Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Kodiaqi Columbus kipub hanguma (Vastuseid: 7 | Vaatamisi: 1651)
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 02.05.21 21:00 Tsiteeri
Kodiaqi Columbus kipub hanguma



... iga krdi mõne käivitamiskorra järgselt!

2017. aasta auto mul, ca kuu jagu minu käes olnud ja suht esimestest päevadest alates olen saanud kokku puutuda Columbus nupuvaba ... misasi see siis ongi nüüd ... raadio? navi? no igatahes see suur ekraan keset armatuuri.

Panen auto käima, hakkab see ekraan vaikselt pilti ette võtma. Justkui lambid soojeneksid sees, nii kaua läheb. Tänaste standardite (minu sisemiste, tunnetuslike) järgi võiks ikka kärts-pauk asjad toimida, a vot, Columbus avastab iga kord Ameerikat, pikk tee kaugesse tundmatusse.

Nii siis juhtub, et olen jõudnud juba liikuma hakata ning kui käe ekraani suunas liigutan, et midagi seal muljuda, tõden, et kõik on kenasti ära hangunud - mitte üks nupp ei tööta peale power-i.

Roolilt juhtimise soovi korral raadjumi kanaleid vahetada ei saa, kõvemaks-vaiksemaks vaid saama.

Mitte miski muu ei aita kui hard reset - 10 sekki vist tuleb power nupul näppu peal hoida, et hakkaks restarti tegema.

Ja siis - on juhtunud - et ka pärast pildi ettesaamist VÕIB jätkuvalt see Columbus millegi peale kinni kiiluda. Aga enamasti siiski selle restardi järel on funktsionaalsus olemas kuni järgmise v ülejärgmise auto käivitamise korrani.

No täitsa nõme on kohe.

Kas om meite Kodiaqi-omanikke ka seukse Columbuse anomaaliaga kokku puutunud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 03.05.21 09:58 Tsiteeri


Kui 2017 aasta tehnikalt oodata tänapäevast kärts-pauku, siis pisut peab vist pettuma. Ilmselt paljudel pole näiteks nii vana mobiiltelefonigi taskus ja kui on, siis ilmselt pole ka teab mis välgukiirune enam.

Igahtahes tasub kõikide autode multimeedia seadmetega pisut kannatlik olla (ka näiteks 2020 aasta passati omaga teinekord).

Probleemi uurimisel võib-olla tasuks alustada sellest, et kas multimeediale on mingit tarkvara uuendust tehtud (või siis just see, et pole tehtud). Teinekord tarkvarauuendused võivad mõningaid probleeme lahendada.

Mul endal küll 2014 aasta octavia, kuid seal olen pannud tähele, et süsteem töötab märksa paremini kui ekraan on korralikult puhas. On olnud juhuseid, kus veits tolmuse ekraani peale vajutada pisut niiske sõrmega ja läheb samamoodi "lukku" ja midagi muud ei luba teha.

Ehk kokkuvõtvalt võib uurida, kas antud riistvarale on võimalik mõnda tarkvarauuendust peale panna. Ning ka ekraani põhjalikumalt ehk puhastada (kui pole just juba pedantselt puhas). Ja alati võib küsida ka lähimast esindusest, et äkki on neil ideid. Ca 4 aasta vanusel autol võib ka veel garantii kehtida (kui pole just jäetud lisa aasta(d) ostmata).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 26.07.21 18:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Kui 2017 aasta tehnikalt oodata tänapäevast kärts-pauku, siis pisut peab vist pettuma.


Pettuma peaks just tänapäevases tehnikas. Kasutan 2021a. Octaviat ja selles on Columbuse seade. See juhtmevaba Apple Carplay on vaid müügiartikkel. Ei saa märkimata jätta, et vahel see siiski ka toimib, aga suht 50-50. Pooled päevad sõidan ringi musta ekraaniga, kuna ei viitsi igapäev restartida seadet. Vahel teeb ka seade ise üle neti mingeid uusi uuendusi. See on küll tore, kuid peale uuendusi on jälle nagu uus auto ja pooli asju tuleb otsast peale seadistama hakata. Samuti nullitakse uuendustega kilomeetrid, kütusekulud jne. Skoda app on ka lahe asi. Sellega näed näiteks üle neti, et auto uksed on lukustamata ja nupp on ka et saaks lukku panna, aga see toiming on keelatud. Vägev poolik asi on ikka tootmisesse lastud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 26.07.21 19:46 Tsiteeri


Minu 2015 aasta octavia bolero koos android autoga on kah paras õnnetus.

Üle 5minuti ühendust ei hoia. Proovisin igasugu eri usb kaableid aga ei miskit. Lihtsalt disconnect suvalisel ajal ja ühendada ei lase.

Ühesõnaga mõttetu lisafunktsioon minuarust.....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
hese
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.13
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 1,4 4x4

postitati 27.07.21 15:23 Tsiteeri


2017 aasta autol on heal juhul 5 aastane garantii ning siis oleks teema lihtne - esindus.
Omal sama aasta Kodiaqil peal bolero ning ptüi ptüi, lähebki seni kohe laksust käima.
Samas eelmine auto oli 2013a octavia ja sellel sai hangumiste tõttu 2x seda multimeedia seadet garantii ajal vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hans
huviline



Registreerunud 25.01.22
Postitusi: 1

Kasutaja on eemal


postitati 25.01.22 15:59 Tsiteeri


Mul 2020 Kodiaq-i Canton hangub sama moodi. Täna just tulin kolmandat korda esindusest (Škoda Tallinn) selle murega ja nende sõnul nemad ei saa midagi teha, sest "tehas ütleb et see on normaalne".

Eks järgmise auto puhul tean lihtsalt Škoda-t enam mitte vaadata, sest tarkvara/riistvara on nadi ja rivaalidele jääb alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
STR
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.16
Postitusi: 49

Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 03.06.22 09:08 Tsiteeri


Vähemalt üteldi konkreetselt, et tehase arust normaalne. Ise olen käinud tarkvara uuendamas 5-6 korda kuniks lõpuks tunnistati, et tehas teadlik, aga lahendust pole.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 17.06.22 07:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: STR
Vähemalt üteldi konkreetselt, et tehase arust normaalne. Ise olen käinud tarkvara uuendamas 5-6 korda kuniks lõpuks tunnistati, et tehas teadlik, aga lahendust pole.

noh... mul hea meel teada vähemasti, et teistelgi analoogseid jebiitamisi selle raadiumiga ette tuleb ning et "tehase arust on see täitsa okei". irooniaga öeldes.

õnneks jebiitab see columbus suht harva sagedusega ning ma olen niipaljukest ära harjunud sellega, et EKG peal ilmselt mingit täiendavat võnget enam ei registreeriks, kui järjekordselt auto käivitamisel on ekraanilt näha, et mingisugusele nupule jäi värviline kast ümber põlema justkui oleks näpp sellel peal. see vaatepilt tähendab ainult üht - kui tahan aint raadiot kuulata, siis pohh - las olla nii, kui tahan miskit ekraanilt näppida, tuleb alustada 5-sekundilisest power-nupu-pressimisest. ja kõik laheneb ajutisel :cool:

mina selle väikese kiusu pärast kindlasti mingit muud marki valima ei hakkaks, selleks peaks midagi oluliselt rohkemat või oluliselt hullemat auto juures persen olema, mida "tehas peab normaalseks", ent mis tegelikult normaalselt autot kasutada ei laseks.


Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG 2017

https://images.spritmonitor.de/1244407.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.6% - SQL: 45.4%]