Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Kodiaq 2.0 TSI 7k DSG timo99 (Vastuseid: 111 | Vaatamisi: 20773)
fuzzz
huviline



Registreerunud 16.02.15
Postitusi: 98

Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Kodiaq 190hp TDI Elegance

postitati 20.07.18 18:46 Tsiteeri


Sai tehtud mürasummutus...otsest vajadust nagu polnudki aga enne seda oli tegu üsna vaikse masinaga. Eelnev skoda superb 2014 ikka väga mürarikas samuti uus superb... Sõites uue E klass mersuga vajus suu ammuli...seda müra poleks uskunud 2017a mersust. Minu kodiaq siis 2.0Tdi 190hp. Siiski tasus mürasummutus end igati ära. Juba see et kivikolinat praktiliselt kuulda pole tänu rattakoobaste isoleerimisele. Ei oska aga öelda aga bensukate kohta. Diislil vast rohkem seda müraisol. kui bensukal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 21.07.18 17:05 Tsiteeri


Kuidas mootorimüraga kõrgemal pöördel, kas sai vaiksemaks? Kui jah, siis kuhu panid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fuzzz
huviline



Registreerunud 16.02.15
Postitusi: 98

Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Kodiaq 190hp TDI Elegance

postitati 22.07.18 10:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Kuidas mootorimüraga kõrgemal pöördel, kas sai vaiksemaks? Kui jah, siis kuhu panid?


Kusjuures müramatid said vaid uksed...rattakoopad ja pagassi põhi...eisots ei saanud midagi ja sealt seda põrra põrra sutsu tuleb aga see ju masuut ja peabki põrisema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 28.01.19 07:47 Tsiteeri


Tegin eile avastuse, et mul on autol esiklaasisoojendus. (võib naerda)


Kuna mul auto enamasti garaazis, siis pole nagu väga vaja ka olnud, aga eile vajutasin tagaklaasi soojenduse sisse ja vaatan, et oot oot, suht sarnane teine nupp on veel. Ei läinud kahte aastatki, et märgata.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 28.01.19 09:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Tegin eile avastuse, et mul on autol esiklaasisoojendus. (võib naerda)


Kuna mul auto enamasti garaazis, siis pole nagu väga vaja ka olnud, aga eile vajutasin tagaklaasi soojenduse sisse ja vaatan, et oot oot, suht sarnane teine nupp on veel. Ei läinud kahte aastatki, et märgata.

Soojendab elektriga ikka õhku, mida puhutakse jah?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 28.01.19 09:35 Tsiteeri


Ma ei oska õelda mis või kuidas, nimetus on soojendusega esiklaas ja maksis 260 eur :)


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 28.01.19 09:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Ma ei oska õelda mis või kuidas, nimetus on soojendusega esiklaas ja maksis 260 eur :)

Et kas toimib nagu tagaklaas, sulatab ühtlaselt üle terve klaasi ja praktiliselt kohe või hakkab ikkagi sulatama sõltuvalt sellest kuhu puhutav õhk jõuab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 28.01.19 09:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Kas kellelgi on võrdlusmomenti mürataseme osas Superbiga?
Et kas Kodiaq on tõepoolest siis väga mürarikas või on tegemist siin rohkem sellise peenhäälestamisega ehk nice to have, aga mitte otsese vajadusega?

Ma olen prefacelift E klassiga sõitnud ja ütleks et Superb on üsna sarnase müratasemega, noh, ok ehk grammike valjem.

Ning kas keegi on võrrelnud ka Kodiaqi mürataseme erinevust 17, 18 või 19" veljega?


Käisin neid mõlemaid proovimas- Superb oli Elegance, 17" veljega lamellrehvidega ning Kodiaq oli Scout, 19" lamellidega. Ja oli Kodiaq mürarikkam, aga see on ka normaalne, arvestades, kui suure kuudiga tegemist on. Iseenesest sellise suure auto kohta ei saanud nutta. CR-V müriseb nt rohkem mul.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 28.01.19 09:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Ma ei oska õelda mis või kuidas, nimetus on soojendusega esiklaas ja maksis 260 eur :)


Seal peaks olema vastav nupp ju kliimapaneelis, sellel rullikul, kus kiirust reguleerid. Kui seal on esiklaasi soojenduse märk, on ta olemas. Kui ei ole, siis on tavaline õhuga soojendus. Kui aga kirjas, et elektrilise soojendusega esiklaas ja maksis veel 260€, siis küllap nii on ka. Ilgelt mugava asjaga on tegemist muidugi.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 28.01.19 10:05 Tsiteeri


Jaa just, keskmise nupu ülemise osa peal on klaasi pilt ja sakiline joon peal, klikkides näitab sama märki ekraanil ülal nurgas ja kütuse kulu all näitab ka erinevaid kulutavaid seadmeid, seal on heated windsheeld. Igatahes olin hämmingus et varem ei märganud.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 28.01.19 10:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN

Käisin neid mõlemaid proovimas- Superb oli Elegance, 17" veljega lamellrehvidega ning Kodiaq oli Scout, 19" lamellidega. Ja oli Kodiaq mürarikkam, aga see on ka normaalne, arvestades, kui suure kuudiga tegemist on. Iseenesest sellise suure auto kohta ei saanud nutta. CR-V müriseb nt rohkem mul.


17 veljega Kodiaq on küll vaikne. 18 pidavat jupp valjem olema, rääkimata siis 19.
Esiklaasisoojendus on neil kilega, mitte traatidega, nii et visuaalselt ei olegi näha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 28.01.19 11:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN

Käisin neid mõlemaid proovimas- Superb oli Elegance, 17" veljega lamellrehvidega ning Kodiaq oli Scout, 19" lamellidega. Ja oli Kodiaq mürarikkam, aga see on ka normaalne, arvestades, kui suure kuudiga tegemist on. Iseenesest sellise suure auto kohta ei saanud nutta. CR-V müriseb nt rohkem mul.


17 veljega Kodiaq on küll vaikne. 18 pidavat jupp valjem olema, rääkimata siis 19.
Esiklaasisoojendus on neil kilega, mitte traatidega, nii et visuaalselt ei olegi näha.


Eks see olegi- mida suurem velg, seda rohkem müra. Loogika. Aga mulle meeldib samuti see variant, et esiklaasisoojendus kilega- ei ole mingit segavat spiraali ees. Olen ise soetamas Superbi ning seal on samuti see vidin peal. Õemehe Fordil aga on traatidega ja no mind jubedalt häiris.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
digimon
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.18
Postitusi: 130

Kasutaja on eemal


postitati 28.01.19 11:13 Tsiteeri


Omasin 2017a Ford Transit Connect,i.Sel olid 16"Talvekad ja Skodikul on 18" talvekad.Ma küll ei ütleks et nüüd 16" vaiksemad olid.Kõik ikka rehvis kinni.Mõlemal siis M+S


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 28.01.19 11:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: digimon
Omasin 2017a Ford Transit Connect,i.Sel olid 16"Talvekad ja Skodikul on 18" talvekad.Ma küll ei ütleks et nüüd 16" vaiksemad olid.Kõik ikka rehvis kinni.Mõlemal siis M+S


Kindlasti on rehvis kinni, aga tuleks ka võrreldavaid autosid võrrelda. :)


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
digimon
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.18
Postitusi: 130

Kasutaja on eemal


postitati 28.01.19 11:38 Tsiteeri


Seda küll,aga Fordilgi olid suvekad 18"Muidugi mul 100% ka asfaldil sõit,et sest 95% maantee.See 5% jah nii linn kui linna ümber 50-60km/h
Ja kui Skodikuga võrrelda siis suvekas 19" talv 18" ja erilist vahet küll aru ei saa.Vast ehk siis küll kui oleks nael rehvid,aga mina ei näe naeladejärgi vajadust ja ega pole kunagi neist suurt lugupidanud.Korralik talve rehv väga hea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 28.01.19 14:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Eks see olegi- mida suurem velg, seda rohkem müra. Loogika. Aga mulle meeldib samuti see variant, et esiklaasisoojendus kilega- ei ole mingit segavat spiraali ees. Olen ise soetamas Superbi ning seal on samuti see vidin peal. Õemehe Fordil aga on traatidega ja no mind jubedalt häiris.


Samas olen kuulnud jutte, et traatidega soojendus pidi meie kliimas efektiivsem olema.
VW mehed on rääkinud, et see kile variant sobib pm ainul tudu eemaldamiseks ja vb ehk pisut aitab seal -1 kraadi juures akent jääst vabaks aga külmema ilmaga ei pidavat sellest suurt kasu olema. Traatidega variant seevastu suudab ka -10 juures kohapeal palju abiks olla.
Hea oleks kui keegi, kes kilega varianti kasutanud on, räägiks oma kogemustest :)
Ning arvestades, milliste esiklaasidega/kojameestega enamik liiklejaid liiguvad, siis need traadid vast enamikke ei sega kui nagunii väga välja ei näe:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 28.01.19 14:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Eks see olegi- mida suurem velg, seda rohkem müra. Loogika. Aga mulle meeldib samuti see variant, et esiklaasisoojendus kilega- ei ole mingit segavat spiraali ees. Olen ise soetamas Superbi ning seal on samuti see vidin peal. Õemehe Fordil aga on traatidega ja no mind jubedalt häiris.


Samas olen kuulnud jutte, et traatidega soojendus pidi meie kliimas efektiivsem olema.
VW mehed on rääkinud, et see kile variant sobib pm ainul tudu eemaldamiseks ja vb ehk pisut aitab seal -1 kraadi juures akent jääst vabaks aga külmema ilmaga ei pidavat sellest suurt kasu olema. Traatidega variant seevastu suudab ka -10 juures kohapeal palju abiks olla.
Hea oleks kui keegi, kes kilega varianti kasutanud on, räägiks oma kogemustest :)
Ning arvestades, milliste esiklaasidega/kojameestega enamik liiklejaid liiguvad, siis need traadid vast enamikke ei sega kui nagunii väga välja ei näe:P


Krt teab, kui ma proovisõidul käisin, siis olid mõlemad masinad lumehanges, väljas oli ligi -8 ja ilusasti toimetas. Enamike kohalt miski öelda ei oska, ise teen auto enne sõituminekut alati piinlikult puhtaks- eriti just esiklaasi ja küljeklaasid.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hese
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.13
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 1,4 4x4

postitati 28.01.19 14:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Eks see olegi- mida suurem velg, seda rohkem müra. Loogika. Aga mulle meeldib samuti see variant, et esiklaasisoojendus kilega- ei ole mingit segavat spiraali ees. Olen ise soetamas Superbi ning seal on samuti see vidin peal. Õemehe Fordil aga on traatidega ja no mind jubedalt häiris.


Samas olen kuulnud jutte, et traatidega soojendus pidi meie kliimas efektiivsem olema.
VW mehed on rääkinud, et see kile variant sobib pm ainul tudu eemaldamiseks ja vb ehk pisut aitab seal -1 kraadi juures akent jääst vabaks aga külmema ilmaga ei pidavat sellest suurt kasu olema. Traatidega variant seevastu suudab ka -10 juures kohapeal palju abiks olla.
Hea oleks kui keegi, kes kilega varianti kasutanud on, räägiks oma kogemustest :)
Ning arvestades, milliste esiklaasidega/kojameestega enamik liiklejaid liiguvad, siis need traadid vast enamikke ei sega kui nagunii väga välja ei näe:P


Kilesoojendus -10 kraadi, lased 5-6 min kohapeal käia ja puhas. Puhastab ka -15
Sõidu ajal tuulega läheb rohkem aega. Igaljuhul asjalik abimees.
Eelnevalt oli Sharanil nn traatidega variant. Teatud nurkade all võttis päiksega silme ees värelema ja kile seetõttu igati asjalikum


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 28.01.19 15:27 Tsiteeri


Mul ka Superbil see peal. Igati asjalik, ja üsna kiirelt hakkab toimima.
Aga ma ütleks et "vaese mehe webasto" ehk roolisoojendus on vaat et veel gramm parem asi!

Paned auto käima, klaasi-rooli-istmesooja sisse, pühid autolt lume maha ja hakkad sõitma. Ja mõne min jooksul on rool soe ja iste kütab kuuma ning aken sulab :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 28.01.19 15:33 Tsiteeri


Vaatasin nüüd üle, bensukale seda elektrilist õhu lisasoojendust vist ei pakutagi, ainult diislitel ja standardis, seega kui esiklaasi soojendus, siis kindlasti see kile. Kindlasti mugav lisa :) Kusjuures see elektriline õhusoojendi on ka väga tõhus, pole mul siiani kordagi nii kiire olnud, et kraapima peaks, erinevalt kilest mõjub see ka mujale, kuigi üleüldse soojeneb see 2,0TDI väga kiiresti, -5C näiteks 5km maanteesõitu ja temp seier suht koht 90C. Kuidas bensukaga, soojenemisega rahul?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 28.01.19 17:55 Tsiteeri


Ma ei ole kindel, kas viimaste aastate suurema töömahuga TSI bensukatel on või pole elektrilist salongiõhu lisasoojendit. Juhul kui pole, siis seda vaja ka ei ole, kuna 2.0TSI puhub vähemalt sama kiiresti toa soojaks kui TDI. Väikestel TSI-del peaks meie piirkonna jaoks mõeldud autodel elektriline salongi puhutava õhu kütja eksisteerima nagu diislitelgi.
Täna alustasin -10C juures paar päeva õues seisnud 2.0TSI masinaga sõitu, paari minutiga jõudsin maanteele ja 5 minutit peale starti oli jahutusvedeliku temp 90C ja puhus kenasti toa soojaks. Samas mootoriõli temp vajas 50C jõudmiseks 10km maanteesõitu, 20km pärast oli õlitemp 75C ja alles peale 26km maanteesõitu jõudis õlitemperatuur oma normaalse 95-100 kraadi vahemikku. 2.0TDI mootoriõli soojeneb samas tempos. Nii et kuigi tuba on ammu soe, ei tasu mootorile veel täiega talda anda.

Kilega esiklaasisoojendus teeb härmatise või klaasi külge jäätunud lume pehmeks ehk harjaga mahalükatavaks mõne minutiga. Ehk parasjagu selleks ajaks kui kõigilt muudelt pindadelt lumi maha harjatud. Seda siis kuni ~10 külmakraadi puhul. Minev reede hommik oli -18C ja jäälilled olid klaasile tekkinud. Kuna neid oli hõredalt ja rohkem kõrvalistuja pool, siis alustasin sõitu. Sellise külmaga hakkasid jäälilled mõne minuti pärast haihtuma sealt kust sooja õhku kõige rohkem esiaknale puhus. Kilega klaasisoojendusest erilist tolku ei olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
meelisa
klubiliige



Registreerunud 05.11.18
Postitusi: 21

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Karoq 1.5TSI Elegance 2WD DSG, enamus lisad võetud

postitati 28.01.19 19:01 Tsiteeri


Mul on nn traatidega ja ülitõhus eriti oli näha kui siin midagi -17c kanti viskas üks varahommik. Algul oli ka tunne, et hakkab vb häirima aga tegelikult ei ole üldse näha kui ise just ei pinguta, et näha traate.
Panin tööle ja ei läinud kaua kui jää sulama hakkas.
Selle aja kui ma auto suuremast lumest puhtaks sain oli auto ka sutsu soojem. Roolisoojendus on minu arust üle kõige talvel. Selleta pole ma vist juba mitu nädalat üldse sõitnud. Kui üle -7c siis on 2 astme peal kogu aeg ja vähema külmaga 1 astme peal.
Istmesoojendus ka aga üliharva panen tööle. Lihtsalt ei talu seda persesoojendit :D
Isegi esimese astme peal tundub maru kuum.

Mootor soojeneb ikka maru kiirelt TSI'ga. Hea vaadata kuidas teised "japside" ja korea autode omanikud oma esiklaase hommikuti nühivad kraabitsaga.

Sellepärast on ka Toyota minu valikust täielikult välistatud. Eelmine auto oli toyots siiani vihkan seda klaasipuhasti alas esiklaasi soojendust. Täiesti kasutu Eesti talve kliimas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 29.01.19 10:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Mul on nn traatidega ja ülitõhus eriti oli näha kui siin midagi -17c kanti viskas üks varahommik. Algul oli ka tunne, et hakkab vb häirima aga tegelikult ei ole üldse näha kui ise just ei pinguta, et näha traate.
Panin tööle ja ei läinud kaua kui jää sulama hakkas.
Selle aja kui ma auto suuremast lumest puhtaks sain oli auto ka sutsu soojem. Roolisoojendus on minu arust üle kõige talvel. Selleta pole ma vist juba mitu nädalat üldse sõitnud. Kui üle -7c siis on 2 astme peal kogu aeg ja vähema külmaga 1 astme peal.
Istmesoojendus ka aga üliharva panen tööle. Lihtsalt ei talu seda persesoojendit :D
Isegi esimese astme peal tundub maru kuum.

Mootor soojeneb ikka maru kiirelt TSI'ga. Hea vaadata kuidas teised "japside" ja korea autode omanikud oma esiklaase hommikuti nühivad kraabitsaga.

Sellepärast on ka Toyota minu valikust täielikult välistatud. Eelmine auto oli toyots siiani vihkan seda klaasipuhasti alas esiklaasi soojendust. Täiesti kasutu Eesti talve kliimas.



Oot oot- siiani japsi omanikuna ei nühi ma küll seda esiklaasi mitte millegagi, õhuga puhub väga kiiresti piisavalt pudiks, et saab harjaga maha lükata. Ainuke jama on, et kojamehed jäätuvad kinni. Aga varsti see on teiste mure. :D


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 29.01.19 13:10 Tsiteeri


Möllame siin teise mehe auto teemas, äkki adminnid vajadusel korrigeerivad.

Mootori soojenemise teemal - minu eelmine auto 3,0 MB V6 diisel (195kw) soojenes märksa kiiremini. Üleüldse olen täheldanud, et suuremad mootorid (kunagi oli 4,0 BMW V8) soojenevad märgatavalt kiiremini kui mikromootorid.
1.4tsi 110kw läheb ca 5-7min jooksul (pooleldi maanteesõit) ca 70-80C peale, u 10-12min jooksul on näit 90C peal ja puhub täiega sooja. Seda siis krõbedamate miinuskraadidega.
El.sisesoojendust minu autol küll ei ole peal.

Täna hommikul välisõhk ca +5C ja selline ühtlane linnakiirusel sõit võttis u 6-8min, ennem kui seier 90C peale jõudis. Ei midagi hullu, aga ka ei midagi eriti kiiret.

Kunagi on kogemused ka honda crv 2,0diisliga (103kw) ja VAG grupi 77kw diisliga (2010a golfil) ja no need käredema külmaga hakkasid lausa linnakiirusel jahtuma :o Seier kippus 90C pealt 50-60C peale kukkuma (fooritaga seistes ja vaiksemalt linnas liikudes).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 29.01.19 13:40 Tsiteeri


1.4Tsi-l küll elektrilist lisasoojendust pole jah. Kuna kasutan webastot (enne sõitu 15-20 min), siis sõitma hakates on seier 90 peal juba ca minutiga :) ja muid lisasoojendusi polegi enam vaja. VAG omapära paistab olevat hoopis, et +5 kraadi ja ülespoole temp korral soojeneb aeglasemalt kui alla +5 õhutemp. korral. Ilmselt mingi elektrooniliselt rakenduv termostaat, mis aga venitab soojenemise nt 6-7 kraadise sügisilma puhul päris pikaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.1% - SQL: 29.9%]