Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Lisatuled (Vastuseid: 30 | Vaatamisi: 6204)
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 26.10.07 16:31 Tsiteeri
Lisatuled



Tekkis siis selline mõte, et ei tea kas teeks ka valgust paremaks :P

Mõningad küsimused siis lisatulede kohta. Poest sai uuritud ja küsitud, kuid lisa kaugtuled ei pidavat eriti efekti andma, kui tuled autol niigi head. Ütleme nii, et olen enda omadega hetkel suhteliselt rahul, kuigi parem võiks ju alati olla .
Silma jäid siis sellised:

http://www.automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=139&brand_id=&cat_id=77&product_id=2772

või

http://www.automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=139&brand_id=&cat_id=77&product_id=3599


Viimane neist siis installituna alla stange sisse, kus tavaliselt asetseb udutuli, kuigi see lahendus ilmselt on suhteliselt mõttetu, kuna nii madalal pole sellest nagunii tolku.

Aga üldiselt kas on neist lisatuledest üldse tolku või on mõttetu raharaiskamine?
Suurtest kindlasti on tolku, kuid auto välimuse nimel tuleks jääda siiski selliste keskmist suurust lampide juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 26.10.07 17:10 Tsiteeri


sa elad nii kauges kohas, et lisakaugetega saaks sõita küll vist. rootsis on paljudel suured lisad küljes ja mitmetel suisa kolm tükki. kas stanges pead silmas neid kohti, kust õhk läbi käib ja ühe taga on pukseerimisaas? need küll kole madalal ja palju abi sinna pandud tuledest poleks. a needsamad väiksed võid ju panna ka stange peale. siis suht põhituledega ühel kõrgusel ja näitavad kindlasti tõhusamalt. peab ainult jälgima, et kapoti avamist ei segaks. päriselus oleks hää, kui saaksid neid mõne auto küljes enne ostu reaalselt proovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
might
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.07
Postitusi: 62

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II RS 2,0 TDI DPF

postitati 26.10.07 19:28 Tsiteeri


Eelmisel autol kasutasin valge klaasiga ff200 tüüpi lisakaugtulesid ja hoolimata sellest, et ka tava tuled olid üsna korralikud oli vahe ikka suur ja väga mõnus oli sõita. Eriti praegusel märjal ajal. Paigaldatud olid siis spets plaadiga, kinnitusega numbrimärgi taha.

Mõtlesin, et võiks ka praegusele lisakaugtuled paigaldada, kuid ei ole tulnud hääd ideed kuhu need sobiksid ja millised.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 26.10.07 21:17 Tsiteeri


ei kujuta ette et ksenoonidega Ocule oleks vaja mingeid lisatulesid. jah, kaugtuled on lähitulede kõrval nõrgad, kuid seda vaid seetõttu, et lähituled on oma klassi testivõitjad.

oma vanale Minile aga panin kyll Wipac'i spot light'sid kylge. 55W-sed. Korralikult installisin, ei värise rohkem kui kogu masin ise :) Aga vastu sõitjad vilgutavad, arvavad et kaugtuled peal :D

Endal on muidugi lõbu laialt, nagu päeval sõidaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 27.10.07 09:05 Tsiteeri


siis peab vist ikka millaski proovima seda lisatulede varianti :P
Kuid nüüd peab natuke eelarvet vaatama, kuna täna öösel otsustas üks kits ette hüpata, täpselt keskele. Katki ainult küll numbrimärk ja selle alus ning stange alumine osa kuigipalju. Imestasin isegi, et ei olegi väga suured vigastused (kiirus kokkupõrke hetkel oli vast 70-80). Ei tea mismoodi, aga kits oli pärast igatahes teisel pool tee ääres maas :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rookie
huviline



Registreerunud 04.09.06
Postitusi: 7

Kasutaja on eemal

Auto: O2 TDI

postitati 27.10.07 14:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Octavianus

oma vanale Minile aga panin kyll Wipac'i spot light'sid kylge. 55W-sed. Korralikult installisin, ei värise rohkem kui kogu masin ise :) Aga vastu sõitjad vilgutavad, arvavad et kaugtuled peal :D

Endal on muidugi lõbu laialt, nagu päeval sõidaks.


Kas need lisatuled on ikka udutule märgistusega (hajutiklaasil kiri B koos E märgistusega)? Kui ei ning seal on hoopis kiri R koos E märgistusega, siis need järelikult kaugtuled ning sa ei või neid koos lähituledega kasutada!
Lähituledega koos ei tohi lisatulesid kasutada v.a. udutulesid ja sedagi LE järgi vaid halvast ilmast põhjustatud kehva nähtavuse korral. Lähitule laternaid võib olla vaid kaks.
Samuti peavad ka udutuled olema reguleeritud eeskirjadele vastavalt vältimaks kaasliiklejate pimestamist.
On tegelikult olemas ka RL tähistusega lisatulesid, mis on päevasõidutuled ning mida võib kasutada valgel ajal lähitulede asendusena, aga mitte koos nendega.

Rohkem infot tehniliste nõuete kohta Riigiteatajast (info tulede kohta hakkab koodist 201): https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=773480


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 28.10.07 22:54 Tsiteeri


E11 on neil peal. mis nad siis on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 29.10.07 10:48 Tsiteeri
tuledepedendus



:mad:

Ma pole vast õige mees siin kaasa rääkima, sest mind on hakanud häirima need prozektoritega linnas sõitjad.
Ei saa ma pihta, kas juhil on silmnägemine pees ja teda ei tohiks üldse rooli lasta, kui ta tehases pandud tuledega päise päeva ajal või öises linnas sõita ei näe?
Sellised prosed aitavad vaid metsavaheteedel kus valgustust pole.

Teisalt sõidavad tulepeded ka päise päeva ajal kogu tuledepargiga - gabariidid, lähituled ja udutuled. Imestan et kaug- ja ohutuled põlema pole pandud. Puudub veel vilkur katusel.

Olen vist mats maalt ja hobusega, sest mina neist autoilustajatest aru ei saa - miks peab auto särama nagu jõulupuu?

Autotuunijaid veidi mõistan, kuid külmaks jätab ikkagi. Rahaga saab muudki kasulikku teha, kui niigi väga hea välimusega autole lisavidinaid külge panna.

Tagasi tulles põhiteema juurde - ärge toppige autole külge lisalaternaid!
1) need pimestavad vastusõitjaid
2) jätavad Teist lolli mulje
3) pole neist linnas mingit tolku!

:cool:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 29.10.07 10:52 Tsiteeri


Lisatuled on vägagi abiks kui palu sõitmist väljaspool asulaid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 29.10.07 11:44 Tsiteeri


no mina näiteks sõidan päeval ainult udutuledega (+ pargid põlevad nagunii). Ei ole küll lubatud udukatega sõita, kuid need ühe laterna all ning kes see loll tuleb mulle ütlema, et see pole lähituli, mis mul põleb. ei hakka lähituld üldse kulutamagi päeval valgega :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 29.10.07 11:57 Tsiteeri


Vabanda Wigla aga Sinu sõnavõtt on tüüpilise rullnoka jutt.
Sama käib kindlasti ka kiiruse kota - ega keegi ju ei karista kui ma kihutan ja sõidan punase alt läbi :mad:

Seadused ja reeglid on nende täitmiseks, mitte rikkumiseks!

Udutuled on asulas sõites keelatud aga pollarid tõepoolest ei tegele selle lauskontrolliga. Nii elementaarset asja võiks üks ausalt load saanud ja enesest ning kaasliiklejatest lugupidav autojuht isegi teada.

Kommunismi aeg on möödas ja enam ei ole popp olla seaduserikkuja. Rullnoklus jätab päti maitse külge. Kurb kui meie listis on siin isikuid, kes oma halva eeskujuga Škodaomanike maiet rikuvad! :(


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 29.10.07 12:01 Tsiteeri


PS. ei mõista mina seda "tulede kulutamise" vingumist.
Kui autoga sõita siis kuluvad ju ka rehvid ja kütus. Ära siis üldse sõida ja hoia ka rehvide ning kütuse pealt kokku kui Sul need paar krooni pirni vahetamise pärast raske välja on käia!

Mul auto nüüd 3 aastane ja vaid kahel korral on olnud vaja pirne vahetada - kulu umbes 200 krooni.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 29.10.07 12:18 Tsiteeri


well, ma siin natsa mõtsi.
kui oma muldvana traktori tulede pääle mõtlen, siis udud näitvad ligemale kui lähituled. ma pole küll nö. vastusõitja vaatevinklist asja kaenud, a teoorias võiks siis äkki arvata, et udu (octaviaI versioon siis, integreeritud esilaternasse) peaks vastutulijat vähem häirima kui lähituli.
no praktikas ilmselt asi siiski nii pole, kuna udu on eemalt vaadates üks pisike ja ere täpp keset suurt laternat.
soovitaks ikke ka sõita lähitulega päevasel ajal ja asula sees ja jätta udud sihtotstarbeliseks pruukimiseks.
a lisakauged oleks vist mullegi peris abiks asjad. praega saab juba kogu õhtuse kodutee sõita pimedas ja sageli 10-15 minti jutti kaugetega, kuna kedagi vasta ei tule.
no mis teha kui ma nii kauges provintsis elan. :)
vaja mõelda natsa asja üle. iseenesest ju näitvad tehase kauged ka peris heaste. pigem kuluks lähituledele mõni meeter ulatust juure ää.

ähh läks targutamiseks. igatahes kodanikud installige lisatulesid niipalju kui hing himustab, aga kasutage neid sihtotstarbeliselt ja säädusepügalate järgi.
ja ennekõike regullige tuled korralikult näitama.
siis keik rahul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 29.10.07 13:01 Tsiteeri


jah ja mina lisaks siia, et mõnel on tüüpiline suhtumine "linnas nii ja linnas naa".. ehk Eesti=linn=Tallinn.
Arvate et Võrumaa 5. kategooria metsateedel autod ei liigugi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 29.10.07 13:37 Tsiteeri


Just. Õige suhtumine.
Liikluseeskiri ja viisakas liiklemine kehtib ühtsena üle terve Eesti.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 29.10.07 13:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Octavianus

Arvate et Võrumaa 5. kategooria metsateedel autod ei liigugi?

Üldiselt ei ole ma metsateedel kunagi lisatulede järele puudust tundnud - tavalistest laternatest on küll, et külavaheteel või metsas teel toimetavaid siile ja joodikuid õigeaegselt märgata. Kriitilisem on just sajaga (või enamaga) trassil sõites, kui sõidad valgusvihust ette ja ei pruugi õigeaegselt takistustele pihta saada. Samas trassil lisatulesid eriti ei kasuta - vastutulevad lintšivad su lihtsalt ära.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 29.10.07 13:58 Tsiteeri


ahjaa, ma soovin veel kord meelde tuletada, et ma olen rääkinud 1959. a tootma hakatud autost, mille korras reflektori ja uue klaasiga lähituled ei valgusta ühtegi kändu ega juurikat praktikas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
whiteRS
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.07
Postitusi: 178

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline 2.0TSI, Octavia Combi 1.8 TSI (III)

postitati 29.10.07 14:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Kriitilisem on just sajaga (või enamaga) trassil sõites, kui sõidad valgusvihust ette ja ei pruugi õigeaegselt takistustele pihta saada. Samas trassil lisatulesid eriti ei kasuta - vastutulevad lintšivad su lihtsalt ära.


Mismoodi sa valgusvihust ette sõidad :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 29.10.07 14:30 Tsiteeri


See on väljend, mida kasutatakse olukorras, kus valgustatud osa teest auto ees (nt 50m lähitulede puhul) on lühem kui tee, mida auto vajab antud kiirusel peatumiseks (reageerimine+pidurdamine), seega oled keset teed magavale joodikule otsa sõitnud isegi juhul, kui teda märgates kohe pidurile hüppad


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
whiteRS
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.07
Postitusi: 178

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline 2.0TSI, Octavia Combi 1.8 TSI (III)

postitati 29.10.07 14:36 Tsiteeri


OK. Pole varem kuulnud.

Eks sellepärast tulebki pimades veidi väiksema kiirusega sõita, et jääks rohkem aega ohuolukorras reageerimiseks. Iseenesest lihtne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 29.10.07 17:23 Tsiteeri


noonii. ütleks siis kaa midagi vastu selle rullnokluse koha pealt. enda kaitseks võin ma öelda niipalju, et ei ole mingisugune rullnokk. ning kui keegi tuleb ütlema, et ma skoda mainet alla viin :o...no teate... Sellise jutu peale tõusevad ikka kõiksugu ihukarvad püsti küll :mad: . Ja kui rääkida kroonidest, siis ega need pirnid ikka paar krooni ei maksa küll. Head pirnid maksavad ikka mitusada krooni (mitte et see nüüd teab mis hiiglama suur summa oleks), kuid nad kestavad ka vähem, kui mingisugused kollased "Narva" pirnid. Ma ei õigustagi seda, et päeval udutuledega sõita, aga keda krt see kotib. Kas see pimestab sind nüüd päeval rohkem, kui ma udutuledega sõidan. Või ei näe sa vastutulevat autot õigel ajal?
Kui sina oled nii rikas, siis minu pärast vaheta neid pirne iga kuu kui tahad, kuid mina olen vaene üliõpilane :P, ning iga sent on tähtis.
Ja see, kui kasutada lisakaugtulesid ei tohiks samuti kellegi asi olla. Ega vastutuleva auto puhul kustutatakse need ju ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
creatores
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.07
Postitusi: 90

Asukoht: Kernu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I Kombi

postitati 29.10.07 21:02 Tsiteeri


Kas keegi on proovind vahetada H4 välja Xenon-Bi H4 asenduse vastu? mul tekkis selline mõte, kui kuulsin et Philips pakub sellist lahendust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Rookie
huviline



Registreerunud 04.09.06
Postitusi: 7

Kasutaja on eemal

Auto: O2 TDI

postitati 30.10.07 08:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Octavianus
E11 on neil peal. mis nad siis on?
...
ahjaa, ma soovin veel kord meelde tuletada, et ma olen rääkinud 1959. a tootma hakatud autost, mille korras reflektori ja uue klaasiga lähituled ei valgusta ühtegi kändu ega juurikat praktikas.

Sinu Minile kehtivad euronormide osas tõenäoliselt tugevad mööndused :)
Aga topelt lähitulesid kasutada sa vist siiski ei või.

Tsitaat:
Algselt postitas: creatores
Kas keegi on proovind vahetada H4 välja Xenon-Bi H4 asenduse vastu? mul tekkis selline mõte, kui kuulsin et Philips pakub sellist lahendust.


Jah, sa võid asendada oma H4-d bi-xenonidega, aga sel juhul pead arvestama järgnevaid nõudeid:
1) - lampe, mille valgushoog on üle 2000lm ( gaaslahenduslambid ja näiteks hõõglampid H1R1, H9 tüüpi), on lubatud kasutada kaugtulelaternates ja ainult ebasümmeetrilise valgusjaotusega lähitulelaternates. 2) - nende laternate valgusvihu kõrguse reguleerimine, sõltuvalt kere asendist, peab toimuma automaatselt. Laternatel peab olema hajutiklaasi puhasti . 3) - gaaslahenduslambiga laternatel peab kaugtulelt lähitulele ümberlüliv seade tagama, et seadme rikke korral oleks sisse lülitatud lähituli. Ümberlülitusmehhanism peab välistama tulede vahepealsesse asendisse lülitatuse võimaluse. 4) - igas lähitulelaternas võib olla ainult üks gaaslahendusvalgusallikas.

S.t. sa pead paigaldama ka tulepesurid ja automaatse kõrguse reguleerimise lahenduse (mitte selle salongist nupuga reguleeritava), mis maksab päris kena kopika.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 30.10.07 10:35 Tsiteeri


Oma endisel O1-l kasutasin laternates Osram Silverstari H4 ja korra lasin poleerkettaga ka esilaternate akrüülklaasi üle.
Oli pärast nagu uus ja valgustuse koha pealt küll mingeid etteheiteid polnud.

Muidugi praeguse masina Xenonidega ei anna võrrelda.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
duesenberg
huviline



Registreerunud 15.12.06
Postitusi: 27

Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,6 '07

postitati 30.10.07 11:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Octavianus
E11 on neil peal. mis nad siis on?


E11 näitab antud juhul riiki, kus konkreetne tuli tüübikinnituse saanud. (E11 peaks näitama UK-d)

Kui nüüd laternaklaasil selle E11 kohal on täht "R" on tegemist kaugtulega. (sellele justkui viitaks tule nimi Wipac spot light)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 65.8% - SQL: 34.2%]