Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia elektrilise tagaluugi sulgemine (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 3320)
MadisT
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.17
Postitusi: 4

Asukoht: Halinga vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia FL Combi Elegance 1,8 TSI

postitati 09.09.17 13:34 Tsiteeri
Octavia elektrilise tagaluugi sulgemine



Tere

Olen värske Škoda omanik (alates 2017 mai). Sai pikalt juurutletud, kas osta mõni aasta kasutatud Audi/BMW/Volvo või salongist uus Škoda. Ma ei kahetse viimase variandi kasuks otsustamist ;)
Lisavarustusse võtsin ka elektrilise tagaluugi. Väga mugav poest tulles puldist avada ning hiljem nupuvajutusega kinni panna. Netist vähe tausta uurides leidsin, et võimalik oleks ka puldist luuk kinni panna. Siit küsimus - see on vist ainult tarkvaras kinni, kas see on mingi väike programmeerimine, mida keegi tark foorumlane oskab või saab seda ainult esinduses teha lasta? Kas üldse esinduses sellist asja tehakse ja kas see on üldse "legaalne" (rikub garantiid lubamatu modifikatsiooni näol)?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 09.09.17 13:54 Tsiteeri


jah, saab teha kaabliga aktiivseks. minul juba 2 aastat olnud ning ei ole keegi garantiis vms kobisenud. kokkuvõttes ei ole ju vahet, millist nuppu vajutad, et luuk sulgeks? :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 09.09.17 18:44 Tsiteeri


Garantiis ei juhtu midagi kuna elektrilist ahelat ei muudeta. Ainuke võimalus, et see funktsioon kaob on kui näiteks luugiaju peaks uuenduse saama.

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis nii uuel peaks olema sedamoodi süsteem, et niisama seda muuta ei saa vaid tuleb laadida õiged parameetrid vastava kaabliga aga MY2018 parameetritega oli mingi jama. Äkki nüüdseks juba lahendatud.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MadisT
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.17
Postitusi: 4

Asukoht: Halinga vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia FL Combi Elegance 1,8 TSI

postitati 10.09.17 08:29 Tsiteeri


Nu selge, aitäh kiirete vastuste eest!
Kui sellega võib problemaatiline olla seoses uue versiooni/tarkvara vms, siis ma arvan, et mul oleks tark oodata esimese hoolduseni (praegu 5500 kella peal) ning küsida sealt. Ehk teeb isegi esindus selle ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 10.09.17 09:49 Tsiteeri


Kusjuures AUDI tehadediagnostikas on lausa eraldi funktsioon sellejaoks. Kas Skoda programmis see eraldi välja toodud on iseküsimus ja kas tehnik seda valida ka oskab kuna pole suur vilkuv nupp kuhu vajutada. :)


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 10.09.17 17:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MadisT
Nu selge, aitäh kiirete vastuste eest!
Kui sellega võib problemaatiline olla seoses uue versiooni/tarkvara vms, siis ma arvan, et mul oleks tark oodata esimese hoolduseni (praegu 5500 kella peal) ning küsida sealt. Ehk teeb isegi esindus selle ära.


ei ole vaja midagi oodata selle hooldusega. hoolduses valatakse uus õli sisse, korra arvuti taha ja vaadatakse, mis vead vms on, kuid keegi seal midagi üle kirjutama ei hakka ja foorumis on kaabliomanikke üksjagu, kes antud funktsiooni ära teevad. lisaks pane siis linnuke sinna ka, et saad salungist ka sulgeda- vahel läheb ka seda vaja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KaruMaru
huviline



Registreerunud 28.10.15
Postitusi: 8

Kasutaja on eemal

Auto: Superb Combi 1,4TSI

postitati 11.09.17 06:56 Tsiteeri


Mul 2015.09 Superb Combi Ambition 1,4 TSI 92kW 6-k. man (3V53F5).
Ostes jäi elektrooniline tagaluuk valimata ja nüüd esindusest küsides vastati et sorry, aga ei ole võimalik enamlisana panna.
Kas vastab tõele, et elektroonilst tagaluuki saab ainult tehases paigaldada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 11.09.17 06:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
hakka ja foorumis on kaabliomanikke üksjagu, kes antud funktsiooni ära teevad. lisaks


Oled proovinud, et nii kindlalt väidad?
Ma arvan, et enamikel foorumlastel on VCDS, mis isegi originaalkujul ei oska kõikide uusimate mudelite peensustega ümber käia, rääkimata Hiina koopiatest, mis on veel vanemad.
Hooldudse käigus tarkvarauuenduste tegemine teistel autodel on üsna tavaline, Škoda kui kontserni säästumark vbl ei viitsi selliste asjadega tõesti vaeva näha, iga sent ju arvel.

Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis nii uuel peaks olema sedamoodi süsteem, et niisama seda muuta ei saa vaid tuleb laadida õiged parameetrid vastava kaabliga aga MY2018 parameetritega oli mingi jama



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 11.09.17 08:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
hakka ja foorumis on kaabliomanikke üksjagu, kes antud funktsiooni ära teevad. lisaks


Jah, olen lasknud selle foorumiliikme abiga aktiveerida: avab ja sulgeb siis igalt poolt (pult, auto ja luugipealt). Peale seda olen käinud 2 korda korralises hoolduses ja pole midagi probleemi olnud. Samuti olen käinud korduvalt muude garantiiprobleemidega ja kõksuprobleemidega ja pole küll öeldud, et Rain, sul on tagaluuk puldist avatav ja me ei kõrvalda istmemälude vms probleemi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MadisT
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.17
Postitusi: 4

Asukoht: Halinga vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia FL Combi Elegance 1,8 TSI

postitati 11.09.17 17:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KaruMaru
Ostes jäi elektrooniline tagaluuk valimata ja nüüd esindusest küsides vastati et sorry, aga ei ole võimalik enamlisana panna.
Kas vastab tõele, et elektroonilst tagaluuki saab ainult tehases paigaldada?

Elektrooniline tagaluuk tähendab lisaks tarkvarale ka juhtmete vedamist (kui nii esindusest öeldi, siis järelikult valmisolek standardis puudub) + tavalised gaasiamordid selleks ei sobi - ehk siis need ka vaja välja vahetada. Võibolla tõesti ei tehta tagant järele.

Tsitaat:
Algselt postitas: rain
ei ole vaja midagi oodata selle hooldusega. hoolduses valatakse uus õli sisse, korra arvuti taha ja vaadatakse, mis vead vms on, kuid keegi seal midagi üle kirjutama ei hakka ja foorumis on kaabliomanikke üksjagu, kes antud funktsiooni ära teevad. lisaks pane siis linnuke sinna ka, et saad salungist ka sulgeda- vahel läheb ka seda vaja.

Lisaks puldile veel salongist sulgemine on tõesti hea mõte, kui nüüd järele mõelda ;)

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Oled proovinud, et nii kindlalt väidad?
Ma arvan, et enamikel foorumlastel on VCDS, mis isegi originaalkujul ei oska kõikide uusimate mudelite peensustega ümber käia, rääkimata Hiina koopiatest, mis on veel vanemad.


Ega muud moodi teada ei saa, kui pole proovinud. Seega siit järgmine küsimus: oskab keegi mõnd head kaabeldajat soovitada, kes sellise tööga võiks hakkama saada? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
ingvarviilop
huviline



Registreerunud 12.07.17
Postitusi: 18

Kasutaja on eemal


postitati 11.09.17 18:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Tsitaat:
Algselt postitas: rain
hakka ja foorumis on kaabliomanikke üksjagu, kes antud funktsiooni ära teevad. lisaks


Samuti olen käinud korduvalt muude garantiiprobleemidega ja kõksuprobleemidega ja pole küll öeldud, et Rain, sul on tagaluuk puldist avatav ja me ei kõrvalda istmemälude vms probleemi.


tundub et eriti õnnetu eksemplar sul :D küll kriibitakse ära ja küll on kõiksugu garantiiprobleeme


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 11.09.17 19:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ingvarviilop
tundub et eriti õnnetu eksemplar sul :D küll kriibitakse ära ja küll on kõiksugu garantiiprobleeme


ei tea jah, mis needus peale pandi skodaga :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 12.09.17 07:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
minul juba 2 aastat olnud


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Jah, olen lasknud selle foorumiliikme abiga aktiveerida: avab ja sulgeb siis igalt poolt


Kust said 2 aastat tagasi MY2018 masina?
Ma ainult sellepärast küsisingi üle, et saada selgust väite osas, et päris uued on teistsuguse ajuga.

Garantiiga on nagu ikka, kuniks see neile ette ei jää, ega siis ekstra igat väikest muudatust otsima minda. Aga kui juhtuvad märkama ja seda ettekäändeks tooma, siis vaielda on üsna raske. Elektroonika pole ses osas mingi imeasi. Ka mehhaanilisi muudatusi võid auto küljes ise teha. Mootori ketti vahetades ei vaata keegi, kas kõlarid on ukse sees originaalid vms.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 12.09.17 08:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Kust said 2 aastat tagasi MY2018 masina?
Ma ainult sellepärast küsisingi üle, et saada selgust väite osas, et päris uued on teistsuguse ajuga.

Garantiiga on nagu ikka, kuniks see neile ette ei jää, ega siis ekstra igat väikest muudatust otsima minda. Aga kui juhtuvad märkama ja seda ettekäändeks tooma, siis vaielda on üsna raske. Elektroonika pole ses osas mingi imeasi. Ka mehhaanilisi muudatusi võid auto küljes ise teha. Mootori ketti vahetades ei vaata keegi, kas kõlarid on ukse sees originaalid vms.


ajamasin ikka. tegelikult 2018 aastakohta kogemus puudub

kui viriseda tahavad, siis leiavad kindlasti selleks põhjuse. iseasi, miks nad seda tegema peaks- see tasustatakse skodale ju grupi poolt :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MadisT
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.17
Postitusi: 4

Asukoht: Halinga vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia FL Combi Elegance 1,8 TSI

postitati 22.03.18 17:42 Tsiteeri


Niisiis, käisin täna esimeses 15k hoolduses (14600 kellal, nädalavahetusel 500+km ots ees). Rääkisin oma palvest saada puldist ja salongist lisaks avamisele ka luuki sulgeda. Pani soovi kirja, läks hooldusesse ja veidi rohkem kui tunni pärast oli valmis. Esimese asjana ütles, et poisid tegid minu tagaluugi sulgemise soovi ka teoks. Pärast proovisin - nagu miilenki :-D
Tehti seda siis Pärnu Möller Auto esinduses.
Autost endast - täisled tuledel (lähi, kaug, päeva, park, taga) niiske ilmaga väike udusus tuleklaasi sees on normaalne. Muid muresid mul polnud ja esimesed 15k on olnud ülimad - absoluutselt ei kahetse oma ostu. Ehk et soovitan soojalt (Elegance paketiga 1.8 Octavia Combi Facelifti siis) ;-)

Edit: unustasin lisada - väike aktsioon ootab ka ees. Mingi jama tagaluugi "lingiga". Mina ise pole midagi täheldanud, aga ju siis keskid on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.8% - SQL: 41.2%]