Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia I võimendi plussjuhtme paigaldus (Vastuseid: 43 | Vaatamisi: 5969)
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 02.06.07 16:01 Tsiteeri
Octavia I võimendi plussjuhtme paigaldus



Sai hiljuti Skoda omanikuks hakatud ja kuna Octavia originaalaudio suurt kuhugi ei kõlvanud siis uut süsteemi panema hakatud. Värske omanikuna selline küsimus, et kas on kellegil anda vihjet võimendi pluss juhtme vedamise kohta kapoti alt salongi, st kus kõige parem ava võib olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 04.06.07 14:03 Tsiteeri


Mina vedasin kunagi mööda seda musta plastikust originaalkaablikanalit otse akult tõmmates.Kaitsme sai ka sinna alla peidetud.Õhufiltri koos korpusega pidin ainult eemaldama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 04.06.07 18:43 Tsiteeri


Ise tehtud nüüd töö ja ühe variandina saab vedada veidi allapoole suunduva juhtmekimbu kõrvalt, seal hea lai kummi vahetükk mootoriruumil ja salongil. Saab juhtme kohe pedaalide juurest kätte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 06:02 Tsiteeri


Kas plaanid võimendit ainult supakale või ka esikõlaritele?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 05.06.07 06:47 Tsiteeri


Ei meeldi supakad eriti, 4 originaalkõlarit läksid maki taha ja võimendi toidab kahte ovaali 80 wrms plate küljes. Millegipärast meeldib mulle nende heli rohkem. Esiuksekõlarid eeldavad ukse korralikku tegemist et üldse sobiks võimendit vahele panna. Igal juhul olen rahul lahendusega ja tuli parem välja kui lootsin. Ise tehtud, hästi tehtud :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 15:06 Tsiteeri


Ma tihendasin natuke uksi ja panin esi kõlariteks DLS RS6-d ( http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&keel=ee&toode=720 ). Võimendit ei ole jõudnud veel vahele ühendada aga võim on juba ostetud nende jaoks. Kõlari vahetusega olen rahul, praegune heli meeldib mulle palju rohkem.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 05.06.07 15:26 Tsiteeri


Originaalid on jah täiesti kehvad ustes, mul octavia olnud nüüd nädal aega, eks näha kaua kannatan neid :)
Heli tasakaalu mõttes on praegu veidi kehv variant küll, taga pole just hea istuda kui ees tahetakse kuulata kõvemini. Ühesõnaga on arenguruumi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.06.07 17:17 Tsiteeri


küsiks seda, et kas te veate uued kõlarijuhtmed kaa või jätate originaalid?! küsin seepärast, et ise plaanis kah võimendi ikkagi kunagi vahele panna, aga helitehnika spetsid ütlesid, et kõik uued juhtmed vedada jne. aga paremaks peaks heli minema ka siis, kui on originaaljuhtmed?! :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Saunajumal
huviline



Registreerunud 02.06.07
Postitusi: 20

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia I 1,6

postitati 05.06.07 17:37 Tsiteeri


Üldiselt tuleks ikka uued juhtmed vedada, sõltub kui palju võimsamad kõlarid ka on. Eks kõlarijuhtme majandusest on lausa väike teadusharu loodud ja foorumites infot küllaga, streetrace.org ntx. Uutena siis mitte neid juhtmeid mis kõlaritega pakis kaasas on, need kõlbavad tavaliselt ainult proovimiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 18:41 Tsiteeri


Originaal kõlaritest on eriti mannetu kõrgete kõlar. Mina vedasin ustesse uued juhtmed 2x2.50mm. Taga kõllide ja võimude juhtmetehga tegelen puhkuse ajal. Taha tulevad sellised kõlarid http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&keel=ee&toode=862


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.06.07 19:18 Tsiteeri


üldiselt peaks vedama jah uued juhtmed. kõlarite poole pealt niipalju, et taga on sellised:

http://www.akustika.ee/pood/index.php?GID=1274&muuja=1&lang=est&currency=EEK

ja ees on sellised:

http://www.akustika.ee/pood/index.php?GID=1275&muuja=1&lang=est&currency=EEK

Et mõte selles, et kas nendest originaaljuhtmetest pole mõhkugi kasu või annab võimendi siiski mingi efekti? Makiks Clarion ja võimendist mõtlesin panna mingit Blaupunkti GTA seeriast.
Üldiselt need 13 cm kompod on kuidagi eriti mannetu heliga nagu üldse ei kannataks miskit, aga samas on Octavia I tagumiste kõlarite tehasepoolne paigutuskoht täielik bullshit. See on vähemalt minu arvamus :P
Aga üldiselt tõesti ei viitsiks hakata neid juhtmeid vedada, kuna alles sügisel sai müraisolatsioon ja asjad ustesse ära tehtud ja tõesti ei viitsi hakata jälle nusserdama :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 05.06.07 19:40 Tsiteeri


Võimendi annab ka originaal juhtmetega efekti aga parem siiski juhtmed ära vahetada.
Octavia Combi taga kõllkidega on veel suurem jama. sinna sobivad ainult 4x6" kõllid ja nende valik on väga väike. Tahtsin komonente aga pidin leppima koksiaalidega :mad:
Esi kõlarite võimenduseks tuleb mul Blaupunkt GTA 270.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 06.06.07 05:22 Tsiteeri


Timur! Kas need sinu välja pakutud Clarionid sobivad sinna taha mulku? Mul ka universaal ja muusikat ei taha tagant eriti üldse kuulata, täielik ahastus. Ma vaikselt mõtlen supika peale, pagassis ruumi piisavalt, et sinna üks väike kast ballastiks panna:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 06.06.07 06:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
Timur! Kas need sinu välja pakutud Clarionid sobivad sinna taha mulku? Mul ka universaal ja muusikat ei taha tagant eriti üldse kuulata, täielik ahastus. Ma vaikselt mõtlen supika peale, pagassis ruumi piisavalt, et sinna üks väike kast ballastiks panna:cool:

Octavia Combi-l on taga kõlarid mõõduga 4"x6". Clarion-i lehe väitel peaks need sobima, järgmine nädal plaanis need kõlarid masinasse panna, siis võin jagada oma kogemusi.
Supakas on ka minul plaanis :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 06.06.07 06:52 Tsiteeri


tänud
Muideks, sinna taha ligipääs on üks paras akrobaatika ja plastiku maha kiskumine. Sa mõtle veel see asi üle, kas sa tahad, et kõlaritest läheks juhe edasi ukse sees oleva tweeterini. (Kas jätad otsa lahti või teed ülemineku ja kakud uutel kõlaritel kõrgete juhtmed lahti)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 06.06.07 18:13 Tsiteeri


Mul on juba praegu taga uste sees tweetrite juhtmed lahti ühendatud. Nende asukoht on natuke kehva seal ukse sees, pinisevad otse kõrva. Uute taga kõlarite jaoks vean uued juhtmed ja need lähevad otse maki taha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 06.06.07 19:49 Tsiteeri


kusjuures pinisevad jah need tagumised tweeterid väga :P, aga õnneks heli rohkem ettepoole suunatud (taga vähem) ning see annab üldse natuke parema efekti, sest eest kostab bassi taha paremini, kui null olekus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 06.06.07 19:51 Tsiteeri


aga kuhu sa need clarioni kõlarid taha üldse plaanid panna, kas originaalkohale või taha plate külge?!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 06.06.07 21:06 Tsiteeri


Combil ei ole taga platet ;). Clarion-id lähevad taha originaalide asemele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 15.06.07 20:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timur
Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
Timur! Kas need sinu välja pakutud Clarionid sobivad sinna taha mulku? Mul ka universaal ja muusikat ei taha tagant eriti üldse kuulata, täielik ahastus. Ma vaikselt mõtlen supika peale, pagassis ruumi piisavalt, et sinna üks väike kast ballastiks panna:cool:

Octavia Combi-l on taga kõlarid mõõduga 4"x6". Clarion-i lehe väitel peaks need sobima, järgmine nädal plaanis need kõlarid masinasse panna, siis võin jagada oma kogemusi.

Järgi proovitud, need Clarion-id sobivad Combi-le taga kõlariteks. Muide originaal kõllid on ka päris asjalikud, oleks teadnud, oleksin lisanud taha ainult tweetrid. Mis üllatas oli see, et vasaku kõlari magnet oli kere pealt värvi maha kratsinud. Tehases ei osatud sinna piisavalt ruumi jätta?:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 16.06.07 14:17 Tsiteeri


Tsitaat:
oleksin lisanud taha ainult tweetrid.


mmm? Mul on tweeter veetud tagumise ukse sihenisse, seal ukselingiga ühe ümbrise sees. (tehasepaigaldus)
Loen siit ridade vahelt, et väga suurt edasiminekut helikvaliteedis ei toimunud? Ilmselt on raadio lahja. Aga nüüd Clarion kannatab vähemalt võimu välja, originaali oleks ilmselt ribadeks lasknud.
Hea, et sa viitsisid tegeleda, mul nüüd prioriteedid paigas, hakkan supika peale mõtlema:cool:. Hiljem siis võimendi ja tagakõlarid:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 16.06.07 20:23 Tsiteeri


Need originaal tweetrid on väga ebaõnnestunud kohas ja mul juba ammu lahti ühendatud.
Tundub, et need Clarion-id jäävad mu maki jaoks lahjaks, Vol. üle 30(max on 40) ja kõlarid hakkavad bassi kohtades raksuma.:mad: Millalgi proovin mis originaalid teevad, ma ei mäleta et nad oleks raksunud sedasi. Mõjuda võib muidugi ka see, et nüüd on maki taga ainult tagakõlarid ja juhtmed on ~3x jämedamad. Esiustes olevate DSL-idega ja neid toitava Blaupunkt-i võimuga olen väga rahul. Makk üksi ei jõudnud neid korralikult liiguta aga võimuga on teine asi kohe. :P
Igatahes on nüüd kõik kaablid veetud ja supaka lisamiseks ei ole vaja enam midagi lamutada.:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 18.06.07 08:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timur
Need originaal tweetrid on väga ebaõnnestunud kohas :cool:

Ei oska hetkel kaasa rääkida, kuna ma pole tagaistmel veel kulgenud. Naine muidugi on juba loobunud kritiseerimast, (on oma Jaarisega nii rahul), palub vahest ainult, et ma keeraksin sinna taha ka natuke midagi krõbisema.:D Tweeterid ilmselt siis niiväga närvidele ei käi. Aga ma olen omal treble täitsa maha ja bassi põhja keeranud, nii saab enamvähem kuulata, ei keevita kõrvu nii hirmsaste.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 18.06.07 10:35 Tsiteeri


Mind segasid need tweetrid just ees istudes. Juhi poolne tweeter jääb kõrvast ~30cm kaugusele ja sealt tulev sisin segas. Õnneks on neid kerge vaigistada tuleb lihtsalt pistik tweetri tagant lahti ühendada.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 03.07.07 16:05 Tsiteeri


peab kah vist selle võimendi nalja ikka ära proovima, et kas toimib originaal juhtmetega. Ei tea kas võimu puudumisest, aga juhipoolne kõlar plärtsub viimasel ajal nagu rohkem, kui kõrvalistujapoolne. Talvel oli selline asi, et juhipoolne kõlar hakkas mingi hetk vaikse volumega täiesti plõrisema, kuni lõpuks jäi vait. Võtsin siis küljest, et garantiisse viia, kuid järgmisel päeval otsustasin ikkagi huvi ärast veel rpoovida. Ja ennäe imet: peale soojas toas seismist töötas jälle. Aga ei tea kas see suurem plõrin nüüd sellest?! Aga no eks näis, kui saab võimuga ära proovida.

Kellelgi pakkuda pole 4 kanaliga võimu proovimisvõimalusega, et kuidas ja kas üldse funksib normaalselt? :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.3% - SQL: 30.7%]