alla 6l sajale hakkama. Kuna endal ikka suht raske jalg, siis on tulemused sellesed.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 27.11.11 20:05 Tsiteeri


Diislimehed suuremat numbrit, kui 6, ei tunne. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 27.11.11 21:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mar
Mul küll nullib komp ennast iga 99h ära. Kiltidega oli vist ka mingi kogus, mida peast ei mäleta:D 145000km keskmine nagu ei saa olla.


Ma pean silmas seda kaua ma sellega sõitnud olen. :) Ja mis kütusekulu selle ajaga keskmine olnud on. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 04.12.11 21:45 Tsiteeri


Tfsi dsg 2011

Kompuuter näitab üldist keskmist 7.6l
Parim 6.1l saavutatud rakvere-tallinn (koduni välja koos linna liiklusega, mis oli hõre), mis on madalam kui tehas lubas 6.2l :D

Tartu-Tallinn 6,7l.

Paagiga ca50l saanud sõita 650-660km ehk üldine keskmine maantee ja linnasõiduga ca 7.5l, mis pole 147kw kohta üldsegi halb tulemus.

1.8tfsi peaks olema natukene veel säästlikum, aga vahe ei ole enam nii suur kui vanema 2.0 tfsi, mis võttis ikka 1l rohkem kui uus masin nüüd. Superb muidugi raskem ka, samas sõber on saanud paagiga sõita üle 700km ehk kulu alla 7l. Kuid diislil see kulu ikka veel min 1l -1.5lmadalam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fubu
huviline



Registreerunud 08.11.10
Postitusi: 14

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Combi 1,8 TSI

postitati 16.12.11 10:03 Tsiteeri


Superb Combi 1,8TSI DSG

Keskmiseks on 7,6

Linnas kui pikemalt sõita, et mootor ka soojaks saab siis ~9.
Lühikeste otste peal umbes 12.
Maanteel 6,2-6,8.

Rekordiks olen saanud Tallinn-Tartu otsa peal 5,6. Kiirus 90-100km/h. Autos 2 täiskasvanut ja laps. + trääni pagassis.

Mina olen kütusekuluga üsna rahul :D


Tark ei torma!
Škoda Superb Combi 1,8 TSI
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 16.04.13 19:22 Tsiteeri
Küttekulu



Octavia tour 1.9tdi 74 kw läbisõit 315 tuhat
Küttekulu maanteel
225/45 r17 5.6l/100
195/65 r15 5.3l/100

Keskmine 7
Isiklikult tundub see mnt kulu suur!!! ??
maanteel peaks ju olema 4 koma midagi :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 16.04.13 20:08 Tsiteeri


Sellest mootorist ei tea midagi, aga 1.9TDI 77kw on maanteel 100-105`ga sõites suts alla viie ja keskmine 60% linn 40% maantee 5,6


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmask
huviline

Avatar


Registreerunud 27.01.13
Postitusi: 34

Kasutaja on eemal

Auto: 2000 O1 1,9TD 66kw

postitati 16.04.13 20:45 Tsiteeri


Ma kasutan seda keskkonda keskmise vaatamiseks. Minu autod kõik selle keskmisse mahtunud. Kui, siis mul nõks suurem.
http://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=1&constyear_s=2000&constyear_e=2005&power_s=74 &power_e=74&gearing=1

Vaata, mis soojade ilmade ja suverehvidega teeb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 17.04.13 07:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kalmer1989
Octavia tour 1.9tdi 74 kw läbisõit 315 tuhat
Küttekulu maanteel
225/45 r17 5.6l/100
195/65 r15 5.3l/100

Keskmine 7
Isiklikult tundub see mnt kulu suur!!! ??
maanteel peaks ju olema 4 koma midagi :D

Kas need kulunumbrid on sul kompult loetud v tegeliku kulu rehkendused?

Mul OII 77kW 1.9TDI on maanteel võtnud kompu järgi vahemikus 4,5-5,0l, tegelikku kulu olen rehkendanud ikka ka pisut peale 5l. Tehnoandmetes nähtud 4,5 (kui mälu mind ei peta nüüd) keskmise kuluna pole minu silmad veel näinud.

Reaalselt on mõni üksik kord kulu maanteel olnud pisut alla 5l/100km. Püsikiirusehoidjaga kruiisides, erinevalt lastitud autoga sõites.

Mulle ei tundu see sinu kulu ulmeliselt suur, kuid OI asjatundjana viimati herr diesel leiab mahti kommentaarida, kuda tema autod saja kiloversta peale seda küttematerjali ä kulutavad ja kas sinule näidatud numbrid on paigas v pekkis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 17.04.13 08:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kalmer1989
Octavia tour 1.9tdi 74 kw läbisõit 315 tuhat
Küttekulu maanteel
225/45 r17 5.6l/100
195/65 r15 5.3l/100

Keskmine 7
Isiklikult tundub see mnt kulu suur!!! ??
maanteel peaks ju olema 4 koma midagi :D


Ma tuututaks ka vahepeal natu:D. Minu trakats oli 66 kW ja seda 4,... kulu kompu järgi ei olnud maanteel selles mõttes raske kätte saada. Aga maantee ots peab olema ikka pikem, miski 20...30 km seda otse ei anna. Minu eksperimendid algasid kodust, kui ma lükkasin kompu enne väljasõitu nulli ja siis poolel teel tartusse hakkas 4-ga algavat numbrit näitama, seda muidugi 4 inimesega ja mõningase kolaga pagassis.
Aga muidu jäi see keskmine sinna 5, l kanti tavaliselt (Talina lähiümbrusest kesklinna tööle sõites).
Suvel ökotades sain ükskord isegi kompu järgi keskmiseks 4,2 l/100-le, kui tulin pelguranda :cool: Aga see oli üks hirmus ökotamine ka, sõitmiseks seda väga ei nimetaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 17.04.13 09:50 Tsiteeri


ehh, no mis ma oskan kosta. mu lahjad octaviad on küll täiesti identsed. konveierilgi üsna üksteise sabas sõitnud. aga reaalse kulu vahe on poole liitri kanti. mõlemad toimivad ja sõidan ka ühtemoodi, aga vahe sees. ökomaga saan maanteel reipalt alla nelja. kui õige pisut ökotada, siis saab peris ulmeliselt väikse kulu. teisega ei aita ökotamine ka.
samas on mul varsti aastapäevad käes ka sama kontserni vabalthingav ja oluliselt tänapäevasem diisel, ja keskmine on ikka suur, mis suur. viie ja poolega ei tule välja kuidagi, pigem peab kuuega arvestama.
rusikareeglina on nii, et vanem tehnoloogia on ökom. igasugu euro 4 ja 5 ja veel uhkemad saastenormid mõjuvad kulule kehvasti. ja muidugi on uuemates masinates ka rohkem igasugu nänni, mis kas kulutavad ise otse energiat või vähemalt omavad mingit massi, mille liigutamine ikka mõne piisa kütet nõuab.
kes kütust kokku hoida tahab, see kõrvaldagu katuselt raamid ja reelingud, auto võiks üleliigsest kolast tühi olla, kummid tuleks ettenähtu järgi täis pumbata või isegi mõni kümnendik rohkem ja juba sellega säästab. samuti saab energiat kokku hoida igasugu elektritarbijate vähema pruukimisega. samas see kõik on köömes sõidustiiliga võrreldes.
need tehaseandmed on küll justkui mingite normide ja reeglite järgi rehkendatud, aga nende saavutamine eeldab ideaalseid teeolusid ja ökonoomsussõidu meistrit juhikohal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  6  7  8  9
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.4% - SQL: 40.6%]