Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  9
Autor:
Pealkiri: Kütusekulu (Vastuseid: 200 | Vaatamisi: 17992)
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 08.11.05 07:00 Tsiteeri
Kütusekulu



Hello.
Võimalik et ma paranoiline. A võimalik et 15000 services keerati kompuuritj Ja veel võimalusi kuulaks huviga.

Nimelt eelneva 15000 jooksul tean üsna hästi palju mis stiilis sõites kütusekulu oli.
Ja nüüd on see hüppeliselt kasvanud. Ok, ilmad on jahedamad, mootor soojeneb x minutit aeglasemalt, vahel keerad ventika põhja minutiks.. aga siiski, liiter on juures!

Ja kompuutri sättimisse ei usu, eile sai ka tangitud ja põhjusmõtteliselt langeb kokku kompu näiduga.
Kas tõesti temperatuuri vahe 5-6 kraadi on nii suure mõjuga? Mis siis edasi saab :cool: Kui väljas -20?
Lineaarselt kasvab või?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 08.11.05 07:13 Tsiteeri


Liitri pärast ei ole vaja stressata üldse.See on muidugi minu arvamus.
Toon võrdluseks oma tähelepanekud:moto on 1,8T 132kw.
Suvel sain baltikumi sõiduga keskmiseks 7,6l/100-le;
eelmine talv max keskmine tõsis 11,2l/100-le;
sõidan Neste 98-ga.Tankides korra 95-te tõusis keskmine 2l/100-le.
Salongipuhur,tagaklaasisoendus ja hommikune soojendamine tõstavad keskmist ikka veits üles.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ERMS2
huviline



Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 27

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia II Combi 1,9TDI

postitati 08.11.05 09:24 Tsiteeri


Minu omal läinud kulu väiksemaks:enne 5,2-5,5 nüüd pikemad otsad sõites 100-110 vahel kulu 4,6-4,8l(1,9 PD TDI 77kW).Linnas kisub 5,5 kanti ja kõvasti lapatsit andes 6,0 kanti.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 08.11.05 16:03 Tsiteeri


hmm.

mul megaökoreziimis maanteel 4.6 (aga see pole ka enam sõitmine), linnas kruiisides 6.8,
kui kiire siis maanteel 5.4 ja linnas 8+


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 08.11.05 20:45 Tsiteeri


Mul kõige janusem Octavia 1.6 75kW (ok äkki 2.0 FSI on janusem, aga kütusekuluandmeid pole) ning minul on auto algusest peale võtnud linnas 9.8 l/100km Peale 15 000 hooldust läks kulu mingiks hetkeks väiksemaks: 9.4 l/100km, kuid paari päeva eest tankisin, ning kulu oli taas 9.88 l/100km. Autol on 20 000 läbisõitu ning 95% linnas.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 08.11.05 20:48 Tsiteeri


Auto mul juba ühe talve üle elanud, ning pean mainima, et olgu ilm kui külm tahes, pole mina linnakulu veel kümneni sajale saanud ning seda siis suht luhikeste 10 km otstega. Tegelikult pole muidugi minu bensuka kulu siin foorumi kontekstis eriti huvitav, kuid noh teistele lugemiseks võib ta ju olla.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 08.11.05 21:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
Mul kõige janusem Octavia 1.6 75kW (ok äkki 2.0 FSI on janusem, aga kütusekuluandmeid pole) ning minul on auto algusest peale võtnud linnas 9.8 l/100km Peale 15 000 hooldust läks kulu mingiks hetkeks väiksemaks: 9.4 l/100km, kuid paari päeva eest tankisin, ning kulu oli taas 9.88 l/100km. Autol on 20 000 läbisõitu ning 95% linnas.

Janusem kui minu 1,8t 110kw.:o Mul püsis keskmine (peamiselt Viims-Kopli) 8,3-8,4 l/100km kuni 20 000 km täis sai siis tuli liiter otsa:o:mad: Sõidu stiil on ikka sama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 09.11.05 08:22 Tsiteeri


Kursil Veiimsi-Kopli on vist päris palju ka sellist ühtlast maantee laadset sõitu, mis tõmbab küttekulu veidi alla.

Samas see küttekulu pole midagi imelikku, sest ka tehnilistes andmetes on linnakuluks lubatud 9.8 l/100 ning nii ta sellel autol ka on. Kuigi jah, eks ta ole keskkonna reostamine, kuna ka CO2 hulk heeitgaasides on kõigist pakutavatest mootoritest suurim. Ning muidugi iroonia selles, et jõudu põhimõtteliselt kõige vähem (1.4 on veel nõrgem)


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 09.11.05 09:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
Kuigi jah, eks ta ole keskkonna reostamine, kuna ka CO2 hulk heeitgaasides on kõigist pakutavatest mootoritest suurim.

UK andmetel on 2.0FSI ikka tiba reostavam (178 vs 185 g/km CO2)


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 09.11.05 16:53 Tsiteeri


Õhtul jõuan ma töölt enne tipp tundi siis on sellist rahulikumat ja ühtlasemat sõitu, hommikul on terve tee üks suur ummik.:mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
cl
huviline

Avatar


Registreerunud 26.10.05
Postitusi: 36

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 2004

postitati 11.11.05 13:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Octavianus
Hello.
Võimalik et ma paranoiline. A võimalik et 15000 services keerati kompuuritj Ja veel võimalusi kuulaks huviga.

Nimelt eelneva 15000 jooksul tean üsna hästi palju mis stiilis sõites kütusekulu oli.
Ja nüüd on see hüppeliselt kasvanud. Ok, ilmad on jahedamad, mootor soojeneb x minutit aeglasemalt, vahel keerad ventika põhja minutiks.. aga siiski, liiter on juures!

Ja kompuutri sättimisse ei usu, eile sai ka tangitud ja põhjusmõtteliselt langeb kokku kompu näiduga.
Kas tõesti temperatuuri vahe 5-6 kraadi on nii suure mõjuga? Mis siis edasi saab :cool: Kui väljas -20?
Lineaarselt kasvab või?


ilmselt oli sul enne hooldusesse minekut õlitase madalam ja peale hooldust õlitase maksimumis. Kunagi oli mul 1.3L corolla, mis minimaalse õlitasemega võttis ~6,5L/100km ja max õlitasemega ~7,5L/100km.

seega minu kogemus ütleb et õlitase mõjub, kindlasti mõjub ka kütuse kvaliteet. Sul tundub veel diisel kah olema, seda enam, see ju nii efektiivne mootor et ei lähe soojakski, ja jahe mootor tarvitab ikka rohkem kütet.

terv,

kristjan


läheb nagu läheb, on nagu on
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 12.11.05 18:57 Tsiteeri


Järelikult madalama õlitasemega on õlitus kehvem ning max tasemega sedavõrra parem, et küttekul kohe väheneb.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 12.11.05 19:50 Tsiteeri


vastupidi ikka.
ma olen ka ise kuulnud lugenud et maxis õlitaset hoida pole mootorile hea.
võimalik et liigne õli mõjub ka kütusekulule negatiivselt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
FcukR
huviline



Registreerunud 24.11.05
Postitusi: 16

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.4 50 kW

postitati 24.11.05 17:51 Tsiteeri


Fabia keskmine kütusekulu 6,5l aga maanteel 5,5l pole algusest peale muutunud (mootor 1,4 MPI 50 kW). Auto läbisõit 55 000


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ab
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 50

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 24.11.05 20:13 Tsiteeri


Kompu järgi keskmine kuskil 8,2. Mõõtmist läbi tankimise pole viitsinud veel teha. Linnas sõitu ca 75%, kuid samas ei seikle eriti ka ummikutes ning omajagu saab kasutada ka Järvevana teed. Teisalt suht palju lühikesi otsi ehk külmema mootoriga saab rohkem jälle kütust kulutatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 25.11.05 08:53 Tsiteeri


tankimise järgi mõõtmine on ju imelihtne. tangitud liitrid korrutad 100-ga ja jagad eelmisest tankimisest läbitud kilomeetritega. et siis näiteks kui tangid 46 liitrit ning läbisid eelmi9sest tankimisest 460 km siis auto võtab 46 * 100 / 460 = 10 l/100. Kuna tankurid näitavad ka sajandik liitreid, siis polegi vaja midagi korrutada, lihtsalt võtad tankuril olevad numbrid ilma komata ja jagad kilomeetritega. 46,35 = 4635


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ab
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 50

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 25.11.05 11:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
tankimise järgi mõõtmine on ju imelihtne. tangitud liitrid korrutad 100-ga ja jagad eelmisest tankimisest läbitud kilomeetritega. et siis näiteks kui tangid 46 liitrit ning läbisid eelmi9sest tankimisest 460 km siis auto võtab 46 * 100 / 460 = 10 l/100. Kuna tankurid näitavad ka sajandik liitreid, siis polegi vaja midagi korrutada, lihtsalt võtad tankuril olevad numbrid ilma komata ja jagad kilomeetritega. 46,35 = 4635


no ega ma ei arvagi, et midagi rasket peaks olema, lihtsalt pole sel hetkel, kui tankimas käinud, seda mõtet peas olnud, et teeks ära :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 25.11.05 12:10 Tsiteeri


pikaajaline keskmine jääb nõksu üle nelja liitri sajale. ja seda koos aktiivse webasto pruukimisega. sõidan dio naftaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 280

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.05 14:25 Tsiteeri


Ma vaatan, et teil ikka eriti ökod autod oma suuruse kohta. Mul küll Fabia ja 1.2 (47kw) aga viimase 5 paagi keskmine (kompuutri järgi) on 7,2. Alguses ta võttis nagu minuarust vähem ja ka skoda.ee väidab keskmiseks 5,9. Sõidud jagunevad 80% linna ja 20% maanteed. Peab vist ka ikka diisel Octavia hankima :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 20.12.05 15:45 Tsiteeri


mh, mul on 2.0 tdi 103kw octavia ja viimase 3600 kulu on 5.8L/100km.
1.2 htp fabiaga oli kütusekulu märksa suurem, nimelt mööda ei tohi maantee peal kellestki sõita :D

minu 5.8 tuleb umbes 80/20 suhtesse linn/maantee.

maanteekulu on u. 4.7-4.8 100km/h 5 käiguga, 6 käik ei muuda suurt midagi.

eee ja enne 2000rpmi liigub ta nuh nagu mu venna školnik. aga koos turboga on puhas rõõm, kuigi see jääb üürikeseks :(


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 21.12.05 10:08 Tsiteeri


viimase 100 sõidutunni keskmine oli 6.4
sellest 100% linnas, 50% naeltega ja istmesoojendusega jne jne.
alanud talveilma kohta ei pea pahaks tulemuseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
indro
meeskond



Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 280

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 15.01.06 14:09 Tsiteeri


Tegin täna väikse katse ja sõitsin marsuudil lasnamäe - laagri - lasnamäe tavapärasemast eeskujulikumal moel. Tulemuseks oli see, et keskmine kütusekulu langes 6,6 pealt 5,9 peale. Sellest siis järeldus, et mitte auto pole hakanud rohkem kütust võtma, vaid mina hoopis närvilisemalt sõitma:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 18.01.06 14:04 Tsiteeri


sõidustiilis on kõvasti kinni kulu :) mul naine sõidab sama autoga samu marsruute ja kulu on pool liitrit sajale rohkem.

muide aga täna võttis mu diisel liitri sajale rohkem - prrr külm on.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 01.06.06 13:01 Tsiteeri


Siukse LINGI leidsin saksakeelsest veebiruumist, kus autoomanikud enda küttekulude üle arvestust peavad ning kust kulud teistele ka näha on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 02.06.06 06:45 Tsiteeri


Vaatasin täna, et auto24.ee foorumis 1.9 TDI kütusekulu teemasse (LINK) perioodiliselt täiendavaid postitusi ikka tekib. Kuivõrd ei viitsi ühte ja sama juttu kahes erinevas kohas rääkida ja kuna mulle on meie siinne foorum kodusem, pajataks mina oma kulumõõtmise kogemustest pigem siin.

Enda auto tutvustuses küll muu jutu sees tõin mõningad kulunäitajad välja (SIIN), kuid kuna klubiliikmete territooriumile mitteklubiliikmed ei pääse, siis räägin siin vähe 'avalikumas' paigas ka omadest vaatlusandmetest.

Niisiis minu 1.9 TDI PD (77kW) mootori küttekulu on suurem jupikese, kui auto24.ee foorumis teiste postitajate poolt väljahõigatud küttekulud. Sageli jäi mul mulje, et nemad enda numbreid avaldades lähtusid kompuutri poolt kalkuleeritud arvudest. See aga ei kattu tegeliku kuluga.
Minu auto keskmine kulu on sarnane minu eelnevas postis välja toodud saksa veebilehel näidatud numbritega.

Niisiis keskmine kulu arvutuste järgi on mul olnud 5,9 l/100km-le, kompu keskmine on olnud 5,2 l/100km ehk tervelt 0,7 liitrit vähem.

Maksimaalne kulu oli 6,6 l/100km (veebruarikuus naelkummidega) ja minimaalseim 4,9 l/100km (märtsis, terve tee oli maanteesõitu).

Mind ühtepidi hämmastab, teisipidi ajab kurjaks tõsiasi, et hoolimata minu pingutustest sõita võimalikult ökonoomselt, tuleb arvutuste tulemusel number ikka praktiliselt ühesugune. Mõneti kummastav oli ka see fakt, et suht värske autoga Eesti-tuuril olles eelmise aasta suvel sain küttekulu 100% maanteel liikudes punktipealt samasuguse, nagu eelnevalt 100% linnas sõites olin saanud. Heakene küll - auto oli siis läbinud vaid paar-kolmtuhat kilomeetrit ja mootor sissesõitmata.

Nii ma siis imestangi, et kuidas on võimalik, et auto24.ee-s kodanikud teatavad, et sama aparaadiga sõites saavad nemad linnatsüklis ca 5 liitriga sajale hakkama ja mina ei saa. Mina, kes ma tean sõiduvõtteid, kuidas TEOREETILISELT peaks saama ökonoomsemalt hakkama :cool:

Octavianus, morden, ERMS2, AzA, Krayzie, stefan, rzevski, Enrico ja teised Octavia II omanikud, kellel diiselmootor edasiviivaks jõuks on ja kes on viitsinud reaalset kütusekulu arvutada - rääkige teie nüüd ka ausalt ära, mis kogusega teie 100km teed läbitud saate? Kas pigem auto tehnilistes andmetes antud numbrite lähedaselt (1,9 TDI-l oli see 4.9-5.3, 2.0 TDI-l 5.5-5,7) või jupi rohkem?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  9
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 61.3% - SQL: 38.7%]