Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia RS esimesed pidurikettad (Vastuseid: 9 | Vaatamisi: 3085)
unn
huviline



Registreerunud 08.10.06
Postitusi: 2

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia RS 02

postitati 08.10.06 21:22 Tsiteeri
Octavia RS esimesed pidurikettad



Mure selline,et pidurdamisel tuleb päris kõva vibratsioon.Vahetasin umbes pool aastat tagasi uued kettad.kas on viga ainult ketastes või võib kuskil mujal olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Knap
huviline



Registreerunud 27.07.06
Postitusi: 25

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9TDI

postitati 09.10.06 10:10 Tsiteeri


viga vņib olla ka veljes või rehvis. Kui tasakaalust väljas siis annab kah pidurdamisel ikka kõva virbatsiooni sisse. Samuti esisilla kokkujooks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 09.10.06 16:37 Tsiteeri


sama viga oli mul A-6 , vahetasin kettaid kaks korda , aga ikkagi paari kuu möödudes uuesti vibra sees. Peen mehhaanilise mõõturiga mõõtes kettad olid normis , rehvidest ka seda ei tulnud. Ilmselt sellest veast ennem lahti ei saa kui vahetad terve suporti välja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 09.10.06 20:26 Tsiteeri


Mul endal aastakese vanem mudel ja sõitnud üle 130000km,aga pidurikettaid veel vahetanud pole.Samas kui oled autot sihtotstarbeliselt kasutanud ja hõõguva kettaga lompi tuisanud,pole midagi ka imestada,et kõveraks tõmbab.
Kas talvel sõidad avatud (originaal)valuveljega?
Ise viskan talveks plekkveljel jooksu alla.Arvan,et plekkvelje suletud kuju mingil määral kaitseb lume sattumist kuumale kettale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
unn
huviline



Registreerunud 08.10.06
Postitusi: 2

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia RS 02

postitati 13.10.06 15:32 Tsiteeri


Nja huvitav ongi.et mul sõitnud 80000 ja juba uued kettad ka kõverad.Ma eriti ei tee sellist sõitu.et kettad punaseks lähevad.
Eks muidugi vahest tuleb ka mootori resursse kasutada,aga pidurikettad peaks ju seda vähest ikke vastu pidama.Talvel sõidan ma küll selle orginaalvaluvejega.
Vaevalt.et viga võib olla uutes ketastest.mis ostsin.sain need ka suht soodasalt 500 eek tk.
Ei teagi millest alustada.kas osta uued taas !!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
cl
huviline

Avatar


Registreerunud 26.10.05
Postitusi: 36

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 2004

postitati 14.10.06 10:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: unn
Nja huvitav ongi.et mul sõitnud 80000 ja juba uued kettad ka kõverad.Ma eriti ei tee sellist sõitu.et kettad punaseks lähevad.
Eks muidugi vahest tuleb ka mootori resursse kasutada,aga pidurikettad peaks ju seda vähest ikke vastu pidama.Talvel sõidan ma küll selle orginaalvaluvejega.
Vaevalt.et viga võib olla uutes ketastest.mis ostsin.sain need ka suht soodasalt 500 eek tk.
Ei teagi millest alustada.kas osta uued taas !!!


aga oled sa kindel, et viga jälle esimestes ketastes? minu kogemused on näidanud, et ka kõverad tagakettad vibreerivad autot väga edukalt. Octavia I-l on minumeelest enamus pidurdusjõudu esiratastel ja tagumised kettad kipuvad teinekord vähese töö tõttu rooste minema, mis soodustab veelgi nende kõverdumist, ise kasutan seetõttu tihti käsipiduriga pidurdamist hoiab tagumised kettad haljamad.


läheb nagu läheb, on nagu on
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
might
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.07
Postitusi: 62

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II RS 2,0 TDI DPF

postitati 07.11.07 08:19 Tsiteeri


Kas natuke kõver piduriketas võib ka sõidu ajal tunda anda (kui otseselt ei pidurda)? Ja kui, siis kuidas?
Enda veokil sõidu ajal tuleks nagu väike värin või jõnksutamine sisse ja tunda ei ole seda mitte otseselt rooli kaudu vaid nagu istmikuga rohkem. Ja pigem nagu siis kui jalg gaasilt maha võtta ja lasta veidi veerada ilma sidurit vajutamata. Veljed peaksid aga ilusti taskaalus olema ja rehvirõhud korras. Iseenesest midagi hullu ei ole aga hakkab vaikselt närvidele käima. Äkki keegi on midagi sarnast täheldanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 07.11.07 16:49 Tsiteeri


rehvis tasakaalust väljas. või siis on küll tasakaalus, aga lihtsalt nö. "kandiliseks" sõidetud, näiteks äkkpidurdus vms.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
might
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.07
Postitusi: 62

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II RS 2,0 TDI DPF

postitati 09.11.07 07:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
rehvis tasakaalust väljas. või siis on küll tasakaalus, aga lihtsalt nö. "kandiliseks" sõidetud, näiteks äkkpidurdus vms.


kandilisust hästi ei usu sest rehv veel üsna uus ja ei mäleta nagu erilisi äkkipidurdusi, naelad ka kõik ilusti sees ning ABS peaks ka vist kandiliseks sõitmist vältima.
Kas siis rehvi tasakaal ei peaks ka tavapärasel velje tasakaalustamisel tunda andma? Kas rehvi tasakaalu eraldi üldse saab kontrollida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 09.11.07 07:59 Tsiteeri


vat ei teagi täpselt kuda ütlema peab: et kas velje tasakaalustus või rehvi tasakaalusasakaaltus. mina kasutan neist viimast väljendit, ehk et peaks olema siis üks ja sama asi ;)
aga soovitan siiski rehvid lasta üle kontrollida. minul näiteks oli kah eelmine aasta nii, et lasin talverehvid veljele panna ning tasakaalustati ära kah. maanteel sõites oli aga sihuke värin/vibra sees. lasin siis teises kohas üle vaadata, kus selgus, et rehvid täitsa tasakaalust ära. et esialgu laseksin siiski tasakaalus kontrollida kõikidel ratastel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.2% - SQL: 51.8%]