Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia kulud (Vastuseid: 38 | Vaatamisi: 16199)
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 25.08.11 08:08 Tsiteeri
Octavia kulud



Tere

Mõtlesin et panen siia kulud, mis ma olen teinud autole alates selle ostmisest. Tegemist on siis teise ringi autoga, mis ostetud Auto100-st.
Auto sai siis ostetud aprill 2009. ja läbisõit oli sel hetkel 48000.

60 tuh hooldus + lisaks paigaldati porilapid ette - 2195 kr.

75 tuh hooldus + lisaks paigaldati püsikiirusehoidja kang ja vahetati ära esimene rattalaager - 9543 kr.

90 tuh hooldus - 5974 kr.

Kõik hooldused teostatud A100-s.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 25.08.11 15:06 Tsiteeri


Mismoodi see 75 000km hooldus nii kalliks läks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
janekts
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.09
Postitusi: 4

Kasutaja on eemal

Auto: 2009 FL Škoda Octavia 1.9TDI DSG

postitati 04.09.11 19:28 Tsiteeri


Mulle öeldi 120000 tuh hooldus 950 euri.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Karli
huviline



Registreerunud 31.03.12
Postitusi: 10

Kasutaja on eemal


postitati 14.05.12 17:28 Tsiteeri


Minule öeldi, et 120 000 hooldus 600-700 EUR. Huvitav, mis seal siis vahetatakse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 14.05.12 18:27 Tsiteeri


Arvatavasti mootoririhm, veepump, rullikud jne. Ehk siis suurem hooldus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 15.05.12 19:27 Tsiteeri


Ma tegin 120 000 hoolduse 105 000 peal ära ja läks ca 400-450EUR


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
harlesjah
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.11
Postitusi: 19

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, Octavia

postitati 17.05.12 07:53 Tsiteeri


kusjuures võimalusel oleks igati mõistlik igasugu püsikiiruse hoidjate jms paigaldusega pöörduda SaksaAuto-sse. Sealt lahkudes pole rahakott pärast kuri su peale. :D
PS. Alati tuleb ise üle kontrollida, mis tööd teha plaanis on. Viimane kord taheti mul Superbil 90'000 hoolduses kütusefilter ära vahetada. Kui näpuga lauapeale koputasin, öeldi oih vabandust, teil juba vahetati 60'000 hooles see ära ja pole vaja. Sai 300-st arvest 200eur'i.
Oleks tookord naise saatnud, oleks uus külge kruvitud küsimata. Eks ma hiljem koonerdamata tagasi olnud ja lasnud tagasi vahetada :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pionerz
huviline



Registreerunud 25.05.12
Postitusi: 1

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 TDI

postitati 25.06.12 11:21 Tsiteeri


60 000km hooldus 350eur (longlife)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 25.06.12 13:49 Tsiteeri


Kusjuures Soomes hooldused samas hinnaklassis. Töötund küll kallim, aga kuluosad ja jupid odavamad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 25.06.12 19:47 Tsiteeri


Sama ka Poolas ja Bulgaarias, töö ja jupid on esinduses odavamad kui meil. See on ju loogiline, meil on lihtsalt rikkamad kliendid. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 11.07.12 07:57 Tsiteeri


Nii mõtlesin et täiendan natuke ridu. Ette on kerinud 102000, mis tähendab lähiajal hoolduse tegemist ja mõlgutamist, kas vahetada ära ka rihm või oodata 120 000ni.
Siiski valutult pole see kevad alanud. Kõigepealt jättis teele karterituulutustoru purunemine. Peale selle vahetust A100-s selgus, et võluväel on vahepeal tuksi läinud starter ja kliima pump(mis enne töötasid). Kuigi arvatavasti nende asjade vahel seost pole on see siiski päris rõõmus kergendus rahakotile.
Hindadest siis ka:

Karterituulutustoru vahetus koos kahe diagnostikaga, mis ülalpool nimetatud ülejäänud vigasid ei tuvastanud. 119 eur

Hinnapakkumine kliimapumba ja starterivahetuseks 1000 eur.(Ei sisalda radika vahetust)
Starter koos vahetusega ca 350 eur ka kllimapump 650 eur
Võtsin Forssist ka pakkumise ja nemad pakuvad sama hinda koos radikaga ehk siis natukene on soodsam.
Allahindlust ei paku muidugi kumbki.

Suure tõenäosusega läheb auto peale korda tegemist mõne jaapanlase sissemaksuks, mille remont ja hooldus on kordades odavam:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 11.07.12 08:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Nii mõtlesin et täiendan natuke ridu. Ette on kerinud 102000, mis tähendab lähiajal hoolduse tegemist ja mõlgutamist, kas vahetada ära ka rihm või oodata 120 000ni.
Siiski valutult pole see kevad alanud. Kõigepealt jättis teele karterituulutustoru purunemine. Peale selle vahetust A100-s selgus, et võluväel on vahepeal tuksi läinud starter ja kliima pump(mis enne töötasid). Kuigi arvatavasti nende asjade vahel seost pole on see siiski päris rõõmus kergendus rahakotile.
Hindadest siis ka:

Karterituulutustoru vahetus koos kahe diagnostikaga, mis ülalpool nimetatud ülejäänud vigasid ei tuvastanud. 119 eur

Hinnapakkumine kliimapumba ja starterivahetuseks 1000 eur.(Ei sisalda radika vahetust)
Starter koos vahetusega ca 350 eur ka kllimapump 650 eur
Võtsin Forssist ka pakkumise ja nemad pakuvad sama hinda koos radikaga ehk siis natukene on soodsam.
Allahindlust ei paku muidugi kumbki.

Suure tõenäosusega läheb auto peale korda tegemist mõne jaapanlase sissemaksuks, mille remont ja hooldus on kordades odavam:P

Ei ole see jaapanlase remont midagi odavam. See on juba ammu müüt ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 11.07.12 09:33 Tsiteeri


On küll, mul on Skoda kõrvalt olnud 2 jaapanlast, keskmiselt läheb mul aastas mingi 170 euri hooldusele oleneb hoolduse suurusest. Kuluosade hinnad on enam-vähem samad aga igakord tehakse 10-15 % alet. Suureks eeliseks pean seda, et igakord vaadatakse auto üle ja teavitatakse, mis peagi vahetamist vajaks. A100 teeb oma hoolduse või remondi ära ja ülejäänud autole ei pööra tähelepanu ja siis tekibki olukord, kus sõidan väravast välja ja ilmneb mingi uus probleem.
Ilmekas näide on just viimane juhtum, kui karterituulutustoru vahetades tehti enne ja pärast vahetust diagnostika aga see ei näidanud, et starter on tuksis. Rääkimata sellest, et käskisin viga otsida, mitte vahetada. Kui järgmisel korral sinna viisin, siis diagnostika näitas lühist starteris ja selliseid jooksutamisi on eelnevalt ka olnud.
Ma ei ütle et A100 on mingi neetud koht, aga igakord jääb nendest selline saamatute tunne. Positiivse poole pealt pean ütlema, et klienditeeninduse pool, mis aasta tagasi veel andis soovida on paranenud.
Kindlasti on minu ootused ka nende suhtes võibolla liiga kõrged aga ma arvan, et minul kui kliendil ei tohiks jääda igakord sealt lahkudes selline tunne, et mina olen selles süüdi, et nemad ei suuda ühe korraga kõiki vigu leida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maka
huviline



Registreerunud 03.01.09
Postitusi: 23

Kasutaja on eemal


postitati 11.07.12 12:03 Tsiteeri


OT, kuid tulles 105k hooldusest ning sõites paar nädalat andis skodal otsad turbo (võll puruks mis lõhkus kõik muu).
Võiks ju oletada et hoolduses vaadatakse ka turbo korrasolekut vms kuid ei.
Nüüd ma siis ootan uut turbot 2 nädalat juba ning tehas ei kompenseeri sest auto juba liiga vana (novembris saab 5a).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 11.07.12 13:40 Tsiteeri


Maka ega sul ka must octavia pole, üks seisis seal aias minu kõrval, mille kohta hooldusnõunik muheles, et sellel turbo katki mingine 1600 eurone laks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maka
huviline



Registreerunud 03.01.09
Postitusi: 23

Kasutaja on eemal


postitati 11.07.12 13:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Maka ega sul ka must octavia pole, üks seisis seal aias minu kõrval, mille kohta hooldusnõunik muheles, et sellel turbo katki mingine 1600 eurone laks.


Kahjuks on jah must ja seisab hetkel a100 hoovis :( Neljakohaline summa öeldi mulle küll kuid mitte ligilähedal1.6 kilole. Ju siis tahetakse vasakult pappi juurde võtta jälle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 11.07.12 14:28 Tsiteeri


Sa mujalt ei võtnud pakkumist, oleks kindlasti odavamalt saanud?

Tsitaat:
Algselt postitas: Maka
Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Maka ega sul ka must octavia pole, üks seisis seal aias minu kõrval, mille kohta hooldusnõunik muheles, et sellel turbo katki mingine 1600 eurone laks.


Kahjuks on jah must ja seisab hetkel a100 hoovis :( Neljakohaline summa öeldi mulle küll kuid mitte ligilähedal1.6 kilole. Ju siis tahetakse vasakult pappi juurde võtta jälle.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maka
huviline



Registreerunud 03.01.09
Postitusi: 23

Kasutaja on eemal


postitati 11.07.12 14:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Sa mujalt ei võtnud pakkumist, oleks kindlasti odavamalt saanud?

Tsitaat:
Algselt postitas: Maka
Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Maka ega sul ka must octavia pole, üks seisis seal aias minu kõrval, mille kohta hooldusnõunik muheles, et sellel turbo katki mingine 1600 eurone laks.


Kahjuks on jah must ja seisab hetkel a100 hoovis :( Neljakohaline summa öeldi mulle küll kuid mitte ligilähedal1.6 kilole. Ju siis tahetakse vasakult pappi juurde võtta jälle.


Võtsin ja vahe oli marginaalne, sellepärast lasingi a100-s korda teha. esialgse nädalaga saab korda on juba 2 saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 12.07.12 07:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Suure tõenäosusega läheb auto peale korda tegemist mõne jaapanlase sissemaksuks, mille remont ja hooldus on kordades odavam:P


Mina võtsin Skoda muu hulgas just sellepärast, et jaapanlasi ei jõudnud kuidagimoodi üleval pidada ja varasem kogemus VAG grupi autodega oli pigem positiivne rahakoti seisukohast. Päris 1:1 muidugi neid asju võrrelda ei saa, sest elu edenedes on ka autod uuemaks (ja seega arusaadavalt natuke kallimaks) läinud. Aga ikkagi 3 autol 4-st mootori kapremonti teha enne 200000 täitumist (sh ühel dislal garantiikorras) ning 400€ mingi käigukangi murdunud plastmassjulla eest enne 100000 täitumist (lammutuses pole, b-osa pole) või 1000€ liginev rihmavahetuse hind ei tundu kuskilt otsast kordades odavam. Pealegi ei hiilga Jaapani insenerid oskusega mõelda mehhaaniku elule - ikka ja jälle kohtab täiesti totraid lahendusi, kus on detail täiesti arusaamatul põhjusel pandud teisele nii ligidale, et pole võimalik hooldust teha. Ja siin ma ei räägi mitte x asjadest kusagil armatuuri või mootori sügavustes vaid nimelt tavapärase hoolduse käigus nähtust - pirnipesad, õlipunnid, pidurisadulad jne.
Kohalike esinduste tase on üsna varieeruv ilmselt sõltumata auto margist - on olnud üsna sõbralikke kogemusi, on olnud selliseid kus tehakse täpselt minu näpuga näidatud töö, aga autot sellest korda ikka ei saa, on olnud selliseid kus üritatakse igasugu pahna pähe määrida ja võetakse iga pisiasja eest korralik papp. Seda ei taha meenutadagi, kaua jaapanist juppide tellimine aega võttis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 12.07.12 15:47 Tsiteeri


Lisan siis ka siia omalt poolt:

Octavia II 1,8 TSi 60000km hooldus maksis 189 eur, koht Auto100 Tallinn, lisaks garantii korras vahetati esimesed õõtshoovad, mis olid omadega otsas (kolksusid kaootilistel hetkedel).
Lisakuludena:
* 1 liiter õli vahetusvälba jooksul, v.a. enne 15000 hooldust, siis kollast õlikannu ei näinud;
* olen käinud alates 60K hooldusest 2x silda kontrollimas/reguleerimas, sest valest seadest tulenevalt kulus mul suht korralik suverehvi jooks pooleteise kuuga prügimäe kraamiks. Ja nagu kogemus näitab - kuna kasutan talvel 195/65 15 ja suvel 215/45 17, siis on alati peale rataste vahetust ka natuke korrigeerida vaja.
Esitule pirnid mõlemad surid 66000km läbisõidu juures 3 päevase vahega


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 13.07.12 07:26 Tsiteeri


ükspäe sai ühe semuga sama teemat arutatud.
päris raamatupidamist ei viitsinud läbi lapata, aga suht jämedalt arvutasime kõik tehtud kulutused kokku. praeguse reipa kuuesaja kiloverstase läbisõiduga peaks seis selline olema, et aegade algusest saati on kilomeetri hind jämedalt üks kroon. eurode jaoks jagagu huvilised ise nummer läbi.
arvesse võetud siis auto enda ostuhind ja kõik kulud, ehk kütus ja kummid ja hooldused ja remod ja kindlustused ja ...
pole paha, või mis?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
harlesjah
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.11
Postitusi: 19

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, Octavia

postitati 15.07.12 22:33 Tsiteeri


Pirnide kohalt niipalju, et Skoda enda esinduse taga on ettevõtte, kes pakub D1S pirne (Octavia II) 30eur/tk ametlikult e. km-ga.
Vahetuse tegin ise samas ära. 4min + 2min kaardimakseks. Garantii olemas ja teenindus viisakas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maka
huviline



Registreerunud 03.01.09
Postitusi: 23

Kasutaja on eemal


postitati 16.07.12 14:51 Tsiteeri


OT siinkohal aga mõtlesin anda infot ...
02.07.12 andsin auto hooldusesse tegemisse, ning öeldi et reedel 06.07 saan kätte.
09.07.12 uurisin kaugel on ja öeldi, et reedel saate kätte 13.07.12 .... Kuna turbot pole veel kohal. Laupäeval 14.07 uurisin, et kaugel on ... lubati siis täna teada anda sest peale turbo paigaldust ei ole enam õlirohku ...... :( nüüd siis täna 16.07.12 anti teada, et keegi ei tea kuidas aga õlipump on ka läbi ja seda neil kohal ei ole ja peaks tulema heal juhul alles 25.07.12.

Lõppkokkuvõttes on hea kui auto kuuga kätte saan ning arvet ei taha ma vist isegi näha mis tuleb sealt. 4 kuu pärast peaksin hakkama autot vahetama ja vaadates seda saagat hetkel ei oskagi öelda kas järgmiseks autoks enam skoda saabki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Janek85
huviline

Avatar


Registreerunud 04.10.08
Postitusi: 44

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SuperbII

postitati 16.07.12 15:30 Tsiteeri


Kas keegi üldse selgitas välja enne vahetust miks se turbo võll 2 ndl peale servist katki otsustas minna ja mis eeldused selleks olema peavad?

a)sul ujus midagi õli sees, mis ummistas turbo õlituskanalid või õlipumba, turbo kiilus paisudes end kinni ja läks selle käigus solvumisest lõhki.

Õlitus oli probleem ja turbo surm oli selle tagajärg.

Kui nii, siis millest tuli õlituse probleem tekkis turbos-tükk õlikanalis(õlivahetusest jäänud praht?), vale õli, õlikanal kinni põlenud kuumaga jms.

b) turbo võll oli kehva valuga, läks katki ja tükid lõhkusid ka õlipumba.


Oli neid tükke õlipumbas üldse? Kas KÕIK purunenud tükid saadi mootorist/filtrist kätte jne.
Kas kõik muu on terve?

Ma töötaks need nüansid läbi, pärast on süda rahul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maka
huviline



Registreerunud 03.01.09
Postitusi: 23

Kasutaja on eemal


postitati 16.07.12 15:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Janek85
Kas keegi üldse selgitas välja enne vahetust miks se turbo võll 2 ndl peale servist katki otsustas minna ja mis eeldused selleks olema peavad?

a)sul ujus midagi õli sees, mis ummistas turbo õlituskanalid või õlipumba, turbo kiilus paisudes end kinni ja läks selle käigus solvumisest lõhki.

Õlitus oli probleem ja turbo surm oli selle tagajärg.

Kui nii, siis millest tuli õlituse probleem tekkis turbos-tükk õlikanalis(õlivahetusest jäänud praht?), vale õli, õlikanal kinni põlenud kuumaga jms.

b) turbo võll oli kehva valuga, läks katki ja tükid lõhkusid ka õlipumba.


Oli neid tükke õlipumbas üldse? Kas KÕIK purunenud tükid saadi mootorist/filtrist kätte jne.
Kas kõik muu on terve?

Ma töötaks need nüansid läbi, pärast on süda rahul.


Kui aus olla siis teenindusest ei teatud, ei osatud või ei tahetud öelda miks kuidas ja mismoodi. Hetkel tundub, et kui sul on garantii saad teeninduse X osaliseks ja kui see on läbi siis X-Y-n osaliseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 60.9% - SQL: 39.1%]