Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Küsimus 2,5 TDI Superbi kohta (Vastuseid: 15 | Vaatamisi: 3725)
almar
huviline

Avatar


Registreerunud 24.07.07
Postitusi: 7

Kasutaja on eemal

Auto: octavia scout tdi

postitati 24.07.07 16:43 Tsiteeri
Küsimus 2,5 TDI Superbi kohta



Küsimus superbi kohta, kuidas 2,5 tdi v6 ennast ka õigustab. Niipalju kui ma uurinud olen räägivad kõik, et jubedad saastad rohkem teeninduses kui maanteel vuramas. Küsin, sellepärast et plaan hakata (diisel) superbi omanikuks kuid automaatkasti pakuvad ainult 2,5 sele:(.
Samas octavia peal täiesti olemas 2,0 tdi automaat.
Teab keegi rääkida, kas uuel mudelil hakatakse ehk 2,0 tdi automaati kasutama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 24.07.07 22:10 Tsiteeri


Hinnakirjas jahh ei ole.Kuid soomes on 2.0 ja automaat olemas. Lisaks vist ka 4x4 võimalus.. ja kuskil tsehhis ka päikesepaneeliga Superb olemas. Katus siis päikesepaneel ja soojal suvel hoiab auto selle abil sisemist tempi. Aga miks eestis ei müüda.. tõesti ei kujuta ette.
Endal 2.0 TDI selle pärast, et tunduvalt ökonoomsem kui 2.5'ne ja puudus automaatkasti olemasolu.

Aga mis vigu siis 2.5välja tuuakse, et ta pidevalt remondis olema peab ? Mootor?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 25.07.07 07:58 Tsiteeri


Palun palun näidake mulle ka 2.0 diislit automaatkastiga või 4x4 superbi, olgu siis hinnakirjas või tänaval. Tehas minu teada pole veel selliseid loomi välja lasknud.
Ja päikesepaneeliga Superbi saab ka Eestist tellida, kood PH1 (Elektriline katuseluuk "SOLAR"), 17 500 EEK


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 25.07.07 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KKristo
Hinnakirjas jahh ei ole.Kuid soomes on 2.0 ja automaat olemas.

Mina siin küll 2,0 automaati ei näe;)
http://www.skoda-auto.com/fin/model/superb/prices/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 25.07.07 13:42 Tsiteeri


olen olnud 2,5 v6 tdi Audi omanik päris mitu aastat ja minu teada on see täpselt sama mootor mida kasutab skoda. Selle põhjal võin jagada siinkohal mõningaid kogemusi. Kuna tegemist oli saksast toodud kasutatud autoga ja läbisõit kes teab kui palju ei oska ma kommenteerida kuidas oleks käitunud tuttuus mootor.Nii siis ei kosta ma selle mootori kohta midagi head. Õhu lugejaid vahetasin 3 tk, turbosi 2tk , rihmad rullikud iga 90000 järgi kaks korda mis maksis päris palju . Siis viskas rihma maha kuna oli mingi pingutus amordi pulk oli ära kulunud. Klapikambri kaane vahelt ajas õli pidevalt välja (v6 tüüpviga) ja üleüldsa pole mul sellest mootorist midagi positiivset. Aasta eelarve remondile ca 30k. läbisõit 50t.
NB! 2,5 mootorid ju võeti tootmisest maha jäävad nagu audilgi 2.0 ja 3,0 diisel mootorid.Müügil olevad veel vanad lao varud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 26.07.07 11:01 Tsiteeri


praega ei paista pisikseid diisleid automaadiga olevat jah, a vähemasti 2004 olivad 1.9 tiptronicud küll saadaval.
tea kas facelift siis kaotas tomati ää või mis värk on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
superb
huviline

Avatar


Registreerunud 31.03.06
Postitusi: 42

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb V6 2,5 TDI Elegance

postitati 26.07.07 12:23 Tsiteeri
kogemus



Räägin siis omadest kogemustest. 50t km seljataga 2,5 tdi-ga.

Teeninduses peab jah kogu aeg käima, aga seda vast iga autoga iga 15t km tagant. Ja seal pole muud vaja teha kui õli ja filtrid vahetada.
Mootri pealt pole isegi tolmu pidand pühkima kuna mingeid probleeme pole.

Soovitan mitte tuua saksast mingi xxx t km sõitnud auto, vaid otsida reaalse väiksema läbisõiduga auto millel teenindusraamat.

Ja üleüldse, superbiga probleemid praktiliselt puuduvad, kui mitte lugeda nende hulka diisli ja kummide kulumine. :D

Ja see et mingil audil mootor laguneb on rohkem selle mootori suure kilometraazi viga ning viletsa teeninduse viga.

See on samasugune jutt nagu see, et superbil on passati veermik. Miks siis passatil laguneb ja superbil mitte? 75t km-ga pole mitte väiksematki kolinat tulnud ja see maa sõidetud enamus tallinna tänavatel.

Tal on analoogne veermik kui passatil, aga sellel on parandatud ja tugevdatud nõrgad kohad. Sama on ka 2,5 tdi mootoriga.
Ja teadagi on skoda koostekvaliteet kõvasti parem kui VW-l. Ehk sellepärast ka mootorid paremini peavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 26.07.07 19:00 Tsiteeri


Teada ju on, et Škoda kasutab Audi ja Volksu peal katsetatud ja lihvitud komponente ja lahendusi. Sedasi siis ongi, et Audi ja Volksu omanikud jooksevad teeninduse vahet ning teevad VAG-ile statistikat, mille tagajärjel vead parandatakse, ning siis tuleb Škoda ja võtab ned parandused oma uutes autodes kasutusele.

Siit võib hakata kooruma ka põhjus, miks Škoda pole veel uue Superbiga lagedale tulnud. Eks ootavad, kuni Passati lahendused ennast tõestavad ning siis saavad Tšehhid kohe korraliku auto teha.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 26.07.07 23:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Palun palun näidake mulle ka 2.0 diislit automaatkastiga või 4x4 superbi, olgu siis hinnakirjas või tänaval. Tehas minu teada pole veel selliseid loomi välja lasknud.
Ja päikesepaneeliga Superbi saab ka Eestist tellida, kood PH1 (Elektriline katuseluuk "SOLAR"), 17 500 EEK


Paugust sulle linki pakkuda ei suuda.Aga kui olin 2.0 TDI endale soetanud, siis aeg-ajalt töökaaslane "huvitavaid" mudeleid näitas, et miks ma sellist ei võtnud. Ja seal oli tõesti 4x4


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 27.07.07 11:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: superb
...50t km seljataga...
...75t km-ga pole mitte...

heh, ei taha norida, a hakkas see pisuke vasturääkivus kohe silma.
:)
ja veel natsa noriks su posti kallal, nimelt olen peris kindel, et skoda ise ei koosta jutuks olevat 2,5 diislit. seega ei puutu ka koostekvaliteet mitte kuidagi mainitet mootorit.
:)
a mudu on sul tuline õigus. skodasid (tsehhi vabariigis) kokku panevad kodanikud on valged inimesed (see pole rassistlik sõnakasutus) ja tunnevad suurt uhkust oma töö üle. naaberriigis volkswageneid kruvivad aga kokku tööpäeva lõppu ootavad türklased (see põle ka rassism) ja sääl juhtub küll, et mõni mutter õige momendiga kinni ei läe mitte.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 27.07.07 12:11 Tsiteeri


Kilomeetrite kohalt ära nori, inimene võis ju osta kasutet superbi läbisõiduga 25k ;)


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tartz
huviline

Avatar


Registreerunud 13.04.07
Postitusi: 3

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb V6 2,5 TDI Elegance

postitati 27.07.07 12:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
Tsitaat:
Algselt postitas: superb
...50t km seljataga...
...75t km-ga pole mitte...

heh, ei taha norida, a hakkas see pisuke vasturääkivus kohe silma.
:)


No ma usun, et lugupeetud superb-i jutus pole vasturääkivusi. Lihtsalt tõonäoliselt soetati auto vähekasutatuna (näiteks 25000 km) .... nii ongi selline statistika, et ise on 50t km sõitnud, aga autol spidomeetril 75t.

Mis puudutab aga 2,5 TDI mootorit, siis eks siin ole nagu teistegi mootorite juures nii poolt kui vastuhääli. Kuuldavasti tõesti esines antud mootori algaastatel igasugu probleeme, paljud nendest olid tingitud mitte halvast mootorist, vaid hoopis sellest, et töökojad ei osanud nendega õigesti ringi käia. Usun, et aastate jooksul on üritatud tüüpvigadele lahendusi leida ning paljud esimeste tootmisaastate probleemid aastal 2007 ei ole päevakohased.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 27.07.07 12:17 Tsiteeri


jah seda küll, ta enda autoteemas on kirjas, et 28tkm ja ostis kelleltki diplomaadilt.
a no konkreetses postis hakkas silma ja sai veidi kohe põhjust natukse norida.
:) :) :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 27.07.07 12:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jk
Kilomeetrite kohalt ära nori, inimene võis ju osta kasutet superbi läbisõiduga 25k ;)

Ostiski muide :)

Tema autot tutvustav link siinsamas foorumis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 27.07.07 14:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KKristo
Ja seal oli tõesti 4x4

Huvitav kas siis VW on oma Skoda poliitikat muutnud, sest 5 aastat tagasi öeldi, et Superb-i ei tule Combi-t ega 4x4.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
superb
huviline

Avatar


Registreerunud 31.03.06
Postitusi: 42

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb V6 2,5 TDI Elegance

postitati 30.07.07 10:00 Tsiteeri


väuh.. kui kirjutasin 50tkm ja 75tkm siis arvasin et mõni võib liita ja lahutada ja ei saa numbreid kokku :D... selgituseks siis jah et autol oli ees ca 28tkm kui ostsin...aga enne seda polnd mittekuimidagi auto juures tehtud peale kahe filtrite ja õlivahetuse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.7% - SQL: 43.3%]