Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 2512)
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 17.04.19 09:09 Tsiteeri
Skoda Octavia 1,4 TSI 2014



Tere

Kuna minu vana Octavia näitab väsimusemärke, siis on juba pea aasta aega olnud mul plaan see uuema vastu vahetada. Sai käidud mööda platse ja vaadatud siit ja sealtpoolt merd aga sellist, mis oleks sobiva hinnaga ja peale vaadates ka silm puhkab ei leidnud.
Nüüd aprillis juhuse tahtel õnnestus leida üks sobiv eksemplar. Pean tunnistama, et hind oli sedavõrd hea, et olin valmis silma kinni pigistama mõne väiksema kere defekti osas(üks esimene stange serv on rihitud ja mõned väiksed parkla mõlgid uste peal). All on plekkide peal lamellid ja kaasas valukate peal suverehvid.
Natuke siis autost endast:
Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Topaaz pruun Ambition Plus, automaat, Ls 42000

Varustus:
4X aknad
Bolero raadio
Tagumised andurid
Kere värvi peeglid ja käepidemed
Kliima
Püsikiiruse hidja
Nelja kodaraga nahk rool
udutuled ees
Tektstiil polster


Lisaks anti kaasa kaablijupp ja Cd plaat, millega pidi saama teatud määral varustust laiendada. Proovinud veel pole ja ega oskagi öelda mis sellega head teha saab.

Igaljuhul esialgsed plaanid on teha sisepesu, kuna istmed on pisut mustad, väike pesu ja siis vaha peale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 23.04.19 17:42 Tsiteeri


Täna sai siis käidud 42000 pealt hoolduses. Peaks mainima, et hooldus oli ebameeldivalt kallis. Õli ja filtrite vahetuse eest pisut üle 300 euri on kallis.:mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Nuustak
huviline



Registreerunud 14.12.18
Postitusi: 9

Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal


postitati 23.04.19 19:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Täna sai siis käidud 42000 pealt hoolduses. Peaks mainima, et hooldus oli ebameeldivalt kallis. Õli ja filtrite vahetuse eest pisut üle 300 euri on kallis.:mad:



Huvitav, et nii kallis, mul oli 2015 Octavia 1.2TSI ja sellega oli kõige kallim 60000 hooldus ja see ca 300. Mingid aku testid jne, mis seal kõik ära veel tehti. Ülejäänud hooldused olid kõik mõned eurod alla 200. Hooldamas käisin Laagri esinduses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 24.04.19 06:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Nuustak
Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Täna sai siis käidud 42000 pealt hoolduses. Peaks mainima, et hooldus oli ebameeldivalt kallis. Õli ja filtrite vahetuse eest pisut üle 300 euri on kallis.:mad:



Huvitav, et nii kallis, mul oli 2015 Octavia 1.2TSI ja sellega oli kõige kallim 60000 hooldus ja see ca 300. Mingid aku testid jne, mis seal kõik ära veel tehti. Ülejäänud hooldused olid kõik mõned eurod alla 200. Hooldamas käisin Laagri esinduses.


Ma käisin ka Laagris. Nu vaatame ja ootame järgmise hoolduseni. Hetkel on isegi mu ameeriklase hooldused Silberis odavamad:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 24.04.19 08:09 Tsiteeri


Soovitan küsida pakkumisi nii A100-st kui ka Laagrist.
Korra käisin ise ka A100-st sest hoolde hind oli ca 50€ seal soodsam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 24.04.19 08:29 Tsiteeri


Kas nimekiri tehtud töödest ka olemas?
Mul küll 1.8 mootoriga O3 aga sellise "tavalised" hooldused jäänud ikka sinna 200 kanti, vb pisut alla isegi.
Korra on vahetatud pidurivedeliku, siis oli pisut kallim ning nüüd läheb täna 90k hooldusesse ja ka see on pisut kallim, sest küünlad vahetakse selle käigus ära.
Vahe võib sees olla ka selles kas vahetakse ainult õli koos filtri ja salongi filtriga või koos mootori õhufiltriga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 03.05.19 11:22 Tsiteeri


Nii vahepeal olen natuke maha kärutanud. Kui see harjumatu start/stop välja jätta liigub päris nobedalt ja kütusekulu pole linnad üle 6,3 saanud, mis on võrreldes mu vana skodaga pea liiter vähem.
Midagi peab ikka häirima ka:
1. Pole CH/LH funktsiooni. Vanal Octavial oli see põhivarustuses ja sellega kuidagi harjunud.
2. Esimese ukse sees on tuled asendatud helkuritega. Algul mõtlesin, et kuskilt aktiveerimata, sest see tundub nii tavaline asi aga lähemalt vaadates sain aru, et jälle kokkuhoid.
3. Tagumise klaasi servas on keegi meistrimees liimiga liiale läinud ja klaasi servast pea kogu pikkuses on hall liimimass näha. Seda ma kusjuures ei pannud varem isegi tähele.
4. Jalgade valgustus võiks ka olla, et pimedas autos jalgu ära ei lööks :D

Huvitav on see, et vanemal autol oli põhivarustuses rohkem nö mugavustvarustust, kui uuel kuigi ambition plus pole ju kõige madalam varustus. Ju siis on aeg sealmaal, et autod tulevad blankudena ja iga asja eest mida juurde soovid, muudkui maksad.

Tagaklaasist pilt ka:
https://photos.app.goo.gl/2vSGSWbmLmmx8FSeA


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 06.05.19 09:00 Tsiteeri


CH/LH OEM lahendus vajab ilmselt juba hämaraandurit (valgel ajal ei tööta), kuid ilmselt mingi variandiga annaks tõenäoliselt "jõuga" tööle panna. Kahjuks pole uurinud selle kohta aga kuskil maailmas vast ikka keegi teinud.

Jalavalguse paigaldus võiks ka just mitte kõige hullem asi olla.
Siin sellest päris pikalt juttu:
https://www.briskoda.net/forums/topic/306451-retro-fit-footwell-lights-octy-iii/

Asendasin endal halogeenid led'de vastu aga jäid liiga heledalt põlema ka kõige "tumedamas" astmes, seega panin halogeenid hetkel tagasi. Kaabel ka kolleegi käes laenul, seega ei ole proovinud, mis tulemuse saaks pisut arvutiga mõningaid väärtusi muutes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 06.05.19 13:10 Tsiteeri


Jah aga sellised asjad võiks olla baasvarustuses, mitte ei pea neid kaabliga aktiveerima.
Eks kõike saab teha, kui on aega ja ressurssi aga ma olen nagu ikka kärsitu eestlane, tahan kiiret ja odavat lahendust.
CH/LH vajab tõesti andurit ja põhimõtteliselt on olemas tuledelüliti, millel on andur sees.
Kui aega saan, tellin ebayst ja proovin kas mõikab.


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
CH/LH OEM lahendus vajab ilmselt juba hämaraandurit (valgel ajal ei tööta), kuid ilmselt mingi variandiga annaks tõenäoliselt "jõuga" tööle panna. Kahjuks pole uurinud selle kohta aga kuskil maailmas vast ikka keegi teinud.

Jalavalguse paigaldus võiks ka just mitte kõige hullem asi olla.
Siin sellest päris pikalt juttu:
https://www.briskoda.net/forums/topic/306451-retro-fit-footwell-lights-octy-iii/

Asendasin endal halogeenid led'de vastu aga jäid liiga heledalt põlema ka kõige "tumedamas" astmes, seega panin halogeenid hetkel tagasi. Kaabel ka kolleegi käes laenul, seega ei ole proovinud, mis tulemuse saaks pisut arvutiga mõningaid väärtusi muutes.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 06.05.19 13:24 Tsiteeri


Pisut kahtlane, et O2 blank mudelitel see päris standardvarustuses oli (pole kunagi hinnakirja näinud, seega ei tea kas oli tellitav või oli kõigil olemas). Mõni O2 omanik võiks öelda kas on kellelgi see puudu :)
Aga hea, et octaviale üldse selliseid asju tellida saab. Golfile (mis peaks vist sama platvorm olema) ei saa päris mitut asja üldse tellidagi, näiteks jalavalus, el. tagaluuk või välimised tumenevad peeglid.

Huvi pärast googeldasin kiirelt ja siin pisut juttu CH/LH tuledest:
https://www.briskoda.net/forums/topic/421895-enable-coming-home-leaving-home-lights-functionality/

Tundub, et CH võiks saada isegi manuaalses sättes aktiveerida, kuid LV vajab jah pisut asju juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 07.05.19 09:50 Tsiteeri


Väidetavalt saab mõlemat ja Youtubes on video olemas aga mul ei ole õnnestunud sellega tööle saada.

Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Pisut kahtlane, et O2 blank mudelitel see päris standardvarustuses oli (pole kunagi hinnakirja näinud, seega ei tea kas oli tellitav või oli kõigil olemas). Mõni O2 omanik võiks öelda kas on kellelgi see puudu :)
Aga hea, et octaviale üldse selliseid asju tellida saab. Golfile (mis peaks vist sama platvorm olema) ei saa päris mitut asja üldse tellidagi, näiteks jalavalus, el. tagaluuk või välimised tumenevad peeglid.

Huvi pärast googeldasin kiirelt ja siin pisut juttu CH/LH tuledest:
https://www.briskoda.net/forums/topic/421895-enable-coming-home-leaving-home-lights-functionality/

Tundub, et CH võiks saada isegi manuaalses sättes aktiveerida, kuid LV vajab jah pisut asju juurde.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 07.05.19 11:30 Tsiteeri


Hmm huvitav.. Millise video järgi proovisid?
Ja kas isegi seda "manuaal" reziimis ei hakanud tööle? Ehk et enne autost väljumist paned korraks täistulesid ja kui ukse avad, siis lähevad CH tuled põlema.

Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Väidetavalt saab mõlemat ja Youtubes on video olemas aga mul ei ole õnnestunud sellega tööle saada.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 08.05.19 10:52 Tsiteeri


Proovisin selle järgi:
https://www.youtube.com/watch?v=mRnZZ8_X1B8

Võimalik et ma olen igasugu katsetamistega, midagi paigast ära keeranud. Eks ma pean esialgse olukorra taastama ja siis uuesti proovima. Hetkel ei ole saanud ka seda manuaalset asja tööle.


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Hmm huvitav.. Millise video järgi proovisid?
Ja kas isegi seda "manuaal" reziimis ei hakanud tööle? Ehk et enne autost väljumist paned korraks täistulesid ja kui ukse avad, siis lähevad CH tuled põlema.

Tsitaat:
Algselt postitas: ladavaz
Väidetavalt saab mõlemat ja Youtubes on video olemas aga mul ei ole õnnestunud sellega tööle saada.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 57.3% - SQL: 42.7%]