Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Karoq (Vastuseid: 124 | Vaatamisi: 15510)
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 13:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Tsitaat:
Palju neid on, kes tegelikult ka uut autot valivad järelmüügi hinnast lähtuvalt?


Ei tea seda ei mina ega sina :)

Mind koha huvitab, kas sa päris realistlikult soovitaksid et osta S klassi mersu näiteks superbi asemel, "ülalpidamine" on ju odavam. :o:o:o


Keegi pole midagi millegi asemele soovitanud,seda tõin vaid näiteks,et autol mis maksab 100 tuhat, on hooldus odavam,kui autol mis maksab 20 tuhat.Iseensest hooldus,kui tehing ei olegi odavam vaid neid on teatud aja jooksul lihtsalt palju vähem.3 hooldust versus 8 hooldust.kui sõidad nii umbes 40tuhat aastas.
Mis muud ülalpidamist sa seal veel loed 3 aastat vanal autol.Normaalsele autole pole peale kojameeste midagi vaja osta.Kütust võtab ka sama või vähem kui Octavia ja muud seal ju pole.Ma ei arvesta kindlustust,sest need ei ole tehnilised asjad ja ei ole võrreldavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 26.03.18 13:06 Tsiteeri


See on jah päris üllatav, pean tunnistama. Ja kui nüüd uurisin, siis mersude hinnad ei olnudki nii kallid, kui oleks võinud arvata.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 14:22 Tsiteeri


Ma käsin Karoqit uurimas ja Elegance varustuses 1,5TSI 4x2 oleks koos veel mõnede lisadega täitsa OK,aga hind on veel vajalikke asju lisades,aga igasugu assistandid välja jättes(mis võiks ju ka olla) ikka üle mõistuse kallis,selle klassi auto eest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
digimon
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.18
Postitusi: 130

Kasutaja on eemal


postitati 26.03.18 14:37 Tsiteeri


Ostsin Fordi.Transit Connect Spordi.Välp on 30tkm.Küsisin kohe otse,et kuis nii suur see välp on ja kas võib ka varem õli vahetada.Vastus oli,et isegi oleks soovitatav varem vahetada õli ära.Uurisin ka remondi töökojadest ja kõik nagu ühestsuust,et oleks soovitav.Meie kliimas õlid ei kesta lihtsalt liigapalju niiskust.(huvitav on see,et esimese ülivälp on nii suur ja edaspidi väiksem.Mis ime õli see küll niisugune on?)Olen sõit praegu pea 14tkm ja õli nii must,nagu auto oleks mitu aastat vana juba.Samas räägivad,et vahet pole kui palju sõidad.Kui välp on 30tkm ja sõidad aastas 15tkm siis peab ikkagi õli ära vahetama.Pidurivedelikule on soovitav vähemalt iga 2a tagant süsteem puhtaks ja uus õli.Endal tehtud 3 autol see asi kõigil oli üle 3% niiskust sees.
Eks näis mis välp siis Skodale annavad mis sai tellitud ja ootan teist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.03.18 15:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Ostsin Fordi.Transit Connect Spordi.Välp on 30tkm.Küsisin kohe otse,et kuis nii suur see välp on ja kas võib ka varem õli vahetada.Vastus oli,et isegi oleks soovitatav varem vahetada õli ära.Uurisin ka remondi töökojadest ja kõik nagu ühestsuust,et oleks soovitav.Meie kliimas õlid ei kesta lihtsalt liigapalju niiskust.(huvitav on see,et esimese ülivälp on nii suur ja edaspidi väiksem.Mis ime õli see küll niisugune on?)Olen sõit praegu pea 14tkm ja õli nii must,nagu auto oleks mitu aastat vana juba.Samas räägivad,et vahet pole kui palju sõidad.Kui välp on 30tkm ja sõidad aastas 15tkm siis peab ikkagi õli ära vahetama.Pidurivedelikule on soovitav vähemalt iga 2a tagant süsteem puhtaks ja uus õli.Endal tehtud 3 autol see asi kõigil oli üle 3% niiskust sees.
Eks näis mis välp siis Skodale annavad mis sai tellitud ja ootan teist.


Diisel mootoril läheb õli üsna ruttu värvuselt mustaks ja õli välp on üldjuhul seotud pigem filtritega ,kui õli endaga.Loomulikult peab õli olema vastav,mis mingile mootorile ettenähtud,aga ka samadel mootoritel võib välp olla erinev sama õliga ja vahe on sellisel juhul fitrites.On tavafiltrid ja on longlife filtrid.
Meie firma 2017a Ford trnasitil, 2,0 125kw, on välp 60000 või 2 aastat.Selline välp on neil juba pikalt olnud ja autod sõidavad sellega ilma probleemideta.
Niiskuse jutt õli sees on natuke ebapädev.Igasugune niiskus,kui ta ka on mootoris kaob sealt peale paari tunnist kasutamist ja ei saa sinna ka eriti tekkida,kuna tänapäevased mootorid on suht hermeetilised.Karteri tuulutuse toru ei lähe otse õue nagu vanasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
digimon
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.18
Postitusi: 130

Kasutaja on eemal


postitati 26.03.18 16:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Ostsin Fordi.Transit Connect Spordi.Välp on 30tkm.Küsisin kohe otse,et kuis nii suur see välp on ja kas võib ka varem õli vahetada.Vastus oli,et isegi oleks soovitatav varem vahetada õli ära.Uurisin ka remondi töökojadest ja kõik nagu ühestsuust,et oleks soovitav.Meie kliimas õlid ei kesta lihtsalt liigapalju niiskust.(huvitav on see,et esimese ülivälp on nii suur ja edaspidi väiksem.Mis ime õli see küll niisugune on?)Olen sõit praegu pea 14tkm ja õli nii must,nagu auto oleks mitu aastat vana juba.Samas räägivad,et vahet pole kui palju sõidad.Kui välp on 30tkm ja sõidad aastas 15tkm siis peab ikkagi õli ära vahetama.Pidurivedelikule on soovitav vähemalt iga 2a tagant süsteem puhtaks ja uus õli.Endal tehtud 3 autol see asi kõigil oli üle 3% niiskust sees.
Eks näis mis välp siis Skodale annavad mis sai tellitud ja ootan teist.


Diisel mootoril läheb õli üsna ruttu värvuselt mustaks ja õli välp on üldjuhul seotud pigem filtritega ,kui õli endaga.Loomulikult peab õli olema vastav,mis mingile mootorile ettenähtud,aga ka samadel mootoritel võib välp olla erinev sama õliga ja vahe on sellisel juhul fitrites.On tavafiltrid ja on longlife filtrid.
Meie firma 2017a Ford trnasitil, 2,0 125kw, on välp 60000 või 2 aastat.Selline välp on neil juba pikalt olnud ja autod sõidavad sellega ilma probleemideta.
Niiskuse jutt õli sees on natuke ebapädev.Igasugune niiskus,kui ta ka on mootoris kaob sealt peale paari tunnist kasutamist ja ei saa sinna ka eriti tekkida,kuna tänapäevased mootorid on suht hermeetilised.Karteri tuulutuse toru ei lähe otse õue nagu vanasti.

Pidasin rohkem silmas piduri õli.Kus niiskus sees.Samas ega see jutt vii kuhugi.Eks kõik vaatavad oma rahakotijärgi.Ning firmad ja osedemüüjad enda rahakoti järgi,et saaks aga rohkem maha müüa.Kui võtta nüüd fordi siis soovitab minu autole castrol õli 5W30 ,aga kui lugeda õlipudelipealt on välp kuni 15tkm ,et ei saa aru mis see filter siia siis puutub.Paned korraliku filtri aga õli välp ikkagi väike.Ja enda autodele kus käin remontimas on koguaeg pandud Saksa toote(CLASSIC MEDUNA PT 5W30 LONGLIFE) .15tkm kirjas pudeli.Samas aga soovitavad juba nii 10tkm tagant vahetada.
Jutt siis Soomest ostetud autos esindusest kus soovitati ka õli varem juba vahetada.Ja siis Soomes olevad remonditöökojad räägivad sama juttu.Ise käin Soomes elavate ning töötavate Eestlaste juures tõid teostamas.Eelmine aasta käis ringi mingi pilt kus Audi TT oli sõit üle 100tkm ilma õli vahetuseta ning milline see õli siis oli.Pigi oli see:DMuidugi jooksis mootor kokku ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 27.03.18 06:26 Tsiteeri


Mist te jaurate selle õlivahetuse välba ümber? See, et mõni tootja lubab rohkem ja teine vähem on puhas marketingi trikk või moodsas keeles kulude optimeerimine. Sisepõlemismootor ei ole põhimõttelist uuendust läbinud, siis see tähendab et ainult materjalide ja õlikvaliteedi arvelt käib kogu see õlivahetusvälba siia sinna nihutamine. Tehakse kalkulatsioonid, et kui ei vaheta, siis kaua kestab ja kogu muusika. Garantiiaja veab nende pikkade välpadega välja küll, sest see on veel tehase "risk" aga edasi ei huvita kedagi. Ehk siis, kui autaot on plaanis pikemalt pidada, vaheta sagedamini ja kui iga paari aasta tagant uus valida, siis pole tähtsust. Olen oma kõikidel uutel autodel lasknud hooldusvälba 15 tuhande peale progeda (mitte, et ma neid autosid ülemäära kaua peaksin) aga see on rohkem mõtteviisis kinni. Ajage jah, eestlaslikult komakohti pingsalt jälgides, manuaalides sõrmega järge, lööge esindustes jalaga uks lahti ja nõudke oma ülespuhutud õigusi, siis lõppkokkuvõttes peate ikka ise nende autodega sõitma, sõltumatta sellest mis sagedusega õli vahetate. Ja nagu tänapäeva mootorid on enamasti vurridega ülelaetud (mis on tsentraalse õlitusega) siis seda enam soovitaksin ka mina ennem pigem varem, kui hiljem, õli vahetada... samuti ei tähenda need kilomeetrid palju kui näiteks taksojuht peatuses seistes tundideviisi mootorit tühikäigul käiab, või näiteks mõni kibedam offroadi huviline (oma mitte Haldexi'ga neliveolisel) suurte koormustega mudas müttab
Eeltoodu on siis järgnevalt kibedasti materdamiseks esitatud. :D
Jõudu ja jaksu... :cool:

Ahjaa ja veel katsume ikka teemas ka püsida..see siin kagu Karoq'i teema siis, mitte õlivahetusega seotud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 27.03.18 06:38 Tsiteeri


Oleme ikka täpsed, praegune jutt on ikka ka Karoq-i õlivahetusega seotud, nii et teemas mitte püsimise süüdistus ei pea absoluutselt paika :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 27.03.18 07:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ehk sillaosasid pole esimese paarisaja tuhande peal vaja vahetada, kui sa just igapäevaselt põllul ei sõida, vist peaaegu ühelgi tänapäevasel uuel autol(kui see pole just praak toode).


Võib-oilla on see siis kasutamises kinni. Uuena Eestist ostetud ja 100k sõitnud autot ostma minnes ei ole mingi haruldus, kui hooldusajalugu uurides selgub, et terve esisild on välja vahetatud. On ka selliseid juhtumeid olnud, kus hinna kauplemise asemel lasin müüjal vahetada rattalaagreid, amorte, pidurikettaid, mis kokku tegi märkimisväärse protsendi auto hinnast. Ka autoajakirjade kasutatud autode arvustusi lugedes jääb mulje, et minu Škoda on erakordselt vastupidav auto olnud, 60k järel piduriklotside vahetamist ei peeta mainimisväärseks (kui mõnel linnamaasturil tuleb esiklotse vahetada iga 30k järel, siis selle kohta öeldi hiljuti, et raske autoga kaasnev paratamatus) ja ikka leidub kiitusi stiilis "mõned autod peavad ilma remondita ikka väga-väga kaua vastu, isegi 100 000 saab paremal juhul sõidetud".

Mis puutub ise lühema hooldusvälba valikusse, siis selline võimalus peaks ka praegustel VAG grupi masinatel olema, aga mina selle võlumõjusse momendil enam ei usu. Kulutab lihtsalt poole rohkem raha, aga kui mootor on algusest peale vilets, siis ta ei kesta ka lühemast välbast hoolimata eriti palju kauem. Hooldusvälp hakkab rohkem mõjutama siis, kui auto juba 3. või 4. omaniku käes - kas õnnestub veel korra edasi müüa või peab vanarauaks viima.

Veel Karoq hinnast rääkides - kui siin võrdlust Mersuga peeti naeruväärseks ja küsiti, kas ma seda tõesti soovitaks, siis jah. Kui keegi tuleb minu käest küsima, kas 45k eest osta täislaks Škoda või plank Mersu, siis soovitaks kindlasti minna Mersut proovima. Ja tegelikult ka vastupidises suunas - kui keegi küsib, kas 20k eest osta liitrine manuaalkastiga esiveoline Karoq või Prestige (:)) varustuses diisel-automaat-4wd Duster, siis soovitaksin samuti mõlemad ära proovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 27.03.18 07:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
castrol õli 5W30 ,aga kui lugeda õlipudelipealt on välp kuni 15tkm ,et ei saa aru mis see filter siia siis puutub.Paned korraliku filtri aga õli välp ikkagi väike.


Nii õlid kui filtrid on erinevad. Longlife filter on suurema pinnaga ja ei lähe nii ruttu mustaks. Longlife õli on teistsuguse koostisega. Kui tahad pikemat välpa, pead mõlemad vastavad ostma. Ja igal juhul vaatma välpa auto tootja juhendist, mitte õlipudeli pealt. Õlipurgil on oluline info selle kohta, mis standarditele sees olev toode vastab - mitte ainult viskoossus (see 5W30), vaid ka pisikeses kirjas numbrid kvaliteedi kohta (nt VW 507.01). Need peavad ka auto tootja nõuetele vastama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 27.03.18 09:40 Tsiteeri


Minu teada ametlikud esindused kasutavad longlife õli ja sellega sobivat filtrit ka siis, kui sa fikseeritud lühikest 15tkm välpa sõidad (või vahel omal soovil mittekohustusliku õlivahetuse lased teha).

Kõrvallugu muudest kuludest: Ma ise olen uute autode puhul esimese õlivahetuse lasknud teha omal soovil 10-15tkm kandis seejärel, 30tkm ja edasi nii nagu näidik ütleb (diislitel 30tkm takka). Kõige pikemalt minu käes olnud Skodal (Superb TDI) jäi minu käes viimaseks hoolduseks 120tkm. Selle aja peale tüdineb esimene omanik masinast piisavalt, ja hakkab võimaluse korral asendust vaatama, isegi kui auto muidu hea on. Sel Superbil oli esimene pidurite töö 130tkm, vahetati enne müüki esimesed klotsid/kettad, tagumisi veel vaid puhastati. Need esimesed väsisid lõpuks ära peale Pärnu ringrajal 3x5 korda kiire ringi tegemist :)
Võrdluseks mu eelmine Alltrack B7 TDI vajas esimesse 70tkm täitumise ajaks 2x (!!!) tagumisi uusi klotse ja 1x kord esimesi klotse ja kettaid. Kusjuures käsipiduri autohold funktsiooni ei kasutanud, igapäevaselt sõitsin sujuvalt, nautisin DSG vabaveeremist ja tihti pidurdasin roolilabadelt käigu allavahetamisega (ringrajal selle autoga kordagi ei käinud).
Eks näis, kuidas Karoqi ja B8 Alltrackiga nüüd läheb. TSI Alltracki koha pealt on tunne, et arvestades 2.0TSI mootori võimekust võiks pidurid teravamad olla (Golfil olid uuest peast erksamad).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 27.03.18 11:08 Tsiteeri


B8 Alltrack pidurite osas sama meelt, kuidagi tuim on ja eeldaks sealt hoopis rohkemat. Aga äkki tehtigi teadlikult kõvematest materjalidest, sest nagu siin mainiti, siis B7 mudelil kulusid liig kiiresti ja omanikele ei pruugi see meeldida. Eks pidurite võimekus ja kulumine ole ka omavahel seotud nagu rehvidelgi. Hästi pidurdav ketas-klots ja nakkuv rehv peavad ka pehmemad olema ning kuluvad seeetõttu kiiremini.
Ise eelistaks paremat pidamist ning pidurdust ja oleks nõus tihedamalt vahetama vajalikke juppe, sest kriisiolukorras on iga pidurdusmeeter oluline ning see kas saad pidama enne takistust või 5m tagapool, see on väga suure vahe. Löögijõud see teoreetiline 5m eespool on päris karm veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 28.03.18 06:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Minu teada ametlikud esindused kasutavad longlife õli ja sellega sobivat filtrit ka siis, kui sa fikseeritud lühikest 15tkm välpa sõidad (või vahel omal soovil mittekohustusliku õlivahetuse lased teha).


Vaidlen vastu, vähemalt esimese poole osas. Mu autol on lühike välp ja kogu aeg tavalist õli pandud. Kui auto konfitud pika peale ja ise varem lähed, siis vast pannakse jah igaks juhuks LL, et ikka kindlasti järgmise märguandeni vastu peaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 28.03.18 07:03 Tsiteeri


Ma olen viimased ligi 20a ainult eisnduste hoolet kasutanud.Eks neid ja nende töö kvaliteeti on ka erinevat ja eri markidel on ka erinevad nõuded,mida hoolduses teha,aga üldjuhul on esinduses hooldatud auto alati paremas korras,kui kuskil suva kohas. Neid kohti on samuti hea töö ja korralike teadmistega,kuid üksikuid.
Ma kogemuse järgi on kõige rohkem olnud simaga märgata Volvo esinduse hooldust,kus peale seal käimist on autol ka näha,et on üle käidud.Alati saad kaasa ka pika nimekirja ,kus töötegija on tehtud tööde kastidesse ristikesed teinud.Esmaselt torkab silma ,et kõik luukide ja uste lukud-hinged on puhastatud ja määritud.
Skoda hoolduse(Laagri ja Paldiski mnt) kohapealt oskan ka ainult kiitvaid sõnu öleda.
Hoolduse välp ja autode kestvus ei ole enam hooldajate pädevuses,kui tehas sitta toodab.
Igaljuhul kõik kellel on VAG autod selle 1,4TSI mootoriga(plokikaan nagu ma tean) on mingil hetkel sellega hädas olnud.
Äkki nüüd Karoqile pakutav 1,5 TSI on neis vigadest prii.Aga hind on jah konkurentidega võrreldes päris kopsakas.Mersu GLA-d selle raha eest samas varustuse kätte ei saa,aga auton väga hea(käisin just proovimas) AWD on ikka hoopis teiset puust ,kui haldex.
Samuti käisin Laagris, kõrval majas ,proovimas Reanault Kadjarit ja siin oli üllatus väga suur,sest tegemist oli ikka vaga hea kvaliteediga tehtud autoga.Lisaks väga rikkaliku lisavarustusega palju väiksema raha eest.Täislaks auto LED tuledega jne tehti pakkumine 23103.- või siis veel rikkalikum oli 25300.- ,sealt kus Karoqil pole veel suurt midagi varustuses.Dacia Dusterit ei võrdleks,see natuke robustsem auto,aga samuti omas elemendis kindlasti väga hea tööloom.Tellimuse aeg pidi Dusteril olema 9 kuud-pop auto siis ilmselt.Kadjar on Nissani 1,2 130 hj mootoriga(minu andmetel töökindel)ja nende enda topelsiduriga kastiga(a´la DSG),milledel samuti töökindlus heal tasemel.Veermik Nissan Qashkai.
Ehk,kes ostmas, minge proovige ka muid ja võrrelge,ning kirjutage siia oma arvamusi.Minu valikud olid automaat ja bensukas.AWD ei olnud peamine vajadus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 02.04.18 08:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Igaljuhul kõik kellel on VAG autod selle 1,4TSI mootoriga(plokikaan nagu ma tean) on mingil hetkel sellega hädas olnud.


Millise selle, kas vanem, ketiga (nt Octavia II, Golf 6 peal) või rihmaga (Octavia III) versioon? Või on nad tegelikult ühesugused, kuigi OIII turuletulekul räägiti täiesti uuest mootorist, nagu ikka?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 02.04.18 18:24 Tsiteeri


1,4TSI ketiga ja rihmaga mootorid on täiesti erinevad.Vanem ketiga mootor on oma pikiteljest kallutatud ettepoole,uuem rihmaga aga tahapoole,ilmselt parandamaks kaalujaotust.
Ma olen väga vilets arvutikasutaja aga sealt leiab põhimõttelise vahe ära
https://uk-polos.net/viewtopic.php?t=67151
Alguses oli rihmaga mootoritel nukkvõlli rihmaratta lagunemisi aga see viga kõrvaldati sest ta oli tehasele väga kulukas viga ,purunemise korral lõppes asi mootorivahetusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 02.04.18 19:17 Tsiteeri


Kysiks siis nii. Kas keegi on omale Karoqi tellinud, vöi on ta selline s...t, et ei olegi mötet?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 03.04.18 19:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
1,4TSI ketiga ja rihmaga mootorid on täiesti erinevad.Vanem ketiga mootor on oma pikiteljest kallutatud ettepoole,uuem rihmaga aga tahapoole,ilmselt parandamaks kaalujaotust.
Ma olen väga vilets arvutikasutaja aga sealt leiab põhimõttelise vahe ära
https://uk-polos.net/viewtopic.php?t=67151
Alguses oli rihmaga mootoritel nukkvõlli rihmaratta lagunemisi aga see viga kõrvaldati sest ta oli tehasele väga kulukas viga ,purunemise korral lõppes asi mootorivahetusega.


Ma ei tea,mis mootor neil minu mainitud autodel on(ketiga või rihmaga),aga autod on Octavia 2015 ja Passat 2016 a väljalaskega.
Neil on mõlemal õlikadu ja ei muud.Škodal vahetati välja plokikaan.Põhjus pid olema klapipukside vahelt silindrisse sattuv õli.Viimane lõpp valas Škoda mees 2000-2500km peale liitri õli juurde. Passati mees valab praegu 3000 peale liitri juurde. Škodal olevat ka viimases lõpus hakanud tühikäigul puterdama,sest küünlad hakkasid õli nõega kattuma. Mõlemad autod on 80tkm läbisõiduga umbes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 03.04.18 19:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Kysiks siis nii. Kas keegi on omale Karoqi tellinud, vöi on ta selline s...t, et ei olegi mötet?


Tea kas ta nüüd sitt on,sest liiga uus ja keegi ei tea,kas on või ei ole :D eks see selgub paari aasta pärast.
Iseenest salongis tundus küll väga kena ja ontlik olevat.Mulle meeldis kõik peale hinna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 03.04.18 19:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Kysiks siis nii. Kas keegi on omale Karoqi tellinud, vöi on ta selline s...t, et ei olegi mötet?

Mis s.tt? See auto isegi solvab sõna s.tt! S.tt on lausa kiitus, aga antud mudel on lausa p.sk!

:D
Aga kui sa nüüd tõsimeeli küsid, siis arva ise mida tänaseks oskab sulle keegi midagi öelda. Milline kogemus tänaseks saab olla? Küsi aasta või kahe pärast uuesti või kui meeldib, siis osta ära ja jaga hiljem teistele tagasisidet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 05.04.18 17:39 Tsiteeri


Mina olen Karoki ära tellinud, kas keegi on veel julge olnud skodafoorumis?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 05.04.18 20:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Mina olen Karoki ära tellinud, kas keegi on veel julge olnud skodafoorumis?


Ja millal see julgus realiseerub st kaua pead ootama. Mis mootorsiis valituks osutus.
Pole veel julgust kokku võtnud, ei viitsi oodata ja laos enam-vähem sobivat kombinatsiooni pole olnud - sportismed;kaamera;canton;el.luuk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 05.04.18 21:27 Tsiteeri


Julged tellisid oktoobris :)
See pole küll minu igapäevaauto, aga mis ma oskan öelda. Tundub et masin läheb aina paremaks :) Esimese 5000km keskmine kütusekulu on 6.7l/100, seni vist ainult maakonnasisesed talvised sõidud.
Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Mina olen Karoki ära tellinud, kas keegi on veel julge olnud skodafoorumis?



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 06.04.18 10:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Julged tellisid oktoobris :)
See pole küll minu igapäevaauto, aga mis ma oskan öelda. Tundub et masin läheb aina paremaks :) Esimese 5000km keskmine kütusekulu on 6.7l/100, seni vist ainult maakonnasisesed talvised sõidud.

Sul päris suur autopark juba ja lihtsalt huvist, et milline neist 4-st enim emotsiooni pakub või millisega enim meeldib liigelda? Loomulikult on iga masin mingis aspektis teistest parem või erinev, aga üldiselt võttes, siis millise neist 4-st võtad kui lihtsalt vaja kuhugi sõita?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 06.04.18 20:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
millise neist 4-st võtad kui lihtsalt vaja kuhugi sõita?


Igal masinal on pereringis üks põhikasutaja ja igaüks on oma masinaga kõige rohkem rahul :) Kui võimalust on, siis mina olen vist kõige tihedam vahelduseks teiste masinate kasutaja. Kui lihtsalt küsimusele vastata, siis hetkeseisuga võtaks Karoqi, kuna temaga kõige vähem seni ma sõitnud ja paljutki on veel proovimata.
Aga talviste teede puhul pakub veel krooniajal soetatud Yeti vaieldamatult kõige rohkem vahetut sõidumõnu ja naudingut juhitavusest, siin on oma osa ka selles, et ta ainsana manuaalkastiga. Teisalt on Yeti ainsana laoautode seast ostetud ja seepärast on tema mugavusvarustuses lünki (Ambition), mis pikemate sõitude puhul veidi häirivad. Varemalt eelistasin TSI Golfi iga kell oma eelmisele põhiautole B7 Passat TDI Alltrackile (kui päris libedad olud välja arvata). TSI B8 Alltrack pakub rohkem rahulolu oma vaikuse ja sujuvusega. Samas rool on normaalrežiimis asulakiirustel liigagi kerge võrreldes Golfiga sama sõiduprofiili puhul. Teisalt pole temaga suveratastega veel sõitnud, sama teema Karoqiga.
Vana Passati puhul mulle meeldis, et DSG vabaveeremine oli normaalrežiimis alati olemas (kui ta kord oli menüüst aktiveeritud). Golfi puhul on vabaveeremine alati olemas Eco režiimis. Uuema Passati ja Karoqiga on mingi porr, Esimesel neist on DSG vabaveeremine ainult üleüldises ECO režiimis olemas, kuid see kaob nii pea kui oled esimest korda seisma jäänud ja juhiukse avanud. Uuesti aktiveerimiseks pead korraks muu sõiduprofiili peale minema.. Karoqil sama asi, kuid vabaveeremine on ka Individual profiili all olemas, kui mootorile sätteks valida ECO. Üldiselt mõistmatu loogika ja tuleb leppida ilma vabaveeremiseta tavalise sõidurežiimiga kuna ECO-l on muid rohkem häirivaid kõrvalmõjusid. 7-käigulistel kastidel on õnneks mootoripidurdusefekt nõrgem kui vanal DSG6 ja TDI kombinatsioonil ja veerevad talutavalt kui gaas maha lasta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 77.0% - SQL: 23.0%]