Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  10
Autor:
Pealkiri: Octavia Scout 2,0TDI 135kw 6k DSG 2015 Urmas66 (Vastuseid: 230 | Vaatamisi: 33977)
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 25.09.15 12:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Laagri Škodas on üks selline "elustiili" masin pakkuda http://www.auto24.ee/clients/sko/used/detail.php?ct=3fa06689ee9200400883l6

http://img4.auto24.ee/auto24/560/155/73908155.jpg


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.09.15 12:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naaber sai nädal enne mind kätte uue Outbacki ja minu arust seal ei ole rohkem ruumi sees.Juhi koht isegi ahtam äkki,aga mõõtnud pole ja kõrvuti pole ka pannud.Väljast on justkui suurem küll.Aga Scout on minu arust parematest materjalidest salongiga.Ma käisin selle eelmise Outbackiga aasta tagasi proovimas ja see ei meeldinud kohe üldse.Linnas oli kuidagi väga jäik ja põrutas ,asfaldi pragudes eriti.Uus pidi parem olema,kuigi see tegelikult ikkagi pole päris uus, vaid pigem facelift.naabril on bensukas ja sealt ei saa ka nagu õiget võrdlust teha.

Eks ta nii on, igal autol omad plussid ja miinused ja Outbacki miinused sa nimetasid just ära. Ta on jah väljast päris palju suurem, aga salongis seda eriti tunda ei ole. Lisaks räägib OB kahjuks eriti väike/imeliku kujuga pakiruum. Maastikul ei saa jälle Scout OB-le vastu.
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Paar asja,mis tuli meelde,võrdluses Volvo-Scout .Üks on see,et kui teed järsema vajutuse kiirusel seal näiteks 100-120+,siis Scout ei vaheta käiku alla nagu volvo ,vaid üritab 6-ndaga ökolt punnida,aga see tundub veits aeglane.Selle vastu on muidugi nõks käigukangiga tagasi ehk sport reziimile ja siis on jälle minekut rohkem kui volvol.Mul muidugi alles 5000 läbisõitu ka ja väga pole piinanud.Volvo läks nö lahti alles peale 15000 läbimist.

Ja ühes teises teemas siin, oli juttu istmest.Ehk siis elektri iste on see mida oleks pidanud kindlasti sellele autole võtma.Proovikas oli elektriga ja ei tulnud selle pealegi,et istmepadja esiosa ei saa ilma elektita eraldi tõsta-langetada.Volvol sai.Kuna ainult ise sõidan,siis mõtlesin,et mis seda elektrit ikka vaja,aga seda ei osanud küsidagi,et kas reguleerimine on sama,mis elekti istmel.Ma küll saan lõpuks mugava asendi,aga see on tükk pusimist,enne kui õigeks saad.Ma olen 179 pikk

Maastiku kohapealt on OB manual ja automaat erinevad asjad.Nö pidev nelikvedu on ikkagi minu teada ainult manuaaliga.See,et nad väidavad seda ka automaadil olevat,siis see ei ole alates 2006-2007 päris nii.Üks sõber,kes oli alates 2003 vist mingi kümmekonna erineva OB-ge sõitnud, võttis eelmisel aastal Superb Combi 4x4 DSG ütles,et 4x4 on Superbil parem kui OB automaadil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ets
huviline



Registreerunud 22.09.15
Postitusi: 28

Kasutaja on eemal


postitati 25.09.15 13:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Tsitaat:
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Laagri Škodas on üks selline "elustiili" masin pakkuda http://www.auto24.ee/clients/sko/used/detail.php?ct=3fa06689ee9200400883l6

http://img4.auto24.ee/auto24/560/155/73908155.jpg

Tänud! Tõesti, kaalumist väärt. Eks neid elustiile on erinevaid....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ets
huviline



Registreerunud 22.09.15
Postitusi: 28

Kasutaja on eemal


postitati 25.09.15 13:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Mul naaber sai nädal enne mind kätte uue Outbacki ja minu arust seal ei ole rohkem ruumi sees.Juhi koht isegi ahtam äkki,aga mõõtnud pole ja kõrvuti pole ka pannud.Väljast on justkui suurem küll.Aga Scout on minu arust parematest materjalidest salongiga.Ma käisin selle eelmise Outbackiga aasta tagasi proovimas ja see ei meeldinud kohe üldse.Linnas oli kuidagi väga jäik ja põrutas ,asfaldi pragudes eriti.Uus pidi parem olema,kuigi see tegelikult ikkagi pole päris uus, vaid pigem facelift.naabril on bensukas ja sealt ei saa ka nagu õiget võrdlust teha.

Eks ta nii on, igal autol omad plussid ja miinused ja Outbacki miinused sa nimetasid just ära. Ta on jah väljast päris palju suurem, aga salongis seda eriti tunda ei ole. Lisaks räägib OB kahjuks eriti väike/imeliku kujuga pakiruum. Maastikul ei saa jälle Scout OB-le vastu.
Aga kuna ma ei soovi Scouti mudas müttamiseks, vaid otsin natuke maastikuvõimekamat autot, siis Scoudi omadustest täiesti piisab. Eelkõige otsin "elustiili" masinat, mis erineks.


Paar asja,mis tuli meelde,võrdluses Volvo-Scout .Üks on see,et kui teed järsema vajutuse kiirusel seal näiteks 100-120+,siis Scout ei vaheta käiku alla nagu volvo ,vaid üritab 6-ndaga ökolt punnida,aga see tundub veits aeglane.Selle vastu on muidugi nõks käigukangiga tagasi ehk sport reziimile ja siis on jälle minekut rohkem kui volvol.Mul muidugi alles 5000 läbisõitu ka ja väga pole piinanud.Volvo läks nö lahti alles peale 15000 läbimist.

Ja ühes teises teemas siin, oli juttu istmest.Ehk siis elektri iste on see mida oleks pidanud kindlasti sellele autole võtma.Proovikas oli elektriga ja ei tulnud selle pealegi,et istmepadja esiosa ei saa ilma elektita eraldi tõsta-langetada.Volvol sai.Kuna ainult ise sõidan,siis mõtlesin,et mis seda elektrit ikka vaja,aga seda ei osanud küsidagi,et kas reguleerimine on sama,mis elekti istmel.Ma küll saan lõpuks mugava asendi,aga see on tükk pusimist,enne kui õigeks saad.Ma olen 179 pikk

Maastiku kohapealt on OB manual ja automaat erinevad asjad.Nö pidev nelikvedu on ikkagi minu teada ainult manuaaliga.See,et nad väidavad seda ka automaadil olevat,siis see ei ole alates 2006-2007 päris nii.Üks sõber,kes oli alates 2003 vist mingi kümmekonna erineva OB-ge sõitnud, võttis eelmisel aastal Superb Combi 4x4 DSG ütles,et 4x4 on Superbil parem kui OB automaadil.

Ma ise olen 194 ja see tava iste vs elektriliselt reg. iste on minule oluline teema pm igal margil. Volvo on tõesti erand, kuna ees on väike laba, millega saab padja nina regullida. Minu pikkusele jääb Octavial tava iste nõrgaks, just regullimise poolest. Aga eks tagumikutunnetus ka inimestel erinev, mõnele sobib tava iste hästi.
Eks demokad on tihti rikkaliku varustusega ja väga kerge on mingi lisa unustada, mida sa elementaarseks pead.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ets
huviline



Registreerunud 22.09.15
Postitusi: 28

Kasutaja on eemal


postitati 25.09.15 13:27 Tsiteeri


Aga olen sinu teemas liialt oma asjadest lobisenud, viin teema tagasi sinu masinale.
Kas oled julgenud juba korralikult maastiku proovida? Ma ei mõtle kerget põlluteed vaid pigemini liivaseid kallakuid ja märga metsateed?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.09.15 14:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Aga olen sinu teemas liialt oma asjadest lobisenud, viin teema tagasi sinu masinale.
Kas oled julgenud juba korralikult maastiku proovida? Ma ei mõtle kerget põlluteed vaid pigemini liivaseid kallakuid ja märga metsateed?


Ütlen ausalt pole aega olnud,aga kui enne ei saa,siis 9-10 okt lähen Saaremaale rallit vaatama ja seal saab ära proovida.Olen kuiva ilmaga põllul-metsas sõitnud,aga see pole ka esiveolisele probleem.
Demokaga paugutasin kruusal ja oli väga fun,auto käitus igati ootuspäraselt.Nelivedu töötas hästi.See oli kevadel ja autol olid all lamellid.
Minu autol on tehasest Michelin Pimacy3 ja see pole just eriline pori rehv.Samas maanteel on väga hea ja vaikne.Vihmaga märjal asfaldil on väga hea teelpüsivus.Möödasõidud ja kõik muu toimub nagu palju raskema-suurema autoga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 26.09.15 19:14 Tsiteeri


Mehed tulge nüüd maapeale tagasi ,skoda octavia on keskmise perenaise auto ,olgu ta siis rs ,scout ,või tavaline .
Elustiili auto on ikka väga midagi muud !
P.S
Muidugi ka "koduperenaine" on tegelikult elustiil ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ets
huviline



Registreerunud 22.09.15
Postitusi: 28

Kasutaja on eemal


postitati 27.09.15 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mehed tulge nüüd maapeale tagasi ,skoda octavia on keskmise perenaise auto ,olgu ta siis rs ,scout ,või tavaline .
Elustiili auto on ikka väga midagi muud !
P.S
Muidugi ka "koduperenaine" on tegelikult elustiil ;)

Tõsi ta on, viga rohkem minu segases sõnastuses. Pigemini mõtlesin "elustiili" all "elu stiili/laadi", ehk kus ma sõidan, kus asub minu suvila, kuidas veedan vaba aega, kuidas seal teeolud on jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 28.09.15 08:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mehed tulge nüüd maapeale tagasi ,skoda octavia on keskmise perenaise auto ,olgu ta siis rs ,scout ,või tavaline .
Elustiili auto on ikka väga midagi muud !
P.S
Muidugi ka "koduperenaine" on tegelikult elustiil ;)

Tõsi ta on, viga rohkem minu segases sõnastuses. Pigemini mõtlesin "elustiili" all "elu stiili/laadi", ehk kus ma sõidan, kus asub minu suvila, kuidas veedan vaba aega, kuidas seal teeolud on jne.


Kõik need kirjeldused siin vastavad vaid ühte tüüpi autodele - ülikallitele maasturitele.
Lugege viimaste riigikogu liikmete põhjendusi, miks nad rahva raha eest endale luksus maastureid liisivad ja siis veendute isegi, et Škodal midagi neile pakkuda pole :cool:


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 28.09.15 10:33 Tsiteeri


Tegin siis nädalvahetusel natuke kruusateedel sõitu ja julgeks väita,et väga hea.Sport reziimis on lausa nauditav,aga naisel hakkas hirm ja sõitsime edasi drive asendis.Teelpüsivus ka kurvides ja lahtisel kruusal lausa suurepärane,kui arvestada,et all olid ju asfaldi rehvid.

E:Eile jäädes jälle pimeda peale sain veelkord tõestust,et kaugtuled on ikka kehvad.Vaja mingid lisad panna.
Kütuse kulu oli täna hommikul lausa 6,8.Sõidetud pea 6000km ,aga ei mingit vähenemist.Alla 6,5 pole keskmist saanud.Asja juures paneb hämmastama see,et proovi autol nullisime näidud enne proovi ära ja ma sõitsin kuskil 300km erinevaid teid.Kiirendasin põhjagaasiga korduvalt,sõitsin linnas,kruusal,kiirteel jne.Selle auto spidol oli 4000+km.Keskmiseks tuli siis 5,6.Tankimise järgi on minul pigem 7,0-7,2 keskmine.Vahe volvoga enam nii suur ei tundugi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 28.09.15 12:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tegin siis nädalvahetusel natuke kruusateedel sõitu ja julgeks väita,et väga hea.Sport reziimis on lausa nauditav,aga naisel hakkas hirm ja sõitsime edasi drive asendis.Teelpüsivus ka kurvides ja lahtisel kruusal lausa suurepärane,kui arvestada,et all olid ju asfaldi rehvid.

E:Eile jäädes jälle pimeda peale sain veelkord tõestust,et kaugtuled on ikka kehvad.Vaja mingid lisad panna.
Kütuse kulu oli täna hommikul lausa 6,8.Sõidetud pea 6000km ,aga ei mingit vähenemist.Alla 6,5 pole keskmist saanud.Asja juures paneb hämmastama see,et proovi autol nullisime näidud enne proovi ära ja ma sõitsin kuskil 300km erinevaid teid.Kiirendasin põhjagaasiga korduvalt,sõitsin linnas,kruusal,kiirteel jne.Selle auto spidol oli 4000+km.Keskmiseks tuli siis 5,6.Tankimise järgi on minul pigem 7,0-7,2 keskmine.Vahe volvoga enam nii suur ei tundugi.

Mis rehvid ja veljed sul all on? Kui 17/18'' lisavad ka kütusekulude natukene juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 28.09.15 13:45 Tsiteeri


Standard veljed 17" ja rehv on Michelin Primacy3 225/50R17.Scoudile ongi ainult kaks velge pakkumises ja mõlemad üks ja sama mõõt.Talvekad panen küll plekkidele ja 205/60R16.
proovisõidu autol oli sama mõõt mis mul praegu all,aga ainult lamellid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 28.09.15 19:21 Tsiteeri


No need tänapäeva autod on elektroonika abil ikka vägagi ära kastreeritud ,et peab lausa juhm olema ,et auto käest ära läheks ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 29.09.15 06:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kütuse kulu oli täna hommikul lausa 6,8.Sõidetud pea 6000km ,aga ei mingit vähenemist.Alla 6,5 pole keskmist saanud.Asja juures paneb hämmastama see,et proovi autol nullisime näidud enne proovi ära ja ma sõitsin kuskil 300km erinevaid teid.Kiirendasin põhjagaasiga korduvalt,sõitsin linnas,kruusal,kiirteel jne.Selle auto spidol oli 4000+km.Keskmiseks tuli siis 5,6.Tankimise järgi on minul pigem 7,0-7,2 keskmine.Vahe volvoga enam nii suur ei tundugi.

Kaabli abil on võimalik panna see kompuuter näitama selliseid numbreid nagu meeldib ;) Vaevalt küll esindus oma proovisõidu autosid sedasi "täiustanud" on..
Pole ma veel ühelgi autol näinud, et sõidukompuuter näitaks tegelike kulunumbreid, ikka 0,5-1,5l vähem, kui päriselt ära kulub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 29.09.15 08:33 Tsiteeri
Tänane uudis, mis sobib siia viimaste postituste juurde



Škoda: petutarkvaraga on varustatud 1,2 miljonit autot

Huvitav, mida selle teadmisega pihta hakata? Anda kontsern kohtusse, et raha välja pressida nagu need siin? «Kiired ja vihased» staari Paul Walkeri tütar annab Porsche kohtusse


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ets
huviline



Registreerunud 22.09.15
Postitusi: 28

Kasutaja on eemal


postitati 29.09.15 09:13 Tsiteeri


urmas66 - kas võib olla, et hommikuti sõidad sa Scoudiga mööda Nõmme teed? Ühte pruuni Scouti olen mitmel korral märganud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 29.09.15 09:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ets
urmas66 - kas võib olla, et hommikuti sõidad sa Scoudiga mööda Nõmme teed? Ühte pruuni Scouti olen mitmel korral märganud.


Täna sõitsin,aga tegelikult satun sinna väga harva.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 29.09.15 09:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Škoda: petutarkvaraga on varustatud 1,2 miljonit autot

Huvitav, mida selle teadmisega pihta hakata? Anda kontsern kohtusse, et raha välja pressida nagu need siin? «Kiired ja vihased» staari Paul Walkeri tütar annab Porsche kohtusse


Ma just eile esitasin oma müügimehele,kes on ka tegelikult hea tuttav ja koolivend,küsimuse,et kas ka minu auto käib sinna alla?Lubas uurida,aga vastata ei osanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 06.10.15 08:11 Tsiteeri


Nüüd siis selge,et EURO6 mootorites,mis ka minu autol,pole neid tarkvara asju kasutatud.Aga niipalju on mul nüüd küll selge,et ökonoomsusega pole sellel autol küll asjad nii nagu reklaamitakse.
Ökonoomsus on väidetavalt seotud just selle väljalaske gaaside järelpõletamisega,mida need vanemad mootorid selle tarkvara abil, tegid ainult test reziimis ja muul ajal lasid vabalt töötada.Uutel euro6 mootoritel,aga toimub see nüüd koguaeg,et oleks lämmastiku ja tahma saaste normis.
Kuna ,see järelpõletamine on üks kindel asi,mis lisab kütuse kulu,siis ilmselt sinna see küttekulu ka minu autol läinud on.
Olen viimasel nädalal sõitnud pidevalt hetekekulu näit ees ja nii huvitav,kui see ka pole, on linnas võimalik ökomalt sõita ,kui maanteel.Maanteel püsikaga sõites 70-ga näitab nii a“5-5,5 sajale.Sõites 90-ga a“6,1-6,5 või 110-ga 6,5-7.Üldine kesmine mul ongi 6,6-6,8 vahel.
Auto tänaseks sõitnud 7100km.
Pakkumises on kirjas nii ;Kütusetarve linnas / maanteel / keskmine 5,6 / 4,6 / 5,0 l/100 km
Tegin nädalavahetusel pikema tiiru mööda Eestit.Jälgisin pingsalt seda kütuse keskmist,aga selliseid numbreid,mis demo autol proovisõitu tehes(ilmselt oli see selle tarkvara parandajaga), ei õnnestunud mul küll isegi hetkeks näha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ets
huviline



Registreerunud 22.09.15
Postitusi: 28

Kasutaja on eemal


postitati 06.10.15 08:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Nüüd siis selge,et EURO6 mootorites,mis ka minu autol,pole neid tarkvara asju kasutatud.Aga niipalju on mul nüüd küll selge,et ökonoomsusega pole sellel autol küll asjad nii nagu reklaamitakse.
Ökonoomsus on väidetavalt seotud just selle väljalaske gaaside järelpõletamisega,mida need vanemad mootorid selle tarkvara abil, tegid ainult test reziimis ja muul ajal lasid vabalt töötada.Uutel euro6 mootoritel,aga toimub see nüüd koguaeg,et oleks lämmastiku ja tahma saaste normis.
Kuna ,see järelpõletamine on üks kindel asi,mis lisab kütuse kulu,siis ilmselt sinna see küttekulu ka minu autol läinud on.
Olen viimasel nädalal sõitnud pidevalt hetekekulu näit ees ja nii huvitav,kui see ka pole, on linnas võimalik ökomalt sõita ,kui maanteel.Maanteel püsikaga sõites 70-ga näitab nii a“5-5,5 sajale.Sõites 90-ga a“6,1-6,5 või 110-ga 6,5-7.Üldine kesmine mul ongi 6,6-6,8 vahel.
Auto tänaseks sõitnud 7100km.
Pakkumises on kirjas nii ;Kütusetarve linnas / maanteel / keskmine 5,6 / 4,6 / 5,0 l/100 km
Tegin nädalavahetusel pikema tiiru mööda Eestit.Jälgisin pingsalt seda kütuse keskmist,aga selliseid numbreid,mis demo autol proovisõitu tehes(ilmselt oli see selle tarkvara parandajaga), ei õnnestunud mul küll isegi hetkeks näha.

Kiire rehkendus näitab, et ca kahe kuuga oled sõitnud 7000km, seega oletatavasti sõidad aastas ca 40000km. Oli sul mõttes ka bensukas, või päris veendunult diisel?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 06.10.15 09:42 Tsiteeri


Sõidan jah nii 40-43 tuh aastas.Bensukat ei kaalunud,sest sõidan palju maanteed ja maantee kulu nagu oleks -peaks olema väga öko sellel diislil.Lisaks ka see,et transpordi ettevõttel on diislil väga hea hind,palju parem kui bensul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 06.10.15 10:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Nüüd siis selge,et EURO6 mootorites,mis ka minu autol,pole neid tarkvara asju kasutatud.Aga niipalju on mul nüüd küll selge,et ökonoomsusega pole sellel autol küll asjad nii nagu reklaamitakse.
Ökonoomsus on väidetavalt seotud just selle väljalaske gaaside järelpõletamisega,mida need vanemad mootorid selle tarkvara abil, tegid ainult test reziimis ja muul ajal lasid vabalt töötada.Uutel euro6 mootoritel,aga toimub see nüüd koguaeg,et oleks lämmastiku ja tahma saaste normis.
Kuna ,see järelpõletamine on üks kindel asi,mis lisab kütuse kulu,siis ilmselt sinna see küttekulu ka minu autol läinud on.
Olen viimasel nädalal sõitnud pidevalt hetekekulu näit ees ja nii huvitav,kui see ka pole, on linnas võimalik ökomalt sõita ,kui maanteel.Maanteel püsikaga sõites 70-ga näitab nii a“5-5,5 sajale.Sõites 90-ga a“6,1-6,5 või 110-ga 6,5-7.Üldine kesmine mul ongi 6,6-6,8 vahel.
Auto tänaseks sõitnud 7100km.
Pakkumises on kirjas nii ;Kütusetarve linnas / maanteel / keskmine 5,6 / 4,6 / 5,0 l/100 km
Tegin nädalavahetusel pikema tiiru mööda Eestit.Jälgisin pingsalt seda kütuse keskmist,aga selliseid numbreid,mis demo autol proovisõitu tehes(ilmselt oli see selle tarkvara parandajaga), ei õnnestunud mul küll isegi hetkeks näha.


Huvitav täiesti. Mul ka 135kw 4x4 (ja kuluandmed paberil peaaegu sama) ja kui ma sõidan 90-100ga siis käib see kulu ikka alla 4L ära. Käisin pühapäeval just ka Taalis autokrossi vaatamas, sinna minnes näitas 6l keskmiseks ja kui tagasi tulin siis tuli 5,2l (tempo sinna oli selline 100+ koguaeg GPS järgi) ca 300km vist tuli kokku siis.
Kui ma olen käinud Rakveres, siis ma ideaalis 110 alas saan ikka 6ga hakkama (ma sõidan kiiremini kui 110), kui korralik olla siis 5,2-5,3 pole mingi küsimus.
Linnas mina seda 5,6 küll ei suuda saavutada, tavaliselt ikka 7 kandis on see.
Kuid väga palju sõltub ikkagi ilmast ja teekattest. Pinnatud teel olen näinud kuni 1,5L rohkem sama kiirusega sõites.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 06.10.15 12:09 Tsiteeri


Selline Scout peaks valdavalt maanteesõidu puhul pikaajalise reaalse keskmisena ~6.5 liitriga per 100km hakkama saama küll. See et konkreetse masina puhul on kulu kolmandik liitrit suurem, või suurem võrreldes proovisõidu masinaga, võib vabalt olla mingites pisiasjades kinni.
Ma toon mõned oma tähelepanekud sarnase masinaga omast kogemusest (Passat Alltrack TDI, 177hp, 380Nm, EURO5, Scoudiga samad rehvimõõdud ja DSG), millel samuti enamuse kilomeetreid maanteel. Auto enda arvestuse järgi on suvel pikajaline keskmine paari paagitäie järel 6.4-6.5 ja selliseks ta jääbki. Kui ise arvutan üle, on tulemuseks tavaliselt ligi 7 l/100-le paagi täie kohta, nagu alt lingilt näha. Teisalt avastasin juhuslikult, et auto odomeeter eksib kilomeetrite arvestamisel, rohkem kui eales varem ühelgi masinal kogenud. Suurusjärk on selline: iga auto arvestatud 1000km kohta, on GPSi järgi läbitud 1040km ja seda tehasest tulnud velgedel/rehvidel. Kui ma seda korrektsiooni arvestan kütusekulu läbiarvutamisel, saan sarnased numbrid sellele, mida auto pardakompuuter pikaajalise keskmisena kuvab.
Järgmine faktor on rehvid, täpselt samas mõõdus erinevad rehvimudelid ei ole reaalsuses sugugi täpselt sama diameetriga. Enamgi veel, kasutasin talveratastena 225/50R17 asemel 215/60R16, rehvitootja sama. Arvestuse järgi peaks sellise vahetusega rehvi diameeter olema ligi 8mm suurem ja sellega talveks +4mm kliirensit, aga reaalsuses oli 215/60R16 läbimõõdult hoopis väiksem , auto madalam (ja hodomeeter valetas vähem :) ).
Veel tähelepanekuid: külma mootoriga maanteel sõitu alustades, kütuse hetkekulu normaalsele tasemele langemiseks kulub 2x enam kilomeetreid (~25km), võrreldes sama mootor ilma DSG ja nelikveota. Ehk siis mootoriõli ja jahutusvedelik on ammu normtemperatuuril, enne kui veel mõned muud sõlmed „soojaks“ saavad.
Kui paagitäis päeva-paariga ära kulutada, on pardakompuutri keskmine ja enda arvutuse tulemus lähedasemad, võrreldes näiteks olukorraga kus paak saab tühjaks 2 nädalaga, iga päev veidi sõites. Ehk siis auto näidiku kuvataval pikajalisel keskmisel tekivad külmkäivituste ja tühikäigul töötamiste tõttu väikesed vead ja ümmardamised, mis summeritakse vist pigem ilusama näidu suunas.
Scout tüüpi universaalid on reaalses elus oma plastikust tiivalaiendite ja veidi kõrgemal istuva kere tõttu kütusekulu mõttes vastutuulele tundlikumad. Kahjuks allatuult sõites kulu nii palju väiksem pole kui vastu tuult suurem :)
Need tehase keskmised, mis on kuskil stendil iganenud stsenaariumi järgi mõõdetud ja välja arvutatud, ei arvesta paljusid reaalsel maantekasutusel mõjuvaid takistusi.
Lohutuseks võib öelda, et 4x4 TSI puhul paistavad olema keskmise kulu käärid lubatu ja tegelikkuse vahel veel suuremad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 06.10.15 12:34 Tsiteeri


Mulle tundub,et minu eelmine auto ,Volvo XC90 2,4 D5,oli maanteel sama öko(ka peale 400000km läbimist) ,kui see auto.Selles suhtes nagu kerge pettumus,aga kuna üld keskmine on ikka ligi 2L väiksem,kui volvol ja auto ju igati hea,siis pole nagu mõtet väga viriseda ka. Lihtsalt müüja lubatud kütusekulu andmed ei ole,vähemalt minu auto puhul,adekvaatsed ühegi nurga pealt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 07.10.15 12:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Selline Scout peaks valdavalt maanteesõidu puhul pikaajalise reaalse keskmisena ~6.5 liitriga per 100km hakkama saama küll. See et konkreetse masina puhul on kulu kolmandik liitrit suurem, või suurem võrreldes proovisõidu masinaga, võib vabalt olla mingites pisiasjades kinni.
Ma toon mõned oma tähelepanekud sarnase masinaga omast kogemusest (Passat Alltrack TDI, 177hp, 380Nm, EURO5, Scoudiga samad rehvimõõdud ja DSG)...


Ma arvan,et siin võibki olla tegu selle tarkvaraga,millega VW vahele võeti.Proovikas oli euro5 ja sellega ma paugutasin ikka südamest umbes 300km-t Harjumaa erinevaid teid.See oli aprillis.Keskmiseks sain 5,3.Tagasi Laagri esindusse sõitsin mööda pärnu mnt-d Kernust ja siis näitas kompuuter ,isegi suht tugeva vaskult puhuva tuulega, hetkekuluks keskmiselt 3,5-4.5, kiirus oli pandud piloodiga täpselt 100 peale.Autol olid all lamell rehvid,mis võiks ka natuke lisa anda.
Ma pole oma autoga sellisid numbreid isegi täpselt 90-ga sõites näinud.Üldiselt jookseb see number ikka 6-e ümbruses.
Minu auto kulu oleks ilmselt veel suurem,kui mul poleks koduteel 60-e ala,kus ma sõidan piloodiga 70-ga ,12km igapäev ja siis on auto tõesti öko.Sama teen ka Järvevanal liikudes ehk kokku nii 20-22km öko sõitu päevas.Kui seda poleks, näitaks keskmiseks ilmselt veel rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  10
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 72.6% - SQL: 27.4%]