Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Skoda Felicia pick-up 98a -MartnaMarek (Vastuseid: 9 | Vaatamisi: 3049)
Martnamarek
huviline



Registreerunud 26.02.15
Postitusi: 8

Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 23.03.15 09:48 Tsiteeri
Skoda Felicia pick-up 98a -MartnaMarek



Tere!

Pikka aega olen soovinud endale hobiautot kuid rahaline pool ei ole võimaldanud seda. Üldjuhul hobiauto ikkagi on eraldi ja igapäeva auto on edaldi. Minu auto valikud on olnud alati erilised ja just sellised teevad elu raskeks :D . Niisiis pikka aega otsisin endale Caddy mk1 aga nüüd juba olen vaadanud, et neid liigub rohkem ja paljud ehitavad Caddysi. Olen ka mõelnud endale Derbit soetada või Polo mk1 mis samamoodi haruldused on kuid pole neid müügis näinud või kui liigub pole niipalju raha jällegi. See aasta tegin otsuse enda Passati maha müüa ja osta mõni muu auto lihtsalt vahelduseks. Üks õhtu nägime sõbraga kuulutust kus oli Skoda müügis. Kiirelt mõeldud ja otsitud saime teada, et on võimalus kaubik kastikaks teha lihtsa vaevaga ja kui raha sai kokku aetud läksin juba järgmisel hommikul järele. Kohale jõudes tuli välja, et müüjaks oli üks endine tuttav kuid oli kahjuks ainult vahendaja. Kohapeal vaatasin auto üle ja vigu leidis sel küllaga aga kuna see auto piisavalt ront oli ja huvi on ehitada eriti just keretöid teha siis sel juhul otsustasin ikkagi auto ära osta. Auto sõitnud ainult Eesti teedel ja pea 80% ajast ainult kruusapeal. :crazy: Tingisin kaasa teise käigukasti, kuudi, kuudile lisa uksed, roolilati, mõlemad poolteljed, piduri suppordi uute klotsidega, tagusilla ja iluvõre. Tagasiteel koju leidsin mingeid nipet näpet vigu juurde aga pole hullu tahtsingi ronti mida üles ehitada ja saingi!
Ütlen teile kohe ära, et olen alles uus sellise tööga ja tegemisega kuid on soovi areneda ja õppida.
Andmed:

Mark: Skoda
Mudel: Felicia pick-up
Aasta: 1998 Eestis olen teine omanik
Mootori litraaz: 1.3
Võimsus: 43kw
Mootori tüüp: Bensiin-karburaatoriga :D
Käike: 5 käiku manuaal
Uksi: 2
Sisu: Tavaline kalts

Ootasin nädalavahetuseni ja siis hakkasin vaikselt tegutsema. Esimese asjana võtsin tagant kuudi maha. Tuli aina rohkem roostet välja :P Plaan ongi kastile teha või osta luuk ja kate.

Vead siis järgmised:
Tagumised mõlemad rattalaagrid, karbid, tiivad, sumbuti, esiklaas, üks lõdvik või veepump aga mingi asi igatahes lekib, esipaneel on alt kõver, 4 rehvi on kas muster otsas või pragulised ja sinna lähevad ainult 165/70 R13 82R või 175/65 R13 82R passis kirjas, turvavöö mehhanism juhile see ei tõmba tagasi, sarniirid, veovõlli kummid ja otsad, mootoripadjad, puksid, rooliotsad sisemised ja välimised. Hetkel on kõik :P
Hinnapakkumine üeldi, et kui hästi läheb saan 500€ hakkama kuigi on see samuti minujaoks päris magus summa.

Kuna on võimalik kasutada autoremondi töökoda siis leppisin aja kokku läksin keevitama. Elus teist korda hoian käes keevitust ja üritan üldse midagi teha sellega :D . Esimese asjana võtsin ette tagumised koopad kõigepealt vähem ussitanud ja siis hullema poole. Proovisin erinevaid varjante ja õppisin siis esimese poolega võib öelda küll, et keevitamist kuigi ei ole praegugi kogend aga vähemalt saan hakkama ja jääb püsima ;) .

Kahe koopa tegemine läks üpris kähku kõigest päeval kella kahest kuni hommiku kuueni :P . Keevituste peale lasin igale poole tsinki ja hiljem siis lisasin mastiksit siis ta ei idane ega mädane.

Keevitasin kasti otsa kokku üpriski robustselt ja lisasin kastile tugevtuseks vinkel rauad. Sumbuti keevitasin ka enam vähem korralikuks kuigi jäi mõnest kohast läbi laskma kuid vähesel määral.
Vedasin salongi makijuhtmed ja panin ajutiselt maki autosse.
Tegin kastipõhja mastiksiga üle ja kuna tagavara rehv enam põhjaalla ei mahtunud siis tõstin selle kasti ja kinnitasin väga moodsalt :D ja paigaldasin nr tule koos siis nr märgiga kuna eelnevalt oli märk kuudi uksel.
Ja siis nüüd see nädalavahetus läksin samamoodi garaazi, et hakata karpe keevitama. Võtsin ette juhipoolse karbi ja arvasin, et ei jõua ühe päevaga tervet karpi tehtud siis teen pool kuid makrot oli terve karp ikka korralikult täis lastud ja puhastades mastiksist ja pahtlist ei leidnud ma kohta kuhu keevitada saan siis ikkagi olin sunnitud terve karbi ette võtma. Karp oli siis läbi nö väljast poolt ja alt. Puhastamise peale läks juba kena aeg ja tegin pausi helistasin sõbrale too kurtis, et sups nii hullult katki roostetanud ja peab järgmine päev uutele velgedele järgi minema kuid ei taha nii sõita. Pakkusin välja, et okei kui viitsib Läänemaale külla mul tulla siis mul võimalused ja saan tal ära keevitatud. Mõeldud tehtud mina jäin autot parandama ja tema liikus minu poole. Kohale jõudes oli asi tal üpris hull tõesti ja võtsime asja käsile. Mõne ajapärast saigi tehtud ja asi ole jälle timmis loodame, et mu keevitus siis püsib ;) . Ta jäi mulle siis natukeseks seltsi ja hakkas oma autoga tegelema kuni ma hakkasin alla karbile uut plekki keevitama. Keevitasin küll pikkade vahedega, et miskit põlema ei läheks ja sain punktitud. Oli juba öö käes ja läksin välja puid tooma. Tulin sisse tagasi järsku vaatan, autos midagi kumab ja taipasin ära ja karjusin PÕLEB!! Jooksuga läksin tõstuki juurde, et auto alla lasta ja näitasin sõbrale kuskohas vee kanister on. Kui auto alla saime siis kiiruga uks lahti ja ohtralt vett peale kuid jah tuli oli teinud juba oma töö. :( Ju jäi kuskil makrot veel sisse ja võttis tule ülesse. Põlenud oli esiiste, uksepolster, päikese sirm, osaliselt lagi ja plastik liist. kogu sisu sai kahjustusi

Nonii nüüd olengi siin ja mõtlesin, et kirjutan loo teilegi. Edasi veel pole kindel mis teen, sest minu jaoks liiga suur shokk...

Kuigi plaaniksin ikkagi alustatu lõpule viia, sest mis ei tapa teeb tugevaks ja oma vigadest õpitakse!
Eestis liigub sellised üpris vähe. Kui olen välja mõelnud ja leidnud võimalusi oma mõte lõpuni teha siis annan aga tuld! Olen avatud osade pakkumistele mis sisus kahjustust said ( ei leia millise Caddy, kuid Caddy sisu peaks ka sobima 1:1). Saatsin mõnedele varuosade pakkujale kirjad ka ja nüüd ootan vastuseid ja loodan, et saan uuesti järjele.

Autost siis plaanin teha nö. igapäeva töö ja hobi auto :D st. igapäev sõidan ja kasutan, töö all mõtlen seda, et saan sellega vedada puid ning muud manti ja hobi auto selles mõttes, et ise keevitan, ehitan ja katsetan kuidas ja mis käib ehk õpin. Plaanin enamus keretöid ise nö. põlveotsas teha mitte ei hakka uusi karpe nt ostma ja lihtsalt külge keevitada.
Tegevust jätkub küllaga ja peavalu samuti! Kuna see mu esimene teema siis vabandan ette juba ära kui miskit halvasti/valesti teemasse kirjutasin ja lisasin, sest mul ei tule pildid millegipärast nähtavale. :)

Pildid asuvad siin!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 23.03.15 20:01 Tsiteeri


Tere tulemast!

"An error occurred while processing your request.
Reference #50.a5b2ef50.1427137289.b578595"

Ei saa pilte vaadata isegi linki kopeerides.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Martnamarek
huviline



Registreerunud 26.02.15
Postitusi: 8

Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.15 09:43 Tsiteeri


Vahepeal olen shokist üle saanud ja taastun :D . Sain kastile ääred mis originaalis peaksid küll olema plastikust aga kuna pole neid leidnud siis sain materjali ja teen puidust. Lisaks sain veel klambrid millega tulevikus kinnitan kastile kaane, sest kui üldjuhul on mingi present peale tõmmatud siis minul tuleb vineerist kaan sinna peale ja need panen kinni klambritega. Pealegi olen saanud hämmastavalt palju uusi ideid kuidas sisu taastada ja pea et 0 kuluga.

Lisan siis albumi kus enamus pildid olemas on ;) http://public.fotki.com/MartnaMarek/kastikas/

Tänud sõbraliku vastuvõtu eest ;)
Stay tuned!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 25.03.15 12:39 Tsiteeri


Sinu kastikale peaks vist vw polo /caddy2 sisu sobima.
Mootor kah suht õnnetu, see oleks kaval vw diisli vastu vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Martnamarek
huviline



Registreerunud 26.02.15
Postitusi: 8

Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 26.03.15 01:49 Tsiteeri


Kui piisavalt juba tekib ressurssi siis panengi 1,9 47kw mootori peale vähemalt nii oleks plaan :) Hetkel ongi probleem,sest see võtab ju 10 sajale :D Sisu kohta niipalju, et läheb küll aega aga teen ise uued katted uksepolstrid jne... :cool:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 27.03.15 20:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Martnamarek
Kui piisavalt juba tekib ressurssi siis panengi 1,9 47kw mootori peale vähemalt nii oleks plaan :) Hetkel ongi probleem,sest see võtab ju 10 sajale :D Sisu kohta niipalju, et läheb küll aega aga teen ise uued katted uksepolstrid jne... :cool:


Jeesus, mis selle autoga juhtunud küll on? :O Põlema läinud salongist?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Martnamarek
huviline



Registreerunud 26.02.15
Postitusi: 8

Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 28.03.15 01:22 Tsiteeri


Nagu mul seal kirjas oli siis jah karpe keevitades võttis tule ülesse:(


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 28.03.15 19:19 Tsiteeri


Usun et saad mõned sobivad polstrid/jupid palju lihtsama vaevaga ,kui hakkad ise leiutama ,tänapäeval on aeg on raha ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Martnamarek
huviline



Registreerunud 26.02.15
Postitusi: 8

Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 29.03.15 01:32 Tsiteeri


Aega küll pole ja ega siis raha ka siin väga pole kuid kui ise teen siis pole kellegil teisel sellist nagu mul :cool:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Martnamarek
huviline



Registreerunud 26.02.15
Postitusi: 8

Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 05.04.15 20:50 Tsiteeri


Vahepeal pole skodaga midagi huvitavat toimunud, sest teen töö kõrvalt haltuurasi ja siis aega jube vähe. Lisasin telefoniga tehtud pildid mis olen siin algusest peale teinud. Minge kindlasti vaadake siis millest olid ennem karbid tehtud ja kuidas see masin kannatab tööd teha :P
Mõtlesin ka seda, et peaks kindlasti kõrgemaks ajama ja suurema kandevõime saama :D



Pildid siin


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.4% - SQL: 30.6%]