Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Karoq (Vastuseid: 124 | Vaatamisi: 15559)
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 25.03.18 11:27 Tsiteeri


tavahooldused 119 999 km-ni 4veolisel kodiaqil on tõesti 2000 eurot, lasin teha hinnapakkumise.

Aga e r i l i s e l t jabur on võrrelda hoolduse hindu sellistel masinatel . Isegi kui need mersu hoolduse numbrid peavad paika, vahe 400 eur aastas kui järelmüügi hind ühel kukub 15k aastas ja teisel 3k ehk, mõtlesin näiteks S mersut. Lisaks väga puusalt kasko hinna vahe äkki 1000 eur aastas, kütusekulu vahe 1000++ eur aastas. Enamasti ostetakse auto liisinguga, 1000 eur aastas kulub s mersu liisingu intresside peale, kui mingil keskmisel skodal.

Aga ülalpidamine on odavam, jees, ostma.

ahjaa.. näita mb S klassi hoolduse hinnapakkumist 120 000 km-ni hinnaga 800 eurot or didn't happen :P


Tsitaat:

Võin kinnitada,et 3aastase tsükli puhul on uue V-klassi,S-klassi või GLS Mersu, ülalpidamine odavam,kui uue Octavia,kui aastane läbisõit on umbes 40tkm-t.Mersul on selle aja peale 3 hooldust.Kaks A hooldust umebs 200€ ja üks B hooldus 300-400€ vahel.Ehk kokku max 800€.
120tkm läbimiseks ükskõik millise Škodaga on vaja käia hoolduses 8 korda,millest 4(õlivahetus) on umbes 200€ ja 4 on umbes 350€.Jutt diisel mootoritest.Lisaks vajab Škoda veel hoolduste vahepeal õli lisamist,mis ka suts maksab.Ehk kokku umbes 2200+ õli
Paljud teist selle peale autot ostes mõtlevad?



Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 25.03.18 11:42 Tsiteeri


Stefan, absolutselt nõus su jutuga. Autotootjate mudelite ja modifikatsioonide paljusus ongi eesmärgiga katta võimalikult suure tarbijaskonna vajadusi. Lisaks siis kontsernid nagu VAG veel erinevate brändidega, et kõigile oleks midagi.
Jah, tihti on nii et lõplik hinnapakkumine võib olla suht sarnane Octaviale ja Superbile, see aga ei tähenda et need on sama klassi autod ja mõeldud omavahel konkureerima. Superb on ikkagi eelkõige Passati ja kõigi teiste suurde keskklassi positsioneeruvate konkurent. See et teda pakutakse luukpärana, on eripära mis võimaldab tegelt konkureerida nii sedaanide kui universaalidega. Sest tihti pole täismõõdus universaali vaja, aga sedaani luugist ei mahu vajalikud asjad sisse ning vagunid tegelt ei meeldi välimuselt. Sama siis Octaviaga.
Kunagi sai ise autot ostetud ja vajalik oli lapsevankri mahtumine pakiruumi. Suht sarnase hinnaga tuli Octavia ja Superb, mingid laoautod eripakkumisega. Lisaks oli Octavia valida nii 1.4TSI kui ka 1.8TSI ja hind per kg oli võimsamal isegi parem, sest hinnavahe oli olematu, samas võimsam mootor, kärukonks ning parkimisandurid. Naine valis Octavia 1.4TSI, millele lisasime parkimisandurid ja hind läks võimsamast kallimaks. Miks selle valis? Superb oli tema jaoks suur ja 1.4 eelistas benakulu pärast + võimsus oli tema jaoks piisav.
Ateca, kas seal poleks olnud varianti lasta veljed väiksemaks vahetada? Kui nüüd pidurid omaltpoolt just miinimummõõduks 18” ei nõua.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 13:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
tavahooldused 119 999 km-ni 4veolisel kodiaqil on tõesti 2000 eurot, lasin teha hinnapakkumise.


Kuidas see number sinu autol ainult 2000 on? Mis välp? Minu Scoudil oli see umbes 2200 120000km peale.Kas kõigil Škodadel polegi samad välbad?
Ma küll sõitsin Scoudiga sinult 75tkm ligi 2 aastaga,aga hooldused olid suht sama hinnaga.15tkm-õlivahetus ja 30tkm-nö hooldus.
Tahtsin selle näitega öelda seda,et meil ostetakse autot asjasse põhjalikult süvenemata.Olilised on hind(kuumakse) ja nö kas on maistream.
Tunnistan ausalt Scoudi ost oli ka minu jaoks ämber,ei süvenenud asjasse ja ei arvestanud asjaoludaga. Olin nö pimestatud auto headest sõiduomadustsest ja kenast välimusest+müügimehe jutt.Hooldus 30tkm blää-blää-blää jne.Hooldus on jah 30tkm,aga seda ei maininud keegi,et vahepal tuleb veel õli ka vahetada,mis ei olegi hooldus :D
Aga nagu ma mainisin,kui läbisõit aastas jääb 15tkm sisse ja teed kord aastas hooldust,siis on numbrid väiksemad. Mis tähendab,et sellise läbisõidu korral on 33000 maksev auto, suts kallis ja mõttetu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 13:41 Tsiteeri


Aga ,kui Karoqist konkreetselt rääkida,siis see auto mulle meeldib rohkem,kui Kodiak.Välimus on parem ja proportsioonid paigas.Kodiak on kuidagi pikaks venitatud nagu vanem Superb.
Karoqi vaade on igav tagant,kuidagi lage,aga seest on mu meelest väga hea ja ruumikus eesitmel vähemalt pole Kodiaki kasuks kuskilt.
Ma isegi kaalusin fabia väljavahetamist,aga isinduse tagasiostu hind on naeruväärne.Kui endal ünnestub müüa,siis pole ka Karoq välistatud,kuigi Laagris on ka naabermajas väga häid valikuid ja parema hinnaga tippvarustuse puhul. 2WD-d bens ja automaat olen vaadanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 25.03.18 15:44 Tsiteeri


Täiesti teemaväline.... aga sellised arutelud on head silmaringi laiendajad ja toovad ka foorumisse elu.

Kui järgmine kord esindusse satun siis uurin mõlemad maasturid üle.


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 25.03.18 15:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
120 000 / 15 000 = 8 :o
või mõtlesid seda lihtsalt et sõidad 119 999 ni, ja 120k hooldusse ei lähe?


Ju siis on midagi seoses hooldusvälpadega muutunud. Nüüd järjest juba neljas VAG-grupi auto majapidamises ja kõigil hooldused ja õlivahetused olnud hooldusnäidiku järgi umbes 25000km välbaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 25.03.18 17:25 Tsiteeri


Kui nüüd võrrelda grupi siseselt Ateca, Karoq, Tiguan - siis mis on argument, mis paneb mind Karoqi eelistama (kuigi pean tunnistama, et Ateca välimus isegi meeldib rohkem).

1.Tiguan on liiga kallis
2. Ateca pagasiruumi geomeetria tundub võrreldes Karoqi-ga viletsam olema, Karoqi oma tundub et mahutab rohkem
3. Karoqi puhul on võimalus tellida varioflex istmed, sellega kaasneb ka pagasiruumi rulookate,
Atecal seda võimalust pole
4. Ateca pluss - keskmises varustustasemes (Style) on elektriline tagaluuk standardis, Karoqil tuleb Ambitioni puhul see raha eest lisaks võtta
5. Seati auto konfigureerimine tüütult keeruline
6. Škodal on võimalus valida rohkete laoautode seast ja käigukasti ja mootori variatsioone on rohkem, Seatil nt puudub 1.0TSI DSG variant
7. Seatil oli mingi meeletu tarneaeg, kui tellida oleks soovinud (aasta umbes), Škoda peaks 3-4 kuuga saama kui tellida
8. Škoda puhul on rohkem valikuid kuhu teenindusse minna, Seatil on Tallinnas vaid TOP Auto.
Ja škoda esinduste puhul tead juba mida oodata, Top Auto on sihuke tume maa, ei ole nagu väga positiivset kuulnud.

Samas ei välista kui juhtub sobiv Ateca leiduma sobivatel tingimustel, võib see ka kõnealla tulla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 25.03.18 18:10 Tsiteeri


Ühe asja jättis eelkõneleja mainimata. Karoq-il on kütuseluugi siseküljel jääkaabits, Atecal paraku mitte. Koht on siiski olemas, nii et kui margipuhtuse risustamisel silm kinni pigistada, siis saab Atecale ka jääkaabitsa :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 19:05 Tsiteeri


Mis puutub autode konfiguraatoreid,siis sellega ei viitsi ma juba oma mõistust sassi ajada.Kõigil neil on see suht keeruline(Škodal vist isegi lihtsaim),aga mitte ühelgi ei õnnestu asja nii teha,et ei oleks eri pakkettides lisade kordumist,mis viib konfiguraatori lõpphinna kohe valeks.
Vaatan nö valmis koha peal olevaid autosid või lasen meili teel pakkumise teha,kus kõik kirjas vastavalt minu valikutele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 19:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suslik
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
120 000 / 15 000 = 8 :o
või mõtlesid seda lihtsalt et sõidad 119 999 ni, ja 120k hooldusse ei lähe?


Ju siis on midagi seoses hooldusvälpadega muutunud. Nüüd järjest juba neljas VAG-grupi auto majapidamises ja kõigil hooldused ja õlivahetused olnud hooldusnäidiku järgi umbes 25000km välbaga.


Nii Scoudil 2015 kui Fabial 2016 on küll näidik,aga see leob tuimalt km maha järgmise hoolduseni,mis on 15tkm pärast.Lihtsalt 15tkm loetakse õlivahetuseks ja 30tkm hoolduseks. Auto on pika hooldus välbaga ehk 30tkm või üks kord aastas,nii on pakkumises kirjas.Siit ka minu pettumus,kui rohkem sõitmist,siis aastane kulu ikka üsna kallis.
Mersul on välp max 40tkm,aga hooldus näiduku järgi loeb vastavalt auto kasutusele.Mul 60% maantee 40% linn, on pakkunud 37500 kaks korda järjest,aga politseibussidel pidi ka 15tkm peal hooldusse saatma.
Sinu autod on ehk vanemad? Siis oli jah 30tkm välbaga ,ilma vahepealse õlivahetuseta,hooldust ka olemas. Samas nad ise soovitasid vahepeal ka õlivahetust teha.Minu autodel see enam soovituslik pole,vaid näiduku järgi peab minema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 19:33 Tsiteeri


Tsitaat:

ahjaa.. näita mb S klassi hoolduse hinnapakkumist 120 000 km-ni hinnaga 800 eurot or didn't happen :P


Ma arvestasin siia 3 hooldust,kaks A hooldust ja ühe B hoolduse.Hooldus välp näiduku järgi 40tkm-t või 2 aastat.
Mul oli Vito 119 4x4(sama mis V 250 4matic) esimene hooldus 196€ ja küsin sõbralt,kel on 2017a GLS 350D,tal oli olnud 220€ kandis,peast ütles.Temal oli hooldus 35000 pealt,mul 37500. B hooldus pidi olema kusil 350-400 vahele.Nii ütles esinduses töötevastuvõtja.Küsisin ka teiselt sõbralt,kes on S klassiga juba üle 10 aasta sõitnud(mitte ühe ja sama autoga) aga 320D ja 350D. Ta ütles,et mis saa siis arvasid,et palju see maksab.
Kallis on MB hooldus suurte mootorite või AMG mudlitel ja suurte piduritega autodel,aga AMG stiilipakett seda hinda veel ei tõsta.Muidugi on neil autodel palju asju,mis on väga kallid,aga ma ikkagi pidasin silmas uue auto esimest 120tkm-t, kus ei ole veel mitte midagi kuluosadest vaja osta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 25.03.18 19:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ateca, kas seal poleks olnud varianti lasta veljed väiksemaks vahetada? Kui nüüd pidurid omaltpoolt just miinimummõõduks 18” ei nõua.


Kindlasti saaks varuosaletist Xcellence/FR Atecale eraldi tellida väiksemas mõõdus originaalveljed ja soetada neile sobivad rehvid. Aga see on kõik kliendi majandada ja samuti kliendi mure kusagile realiseerida tehasest tulnud rattad. Juhul kui esindus annaks iga nädal klientidele üle arvestatava hulga keskmise ehk Style varustusega Atecaid, siis oleks ehk väike tõenäosus, et nende omanike seas leidub keegi, kes on nõus rattad vahetama edevamate kuid ebamugavamate vastu. Eesti müügimahtude juures oleks seda loota vist suht ebareaalne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 19:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ateca, kas seal poleks olnud varianti lasta veljed väiksemaks vahetada? Kui nüüd pidurid omaltpoolt just miinimummõõduks 18” ei nõua.


Kindlasti saaks varuosaletist Xcellence/FR Atecale eraldi tellida väiksemas mõõdus originaalveljed ja soetada neile sobivad rehvid. Aga see on kõik kliendi majandada ja samuti kliendi mure kusagile realiseerida tehasest tulnud rattad. Juhul kui esindus annaks iga nädal klientidele üle arvestatava hulga keskmise ehk Style varustusega Atecaid, siis oleks ehk väike tõenäosus, et nende omanike seas leidub keegi, kes on nõus rattad vahetama edevamate kuid ebamugavamate vastu. Eesti müügimahtude juures oleks seda loota vist suht ebareaalne.


Citymotors pakkus mulle,et vahetavad küsitud autol 19" rattad 17" vastu,aga lihtsalt hind ei lange selle võrra :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 25.03.18 19:57 Tsiteeri


Räägime siis selgeks ka Karoq TDI hooldusvälbad. Vaikimisi on õlivahetus ja hooldus 30000km tagant (või 2 aasta möödudes) – nii öeldi ka autot üle andes. Kui inimene soovib, tehakse õlivahetust tihemini.
Täpselt sama oli mul ka 2009 aasta TDI-CR Superbil ja eelmisel põlvkonna TDI Passatil. Ehk kui tegemist pole vähese läbisõiduga, läheb TDI mootoriga masin 120000km täitudes 4-s kord hooldusesse.
~4000km läbisõiduga TDI Karoqi tänane ekraanipilt:

http://static3.nagi.ee/i/p/1007/91/2519796353c686_l.jpg


Bensiinimootoriga autosid üle andes on mulle öeldud, et õlivahetusse tule siis kui auto käseb ja see sõltub kuidas autot kasutatakse (sõltub külmkäivituste jms hulgast). Nii näiteks uus TSI Passat ütles mulle esimestel kasutusnädalatel, et õlivahetus on 15000km täitudes. Praeguseks esimese 5700km läbimise järel on esimene eeldatav õlivahetus nihkunud ~18000km juurde ja ma eeldan tegelikkuses juhtuks see kuskil 22-24tkm takka nagu peres oleval Golfil tavaks saanud (ning küllap siis tehakse ka ülevaatushooldusega ette nähtud toimingud). Ehk siis hoolduskalkulatsioon antakse kõige halvema võimaliku variandi kohta (õlivahetus iga 15tkm järel).

http://static3.nagi.ee/i/p/1007/91/2519796542309e_l.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 25.03.18 20:09 Tsiteeri


2000 on kui 120k hooldust ei arvesta enam sisse, nii et siis ikka samasse auku.
Hoolduse kulu on liisingu ja kütuse järel ikkagi täiesti sekundaarne.

Miks peaks auto hind ja läbi sõit olema otseses seoses. Et kui sõidad vähe siis peaks automaatselt ka näiteks fabia sobima, mis sest et tihti palju inimesi ja asju vedada. Aga kui sõidad palju siis on põhjendatud juba väga kallis masin? Kes ütleb milline on piir.. äkki kuldne kesktee on 33 000 eurine masin 15t km jaoks aastas. Koomikud :D Inimeste finantsvõimalused on ikka väga väga erinevad.

Mõne jaoks on valik ehk näiteks 33k maksev auto kuna ta leiab et sõidab suht vähe, aitab küll. Alternatiiv oleks temal ehk näiteks 60k maksev masin, kui ta leiaks et ta sõidab ikka väga palju ja tahab enda äraolemisse rohkem raha "investeerida".

Ehk et miks peab mõtlema nii et 33k on mingi hästi kallis auto.. täiesti keskpärane tegelikult ju?






Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
tavahooldused 119 999 km-ni 4veolisel kodiaqil on tõesti 2000 eurot, lasin teha hinnapakkumise.


Kuidas see number sinu autol ainult 2000 on? Mis välp? Minu Scoudil oli see umbes 2200 120000km peale.Kas kõigil Škodadel polegi samad välbad?
Ma küll sõitsin Scoudiga sinult 75tkm ligi 2 aastaga,aga hooldused olid suht sama hinnaga.15tkm-õlivahetus ja 30tkm-nö hooldus.
Tahtsin selle näitega öelda seda,et meil ostetakse autot asjasse põhjalikult süvenemata.Olilised on hind(kuumakse) ja nö kas on maistream.
Tunnistan ausalt Scoudi ost oli ka minu jaoks ämber,ei süvenenud asjasse ja ei arvestanud asjaoludaga. Olin nö pimestatud auto headest sõiduomadustsest ja kenast välimusest+müügimehe jutt.Hooldus 30tkm blää-blää-blää jne.Hooldus on jah 30tkm,aga seda ei maininud keegi,et vahepal tuleb veel õli ka vahetada,mis ei olegi hooldus :D
Aga nagu ma mainisin,kui läbisõit aastas jääb 15tkm sisse ja teed kord aastas hooldust,siis on numbrid väiksemad. Mis tähendab,et sellise läbisõidu korral on 33000 maksev auto, suts kallis ja mõttetu.
:D


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 07:06 Tsiteeri


Ma pidasin selle läbisõidu all silmas kõiki Škodasid,olenemata mudelist ja ka kõiki VW grupi muid autosid.Pole vahet mille sa võtad,kui saad ühe hooldusega aastas hakkama,siis on kuludega ok,aga kui sõidad 40tkm aastas,siis enam ok ei ole,siis väga kallis.
See 15tkm hooldusvälp teeb kasutamise kuludesse olenevalt läbisõidust, võrreldes näiteks Fordiga,MB või mõne muu margiga,kes on ka pikemad reaalsed hooldusvälbad ja millede mootorid ka selle välba üle elavad, päris suure vahe sisse.Kohe mitme kuu liisingu makse saad juurde kui 3 aastat oled autot kasutanud.
Mis autode väärtusse puutub,siis 33000 tuhat on minu arust ikka suur raha ja keskmisest palju kallim auto.Mine teeni see 33000,aga kui see jaguneb ära liisingu kuumakseteks,siis jah ei saa võibolla aru raha väärtusest.Odavam auto on seal 10-15tuh, keskmine kuni 25tuh ja sealt edasi on ikka pigem kallimad autod.
Kui nüüd vaatada Škoda Superbi ja Kodiaki kallimaid mudeleid,mis maksavad juba 45tuh või isegi üle,siis minu valik läheb kohe mujale.Selle raha eest saab näiteks Mersu GLC või Volvo XC60 või X3 Bemmi,mis on ikkagi reaalselt vaiksemad,paremate mootorite ja kastidega,ning ka brändina ikka klass omaette.No on suts väiksemad,aga autona ikkagi palju paremad ja luksuslikumad.Kodiaki või Superbi nahkistmed ei tee veel odavat plasti kallimaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 07:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Räägime siis selgeks ka Karoq TDI hooldusvälbad. Vaikimisi on õlivahetus ja hooldus 30000km tagant (või 2 aasta möödudes) – nii öeldi ka autot üle andes. Kui inimene soovib, tehakse õlivahetust tihemini.
Täpselt sama oli mul ka 2009 aasta TDI-CR Superbil ja eelmisel põlvkonna TDI Passatil. Ehk kui tegemist pole vähese läbisõiduga, läheb TDI mootoriga masin 120000km täitudes 4-s kord hooldusesse.
~4000km läbisõiduga TDI Karoqi tänane ekraanipilt:

Bensiinimootoriga autosid üle andes on mulle öeldud, et õlivahetusse tule siis kui auto käseb ja see sõltub kuidas autot kasutatakse (sõltub külmkäivituste jms hulgast). Nii näiteks uus TSI Passat ütles mulle esimestel kasutusnädalatel, et õlivahetus on 15000km täitudes. Praeguseks esimese 5700km läbimise järel on esimene eeldatav õlivahetus nihkunud ~18000km juurde ja ma eeldan tegelikkuses juhtuks see kuskil 22-24tkm takka nagu peres oleval Golfil tavaks saanud (ning küllap siis tehakse ka ülevaatushooldusega ette nähtud toimingud). Ehk siis hoolduskalkulatsioon antakse kõige halvema võimaliku variandi kohta (õlivahetus iga 15tkm järel).


Ok,see on juba parem,aga kas see on kõigi mootoritega nüüd nii või TDI ?
Kas see vahepeal õli vahetus oleks ka nende meelst soovituslik või 100% ei ole vajadust?
ma olen peale Scouti kõigi firmasse soetatud autode kätte saamisel ikka kohe konkreetselt müügimehelt küsinud,et miksja kuidas.Ei Ford,ega Mersu pole mõistnud mu küsimust ja Fordil on välp 60tkm ning Mersul 40tkm või 2 aastat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 26.03.18 08:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Aga e r i l i s e l t jabur on võrrelda hoolduse hindu sellistel masinatel . Isegi kui need mersu hoolduse numbrid peavad paika, vahe 400 eur aastas kui järelmüügi hind ühel kukub 15k aastas ja teisel 3k ehk, mõtlesin näiteks S mersut. Lisaks väga


Palju neid on, kes tegelikult ka uut autot valivad järelmüügi hinnast lähtuvalt? Tööautod ostetakse kasutusrenti ja antakse perioodi lõpus lihtsalt pangale tegelemiseks või vahetatakse uuema mudeli vastu tühise hinna eest, eraautod ostetakse paljud siiski emotsiooni või kuulujuttude põhjal. Kuidas muidu selgitada Jaapani ja Korea autode populaarsust meie tänavatel, nende hind kukub ju oluliselt kiiremin, kui samaväärsel Saksa autol.

Pealegi, järelmüügi hind on hüpoteetiline tulevikunumber, hoolduskulu reaalne väljaminek. See on hästi ennustatav, erinevalt remondikulust. Muidu peaks neid ka vaatama ja pilt muutks jälle täielikult. Mis kasu on mul teadmisest, et hoolduse tavahind on 800€, kui tegelikult lisandub sinna näiteks 4 komplekti pidureid, mida iga 30k järel vahetama peab, samas teisel autol peavad nad kenasti 120k vastu? Ning pikk, 4-7 aastane garantii käib reeglina kaasas just odavamate markidega, preimiumitel peab hakkama arvestama ka igasugu sillajuppide ja asjade vahetusega, mis ka võivad vabalt 120k jooksul läbi minna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 08:29 Tsiteeri


Mul on olnud alates 1999 vähekasutatud auto Ford mondeo ls 192000km müües,2003 uus auto Mitsu Outlander ls müües vist 160000 kandis,2007 uus auto Volvo XC90 ls 397000 ja ma pole neist ülegi mingeid sillaosasid vahetanud.Esimesel kahel sain ühe jooksu koltsi vahetuse ja esimeste ketaste vahetusega hakkama.Volvol läksid esimest korda nii kettad,kui klotsid vahetusse 160tkm hoolduses.
Ehk sillaosasid pole esimese paarisaja tuhande peal vaja vahetada, kui sa just igapäevaselt põllul ei sõida, vist peaaegu ühelgi tänapäevasel uuel autol(kui see pole just praak toode).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 26.03.18 08:36 Tsiteeri


Kui ajada taga maksimaalselt odavat km/€ hinda (ning valides autot Exeli tabeli võrdluse järgi) - siis seetõttu tootjad teevadki ebarealistlikke hooldusvälpasid, mis on 40-60tkm. Ja siis imestatakse, et oi miks mu auto ei kesta üle 100-150tkm sõitmist.
Sellistel juhtudel ongi nii, et esimene omanik võtab kõik mahlad esimese 2-3a jooksul ning järgmistele omanikele jääb rohkem remondi kui sõidurõõmu :)
Aga mis seal ikka - see ongi elu.

Mina palusin ise autot ostes, et 15tkm õlivahetuse välp progetaks. Vaikimisi pakutakse imo ikka seda 30tkm välpa. Muide ka see valik oli tehtud egoistlikel eesmärkidel - auto parema järelturuväärtuse huvides.


Muus osas - auto valikul on tõepoolest tihti selliseid valikuid, milles auto enda parameetrid ei olegi esmatähtsad. Nagu eelpool mainiti, nt võib saada oluliselt teguriks hoolduskohtade asukohad, järelteeninduse kvaliteet, isiklikud tutvused jne jne.
Ja lisaks kas autot ostab eraisik või ettevõte - jällegi võivad argumendid totaalselt erinevad olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 26.03.18 08:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kui nüüd vaatada Škoda Superbi ja Kodiaki kallimaid mudeleid,mis maksavad juba 45tuh või isegi üle,siis minu valik läheb kohe mujale.Selle raha eest saab näiteks Mersu GLC või Volvo XC60 või X3 Bemmi,mis on ikkagi reaalselt vaiksemad,paremate mootorite ja kastidega,ning ka brändina ikka klass omaette.No on suts väiksemad,aga autona ikkagi palju paremad ja luksuslikumad.Kodiaki või Superbi nahkistmed ei tee veel odavat plasti kallimaks.


45kEUR eest saab nimetatud alternatiivide puhul masina, millele tuleb sõidumugavus ning vahel ka rahulolu pakkuv juhitavus veel juurde komplekteerida. Halogeenkaugtuledega tänapäeval ju ei lepi. Talutava konfiga preemiumautode hinna juures on pikk garantii ja tasuta esimesed hooldused normaalne nähtus, BMW on selle koha pealt minnu arvates õigel teel (lisakuludeta hooldus vist kuni 100tkm ja garantii 200tkm). Mudeliuuenduse eelse X3 roolis veetsin aasta tagasi nädalavahetuse Skandinaavias. Kuna see diiselmootor X3 uuenemisega ei muutunud, kehtib mu toonane arvustus suuresti ka nüüd:

Europcar andis 4x4 Octavia asemel hoopis BMW X3 2.0 xD ja sellega tuli leppida. Kriitika poole pealt, 140kW tundus olevat veidi kohitsetud olemisega, tunde järgi oleks arvanud, et aiste vahel on pigem selle mootori nõrgem versioon. Rool oli ülevõimendatult kerge ja seetõttu maanteel, eriti tuulistel lõikudel vajas suund pidevat korrigeerimist.. Hakkapelitta R2 SUV lamellrehvid jätsid kehvapoolse mulje libedatel lõikudel, ka sõrmega katsudes tundus rehvimustriosa suht jäik olema. Muidu oli istumisasend mugav, suur suusakott 7 paari suuskade ja 4 paari keppidega mahtus ära küll, ja keskmine küttekulu oli meie läbitud ~ligi 500km kohta igati mõistlik 6.7 liitrit sajale näidiku järgi (reaalselt ~7).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 09:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Kui ajada taga maksimaalselt odavat km/€ hinda (ning valides autot Exeli tabeli võrdluse järgi) - siis seetõttu tootjad teevadki ebarealistlikke hooldusvälpasid, mis on 40-60tkm. Ja siis imestatakse, et oi miks mu auto ei kesta üle 100-150tkm sõitmist.


Mul on 2017 Vitol(140kw 2,2l diisel) garantii ls 450000km( nelisada viiskümmend tuhat) või 3a.Mis siin ebarealistlikku on.Ega nad lollid pole,kui autod ei kestaks ei teeks keegi sellist garantiid.
Fordidel on see 60tkm välp juba mitmeid aastaid tarbeautodel,aga sõiduautodel on see jah väiksem,sest raha peab ka järelteenindus kuidagi teenima.Samas rihmad on Fordil kõigile mudelitele täna 240tkm või 3-4a välbaga.
Ja pole neil ühelgi mingit probleemi mootorite ja kastidega,nagu VW-l grupi autodel 15tkm välbaga.
Tädipoja Passatil 2016 on 1,4 bensukas küpse 76000km pealt ja joob õli nagu joodik.Naabrimehel sama mootor 2015 Octavia peal sai just uue plokikaane, pikka pinnimise ja nõudmise peale.Ls samuti seal 80tkm kandis.2500km peale liiter õli lisada pole normaalne.

Ma kohe kindlasti ei kasuta komakohti kulude arvestusel,aga kui peast arvutades tuleb vahe 3aasta peale ikka üle tuhande,siis peab asjale tähelepanu pöörama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 09:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan

45kEUR eest saab nimetatud alternatiivide puhul masina, millele tuleb sõidumugavus ning vahel ka rahulolu pakkuv juhitavus veel juurde komplekteerida.


Loomulikult tuleb seal ühtteist juurde,aga näiteks praegu saab ka väga korraliku varustusega 4x4 GLC kampaania hinnaga kätte 45-47 tuhandega.Ja sõidumugavus on neil kõigil standard varustuses päriselt ka ,mine proovi kui ei usu :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 26.03.18 10:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Palju neid on, kes tegelikult ka uut autot valivad järelmüügi hinnast lähtuvalt?


Ei tea seda ei mina ega sina :)

Aga on ju suht mõttetu jaurata, et hooldus on 400 eurot aastas odavam. Mis sest et muud kulud aasta kohta on näiteks 10 või 15k suuremad. Mind koha huvitab, kas sa päris realistlikult soovitaksid et osta S klassi mersu näiteks superbi asemel, "ülalpidamine" on ju odavam. :o:o:o

Sõber tuleb murega, hakkan uut autot ostma, (näiteks teemasse jäämise huvides Karoqi), aga mure et hooldused on kallid, 3 aasta ja 120k km peale läheb 2200 eurot hooldust. Kas sa hea sõbrana soovitaksid, et osta parem Mercedes, soodsam ülal pidada. See arutlus läheb juba käest ära.

Ma arvaksin (ega ma muidugi ei tea, aga ma ise tegin nii), et uut autot ostes hakkad välja sõeluma autosid, mis sulle sobivad ja siis saab juba ka hinna järgi valida. Mina näiteks leidsin et Kodiaq oli kõige odavam, mis mulle täiesti sobis ja võtsin laos olevatest kõige soodsama, mis minu soovidele vastas.

Hind on ikka üsna subjektiivne. Nagu ka ise mainisid, sinu jaoks... nii ongi. Siin ei ole ju midagi vaielda. nö linnamaasturid enamuses algavad 20k ja kõrgemas otsas on 60-70k, sellised tavalisemad. 33k on pigem selline keskpärane.

See on nagu ütleme miinimumpalka teenivad arutavad omavahel, et kuidas küll selle palgaga Tallinna kesklinnas korterit osta. Ei saagi :(


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 26.03.18 11:28 Tsiteeri


Mul on hetkel ca 27tkm kellal (1.4), 1x õlivahetus tehtud, teine varsti tulemas. Õli pole pidanud lisama.
Ei tea kas 75tkm peal on küpse või mitte - eks seda aeg näitab. Üksikjuhtumite põhjal suuremaid järeldusi ei julgeks teha.


Olen nõus et võrdlema peaks ikka võrreldavaid vidinaid. Uued 45-47K vs 33K maksvad autot on ikka pisut erinevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 74.9% - SQL: 25.1%]