Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Škoda Superb Comfort 1,8TSI 2009 - Jizz (Vastuseid: 27 | Vaatamisi: 7864)
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 12.11.14 22:45 Tsiteeri
Škoda Superb Comfort 1,8TSI 2009 - Jizz



Olen uus Škoda omanik. Masinaks 2009 aasta manuaal käigukastiga Škoda Superb 1,8TSI mootoriga. Eelmised autod, mida olen omanud on olnud kõik vanemad BMW’d, seega edasiminek on märkimisväärne.

Minu Škoda Superb on ostetud Auto100’st, kus pärast 114 700km läbimist eemaldati autolt kile (tegemist oli ametiautoga), poleeriti kere, salongis tehti keemiline puhastus ning teostati tehniline kontroll. Kõik hooldused on teostatud õigeaegselt Möller Auto esinduses. Pärast auto ostmist käisin koheselt ka tehnilisel ülevaatusel, kus minu küsimuse peale "Kas autol on midagi viga ka?" vastati, et "Jah... Kui bensiin otsa saab, siis võiks juurde valada." :)

Masinaga sain kaasa ka 205 55 R16 mõõdus talverehvid plekkvelgedel, mis arvatavasti on tehase omad. Paraku eelmine omanik on rehvides liiga suurt rõhku hoidnud ja seetõttu on rehvi sisemise mustri ära söönud. Seega pole nende rehvidega suurt midagi teha ja pean uued otsima.

Kuna hetkel läbisõit napilt alla 115 000km, siis varsti on oodata uut hooldust. Hoolduse käigus vahetatakse ka süüteküünlad ära.

http://www.upload.ee/image/4356818/DSC04687.JPG
http://www.upload.ee/image/4356817/DSC04688.JPG
http://www.upload.ee/image/4356816/DSC04689.JPG
http://www.upload.ee/image/4356807/DSC04692.JPG

Toon siinkohal välja Škoda Superb Comfort’i standard- ja lisavarustuse:
http://www.upload.ee/image/4356806/standardvarustus.JPG
http://www.upload.ee/image/4356805/lisavarustus.JPG

Samuti on autos hands-free seade ja taga tehase toonkile.

Edasised plaanid:
*hooldus pärast 5000km
*osta uued talverehvid 16 tollised
*paigaldada salongi LED pirnid
*võimalusel kabariitidesse ja udutuledesse LED’id

Kas on keegi sellisel masinal LED pirnidega kokku puutnud? Või oskab ehk soovitada, kust on võimalik osta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jorx420
huviline

Avatar


Registreerunud 07.04.14
Postitusi: 140

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda superb 3.6 4x4

postitati 13.11.14 18:24 Tsiteeri


Jõudu uus masinaga !

Tekkis küsimus ,mu teada on need politsei endised masinad "chipitud " kas kui müüki masin tuli võeti chip maha või on sul ta "chipiga" ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
siLc
huviline

Avatar


Registreerunud 09.05.11
Postitusi: 157

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2011 Passat B7 EcoFuel CNG

postitati 13.11.14 19:19 Tsiteeri


See ei tohiks olla selline masin. Kõik need esimese tiiru Superb 2 politseimasinad on MLT või MLU numbrimärkidega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 13.11.14 19:51 Tsiteeri


Ei, tegemist ei olnud politsei autoga.

Pigem võin öelda, et ühe teise ametiasutusega ning auto oli ühe inimese isiklikus kasutuses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 14.11.14 17:38 Tsiteeri


Eks ta toll või vanglateenistus oli. :) Neil samamoodi Superbid.

EDIT: No siis vanglateenistus. :)


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hese
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.13
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 1,4 4x4

postitati 14.11.14 18:46 Tsiteeri


Tollil 1 superb vaid;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 16.11.14 20:28 Tsiteeri


Kuna üks lähitule pirn põles läbi, oli vaja uued pirnid soetada.

Otsustasin siis OSRAMi Night Breaker pirnide kasuks:

http://www.upload.ee/image/4363419/osram.jpg

Peaksid vist olema kõige paremad pirnid, mis hetkel saadaval on? :)

PS! Elu vaevaliseim pirnivahetus - kahe pirni vahetamiseks läks peaaegu 15 minutit aega. Jube keeruline oli pistikut küljest lahti saada ...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 04.12.14 12:54 Tsiteeri


Laupäeval otsustasin tihendid ära silikoonida, ennetamaks seda, et talvel pärast auto pesu tihendid jäässe ei läheks.

Pühapäeval oli väljas tubli -10 kraadi. Hakkasin hommikul autosse minema ja ei saanud juhiust lahti - nimelt, ukse link oli jääs. Tõmbasin siis natuke kõvemini ning sain ukse lahti, kuid tundub, et suutsin midagi ära lõhkuda, sest juhiust ei saa enam väljaspoolt lahti teha ja ukselink ei istu enam omal kohal ilusti.

Targemate käest sai uuritud, et katki läks väljskäepideme tross, mis iseenesest maksab 10eur, kuid esindus tahab jupi vahetuse eest saada 65eur.

Eks need ole uuema auto omamise rõõmud :) Eelmistel masinatel oleks selle ise ära vahetanud, kuid Škoda ukse kallale ma ei julge küll minna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hindrek
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.12
Postitusi: 8

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb

postitati 23.12.14 18:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jizz
Laupäeval otsustasin tihendid ära silikoonida, ennetamaks seda, et talvel pärast auto pesu tihendid jäässe ei läheks.

Pühapäeval oli väljas tubli -10 kraadi. Hakkasin hommikul autosse minema ja ei saanud juhiust lahti - nimelt, ukse link oli jääs. Tõmbasin siis natuke kõvemini ning sain ukse lahti, kuid tundub, et suutsin midagi ära lõhkuda, sest juhiust ei saa enam väljaspoolt lahti teha ja ukselink ei istu enam omal kohal ilusti.

Targemate käest sai uuritud, et katki läks väljskäepideme tross, mis iseenesest maksab 10eur, kuid esindus tahab jupi vahetuse eest saada 65eur.

Eks need ole uuema auto omamise rõõmud :) Eelmistel masinatel oleks selle ise ära vahetanud, kuid Škoda ukse kallale ma ei julge küll minna.



Suutsin enda autol esimesel talvel sama asja teha, küll aga kõrvalistuja uksega (loe: parem esiuks). Algselt mõtlesin sama, et miskit katki ja raudselt paarisajane kingitus jälle endale.
Õnneks räägiti sellest trossist mis pidavat maksma 10-20€ kanti.
Mul ta siiamaani vahetamata - suvel, kui võiks ukse lahti kakkuda ja uurida seda süsteemi, ununeb see ja talvel pole kohta ja aega. Suvel samas toimib kõik ideaalselt, talvel külmaga just hakkab jukerdama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 27.12.14 12:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Hindrek
Tsitaat:
Algselt postitas: Jizz
Laupäeval otsustasin tihendid ära silikoonida, ennetamaks seda, et talvel pärast auto pesu tihendid jäässe ei läheks.

Pühapäeval oli väljas tubli -10 kraadi. Hakkasin hommikul autosse minema ja ei saanud juhiust lahti - nimelt, ukse link oli jääs. Tõmbasin siis natuke kõvemini ning sain ukse lahti, kuid tundub, et suutsin midagi ära lõhkuda, sest juhiust ei saa enam väljaspoolt lahti teha ja ukselink ei istu enam omal kohal ilusti.

Targemate käest sai uuritud, et katki läks väljskäepideme tross, mis iseenesest maksab 10eur, kuid esindus tahab jupi vahetuse eest saada 65eur.

Eks need ole uuema auto omamise rõõmud :) Eelmistel masinatel oleks selle ise ära vahetanud, kuid Škoda ukse kallale ma ei julge küll minna.



Suutsin enda autol esimesel talvel sama asja teha, küll aga kõrvalistuja uksega (loe: parem esiuks). Algselt mõtlesin sama, et miskit katki ja raudselt paarisajane kingitus jälle endale.
Õnneks räägiti sellest trossist mis pidavat maksma 10-20€ kanti.
Mul ta siiamaani vahetamata - suvel, kui võiks ukse lahti kakkuda ja uurida seda süsteemi, ununeb see ja talvel pole kohta ja aega. Suvel samas toimib kõik ideaalselt, talvel külmaga just hakkab jukerdama.

Kas ta vahepeal töötab sul ja vahepeal mitte? Mul sellist asja pole. Mul oligi nii, et kui ukse lukust lahti teed, siis esimene kord on vaja seestpoolt teha ja edaspidi saab väljast.

Aga sõber vahetas trossi ära. Nägin siis ka, millest see uks seestpoolt koosneb. Elusees poleks selle trossi vahetamisega hakkama saanud, kuna polstri mahavõtmine oli ise juba tükk tegemist, rääkimata sellest, et seda vahetust vajanud trossi polnud peaaegu üldse näha ja selle vahetamiseks oli vaja üht-teist lammutada.

Aga nüüd on tross vahetatud ja toimib. See pidavat suht tüüpviga olema, kuna ukse sisse satub niiskus ja tross läheb jäässe. Vaadates vana trossi, siis ei saagi aru, et ta katki oleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vinc
huviline

Avatar


Registreerunud 25.12.14
Postitusi: 38

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II

postitati 27.12.14 15:25 Tsiteeri


Poleks paha ?
http://imageshack.com/a/img538/1904/d4hUpZ.jpg


VW on odav Audi
Skoda on odav VW
Seat on odav Skoda
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 27.12.14 17:35 Tsiteeri


Tiba overkill IMO, oleks see. :)


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 28.12.14 13:26 Tsiteeri


Ma tundsin kohe selle pildi ära :) Mul desktopil sama pilt, ainult et stock välimusega.

Aga tuleb tunnistada, et mulle isegi meeldib.
Kui nüüd järgi mõelda, siis tänavapildis polegi märganud ühtegi tuuning stangedega Superbi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 28.12.14 13:56 Tsiteeri


Päris lahe kui mu naabrimehel selline oleks ,siis võiks lumelabida nurka visata ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 04.01.15 19:25 Tsiteeri


Külastasin reede õhtul Ülemiste kaubanduskeskust. Parkisin auto kõige kõrgemale 3. korrusele. Pärast ostlemist tulles auto juurde tagasi avastasin, et minu ja kõrval oleva auto vahele on sättinud ennast üks Rimi ostukäru. Lähemalt vaadates selgus, et käru oli mõnusasti mööda mu paremat külge lohisenud ja päris mitmel kere detailil on kriimud sees.

Kuna tol õhtul oli päris kõva tuul, siis arvatavasti keegi hoolimatu klient oli ostukäru lihtsalt keset parklat jätnud, käru võttis tuule alla ning sõitis minu autole külje alla.

Tegin Rimile avalduse ja samuti kutsusin kohale politsei, kes olukorra fikseeeris. Õnneks järgmisel päeval mulle helistati tagasi ja tundub, et Ülemiste keskus on nõus mulle kahjud hüvitama.

Hetkel täpsemalt pole uurinud, palju kriime on, kuna selleks peaks auto puhtaks pesema. Vähemalt tagaistuja uksel olid kindlasti kriimud sees.

Kindlustunnet, et pood peaks kahjud mulle korvama, lisab ka see, et antud teema on ka meediast läbi käinud:

http://tarbija24.postimees.ee/1098404/pood-peab-ostukaru-poolt-molgitud-auto-remondi-kinni-maksma


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 05.01.15 19:24 Tsiteeri


See kohtuotsus kindlasti räägib sinu seisukoha kasuks. Ega kauplusel sellesse kohta juhuslikult mõnda valvekaamerat suunatud ole? See aitaks ehk lohakat poekülastajat välja selgitada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 06.01.15 14:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
See kohtuotsus kindlasti räägib sinu seisukoha kasuks. Ega kauplusel sellesse kohta juhuslikult mõnda valvekaamerat suunatud ole? See aitaks ehk lohakat poekülastajat välja selgitada.

Väidetavalt pidi terve parkimismaja 3. korrus olema kaameratega kaetud.

Käisin ka eile Ammeco Autos, et selgitada välja kahju summa. Auto külg pesti puhtaks ja kriimud tulid kenasti välja. Täna sain hinnapakkumise kätte - tööraha plus vahendid läheb kokku 700eur.

Pildimaterjali raske teiega jagada, kuna pildi peale kriime saada on keeruline.

Eks vaatame, mida Rimi selle kahju summa peale kostab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 18.01.15 11:45 Tsiteeri


Nii, esimene vastus Rimi poolt:

"Rimi ei näe endal süüd auto kriimustamises ning seega puudub ka kohustus mistahes kahju hüvitamiseks selle juhtumiga seoses. Üksnes asjaolu, et käru kuulub Rimile, ei anna automaatselt alust näha Rimil süüd kirjeldatud kahju tekkimises. Käruga väljaspool Rimi territooriumi hooletult ringi käimine isikute poolt, kes ei ole Rimi Eesti Food AS-ga lepingulises või töösuhtes, ei ole kuidagi omistatav Rimi tegevuseks.
Klient pargib oma auto Ülemiste keskuse parklas, mille haldajaks ei ole Rimi Eesti Food AS, vabatahtlikult ilma selle eest täiendavat tasu maksmata ning võtab parkimiskohta ja –meetodeid valides ka ise vastutuse oma auto turvalisuse eest."

Peaks ütlema, et väga üleolev suhtumine, nagu mina ise olen loll, et just sinna kohale parkisin. Huvitav, kui parkimine oleks tasuline olnud, kas see siis muudab miskit? Ja missugused need "meetodid" on, mis järgmine kord jätaksid mu auto kahjustamata..

Nojah, nagu oli arvata hakkab asi venima ja peab hakkama võlaõigusseaduse punktidele rõhuma..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vinc
huviline

Avatar


Registreerunud 25.12.14
Postitusi: 38

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II

postitati 18.01.15 14:13 Tsiteeri


kärutõukajad ju tööl, nende tegematta töö ju, mille puhul on tegu ju Rimi enda tegematta jäetud töö viljaga. seega nad ei saa öelda phm et ise parkisid enda auto üllari parkalsse, järgmine kord parkige oma kodu ette ja tulge jala.


VW on odav Audi
Skoda on odav VW
Seat on odav Skoda
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.01.15 15:17 Tsiteeri


Esimene vastus tulebki ülbe ja üleolev ,asjaga tuleb natuke ametlikumalt tegeleda.
Kohtusse nad minna ei soovi ,see toob kordi rohkem kulu ,isegi ,kui nad süüdi ei jää.
Aga sellise teema kohta on ka mingi kohtulahend ,või miskit olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 18.01.15 15:38 Tsiteeri


Jah, täitsa olemas isegi internetis:

https://www.riigiteataja.ee/kohtuteave/maa_ringkonna_kohtulahendid/download.html?fail=2012%5C10%5CBMMRDHWSFFNRSRKCJFLFWLKBZKDRBG DJ.pdf&viideFailile=2-12-21377.pdf

Kirjutasin Rimile vastuse, võttes aluseks sealtsamast kohtulahendist VÕSi paragrahvid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.01.15 16:35 Tsiteeri


Suureks abiks on kui kiri neile oleks mõne "juuridilise"asutuse blanketil ;)
Sellisteks puhkudeks on tegelt abi DAS-i juriidilisest kindlutusest ,mis pole üldsegi kallis .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mil
huviline



Registreerunud 21.06.13
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8TSI 4x4

postitati 18.01.15 17:22 Tsiteeri


Minu teada puudub Eestis pretsedendiõigus ja otseselt mingisugustele eelnevatele juhtumitele viitamine kedagi otsust tegema ei pane, aga kui juhtum kusagil instantsis menetlusse võetakse, siis võidakse menetlemisel vast varasemaid juhtumeid ka mingis osas kasutada.

Aga tegelikult tahtsin öelda, et kui asi kusisena tundub, siis äkki on meedia abiks? Töötan nimelt antud valdkonnas ja ehk leidub keegi, kes sellest kirjutada sooviks :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.01.15 18:05 Tsiteeri


Asjale tuleb anda juriidiline käik ja kõik muutub ,te näete seda.
Kui pood iga esimese pretensiooni peale sajaseid lehvitab ,siis jooksevad ka sulid kohale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 03.02.15 10:46 Tsiteeri


http://tarbija24.postimees.ee/3077477/pood-ostukaru-laastamistoo-eest-vastutust-ei-vota


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.8% - SQL: 30.2%]