Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Superb 2014 dsg või manuaal (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 5210)
TiTo
huviline

Avatar


Registreerunud 13.09.14
Postitusi: 50

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 13.09.14 21:18 Tsiteeri
Superb 2014 dsg või manuaal



Hey


Kuna varsti plaanis hakata autot vahetama ja silmapiirile on jäänud Superb, siis küsiks siinse kasutajaskonna käest, et kumba eelistada ? Proovisõidu autol oli 7-ne dsg peal. Siga mugav oli küll, kuid kas see on see samane DQ200 kast oma kurikuulsate probleemidega (mehhatroonika plokk ja siduri paki kulumisega) ? Praegu on mul passat B6 6-se manuaalkastiga. Samas soov oleks võtta DSG, aga olles lugenud ja läbi kamminud nii seda foorumit, kui ka välismaa foorumeid siis seal on kahte moodi arvamusi. Ühed kiidavad, teised laidavad DSG kaste. Kas uuematel s.t 2014 aastal toodetud autodel on ka veel küljes need veaaltid DSG kastid või on juba miskine parandatud versioon neil küljes ? Samas DSG kastiga auto on pea 2000 eurot kallim. Egas manuaali vastu ka midagi pole. Lihtsalt sooviks teie arvamust teada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 14.09.14 19:37 Tsiteeri


Ma olen Octavia III 7-käigulise DSG-ga nüüdseks 8k läbi ajanud ja minu arust on see üks mõnusamaid juurde võetud lisasi. Eks võimalikud probleemid tulevad muidugi hiljem, aga selle jaoks sai 5 aastat garantiid võetud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 15.09.14 06:55 Tsiteeri


2014 aasta superbi küljes on enamus tükke samad, mis mõni aasta vanematelgi. Arendusi tehakse muidugi pidevalt, nagu tänapäeval kombeks, aga terveid mootoreid ega käigukaste mudeliuuenduse käigus ära ei asendatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 15.09.14 08:57 Tsiteeri


Superb on ikka luksmudel ja mugavused käivad asja juurde.
Mina kiidan DSG'd taevani :cool:

Aga soovi korral võib ju ka käigukangiga võimelda.

Tegelt võiks ju auto seadete valikus olla ka vänt auto käivitamiseks starteri asemel.
Nii hea oleks iga kord enne sõitma minekut võimelda.
Milleks need moodsad vidinad? Peaasi, et saaks aga ise oma käega midagi teha :D


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 15.09.14 10:38 Tsiteeri


Ma arvan samuti ,et kui ostad uue ja 5 garantiiga ,siis kindlasti dsg.
Milleks autole käigukasti vaja ,kui ta käike ei vaheta ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiTo
huviline

Avatar


Registreerunud 13.09.14
Postitusi: 50

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.14 13:55 Tsiteeri


Aga palju octavia väiksem on võrreldes superbiga ? Eriti just tagaistmel jalgade ruum. 190cm inimene tunneks ennast hästi või on liiga kitsas ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 26.09.14 16:16 Tsiteeri


Octavial on taga normaalne jalgaderuum, Superbil vähe suurem. Aga 190 cm inimene peaks vaatama ka pearuumi ning kui plaanis 5 inimest autosse panna, siis ka puusa- ja õlaruumi. Nende parameetrite poolest ei ole Superb mingi imeauto, pigem jääb nii mõnelegi konkurendile alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 26.09.14 16:51 Tsiteeri


Kindlasti saab superbis lahedamalt laiutada ,aga kas pole lihtsam esindusest läbi minna ja ise autosid võrrelda .
Küla jutud on külajutud ,oma silm on kuningas !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiTo
huviline

Avatar


Registreerunud 13.09.14
Postitusi: 50

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.14 19:52 Tsiteeri


Viite inimest väga tihti ei vea. Jah võimalus on minna esindusse ja istuda mõlemas autos, aga kuidas on kasutajate enda hinnang. Ootaks mõlema autode omanikkude arvamusi,


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 26.09.14 20:08 Tsiteeri


Kindlasti kiidavad octavia omanikud octaviat ja superbi omanikud superbi ;)
Proovi mõlemaga sõita ,octaviaga linnas võibolla lihtsam parkida,manööverdada,kuna veidi väiksemate gabariitidega, aga ega vahe väga suur kah pole.
Samas ,kui suurem osa ajast üksi ,või kahekesi sõidad ,siis ma ei näe mõtet kellegi teise vedamiseks suuremat autot osta.
Kui turvatooliga lapsi vedada ,siis octavia-s ,kipuvad lapse jalad vastu esimese istme seljatuge nühkima ,vähemalt minu 3 aastase lapsed jalad sinnani ulatuvad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiTo
huviline

Avatar


Registreerunud 13.09.14
Postitusi: 50

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.14 20:41 Tsiteeri


Linnas parkimisega probleeme ei ole. Sai käidud proovisõidul superbiga. Sigamugav oli küll. Nüüd vaja teha ka octaviaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 27.09.14 00:13 Tsiteeri


Olin ise täpselt sama valiku taga ja läksingi superbi ostma... Olen pea 2 m pikk ja marssisin salongi sisse, et proovisõit ära teha ja mootor välja valida. Sõit tehtud, siis hakkasin ise octavia poole vaatama, ning lõppkokkuvõtteks on nüüd octavia tellitud (odavam ja meie perele piisab).
Pearuumi on seal minujaoks küll- õlaruumiga on superbis minu ja kahe naisterahvagi jaoks vähevõitu... Samas on ees ka istmed, kus end mugavalt tunda saab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tiitk
huviline



Registreerunud 28.02.14
Postitusi: 55

Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb Combi 1,8 DSG

postitati 27.09.14 08:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
Olin ise täpselt sama valiku taga ja läksingi superbi ostma... Olen pea 2 m pikk ja marssisin salongi sisse, et proovisõit ära teha ja mootor välja valida. Sõit tehtud, siis hakkasin ise octavia poole vaatama, ning lõppkokkuvõtteks on nüüd octavia tellitud (odavam ja meie perele piisab).
Pearuumi on seal minujaoks küll- õlaruumiga on superbis minu ja kahe naisterahvagi jaoks vähevõitu... Samas on ees ka istmed, kus end mugavalt tunda saab

Õlaruumi tõesti Superbis taga vähe kolmele. Olen ise pea 2 m ja Octavias taga küll jalgadel väga kitsas, kui ees pikem inimene laiutab (ise harjunud sõitma iste kõige tagumises asendis), Superbis mitte. Muidugi ostuvalikuid tegev isik istub taga harva, keskmine Eesti pere 4 inimest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 27.09.14 10:18 Tsiteeri


Octavias 180 cm-ga on taga OK istuda (1x 50 km testi mõttes :)). Vennas ronis ka korra taha midagi üle 190 cm, ütles et on OK, aga kõrvalt vaadates tundus tal vähe kitsas olema. Ees oli tal OK. Mulle ajasid ka paar sugulast, et võta superb, aga meie perele (2,5) ei ole hetkel kindlasti nii suurt vaja. Ennem sõitsin civicuga ehk siis mulle tundub juba octaviagi paras limusiin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 27.09.14 16:04 Tsiteeri


Nii ta on eesti keskmisele perele on octavia 3 täiesti piisav ,superb pigem laiutamise teema ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kempi
klubiliige



Registreerunud 06.12.13
Postitusi: 37

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8 TSI DSG

postitati 29.09.14 08:19 Tsiteeri


Küsimuse vastus teema algatajale. Ise sõidan DSG'ga - soovitan.

//Üldine teema käik

Ma ise kiikasin ka nii Octavia 3 kui ka Superb 2 FL poole.
Sai proovitud ja näpitud mõlemaid - excelit tabeleid sai täidetud oma plusside ja miinustega.

Igatahes võtsin igasugu lisadega Octavia 3 1.8 TSI HB.

Põhi argumendid võin siin välja ka tuua, mille peale võid mõelda.
*Pagasi ruumi maht SAMA.
Superb: Maksimaalne pakiruumi maht (ilma varurattata) 595 L
Octavia 3: Maksimaalne pakiruumi maht varurattaga 568 L
Pane tähele, et ühel on varurattaga, teisel mitte!
Laste kärud mahuvad enam vähem ilusti ära - kui tahaks rohkem laiutada, siis peaks kiikama universaali (meile meeldib sedaani kere kuju rohkem).
*Octavia 3 on uuema mootoriga - jah seal võivad olla omad riskid vastupidavuses, aga samas on ta juba teist aastat turul.
Superb sõidab ikka vana mootoriga (peaks olema see, mis hakati 2008 kandis kasutama). Muide mootor oli üks põhjus miks ma autoks näiteks Honda ei valinud - Accord on väga eba ökonoomne ja uimane.
*Jala ruumis võidab Superb ~20 cm tagaistuja kasuks, mis teeb auto ~20 cm pikemaks.
*Octavia 3 on kergem, nobedam ja ökonoomsem.
*Octavia 3 on odavam. Kui käid välja Superbi raha, siis võttes Octavia, saad valida lisavarustust.

**Kuna hüpe toimus Mazda 3 GT Aero pealt, siis kaasa arvas, et Superb on tema jaoks liiga pikk :-D

*Korvpallureid taga ei vea, aga tutvusringkonna inimesed mahuvad taga sõitma küll. Nüüdseks ei vea seal taga peale pere liikmete suht mitte kedagi sest 95% ajast on tegemist pere sõitudega.

Ehk siis kokkuvõttes valik oli minu jaoks lihtne - Octavia 3.

Veidi kriibib hinge RS'i mitte valimine, aga noh, see on omakorda suurem kütuse kulu, kallim kindlustus ja auto ise ka kallim. Samas võidaks ~0.5 nullist sajani. OK-OK grammi võrra vängema hääle saaks ka.

Kõige rohkem tunnen puudust ACC mitte valimisest (adaptiivne kiiruse hoidja). Sai üks mõtteline joon hinnale tõmmatud - seega vidin ei mahtunud ära. Samas ca 2 nädala tagant nühin pool Tartu maanteed, kus see marjaks ära kuluks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 29.09.14 11:57 Tsiteeri


Mina jälle valisin just superbi (vs octavia III), kuna proovisin nt enda taga octaviasse istuda ja see põhimõtteliselt ei õnnestunudki. Samas tundus esiistmel ka kuidagi lahedam (ruumi mõttes). Sellised asjad hakkavad silma, kui oled 194cm/140kg :o

Plussiks veel, et lapsed ei ulata esiistmeteni eriti. Pakiruum liitrites sarnane, aga octaviasse (kui istmed maha panna) ei pane nii pikki asju sisse. Vean autoga vahel pilte, kuni 2m küljega. Superbi mahub napilt ära. Taga on aga kolmekesi kitsas küll. Ja taga keskmine istekoht on väga ebamugav. See on ainus tõsisem etteheide autole. Luukpäral on taga pearuumi ka tiba vähe, minul on pea laes. Universaalil on natuke rohkem, seal ei ole pea laes.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 61.5% - SQL: 38.5%]