Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Auto 100 (Vastuseid: 44 | Vaatamisi: 10965)
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 31.05.13 19:03 Tsiteeri


Auto 100 kohta ei oska öelda aga üldiselt on esindustega nagu iga teise müügikohaga, et kui ikka paberi peal garantiid kaasa ei anta, siis ei pruugi hiljem ilmnenud vigade puhul sind keegi aidata. Samas üldjuhul esindused ikka tulevad vastu ja remondivad hilisemad vead tasuta ära aga olen kuulnud ka vastupidistest juhtumitest kui pikalt olevat saadetud. Eks sõltub vist vea suurusest ja remondi kulukusest samuti.
Esindusest ostmine aga ei tähenda kindlasti automaatset garantiid ja pigem on tegu ikkagi mõningase loteriiga kui ostad kasutatud auto. Eeldada ei maksa midagi ehk mida pole kirjas, seda pole olemas.
Auto ostmine on paljuski emotsioon ja seda müüaksegi esmajärjekorras ning kõik muu tuleb tagantjärgi.
Müügimees müüb sulle seda, mida sa tahad, mitte seda, mida sul on vaja :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tanela
huviline

Avatar


Registreerunud 24.06.13
Postitusi: 27

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb

postitati 13.12.13 17:23 Tsiteeri


minu autol on olnud aegajalt esimese käigu sisse lülitamisel probleeme ehk esimene käik läheb sisse mitte sujuvalt vaid löögiga.
Käisin siis auto100 esinduses(pirni ja paldiski nurgal) ning lasin kontrollida kas on viga või mitte. Vastus oli ebamäärane, et saadame telemeetria tehasesse ning ootame mis sealt vastatakse.
Vastus oli siis see, et viga võib olla mehhatroniku plokis või terves käigukastis!

Kuna auto on garantii all ühes teises firmas siis palusin, et nad annaksid esitaksid dokumendid, et mille alusel nende arvares peaks vahetama terve käigukasti siis vastuseks oli sealse meistri-kelle nime ma ei tea- sajatus, et meie midagi välja ei anna kuna meie oleme esindus siis peate meid pimesi uskuma.
Hiljem selle meistrile helistades ta ei vastanud telefonile ning kui siis lõpuks vastas ja lubas tagasi helistada pole ta seda tänaseni teinud.

Point on selles, et mehhatrooniku plokk maksab 1900 eur, terve käigukast 5000 eur ning põhjus miks peaks olemasoleva välja vahetama on põhjatu sitarada nende usaldamisest.

Asja teeb kurioosseks see, et kas tõesti nad eeldavad, et võivad pähe määrida ükskõik mis sitta ilma tõendeid esitamata!

Auto100 meister kes palub pimesi uskuda kõike mida nad räägivad,kõnedele ei vasta ja tagasi ei esita on kätte saadav(või mitte) numbrilt 5059702.

Oluline on see, et neid mehhatrooniku plokke saab vag grupi kontsernilt poole odavamalt (refurbished) garantiiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mds
huviline



Registreerunud 16.01.13
Postitusi: 50

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 13.12.13 22:36 Tsiteeri


Minul vastupidi on seda telefoninumbrit kasutava härrasmehega väga positiivsed kogemused (reamehaanikuga tegu ei ole). Auto käis garantii korras DSG remondis, suhtlus oli viisakas, lahendus leiti kiirelt. Okei, oli jah tüütu mitu korda üsna uue autoga esinduse vahet joosta, aga arvestades mis selle kasti remont maksab, siis ei ole vist mõistlik viriseda.

Ma ei ole Auto100ga rohkem seotud, kui seeläbi, et mu auto on sealt ostetud ja garantii all.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LauraM
huviline



Registreerunud 05.03.12
Postitusi: 9

Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 14.12.13 12:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ajatusak
Tere,

Mõtlesin, et jagaks siis foorumikasutajatega ka oma kogemust Škoda ametliku esindusega Eestis.
Ostsin neilt eelmise aasta sügisel kasutatud Octavia. Kõik ilus tore, sai isegi nende juures juba korralises hoolduses käidud, ja nüüd siis jõudis kätte aeg tehniliseks ülevaatuseks. Selgus, et esimeste uste klaasid on liiga tumedad (lubatud läbipaistvus peab olema 70 % mul aga 43% ). Ei osanud nagu musta ega valget kosta selle peale, kuna esindus mind sellest ostuhetkel ei teavitanud. Löödi aga tehnilisse passi kordusülevaatuse tempel ja saadeti minema. Mõistagi selline asjade käik mulle rõõmu ei valmistanud ja sõitsin esindusse aru pärima. Rääkisin oma loo hoolduse leti taga istuvale heleda peaga noormehele ära, mille peale tema venitas moka otsast: "Kasutatud auto?" , küsis müügimehe nime ja kadus minema kümneks minutiks. Tagasi tulles oli tal abivägi kaasas kellegi ümmarguse näo, valge särgi ja lipsuga meesterahva näol - nähtavasti mingi kõrgema auastmega kuju siis. Valgesärk pakkus välja, et toogu ma auto kahe päeva pärast neile, võtavad kiled maha. Mina küsisin selle peale, et kas varem ei saa, kuna autot on vaja ja seaduse järgi ei tohi ma sellega üldse sõitagi ( ületoonitud klaasid on ülevaatusel ohtlik viga ja sõita võib ainult ülevaatuspunkti või lähimasse remondikohta). Valgesärk vastu, et nojah, sõietakse hullemate asjadegagi ringi. Küsimuse peale, et kas nad on nõus siis võimaliku trahvi kinni maksma, hakkas mees valju häälega naerma ja vastas et muidugi mitte. Ja üleüldse, nad tulevad mulle täiega vastu, kui nad selle töö tasuta ära teevad. Selle peale ma sain juba veidi kurjaks, et nemad müüvad mulle auto, millega tegelikult sõita ei tohigi ja ametlikult ülevaatuselt läbi ei saa ( ostes autol muidugi oli värskelt tehtud ülevaatus, niiet ilmselgelt poistel käpp sees, et läbi lasti) ja siis nemad "tulevad mulle vastu" ?! Selle peale hakkas Valgesärk ajama, et kasutatud auto ja mingit garantiid nagu ei kehti ja üleüldse ma ju vaatasin auto üle enne ostu ja olen ise loll, et koti pähe lasin tõmmata omale. Ma küsisin selle peale, et mida kuradit see garantii asjasse puutub ja kas mina, kui "inimene tänavalt" pean silma järgi oskama öelda, kas klaasid on nõuetele vastavad? Päris mõnus suhtumine ikka. Ametlik esindus ei tohiks ikka lubada endale teadlikku inimeste petmist ja sellist ülbet ja üleolevat suhtumist. Ära nad selle töö ikka tasuta tegid aga tasub olla ettevaatlik Auto100-ga asjade ajamises. Ise ei kavatse sinna enam kunagi jalga tõsta.


Kasutatud auto ostmine esindusest peaks olema teoorias turvalisem lahendus, kuid reaalsus on see, et ka nemad on tegelikult lihtsalt vahendajad. See, mis eelmine omanik autoga teinud on, jääb üldjuhul ka tema südametunnistusele. Esindus teeb sellele vaid omapoolse üldise ülevaatuse ja parandab vajadusel suuremad probleemid. Kas TÜ oli tehtud ka Auto100-s?
Omal kogemus Jõhvis asuva Viru Molleriga, kust sai kaks aastat tagasi kasutatud Superb ostetud ja seda tingimusega, et kõik garantiiprobleemid saan lahendada Tallinnas. Tegelikkus kujunes välja nii, et DSG siduriprobleemi ilmnedes jooksutati mind ikkagi korduvalt Jõhvi esindusse ning sõidutati garantii kilomeetritest tühjaks. Neid juppe lendas peale DSG remonti ikka siia-sinna ning nendega ühendust võttes küsiti esimese asjana palju km-sid ees on. Kuuldes, et garantiist on 100 km üle sõidetud, saadeti mind üsna konkreetselt pikalt. Sellel momendil oli ikka väga kahju, et omaltpoolt vastu tulin ja olin nõus neid probleeme nende tingimustel lahendama. Kuna tegu oli minu täitsa esimese autoga ja ma päris täpselt ei teadnud ka kuidas asjad käivad, siis esmamulje oli ikka väga mõru. Nüüd tagantjärgi targemana tean ka seda, et see märgutuli armatuuris, millele autot üle andes antud esinduse inimene mitte mingit tähelepanu ei pööranud, oli rehvirõhu oma. Ja nii sõitsin ma ka ühe korraliku talverehvi läbinisti praguliseks.
Kuna Jõhvi esindusest saadud kogemus oli piisavalt negatiivne, siis läks omajagu aega kui ma Forsist ringiga Auto100-sse jõudsin. Sealne kogemus ehmatas mind aga pigem positiivselt, sest nii asjalikku ja vastutulelikku suhtlemist ei osanud ma oodata ja ka väiksemad mured on saanud väga konkreetsed ja mõistlikud lahendused. Rääkimata sellest, et mu kirjadele vastatakse koheselt. Viru Molleri kirjad saabuvad ca nädalase pausi järgselt ja seda ka peale meeldetuletuse saatmist. Väike asi aga minu jaoks oluline.
Kuna eelmisel aastal Jõhvis vahetud DSG sidur jamab taas, siis oli ka mul neid andmeid vaja, et neile see paber keeldumise korral ette näidata. Andmete edastamisega neid probleeme ei olnud, küll aga teatas Jõhvi esindus, et sellele komplektile lõppes garantii koos auto garantiiga ehk siis sisuliselt oli garantii 4 nädalat. Ja nüüd ma võin selle siduri oma raha eest vahetada :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 14.12.13 15:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: LauraM
Kuna eelmisel aastal Jõhvis vahetud DSG sidur jamab taas, siis oli ka mul neid andmeid vaja, et neile see paber keeldumise korral ette näidata. Andmete edastamisega neid probleeme ei olnud, küll aga teatas Jõhvi esindus, et sellele komplektile lõppes garantii koos auto garantiiga ehk siis sisuliselt oli garantii 4 nädalat. Ja nüüd ma võin selle siduri oma raha eest vahetada :cool:


Selle jutuga võid Jõhvi esinduse puu taha saata. Igal originaalosal, mis on ostetud ja vahetatud margiesinduses, kehtib 2-aastane garantii, olenemata läbisõidust ja auto vanusest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 14.12.13 15:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: enzo

Selle jutuga võid Jõhvi esinduse puu taha saata. Igal originaalosal, mis on ostetud ja vahetatud margiesinduses, kehtib 2-aastane garantii, olenemata läbisõidust ja auto vanusest.

Seda küll, kuid just nimelt ostetud osale. Kui uus jupp on tasuta garantiikorras paigaldatud, siis lõpeb tema garantii koos auto üldise garantiiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 14.12.13 17:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stefan
Tsitaat:
Algselt postitas: enzo

Selle jutuga võid Jõhvi esinduse puu taha saata. Igal originaalosal, mis on ostetud ja vahetatud margiesinduses, kehtib 2-aastane garantii, olenemata läbisõidust ja auto vanusest.

Seda küll, kuid just nimelt ostetud osale. Kui uus jupp on tasuta garantiikorras paigaldatud, siis lõpeb tema garantii koos auto üldise garantiiga.


Seda ma ei teadnud, aga sellisel juhul ikka väga kummalised garantii tingimused :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Etz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.11.13
Postitusi: 75

Asukoht: Mere ääres...
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia III Combi 1.8TSI DSG 4x4

postitati 15.12.13 11:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: enzo
Seda ma ei teadnud, aga sellisel juhul ikka väga kummalised garantii tingimused :o


Mille üle siin imestada on?
Sama kehtib ju elektroonika kohta, viid toiteploki rikkega teleri või arvuti parandusse, ega siis sellepärast seadme enda garantii ei pikene või siis toiteploki garantiid eraldi ei arvestata... :P


...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 15.12.13 12:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Etz
Sama kehtib ju elektroonika kohta, viid toiteploki rikkega teleri või arvuti parandusse, ega siis sellepärast seadme enda garantii ei pikene või siis toiteploki garantiid eraldi ei arvestata... :P


Kui minu Playstation 3-l läks garantii ajal vahetusse laser ja vahepeal PS3 enda garanti lõppes, siis laserile kehtis ikkagi 2 aastat garantii ja vahetati uuesti ca. 1,5 aasta pärast ära. Ja uuele laserile anti jälle 2 aastat garantiid. Sama asi oli ka Brauni pardli mingi jupiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Etz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.11.13
Postitusi: 75

Asukoht: Mere ääres...
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia III Combi 1.8TSI DSG 4x4

postitati 15.12.13 13:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Kui minu Playstation 3-l läks garantii ajal vahetusse laser ja vahepeal PS3 enda garanti lõppes, siis laserile kehtis ikkagi 2 aastat garantii ja vahetati uuesti ca. 1,5 aasta pärast ära. Ja uuele laserile anti jälle 2 aastat garantiid. Sama asi oli ka Brauni pardli mingi jupiga.


Nüüd on siis minu kord suuri silmi teha...esimest korda kuulen sellisest asjast... :o


...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 15.12.13 18:52 Tsiteeri


Võibolla sattusin lihtsalt kahes erinevas poes kahe erineva väga lahke müüja poole, kes mulle vastu tulid ja garantiiga erandi tegid :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 20.12.13 07:46 Tsiteeri


Seaduse järgi ei ole tegelikult vahet mitte selles, et kust osteti ja kas asendusdetail osteti vaid selles, kes müüb ja kes ostab.

Eraisikul on 2-aastane pretensiooni esitamise õigus ning see 2 aastat hakkab vahetatud jupile uuesti lugema alates selle üleandmisest ostjale (VÕS §218). Mitte aga sama seadme ülejäänud osadele. Esimese 6 kuu jooksul on vea puudumise tõendamise kohustus müüjal, järgmise 18 kuu jooksul on vea olemasolu tõendamise kohustus ostjal. Muidu oleks suht absurdne olukord, et sõidan poest uuena ostetud autoga 119800 km ära, siis vahetatakse mingil põhjusel "garantii" korras käigukast ja kui sellel uuel kastil 300 km hiljem korpus pooleks läheb, siis pean juba oma raha eest auto korda tegema.

Müügigarantii, mida tootja või müüja võib lisaks pakkuda, võib olla ka lühem, kui 2 aastat, aga see peab olema paremate tingimustega, kui seadusejärgne pretensiooni esitamise õigus. Näiteks tasuta terve seadme asendamine vms.

Kui tehing toimub eraisikute vahel, siis need sätted ei kehti - see on ka põhjus, miks suur osa kasutatud autosid müüakse eraisiku nimelt, mitte poe kaudu. Kui tehing toimub kahe juriidilise isiku vahel, siis samuti reguleeritakse tingimusi teiste sätete alusel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
outlaw
huviline

Avatar


Registreerunud 03.08.12
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 4x4, Octavia III DSG

postitati 30.12.13 14:05 Tsiteeri


Mustamäel leiti autofirmast granaat
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/fotod-mustamael-leiti-autofirmast-granaat.d?id=67525416:o


350 Nm
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 30.12.13 14:30 Tsiteeri


Tundub, et kas keegi oli väga kuri või siis ei saanud oma tahtmist.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 02.01.14 15:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: outlaw
Mustamäel leiti autofirmast granaat
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/fotod-mustamael-leiti-autofirmast-granaat.d?id=67525416:o

Siin ehe näide, kuidas tekivad uudised. :)
Granaadi leidis meie naabruses oleva autofirma töötaja omale ostetud kasutatud autost salongi sisepuhastuse käigus. Auto 100 Tallinn hoone ees tehtud politseiautod on nn. kliendiautod ja maja ei olnud evakueeritud teps mitte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 03.01.14 08:25 Tsiteeri


Nujah. See rohkem nagu kahe otsaga asi.

Üks ots- tegemist siiski järjekordse "delfi debiilikuga", kes ei tea ajakirjandusest ja ajakirjaniku eetikast midagi.
Teine ots- kui midagi juhtus, siis tuleks asjaosalistel ka infot jagada, mitte salatseda pugedes konfidentsiaalsuse loosungi taha.

Selle lakoonilise delfi teate asemel oleks ma meelsamini lugenud autoomaniku värvikat seletust, kust auto pärit ja miks seda lõhkekeha senini polnud leitud. Äkki oli mafiosnikust mersu omaniku enda taskust pudenenud varuosa aga autopesijat polnud hoiatatud ohtlikest juppidest :D


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 23.05.14 06:20 Tsiteeri
Skoda Laagrisse



Vaatasin täna, et Tamro lähedale on kerkimas Skoda Laagri Autokeskus. Kas Auto100 kavatseb Paldiski mnt-lt pillid kokku panna ja Laagri kolida või tehakse lisa Laagrisse


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 23.05.14 06:57 Tsiteeri


Peaks tulema lisaks Auto 100 Paldiski mnt. esindusele.

Siin midagi mainitakse - http://www.jci.ee/partnerlus/traderoom/auto-100-tallinn

Tsitaat sellelt lehelt: Seetõttu avab Auto 100 Tallinn 2014 aasta sügisel veel ühe Škoda esinduse Tallinna piiril Pärnu mnt. 543 ja see saab kandma nime Škoda Laagri.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
helper85
huviline



Registreerunud 25.04.12
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal


postitati 25.03.15 13:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Etz
Tsitaat:
Kui minu Playstation 3-l läks garantii ajal vahetusse laser ja vahepeal PS3 enda garanti lõppes, siis laserile kehtis ikkagi 2 aastat garantii ja vahetati uuesti ca. 1,5 aasta pärast ära. Ja uuele laserile anti jälle 2 aastat garantiid. Sama asi oli ka Brauni pardli mingi jupiga.


Nüüd on siis minu kord suuri silmi teha...esimest korda kuulen sellisest asjast... :o



On küll vana teema, aga äkki on kellelgi sellest tulevikus kauplejaga vaidlemisel kasu:

võlaõigusseaduse § 231 lõige 4 punkt 2 sätestab järgmist: tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et garantiitähtajal asendatud asjale antakse algse müügigarantiiga sama kestusega uus garantii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 26.03.15 07:00 Tsiteeri


Aga see "tarbijalemüügi" on oluline kitsendav tingimus - ostja peab eraisik ja müüja juriidiline isik olema. Autoalal ei ole see sugugi nii tavapärane, kui kingapoes - liising ei ole eraisik. Samuti ei tea peast, kuidas see säte rakendub, kui auto on vahepeal edasi müüdud. Teine asi, et müügigarantii ei ole sama asi, mis 2-aastane pretensiooni esitamise õigus. Ja kolmas asi, et see punkt käib terve asja asendamise kohta: auto puhul on selleks terve auto, mitte remondi käigus vahetatud jupp. Kuigi ka remondi kohta peaks VÕS-is punktid olemas olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
helper85
huviline



Registreerunud 25.04.12
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal


postitati 26.03.15 14:00 Tsiteeri


Liising ja tarbijalemüük võivad olla siiski ka koos käivad. Nimelt sätestab VÕS § 365 lõige 1, et liisinguvõtja võib esitada otse müüja vastu liisinguandja kui ostja nõude, mis tekib sellest, et müüja rikub liisinguandjaga sõlmitud müügilepingut. Sellist nõuet esitades on liisinguvõtjal kõik ostja õigused ja kohustused, välja arvatud eseme eest maksmise kohustus ja õigus nõuda eseme omandi üleandmist.

Seda temaatikat on lahatud ka õiguskirjanduses (küll vist pole seisukohta kujundanud Riigikohus), kus on leitud, et "[k]ui liisingu võtja on tarbija, peab ta müüja vastu nõudeid esitades saama tugineda samasugustele tarbijale müügi kaitse sätetele, nagu seda saab teha tarbijast ostja. Ainult sellisel juhul on nii liisingu andja kui ka liisingu võtja samasuguses olukorras, nagu nad oleksid olnud juhul, kui liisingu andja oleks toiminud üksnes laenu andjana ja liisinguese oleks ostetud laenuga." (Tarbijalemüügilepingu sätete kohaldatavus tarbijast liisinguvõt ja ja müüja vahelises suhtes. K. Sein. Juridica V/2012).

Ja ei ole ka täiesti kindel, et VÕS § 231 lõige 4 punkt 2 käib üknses terve asja (nt auto) asendamise kohta. Leiaksin pigem argumente sellele, et kui automüügil antakse tervele autole 4-aastane garantii, siis on nii tervikul kui ka igal üksikul osal (mis moodustabki kokku terviku) 4-aastane garantii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 27.03.15 07:52 Tsiteeri


Ei ole nii, et võtan iga 3,5 aasta tagant uue tasuta mootori ja niiviisi 4 korda järjest:

http://www.skoda.ee/SiteCollectionDocuments/Garantiitingimused%20kodukale%2007.2013.pdf

12. Teostatud remondile või detailidele, mis paigaldati garantiiremondi käigus, antakse vastavalt ostu*müügi lepingule ja garantiitingimustele garantii kuni Škoda sõiduki garantiiaja lõpuni.

Samas ostu-müügi lepingu sõlmimine on vabatahtlik ja kui keegi tahab VAG kontserni vastu kohtusse minna ja väita, et nende garantiitingimused ei vasta Eesti seadustele, siis edu. Jääb üle loota, et tulemuseks ei ole väga suur üldine hinnatõus kõikidele teistele autoomanikele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
helper85
huviline



Registreerunud 25.04.12
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal


postitati 27.03.15 12:18 Tsiteeri


No igaüks võib oma tingimustes sätestada mida tahab ja soovib. Piisab kui kohus avaldab oma arvamust ja kõik "lendab vastu taevast". Aga las see teema jääda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CH4
klubiliige



Registreerunud 10.10.14
Postitusi: 32

Asukoht: Harjumaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 28.03.15 20:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: helper85
No igaüks võib oma tingimustes sätestada mida tahab ja soovib. Piisab kui kohus avaldab oma arvamust ja kõik "lendab vastu taevast". Aga las see teema jääda.

VÕS § 231 jõustus juba 2002. Kindlasti on selle 13 aasta jooksul keegi kohtunik arvamust avaldanud. Äkki annad mõne kaasuse lingi kust võiks lugeda, et kohtu otsusel pandi VÕS § 231 lg 4 p 2-ga "stopper" nullist käima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 30.03.15 08:03 Tsiteeri


Nagu ma kirjutasin, ei ole kellelgi kohustust sõlmida auto ostu-müügi lepingut, kui talle tingimused ei sobi. Kui kohus hakkab pidevalt kaitsma "nõrgemaid", kes vabatahtlikult (sageli ilma läbi lugemata) on alla kirjutanud asjale, millega ta hiljem rahul pole, siis tehas (ja ammugi mitte kohalik esindus) ei kaota sellest midagi. Kaotab ikka aus ostja. Natuke võidavad mõned üksikud õnnetud, kes on tõesti mitu korda järjest sattunud viletsa eksemplari otsa. Mõnevõrra rohkem võidavad igasugused ärikad, kes saavad hakata kohtu otsusele viidates nõudma normaalselt kulunud asja asemele tasuta uut (vrd N1 kategooria jms maksude optimeerimine). Kindlasti võidavad juristid, kes on saanud oma aega millegagi täita. Tehas loeb oma kulud kokku, liidab sellele marginaali ja jagab võrdselt müüdud autode ja töötundide vahel, ehk siis kõik need, kes täna on oma autoga rahul, maksavad selle jama lihtsalt "solidaarselt" kinni kõrgema tüki- ja tunnihinde kaudu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.1% - SQL: 29.9%]