Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  9
Autor:
Pealkiri: Kütusekulu (Vastuseid: 200 | Vaatamisi: 18071)
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 29.07.06 10:50 Tsiteeri


krt, mina ka nüüd ei tea. mingit eriti ökonoomset sõidustiili ma küll ei harrasta. ei teagi, miks kulu nii pisike. hakka või häbenema.
a algusaegade kulu võiks muidugi eraldi meenutama hakata. tsekid ja arved on raamatupidamises olemas. samas läbisõite tuvastada takkajärgi on keeruline. ilusatest läbisõidu numbritest spidomeetril hakkasin ju pilte tegema alles siis kui digifotokas taskusse sigines. a see juhtus kahjuks alles mõne aasta eest. muidu oleks hää foto kuupäeva järgi rehnutit teha.
uus ja tihke mootor võtab kindlasti rohkem, aga kui palju see vahe võiks olla, ei mõista küll praegu kosta.
seda tean küll, et üsna täpselt 50 kiloversta järel läks nö. pauk lahti. vast üks nädala jooksul muutus traktor suisa ferrariks. jõudsin juba hakata hirmu tundma, et ehk on surma eelne agoonia autol a nää käib siiani ja tagumikudüno järgi liigub ikka reipamalt kui uuena.
mõni päev tagasi oli just üks asjalik linnaliikluse päev. õhtul koju jõudes oli reipalt üle kolmesaja versta päeva läbisõitu ees ja rammus kakssada sellest siis tallinna vahel nõelumist ja kompu arvas, et neli koma neli oli päeva kulu olnud.
mina aru ei saa, auto on mul kogu aeg igasugu kola täis ja rehvirõhk saab paika ka ainult kevadel ja sügisel sussivahetuse aegu ja tõepoolest gaasiandmisega ma ei koonerda (eriti linnas), äkki on siis lihtsalt sattunud eriti kokkuhoidlik kone mulle?
no igatahes mulle meeldib, et kulu pisike on.
läen siis varsti sellele ida suuna reisule, millest siin ühes teises teemas juttu tegin, eks näis mis sellise pika maanteeotsa kulu tuleb. annan sellest siis ka siin teada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.08.06 07:38 Tsiteeri


nõnda, see reis tehtud. tanklast tanklani 807 km (auto enda andmetel) ja kütet läks 31 liitrit täpselt (tankla andmetel). sõit sisaldas siis suures enamuses maanteid. suurematel teedel sai kõvasti vajutatud, et aega kokku hoida ja üldises liiklusrütmis püsida. huvitav, et tartu maanteel sai liigeldud 4-5 autolises grupis umbes 130-se hooga ja ikka mindi pidevalt mööda.
pisemates paikades sai ka nikerdatud ja kruusal ka veidi veeretud. arvatavasti oleks kulu väiksem olnud kui oleks mallanud enam-vähemgi eeskirjade piires liigelda. jämedalt pool distantsist sai liigutud sellise hooga, millega vahele jäämise korral tuleb load hoiule anda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 02.08.06 09:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
nõnda, see reis tehtud. tanklast tanklani 807 km (auto enda andmetel) ja kütet läks 31 liitrit täpselt (tankla andmetel). sõit sisaldas siis suures enamuses maanteid. suurematel teedel sai kõvasti vajutatud, et aega kokku hoida ja üldises liiklusrütmis püsida. huvitav, et tartu maanteel sai liigeldud 4-5 autolises grupis umbes 130-se hooga ja ikka mindi pidevalt mööda.
pisemates paikades sai ka nikerdatud ja kruusal ka veidi veeretud. arvatavasti oleks kulu väiksem olnud kui oleks mallanud enam-vähemgi eeskirjade piires liigelda. jämedalt pool distantsist sai liigutud sellise hooga, millega vahele jäämise korral tuleb load hoiule anda.

Häbi sul olgu, liiklushuligaan selline! :cool:

A kui ma nüüd kalkulatsiooniga ei eksinud, siis said sa selle distantsi poolmuidu läbitud, ehk siis kuluga 3,84 lirtsu sajale. Annbeliivabõl, muud ära ütle! :D

Ise muide avastasin ka enese suureks rõõmuks viimatise tankimise-kalkuleerimise järgselt, et sain vähe ökonoomsemalt hakkama - 5,39 l/100-le, mis on senine rekord mul. Olgugi, et ma täiesti tavaliselt sõitsin. Kas tehnohoolduse käigus tehtud õlivahetust selles süüdistada saab või lihtsalt suurenevat mootori läbisõitu, toda ei kujuta ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.08.06 10:57 Tsiteeri


väga inetu minust tõesti. olen ilge jätis ja tunnistan seda täiesti.
:)
a enda vabandamiseks pean tunnistama, et üksinda või vedurina sõitsin üsna mõistlikult. a kui mingi sobiv rong mööda läks siis haakisin sappa. rivi sabas on tegelt üsna muretu kulgeda. tuleb vaid mõistlikku pikivahet hoida.
ja usun, et väga ei valeta, kui väidan, et suurematel teedel ka kahesajaga liikuvaid massinaid peris mitu oli.

a kulu oli maanteesõidu kohta üsna rammus küll. eks kergema (loe: legaalsema) gaasijalaga oleks ikke madalama keskmise saand vast.

muide kompuuter arvas päeva lõpuks, et kulu oli 3,7. seega siin eespool mainitet eksimus näikse üsna loogiline olevat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 02.08.06 19:38 Tsiteeri


Meeletult oleneb kabja raskusest.
Võin sõita linnas 5.2L kui ka 8.0L
Kõige ökonoomsem on käru kulgedes nn. märgikiirusega ehk siis 4. käik ja 50km/h või 6 käik ja 90 km/h ca 1500rpm mõlemal puhul.
Näikse et kulu suurendab eriti magusalt just pöörete ülemine ots, kuni 2500rpm kulgedes on linnakulu raske üle 6L saada. Üle selle kipub torust musta suitsu lööma ja kulu kerkib sinna 8-9 vahele.
Olen arvutanud ka nn. reaalset kulu ja saanud olematu eksimise võrreldes pardakaga.

Silmad ajas punni 550km pikkune Jurmala reis @ 6käik ja 90km/h Läti miilitsa kartuses - paagi osuti langes täpselt poole peale, ehk sai kulutet ca 22-23 liitrit kütust ja pardaks näitas keskmiseks 4,3L. Järgi tillerdav 2 liitrine passat tankis korra kütet, ma oleks teise otsa veel teinud :D

Minu keskmine on 5.5L sajale Pernau linna ja Sindi kandis kulgedes. Aegajalt vajutan.

Linnas annab palju juurde cruiseriga kulgemine ning enne pidurdust gaas lahti, käik sees veeremine.
Naisuke mul viimast ei harrasta, pressib vaba käigu ja veereb, tema kulu 0.5 sajale suurem matsust.

Aga reFFleks ole meheks ja kirjuta kuidas sa mõõdad oma kulu, millal valad ja kui palju, ma matkin ja panen siis kirja enda tulemuse.

Ja muide muige võtab näole tanklas viibimine, bena meeste kell on pikal pärast kolme päeval, mul alles suts üle kahe :P
Isegi mu paadunud pemmihoolikust sõber plaanib tõsiselt diiselkone.

Vääne sõbrad, vääne :P Kui mingu siis mingu kohe, mitte nagu saag, et vajab aega enne kui lõikama hakkab.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 03.08.06 07:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AzA
Meeletult oleneb kabja raskusest.
Võin sõita linnas 5.2L kui ka 8.0L
Kõige ökonoomsem on käru kulgedes nn. märgikiirusega ehk siis 4. käik ja 50km/h või 6 käik ja 90 km/h ca 1500rpm mõlemal puhul.

Mina sõidan linnas 50ga ühtlasel teel 5. käiguga, kuivõrd mida kõrgem käik, toda ökonoomsem liikumine.
Tsitaat:
Näikse et kulu suurendab eriti magusalt just pöörete ülemine ots, kuni 2500rpm kulgedes on linnakulu raske üle 6L saada. Üle selle kipub torust musta suitsu lööma ja kulu kerkib sinna 8-9 vahele.

Maanteel täheldasin oma mootoriga seda, et kiirust 100 pealt 120le tõstes tõusevad pöörded 2000 pealt 2500 ning hetkekulu tõuseb 4.5-4.7 pealt 5.2-5.5 peale umbes.

Tsitaat:
Aga reFFleks ole meheks ja kirjuta kuidas sa mõõdad oma kulu, millal valad ja kui palju, ma matkin ja panen siis kirja enda tulemuse.

Mul on tunne, et ega mul sulle midagi uut õpetada pole - siingi teemas on põhimõtet kirjeldatud, kuidas reaalset kulu mõõdetakse ning sa isegi väidad, et oled reaalset arvutanud.

Minu tanklasseminekul on eelduseks kas pikem linnast väljasõit või põlema hakanud kollane "tankuri tähis" armatuuris. Tavaliselt üritan paagi suht tühjaks sõita, st selle sõita jääva kilomeetrite arvu nullilähedale saada.

Tankasse jõudes panen oma rahakott-märkmikusse kirja kilometraažinummeri ning pärast tankimist paakisirtsutatud liitrid. Samuti jälgin seda kompu poolt arvutatud keskmise kulu numbrit. Paagi lasen niimoodi täis, et pärast esimest korda pistuli automaatset väljalülitust ootan hetke-paar ning siis suristan vaiksema hooga veel vedelat paaki kuni järgmise pistuliplaksuni. Olen ühe korra suutnud üle auguveere ka nõristada nii, et autol külg märg, a see pole suurem asi tehnika ;)

Hiljem koju jõudes sisestan saadud numbrid oma Exceli tabelisse, kui hetke aega leian, ning sealt hakkavad siis kõikvõimalikud erinevad kulunumbrid paistma. Nii lihtne ongi :cool:

Suht vähe ettevõtmist iseenesest, kuid nüüd, aasta pärast auto soetamist ning andmete kogumise alustamist, on mul enda auto peale minevate kulude kohta väga selge ja põhjalik ülevaade. Ühele tundub selline toimetamine liigse koormusena, teisele mitte. Pull on just see, et sellest kilometraažinummeri ülesmärkimisest ning tangitud liitrinummerist on erinevate arvutuste teel võimalik välja võtta väga huvitavat statistikat. Nii nagu näiteks jookseb mul tabelis ühe reana minu autoga läbitud kilomeetri hind, mis on keskmiselt 80 senti. Imelik oli kuulata, kuidas just eile vist räägiti, et takso kilomeeter tõstetakse 10 krooni peale :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 03.08.06 09:09 Tsiteeri


Kas sul on selleks arvutamiseks tehtud mingi Exeli tabel valemitega?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 03.08.06 11:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: PsychoDad
Kas sul on selleks arvutamiseks tehtud mingi Exeli tabel valemitega?

Just. Selline lihtne ja mu meelest loogiline. Abstraktset kunsti ja mustmaagiat selle tegemise juures ju pole :)

Sättisin koopia oma "logiraamatust" netti kah, jätsin selle tabeli esimese poole kuni detsembri lõpuni kustutamata, selle aasta andmed võtsin maha - SIIN

Kes soovib, võib omale selle sealt alla laadida ning omi numbreid asemele kirjutama hakata. Tabelist jätsin kustutamata tumedamad horisontaalsed jooned, mis eraldasid erinevaid kuid ning iga kuu lõikes kokkuvõtted on mul tehtud tabeli paremas pooles nende tumedate joonte peale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 04.08.06 08:59 Tsiteeri


poe ees töötava auto kõrval sigaretti vedades on nii mõnigi taksist huvi tundnud kone isu asjus ning ühele olen tõmbe asjus suisa demosõitu teinud - suure tõenäosusega liiguvad meie teedel varsti volkargrupi 1.9 või 2.0 diisel konedega taksid, saagu siis skodasid ka sekka :)

eelnevale lisaks, mina enne auto ostmist arvutasin igatahes nõdralt, et sama võimsa benakone ja diisli hinnavahe hakkab disla poole kalduma kohe kui aastas sõidan rohkem kui 13 000.
30 000 puhul on disla ikka oluliselt odavam pidada.
Äkki ma eksisin arvutustega, aga vaadates autoaugutust rahakotis käin edaspidi tarbesõiduki puhul ringiga benakatest mööda.

Kurat kuidas tahaks endale linnakäruks 1.4 või 1.6 diisel fabiat :)

PS: thnx reffleks selle va ikseli tablitsa eest :)


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 09.05.07 11:15 Tsiteeri
Kütusekulu



Selline teema, et kuidas arvestatakse kütusekulu tehase andmetes. Mina ei ole pea kunagi suutnud oma autol seal kirjeldatud saavutada. Tegu siis 2.0 Superb, ostetud 2006 aasta lõpus uuena, manual, diisel.
Andmetes kirjas: Linnas: 6,9 Maanteel: 4,7 , Keskmine 5,5

Parim mis ma olen saanud maanteel on 5.2 (tavaliselt ikak 5.6-5.9 kandis). Tegu oli siis Tallinn -> Viljandi sõiduga ja kruiisist tuli loobuda ainult korra. Peale esimest 15 000 hooldust, on tavaline taks maanteel 6,1-6,5 kandis. Linnas sõites jääb sinna 9 kanti. Paagi keskmiseks arvutab arvuti 6.4. Kui tangitud kogus ja sõidetud km käsitsi arvutada, siis tulemuseks 7.4

Siit küsimus, et millistes tingimustes neid tulemusi saavutatakse. Kas maante puhul on möödasõidud ka kuidagi sisse arvutatud ?
Lisaks on kujunenud arvamus, et kompuuer arvutab kesmise kokku ja lahutab tamovi numbri. Tavaliselt lahutab tulemusest umbes number 1 maha.

Tehase andmete puhul läheks täppi "2,5 V6 TDI Tiptronic" kulud :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 09.05.07 13:47 Tsiteeri


See arvutamise metoodika on imelik jah, sest minu 1.6 MPI mootorile lubab tehas linnakuluks 9.8. Ostmise hetkel oli see 9.5 ning nüüdseks peale 52000 km läbimisyt on see stabiliseerunud 8.9 peale. Samas maanteekulu on jah tehase kirjade järgi 5.7 kuid reaalselt kruiisides 5.9-6.2

Mina aga vaatan ainult kõige suuremat kulu (ehk linnakulu) ja nii kaua kuni see alla 10 jääb on kõik OK. Kuidas mul aga õnnestub tehase adnmetest pea liitri jagu vähem kulutada, jäb mõistatuseks.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 09.05.07 14:45 Tsiteeri


Kütusekulu mõõtmised toimuvad tõenäoliselt ideaaltingimustel. Standardvarustus, kindel temperatuur, kõik elektroonilised seadmed välja lülitatud jne. Samuti sõltub kulu teekattematerjalist, kummidest ja ei tea millest veel. Eks need kütusekulu näitajad on pigem orientiiriks ja pakuvad võrdlusvõimalusi teiste mudelitega.

Teemaväiselt esitaks küsimuse, et kas keegi on oma käes hoidnud sülearvutit, mis töötaks akude peal sama kaua kui tehas lubab..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 09.05.07 15:01 Tsiteeri


Maanteekulu sõltub üllatavalt palju teepinnast, kui sõita "kummiröövli" peal, siis kulu tõuseb märgatavalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 09.05.07 16:12 Tsiteeri


Mis andmetes sellised numbrid kirjas on? Auto100 on need vist võtnud 2.0 Octavia pealt, muude maade skoodamüüjad (nt skoda.de) annavad 2.0TDI Superbile pea liitri võrra suuremad väärtused.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
M&M
huviline



Registreerunud 12.07.06
Postitusi: 31

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II, 1,6

postitati 09.05.07 16:36 Tsiteeri


Kuid mida on mõeldud nt maanteesõidu all - oma Octavia I-l 1,6 mootoriga sain küteusekuluks 4,8 l/100 km, kuid see tähendas seda, et kiirendasin hoo üles, panin püsikiiruse peale ja nii ta tuli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 09.05.07 19:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M&M
kiirendasin hoo üles, panin püsikiiruse peale ja nii ta tuli.

Kuidas see küll õnnestub mulle jäävad alati teised autod jalgu :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 10.05.07 07:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: petst
Kütusekulu mõõtmised toimuvad tõenäoliselt ideaaltingimustel. Standardvarustus, kindel temperatuur, kõik elektroonilised seadmed välja lülitatud jne. Samuti sõltub kulu teekattematerjalist, kummidest ja ei tea millest veel. Eks need kütusekulu näitajad on pigem orientiiriks ja pakuvad võrdlusvõimalusi teiste mudelitega.


Nojahh.. Kunagi sai kuskilt foorumis loetud kilomeetri pikkust vaidlust teemal, et Soomes/Rootsis on kütusekulu väiksem kui Eestis sõites. Seal toodi ka välja samune teekatte erinevus ja lisaks kütuse parem kvaliteet!
Minul see kütusekulu hüppeline suurenemine toimus peale seda kui tegin suverehvid+hooldus.

Tsitaat:

Teemaväiselt esitaks küsimuse, et kas keegi on oma käes hoidnud sülearvutit, mis töötaks akude peal sama kaua kui tehas lubab..


Õnnestub ja natuke rohkem :) Läpakal selline tore asi, et programm keerab prose pöörded minimumi peale, kui miskit koormamist ei toimu.

Aga auto puhul.. ideaaltingimused.. ometi sõidetakse enamus ajast ju mitte ideaalsetes tingimustes. Väike vuffeldamine siis käib !


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 10.05.07 07:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Mis andmetes sellised numbrid kirjas on? Auto100 on need vist võtnud 2.0 Octavia pealt, muude maade skoodamüüjad (nt skoda.de) annavad 2.0TDI Superbile pea liitri võrra suuremad väärtused.


A100 lehelt jahh: http://www.skoda.ee/superb/andmed.php See maantee 4.7 mind võlus. Samas 5.7 on jahh nagu rohkem elust enesest :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 10.05.07 11:28 Tsiteeri


minu esimesel traktoril kukkus umbes 50 kiloversta päält järsult jäme liiter kulust maha. seega tahab kauakestev mootor sissesõitmist.
:)
ja kui kliimat pruugid, siis see paneb ka peris hää kopika kulule juure. olenevalt aparaadist kuni pool liitrit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 10.05.07 14:19 Tsiteeri


Mul pidevalt kliima sees. Maanteel sõidan eranditult kruiisiga ning sihilikult valin sõidukiiruse, mis on kõigile vastuvõetamatu: 95 km/h. Tee alati ees tühi ning kõigil mugav mööda sõita. 110 alas muidugi tuleb 110 sõita, aga 90 alas kulgen 95-ga. Väga mõnus sõitu nautida. Olen rooliga kaassõitja.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 10.05.07 16:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
Maanteel sõidan eranditult kruiisiga ning sihilikult valin sõidukiiruse, mis on kõigile vastuvõetamatu: 95 km/h. Tee alati ees tühi ning kõigil mugav mööda sõita. 110 alas muidugi tuleb 110 sõita, aga 90 alas kulgen 95-ga. Väga mõnus sõitu nautida. Olen rooliga kaassõitja.

Kui sust sõidab mööda sinine Octavia Combi pikk antenn katusel, siis võid mulle lehvitada.;) 99% tõenäosusega ma su taha sõitma ei jää. Minu liikumis kiirus on tavaliselt 10-20km/h üle lubatud kiiruse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tundmatu
klubiliige



Registreerunud 15.12.06
Postitusi: 35

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Taas on neid kaks: Fabia 2017; Octavia 2021

postitati 10.05.07 17:13 Tsiteeri


Mina lukustan oma kiiruse vahemikus 98-102 ja kulgen ka üsna rahumeelselt ilma erilistesse tupikutesse sattumata ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 10.05.07 17:35 Tsiteeri


Mul on hetkel keskmine stabiilselt 7,3 ja 7,4. See on siis kui see menüü on teises seades. Jooksev kulu on maanteel olnud 6,9-7,5. Cruisi panen 100-140 peale. See kulu on vist nii suur ka vähese läbisõidu pärast. Hetkel ei oska eriti oodata ka midagi. Kuigi juuni alguses tahan teha saksa otsa, siis võiks see kulu natsa sinna tehaseandmete juurde küll kukkuda.

O2. 1,9. dizel


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ansa
huviline



Registreerunud 14.08.06
Postitusi: 11

Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,9 TDI Comfort

postitati 11.05.07 09:12 Tsiteeri


Mul ka kuskil 6,1-6,5 peal keskmine maanteel aga ega alla 120 palju ei lase. Arvan et kui miski 80-85 lasta siis võlub ka raamatus lubatud keskmise kulu välja. Küll aga sain autoga saksast tulles miski 5,5 peale aga siis oli ka mitu kilo km päevas...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 11.05.07 11:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KKristo
Selline teema, et kuidas arvestatakse kütusekulu tehase andmetes. Mina ei ole pea kunagi suutnud oma autol seal kirjeldatud saavutada. Tegu siis 2.0 Superb, ostetud 2006 aasta lõpus uuena, manual, diisel.
Andmetes kirjas: Linnas: 6,9 Maanteel: 4,7 , Keskmine 5,5

Alustuseks juhin tähelepanu, et sama pealkirjaga teema oli meil aegu tagasi siinsamas 'Üldise' alamteema all käsitlemisel - link

Minul on ka ikka ja jälle mõtteis see küttekulu-teema, kuivõrd tehaseandmed ja reaalsed mõõtmistulemused suht üksjagu teineteisest lahknevad. Mis tegelt veelgi rohkem häirib - reaalse ja auto poolt arvutatava kulu vahe on ka stabiilselt ligemale liiter (aritmeetiline keskmine on 0,74 liitrit 100km kohta), maksimaalne erinevus on olnud 1,84 ja minimaalne -0,33. Auto arvutatav niisiis on väiksem tegelikust. Tea, kas seda hoolduses kuidagi muljuda ei anna nii, et kulunummerid teineteisest vähem erineksid?

diesel on rääkinud, et temal 50k km läbimise järgselt auto hakkas vähem kütet küsima - mul kohe 50k kääs, eks näis, mismoodi minu mootori kulunäitajad kujunevad. No niisugust "ilma eest" sõitmist, nagu eelmise põlvkonna diiselmootorid lubavad, uuemad 1,9 TDI-d ei võimalda, tundub mulle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  9
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.2% - SQL: 33.8%]