Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI ACT DSG 2018 - MarkkoN (Vastuseid: 102 | Vaatamisi: 17099)
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 04.02.19 15:37 Tsiteeri
Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI ACT DSG 2018 - MarkkoN



Tere taas, Skoda-pere!

Peale pikemat Honda-omamist olen nüüd tagasi Skoda peal.
Miks Skoda, mitte uuesti Honda? Aga seepärast, et Hondal ei ole midagi, mis pakub sellist hinna-kvaliteedi suhet, nagu Superb.

Aga siis autost ka. Tegemist on 2018a Skoda Superb Elegance Plus isendiga, mil kapotiall 1.4TSI 110kw ACT mootor, ühendatud 7k DSG käigukastiga.
Auto oli eelnevalt Möller Auto Viru proovisõiduauto, läbisõit on tänaseks 10500km. Värvuseks Lava Blue, mis on minu üks lemmikuid üldse Skoda värvivalikust.
Auto on päris rohke lisavarustusega- lisaks tavalisele Elegancele on lisatud Virtual Pedal, Kessy, Bi-Xenon esilaternad, kurvifunktsiooniga, AFS II, täiendav LED pakett tagatuledel, 4x istmesoojendus, esiklaasi soojendus, roolisoojendus, adaptiivne püsikas, mõlemad esiistmed liiguvad elektriliselt (juhi oma mäludega), MaxiDot, parkimisandurid ees-taga, Alcantara sisu, väsimusmonitor jpm. Ühesõnaga - pole olnudki enne nii lisaderohket autot ja avastamist on küllaga.
All on tal Good Year Ultragrip Ice 2 lamellid, kaasa tulid tutikad suvekad. Ratasteks 17" Stratos valuveljed. Esmaemotsioonid on igatahes väga laes. Aga nagu öeldakse- pilt on parem, kui tuhat sõna, seega:

https://www.upload.ee/image/9521659/nina.jpg
https://www.upload.ee/image/9521663/perse.jpg
https://www.upload.ee/image/9521660/esiiste.jpg
https://www.upload.ee/image/9521664/sisu.jpg
https://www.upload.ee/image/9521665/taga.jpg
https://www.upload.ee/image/9521668/tagaosa.jpg
https://www.upload.ee/image/9521661/pagass.jpg


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 04.02.19 16:19 Tsiteeri


Õnnitlused uue auto puhul!
Nii pole ilus öelda aga ma olen kade kohe.... :P
Edu ja palju muretuid kilomeetreid!


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 04.02.19 17:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Õnnitlused uue auto puhul!
Nii pole ilus öelda aga ma olen kade kohe.... :P
Edu ja palju muretuid kilomeetreid!


Aitäh-aitäh. Panin nüüd õues suitsul käies (jah, stt harjumus, aga mis sa teed) tähele, et esituled on LED-riba kohalt udused seestpoolt. Ilmselt normaalne, arvestades, et auto seisis ligi nädala soojas ruumis esinduses ning nüüd jaheda ilmaga väljas.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 05.02.19 07:16 Tsiteeri


Väike niiskus tuledes käib paraku asja juurde.
Kui on täisledid, siis on energiakadu veel väikesem ning seega udu eemaldumise protsess veelgi keerulisem.

Aga auto on aus! Superbi hinna-kvaliteedisuhe on 5+ Ütleks et isegi väga hea, arvestades kui palju autot sa selle eest saad. Ligi 5m ülimahuka, mugava ning mõistlike eksplutatsioonikuludega auto. Lisaks on ta ka silmale ilus vaadata :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 05.02.19 09:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Väike niiskus tuledes käib paraku asja juurde.
Kui on täisledid, siis on energiakadu veel väikesem ning seega udu eemaldumise protsess veelgi keerulisem.

Aga auto on aus! Superbi hinna-kvaliteedisuhe on 5+ Ütleks et isegi väga hea, arvestades kui palju autot sa selle eest saad. Ligi 5m ülimahuka, mugava ning mõistlike eksplutatsioonikuludega auto. Lisaks on ta ka silmale ilus vaadata :)



Jah, uurisin sõbralt ka, kellelt ostsin, ütles, et tänaste ilmadega on see paratamatu. Autol on ees Bi-Xenon tuled, koos LED päeva- ja suunatuledega. Küllap ajapikku kaob see niiskus sealt ka. :)
Aitäh heade sõnade eest!


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 05.02.19 11:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Väike niiskus tuledes käib paraku asja juurde.
Kui on täisledid, siis on energiakadu veel väikesem ning seega udu eemaldumise protsess veelgi keerulisem.

Aga auto on aus! Superbi hinna-kvaliteedisuhe on 5+ Ütleks et isegi väga hea, arvestades kui palju autot sa selle eest saad. Ligi 5m ülimahuka, mugava ning mõistlike eksplutatsioonikuludega auto. Lisaks on ta ka silmale ilus vaadata :)



Jah, uurisin sõbralt ka, kellelt ostsin, ütles, et tänaste ilmadega on see paratamatu. Autol on ees Bi-Xenon tuled, koos LED päeva- ja suunatuledega. Küllap ajapikku kaob see niiskus sealt ka. :)
Aitäh heade sõnade eest!

Minul on niiskete ilmadega kogu aeg platsis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
meelisa
klubiliige



Registreerunud 05.11.18
Postitusi: 21

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Karoq 1.5TSI Elegance 2WD DSG, enamus lisad võetud

postitati 06.02.19 15:16 Tsiteeri


Huvitav pole märganud, et täislediga oleks seest udused olnud tuled kordagi.

Muidu uuem superb on tõesti parim kvaliteedi ja hinna suhe kui ostad kasutatult. Oleks isegi kaalunud superbi aga kui kõrgema rooli taga sain linnamaasturit proovida, siis enam sedaani ei kipu.

Õnnitlused siiski.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 06.02.19 18:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: meelisa
Huvitav pole märganud, et täislediga oleks seest udused olnud tuled kordagi.

Muidu uuem superb on tõesti parim kvaliteedi ja hinna suhe kui ostad kasutatult. Oleks isegi kaalunud superbi aga kui kõrgema rooli taga sain linnamaasturit proovida, siis enam sedaani ei kipu.

Õnnitlused siiski.


Aitäh!

Täna sõitsin, lögane-niiske ilm ja ei läinud ka uduseks, ei tea, vb oligi sellest, et seisis enne pikalt esinduses pesulas vms ja temp.erinevustega lõi uduseks. Hinna-kvaliteedi suhtelt ma olen küll hetkel ülirahul. Samuti üllatab mind ka kütusekulu. Autol on ACT mootor, mis siis ühtlasel sõidul 2 silindrit välja lülitab. Päris naljakas on maanteel näha numbreid, mis jäävad alla 5 liitri, kohati isegi alla 4. Hetkel on viimasest nullimisest möödas 2000km (autol näit ees) ja selle aja keskmine on tal 6.2, mis pole üldse paha. Lühike intervall, mille ise nullisin ostes, näitab keskmist 6.9, aga arvestades, et ma olen sõitnud valdavalt linnas ja kohati pähe ka andnud (uue auto asi, ikka proovid), siis ei nurise. Diisel-CR-V näitas talvel 6.4, kuid oli manuaalkastiga ja esiveoline. Niiet selles võrdluses ei kurda Superbi kulu üle üldse hetkel. Sugulase Passat sama mootoriga pidi Tartus aastaringselt 7 näitama.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 08.02.19 13:32 Tsiteeri


Sai nüüd siis paak täis pandud, tehtud üks Jõhvi-Tallinn-Jõhvi ots ja auto näitab järgmisi numbreid:

1) Pikajaline, mida ma puutunud pole, on hetkel 2359km, keskmine kiirus 52km/h ja keskmine kulu 6.7L/100km (sellega peab silmas pidama, et enamus sellest on veel ajast, kui autoga tehti demosõite);
2) Alates tänahommikusest käivitamisest (ehk siis maanteesõit Tallinnast Jõhvi), on hetkel 173km, keskmine kiirus 84km/h ja keskmine kulu 5.4L/100km;
3) Alates tankimisest, on hetkel 360km, keskmine kiirus 68km/h ja keskmine kulu 5.9L/100km;

Et võrdlus eelmise autoga- CR-V oli diisel-esivedu-manuaal 88kw mootoriga ning kulunumbrid olid samad. Ehk siis ei saa nutta üldse Skoda numbrite üle.
Muige toob näole, kui auto sõidab 2-silindri režiimis, siis on kulunumbrid MaxiDotil 3-4 liitri vahel. Seda ta muidugi liiga tihti ei kasuta, aga ühtlasel sõidul kohati ikka näitab.
Muhe asi on ka autoga kaasa tulnud Skoda Connect rakendus, mis auto kohta igasugu andmeid näitab.
Väga positiivselt üllatas helisüsteem (tavaline Bolero raadio, ei ole Canton), aga heli on palju parem, kui Honda Premium Sound oli. Samuti kiidan ka istmeid- Alcantaraga, elektriliselt reguleeritavad istmed on ülimugavad. Samamoodi saan kiita Bi-xenon tulesd ja AFS II süsteemi, ülimugav ja hea valgustusega (CR-V oli samuti automaatsete kaugtuledega, aga lähituli xenon, kauge halogeen ja Skoda tuled on paremad).
Müratase autos on samuti minu kõrva jaoks ülihea, muidugi Jaapani autost tulnutele see tavaliselt nii ongi. Vaid tugeva külgtuule korral vilistab ukseservadest-peeglitest ja kuskilt tagant pea kohalt (ilmselt tagaluugi tihendi juurest vms), aga seda saab reguleerida volüüminupuga. :P
Nüüd lögaste teedega ei reageeri igakord Virtual Pedal, aga arvestades anduri asukohta ja seda sopakihti, mis teedelt autole koguneb, pole ka ime.
Ehk siis- üldse ei nurise ega kahetse selle auto valimist.

Läbisõitu olen lisanud juba ca 500km, ehk ees on pea 11000km.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 20.02.19 08:00 Tsiteeri


Autoga ülirahul siiani, aga tekkinud üks küsimus. Nimelt autol on peal automaatne käsipidur, mis rakendub kohe, kui auto seisma jätad ja mootori välja suretad. Kas seda funktsiooni kuidagi maha ka saab võtta või ongi neil nii, et peab käsipidur alati peale minema, kui süüte välja võtad? Talvel tiba ebamugav- teinekord tuled lögase sooja ilmaga sõidust, aga öösel läheb külmaks, on pidurid jääs ja aamen. On olnud kunagi paar juhust sedasi Citroeniga, et läks käsipidur õhtul peale, hommikul olid tagapidurid jääs.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 20.02.19 09:02 Tsiteeri


Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 20.02.19 09:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Asi pole vajaduses. See käsipidur rakendub isegi siis, kui seda vaja pole. Näiteks: tulen sõidust, panen autol käigukangi P-asendisse. Lülitan süüte välja ja automaatselt rakendub käsipidur.
Kuivemal-soojemal ajal kasutan ikka käsipidurit, aga talvel väga eriti ei tahaks. Uurisin vahepeal ka sõbralt esinduses ja ütles, et kuna see süsteem töötab läbi Autohold funktsiooni, siis saab seda välja lülitada küll. Aga samal ajal lülitub välja ka Autohold. Niiet nokk kinni-saba lahti olukord. Ilmselt toimetan edasi nii, nagu seni- süüde välja, läheb käsipidur peale. Siis uuesti süüde sisse ja nupust käsipidur maha ning süüde välja. Siis ta uuesti ei rakendu. Tüütu on, aga noh, elu ei peagi liiga mugav ilmselt olema.
Muus osas mul pole sellele autole seni mitte üht etteheidet. Olen temaga nüüd sõitnud maha täpselt 1000km ja selle aja keskmine kütusekulu on 6,1L/100km kohta kompuutri järgi. Läbisõidust ca 650km on olnud maanteesõit, ülejäänu ca 350km puhas linn: töö-kodu-pood-kodu. Foori alt kipun ka esimeste seas ära minema ikka. Superluks, olen väga üllatunud nii suure auto vähese janu üle.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 20.02.19 11:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Asi pole vajaduses. See käsipidur rakendub isegi siis, kui seda vaja pole. Näiteks: tulen sõidust, panen autol käigukangi P-asendisse. Lülitan süüte välja ja automaatselt rakendub käsipidur.
Kuivemal-soojemal ajal kasutan ikka käsipidurit, aga talvel väga eriti ei tahaks. Uurisin vahepeal ka sõbralt esinduses ja ütles, et kuna see süsteem töötab läbi Autohold funktsiooni, siis saab seda välja lülitada küll. Aga samal ajal lülitub välja ka Autohold. Niiet nokk kinni-saba lahti olukord. Ilmselt toimetan edasi nii, nagu seni- süüde välja, läheb käsipidur peale. Siis uuesti süüde sisse ja nupust käsipidur maha ning süüde välja. Siis ta uuesti ei rakendu. Tüütu on, aga noh, elu ei peagi liiga mugav ilmselt olema.
Muus osas mul pole sellele autole seni mitte üht etteheidet. Olen temaga nüüd sõitnud maha täpselt 1000km ja selle aja keskmine kütusekulu on 6,1L/100km kohta kompuutri järgi. Läbisõidust ca 650km on olnud maanteesõit, ülejäänu ca 350km puhas linn: töö-kodu-pood-kodu. Foori alt kipun ka esimeste seas ära minema ikka. Superluks, olen väga üllatunud nii suure auto vähese janu üle.

Jajah, ma mõtlesin seda, et vaevalt, et see antud kombinatsioonis kohustuslik peab autol olema, võib ka ilma seista, seega saab ka maha võtta kuskilt menüüst. Nüüd aga loen, et sa kasutad auto hold funktsiooni, kas seda ei saa nupust maha võtta enne seismajäämist?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 20.02.19 11:16 Tsiteeri


Autohold on jah võtmesõna.
Samas võid ju talvel siis ilma autoholdita sõita, ei ole väga raske jalga piduri peal hoida :) (kuigi suhteliselt mõnus funktsioon kui ära harjuda).
Ma ise muidugi tuimalt lasknud käsipiduril talvel peale minna, kui pidevalt kasutada, ei tohiks olla ohtu, et nüüd räigelt kinni jäätub (eriti nii värskel masinal). Ega seda vett ju räigelt sinna peale ei pritsita ja piisava jõuga pidurdades lähevad asjad piisavalt soojaks, et enamvähem asjad ära "kuivaks". KUI just kuskil parklas käsipiduriga lume sees ei hulla ja korralik lumekiht peale jääb.
Keegi targem, kes toda ehitust teab, võiks muidugi öelda, kui tugev see mootor seal on, mis klotsid lahti tõmbab. Tavalisel (trossi süsteemiga) on ilmselt mingi vedru süsteem, mis võib-olla ühel hetkel ei oma nii suurt tõmbejõudu ja ei suuda pidurit vabastada, samas elektrooniline võiks olla pisut võimekam:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 20.02.19 11:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Autohold on jah võtmesõna.
Samas võid ju talvel siis ilma autoholdita sõita, ei ole väga raske jalga piduri peal hoida :) (kuigi suhteliselt mõnus funktsioon kui ära harjuda).
Ma ise muidugi tuimalt lasknud käsipiduril talvel peale minna, kui pidevalt kasutada, ei tohiks olla ohtu, et nüüd räigelt kinni jäätub (eriti nii värskel masinal). Ega seda vett ju räigelt sinna peale ei pritsita ja piisava jõuga pidurdades lähevad asjad piisavalt soojaks, et enamvähem asjad ära "kuivaks". KUI just kuskil parklas käsipiduriga lume sees ei hulla ja korralik lumekiht peale jääb.
Keegi targem, kes toda ehitust teab, võiks muidugi öelda, kui tugev see mootor seal on, mis klotsid lahti tõmbab. Tavalisel (trossi süsteemiga) on ilmselt mingi vedru süsteem, mis võib-olla ühel hetkel ei oma nii suurt tõmbejõudu ja ei suuda pidurit vabastada, samas elektrooniline võiks olla pisut võimekam:)


Eks see ole see asi, et mugava asjaga oled ära harjunud, siis väga nagu ei taha seda välja lülitada. Tegelikult on see müstiline, kui vähe on vaja, et nad kinni jäätuks. Oli kunagi juhus ühe Audiga, millega sai sõidetud lörtsisel teel ja jäetud ööseks maja ette, käsipidur peal. Öösel tuli -15 kanti külma ja hommikul sõitma hakates kohe ei saanudki nagu aru, et miski valesti on (tee oli jääs, auto pmst lasi liugu). Asfaldile jõudes tundus nagu, et kuidagi jõuetu. Kilomeeter hiljem seisma jäädes tuli tagant piduriketaste juurest suitsu ja kärsahaisu, pidurid muidugi tulid lahti. Aga kettad olid tulipunased ja kahjuks ka kõverad peale seda.
Lumes ei hulla niiehknaa esiveolisega (seda enam, et el.kässariga oleks seda ülitüütu teha), see pole teemaks.
Egas polegi midagi, ikka on asju, kus üks asi eeldab teist, seega tuleb ära harjuda lihtsalt selle süsteemiga. Autoholdist loobuda ka ei taha, kuna sõidan linnas üsna tihti, siis on see väga mugav funktsioon. Saame hakkama. :)
Boggy, saab ikka Autoholdi välja lülitada enne seismajäämist, samas eeldab jälle seda, et sõitma hakates tuleb see sisse lülitada. Iseenesest on Skodal vähemalt hea, et kui Autohold on aktiivne, siis on ta aktiivne koguaeg, st ei pea teda iga kord sisse lülitama, kui auto käivitad. Hondal oli see asi nii tehtud, et panid auto käima, lülitasid Autoholdi sisse. Siis see töötas seni, kuni süüte välja keerasid. Uuesti autot käivitades tuli jälle Autohold aktiveerida. Ja vot see oli tüütu küll.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kuzmits
huviline



Registreerunud 26.06.14
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Alltrack 2,0TDI 130kw DSG 4 MOTION

postitati 20.02.19 12:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
Autohold on jah võtmesõna.
Samas võid ju talvel siis ilma autoholdita sõita, ei ole väga raske jalga piduri peal hoida :) (kuigi suhteliselt mõnus funktsioon kui ära harjuda).
Ma ise muidugi tuimalt lasknud käsipiduril talvel peale minna, kui pidevalt kasutada, ei tohiks olla ohtu, et nüüd räigelt kinni jäätub (eriti nii värskel masinal). Ega seda vett ju räigelt sinna peale ei pritsita ja piisava jõuga pidurdades lähevad asjad piisavalt soojaks, et enamvähem asjad ära "kuivaks". KUI just kuskil parklas käsipiduriga lume sees ei hulla ja korralik lumekiht peale jääb.
Keegi targem, kes toda ehitust teab, võiks muidugi öelda, kui tugev see mootor seal on, mis klotsid lahti tõmbab. Tavalisel (trossi süsteemiga) on ilmselt mingi vedru süsteem, mis võib-olla ühel hetkel ei oma nii suurt tõmbejõudu ja ei suuda pidurit vabastada, samas elektrooniline võiks olla pisut võimekam:)


Eks see ole see asi, et mugava asjaga oled ära harjunud, siis väga nagu ei taha seda välja lülitada. Tegelikult on see müstiline, kui vähe on vaja, et nad kinni jäätuks. Oli kunagi juhus ühe Audiga, millega sai sõidetud lörtsisel teel ja jäetud ööseks maja ette, käsipidur peal. Öösel tuli -15 kanti külma ja hommikul sõitma hakates kohe ei saanudki nagu aru, et miski valesti on (tee oli jääs, auto pmst lasi liugu). Asfaldile jõudes tundus nagu, et kuidagi jõuetu. Kilomeeter hiljem seisma jäädes tuli tagant piduriketaste juurest suitsu ja kärsahaisu, pidurid muidugi tulid lahti. Aga kettad olid tulipunased ja kahjuks ka kõverad peale seda.
Lumes ei hulla niiehknaa esiveolisega (seda enam, et el.kässariga on seda ülitüütu teha), see pole teemaks.
Egas polegi midagi, ikka on asju, kus üks asi eeldab teist, seega tuleb ära harjuda lihtsalt selle süsteemiga. Autoholdist loobuda ka ei taha, kuna sõidan linnas üsna tihti, siis on see väga mugav funktsioon. Saame hakkama. :)
Boggy, saab ikka Autoholdi välja lülitada enne seismajäämist, samas eeldab jälle seda, et sõitma hakates tuleb see sisse lülitada. Iseenesest on Skodal vähemalt hea, et kui Autohold on aktiivne, siis on ta aktiivne koguaeg, st ei pea teda iga kord sisse lülitama, kui auto käivitad. Hondal oli see asi nii tehtud, et panid auto käima, lülitasid Autoholdi sisse. Siis see töötas seni, kuni süüte välja keerasid. Uuesti autot käivitades tuli jälle Autohold aktiveerida. Ja vot see oli tüütu küll.



Muretuid kilomeetreid. Ilus auto.
PS. el kässariga ei saa parklas hullata. Sõidu ajal seda tõmmates ta rakendab hoopis abs-i kõigile 4 le rattale. Proovi järgi. See on kasutusjuhendis ka kirjas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 20.02.19 13:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Muretuid kilomeetreid. Ilus auto.
PS. el kässariga ei saa parklas hullata. Sõidu ajal seda tõmmates ta rakendab hoopis abs-i kõigile 4 le rattale. Proovi järgi. See on kasutusjuhendis ka kirjas.


Tänud! Jah, seda kässari asja ma tean, olen seda Hondadel proovinud, vähe sellest, et see oleks tüütu, ta ei lase seda üldse teha. Selmet kasutab seda tavapiduri asemel.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MartinM
huviline



Registreerunud 07.02.18
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal


postitati 20.02.19 19:22 Tsiteeri


Ma ei taha su rõõmu ümber lükata, ent Superb III Xenonid + AFS on ikka päris kehvad tuled minu arvates. Kas su entusiasm on praegu uuest autost või olid Hondal veel kehvemad, ma ei oska kommenteerida. Minu jaoks on need tuled pettumus (vs 2015 Insignia ja 2011 Superb II Xenonid). AFS on teoreetiliselt äge, aga päriselus vilgutatakse suht palju, sealjuures mina tunnen, et nad ei valgusta piisavalt. Ei ole ainult minu eksemplari probleem.

Muus osas ma üldse ei virise. Superb sõidab hästi (mul küll 2.0 bens ja nelikveoline, linnas muidugi küsib 13/100). Lisaks ruumi on palju, uksepolstrite laekad on seest polsterdatud, keskkonsool ei ole kivikõvast plastikust, tagumisi laetulesid saab eraldi lülitada eest lugemislampide juurest - ehk väikeseid eeliseid on samuti konkurentidega võrreldes olemas.

Aga no need esituled...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 21.02.19 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinM
Ma ei taha su rõõmu ümber lükata, ent Superb III Xenonid + AFS on ikka päris kehvad tuled minu arvates. Kas su entusiasm on praegu uuest autost või olid Hondal veel kehvemad, ma ei oska kommenteerida. Minu jaoks on need tuled pettumus (vs 2015 Insignia ja 2011 Superb II Xenonid). AFS on teoreetiliselt äge, aga päriselus vilgutatakse suht palju, sealjuures mina tunnen, et nad ei valgusta piisavalt. Ei ole ainult minu eksemplari probleem.

Muus osas ma üldse ei virise. Superb sõidab hästi (mul küll 2.0 bens ja nelikveoline, linnas muidugi küsib 13/100). Lisaks ruumi on palju, uksepolstrite laekad on seest polsterdatud, keskkonsool ei ole kivikõvast plastikust, tagumisi laetulesid saab eraldi lülitada eest lugemislampide juurest - ehk väikeseid eeliseid on samuti konkurentidega võrreldes olemas.

Aga no need esituled...


No jälle, see on täpselt tunnetamise küsimus. Tean inimesi, kes väidavad, et tavalised xenonid on paremad, kui LED- tuled... samamoodi on väidetud, et reflektoriga halogeen näitab paremini, kui bi-xenon jne. Inimesed on erinevad. Minu jaoks on need tuled paremad, kui olid CR-V xenonid ja mulle sellest piisab.
Vilgutamise all sa mõtled mida? Et vilgutatakse sulle või mismõttes? Olen sõitnud päris palju nüüd öösiti/pimedas ja pole veel ükski vilgutanud. Need vilgutajad on ilmselt need tegelased siis, kes vahivad otse vastutuleva auto tuledesse. Seda oli vahesti CR-V´ga sõites isegi lähitulede kasutamisel näha. Tuleb vastu, kaugelt juba lülitab auto lähituledele, niiet ei tohiks pimestada. Teine tuleb ja vilgutab ikka. Vilgutab seni, kuni tõmbad korra kaugtuled peale. Inimestel on loll komme teiste tuledesse vahtida ja siis vilgutama-virisema kukkuda. Autokoolides ometigi õpetatakse, et vastutuleva auto korral tuleks jälgida tee parempoolset serva.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 21.02.19 10:21 Tsiteeri


Kui on tegemist selle niiöelda dünaamilise kaugtule regulaatoriga, siis olen kuulnud, et inimesed kipuvad vilgutama just seetõttu, et nad ei tunneta seda kaugtuledelt lähitulede ümberlülitamise efekti.
Ehk nähakse, et kaugelt auto tuleb aga lähituledele ei lülitagi ümber, kuid kahjuks ei saada aru, et see toimub automaatselt ja sujuvalt ning nende jaoks tekib "must auk".
Eks inimestel läheb aega, et kohale jõuaks, mis oskused tänapäeva autodel on :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinM
huviline



Registreerunud 07.02.18
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal


postitati 21.02.19 16:55 Tsiteeri


Jah, pidasin silmas vastutulevaid autosid. Eriti torkavad silma naabrid lätlased sellega. Eestis vähemalt kõrgemal istujad (veoautod, ka bussid) ei vilguta, aga Lätis sõites olen end tabanud mõttelt, et ei hakka täistulesid sisse lülitamagi. Ka siis, kui olen seal käinud asendusautoga (sama süsteemiga, sarnane Superb).

LED vs Xenon - jah, LED tuli on teistsuguse valgusega (mu abikaasa autol on, linnas sobilikum valgus kui maanteel, ma ütleks). Hea Xenon oleks minu eelistus, Superb III kahjuks sinna kategooriasse ei kuulu.

Muretuid kilomeetreid!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 22.02.19 08:03 Tsiteeri


Tänud!

Täna hommikul panin tähele, et pläriseb üks tagumine vasak kõlar. Alguses mõtlesin, et külmast vms, aga kui auto soojenes, siis jätkas muusika taktis ikka pläristamist. Täna üritan leida aja, et teenindusse kirja panna, las vaatavad üle.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mkhiir
huviline



Registreerunud 08.08.17
Postitusi: 8

Kasutaja on eemal


postitati 22.02.19 13:30 Tsiteeri


Endal 2016 a Superb ja sama probleem tekkis korra kohe peale ostu ja teist korda nüüd paar nädalat tagasi. Mõlemal korral panin aja kinni esindusse ja mõlemal korral kadus järgmine päev ära antud viga. Ehk ei olegi saanud näitamas käia


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 199

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI DSG 2018

postitati 22.02.19 15:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mkhiir
Endal 2016 a Superb ja sama probleem tekkis korra kohe peale ostu ja teist korda nüüd paar nädalat tagasi. Mõlemal korral panin aja kinni esindusse ja mõlemal korral kadus järgmine päev ära antud viga. Ehk ei olegi saanud näitamas käia


Kusjuures mul nüüd auto seisis päev otsa küljega vastu päikest ja just käisin sõidus ning vaikus. Eks vaatab, paari päeva jooksul, kui esineb veel seda, siis lähen näitama. See leiba ei küsi. Aga kui rohkem ei esine, siis ilmselt esialgu ei hakka jooksma esindusse.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 22.02.19 17:30 Tsiteeri


Mul on see olnud kahel autol,esimesel vahetati välja aga järgmine talv kordus sama asi.See on väidetavalt kondenseerunud vee külmumine valjuhääldis ja seotud meie klimaatiliste tingimuste eripäraga.Enam neid sellel põhjusel garantii korras ei vahetata sest nad jääksidki neid vahetama,praegusel autol teeb täpselt sama,külmaga krägisevad ja soenedes jäävad vait.Just käisin hoolduses aga ei viitsinud isegi selle peale oma suud kulutadagi, sest teadsin vastust juba ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 75.2% - SQL: 24.8%]