Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Škoda Superb Elegance Plus 1.5TSI - 2020 - meremees321 (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 2424)
meremees321
huviline

Avatar


Registreerunud 04.11.19
Postitusi: 7

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Elegance Plus 1.5TSI 2020 & Volkswagen Passat Alltrack 2.0TSI 2014

postitati 08.12.20 16:50 Tsiteeri
Škoda Superb Elegance Plus 1.5TSI - 2020 - meremees321



Tere!

Sai pikalt mõeldud, et kas teha oma uuest autost teema siia või mitte, aga lõpuks ikkagi tegin ära. Saan siin pidada siis nii-öelda autopäevikut ja ka vajaduse korral küsida nõu sõiduki teemal. :)

Selle aasta oktoobris alustasin endale uue auto otsinguga. Esmalt vaatasin ikkagi Volkswagen Passateid, sest endil peres üks Passat Alltrack olemas ja sellega ka väga rahul. Sai käidud ka uute Passatitega proovisõidul Mustamäe Mölleris ja Viljandi Vmotorsis ning siis otsustasin soetada sedaan kerega esinduse proovisõidu Passati Vmotorsist, mis oli mulle sobiva varustusega. Ise sedaane nii väga ei fänna, aga elukaaslane suutis veenda sedaani poole vaata. Seejärel sai müügimehega sai kõik kokkulepitud, et bronnib sõiduki mulle ära ja ootame siis liisingu vastuse ära, et saaks lepingu sõlmida. Kui lõpuks liisingust jah sõna kätte sain, siis sain müüjalt vastuse, et tema ülemus on sõiduki juba vahepeal ära müünud. Mis siis ikka, eks tuju tõmbas veidi alla küll, aga mõtlesin, et ju siis pidi see nii minema. Mõtlesin, et ju siis sedaan ikkagi ei ole minu jaoks :D. Seejärel seadsin sammud Škoda Laagri esindusse, kus sai koos meeldiva müügimehega minu soove arutatud uue auto osas. Avastasime, et üks sellise varustusega Škoda Superb Combi ka täitsa laos olemas ning tehti mulle väga hea hinnapakkumine, millele ei suutnud ei öelda. Alates sellest hetkest läks ainult nädal, kui juba Škoda Laagri esinduses anti mulle üle tuttuus auto (20.11.2020). Tegu siis minu enda esimese tutika sõidukiga.

Autost endast:
Mootor: 1.5TSI 110 kw, 7 käiguline DSG käigukast.
Varustus: Elegance Plus
Värv: Pruun metallik (Magnetic Brown) ja sisu beez alcantara.

Varustus:
* adaptiivne püsikiirushoidja
* matrix led koos automaatse kaugtulede lülitusega
* tagurduskaamera koos pesuriga
* digitaalne näidikupaneel
* navi Amundsen
* soojendusega rool
* elektriliselt seadistatav ja mälufunktsiooniga juhiiste
* juhtmevaba telefoni laadimine
* rulookardin tagumistel külgakendel
* KESSY
* 230V pistik taga, USB liides käetoe laekas, 2 USB-liidest keskkonsooli tagaküljel
* kolmetsooniline automaatne kliimaseade

Lisaks sai Le VW Freaksi abiga juurde lisatud lane assist. Muudetud sai ka roolisoojenduse automaatikat, et teatud salongi temperatuuril lülitab roolisoojendus automaatselt sisse. Täiendatud sai ka meeleoluvalgustite värvi valikut. Nüüd 10 värvi asemel võimalik valida 30 värvi vahel. Lisaks sai programmeeritud, et enam ei pea automaatseid kaugtulesid ise eraldi sisse lülitama, vaid nad on koguaeg sees. Proovitud sai ka RS-i stiilis näidukupaneeli aga see mulle endale väga ei meeldinud, mistõttu jätsime orginaal stiili. Lisaks näeb nüüd ka digitaalsest näidikutepaneelist, mitu liitrit kütust saab paaki juurde lisada (Eestis suhteliselt ebavajalik aga välismaal võib sellest isegi tolku olla, kui peab tankuris valima, mitu liitrit kütust soovid osta).

Muidu kohe kui auto käes oli, sai maale mindud ja auto korralikult puhtaks tehtud ning siis keraamika peale kantud ja keraamika peale omakorda vedelkristall (Gtechniq C2V3), mis siis peaks pikendama keraamika eluiga. Samuti katsin kõik klaasid Qyeoni klaasi keraamikaga.

Praeguseks ca 1200 km sõitnud ja olen autoga ikka väga rahul. Lisaks paigaldati Škoda Laagris (03.12.20) veel ka tagumisele stangele kroomitud laadimisläve kate, et kaitsta siis stanget kriimustuste eest.

Mõned pildid siis ka autost:
https://i.ibb.co/KN4cB1L/20201120-163523.jpg
private image host
https://i.ibb.co/fV3yrRN/20201120-163907.jpg
private image host
https://i.ibb.co/y8RysjV/20201120-163923.jpg
private image host
https://i.ibb.co/CMw6xPf/20201120-163537.jpg
private image host
https://i.ibb.co/p2DZfbG/20201122-121216.jpg
https://i.ibb.co/cbBGCkk/20201122-121239.jpg


-
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 10.12.20 20:14 Tsiteeri


Väga kena auto. Tuttaval on sama värvi sedaan (samuti facelift Elegance Plus DSG, kuid 2.0TSI), ka siin foorumis täitsa olemas. Ise lisaks vaid ühe asja Sinu valitule- soojendusega esiklaas. Enda autol on see olemas ja nüüd, kui öökülmad (ja ka eelmisel talvel) klaasi jäässe panevad, on see ääretult mugav lisa. Hele sisu on ilus ja uhke, kuid ei kujuta väga ette heledat Alcantarat ja väikeseid lapsi nt sokolaadi söömas. :D

Siiski, edu liikuriga.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
meremees321
huviline

Avatar


Registreerunud 04.11.19
Postitusi: 7

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Elegance Plus 1.5TSI 2020 & Volkswagen Passat Alltrack 2.0TSI 2014

postitati 11.12.20 16:36 Tsiteeri


Tänud @MarkkoN. Nõustun Sinuga, et esiklaasi soojendus on väga hea lisa ja see võiks olla. Kahjuks laoautodest ühelgi teisel sellisel Superbil, mis mulle varustuselt ning ka hinnalt oleks sobinud, ei olnud soojendusega esiklaasi. Mõtlesin, et esiklaasi soojenduse tõttu ma ei hakka ka tehasest uut tellima, sest siis ma poleks nii head hinda saanud autole.

Kuna hele sisu ja Alcantara on mu lemmik kombinatsioon, siis oli raske mitte seda valida. Ma ise olen autode osas "puhtuse friik", siis ma väga ei näe selles probleemi, et hoida sisu puhas :D. Selleks, et hele Alcantara ikka puhas ja plekivaba püsiks, ma kasutan toodet nagu Gtechniq I1 Smart Fabric. Julgen soovitada! Muidugi kui juba lapsed on, siis on veidi keerulisem, aga eks siis pean tihedamalt puhastama autot :D.


-
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 14.12.20 07:46 Tsiteeri


Kena auto. Palju muretuid kilomeetreid! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 14.12.20 20:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: meremees321
Tänud @MarkkoN. Nõustun Sinuga, et esiklaasi soojendus on väga hea lisa ja see võiks olla. Kahjuks laoautodest ühelgi teisel sellisel Superbil, mis mulle varustuselt ning ka hinnalt oleks sobinud, ei olnud soojendusega esiklaasi. Mõtlesin, et esiklaasi soojenduse tõttu ma ei hakka ka tehasest uut tellima, sest siis ma poleks nii head hinda saanud autole.

Kuna hele sisu ja Alcantara on mu lemmik kombinatsioon, siis oli raske mitte seda valida. Ma ise olen autode osas "puhtuse friik", siis ma väga ei näe selles probleemi, et hoida sisu puhas :D. Selleks, et hele Alcantara ikka puhas ja plekivaba püsiks, ma kasutan toodet nagu Gtechniq I1 Smart Fabric. Julgen soovitada! Muidugi kui juba lapsed on, siis on veidi keerulisem, aga eks siis pean tihedamalt puhastama autot :D.


Sellisel juhul, kui ooteaeg oleks olnud, oleks ka ise loobunud ilmselt esiklaasisoojendusest. Aga õnneks on see olemas.
Ma olen ise samuti puhtusefriik auto salongi osas, aga nähes sõprade-tuttavate pealt, kuidas lapsed hävitavad heledaid sisusid, siis ise seni ühtegi heleda sisuga autot ei osta, kui laps(ed, hetkel vaid üks) suured on. :D


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 16.12.20 08:46 Tsiteeri


Ilus värvi combo (Y)

Lisaks on facelift Superbi uued LED tuled märkimisväärselt paremad kui prefacelit bi-xenon.
Xenonid ausalt öeldes nüüd LED-ide võrreldes oleksid nagu höögniitidega tuled :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 16.12.20 14:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Ilus värvi combo (Y)

Lisaks on facelift Superbi uued LED tuled märkimisväärselt paremad kui prefacelit bi-xenon.
Xenonid ausalt öeldes nüüd LED-ide võrreldes oleksid nagu höögniitidega tuled :)


Täitsa nõus ja eks see ole ka loogiline. Mis minu jaoks tundub FL- Superbil veider, et enne facelifti näiteks Ambitionil olid ees LED- suunatuled, siis nüüd on Activel ja Ambitionil tavalised hõõglambiga suunatuled, mis uhkete LED- esitulede kõrval väga odavatena tunduvad. Elegancel muidugi seda muret ei ole. Aga LED- esituled on head küll- sõitsin just äsja Kodiaqiga pimedas ning võrreldes xenoniga on nad nagu öö ja päev.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
meremees321
huviline

Avatar


Registreerunud 04.11.19
Postitusi: 7

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Elegance Plus 1.5TSI 2020 & Volkswagen Passat Alltrack 2.0TSI 2014

postitati 16.12.20 15:37 Tsiteeri


Tänud kiidusõnade eest @M8DSwordfish ja @rraivo! :)

Ise olen ka leedvalgustitega nii rahul. Enda teisel autol, VW Passat Alltrackil, on ksenoonid, ometigi kasutusel Philips X-tremeVision ksenoonid, mis peaks olema ühed parimad ksenoonid turul, aga uue Superbi leedvalgustitega ei anna neid võrreldagi. Nii et ma nõustun täielikult @rraivo kommentaariga "Xenonid ausalt öeldes nüüd LED-ide võrreldes oleksid nagu höögniitidega tuled".:D

Kui nüüd võrrelda uue Superbi leedvalgusteid uue Passati B8.5-ga, siis mina nendel erilist vahet ei suutnud teha. Muidugi ma ei saanud uut Passatit kohe samal õhtul uue Superbiga võrrelda, mistõttu ma ka erilist vahet ei suutnud tuvastada. Uue Superbi leedvalgustid meeldivad mulle rohkem, sest Superbil lähevad eesmised tuled ka effektiga põlema. :D Passat b8.5-l lähevad ainult tagumised tuled effektiga põlema.


-
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
POZ
huviline



Registreerunud 14.08.19
Postitusi: 33

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Superb L&K

postitati 16.12.20 16:32 Tsiteeri


Eks minu auto peal õpitut ja katsetatut on hea teiste autode peal juba kindlamalt aktiveerida :D
Lane assisti aktiveerimise juhendi said nad minu käest :)
Kuidas Sul hetkel see roolisoojenduse automaatika töötab? SPS pani mu masinale selle peale ja mingi hetk võtsin maha kuna rool läks iga kord maru kuumaks. Välja lülitamiseks pidin roolisooja ise aktiveerima ja siis välja lülitama. Kuna see oli tüütu, siis võtsin ise selle maha ja nüüd lülitan iga kord ise sisse.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
meremees321
huviline

Avatar


Registreerunud 04.11.19
Postitusi: 7

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Elegance Plus 1.5TSI 2020 & Volkswagen Passat Alltrack 2.0TSI 2014

postitati 17.12.20 08:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: POZ
Eks minu auto peal õpitut ja katsetatut on hea teiste autode peal juba kindlamalt aktiveerida :D
Lane assisti aktiveerimise juhendi said nad minu käest :)
Kuidas Sul hetkel see roolisoojenduse automaatika töötab? SPS pani mu masinale selle peale ja mingi hetk võtsin maha kuna rool läks iga kord maru kuumaks. Välja lülitamiseks pidin roolisooja ise aktiveerima ja siis välja lülitama. Kuna see oli tüütu, siis võtsin ise selle maha ja nüüd lülitan iga kord ise sisse.

Kuna ma praeguste ilmadega olen alati autosse istudes koheselt istmesoojenduse sisse lülitanud, siis ma kahjuks ei oska veel kiita/kiruda roolisoojenduse automaatikat. :D


-
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JaanusS69
huviline



Registreerunud 10.06.20
Postitusi: 87

Kasutaja on eemal


postitati 17.12.20 21:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: POZ
Eks minu auto peal õpitut ja katsetatut on hea teiste autode peal juba kindlamalt aktiveerida :D
Lane assisti aktiveerimise juhendi said nad minu käest :)
Kuidas Sul hetkel see roolisoojenduse automaatika töötab? SPS pani mu masinale selle peale ja mingi hetk võtsin maha kuna rool läks iga kord maru kuumaks. Välja lülitamiseks pidin roolisooja ise aktiveerima ja siis välja lülitama. Kuna see oli tüütu, siis võtsin ise selle maha ja nüüd lülitan iga kord ise sisse.


Tehase versioonis on roolisoojendusel 3 astet, nagu istmesoojenduselgi. Kui see külge moditud mitte tehase versiooniga, siis jah pead varem välja lülitama. LeVWfreaks.eu teeb ka neid modimisi ja koos tehase garantii säilimisega VIN koodi põhiselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
POZ
huviline



Registreerunud 14.08.19
Postitusi: 33

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Superb L&K

postitati 23.12.20 12:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JaanusS69
Tsitaat:
Algselt postitas: POZ
Eks minu auto peal õpitut ja katsetatut on hea teiste autode peal juba kindlamalt aktiveerida :D
Lane assisti aktiveerimise juhendi said nad minu käest :)
Kuidas Sul hetkel see roolisoojenduse automaatika töötab? SPS pani mu masinale selle peale ja mingi hetk võtsin maha kuna rool läks iga kord maru kuumaks. Välja lülitamiseks pidin roolisooja ise aktiveerima ja siis välja lülitama. Kuna see oli tüütu, siis võtsin ise selle maha ja nüüd lülitan iga kord ise sisse.


Tehase versioonis on roolisoojendusel 3 astet, nagu istmesoojenduselgi. Kui see külge moditud mitte tehase versiooniga, siis jah pead varem välja lülitama. LeVWfreaks.eu teeb ka neid modimisi ja koos tehase garantii säilimisega VIN koodi põhiselt.



Olen kursis kuidas roolisoojendus töötab ning minu masinal on ta tehasest juba peal. Lihtsalt miski selle automaatse aktiveerimise puhul ei läinud neil esimesel korral õigesti ja hakkas üle kütma.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.2% - SQL: 30.8%]