Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Felicia pirinivahetus (Vastuseid: 23 | Vaatamisi: 2777)
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 21.12.08 16:01 Tsiteeri
Felicia pirinivahetus



Kuna vanad esitulede pirnid jube nõrgad, oleks vaja asemele midagi. Nagu ma aru saan, sobivad Feliciale tavalised H4 pirnid ja neid saab ka ise lihtsalt vahetada? Mis tööriistu võib vaja minna?

Uutest pirinidest on praegu kaalumisel Philipsi Night Guide Või Vison Plus. Teate midagi paremat öiseks linnasõiduks?:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 21.12.08 16:28 Tsiteeri


blue vision äkitsi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 21.12.08 16:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
blue vision äkitsi :)


Ladu24 info ütleb nende kohta järgmist
"...Parim valik juhtidele, kes soovivad iseloomulikku ksenoonvälimust täiendada sinise õrna varjundiga. BlueVision loob valgema ksenoontüüpi valguse, mis tõstab teid ja teie autot nii öösel kui päeval tähelepanu keskpunkti"


Minu eesmärgiks ei ole oma autot tähelepanu keskpunti tõsta, vaid näha teed ja märke võimalikult hästi ning vältida inimestele ja loomadele otsasõitu, autodele ka :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 21.12.08 17:22 Tsiteeri


Sinakast valgusest antud pirni puhul on asi kaugel. Kasutan ise. Valgus on valge ja valgustab hästi. Sinist tooni sealt küll kusagilt ei paista :D. Osram Cool Blue'd pidavad sinised olema (rõve minu arust), aga Blue Vision jääb viisakuse piiridesse :)...ja peaks valgustama paremini, kui sinu need eelpool mainitud pirnid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 21.12.08 18:41 Tsiteeri


Okei, aga kui võrrelda Osram Nightbreakeritega?

Ja ehk ka avaldad palju 2 Blue Visionit maksavad ja kust osta? Automaailmast? Või saab Järve selveri autopoest ka?

Ja kui tead, võid rääkida kui kerge Felicial seda vahetust teostada on, ma uurisin küll manuaali, aga seal miskipäürast räägiti vaid kõikidest muudest pirnidest peale esitulede :P
Ja veel vene keeles, mida ma oskan kaudselt...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 21.12.08 19:02 Tsiteeri


Selverist neid pirne siiski ei saa :). Automaailmas kodulehe järgi Philipsi pirne ei müüda, aga kusagilt autokauplusest on neid kindlasti saada (ise ostsin vist Lõunakeskuse Autoringist). Ja pirni vahetamine Felicial on käkitegu, kuna seal kapoti all on ruumi maa ja ilm :P. Keerad tulekorpuse tagant selle plastikkaane vms maha, võtad klambri ja juhtmekinnituse lahti ning saadki pirni kätte. Uue pirni panek on sama lihtne ;). Aga uut pirni ära pirniklaasist puutu (pidavat pirn rutem läbi minema).
Osram Nightbreakerite kohta ei oska midagi kosta, kuna pole ise kasutanud. Enne Blue Visionit kasutasin mingit Philipsi GT 130 vms...Blue Vision on parem.

Aga vaata, kuskil Streetrace.org foorumis on üks pikem teema pirnidest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 21.12.08 19:43 Tsiteeri


kallis pirn vanas lambis ei anna erilist tulemust.
osta suvalised 29.90 pirnid ja kui varem teinud pole, siis varu vahetuseks 5 minutit aega ja mure murtud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 21.12.08 19:56 Tsiteeri


kusjuures "kallis" pirn vanas lambis annab just vastupidiselt väga hea tulemuse. Vähemalt minu kogemuste järgi on vahe öö ja päev :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 21.12.08 20:03 Tsiteeri


Hind selline kuskil.Üks pood kus müüakse on Kadaka tee ja Mustamäe tee ristis.Nime ei mäleta:D Mingi kummifirma on ka kõrval.Kusjuures seal oli vist kallim tiba.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 21.12.08 20:18 Tsiteeri


Järve keskuses peaks kuskil olema pood mis autoasjadega tegeleb, no kui seal pole, siis on Kindlasti Automaailmas.

Ma ei teagi nüüd, kas oleks vaja tuli lahti lammutada, et eksamineerida reflektori seisukorda? Ega seal vist eriti midagi teha ei anna, vaevalt et lihtsalt lapiga on mõtet üle käia?!

Ma olen võrdlemisi kindel, et asi läheb paremaks, kuna praegused on sees olnud julgelt 6 aastat, autot kasutatakse vähe ju seepärast ongi kaua kestnud.

http://www.speeding.co.uk/cgi-bin/bulbs/stage1.cgi See leht pakkus et Feliciale sobib H4/h7 pirn, kas see nüüd tähendab et autol on kaug ja lähituled eraldi või lihtsalt valikuvabadust prini valimisel?

Kumb siis nendest tüüpidest mõtekam on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 21.12.08 22:21 Tsiteeri


Felicial on siiski ainult H4 pirn, ehk et lähi- ja kaugtuli ühe pirni all.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 22.12.08 08:28 Tsiteeri


well, siin kisub ema-tütre teemaks.
igatahes, oma uuemale traktorile (sel läbisõitu alles veidi üle 200) panin mõne aja eest sisse nightguidedoublelife philipsid. ja ei saa eriti üldse aru, et miskit põleks. a vana traktori ees on värsked tuled ja sääl need säästumarketi noname pirnid teevad ikke tee valgeks.
võta nüüd kinni, kelle kogemus asjalikum on.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 22.12.08 08:45 Tsiteeri


Kuidas siis pirnitüübiga lood on, kas on mõtet valida h4 või h7? H7 oli pisut kallim.

Muideks, täna valges proovisin ise ka pirni vaadata, umbes 5 seciga oli pirn juba põmst käes :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 22.12.08 08:50 Tsiteeri


Osram Cool Blue-d mulle ei meeldinud. Kasutasin neid paar nädalat ja vahetasin nad Osram Silverstar-ide vast. Senini nendega rahul. Pidasid üllatavalt kaua vastu, ~4,5 aasat vastu.:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 22.12.08 10:33 Tsiteeri


H7 sa ei saa valida, kuna H7 puhul on lähitule ja kaugtule pirn eraldi. Felicial on aga H4 pirn, st igasse lampi läheb 1 pirn.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 22.12.08 11:06 Tsiteeri


üldiselt on asjalood seuksed, et 99 prossa autodest on võimalik tuled äkilisemalt näitama panna. selleks vaja jämmumad juhtmed vedada. tehases pandud karvad on minimaalselt peenikesed ja nende takistus nõnna suur, et pinge juhtme otsas on naeruväärne.
samas kõrgema pingega kaasneb kohe ka pirnide lühem eluiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 22.12.08 12:23 Tsiteeri


Golf 2-l sai releed vahele pandu ja tulede vool võetud otse aku pealt. Tuled läksid heledamaks ja enam ei põlenud tulede lüliti maha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 22.12.08 16:28 Tsiteeri


Ostsin automaailmast 245 eeguga Nightbreakerid, eks homme siis näeb mis tulemus on.


Väga "vahva" oli see, et avastasin et mu tulede lüliti oli asendis "II" mitte 0 :D Kusjuures kui need seasilmad maha vaatamise asemel üles vaatama panna oli olukord veidi parem, aga tohutut vahet polnud, kusjuures iroonia oli et ma lootsin et nad näitavad jube kehvasti, kuna uued pirnid juba ostetud ju :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 22.12.08 19:14 Tsiteeri


tegelt näed vahet ka nii, kui vahetad ühe pirni ära ja teise jätad vana ning paned tuled põlema. aga kuna sa muidu viimati tulesid regullida lasid? aastatega kipuvad ära vajuma. samuti kui võimsamad uued pirnid paned, tasuks ülevaatuspunktist läbi käia ja lasta tuled üle vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 23.12.08 11:28 Tsiteeri


Tuled sain vahetatud, läks täitsa valutult ja põlevad kenasti, sellega seoses avastasin ka, et üks parktule pirnike läbi, tuleb siis statist läbi astuda.

Sees olid Osram Bilux pirnid, mütsikesed olid neil tumehallikad ja natuke kriimustatud, muidu ok.

Tulesid reguleerida? Selle aasta juunis tegin ülevaatust, ja seal ei öelnud keegi tulede kohta midagi, 2010 tuleb uuesti minna, ei tahaks uskuda et nad paigast ära on, ei teagi kuidas neid muudmoodi reguleerida kui salongis olevast nupust :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 23.12.08 15:53 Tsiteeri


reguleeritakse kapoti alt tulede juurest. kas vaadati selle aparaadiga tulesid ülevaatusel või lihtsalt seinal, et põlevad küll, käib kah?! :D
Mul olid kah regullitud (Osram Biluxid olid sees). Panin siis võimsamad pirnid sisse ning nendega hakkas liiga kaugele näitama. Vilgutati rohkem ja kaugtuli hajus nagu väga ära. Regulliti uuesti uute pirnide järgi paika ja jälle hea.
Aga samas kui kõik töötab ja ise oled nähtavusega rahul, siis pole mõtet näppida ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 23.12.08 17:13 Tsiteeri


Kontrolliti ikka nende platedega millel olid tähised peal, kuna ma pole midagi peale pirni muutnud, ei tohiks ka tuled paigast ära olla.
Praeguse seisuga on ikka kindel vahe olemas vanadega! Kui varem märke niivõrd hästi ei näinud, siis nt zebra märgid mõlemal pool teed, helendavad praegustega ikka täies ulatuses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hallvatt
huviline



Registreerunud 31.07.06
Postitusi: 169

Asukoht: Haapsalu/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia Kombi 1,3 1997

postitati 25.12.08 21:48 Tsiteeri


Jõudsin vähe hilja teemat vaatama, sa oled juba pirnid ära ostnud. Aga ses suhtes pole katki midagi, et tegid täiesti õige valiku :) Ma otsin oma Feliciale ka Nightbreakerid, ja vastupidiselt kodanik Dieseli väidetele võin öelda, et vahe on ikka silmaga näha, nagu öö ja päev ;) Muide, pärast minu tulevahetust ostsid mul mitu tuttavat ka oma suht vanadele autodele Nightbreakerid, minu tuled jätsid neile niivõrd hea mulje.


No sellist jama on raske kommenteerida.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
testuser3
huviline



Registreerunud 01.04.06
Postitusi: 160

Kasutaja on eemal

Auto: Felicia 1.3 GLX

postitati 26.12.08 22:43 Tsiteeri


Ma pole kahjuks mõne uuema autoga öösel sõita saanud, ei oska kahjuks öelda kuidas need tuled siis mõne uuema masinga võrreldes on, aga fakt on see, et valgem on! Paljud on otsustanud ksenoonide kasuks, kuna tolle pinid saavad ca 900 eest kätte ja kestavad kauem, ebaseaduslik küll.

Nüüd vaja üks parkpirnike veel ette osta, kuigi suht ebaoluline jubin, kuna ma ausaltöeldes ei olegi kunagi eriti parke kasutanud, maanteeservas pimedas ei seisa ja parkides tuled ei põle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.4% - SQL: 43.6%]