Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia Scoudi siduri põleng (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 6018)
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 05.06.09 14:20 Tsiteeri
Octavia Scoudi siduri põleng



Olen olnud auto Octavia Scoudi omanik juba poolteist aastat ja seni suhteliselt rahulolev. Nädalavahetusel maal tagurdades aga juhtus minu jaoks midagi, mida ma varem näinud pole. Kapoti servast hakkas paksu musta suitsu tulema ja kui luugi lahti päästsin, tossas masin nagu korsten. Meeletu läpatis. Võtsin siis käru koos 20 lauaga järelt ja lükkasin üksi umbes 40 meetrit, kuni see omal kohal. Käru ei olnud sugugi raske.

Läksin hooldusesse, kus tõmmati sidur laiali. Tõesti oli näha kuumenemise jälgi ja ketaski natuke kulunud, aga ainult natuke, ei midagi erilist. Hooldusest väidetakse, et ma ei oska sõita ja garantii alla see ei lähe. Väidetakse, et metallipuru, mis kõikjal kastis vedeles, on normaalne jne.

Ma ei taha uskuda, et 18000 läbisõidul on sidur läbi, pealegi ketta vähene kulumine on näitaja, et sõidustiil on ok. Ketas on nii vähe kulundu, et spetsid hoolduses väitsid, et kõik on korras.

Olen neid pilte näidanud targematele eriala inimestele, kes kõik väidavad, et garantii laks raudselt.

97 aasta Passat, mis mul varem oli, sellega sai ikka tõsiseid koormaid veetud. Usun, et 4wd masin peaks sellest hulka ägedam olema. Ausalt öeldes olen täiesti segaduses ja ma ei teagi, mida arvata. Ka sellest ma ei saa aru, miks hooldus nii tugevalt vastu sõdib, temal ju ei tohiks üldse vahet olla, kas maksab skoda või mina.

Kas nõrk sidur on äkki octavia scoudi tüüpviga, või on tegemist juhusliku defektiga. See sidur on algusest peale imelik olnud. Koguaeg oli selline tunne, et skoda võttis tavalise octavia ja väänas sellele 4 veo ning kuuenda käigu. Nii jäigi sidur kõige nõrgemaks lüliks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
frequency
huviline



Registreerunud 04.06.09
Postitusi: 78

Kasutaja on eemal


postitati 05.06.09 14:32 Tsiteeri


Esindused on lihtsalt vahendajad, tehas on siiski see kes otsustab kas asi läheb garantiisse või mitte.
Ja kui oligi kuumenemise jälgi ju siis läks libisema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alarallin
huviline



Registreerunud 25.10.07
Postitusi: 193

Asukoht: Kiili
Kasutaja on eemal

Auto: Fiesta ST 210HP

postitati 05.06.09 18:54 Tsiteeri


Mul fabial ka kuuene kast. Vahest vinnan treilerit, millel on auto ka peal ehk siis fabia taga on min. 1500 kg veeremas. Ja siiani pole midagi siduriga juhtunud. Ühesõnaga, kui sul on sama kooslus mis mul ehk 1,9 tdi 96kW + 6 käiguline manual, siis sul pidi olema praak sidur.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 05.06.09 19:04 Tsiteeri


Tsitaat:

Väidetakse, et metallipuru, mis kõikjal kastis vedeles, on normaalne jne.



Rauapuru sidurikojas ei ole mitte mingil juhul normaalne. Tulgu ometigi mõistusele!
Minu soovitus oleks valida uus koht,kus autot hooldada ja remontida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 05.06.09 21:20 Tsiteeri


Panin mõned pildid üles.

Metallipuru millest rääkisin on näha siit:
http://www.hot.ee/anneslobus/auto/metallipuru.jpg

Minu teooria on selline, et korvil oli 6 jalga, millest viis on näha siit:
http://www.hot.ee/anneslobus/auto/veel_korvi.jpg

6 jalg murdus ära ja jäi ketta ja siduri vahele, läks seal põlema ja järgi jäi jutt korvi pinnale, mis on samuti näha eelmiselt pildilt.

Murde koht oleks nagu siin pildil:
http://www.hot.ee/anneslobus/auto/ylemine_murre_lahemalt.jpg

Seejärel kukkus alla ja kulutas hooratast ümbritsevale kestale sellise soone:
http://www.hot.ee/anneslobus/auto/kahtlane_soon.jpg

Freesitud soon oleks ju ühtlase pinnaga?!

Üle Eesti kõik esindused väidavad, et see siduri korv ongi tehasest selline. Tellisin sama ja enne alla panekut tahan seda näha. Eks siis paistab. Olen kindel, et kõikjal vale asja samuti ei väideta. Seega ilmselt on imeliku kujuga sidurikorv.

Ketas nähtav siit:
http://www.hot.ee/anneslobus/auto/ketas_teiselt_poolt.jpg

Muide siduri korvi tööpind on pool milli sisse poole kaldu, seega töötab vaid väline osa sidurist, mis pidavat näitama kuumuse jälge.

Seega ikkagi, kui see sidur ongi selline, siis kuidas kulub ära sidur 18000 läbisõiduga. Tühi auto mäkke tõusul haiseb, ei ole ju normaalne?
Usun, et iga uue asjaga võib olla praaki, aga milleks selline kemplemine?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 05.06.09 21:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: alarallin
Mul fabial ka kuuene kast. Vahest vinnan treilerit, millel on auto ka peal ehk siis fabia taga on min. 1500 kg veeremas. Ja siiani pole midagi siduriga juhtunud. Ühesõnaga, kui sul on sama kooslus mis mul ehk 1,9 tdi 96kW + 6 käiguline manual, siis sul pidi olema praak sidur.


Minu masin on 6 käiku 2,0 110kw Bensukas.

Olen isegi vaadanud, kuidas Ramirendist sõidavad tavalised sõidukid treilaga minema, millel väike VOLVO ekskavaator peal.
Ja mul sureb 4 vedu masin tavalise koorma otsa maha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 06.06.09 09:34 Tsiteeri


Pagan sest aru saab... Samas,kui sidurikorvi tööpind pool milli kaldu on,siis ei saagi ju sidur normaalselt toimida. Järelikult viga selles ongi. Las selgitavad Sulle, et mismoodi on võimalik viltuse tööpinna puhul siduri 100% toimimine ja milline on Sinu süü selle tekkimises.
Ma arvan,et teenindus ei viitsi tehasega jamada, sest Sinu käest saab ju raha praktiliselt kohe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 07.06.09 06:46 Tsiteeri


Lõpetuseks.

Küsimus Scoudi meestele, kas teil on siduriga probleeme olnud? Kas sidur tundub Scoudi nõrk koht olevat? Või on tegu ilmselgelt minu masina praak siduriga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 07.06.09 08:49 Tsiteeri


Olen samuti superbi siduriga hädas olnud. Nimelt 40000 pealt hakkas sidur kakkuma. Esinduses vahetati garantii korras ära hooratas , kus asuvad lisaks siduriketta leevendustele ka hooratta leevendused, kuna arvati viga olevat leevendites mis olid suht lõdvad .Talvel kui auto läbisõiduks 120000, hakkas jälle kõik samamoodi kakkuma. Kuna garantii selleks ajaks läbi saanud, sai kohalikus servises sidur uuesti lahti võetud. Ja mis ilmnes , uuesti hooratta leevendus lõdev , aga kõige huvitavam oli see , et sidurikorv oli kõver ca 10 cm alal polnud ketas korvi puudutanudki. kui esimest korda servises käis oleks seda kindlasti pidanud nägema . Hala aga ei kuulanud enam keegi , ja seega maksin oma taskust kinni(üle 15 kilo) kellegi kõvera silmavaate.Esindusest väideti , et siduri garantii on 10000 km, hoorattal küll 100000, kuid minu rong oli praagi tõttu läinud.Kõvera korvi hoian aga skoda muuseumi jaoks !:mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
karsson15
huviline



Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 109

Kasutaja on eemal

Auto: Arbuus

postitati 07.06.09 11:18 Tsiteeri


suti üle 50 megameetri scout-il, ei ole siiani küll tunda, et sidur järgi annaks(diisel on ja ise igapäev ei sõida, kuid nädalas paar-kolm korda tuleb ette).
mina järele ei annaks, kakleks nendega edasi.
mingisugune ekspertiis teha vmt. ning siis võidu korral maksavad kõik kulud jne. kinni;)
a no ma selline liiga jonnakas tüüp ka võibolla:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 07.06.09 12:11 Tsiteeri


Karssonil jummala õigus! Ei saa lasta neil endale pähe astuda. Siduri vahetus vägagi kallis lõbu. Kui inseneid on teinud rumala lahenduse,siis ei saa seda juhi kraesse lükata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 07.06.09 17:44 Tsiteeri


Oma autol läks 81 000 pealt sidur. Vedu läks nii raskeks et kütuse kulu suurenes mitme liitri võrra sajale. Samuti hakkas siduri juures mingi võll vilistama. Ametlikus esinduses ei tehtud sellega midagi, öeldi, et kui läheb hullemaks, eks siis tulge tagasi. Ei läinud tagasi, vaid läksin otse Forssi ja seal avastati, et siduri mehhanism nii kulunud, et vaja terve süsteem välja vahetada. Imekombel maksis see kõigest 1600 EEKu plus sama palju teist tööd juurde ja ma sain omale 3200 EEKuga uue toimiva siduri.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 07.06.09 18:03 Tsiteeri


Tänud mõtete eest ja toetuse eest!
Ootan uue siduri ära ja siis hakkan musta valgeks rääkima. Hoian kursis kuidas asi laheneb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 08.06.09 07:14 Tsiteeri


Ära vaeva väga oma pead, kirjuta otse sellisele kodanikule, nagu Paavo Rebane seal a100-s. (ma sain oma asjad ka e-posti teel aetud) ja oota vastust, see sell suht operatiivne.
Samas ei maksa ka tarbijakaitset karta, kui tunned et on liiga tehtud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 09.06.09 09:05 Tsiteeri


Vestlesin eile Paavo Rebasega. Lühidalt ta kinnitas, et tegemist on ebatavalise juhusega, aga kuna tehasele midagi tõestada ei suudeta, siis loll lugu ja maksan kinni.

Loodan, et tegemist oli praak siduriga ja, et peale vahetust muutub Scout normaalseks autoks, nagu iga teine autogi.
Olen nüüd nädala sõitnud CR-V'ga ja Scout on trassil oluliselt paremate sõiduomadustega masin. Loodan väga, et autost saab asja.

Kui ei, siis läheb masin müüki, sest käru mul on vaja kindlasti vedada ja on mul vaja autot mis sellega hakkama saab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 09.06.09 09:15 Tsiteeri


Aga kui on näha, et sidur on vigane, mis see esindus siis nii hädine on, pildi saab ju tehasesse ka saata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 09.06.09 09:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
Aga kui on näha, et sidur on vigane, mis see esindus siis nii hädine on, pildi saab ju tehasesse ka saata?


Üle eesti väidetakse, et see füüsiliselt ongi selline ja käibki selline ja seepärast on raske juhus. Eks esmaspäeval näen ise uut sidurit ka. Üldiselt ma usun, kuna valet nii ka ikka ei raiutaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 09.06.09 10:27 Tsiteeri


Aga eks siis on tarbijakaitse abiks. Küsi kirjalik vastus ja pöördu sellega siis kaitsesse. 18000 sõitnud autol ei tohi sellise koormakese puhul sidur küll kärssama minna. Sa ära lase endale pähe istuda, punnita edasi, järgmine kord maksad veel suurema tehasepraagi niimoodi kinni:mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 09.06.09 13:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
Aga eks siis on tarbijakaitse abiks. Küsi kirjalik vastus ja pöördu sellega siis kaitsesse. 18000 sõitnud autol ei tohi sellise koormakese puhul sidur küll kärssama minna. Sa ära lase endale pähe istuda, punnita edasi, järgmine kord maksad veel suurema tehasepraagi niimoodi kinni:mad:


Olen nii tüdinenud sellest teemast. Õigem oleks isegi öelda väsinud. Tundsin leevendust kui miskigi lahendus sai sellele mega jaburale teemale. Mu närvirakud on ka midagi väärt :)

Teema ise oli ju õpetlik. Uut autot poest osta pole mõtet! Ostsin poest auto, kuna tahtsin unustada remondi ja hoolduse mured. Kahjuks pidin tõdema, et garantii ei toimi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 09.06.09 14:06 Tsiteeri


Aga selleks ju tarbijakaitse ongi. Tee ära see paber, ma proovin omalt poolt ka küsida, kuidas asjale tarbijakaitse poolt läheneda!
Mul üritati kaa A100 poolt tünga teha, kuid oluliselt väiksema summaga, kuid nad mõtlesid suht kiiresti ümber. Krt maksad mingi 400 kilo auto eest, mis sobib ainult kodust tööle sõiduks? :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 09.06.09 19:39 Tsiteeri


Minu arust põhiargument kõver sidurikorvi tööpind. Sellest ka siduri mittetoimimine. Järelikult on olnud idee õige,aga argumendid valed. Mina igatahes soovitan samamoodi tarbiakaitset, või massimeediat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 09.06.09 19:40 Tsiteeri


karju kõva häälega ja ära nõustu ümmarguse jutuga.
autosada kahjuks ongi selline vääraka suhtumisega firma ja pappi küsitakse muretult ja välja ei anta sugugi.
isiklikult minule on nad mõned tuhanded aegade algusest saati võlgu ja lubati osade ja tööga maksta, aga lubaduseks jäigi. ise olin loll, et kõva häält ei teinud.
a eks asi hakkab omanikest ja tegevjuhist. ja personal enamasti on vait ja täidab käsku.
aga jah, tee kõva häält ja tarbijakaitse on kindlasti abiks ja alati võib ka otse tehasesse kirjutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Meretagune
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.09
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Scout 2.0 110kw

postitati 10.06.09 06:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Minu arust põhiargument kõver sidurikorvi tööpind. Sellest ka siduri mittetoimimine. Järelikult on olnud idee õige,aga argumendid valed. Mina igatahes soovitan samamoodi tarbiakaitset, või massimeediat.


See kõver sidurikorvi tööpind tekkis sellest, et asi sai kuuma. Seda ei väida üksi Skoda, seda väidavad ka kõik teised spetsid. See ei pruukinud algusest peale selline olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
YLL89
huviline



Registreerunud 27.09.06
Postitusi: 37

Kasutaja on eemal


postitati 14.06.09 08:52 Tsiteeri


Esinudsed on siduri teema kohapealt ikka äpud isegi nendega kakelnud, masinaks oli nelikveoline väike maastur

Esimene asi kohe küsisid kärukonks on, selge oled liiga rasket haagist vedanud, sellega siduri ära rikkunud.
Sidur vahetati ära 45000 hoolduses garantii korras, vastu tullega ei saanud enam sõita lõpuks ja esimesest hooldusest saadik öelnud neile et siduri kärssab kui natukegi takkistust on (lume sees manööverdada nii et mitte rattast ringi lasta).

Peale siduri vahetust oli 20000 hooletu siis hakkas jälle libisema, sai see käru esindusse tagasi antud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ents
huviline



Registreerunud 13.09.08
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal


postitati 15.06.09 11:31 Tsiteeri


Kui palju see teema sulle rahaliselt maksma läheb?

Niipalju siis kommentaariks et... sidurid on kõikidel uutel autodel väga lühikese garantiiga kuna kasutajast sõltub nende puhul liiga palju. Siin on sellised küsimused nagu: kas sissesõit sai tehtud korralikult (st. ilma igasuguse koormuseta jne), kas koorma kaal on jäänud lubatud piiresse.

Neile kes ässitavad siin võsapetsi, riisalu, tarbijakaitsega. Pead olema ikka 110% kindel oma õiguses ja valmis seda ka faktiliselt tõestama enne kui lähed ennast telerisse lollisk tegema. Lisaks rikud ka kõik suhted mis sul võibolla senin on olnud.
Mina pakuks Škoda esindusele mingit komprimissi - kas siis tuntava allahindluse, uue siduri pikendatud garantii (no et kui sama jama kordub siis läheb juba asi ilma vaidluseta garantii alla) näol


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 67.4% - SQL: 32.6%]