Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Kriimustused (Vastuseid: 9 | Vaatamisi: 1185)
lauriojasoo
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.21
Postitusi: 49

Asukoht: Forssa
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.21 13:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Jõudis siis kätte see aeg, kus on saanud ka minu auto kannatada kriimustuste näol ilmselt kuskil parklas. Sügavad kriimud tagumisel tiival ja stangel. Küsiks, kas kellegil on olnud sarnast kogemust ja selle kadalipu läbimist kaskoga. Kuna kahjud avastasin alles kodus siis kindlat aega ja kohta, kus kahju võis tekkida ei oska öelda, samuti ei näe mõtet politsei poole pöörduda, kuna süüdlase leidmine tundub olema nõela otsimine heinakuhjast(olin pidevas liikumises autoga 8.00-16.00). Kas vastab tõele, et omavastutus jääb täielikult minu kanda või annab kindlustust mingil määral moosida? Tundub ülekohtune, kus keegi äestab minu auto ära, lahkub ning mina pean oma osa vastutama, et julgesin kuskil parklas parkida? :D
Mõistvat suhtumist ning sündmusterohket jaani!


Enamasti on omavastutus 200 eurtsi(oleneb kuidas leping sõlmitud). Kui kahju on väiksem, pead ise kinni maksma aga kui kahjud ulatuvad nt. 600, siis läheb sinult 200(kui on loomulikult kogunud) ja kindlustus paneb 400.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
lauriojasoo
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.21
Postitusi: 49

Asukoht: Forssa
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.21 19:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Jõudis siis kätte see aeg, kus on saanud ka minu auto kannatada kriimustuste näol ilmselt kuskil parklas. Sügavad kriimud tagumisel tiival ja stangel. Küsiks, kas kellegil on olnud sarnast kogemust ja selle kadalipu läbimist kaskoga. Kuna kahjud avastasin alles kodus siis kindlat aega ja kohta, kus kahju võis tekkida ei oska öelda, samuti ei näe mõtet politsei poole pöörduda, kuna süüdlase leidmine tundub olema nõela otsimine heinakuhjast(olin pidevas liikumises autoga 8.00-16.00). Kas vastab tõele, et omavastutus jääb täielikult minu kanda või annab kindlustust mingil määral moosida? Tundub ülekohtune, kus keegi äestab minu auto ära, lahkub ning mina pean oma osa vastutama, et julgesin kuskil parklas parkida? :D
Mõistvat suhtumist ning sündmusterohket jaani!


Enamasti on omavastutus 200 eurtsi(oleneb kuidas leping sõlmitud). Kui kahju on väiksem, pead ise kinni maksma aga kui kahjud ulatuvad nt. 600, siis läheb sinult 200(kui on loomulikult kogunud) ja kindlustus paneb 400.


Mul on omavastutus 300. Ma saan aru, et kui oled ostnud auto ja omanud seda ala kuu aega ja juhtub midagi esimesel kuul pole sa nö midagi kogunud ning kasko ei liiguta lillegi!?

Oled õigel teel, minul näiteks koguneb 20euri aastas, kui pole olnud ühtegi liikluskindlustus juhtumit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 18.06.21 19:52 Tsiteeri


Tsitaat:

Mul on omavastutus 300. Ma saan aru, et kui oled ostnud auto ja omanud seda ala kuu aega ja juhtub midagi esimesel kuul pole sa nö midagi kogunud ning kasko ei liiguta lillegi!?

WTF? Mitte et ma liialt informeritud oleks kõigil teemadel, a see lähenemine tundukse õkva jabur olema, et nt teisel kuul kaskolepingu sõlmimisest sa ei-kottigi autost parandada ei saa lasta, makstes sealjuurees ära omavastutuse osa.

Olen küll n arv kordi peamiselt esiklaasi vahetada last kasko korras, kuid kunagi pole tekkind tarvidust seda teha kohe kontrahti alguses.

Sinu seis - tulles teemaalgataja õnnetu juhtumi juurde - on suht sitt, kui peaksid krimustuste kõrvaldamiseks kaskojuhtumi käima tõmbama. Kindlustus tahab omaosa ikka kätte saada - vaevalt nende kahjustuste kõrvaldamise maksumus 15.65€ maksma läheks - ikka sadades.

Ei taha keegi sulle rahalises plaanis vastu tulema hakata, kui kahju tegelt ka väiksem, kui omavastutuse summa.


Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG 2017

https://images.spritmonitor.de/1244407.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 18.06.21 21:03 Tsiteeri


Pane end proovile, kui kõva vaidleja sa oled. Lepingus on tingimused kirjas, kui on ebaselgus siis võidab see kelle on parem advokaat :) Minu arust mõttetu teema aretus, ilma kaskota plekid ise kõik kinni, Kasko on vastavalt su enda valitud omavastutusega meelerahu kindlustus. Tänu oma 300 omavastutusele on sul ka soodsam kuumakse, ning nüüd kui vaja kaskot kasutada tuleb hala et miks ma pean 100% maksma ja kas saaks kuidagi teistmoodi....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 19.06.21 06:12 Tsiteeri


Suhtle oma Kasko partneriga saad vastused kõigile oma küsimustele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 19.06.21 07:21 Tsiteeri


Kasko on selleks olemas ,et remontida autot kas enda hooletusest tekkinud või madalalt lendavate tundmatute objektide tekitatud kahjude korvamiseks.
Vahet pole mitmendal mitmendal päeval peale lepingu sõlmimist sündmus toimub, omavastutuse summa on ikka sama mis kindlustuslepingu sõlmimisel kindlustusandjaga kokku lepitakse.
Inimesed tegelikult lepingu sõlmimisel tihti ei mõtle ,et midagi võib juhtuda ja valivad võimalikult väikese kuumakse ja suurema omavastutuse. See variant võib ja paljudel ka läheb õnneks aga mitte kõik ei ole õnneseened.
Kindlustus sulle kindlasti mingit alet ei tee, astu remondifirmasse sisse ja küsi sealt alet, pigem see variant võib õnnestuda kui nad oma kasumi arvelt on nõus sulle alet tegema ja su auto ära remontima.
Kui eelarves seda omavastutuse raha pole tuleb hakata detektiivi mängima ,nii lihtne see paraku ongi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 19.06.21 10:39 Tsiteeri


Endisel, keegi ei keela sul kaskoga kauplema hakata. Mina pole seda katsetanud. Proovi järgi ja anna ise õige vastus oma teemale, mis poleks nii piinlik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 19.06.21 12:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Selgitan veel kord, et minu mõte oli lihtsalt küsida, kas kindlustusega on mõtet üldse hakata läbirääkimist pidama omavastutuse suhtes, kuna olin kuulnud selle võimalikkusest, paraku tundub, et pooled read jäetakse siin lugemata. Kaskokindlustus on mul esmakordselt ning seega ma ise midagi ei valinud, leppisin tehtud pakkumisega(ei ajanud soodsat kuumakset taga). Samuti ei ole probleemiks leida see omavastutuse raha isegi kui see on 300.- Ma lihtsalt küsisin, ehk kellegil kogemust.
Tänan kõiki, kes võtsid vaevaks antud teemat kommenteerida, selgeks sai tõsiasi, et midagi küsida siit pole mõtet, suhtumine on ausaltöeldes piinlik.

Mina pole kuulnud, et sellised edukaks kujuneda võivad läbirääkimised üldse olemas on. Ma ei näe mingit põhjust kindlustusfirma jaoks, miks nad peaksid vastu tulema ja ise suuremat kulu nõus enda kanda võtma - nemad ju ise ei käi (tahaks loota) naeltega ümber auto kriime vedamas ja ei ole süüdi selles, kui kindlustusvõtja autoga midagi juhtub.

Oleks siis veel sedasi, et kahjustuste remont võtaks vaid 150€ - siis oleks kindlustuse poolt väga plass 300€ omavastutust nõuda. KUI kahjustuste kaotamine võiks nii odavaks osutuda, siis on mõistlik see oma raha eest ä teha lasta ja kaskot mitte tülitadagi.

Ilmselt aga läheks parandus üle 300 ja iga €, mis on kulu sellest piirist üle, on sulle "võit", mille kindlustus sinu eest maksab.

Minu kasko-kogemused on näidand, et ka omastarust lihtne remont maksab obese inda ja on alati sitaks suurem kui OV summa.

Sellest sinu "remondifondi" jutust ei saand ma ikkagi ööd ega mütsigi aru.


Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG 2017

https://images.spritmonitor.de/1244407.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JaanusS69
huviline



Registreerunud 10.06.20
Postitusi: 87

Kasutaja on eemal


postitati 23.06.21 19:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Jõudis siis kätte see aeg, kus on saanud ka minu auto kannatada kriimustuste näol ilmselt kuskil parklas. Sügavad kriimud tagumisel tiival ja stangel. Küsiks, kas kellegil on olnud sarnast kogemust ja selle kadalipu läbimist kaskoga. Kuna kahjud avastasin alles kodus siis kindlat aega ja kohta, kus kahju võis tekkida ei oska öelda, samuti ei näe mõtet politsei poole pöörduda, kuna süüdlase leidmine tundub olema nõela otsimine heinakuhjast(olin pidevas liikumises autoga 8.00-16.00). Kas vastab tõele, et omavastutus jääb täielikult minu kanda või annab kindlustust mingil määral moosida? Tundub ülekohtune, kus keegi äestab minu auto ära, lahkub ning mina pean oma osa vastutama, et julgesin kuskil parklas parkida? :D
Mõistvat suhtumist ning sündmusterohket jaani!


Enamasti on omavastutus 200 eurtsi(oleneb kuidas leping sõlmitud). Kui kahju on väiksem, pead ise kinni maksma aga kui kahjud ulatuvad nt. 600, siis läheb sinult 200(kui on loomulikult kogunud) ja kindlustus paneb 400.


Mul on omavastutus 300. Ma saan aru, et kui oled ostnud auto ja omanud seda ala kuu aega ja juhtub midagi esimesel kuul pole sa nö midagi kogunud ning kasko ei liiguta lillegi!?

Oled õigel teel, minul näiteks koguneb 20euri aastas, kui pole olnud ühtegi liikluskindlustus juhtumit.


Huvitav, mis krd kindlustusseltsi te valisite- kui kasko hakkas kehtima 1 juuni ja lepingujärgne sissemakse on tehtud, siis ei oma tähtsust, mis summa neile kogunenud on- leping kehtib , maksad omavastutuse ära , ainult pead minema kasko poolt pakutud remondifirmasse, juhul, kui ei ole veel tehase garantiid- sel juhul esindusse


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fatedog
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.09.18
Postitusi: 57

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia RS 2014

postitati 14.07.21 14:55 Tsiteeri


Huvitav arutelu :D

Isiklik kogemus kaskopakkujaga oli see, et mul kraabiti auto 3st kohast ümberringi ära ning mulle hakati ajama mingit kahe omavastutuse ja juhtumi mulli, e taheti saada 400€ kätte minult. Minu õnneks paar tundi enne vahejuhtumit tuli mu sõiduk vahatamisest kus olid tehtud sõidukist pildid ning millelt nähtus, et sõidukil puudusid eelnevalt mingid vigastused. Sellega lõin ma neil asja lukku, niiet aegaajalt tasub sõidukist igaksjuhuks pilte teha.

Parklate kriimude ja mõlkidega on meil üldjuhul niiet, need on pimedad asjad. Isegi kui kutsud politsei kohale aga tunnistajaid v piisavalt häid kaameraid parklas pole siis ongi ainult Kaskosse pöördumine, kahjuks. Tean inimesi kellel on meeletult vedanud ning sõiduk on juhtunud täpselt kuskile kaamera alla niiet süüdlane on tuvastatav aga see pigem erand.

Mingit kogumise asja kaskoga küll pole, niikui oled poliisi tasunud on poliis kehtiv(arvestan hetkest kehtivusega) ja katab kahjusid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.3% - SQL: 41.7%]