Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: 1.8TSI 132kW külmkäivitus pärast öö läbi seismist. (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 8102)
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 16.12.14 15:44 Tsiteeri
1.8TSI 132kW külmkäivitus pärast öö läbi seismist.



Tere!

Saatsin esindusse kirja oma probleemiga, loodetavasti saan ka mingi adekvaatse vastuse, kuid sõbra soovitusel, teen ka siia teema.

Probleemiks nimelt külmkäivitus hommikuti, kui auto on öö läbi seisnud.

Nüüdseks olen läbinud juba 15000 hoolduse, kuid enne hooldust, hakkas kostuma auto külmkäivitustel “keti kõrin”. Seda siis umbes 12000 km juures, täpselt ei mäleta.

Hakkasin pärast esimest korda selle anomaalia kuulmist hommikusi käivitusi jäädvustama.
Pärast õlivahetust esimesel hommikul ja nüüd teist korda täna hommikul, käivitus jällegi kõrinaga, nüüd juba oluliselt suurema lärmiga (isegi tehnikakauge inimene oleks aru saanud, et asi pole korras). Samas vahepeal eelmine reede, nädalavahetusel ning ka eile käivitus täiesti normaalselt, nii nagu alguseski. Kahjuks neid õlivahetuse järgseid käivitusi ei filminud, kuna lihtsalt ei viitsi enam iga hommikul kapoti alla ronida.
Märkusena võib mainida, et siiamaani pole leidnud ühtegi paralleeli, mis viitaks mingisugusele mustrile kõrina osas. Pole vahet, mis temperatuur on väljas, pole vahet kui kaua auto on öö jooksul seisnud, pole vahet kui palju eelmine päev on autoga sõidetud – kõrinaga käivitub täiesti ettearvamatult.
Samas tean paari tuttavat, kellel on täpselt sama mootoriga octaviad, kuid kelle autodel on läbisõit juba 20000km või enam, pole selliseid helisid kuulnud. Niiet päris normaalseks heliks minu arvates seda pidada ei saa (kuigi kui sellest Laagri esinduses rääkisin hoolduse ajal, arvati, et see on normaalne).
Eriti kummaline on see veel seetõttu, et kui 12000 km läbin autoga ja on koguaeg ühesugune heli käivitumisel, siis ühel hetkel hakkab mingi kummaline kõrvalheli kostuma.

Siin lingil on exceli fail, kuhu panin Youtube lingid ja kuupäevad ning kust saab näha kõrinaga ja kõrinata käivitusi. Võib-olla video helist pole võimalik väga täpset pilti saada, kuid võin kinnitada, et minu kõrva jaoks see normaalne pole.

http://www.upload.ee/files/4413826/k2ivitamise_v6rdlus.xlsx.html

Kas kellelgi on veel sellist kõrinat kostuma hakanud 1.8TSI-l? Või oskab keegi spetsialist ning teadjam inimene asja kommenteerida või selgitada, kas see on normaalne või mitte?
Kuna ma paras "autopede" olen ning eelmiste autodega pidevalt kuulasin, mis masin mulle räägib, siis ka praegu on kõrv koguaeg kuudel erinevate helide jaoks.

Kõnealune auto on Octavia III 1.8TSI 132kW DSG 2014 aasta aprillist.

Parimat,
Vamps


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 16.12.14 16:29 Tsiteeri


Tundub sarnane kuidagi:
http://foorum.skodaclub.ee/viewthread.php?tid=2337


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 17.12.14 07:38 Tsiteeri


1,4 mootoril see veninud keti kõrin on palju tugevam ja kestab palju pikemalt, kui nendes filmides. Need mootorid teevad külmalt täitsa diisli häält isegi kuni mitukümmend sekundit.

1,8 mootori kohta on excelis viidatud filmidel kõrin pikem, kui seni nähtud-kuuldud, tugevust on salvestuse järgi raske hinnata. Viikingi viidatud teemas ja sealt omakorda viidatud välismaa teemades on mootorid vanemad ja probleeme lahendatud ketipinguti või keti ja pinguti mõlema vahetamisega viimase malli vastu. OIII aga ilmselt juba tehasest uusim peal.
http://youtu.be/yCLSXCO3NU0 on üsna sarnane sellele, mida mina olen päris elus kuulnud. Esindus väidab, et on normaalne. Hullemaks justkui ei lähe. Läbisõit hoopis suurem ja auto vanem.
See salvestus pärineb mingist golfi foorumist: http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?p=1096198


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kempi
klubiliige



Registreerunud 06.12.13
Postitusi: 37

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8 TSI DSG

postitati 17.12.14 08:54 Tsiteeri


Esimese linki pealt, kus on kõrin mõtlesin, et äkki klapid klõbisevad, aga see vist on ikkagi vist kett. Miks klapid? Eelmise autoga mul sattus Nestest üks paak, kus oli 50-50, et teeb klõbinat käivitusel. Panin 98 järmiseks paagiks ja enam ei olnud. Seejärel uuesti 95 ja ikka ei olnud.

Üks link, kus minu oma käivutb peale 12 tundi seismist. Käib 8 sekundit. Seisab umbes 5 sekundit ja siis veel üks käivitus. Kessy DSG 1.8 TSI.
https://www.youtube.com/watch?v=bbUXi4EX7EY
Siia maani on ta alati nii käivitunud - läbisõit 18k+.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 17.12.14 11:18 Tsiteeri


Pärast õlivahetust olnud kõrinaga käivitamised on olnud pikemad ja palju tugevamad. Nii ka täna hommikul lasi mõnusa raginaga käima.

Selline käivitus nagu kempi autol, rahuldaks mind täiesti, sest ka minu masin tegi ennem sellist häält. Aga see kõrin ..... ei meeldi sellised asjad üldse :S

Ega muud üle ei jää kui viin auto esindusse seisma, las nad siis proovivad ka kõrinaga käivitust (loodetavasti ikka esineb see viga ka siis, muidu võib mitu ööd masin seal seista)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 17.12.14 18:40 Tsiteeri


Mis mõttes esindusse seisma ,nõuad asendus autot !
Kas kõik inimesed on nii leplikud ja maksavad oma liisingi intresse ,samas kui auto garantiikorras esinduse parklas remondi järjekorras seisab ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 18.12.14 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mis mõttes esindusse seisma ,nõuad asendus autot !
Kas kõik inimesed on nii leplikud ja maksavad oma liisingi intresse ,samas kui auto garantiikorras esinduse parklas remondi järjekorras seisab ?


Õnneks antakse ikka tasuta asendusauto! Muidu ei tuleks oma logistikaga toime lihtsalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 04.02.15 13:12 Tsiteeri


Vahepeal pärast esimest hooldust, muutus olukord hoopis vastupidiseks:
külmalt käivitades on kõik korras (ainult mõned korrad on olnud külmalt käivitades hiljem kõrin), kuid kui mootor piisavalt soojaks sõita (õli temp üle 65 kraadi vähemalt), siis 15 minutit kuni pool tundi seismist või isegi kauem (poes käimise aeg näiteks) ja uuesti käivitada, siis on kõrin sees.
Enam ei ole see juhuslikult kõrisemine vaid reegel - mootor soe, üle 15 minuti seismist ning kõrin taga.
Olen nüüdseks kaks korda autot esindusse viinud.
Esimest korda saadeti video tehasele, kust olla tulnud vastus, et tahavad veel midagi vaadata-kuulata.
Teist korda kuulati-vaadati (võib-olla ka salvestati), kuid arvati, et siiski ei tohiks probleemi olla - kõik on nii nagu peab ja et ärgu ma kartku.
Lohutati, et autol ju garantii ning halvimal juhul saan asendus auto vahepeal ning uue mootori masinale.

Mul on samas küsimus - kui normaalne see ikkagi olla saab? Kas mõnel O3 1.8TSI omanikul ei ole sellist probleemi olnud, et natukenegi kõriseks (isegi pool sekundit)?
Kui ei, siis miks üks paarisajast (kui mitte rohkemast) selline kõrisemine "normaalne" on? Minu loogika ütleb, et kui kõigil kõriseks pärast 13000 km läbimist mootoris midagi, siis oleks see normaalne ja tavaline.
See, et ühel hetkel tekkiv kõrin on normaalne, oleks sama, kui pärast natukest aega toolil istumist kõndima hakates te jalga ei lonka aga ühel päeval pärast toolilt tõusmist ja kõndima hakates, lonkate jalga - täiesti normaalne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 04.02.15 14:23 Tsiteeri


Oled ette võtnud tänuväärse tee. Sellega tuleb esindust edasi tülitada kuni lõpuni.

Minu kogemus oli minu esimese Octaviaga umbes samasugune - mootor tekitas aegajalt vägagi häiriva vibratsiooni. Korduvad esinduses käimised ja sealsed uurimised lõppesid ikka nii - see ongi NORMAALNE ja nii ongi.
Nüüd, aastaid hiljem teavad juba kõik - see ongi diisemootoritel NORMAALNE hooratta vibratsioon ja seda TULEB vahetada välja mitte klienti koju saata!

Hoian Sulle pöialt!


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 05.02.15 07:09 Tsiteeri


Hiljuti oli Autolehes OII kasutatud auto tutvustus, kus märgiti, et TSI kett maksab koos pingutinga esinduses ~100€, vahetus 4h. Võimalik, et uuel on veidike kallim, aga võibolla ei ole ka. Ma natuke saan aru, et kui ma olen maksnud arulagedalt palju raha uue auto ja garantii eest, siis võiks ju selle eest midagi vastu ka saada, aga siiski teha igal hommikul auto käivitamisest selline rituaal ja käia "esindust peetimas lõpuni välja" tundub mulle kokkuvõttes kallim, kui arvestada, et enda aeg ja närvid maksavad ka midagi.

Loomulikult ei saa ma sellist käitumist teistele ette heita, eks igaüks seab oma prioriteete ise, aga seda teemat lugedes tekib mul küll üsna kindel veendumus, et minu järgmine auto saab olema taaskord kasutatud masin, mille puhul ei pea iga väikese kõrinaga pead vaevama, vaid tuleb rikke korral lihtsalt auto korda teha ja rahumeeli edasi sõita. Isegi see paljukirutud 2,5 V6 diisel peab kauem vastu, kui 13000 km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 05.02.15 11:21 Tsiteeri


Ei pea kohe kasutatud autot ostma ,skoda valikust leiab ka mõningaid vastupidavaid mootoreid.
Kasutatud autode puhul tuleb üldiselt hakkata roostega võitlema ,mis pole samuti lõbus teema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 05.02.15 12:50 Tsiteeri


Tänud!
Eks ma natuke aega ootan ja vaatan, mismoodi auto edaspidi käitub.
Üritan ka mõne sõbra autoga kõrvuti panna ja kuulata töötava mootori häält, kas seal ka mingeid erinevusi on.
Seniks pean ilmselt lootma, et kui midagi juhtub, siis mitte sellisel momendil, kus väga kiire on või välismaal viibin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 52.9% - SQL: 47.1%]