Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia 2.0 TDI külmalt suitseb (Vastuseid: 29 | Vaatamisi: 11912)
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 24.07.09 12:16 Tsiteeri
Octavia 2.0 TDI külmalt suitseb



Probleem seisneb selles, et suitseb külmalt käivitades 10-20 sekundit ja u. 3-l korral 10-st. Kahel korral kui Auto 100-s asja uuriti ei suitsenud. Eelsüüte küünlad pidid olema ok ja soft on vahetatud. Kütust ka ei oska kahtlustada kuna viga on esinenud nüüdseks u. aasta ja olen proovind pikalt erinevaid müüjaid, aga mingit seost ei ole leidnud.
On kellelgi midagi analoogset esinenud? Ise juba üsna nõutu, kuna viga ei leita ja poole aasta pärast saab garantii ka läbi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 03.08.09 21:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tonisk
Probleem seisneb selles, et suitseb külmalt käivitades 10-20 sekundit ja u. 3-l korral 10-st. Kahel korral kui Auto 100-s asja uuriti ei suitsenud. Eelsüüte küünlad pidid olema ok ja soft on vahetatud. Kütust ka ei oska kahtlustada kuna viga on esinenud nüüdseks u. aasta ja olen proovind pikalt erinevaid müüjaid, aga mingit seost ei ole leidnud.
On kellelgi midagi analoogset esinenud? Ise juba üsna nõutu, kuna viga ei leita ja poole aasta pärast saab garantii ka läbi.


Kas "minekus" ka on vahet?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 04.08.09 08:00 Tsiteeri


Kui suitseb, siis ''puterdab'' ka ja kindlasti oleks minekus ka tunda, aga kuna see kestab lühikest aega , siis pole hakanud mootorit piinama.
Viimased 4-5 hommikut käivitunud ilusasti. Sellisena ei ole mõtet esindusse ka viia. Müstika!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 04.08.09 11:32 Tsiteeri


klapisääre tihendid!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 06.08.09 13:25 Tsiteeri


Läbisõitu kõigest 70000 km. Suitsu lõhn on pigem diisli, mitte õli põlemise sarnane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 06.08.09 16:59 Tsiteeri


vaheta tanklat!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 07.08.09 06:46 Tsiteeri


Proovitud siis: Statoil, Neste, Alexela, Olerex. Oskab keegi mõnda hea kütuse müüjat soovitada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pakiruum
huviline



Registreerunud 04.01.08
Postitusi: 407

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 07.08.09 07:27 Tsiteeri


Mul on küll bensukas aga suht sarnane nähtus. Külma mootoriga tuleb hullu suitsu (jälgisin miski 5 minutit). Kui gaasi anda tuleb muutub suits mustaks. Ja seda kõike niikaua kuniks mootor soe. Peale seda polekski nagu midagi olnud.

Käisin kunagi näitamas (auto oli öösel seal, et nad hommikul saaksid ise käivitada) aga ei osatud aidata. Pole ka enam seda anomaaliat jälginud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 07.08.09 09:19 Tsiteeri


must suits tähendab rikast segu. külmalt ongi "toores" peal ja segu rikas ja suits kerge tekkima. eriti kui õhu kätte saamine veidi takistatud on näiteks õrnalt ummistuva hakkava õhufiltri tõttu.
sinu kahene diisel on vist pd? ma hästi ei kujuta ette kas pumppihusti ka "kuseda" saab. vanematel diislitel tegi ka läbi soristav pihusti segu rikkaks ja suitsu mustaks.
tanklavahetusest pole sul abi. kui filtrid puhtad ja pihustid tihked ja aju liigselt ei uputa, siis võta seda kui paratamatut omapära ja ää lase end liigselt segada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 07.08.09 09:36 Tsiteeri


Imelik on lihtsalt see, et kord suitseb kord mitte ja suits on sinine mitte must.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 07.08.09 10:11 Tsiteeri


a, sorry, sinine on õlisuits. seega võib eelpool viidatet klapisääre tihendi jutt tõene olla. no teoreetiliselt võib ka kaanetihend kergelt lekkida.
kas õlikulu suurenemist suudad varda järgi fikserida? kas sumpsiots läeb seest ka selgelt õliseks?
mis õli autos sees on?
olematu suurusega lekke võib nullini vähendada kui pisut paksemat õli pruukida. näiteks 5w-40 asemel 10w-40.
sääre tihenditel on lahenduseks vahetus, tee seda alles siis kui asi selgelt häirima hakkab.
kaane tihendi puhul võib abi olla ka üle pingutamisest.
kõige lihtsam on paksem nahk kasvatada ja pisiasjadel ennast mitte segada lasta.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 08.08.09 14:23 Tsiteeri


las keegi sõidab sinu autol järgi ja jälgib summutit. Kui käiguvahetuste momendil ka veidi sinist viskab siis 100 prossa klapisääre tihendid


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 09.08.09 16:05 Tsiteeri


Käigu vahetusel viskab musta tahma, märgatavat õlikulu ei ole.
Tundub et peab esindust nii kaua tüütama kui vea üles leiavad või garantii lõppeb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 21.09.09 19:48 Tsiteeri


midagi on viga kütteseguga.
uuri ega sul kuskilt liigset õhku ei leki, kõik torud ilusti kinni?
järgmisena vaata lambda ja halli andur üle (nn. õhulugeja).

70 000 ja klapisääre tihendid tundub jabur, aga mine tea. Ma vaataks seda asja viimasena.

Aap ja diesel soovitus on ka õige :)
Mul üks opel peksab külmast peast täiesti segast, kaotab jõüõudu jms ... ei viitsi mina teda uurida, sõidab ju :)


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 23.09.09 07:42 Tsiteeri


Soovituste kohta seda, et miks osta siis üldse uut autot kui kui see toimib halvemini kui 10a vana, garantiil peaks ka ikka mingi tähendus olema. Viga on kindlasti toitesüsteemis, kuna suits haiseb räigelt põlemata diisli järele. Esindus ütleb, et nemad ei saa enne midagi teha kui ise pole näinud. Viimane kord oli auto kaks päeva neil ja ei midagi. Hetkel kaks hommikut järjest suitsetanud.:mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 23.09.09 08:44 Tsiteeri


õhuleke, lambda, katalüsaator, halli andur, mingi veesärgitihend (plokikaas) ..... pragu plokis.

ega sul õlivarras valge pole? õlikork altpoolt?
Jahutusvedeliku kadu ei ole?


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 23.09.09 08:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tonisk
Soovituste kohta seda, et miks osta siis üldse uut autot kui kui see toimib halvemini kui 10a vana, garantiil peaks ka ikka mingi tähendus olema. Viga on kindlasti toitesüsteemis, kuna suits haiseb räigelt põlemata diisli järele.


Et sa peaksid bugatti või ferrariga siis sõitma .... neil suurt vigu pole :)
Väga raske on leida selliseid veakesi üles muide.

Viga ei pruugi üldse toitesüsteemis olla, aga võib muidugi.
Hakka kõige lihtsama koha pealt pihta, ehk siis lisaõhk.
Viga on kütusesegus ilmselt. Seda aga mõjutavad 1000 tegurit :)


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 23.09.09 09:42 Tsiteeri


Garantii all oleva autoga ei ole mul minna mujale kui esindusse ja neid uksi on juba kulutatud kui palju. Jääb lihtsalt loota, et ükskord suitseb juba nii palju ja tihedasti, et õnnestub neil ka seda näha. Mina ei saa neile töökäsku kirjutada, et mida kust kohast ja kuidas peab kontrollima. Tänapäeval käib kahjuks remont testriga, mitte peadpidi mootoris. Kui tester viga ei näita, siis on järelikult kõik korras. Auto 100-s on minuga käitutud väga viisakalt, aga kahjuks see minu autolt viga ei kõrvalda.
Bugatti ja Ferrari ei ole üldse sellised autod mida ihaldada. Töökorras Skoda sobib selleks palju paremini. Lihtsalt tüütu on seletada peaaegu igal hommikul naabritele miks ma nende akende all tossutan, ega taha oma autot korda teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 23.09.09 10:19 Tsiteeri


Aga sa tee ükskord video hommikul. Ehk see on abiks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tonisk
huviline



Registreerunud 05.03.08
Postitusi: 48

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 Griffin

postitati 23.09.09 10:32 Tsiteeri


Kõik saavad mu murest aru, aga tehas nõuab testri andmeid, et siis otsustada mida edasi teha. Testri järgi on mu auto "ideaalses" korras.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 23.09.09 14:30 Tsiteeri


Tavaliselt uus auto selleks ostetaksegi,et probleemivabalt sõita. See,et arvuti viga ei näita,ei tähenda seda,et viga polegi.
Mul oli selline mure,et mootor aegajalt lambist puterdas (teeb seda nüüdki aegajalt),pandi siis arvuti järgi ja leiti,et ideaalses korras. Ühesõnaga probleemi pole! Hiljem tööde vastuvõtja ütles,et ta tuttava volksul sama mure ja see pidi olema kübemefiltrist,et kui seda puhtaks põletab,siis vähe puterdab. Miskipärast seda kohe ei mainitud. Samas kasutusjuhendist lugesin,et minu masinal selline süsteem,et ei tohiks puhtakspõletamise aeg mingit muutust mootori töös olla. Võta siis nüüd kinni.....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 24.09.09 11:36 Tsiteeri


Kas pole mitte 2,0TDI tüüpveaks turbolaaduri temperatuurianduri rike. Seda viga pole 95% juhtudes võimalik diagnostika aparatuuriga tuvastada. Selle veaga hakkab mootor puterdama, kaob jõud ja suitseb. Suits peaks olema küll musta värvi, mitte sinine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 24.09.09 15:12 Tsiteeri


See tõepoolest tüüpviga ja kahjuks mitte üldsegi lihtsalt leitav. Samas minu teada neid temperatuuriandureid enam ei kasutata ehk paar aastat juba. Passatid olid selle anduriga päris hädas. TM-is kirjutas minu teada sellest kunagi. Peaks üles otsima.
Otsisingi,aga oli hoopis Auto Bild..
http://www.autobild.ee/artikkel.php?id=18030


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 06.10.09 07:42 Tsiteeri


Mul on peale skoda ka Opel combo, too corsa B esiotsaga relv.
1.4 pensukas.

Umbes sama viga kummitas. Mõned korrad külmalt ajas musta suitsu ja puterdas, lõppeks suri välja ka ja jõud kadus.

Viga oli cts-s ehk siis jahutusvedeliku temperatuuri anduris.

2 täiesti ise asja ja mootorit, aga võibolla on abiks.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raityyy
huviline



Registreerunud 20.01.09
Postitusi: 5

Asukoht: antsla
Kasutaja on eemal


postitati 06.10.09 19:07 Tsiteeri
tere



mul sama jama hommikuti kui käima panen auto siis puterdab ja suitseb aga kui auto käinud siis jälle ok soojast peast on korras . minu arvamus on see et niiga palju toorest saab peale
pead vist auto esinuduse õhtul viima ja siis hommiku koos remondi meestega käivitama siis nad näevad mis värk on


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.6% - SQL: 45.4%]