Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia 1,4 TSI DSG luukpära (Vastuseid: 42 | Vaatamisi: 12804)
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 07.02.14 16:17 Tsiteeri
Octavia 1,4 TSI DSG luukpära



Käisin uue Octaviaga proovisõitu tegemas ja nii krdi hea mulje jättis. Kogenenumad Škodamehed avaldage arvamust:
1) Kas see mootor on mõistlik valik? (enamus on linnasõit kodu-töö-supermarket-kodu, korra kuus 400 km, aastane läbisõit ~20000 km)
2) Milline pakett oleks mõistlik valida?
3) Millised lisad on kohustuslikud?
4) Kas 1 aasta lisagarantiid tasub ära (5 aastat/150 000 km)?
5) Kas ja kui palju kaupmehega hinnas rääkida kannatab?

(rahakott on õhuke, aga kui ma juba uue auto koju toon, siis päris planki kindlasti ei vaata)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 07.02.14 20:08 Tsiteeri


1.4 on bentsukatest parim valik. Ei tule keti venimisi ette, kuna uus mootor on rihmaga.
Kuldne kesktee on Ambition.
Halva tee paketi, soojendusega esiklaasi ja sunseti soovitan kindlasti võtta.
Kui kuni 20tuhat aastas sõita, siis ei tasu lisagarantii end ära. Enne saavad km. täis!
Edu valimisel :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.02.14 21:52 Tsiteeri


Kuna lisagarantii ei ole väga kallis siis soovitaks ,saad liisingu perioodi muretult sõita.
Samuti soovitaks seisusoojendust ,ilma milleta ei kujutaks mina enam elu ette ,seda saab ka bensukatele ,siis võid jääkraabitsa naabri koerale närimiseks visata ;
Kuna uued mootorid lähevad aeglaselt soojaks ,ning küttekulu on külma mootoriga pea 2korda suurem ,teenib kero ennast kiiresti tagasi (900.-)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 08.02.14 07:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Kuna uued mootorid lähevad aeglaselt soojaks ,ning küttekulu on külma mootoriga pea 2korda suurem ,teenib kero ennast kiiresti tagasi (900.-)

Uutel bentsukatel on väljalaske kolle integreeritud mootori plokki. Ehk enne kuumade gaaside väljumist soojendatakse ka mootorit. Nii kasutatakse ära soojusenergia, mis eelmistel mudelitel lihtsalt kaotsi läks. Uued mootorid soojenevad kiiremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 08.02.14 17:43 Tsiteeri


Minulgi on teine auto kiiresti soojenev bensukas ,aga see pole 10%-gi sellest mugavusest ,mis on puldist eelsoojendi ,seda peab lihtsalt kogema ,et aru saada .
Lumest /jääst pead ikka puhtaks kraapima autot ,või ootama ,kuniks auto soojeneb .
Keroga autosse istud sisse ja hakkad kohe sõitma ,klaasid puhtad ja salong soe .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 11.02.14 15:23 Tsiteeri


Tänud, kes arvamust avaldasid.
Kuna ma siin mingeid kompromisse ikka tegema pean ja ma ise proovisõidul nägin kui kiiresti see masin soojaks läks, siis webastot ma ei hakka võtma, küll aga soojendusega esiklaasi.

1) Kas 1 aasta lisagarantiid tasub ära (5 aastat/150 000 km)? km ju täis ei tule 5 aastat 20k on ju kokku aind 100 000, ma usun, et reaalselt ei tule iga aasta 20k ka täis, sõltub, et kas teha mingi eurotrip ka või mitte.
2) Kas ja kui palju kaupmehega hinnas rääkida kannatab?

Milline pakett oleks mõistlik valida?
Kui ma neid ägedaid asju kokku hakkan lööma (xenon, led, bolero, climatronic, püsikiirushoidja, võtmeta sisenemine, valuveljed, toonklaasid, bluetooth telefonile), siis tundub, et elegance plus tuleb juba odavam. Ma ei saanud müügimehest hästi aru, ta väitis, et elegance plus paketiga ei ole võimalikud esimesed parkimisandurid. Kuidas see võimalik on, škoda lehelt ma küll midagi sellist ei leia?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 11.02.14 16:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: dex
küll aga soojendusega esiklaasi.


Kui hinnakirjas näpuga järge vedada siis seda soojendusega esiklaasi saab ainult 1.8 ja diislitega...väiksematel vist aku väiksuse tõttu ei saa. Võibolla reaalsel tellimisel mingi teine jutt.

Tsitaat:
Ma ei saanud müügimehest hästi aru, ta väitis, et elegance plus paketiga ei ole võimalikud esimesed parkimisandurid. Kuidas see võimalik on, škoda lehelt ma küll midagi sellist ei leia?

Nende esimeste parkimisanduritega on selline lugu, et elegance plus paketis on tagumised nö sees aga kui tahta esimesi ka siis tuleb maksta nii esimeste, kui tagumiste eest, hinnakirja järgi oli vist midagi 600€ kanti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 11.02.14 17:23 Tsiteeri


Mina võtsin 5 aastase garantii juba sellepärast ,et kui 4,5 aasta möödudes autot müüma hakkan, on garantiiga auto turuväärtus suurem ,samuti ei viitsi ma oma kuludega tehase apsakaid kinni maksta.
Põhimõtteliselt peaks saama sellele autole peaaegu kõike juurde tellida ,aga müügimehed peavad siis rohkem vaeva nägema ja maaletoojaga läbi rääkima ,paljud seda ei viitsi.
Kui vaadata laos olevaid autosid ,siis ma ei saa aru ,kas mõni auto võhikust naisetahvas on need autod komplekteerinud .
Mina sain hinnakirjas olevale autole umbes 4 tonni jagu lisasid kaasa , aga palju oleneb ka auto hinnast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reiko21
huviline



Registreerunud 13.12.13
Postitusi: 1

Kasutaja on eemal


postitati 11.02.14 20:21 Tsiteeri


Endal juba pea kaks kuud olnud selline isend ei ole mul esika soojendust peal ja ei näe sel vajadust.
Muidugi olen valikuga väga rahul ja sain just sellise mida ise soovisin, tuleb lihtsalt õige müügi mees leida!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 12.02.14 19:58 Tsiteeri


Sai veel korra salongis käidud ja pakkumist vähe timmitud. Nahk sai sisse pandud ja hind tõusis raketina taevasse. Panime emandaga omale algul mingi hinnapiiri paika ja see on nüüd lõhki, oleks vaja midagi maha kärpida. Paar punkti veel aruteluks, siis jätan Teid rahule.

1) Mis rahvas üldiselt arvab, kas 17" veljed on nii palju efektsemad, et on mõistlik võtta (lisa 180 + hiljem kallimad rehvid jooks ca 150)?
2) Palun avaldage arvamust isetumenevate peeglite kohta, kas 150 eest on piisavalt efekti (kui tagumised toonklaasid on juba olemas)?
3) Need esimesed parkimisandurid... Kui palju te neid reaalselt kasutate? (tulenevalt elegance "+" paketi soodustuse kadumisest läheksid need meile 680 € maksma)

Selle uurisin ka välja, et esiklaasi soojendust kindlasti 1,4 TSI mootoriga ei saa ja et elegance plus paketiga ei saa kindlasti esimesi parkimisandureid. Väidetavalt nii on ja seal ei olevat isegi midagi uurida - mulle tundub see mingi turundusosakonna lüke, mingit ratsionaalset põhjendust ma küll selle kohta ei kuulnud.

Proovisin vähe hinnas ka kaubelda, aga no ei ole mulle seda juudiverd antud. Müügimees jagas ilmselt kohe ära, et kui ma seal juba mitu korda käin ja seda lisavarustust üksipulgi lahkan, et polegi mõtet alega rapsida - niikuinii läheb dealiks. Peaks kuskil Egiptuses või Türgis murjamitega mingite krdi klaashelmeste peale harjutamas käima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 12.02.14 21:24 Tsiteeri


Isetumenevad peeglid on väga kasuks. Endal salongipeegel läheb tumedaks, aga puudust tunnen tumenevatest küljepeeglitest. Tagaosa on toonkile all:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 12.02.14 21:54 Tsiteeri


17" on efektsemad aga 16" on mugavamad.
Kauplemisel võid mainida, et ford kipub soodsam olema kuna annab talverehvid tasuta kaasa:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 12.02.14 23:21 Tsiteeri


Ma ei saagi aru, miks neid esiandureid niiväga tahad. Peaks niisamagi ju näha olema, kas auto ees on midagi vöi mitte.

Viimasele kommenteerijale, et päris mitmed konkureerivate markide mudelid kipuvad soodsamad olema, ei pea tingimata Ford olema.

Tumenevatest peeglitest niipalju, et vaatamata ka kõige tumedamale klaasiringile häirivad pimedas tagasõitja tuled peeglitest ikka täiega. Seega tumenev peegel 150 eest oleks abiks küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 13.02.14 07:49 Tsiteeri


Autol saab olema kaks kasutajat ja teine kasutaja oli minu soovide suhtes väga leplik :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 13.02.14 08:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pepe
Tumenevatest peeglitest niipalju, et vaatamata ka kõige tumedamale klaasiringile häirivad pimedas tagasõitja tuled peeglitest ikka täiega. Seega tumenev peegel 150 eest oleks abiks küll.


Ma hääletan ka tumenevate peeglite poolt. On abiks.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
moanspot
klubiliige



Registreerunud 08.01.06
Postitusi: 166

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi

postitati 13.02.14 10:53 Tsiteeri


Esiandurid ei tundu küll eriti vajalikud. Samas tagumised on mõnusad (y)

16" VS 17" - viimane näeb paljude arvates vbl äegedam välja või midagi, aga ei ole liiklusesse juurde vaja järjekordset masinad, mis ka üle heas korras trammitee julgeb veereda kiirusega pool km tunnis. Ehket õhku ja kummi mahub sinna kolevähe peale.

Esiklaasi soojendus - ma küll tahaks ja tunnen puudust. :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 13.02.14 14:26 Tsiteeri


Minul on audi musta nahksisuga ja volkar heleda riidesisuga ,mõlemad sport istmetega .
Minu perse ütleb et riide istme peal on suvel jahedam ja talvel soojem.
Suvel lühikeste pükstega audi musta nahkistmesse istudes vaata et ennast ära ei kõrveta , samuti olen tähele pannud ,et pikemate sõitudega hakkab selg ja tagumik higistama nahk istmes.
Aga paljuski on see maitse asi ,vahest isegi tundub ,et nahksisu on staatuse küsimus mõnedele ;)
Hinnapakkumist oma autole võid vabalt uurida mõnest teisest linnast ,üks mu tuttav sai sama auto ,teisest linnast 2500.- soodsamalt .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hese
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.13
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 1,4 4x4

postitati 13.02.14 14:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx

Hinnapakkumist oma autole võid vabalt uurida mõnest teisest linnast ,üks mu tuttav sai sama auto ,teisest linnast 2500.- soodsamalt .


Kinnitan - omal ka läbi käidud etapp ja vastab tõele;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 14.02.14 07:20 Tsiteeri


Isetumenevatel peeglitel on üks oluline puudus - seda funktsiooni saab küll nupust välja lülitada, aga pidevat öörežiimi panna ei saa. Ja see häirib mind väga, kui taga keskel keegi istub, siis tema pea varjab valguse küll anduri eest, aga mitte terve peegli eest ning tulemuseks on see, et peegel särab näkku ja suurt midagi teha pole.

Kui auto teisest linnast osta, kuidas siis hooldustega on - kas kohalikud teevad ja kas nad on sama sõbralikud, kui enda müüdud autode omanikega?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 14.02.14 10:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Isetumenevatel peeglitel on üks oluline puudus - seda funktsiooni saab küll nupust välja lülitada, aga pidevat öörežiimi panna ei saa. Ja see häirib mind väga, kui taga keskel keegi istub, siis tema pea varjab valguse küll anduri eest, aga mitte terve peegli eest ning tulemuseks on see, et peegel särab näkku ja suurt midagi teha pole.


Nojah, kui tihti keegi on nõus end taha keskele pressima on muidugi iseasi. Sellest murest saab jagu nii, et taga keskel istuv inimene kasutab pealampi, mis valgustab peeglit stabiilselt ja kõik toimib

:D:D:D


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mds
huviline



Registreerunud 16.01.13
Postitusi: 50

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 14.02.14 16:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hese
Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx

Hinnapakkumist oma autole võid vabalt uurida mõnest teisest linnast ,üks mu tuttav sai sama auto ,teisest linnast 2500.- soodsamalt .


Kinnitan - omal ka läbi käidud etapp ja vastab tõele;)

Justkui meenub (siit foorumist) mingi lugu, kus Tallinna elanik pidi auto garantiiremondi asjus Jõhvis käima, kuna auto oli sealt ostetud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 14.02.14 18:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
Nojah, kui tihti keegi on nõus end taha keskele pressima on muidugi iseasi.


Miks Sa arvad, et laste käest keegi küsib, kuhu nad on nõus ennast pressima :P
Oleks mul neid viiekesi sõite harva, ma poleks ehk probleemi märganudki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 14.02.14 18:11 Tsiteeri


Maaletooja on eestis üks ,kui garantii küsimus ,siis vist pole vahet millises esinduses käid ,isegi audi esindusel on kõik volitatud õigused minuarust.
Kui tekib kahtlus ,siis tulebki seda üle küsida maaletoojalt(auto100) ,mitte kibestunud automüüjalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tanela
huviline

Avatar


Registreerunud 24.06.13
Postitusi: 27

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb

postitati 14.02.14 19:57 Tsiteeri


Lisadest niipalju, et...
bluetooth ühendus linnas lühikesi otsi tehes kasutu(pikematel sõitudel abiks igal juhul).Võibolla ei oleks kasutu kui android iga uue versiooniga rsap protokolli ära ei solgiks.
Webasto on tõesti abiks kui on ikka väga külm kuid.... peab meeles pidama kui auto seisab väljas ja auto esikapoti ning esiklaasi vaheline ala on lumega kattunud siis ei tohi webastot tööle panna(manuaalis kirjas) kuna sealt imetakse värsket õhku webastole.
Tumenev tahavaatepeegel- pole veel selle kasulikkusest aru saanud sest sõidan pikki otsi väga harva.
Parkimisabi on tore tilulilu. Reaalselt kasutan tahavaate peegleid kui ekraani keskkonsoolil.
Elektrilised istmed on mugavad :)

Põhimõtteliselt on tilulilu eesmärk selles, et pärast oleks lihtsam autot maha müüa. Kõik tahavad üüratult lisasid ilma, et nad neid reaalselt üldse vajaksid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ocu
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.12
Postitusi: 43

Asukoht: keila
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III combi 1,6TDI

postitati 14.02.14 20:42 Tsiteeri


ma pole nüüd vaadanud kui suur on vastava mootori ja varustusklassi hinnavahe, aga comfort plus varustuses on uus ju täiesti piisav, isegi seest näeb täiesti okei välja. ainus asi millest reaalselt puudust võib tunda on käetugi - aga sinna annab miskit kindlasti aja jooksul aretada - mul on praegu selleks lahenduseks CD plaatide ümbrised :D
mõtle endale selgeks mida sa reaalselt vajad ja siis vaata kas on see seda räbalat väärt. mul oli eelmine põlvkond elegance ja seekord valisin comfort plus (ehk siis autokeeli täitsa plank) - väga suurt vahet ma küll ei tee ja miskit muud peale käetoe küll ei igatse!
keegi soovitas ka halva tee paketti - mul vanemal oli ja pigem mina jällegi ei soovita, tegi sõidu ja olemise jube jäigaks ja kõvaks - seda just kruusateedel, kliirensile jah andis juurde aga sõidumugavuses kaotasid. ei oska kommenteerida uuema mudeli halva tee paketti.
ülsiselt uue comfort plus varustusest: konditsioneer olemas, püsikas olemas, kompuuter erinevate näitudega olemas, isegi bolero edev ekraan on sees, lapsed peavad küll aknaid vändaga alla kerima aga no krt las teevad füüsilist kah vähe.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.4% - SQL: 33.6%]