Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Karoq (Vastuseid: 124 | Vaatamisi: 15478)
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 23.03.18 15:01 Tsiteeri


Sa korrutad nagu mantrat ja räägid siin Skoda vs Audi ning ei saa pointile endiselt pihta. Ja kui saad, siis lased samamoodi edasi. 36 tuh mis näiteks on Paldiski mnt salongis oleva näidisauto hind, ei ole 18 tuhat ja on kaugel odavast. Eriti veel mingi 85kw moto puhul. Sellise hinna eest ootaks juba ka midagi rohkemat kui Renault Traffic töökaubikule sobivaid materjale. Mis ma öelda tahan on see, et baasvarustuse puhul a’ hind alates on kõik OK. Aga kui sa hinna kangema varustusastmega ikka ükes krutid, siis peaks see avalduma ka materjalides mis silma ja kõrva hakkavad ning mida käega igapäevaselt katsud. Täna aga on Skodal küljes häbiväärselt odava tegumoega uksekäepide ja seda hoolimata mudelist ja hinnast. Ka mõningaid muid detaile kus on arusaamatult kokku hoitud või on see mingi VAG grupi sihilik valik.
Kokkuvõttes, autod on vägagi fine, kuid mõned tõrvatilgad meepotis rikuvad palju ilusat ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
frequency
huviline



Registreerunud 04.06.09
Postitusi: 78

Kasutaja on eemal


postitati 23.03.18 15:23 Tsiteeri


Minu point on see, et nimetatud 36 tuhat on tulnud lisavarustuse arvelt. Mine vaata Audi või mõne muu premium automargi salongis ringi ja kindlasti on seal kõikide lisadega autosi kordades kallima hinnaga. Mulle tundub, et sa selle 36 tuhande eest tahad saada märksa kallima hinnaklassi autot. Ma saan aru, et see on päris suur summa aga reaalselt on preemium klassi autod veel kallimad


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 23.03.18 15:27 Tsiteeri


Aga enamasti ikka ostetakse keskmises või pisut madalamas kui keskmises varustustasemes masinaid. Karoqi kohapealt ei oska öelda, laoautod on enamasti Ambition, Elegance on mõned. Aga nt Yeti puhul, kui auto24 lahti lüüa siis n.ö teisele ringile minevad on enamasti Active varustuses (on ka mõningaid Freshe, mis ikkagi põhineb Activil), Ambitionit ja Elegance (varem Experience)oluliselt vähem, päris baasvarustuses (Basic) pole ühtki näha (kas sellist väga ostetigi). Elegance varustuses masinad on olnud algselt enamasti välismaist päritolu (Rootsi, Saksa jne). Seega eestlane ikkagi väga palju varustusele ei raatsi kulutada. Või siis on pareminmi varustatud auto omanikud oma masinaga nii rahul, et nii ruttu veel müüki ei pane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 23.03.18 15:51 Tsiteeri


Yeti puhul äkki põhjus asjaolys, et enamus uuena ostetud autosid osteti firmade poolt tööautodeks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 23.03.18 16:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Minu point on see, et nimetatud 36 tuhat on tulnud lisavarustuse arvelt. Mine vaata Audi või mõne muu premium automargi salongis ringi ja kindlasti on seal kõikide lisadega autosi kordades kallima hinnaga. Mulle tundub, et sa selle 36 tuhande eest tahad saada märksa kallima hinnaklassi autot. Ma saan aru, et see on päris suur summa aga reaalselt on preemium klassi autod veel kallimad

Nii lisade kui varustuspaketi arvelt. Ma ei räägi lisadest, püüa nüüd natuke süveneda ka ikka ja unusta see Audi jutt ära. Ma ei võrdle Skodat preemium klassiga, sellest on Skoda kaugel. Antud näidisauto hinnakirjahind algab 26tuh, selle eest 1.6TDI koos DSG7 kastiga ja esivedu. Pole just ka hind alates. Tegemist siis Elegance varustusega, kus led tuled jne. Seega antud mudeli tippvarustus, mis aga mõnes detailis tundub pigem baasvarustus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 23.03.18 16:03 Tsiteeri


Enamik mis müügis paistab olevat jah keskmist firmaauto tüüpi, kas baasbensiin 1.2 või esivedu diisel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 23.03.18 18:33 Tsiteeri


Olen vaadanud vene juutuuberid, kes väidavad et 1,5 dsg kuivsidur kestab max 100000?
Mis mötted on käimakasti teemal?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 23.03.18 20:00 Tsiteeri


Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.Lihtsalt on detailid igal autol mis varustuse muutudes ei muutu ja sellega tuleb leppida kui ei sobi tuleb järgmisest uksest sisse astuda.
1,5 mootorid on nii uued asjad et nend koostööst DSG kastiga pikas perspektiivis ilmselt on vara rääkida.
Kuna Karoq on Yeti järeltulija siis on tõesti nii et Eestis müüdavad Yetid on olematu varustuse ja olematu mootoriga või lihtsalt olematu varustusega või suure läbisõiduga,mulle lihtsalt jäi pihku väga hea vaustusega auto millel oli ka olematu läbisõit ja mulle sobiv mootor .Tuttav käis uurimas Active Karoqi ,hind oli suhteliselt mõistlik aga kuna saabumisaeg oli kunagi tulevikus siis langes valik muule margile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MartinM
huviline



Registreerunud 07.02.18
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal


postitati 23.03.18 20:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Markus, nõustun et adaptiivsel püsikal on ka miinuseid. Samas võib läheneda ka nii, et praktiline inimene sita ilmaga pikka maantee otsa ei plaani, jääb koju või viskab hotellis jalad seinale :)


Adaptiivne püsikas (3a igapäevaselt kasutanud) on mind nii umbes täpselt 3 aastat ärritanud. Ja nüüd seltsimees kirjutab, et praktiline inimene kehva ilmaga ei sõida...

Ma olen ebapraktiline inimene, kes vihmase ilmaga üritab varbaga piirkiirust kombates vältida tasulisi kaamerapilke ning samas hotelli asemel koju laste juurde jõuda.

Õnneks saab osadel autodel veel tavalist püsikat tellida (k.a. Skoda). Mina läksin nüüd seda teed
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 23.03.18 20:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.

Oot-oot, mis häma sa nüüd ajad? Kuskohast see universaal Skoda sul 16500 algab? Või võrdled Passati juba Octaviaga?
Superb sedaan/luukpära on kopikad alla 20tuh ja Passat ca 1tuh kallim ja seda vahet on interjööris selgelt ka tunda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 23.03.18 20:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.Lihtsalt on detailid igal autol mis varustuse muutudes ei muutu ja sellega tuleb leppida kui ei sobi tuleb järgmisest uksest sisse astuda.
1,5 mootorid on nii uued asjad et nend koostööst DSG kastiga pikas perspektiivis ilmselt on vara rääkida.
Kuna Karoq on Yeti järeltulija siis on tõesti nii et Eestis müüdavad Yetid on olematu varustuse ja olematu mootoriga või lihtsalt olematu varustusega või suure läbisõiduga,mulle lihtsalt jäi pihku väga hea vaustusega auto millel oli ka olematu läbisõit ja mulle sobiv mootor .Tuttav käis uurimas Active Karoqi ,hind oli suhteliselt mõistlik aga kuna saabumisaeg oli kunagi tulevikus siis langes valik muule margile.


Kui ma 2011 omale Yeti soetasin, siis polnud Ambition tasemel isegi tagumisi el aknaid, isegi need tuli lisaks võtta. Plus varustuses lisandusid juurde parkimisandurid (taga), xenonid. Ise panin lisana veel eelnimetatud el.aknad, Bolero, tagakõlarid Climatronicu v.o miskit veel (ei mäleta enam mis varustuses kohe olemas oli, mida oli vaja lisada). Igatahes praegu on Ambition tasemel kõik need asjad olemas (v.a xenonid - neid vist praegu ei ole Škodadel st LED nende asemel), miskit saab isegi Active standardis juba. Seega 2018 on Škoda palju paremini varustatud kui 2011, mõtlen neid asju mida sai siis ka juba.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 23.03.18 21:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinM

Adaptiivne püsikas (3a igapäevaselt kasutanud) on mind nii umbes täpselt 3 aastat ärritanud. Ja nüüd seltsimees kirjutab, et praktiline inimene kehva ilmaga ei sõida...

Ma olen ebapraktiline inimene, kes vihmase ilmaga üritab varbaga piirkiirust kombates vältida tasulisi kaamerapilke ning samas hotelli asemel koju laste juurde jõuda.

Õnneks saab osadel autodel veel tavalist püsikat tellida (k.a. Skoda). Mina läksin nüüd seda teed
:)


Mul seni tavaline püsikas olnud, a kas adaptiivne tähendab, et on koguaeg adaptiivne, ei saa adaptiivsust on/off lülitada? Ma miskipärast arvasin, et adaptiivsus on lisavõimalus, mida soovi korral aktiveerida, mingis Audis oli küll nii. Jätsin oma valikust kõrvale, võimalik et margiti erinevused, ega seda jama meie liikluses küll ei tahaks, kui tavapüsikas asendataks adaptiivsega (oleksin valmis isegi mõningase lisa maksma selle vältimise eest :)).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinM
huviline



Registreerunud 07.02.18
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal


postitati 23.03.18 21:11 Tsiteeri


Ma ei tea, kuidas teistel autodel, ent Insignial ei ole võimalik valida adaptiivse ja tavalise püsikiirushoidja vahel. Ehk kui ilm on kehv, siis püsikiirust hoiab parempoolne pedaal. Lisaks võtad selle nii-või-naa ka ilusa ilmaga enne eessõitvale autole järele jõudmist maha (nagu tavalisegi püsika), et sooritada turvaline möödasõit.

Samuti on uuel Superbil adaptiivse püsika kang ebameeldiva koha peal. Tavapüsikas (ma loodan) on suunatule kangi otsas nagu vanasti.

Nn front assist või avariipidurdussüsteem käis vanasti adaptiivse kiirushoidikuga kaasas, tänapäeval on see juba standardis. Kuna see on minu auto ees peatunud Porsche Cayenne'i ja selle ees teed ületanud jalakäija halvimast säästnud, siis seda süsteemi ma kiidan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 23.03.18 21:32 Tsiteeri


Ei teagi kuidas see Skodal lahendatud on, aga suurem abi oleks sellest vast Saksas vms kiirteel tundide kaupa kupatades ca samal kiirusel. Meie väikeste törtsude juures pigem tüütu, kui tahaks oma kiirusega sõita, mitte igas lõõtsatõmbes osaleda, kui osav "rongijuht" tempot dikteerib, igas kurvis igaksjuhuks aeglustades jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 24.03.18 15:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Kui võrrelda universaal Passatit mis maksab22000 ja passatit mis maksab54000 siis paraku ka nendel on ukskäepidemed ühesugused,Skoda universaal hinnakiri algab16500 ,sellest ka need vahed tulevad,alghinna vahe on 25% ja kui võrdlusega edasi minna siis VW jääb samamoodi pisiasjdes Audile alla.

Oot-oot, mis häma sa nüüd ajad? Kuskohast see universaal Skoda sul 16500 algab? Või võrdled Passati juba Octaviaga?
Superb sedaan/luukpära on kopikad alla 20tuh ja Passat ca 1tuh kallim ja seda vahet on interjööris selgelt ka tunda.


Ma teen lahti ametliku edasimüüja hinnakirjad kus on ilusti välja toodud hinnad alates.Peaaegu mitte ükski VAG grupi auto pole otsene konkurent teisele kontserni autole.Univeraaal Passati tõin selle pärast näiteks et sellise ülemise hinnaga autoga olen tegelenud.Octavia on väiksem ja kesisematest materjalidest kokku pandud kui Passat,Superb mille alghind 20990 maaletooja kodulehel on mõõtudelt jalle Passatist suurem aga alghind ikkagi väiksem.Kasutatavate materjalide ja üldse ehituse poolest ei saa tegelikult ühtegi Skodat võrrelda VW-ga.
See et Passati hinnad lähevad 50000 taha ei tee tast veel Audit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 24.03.18 20:45 Tsiteeri


Nõus olen su väidetest ainult ühega, 50+ tuh hind ei tee Passatist Audit. Audi on premium mark ja konkurendid on BMW ja Mesa. A see jutt, et Skoda ja VW omavahel ei konkureeri, see on BS. Ostja vaatab otseselt Fabia vs Polo, Octavia vs Golf ja Superb vs Passat. Kui sa üritad muud väita siis, no sorri aga BS pole mõtet ajada. Loomulikult on seal ka teised margid oma mudelitega, aga need 2 on mainstream brändid ja ostja valib sealt kas väike, väike keskklass või suur keskklass valikust. See, et 1 on pikem kui teine ja hinnavahe on 1 tuh euri, see ongi see millega eristutakse üksteisest. Sest kui 2 mudelit oleks täpselt samade mõõtude ja varustusega ning sama hinnaga, siis julgen väita et 90+% võtab VW. Kui aga muu on sama ja hind Skoda kasuks, siis neelatakse ego alla ja lepitakse Skodaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 24.03.18 21:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Nõus olen su väidetest ainult ühega, 50+ tuh hind ei tee Passatist Audit. Audi on premium mark ja konkurendid on BMW ja Mesa. A see jutt, et Skoda ja VW omavahel ei konkureeri, see on BS. Ostja vaatab otseselt Fabia vs Polo, Octavia vs Golf ja Superb vs Passat. Kui sa üritad muud väita siis, no sorri aga BS pole mõtet ajada. Loomulikult on seal ka teised margid oma mudelitega, aga need 2 on mainstream brändid ja ostja valib sealt kas väike, väike keskklass või suur keskklass valikust. See, et 1 on pikem kui teine ja hinnavahe on 1 tuh euri, see ongi see millega eristutakse üksteisest. Sest kui 2 mudelit oleks täpselt samade mõõtude ja varustusega ning sama hinnaga, siis julgen väita et 90+% võtab VW. Kui aga muu on sama ja hind Skoda kasuks, siis neelatakse ego alla ja lepitakse Skodaga.

Nii on...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 24.03.18 22:09 Tsiteeri


Mina liikusin VW'i pealt Škoda peale ja ei ole pidanud oma ego neelama...


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 25.03.18 00:16 Tsiteeri


Ei ole kõik nii mustvalge. Grupisiseselt on ka sõsarmudelid oma modifikatsioonide ja erinevate tehniliste võimaluste poolest piisavalt hästi positsioneeritud, et kui mingis osas ollakse konkurendid, leiab pea iga mudeli juures versiooni, mida teise embleemi all ei saa. Lühikesele Golfile ei leia ju Skodade seast otsest konkurenti - Rapid on võimalustelt ja lahendustelt kõva klass madalam ja iganenum. Universaalid on otsesed konkurendid, kuid samas leidub mõlemal mootori ja käigukasti kombosid mida teisele ei saa.
Minnes suuremate autode juurde, Superbi ei saa veel 2.0TSI 4x4 ja 7 käigulise DSG-ga, ning DCC vedrustust kõrgema kliirensiga. Passati saab, mis sest et vähema kW-dega 2.0TSI versioon, kuid see eest ei vaja ka kütust 98. Ning kui 7-DSG jõuabki kevadest võimsaimale Superbile, on see värske DQ381 (nagu Arteonil), kuid Passat Alltrackil on jäädud robustsema ja seni kõige suurema momenditaluvusega DSG versiooni DQ500 juurde, mis on minu silmis pluss.
Yeti praktilisusele ja sõidulõbu kombole ja suurele mootorivalikule, ma julgen väita, et grupisisene konkurent puudus. Samal ajal oli peres ka Tiguan 1, mis oli Yetiga võrreldes rämeda pöörderaadiusega ja mootorimüra salongis nii kuradi vali, et ei olnud minul soovi seda autot kasutada. Eriti võrreldes helipilti suht sama TDI mootoriga minu tollal igapäevases kasutuses olnud 2 põlvkonna Octavias ja Superbis. Ja see krooniajal soetatud Yeti on siiani pereringis alles ning talvistel nädalavahetustel jätkuvalt minu eelistus nr 1 (kuna ta on lihtsalt niivõrd lõbus sõita oma manuaalkastiga, et mul on jäänud Karoqi testimine unarusse).
Ega Audi ei suuda oma premium imagot veatuna hoida. Vaatasin korra salongis lähemalt Audi S1, võiks ju eeldada et on oma 30+ kEUR hinnaga igast otsast kvaliteetne mutukas, aga uksed on nii kuradi õblukesed ja plekise sulgemisheliga, et ma pole rendikatena põgusalt kasutatud Fabiatel ka nii häirivat ustega opereerimist kohanud.

Seda veel VAG kohta, et mida rohkem Premiumiks peetav brand, seda suuremad on sooduspakkumised (eriti korporatiivmüügi korral) nendel mudelitel ja modifikatsioonidel, millele leidub sama tehnikaga konkurent grupisiseselt. Kokkuvõttes on eriti Skandinaavias võrreldavate omadustega autode hinnad Skodast-Audini üllatavalt ligilähedased. Baltikumis on suudetud brändiga kaasnevat imagot inimestesse sügavalt kinnistada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 25.03.18 00:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Mina liikusin VW'i pealt Škoda peale ja ei ole pidanud oma ego neelama...

Loe nüüd mu eespool olevat mõtet uuesti, siis saad aru mida mõtlesin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 25.03.18 00:42 Tsiteeri


Grupisisene või väline ei oma siin mingit tähtsust. Autod positsioneeruvad erinevatesse hinna- ehk value, mainstream, premium ja suurusklassidesse nagu väike, väike kesk ja suur keskklass. Klient ostma hakates omab mingit ettekujutust millist autot ta soovib ja seejärel võrdleb mida pakutakse ning millised iseärasused talle olulised on. Ehk kui soovib mainstream hinnaklassis väike keskklassi luukpära, siis valik on Golf, Octavia, Megane, 308 jne. Seejärel tuleb juba võrdlus erinevate mootorite ja käigukastide ning veoskeemide osas, lisaks varustus, mõõdud ja muud iseärasused ning loomulikult hind. Luukpära on luukpära ja see, et Octavia on teistsuguse lahendusega, ongi antud auto iseärasus. Nüüd on kliendi otsustada kas see on tema jaoks argument, et saab suurema pakiruumi või pole see tegur oluline.
Osade jutu järgi on automudelid konkureerivad ainult juhul kui pakuvad samu mõõte, tehnilisi lahendusi ja hinnad on ka samad. Ise saate aru, et see on jama jutt? Tavaline inimene soovib omale autot stiilis x hinnaklass, bena mootor + automaat, esivedu ja keretüüp ning seejärel hakkab sõeluma valikut. Tihti pole ka veoskeemist tal ettekujutust, samuti kas manuaal või automaat ning ka mootor võib bena asemel hoopis diisli vastu vahetuda protsessi käigus. Enamus teab ainult paari olulist faktorit, mis tema jaoks kindlasti oluline. Umbkaudne suurus ja mitu inimest ning mis kola see peab mahutama, umbkaudne hind ja heal juhul ka keretüüp. Ei lähe ta poodi sellise algteadmisega nagu mõne riigiametniku autohange, kus mõõdud on mm pealt paigas, lisaks kW, käikude arv ja veoskeemi lahendus ( Haldex või pidev 4-vedu), spetsiifilise täpsusega varustus ning värvi- ja materjalilahendused. Ei lähe!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 25.03.18 09:59 Tsiteeri


Püüan viia jutulõnga Karoqi teemasse lähemale. Ükskõik mis hinnaklassis autode puhul ei ole eraostjal 10 protsendiline hinnaerinevus omadustelt sarnase masina puhul ainus põhiline faktor tehingu toimumises ühe või teise kasuks. Sellesse hinnavahemikku võivad sattuda olenevalt mudelite elueast ja tootmistsükli faasist ka erineva „preemiummääraga“ või veidi erineva suurusklassi esindajad. Tavalisel ostjal on selge ettekujutus mingisugusest enda jaoks aktsepteeritavast auto disainist ja välimusest seejärel tulevad sõelale jäänute vahel kasutajasõbralikkuse alla kuuluvad faktorid. Ja kui ostjal on peale esmaste tingimuste läbimist sõelale jäänud samas hinnaklassis olevad Karoq, Kodiaq, Ateca ja lühike Tiguan (juhtumisi kõik „mainstream“ ja räägin tegelikest müügihindadest, mitte hinnakirjast ning jätan teadlikult grupiväliselt eksisteerinud konkurendid hetkel kõrvale), siis proovisõitudel selgub, et need autod on piisavalt erinevad, mis lihtsustab oma vajadustele paremini sobiva sõiduki valimise. Mõnele inimesele on otsuse tegemisel piisavaks faktoriks manööverdamisvõime, teisele pakiruumi võimalused, kolmandale käigukangi disain ning neljas ei saa üle aastatega kinnistunud brändikultusest. See on ongi VAG-i eesmärk et grupisiseselt on mudelid hästi positsioneeritud, et isegi erineval alusplatvormil olevaid masinaid peavad inimesed konkurentideks ning on leitav pea iga inimese soovidele vastav modifikatsioon.
Ateca jäi mul tegelikult lõppvalikust kõrvale kahel põhjusel: põhilises kasutuspiirkonnas pole järelteenindust ning parema varustutaseme juures kaasneb 18 tolline madala profiiliga ebapraktilisem rehvimõõt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.03.18 10:19 Tsiteeri


Mujal on see võibolla nii ja mingi väike protsent ka meil neid kes kaaluvad argumente,aga eestis ostetakse välimust ja hinda.Siis tulevad kõik muud argumendid.Rohkem valitakse firmaautode ostul,aga see on ka nii ja naa.
Arenenud riikides on eraiskute autoost 80% väljaost ja 20% liising,meil on täpselt vastupidi.Ja Škoda müübki head väljanägemist taskukohase hinnaga.Samas jääb paljudel eesti autoostjatel välja arvestamata auto edasine kulu ja veel nipiet näpet,mida arvestades saaks hiljem odavamalt hakkama.
Minu arust on VW grupi autod oma hooldusvälpade,DSG probleemide,õlikulu ja muu standard vigadega kõlblikud erisikule,kes sõidavad vähe ,max 10-15tkm aastas.Siis saad 5a garantiid suuremate probleemideta läbitud.Suurema läbisõiduga on vaja vaadata ka muid marke ja nendega kulusid võrrelda.
Võin kinnitada,et 3aastase tsükli puhul on uue V-klassi,S-klassi või GLS Mersu, ülalpidamine odavam,kui uue Octavia,kui aastane läbisõit on umbes 40tkm-t.Mersul on selle aja peale 3 hooldust.Kaks A hooldust umebs 200€ ja üks B hooldus 300-400€ vahel.Ehk kokku max 800€.
120tkm läbimiseks ükskõik millise Škodaga on vaja käia hoolduses 8 korda,millest 4(õlivahetus) on umbes 200€ ja 4 on umbes 350€.Jutt diisel mootoritest.Lisaks vajab Škoda veel hoolduste vahepeal õli lisamist,mis ka suts maksab.Ehk kokku umbes 2200+ õli
Paljud teist selle peale autot ostes mõtlevad?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 25.03.18 10:50 Tsiteeri


Arvuta, mismoodi tahad, no ei tule 120 tuhande peale kaheksat hooldust....;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 25.03.18 11:11 Tsiteeri


120 000 / 15 000 = 8 :o
või mõtlesid seda lihtsalt et sõidad 119 999 ni, ja 120k hooldusse ei lähe?


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.5% - SQL: 31.5%]