Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Superb talvel (Vastuseid: 8 | Vaatamisi: 4703)
Rega
huviline



Registreerunud 07.04.12
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 07.04.12 18:43 Tsiteeri
Superb talvel



Tere,

Plaanis on lähiajal osta uus Skoda Superb Combi 1.8 TSI DSG. Aga enne palun siinsetelt Skoda omanikelt vastuseid paarile küsimusele:

1) Kui kiiresti läheb 1.8 TSI mootor talvel näiteks -25 kraadi juures soojaks ning kas ka suur salong läheb normaalselt soojaks?

Mul on endal kogemus, kus Octavial 1.4 TSI suutis talvel suure külmaga normaalselt temperatuuri hoida ainult sõites, kohapeal jahtus täitsa maha.

2) Kui suur on tegelik küttekulu külmade ilmadega?

3) Räägitakse, et Superb Combi pidi teatud aja pärast häirivalt nagisema hakkama, kas sel väitel on alust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 07.04.12 22:17 Tsiteeri


Ei oska küll 1.8TSI-d kommenteerida, kuid vanema generatsiooni 1.8T omades Superbi peal üllatusin ma meeldivalt. -25-ga auto käima, minut aega kohapeal, 3,5km sõitu ning mootor 90C peal. Isegi imestasin, et kuidas see võimalik on, kuid on.

Salong läheb täpselt nii soojaks, kui ise kütad. Ehk suudab ära kütta küll ja jääb ülegi.

Samuti küttekulu ca 12-13 kanti. Seda siis automaat kastiga. SuperbII-l DSG kastiga kindlasti vähem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 08.04.12 05:30 Tsiteeri


Suurem ja raskem auto hakkab meie teedel varem või hiljem nagisema. See on paratamatus. Olen üsna vanade autodega l-euroopas sõitnud (rendikad), ja ei mingit kolinat-naginat. Kõik oleneb teede, mitte aga auto kvaliteedist!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 08.04.12 12:47 Tsiteeri


I gen Superb 1,8T läheb tõesti ruttu soojaks. Uuem 1,8TSI soojeneb tiba aeglasemalt, kuid siiski suhteliselt ruttu (kogemus). Naginate koha pealt uue Superbi puhul kaasa rääkida ei oska, kuid I gen oma ei nagise põhimõtteliselt ka peale 150 000 km Eesti teedel (sealhulgal suur osa kruusateed). Uus Superb tundub samuti suhteliselt tummine ja hästi kokku panduna - Kui võrrelda uue Passatiga, siis viimase salongimaterjalid on tunduvalt kehvemad ning koostekvaliteet samuti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 08.04.12 20:27 Tsiteeri


Octavia nagisemine tuleb minu vähemalt tihenditest, mitte auto viletsast koostekvaliteedist. Nagisemise vastu aitab regulaarne tihendite silikoonitamine (aga kes seda ikka teha viitsib).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rega
huviline



Registreerunud 07.04.12
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 09.04.12 10:33 Tsiteeri


Tänud kõigile, kes seni vastanud. Teretulnud on ka nende kommentaarid, kes on 1.8 TSI DSG Superbiga just talve ära sõitnud :) .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 11.04.12 22:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rega
Tänud kõigile, kes seni vastanud. Teretulnud on ka nende kommentaarid, kes on 1.8 TSI DSG Superbiga just talve ära sõitnud :) .


Mul ei ole küll Superbi, aga DSG sõites võtab soojenemine mõnevõrra kauem aega kui manuaaliga sõites. Lihtsalt DSG hoiab pöördeid alati madalal ja seepärast soojeneb kauem (käsitsi kõrgemal hoides ise, siis soojeneb kiiremini).
Kogemust Octavia 1,8t (2010) ja 2,0t (2011), mõlemad DSG. Soojaks läksid mõlemad Viimsit - TLL kesklinna täpselt samamoodi ehk kesklinnas -20 hakkas mootor 90 juurde jõudma peale ca 25min sõitu.
Salong oli soe varem, istmesoojendused tuli peale ca 8-10min sõitu max peale mahakeerata.
Samas kui sul see soojenemine oluline, siis webasto tarkvalik. Ükski tänapäeva mootor ei lähe soojaks väga kiirelt, kuna säästuteemad meil :)
Kuid 1,8t või 2.0t kohapeal käies (ummik) maha ei jahtu.
Naginate kohta ütlen mina - et combid nagisevad kõik rohkem sõltumata tootjast, sest vabapinda on seal lihtsalt rohkem. Maanteel kindlasti olukord parem, Tallinnas võivad hambad sõites ka logisema hakata, mis siis veel autost rääkida :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Motha
huviline



Registreerunud 15.04.09
Postitusi: 6

Kasutaja on eemal


postitati 12.04.12 19:11 Tsiteeri


Olen sõitnud oma II generatsiooni Superb-iga juba paar aastat, auto on 1.8 TSI DSG ja sedaan/luukpära.
Annaksin siis vastused lähtudes oma kogemustest:
1) 1.8 TSI mootor DSG läheb soojaks suhteliselt ruttu, kõvema külmaga üks 10 min. sõita ja salong on juba peaaegu soe (peab siiski sõitma, mitte ummikus tiksuma).
2) Külmade ilmadega oli minu keskmine kütusekulu (arvutatud läbisõit ja paaki pandud kütuse kogus alusel) nii 8,5-9 l/100km; viimane number eriti käreda paksega.
3) Combi naginaid komenteerida ei oska, ent Tallinna löökaukudes sõites hakkvad kõik autod lõpuks nagisema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fubu
huviline



Registreerunud 08.11.10
Postitusi: 14

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Combi 1,8 TSI

postitati 20.04.12 11:49 Tsiteeri


Mina olen 1,8TSI DSG Combiga sõitnud nüüd kaks talve.

Kütusekulu suurte külmadega oli keskmiselt mingi 9.

Mootor -25 kraadi juures näiteks üle 70 kraadi ei läinudki :-D
Kui käsitsi vahetusega pöördeid kõrgemal hoidsin siis sain 90 juurde ka.
Auto iseenesest läks seest soojaks 5-10 minuti sõiduga.

Pisikesi naginaid on nüüd poolteise aastaga natuke tekkinud. Aga ma ei ütleks, et need häirivad on. Pigem häirivad need teeaugud, mille puhul neid naginaid kuulda on.


Tark ei torma!
Škoda Superb Combi 1,8 TSI
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.3% - SQL: 54.7%]