Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Millist teenindust keegi kasutab? (Vastuseid: 116 | Vaatamisi: 21194)
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 26.10.05 13:49 Tsiteeri
Millist teenindust keegi kasutab?



...ja kuidas tööga rahule olete jäänud.
Ise olin Helkama klient ja jäin väga rahule.Kuna autot remontis mu oma hea sõber,olin masina tehnilisest seisukorrast teadlik.Sai isegi näppe õliseks tehtud;)
Kuna Helkama oma pillid kotti pani,ei tea,millise firma teenuseid kasutama hakata,oleks klubikaaslaste info väga teretulnud.
Sõber ise pidi Saksa Autos sama tööga jätkama,aga firmasse ise suhtun praegult väikese eelarvamusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
indro
meeskond



Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 280

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 26.10.05 13:55 Tsiteeri


Ise seisan sama probleemi ees, kus hakata edaspidi hoolduses käima. Lare abiga sai Helkamast 60 tuhande hoolduseks vajaminevad jupid ära ostetud ja nüüd oleks vaja koht leida, kus nad ära vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 26.10.05 14:09 Tsiteeri


Alguses sai käidud Tartus Aleksandri tn - võis üldiselt rahule jääda, kuid spetsiifilistemate asjadega nad hakkama ei saanud (ja viimane kord väitis mingi meister, et ei oska ise insp silti armatuuris nullida - tuli õpetada ja tema silma all see ise ära teha) :D
Ligi aasta tagasi pani see pood pillid kotti ja edaspidi sai käidud Helkamas - aga sellega on ka nüüd kehvasti :o
Edasi sõltub ilmselt kaasfoorumlaste kommentaaridest - kus viisakamalt naeratatakse ja paremini tööd mõistetakse, sinna tuleb ka ise sammud (oops, rattad) seada.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 26.10.05 14:10 Tsiteeri


Olen olnud 2.5 aastat ARX-i klient. Teenindusega võib rahule jääda. Kõik probleemid, mis on esinenud, on ka ära parandatud ning raha võetakse mõistlikult. Näiteks tihti on nii, et ei pea midagi maksma, kuna on tegu kas väga väikese asjaga või ei suudeta siiski auto viga tuvastada (ma olen selline idealistist klient, kes suudab vahel töömeestele parajaid pähkleid närida anda).

Škodaga pole küll seal eriti käima pidanud, kuid kuna mul on teiseks autoks Lada, siis sellega saab aastas 3-4 korda neid ikka külastatud. Lisaks saab sealt ka kõikvõimalikke teenuseid. Teevad isegi värvimisi, millega väga rahule jäin (Lada rooste hakkas juba värvi all kobrutama).

Ühesõnaga minul pole küll põhjust teenindust vahetada (Töötan ka kiviviske kaugusel Peterburi maantee esindusest). Paljud on küll öelnud, et klienditeenindus kehva poolne, kuid ise pole selle osaks saanud, ning eks see sõltub ikka inimestest ka.

Eks vaadake ARX üle, ning äkki isegi sobib. Mina olen rahul.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 26.10.05 19:42 Tsiteeri


Kasutasin Helkamad (masin ostetud sealt), kuhu nüüd lähen ei tea veel. Saksa Auto kohta ei ole tuttavatelt küll ühtegi head kommentaari kuulnud. Eriti mis puudutab suhtumist klienti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
villi
huviline



Registreerunud 26.10.05
Postitusi: 1

Kasutaja on eemal

Auto: octavia II

postitati 27.10.05 09:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lare
...ja kuidas tööga rahule olete jäänud.
Ise olin Helkama klient ja jäin väga rahule.Kuna autot remontis mu oma hea sõber,olin masina tehnilisest seisukorrast teadlik.Sai isegi näppe õliseks tehtud;)
Kuna Helkama oma pillid kotti pani,ei tea,millise firma teenuseid kasutama hakata,oleks klubikaaslaste info väga teretulnud.
Sõber ise pidi Saksa Autos sama tööga jätkama,aga firmasse ise suhtun praegult väikese eelarvamusega.
mul sama teema nagu sul, ning sõber läheb ka arvatavasti saksa autosse. saksa auto võtab kõik helkama garantii asjad enda kanda, tähendab , et saksa autos peab hakkama käima!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 27.10.05 20:55 Tsiteeri


Kas garanti tingimused jäävad ka samaks st. garanti 3aastat? Wolkarile antakse ju ainult 2aastat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 28.10.05 06:11 Tsiteeri


Helkamast vastati mulle sellele küsimusele,et ostetud masinatele kehtib garantii 3 aastat ka Saksa Autos edasi.
Seda ei tea,mis tingimustel Saksa Auto uusi müüma hakkab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 28.10.05 08:01 Tsiteeri


Helkamat kasutasin mai kuust siiani ja jäin töö poolega suht rahule.
Keremeister Tarvi saab mult klienti suhtumise eest 11 punkti 10-st. Loodan et see mees võetakse Saksa Autosse.

Teised seal leti taga olid suht apaatsed, sõltumatult kellaajast ja millest iganes.

Nüüd konkreetsemaks: juunis oli mul hale laks, sain küll edasi sõita kuni jupid kohal. Aega läks 2+ nädalat, töö kestis esmaspäevast esmaspäevani. Vahetati tiib, kapott, 1 tuli, udulatern, terve esimese spoila plastik, iluvõre, see metalljubin mis radika ees on kapoti all (name it?), laternate pesu mehhanism jms.
Töö oli korralik, Tarvi suhtles kiirelt kindlustusega vajadusel, tegi lisaks pilte ja saatis need, kuna Seesam hakkas oigama ksenooni vahetuse jutu peale.

Paar apsu: välistemperatuuri andur pani puusse kui kätte sain: andis külmast peast ok näitu ja sõidu ajal tõusis kuni +50C-ni... nii kuum see suvi ka polnud:)
Tulede automaatkõrguse regulaatori kaitse oli suisa puudu.

Rohkem kogemust eriti pole Skoda teenindamisega, just oli 15000 teenindus, sellest pole midagi rääkida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 28.10.05 09:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Octavianus

Keremeister Tarvi saab mult klienti suhtumise eest 11 punkti 10-st. Loodan et see mees võetakse Saksa Autosse.


Tegu jah väga asjaliku vennaga,aga Saksa Autos teda vist ei kohta:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ziil
huviline



Registreerunud 28.10.05
Postitusi: 7

Kasutaja on eemal


postitati 03.11.05 10:40 Tsiteeri


Käisin Turu 47 Tartus, ei saa eriti head sõna poetada esinduse kohta, kuna info ei paista seal üldse liikuma. Võibolla juhtus see ainult sellel päeval niiviisi olema, sellisel juhul võtan sõnad tagasi. Peale info liikumise probleemi ei saanud eriti aru sealsest mehhaanikust, käitus kuidagi suhteliselt külmalt - likvideeris küll (minu poolt oletatud) nimetatud vea, aga tulles oli ikka viga küljes. Sellised tähelepanekud. Lükake ümber, kui keegi muud teab, sest see mida räägin ei ole absoluutne tõde, nii juhtus minuga!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
morden
meeskond



Registreerunud 04.11.05
Postitusi: 210

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb 1,9td 96kW 05.a.

postitati 04.11.05 19:19 Tsiteeri


Tere tere Lare ja Octavianus.
Kahjuks jah AS Auto 100. pole kahjuks see koht, kus ma jätkan, aga elu teeb imelikke korrektuure. Võimalik, et tuleks väheke seda asja selgitada. Kui oleks mingit infot jagada. olukord suht segane ja keeruline. igatahes helkama poisse, kes uude teenindusse lähevad saab seal näha juba esimestest päevadest alates, sest vanade ülemustega on jõutud mingile kokkuleppele.


RRRRRRRs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype
ERMS2
huviline



Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 27

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia II Combi 1,9TDI

postitati 06.11.05 18:21 Tsiteeri


AS AUTO 100 alias new Saksa Auto generation!:mad::(:o:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 07.11.05 18:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ERMS2
AS AUTO 100 alias new Saksa Auto generation!:mad::(:o:cool:

Kas Saksa Autoga nii halvad kogemused?:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
FcukR
huviline



Registreerunud 24.11.05
Postitusi: 16

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.4 50 kW

postitati 24.11.05 18:54 Tsiteeri


Kogemused käes. Helkamaga ei anna võrreldagi, suurema väljaminekuga võite rahulikult arvestada. Saksa Auto teenindus pole mulle algusest peale meeldinud ja nüüd Skoda ka sellesse segatud :mad:. Käige ära ja võrrelge ning mõelge mis toimub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 24.11.05 19:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: FcukR
Kogemused käes. Helkamaga ei anna võrreldagi, suurema väljaminekuga võite rahulikult arvestada. Saksa Auto teenindus pole mulle algusest peale meeldinud ja nüüd Skoda ka sellesse segatud :mad:. Käige ära ja võrrelge ning mõelge mis toimub.

viitsid,räägi mis tehti,kaua läks ja mitu raha maksid.
enamik teeninduse poisse Helkamast ju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
FcukR
huviline



Registreerunud 24.11.05
Postitusi: 16

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.4 50 kW

postitati 25.11.05 09:33 Tsiteeri


Paberite peal oli kirjas 4,5 h. Helkamas sama hooldus 2 h. Nüüd antakse kaasa ka tööleht, mis su auto juures tehti. Muidu võib tööga rahule jääda aga väljaminekud on nüüd tunduvalt suuremad, minul isiklikult läks 2000 kr rohkem ja eriti ei tehtud midagi erinevat, kui Helkamas ainult kiilrihm vahetati, mille eest maksin ülejäänud oli korraline hooldus. Lõpetuseks võin öelda, et korralikud Saksa Auto hinnad:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 25.11.05 10:03 Tsiteeri


vahetati kiilrihm? On su autol seda varem vahetatud? Kui ei, siis võibolla kogu see lisaaeg + summa ongi seotud selle rihma vahetusega. Pole ju volks kunagi mõeldud hoolduseks ning selleks, et seda rihma vahetada, tuleb võibolla kogu auto esiosa lahti lammutada. Saksa Auto mingi aeg tagasi selgitas, et miks mingi asi nii kaua aega võtab. Nimelt tehase poolt suht täpselt eeskirjad tehtud, kuidas mingit jubinat vahetada ja kui on vahetuseks vaja võtta maha nii stange, esituli, tiib kui ka radiaator, siis seda ka tehakse. Kinni plekib selle loomulikult klient. Ja ärge imestage, kui auto korda tegemiseks läheb 2 astronoomilist tundi kuid arvel maksate 4 eest, siis teadke, et selle kahe tunni jooksul tegeles teie autoga kaks meest ning kinni tuleb maksta 4 inimtöötundi.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
soulshaker
huviline

Avatar


Registreerunud 25.11.05
Postitusi: 2

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 25.11.05 10:41 Tsiteeri


Kuna olen pärnakas, siis Pärnu Skoda esinduses on mingid lollid impekad, kes ei ole suutnud pea ühtegi mu probleemi 2-l Fabial lahendada, seega viimased korrad olen käinud Suve Autos (VW).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 25.11.05 11:04 Tsiteeri


kaks venda ikka ühekorraga auto kallal küll ei toimeta. no võib-olla mingil väga erilisel juhul ehk võib nii ka olla. kirja pandud tunnid tulevad sellest, et enamusele standardsetele töödele on normaeg ette nähtud ja säält ka see aeg arve pääl.
tallinna inimesed võiksid mõnikord proovida ka prorehvi nimelist kohta. mina oma traktoritega käin sääl ikka vahetevahel ja kurta küll ei saa. hooldused teevad lupsti ära ja vajadusel veidi rohkem ka. raha võetakse üllatavalt vähe. raamatusse saab templi ka ja saksa autol ei tohiks miskit kobinat olla ka siis kui garantiiajal mujal hoolet teete.
mingite spetsiifiliste probleemidega ehk tuleb esindust siiski külastada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
FcukR
huviline



Registreerunud 24.11.05
Postitusi: 16

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.4 50 kW

postitati 25.11.05 20:40 Tsiteeri


Kas see teine on seal moraalselt toeks kõrval või. Sellise asja nagu kiilrihma vahetamisega Fabial peaks ikka üksinda hakkama saama. Muidugi pole kogemusi, kel kogemused see teab;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 25.11.05 23:55 Tsiteeri


ei noh, et üks vahetab kiilrihma ja teine pingutab 2 tundi rattapolte.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 12.12.05 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
Ja ärge imestage, kui auto korda tegemiseks läheb 2 astronoomilist tundi kuid arvel maksate 4 eest, siis teadke, et selle kahe tunni jooksul tegeles teie autoga kaks meest ning kinni tuleb maksta 4 inimtöötundi.

Räägid sa nüüd tõsist juttu, wigry? Kus niisugust poliitikat rakendatakse?

See on ju absoluutne absurd!! No miks klient peaks selle kinni maksma, kui ühe matsi asemel kolm tükki auto kallal majandab? Mõnes mõttes ju ON natuke loogikat sellises tegemises, näiteks olukorras, kus üksi tööd tehtud ei saa, kuid misse minu asi on, kuidas nad mingi töö tehtud saavad. Kes kaitseb mind kui klienti selle eest, et meelevaldselt ei kirjutata arvele 3x2 tundi väites, et kolm mongolit tegi 2 tundi ränkrasket tööd? Kes garanteerib mulle, et arve esitaja sinna suvalisi numbreid ei kirjutanud? Et võibolla üks tegi, kaks mees seisid kõrval ja juhendasid näiteks :P

Kas tõesti on meie riigis autohooldustes õigus (ja komme) niimoodi arvele kirjutada mitme mehe tunnitasu? Kas Saksa-Auto teeb niimoodi? Loogiline on, et nad küsivad tunnitasu, vastavalt sellele, kaua töö aega võttis ning vahetatud vidinate eest, mitte aga ei hakka arvestama mitu meest töö tegid. Muidu on nii, et ma loen küll kusagilt hinnakirjast tunnitasu numbri, kuid arve saamise eel saan ikkagi pingsalt oodata ning oletada, kui suure pande tunnid ma kinni pean maksma.

Niisiis - kes te hooldustes käinud olete ning kogemusi omate - kirjutate äkki mulle kui selles teemas "rohelisele", kuidas asjad käivad? Kas tõesti lasevad teenindused klientidel niimoodi roppu pappi välja käia?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
morden
meeskond



Registreerunud 04.11.05
Postitusi: 210

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb 1,9td 96kW 05.a.

postitati 12.12.05 17:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:

Räägid sa nüüd tõsist juttu, wigry? Kus niisugust poliitikat rakendatakse?

See on ju absoluutne absurd!! No miks klient peaks selle kinni maksma, kui ühe matsi asemel kolm tükki auto kallal majandab? Mõnes mõttes ju ON natuke loogikat sellises tegemises, näiteks olukorras, kus üksi tööd tehtud ei saa, kuid misse minu asi on, kuidas nad mingi töö tehtud saavad. Kes kaitseb mind kui klienti selle eest, et meelevaldselt ei kirjutata arvele 3x2 tundi väites, et kolm mongolit tegi 2 tundi ränkrasket tööd? Kes garanteerib mulle, et arve esitaja sinna suvalisi numbreid ei kirjutanud? Et võibolla üks tegi, kaks mees seisid kõrval ja juhendasid näiteks :P

Kas tõesti on meie riigis autohooldustes õigus (ja komme) niimoodi arvele kirjutada mitme mehe tunnitasu? Kas Saksa-Auto teeb niimoodi? Loogiline on, et nad küsivad tunnitasu, vastavalt sellele, kaua töö aega võttis ning vahetatud vidinate eest, mitte aga ei hakka arvestama mitu meest töö tegid. Muidu on nii, et ma loen küll kusagilt hinnakirjast tunnitasu numbri, kuid arve saamise eel saan ikkagi pingsalt oodata ning oletada, kui suure pande tunnid ma kinni pean maksma.

Niisiis - kes te hooldustes käinud olete ning kogemusi omate - kirjutate äkki mulle kui selles teemas "rohelisele", kuidas asjad käivad? Kas tõesti lasevad teenindused klientidel niimoodi roppu pappi välja käia?

Teeninduse rem. hinnad on tehase poolt ette antud norm tundide järgi. Esindusel on olemas vastavad tehase direktivid. Kahtluse korral saad nõuda, et sulle sellist tabelit tutvustatakse. Hooldus on samuti norm hinna järgi kirjas. Kus on ka ära määratletud, mis tööd kuuluvad millise hoolduse juurde ja kui palju see aega võtab. Ja kindlasti on seal ära toodud tööd, mis ei käi iga hoolduse alla, vaid teostatakse konkreetsete hoolduste käigus. Ka seda tabelit on sul võimalik nõuda tutvumiseks. Loomulikult on igal esindusel tehase poolt ette antud poliitika, mis moodi neid asju tuleb kliendile tutvustada.


RRRRRRRs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 13.12.05 12:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex
Räägid sa nüüd tõsist juttu, wigry? Kus niisugust poliitikat rakendatakse?

See on ju absoluutne absurd!! No miks klient peaks selle kinni maksma, kui ühe matsi asemel kolm tükki auto kallal majandab? Mõnes mõttes ju ON natuke loogikat sellises tegemises, näiteks olukorras, kus üksi tööd tehtud ei saa, kuid misse minu asi on, kuidas nad mingi töö tehtud saavad. Kes kaitseb mind kui klienti selle eest, et meelevaldselt ei kirjutata arvele 3x2 tundi väites, et kolm mongolit tegi 2 tundi ränkrasket tööd? Kes garanteerib mulle, et arve esitaja sinna suvalisi numbreid ei kirjutanud? Et võibolla üks tegi, kaks mees seisid kõrval ja juhendasid näiteks :P

Kas tõesti on meie riigis autohooldustes õigus (ja komme) niimoodi arvele kirjutada mitme mehe tunnitasu? Kas Saksa-Auto teeb niimoodi? Loogiline on, et nad küsivad tunnitasu, vastavalt sellele, kaua töö aega võttis ning vahetatud vidinate eest, mitte aga ei hakka arvestama mitu meest töö tegid. Muidu on nii, et ma loen küll kusagilt hinnakirjast tunnitasu numbri, kuid arve saamise eel saan ikkagi pingsalt oodata ning oletada, kui suure pande tunnid ma kinni pean maksma.

Niisiis - kes te hooldustes käinud olete ning kogemusi omate - kirjutate äkki mulle kui selles teemas "rohelisele", kuidas asjad käivad? Kas tõesti lasevad teenindused klientidel niimoodi roppu pappi välja käia?


Vaata seda asja nüüd ka teise mätta otsast. Kui sina oleksid tööandja ning sinu juurde tullakse mingi tellimusega. Tellimse täitmiseks läheb näiteks 4 tundi. Samas saab seda teha korraga kaks inimest ning töö saaks sellisel juhul tehtud 2 tunniga. Kas sa siis küsiksid kliendilt ainult 2 tunni tööraha, mis sest, et tegelikult 4 inimtöötundi (manhour ingl. k) kahe tunni tasuga saab kaetud ju ainult ühe töölise palgakulu ning sellisel juhul pidi teine mees tasuta tööd tegema. Samas ainult ühe töölise teha pole ka mõtet asja jätta, sest sellisel juhul peab klient kaks korda kauem ootama, mis võib lõpptulemusena hinna alla kiskuda.

Ühesõnaga kõige loogilisem ongi panna asja kallale nii palju inimesi kui võimalik, et klient võimalikult vähe ootama peaks ning kliendilt nõuda sisse kõik inimtöötunnid, mitte aga lihtsalt töötunnid.

Vajadusel tuleb selline asi muidugi kliendiga eelnevalt selgeks rääkida, et kliendi huvides töötab mitu töölist ning vastavalt siis ka arve.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.4% - SQL: 33.6%]