Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Salapärane loks ja teenindus (Vastuseid: 28 | Vaatamisi: 5962)
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 15.09.06 17:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Leegimees
Sest enne garantii lõppu ei leia seda loksu ka esindused üles, isegi kui sa vihjad neile, kus see asub!!!


Soovitan kõigil vahelduseks lugeda Võlaõigusseadust (ja ka tarbijakaitseseadust). Olen nõus, et see on tüütult pikk, kuid tarbijamüügi osa tasub tunda. Seal on päris palju huvitavaid asju kirjas...

Muuhulgas on seal §231, mille lõige 4 punkt 3 ütleb: "asja parandamise puhul garantiitähtajal pikeneb müügigarantii parandamise aja kestuse võrra." Ma ei ole jurist, kuid saan sellest aru nii - kui müüja on viga tunnistanud ja pole asja veel parandanud, siis kehtib garantii edasi. Ja kliendil on täelik õigus nõuda asja parandamist seni kuni asi on tõesti parandatud. Auto on kallis asi ja järelturul müües võivad pisivead müügihinda oluliselt kärpida.

Kurioosne on asja juures seegi, et VÕS kehtib ka järelturul toimunud tehingute korral. §217 (6) kohaselt peab müüja andma ostjale üle puudusteta kauba (arvestatakse normaalset kulumist). Et kaupa väärtuslikumaks teha "unustatakse" tihtipeale väikesed vead (mis ei paista kohe silma) mainimatta. Kui nüüd ostja avastab hiljem "unustatud" puuduse, on tal õigus nõuda asja parandamist.. (§222 (1)).

Ja see pole mitte mingi juriidiline mula, vaid täpselt nii on ka minu tutvusringkonnas juhtunud. Venna tuttav müüs maha oma korteri.. juristile :). Kõik oli jonksus, välja arvatud üks peo käigus puruks pekstud uks. Müügitehingu käigus oli uks avatud ja katkine pool jäi ostja eest varju. Ei läinud mööda päevagi sissekolimisest kui ostja helistas ja palus ukse välja vahetada..

Eelnev ei ole targutamine, vaid mõtteaines. Viriseme siin, et škoda müüjad on pahad-pahad aga õigust ka nõudma ei lähe. Miks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Leegimees
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.05
Postitusi: 26

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1,9 TDI

postitati 20.09.06 09:24 Tsiteeri


Eks ta ole, õhtul mõtisklesin pikalt ja jõudsin selgusele, et eks see vist minu enese kapriis ole. Iga mees ei tunnegi seda loksu, lasin ühel vanemal mehhaanikul sõita ja see tuli autost välja ja ütles: Mis pagana loks, vahi oma mootori väänet ja siis looda et loksu ei ole. Vanemad autod kõik on sama loksuga ja sõidavad sadu tuhandeid sellega.:o
Mina aga mõtlen, et kui masin 10000 maha sõitis umbes siis ma hakkasin tähelepanu sellele loksule pöörama, enne kas ma ei tundnud teda või siis tõesti teda ei olnud. Ah mis seal ikke, nüüd mu Tahmavälk on juba maha müüdud, eks täna teen ta terviseks veel ühe napsu ja loodan et teenib oma uut omanikku ausalt:)


Mu autol on kaapeväldik!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 20.09.06 12:05 Tsiteeri


millega siis ise edasi hakkad kulgema?! :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Leegimees
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.05
Postitusi: 26

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1,9 TDI

postitati 22.09.06 07:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
millega siis ise edasi hakkad kulgema?! :P

No mul jäi Fabia väikseks oli kaubikut vaja aga samas rohkem kui 3 kohalist ja siis saigi valitud Renault Trafic kuue kohaline.


Mu autol on kaapeväldik!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 39.7% - SQL: 60.3%]