Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Liikluskultuur muudkui langeb (Vastuseid: 53 | Vaatamisi: 6804)
miki
huviline



Registreerunud 22.10.06
Postitusi: 10

Asukoht: Kõue vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,9TDI 4x4

postitati 21.04.07 17:58 Tsiteeri


Minu hinnang Eesti liikluskultuurile muutus, kui sai u nädal Itaalias rendiautoga ringi sõidetud. Kokkuvõttes - kui Eestis on siiski pigem erand, et keegi mõne idiootliku manöövri teeb - seda päris iga päev ju ka ei juhtu - siis seal oli see reegel ning liiklus nõudis 150% keskendumist. Mõned näited stiilist:

- kiirteele pealesõidurajalt tulijatele teed ei anta. Meil on ju liiklustava, et peateel olija läheb hetkeks teise ratta, et pealesõitja saaks normaalselt kiirendada ja lisanduda kiirteele. Seal sellist asja ei ole, mis muudab ka kiirenduraja täiesti mõttetuks. Sest kokkuvõttes kõik ikkagi pidurdasid kiirendusraja lõpus ja ootasid, kunas võimalus avaneb.

- kui 2 rada keerasid vasakule, kus tänaval oli ka 2 rada, oli reegel, et autod ujusid sujuvalt esimesest reast teise. Eestis seda mõnikord ju ka juhtub, aga seal oli see reegel.

- kiirteel kui keegi sinust möödus, otsustas ta esimesse ritta tagasi tulla juba siis, kui tema auto tagumine uks oli minu auto esitiiva kohal. Mis minu jaoks tähendas muidugi äkkpidurdust.

- tänavatel radasid märgitud ei olnud või kui oli, siis ei omanud need mingit tähtsust. Rajad moodustusid sujuvalt, kui seda muidui radadeks nimetada saabki.

- foorituledel vahel ei olnud ka tähtsust.

Kogu sellest liikluskultuurist tulenevalt olid enamik autosid tänavapildis ka lapikud, mõlgitud, kriimustatud jne. Ilmselt kuivõrd seal talvel ei külmeta ja soolatamist ei toimu, ei ole ka roostetamaminek teemaks, mistõttu nad ei viitsigi neid mõlke parandada...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
egonr
huviline



Registreerunud 21.04.07
Postitusi: 12

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia L&K 2,0 TDI DSG

postitati 21.04.07 19:42 Tsiteeri
selgituseks



Manöövri tegija peab veenduma selle ohutuses. Minul oli juhus kus sõitsin otse paremas reas ja teisest teast reastus mulle sisse vana sierra. Mees alguses arvas et mina olen süüdi et sõitsin talle manöövri hetkel küljelt/tagant sisse. Plekimõlkimise jäljed näitasid et tegelikult ma hoopis pidurdasin. Plekk oli vastavalt kortsus. Mees oli venelane ja mul ei olnud blanketti kaasas, seega kirjutas vabas vormis a la et tema oli süüdi. Mina vene keelt ei valda üldse ja no jäin nõusse. Hiljem kindlustuses mees väitis, et tema pole süüdi. Ma ütlesin, et okei kutsume politsei ja teen avalduse. Kindlustus firma üritas seletada mehele et tema on süüdi ja mees lõpuni polnud nõus. Kindlustus korvas minu kahju.

Moraal:
1) kui pole blanketti kutsu ALATI politsei
2) kui keegi manööverdab sisse sulle kui sa pidurdad, siis on see plekil hiljem näha ning sina ei jää süüdi!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 12.11.08 17:44 Tsiteeri


Mul on kurb tunnistada, kuid tund aega tagasi tekkis mul esimest korda elus soov minna kaasliiklejale hambasse virutama. tegu oli kahjuks Sinise Octavia RS Combiga.

Nimelt Pärnu mnt.-l suunaga linnapoole liikudes vasakus reas liivalaia foori juures ilmus minu kõrvale trammirajal järsult eelmainitud pill nägu ülbelt naerul...ma ei tea kas see oli puhteestlaslik enesessehoid, kuid autoukse avamiseni jäi veel paar sekundit...kuni foor roheliseks muutus.

Ma ei ole küll mingisugune kohtumõistja, kuid sarnaseid olukordi kohtab meie ummikuterohkes tipptunnis aina rohkem ja rohkem kus madalalaubalised "suuremaid õigusi" omavad autojuhid teevad mis tahavad. Selle alla kuulub ka mööda autobussirada sõitmine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 12.11.08 21:58 Tsiteeri


Uskuge,või mitte,aga näiteks Egiptuses on olukord kordades hullem. Reegleid,kui selliseid polegi. Kel suurem masin,sel eesõigus. Kõige rohkem ajab närvi öine tuledevilgutamine. Kujutage ette,kui vastusõitja hakkab saja meetri kaugusel kaugtulesid vilgutama. Ikka jummala pimedaks võtab!
Kuna olen siin Soomes inimliku liiklusega harjunud,siis hoian ka Tallinnas pikivahet ja paljud kasutavad seda ära. Ega ma keela. Kui puuduliku linna tundmise tõttu on tulnud vahest kiirkorras rida vahetada,siis olen alati ka tänanud. Aitan teisi ja teised aitavad mind. Kui peaks aga juhtuma,et keegi otsesõnu sisse sõidab,siis munad maha!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 13.11.08 10:41 Tsiteeri


lahedaimad situatsioonid on muidugi skoda roolist, sest 96 aasta surnud pesukott bokseri bussile ei taha keegi ette reastuda ... isegi mersumehed mitte.
ei tea miks?

aga jobude üle ma olen naerma õppinud.
ega te ju ometi ei saa kurjaks kui 5 aastane laps teid rakulkast laseb?
vot nende liiklusjobude arengutase on sama, tuleks kaasa tunda hoopis :)
ja viisakas olen liikluses edasi, vaatamata sellele, et mulle sitta keeratakse.
lasen teisi vahele ja olen tähelepanelik, kui aga võimalik.

Nende jobukakkude tasemele ma ei lasku ... isa ei lubaks ... saaksin 30mneselt ilmselt rihma.

to reFFlex - jah.
Pärnus Pikal tänaval, parem pööre sillale.
1 rida on ühistranspordi rida, sinna ei tohi sierra üldse sõita.
2 reas Iveco kaubik .. taga topelt rattad.
Tobe on see, et 1 reast peab justkui kohe 2se reastuma.
Nii see Iveco sõitiski taga ratastega üle sirje kapotti.
Kohal käinud patrull ütles nii ... parema käe reegel, Iveco süüdi :D
Lahenes asi nii, et sirje juht sai trahvi eeskirja rikkumise eest, õnnetuse põhjustamise eest ka.
Kindlustus tuvastas, et sirje sõitis lihtsalt iveco kõrvalistuja uksest sisuliselt sisse.
äärmiselt loll koht Pärnus.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 13.11.08 10:52 Tsiteeri


peab tõele au andma.. selliseid bussiradadel liiklejaid ja muidu mehi olen ma suht kummivilinal sinna samasse bussitaskusse surunud küll... samas ühe korra üks selline liikleja oma Ford F150ga, reastus mu ette ritta.. lookles mööda teed selliselt, et ma kindlasti rida vahetada ei saaks ja tõmbas mingi hetk peale seda minu ees pidurid plokki.. ma rapsisin rooli nii kõvasti et sõrmus läks katki.. kõik neli kummi kiunusid all ja suhtkoht suured tänud ESP'le, et ma ei lõpetanud järvevana tee rajapiiretes...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 13.11.08 11:51 Tsiteeri


Naermise kohapealt olen päri. Tihtipeale ajab säärane ajulage käitumine lihtsalt naerma :D

Üks laksuohtlikke kohtasid on veel Järvevana tee ülemiste poole suunduv osa kus ummikutes linnakodanikud moodustavad tihtipeale paremale laiale teepeenrale individuaalse sõiduraja ning ohutuled sees liiguvad seal 70 km/h. Sealt need pärjad ja pildid "postide" küljes tulevadki.

Seoses plokki pidurdamisega tuleb mul meelde ühe tuttava seik Laagna teel. Nimelt EV 90. aastapäeval pani ta katuse servale Säästumarketist ostetud eesti lipu ning seda ilma igasuguse tagamõtteta erinevate rahvuste suhtes. Tulemus oli see, et nägi 5 km tee peale ära päris mitu keskmist sõrme. Asi päädis loomulikult olukorraga kus kaks masinat sõitsid kummaltki poolt ette ning vajutasid korralikult pidurit. Laksu õnneks ei tulnud, kuid sellegipoolest on tegu kahetsusväärse olukorraga kus madalalaubalised ei suuda oma käitumist kontrollida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zut
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.08
Postitusi: 346

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII RS TFSI

postitati 13.11.08 12:20 Tsiteeri


Bussiradadest rääkides - mul on juba pikemat aega idee, et võiks panna lihtsalt pildistavad ("kiiruse")kaamerad üles pildistama hoopis ühissõiduki rajas sõitvaid taignaid. Ja ei mingit noomitust ega midagi, iga kord kui pildile jääd, tuleb pilt koos trahviga koju ning mida rohkem kordi oled pildi saanud, seda suurem kordaja on trahvisumma moodustamiseks kasutusel.

Aga kuna ei suudeta isegi maanteedele kaameraid tekitada, siis vist see idee on juba eos surnud.

Eks ma proovin ka enamik aega viisakas olla, aga seesama Ahtri - Mere puiestee - Põhja puiestee lõik on koht, kus isegi aegajalt Ahtri pealt tulles olen teises-kolmandas ning ennem Linnahalli proovin ikka kõige paremale saada. Esimeses reas on nii tihti väljamaa numbritega tüübid kes lihtsalt peavad ennem seisma jääma ja kaarti vaatama, kui otsustavad siiski sadama poole ärakeerata. Ning kui on näha, et buss nr 3 on samal lõigul, jätkan kuni bussipeatuseni keskmises reas. Tavaliselt siiski ennem tasub ärakeerata. Mujal selliste viguritega ei tegele ning bussirajad on täiesti no-no.


_______________________
-- Who stole my beer? -- http://images.spritmonitor.de/391335.png
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Muhkel
huviline



Registreerunud 27.10.05
Postitusi: 18

Asukoht: Tallinn/Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III

postitati 14.11.08 09:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: moanspot
jeh, eks sellist trügimist on kuidagi eriti paljuks läinud küll. Sõidan igapäevaselt õhtuti marsruudil Tuukri - Ahtri - Mere puiestee - Põhja puiestee - Suur-Rannavärva - Rannamäe tee jne.


Ise ka igapäevaselt sõidan sama marsruuti. Kõige "toredam" juhus, kui vahetult enne trammiteed (tramm just sõitis üle) tekkis kõrvale miski lexus. Vaatan tüübile otsa, et kuhu sina tuled... ja mis tüüp teeb, näitab keskmist sõrme.
Kui oma autost poleks kahju olnud, oleks lasknud tal uksest sisse sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zut
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.08
Postitusi: 346

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII RS TFSI

postitati 14.11.08 09:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Muhkel
Ise ka igapäevaselt sõidan sama marsruuti. Kõige "toredam" juhus, kui vahetult enne trammiteed (tramm just sõitis üle) tekkis kõrvale miski lexus. Vaatan tüübile otsa, et kuhu sina tuled... ja mis tüüp teeb, näitab keskmist sõrme.
Kui oma autost poleks kahju olnud, oleks lasknud tal uksest sisse sõita.


Just see, et oma autost kahju on ja ei taha teda ise avariiliseks teha, on ka mind mitukorda pannud äkkpidurdusi tegema. Eks vist kõik seda loodavadki samas.


_______________________
-- Who stole my beer? -- http://images.spritmonitor.de/391335.png
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 14.11.08 09:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Muhkel
Kõige "toredam" juhus, kui vahetult enne trammiteed (tramm just sõitis üle) tekkis kõrvale miski lexus. Vaatan tüübile otsa, et kuhu sina tuled... ja mis tüüp teeb, näitab keskmist sõrme.
Kui oma autost poleks kahju olnud, oleks lasknud tal uksest sisse sõita.

TÄITSA P...%&¤#"~!!!)()(¤#"!!!!
Ja õigust jääb jupi ÜLEGI, ahvidel!!?

Eks need imbetsillused sellele rõhuvadki, et need, kellele ennast ette pressitakse, on alalhoidlikud ning ei hakka ometi enda auto kahjustamise kartuses liiklusreeglite eirajaid füüsiliselt (auto keredetailide abiga) korrale kutsuma.
Mina näituseks tean jälgida kohti, kus kõrval bussirida vm vähem kasutatav rada, kuhu "valitud" nt ohutulede vilkudes peale keeravad, et siis meetreid eemal tagasi reastuda sinna, kust nad tulid. Kui ma olen sattunud nägema, et mingi vend mu taga just sellisele manöövrile on asunud siis mina pole elun enda ette reastumise võimalust tekkida lasknud, ka mitte siis, kui peetunud roolikeeraja oma vilkuva suunaga nina on üritanud vaat et ettepressima hakata.
Sõidan pikivahe olematuks, riskides sellega, et võin eessõitjale äkkpidurduse korral ahtrisse sõita, kuid "isehakanud kuningaid" vahele ei lase. Samas - suurem enamus laseb ning sestap ei ole ette näha, et selline nahhaalitsemine võiks lähiajal kusagile kaduda.

On ka kohti, kus kõrvalreale/äralõppevale reale sattujad võivad olla seal igati reeglipäraselt (nt ülemiste ristil tartu mnt pealt järvevana peale pöörajad), kus vastupidi on kuritegelik ümberreastuda soovijaid mitte vahele lasta.

Eile näituseks sattusin ühe debiilsusele kalduva tegelase autos kaasa reisima (häbi tunnistada - mu oma sugulane), kes jäi õige mitmes kohas seisvate autode kolonni taga seisma ning plaaniga ümber reastuda vahtis peeglisse ning vaatas, kuna on võimalik järsku välja hüpata selle asemel, et SUUND SISSE PANNA, andmaks oma kavatsustest märku. Vot ja suund läks hetkeks sisse vahetult enne liikumahakkamist.

Mitu korda erinevates kohtades jäi niimoodi seisma ilma suunata, mille peale pidasin vajalikuks teda natukene korrekste liikluskäitumise reeglitest informeerida. Ta ilmselgelt üks selliseid m/&#"/(, kes siin-seal vahele pressib ning ilmselt korduvalt kogenud olukorda, kus suuna sissepanemise järgselt kõrvalreas olija mitte ei aeglusta ümberreastuda-soovija vahelelaskmiseks, vaid sõidab pikivahe olematuks, et ainult tema ette ei pääseks.

Nõiaring, krt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 16.11.08 21:28 Tsiteeri


njap, krdi kahju, et pesukotiga nii ei käituta :(
ma nii jube inime kyll, et sõidaks jumala rahuga lihtsalt nende vendade esiotsad minema, skodaga jällegi seda teha eriti ei taha ... laps vaja lasteaeda viia.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.11.08 21:40 Tsiteeri


Mul üks juhtum ca 1 aasta tagasi Pirita teel, hommikusel tipptunnil.
Sõidan mina esimeses reas. Kõrvalt (see Pirita TOP pool tulev rida) tahab üks MB vahele trügida.
Kuna ta suunda ei näita, siis peab ta lihtsalt kõrval sõitma (eelolevad masinad ka vahele ei lasknud). Ma jõuan mingi hetkel kõrvale (tal läks ruumiga järjest kitsamaks) ja lasin akna alla.
Venku küsis "Nu ztooo". Ma vastasin, et pane suund sisse ma lasen su vahele. Pani suuna sisse ja saigi vahele.
Hiljem näitas ummikus olles veel suunda ja reastus teise ritta :D
Vähemalt oli õppimisvõimeline. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranger
huviline



Registreerunud 28.03.08
Postitusi: 39

Asukoht: Eesti, mõnikord Välismaa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Ocatavia 1.8T Elegance

postitati 17.11.08 06:39 Tsiteeri


1 lehekülje lugesin läbi ja selleks hetkeks oli meenunud 3 liiklusohtliku olukorda Tallinnas / 1 Rakveres / 0 Helsingis. Nendest olukordadest rääkida ei viitsi, aga tahtsin rääkida Helsingi liiklusest. Sõitsin tihedas liiklusvoolus Helsingis panin suuna et reastuda paremale, pilk peeglisse ei näidanud midagi, pilk üle õla nägin autot pimedas nurgas mis aeglustas, et ma saaksin vahele. Kuigi ta oli juba tagumise ukse juures kui nina nägin.

Tulin Tallinna ringteelt pöörasin Viljandi maanteele, et minna Männikule. Kiirendusrada selleks et hoog ülesse võtta 70km/t. Sain 75km/t kätte lasin natuke üle isegi, et jalgu ei jääks. Suund sisse ja rada vahetama. Ja sealt tuli keegi oma pisikese motoriseeritud poekäruga (linnaauto) ja punnis 3 nda käiguga mööda, et keerata poole kilomeetri pärast paremale.

Mina pööran tähelepanu just sellele, et kui vahele pressin, et ei jääks munema, jõhkralt suunata ette ei keera ja ristmikult lahkuda nii kiiresti kui võimalik.


Nobody is perfect but I’m pretty f*cking close!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 17.11.08 10:03 Tsiteeri


Helsingis reeglina liiklus jupike inimlikum,kui mistahes kohas eestis. Siiski peab mainima,et on ka seal hulle-ma ei tea,kas oli see räige hooletus või nahaalsus,kuid oleks üle esinurga tulnd,kui ma poleks pidureid blokki saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 17.11.08 10:19 Tsiteeri


ahjaa.. peale Ukrainas liiklemist tundub Eesti ikka superlux... seal on see naljaks värk, et linnades kus on read maha märgitud.. on kõik juhid veendunud.. et see katkendjoon tähendab autokeskkoha asukohta.. ehk kõik kaherealisel teel täpselt keskel.. ei pääse ühelt ega teiselt poolt mööda...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 17.11.08 10:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
ahjaa.. peale Ukrainas liiklemist tundub Eesti ikka superlux... seal on see naljaks värk, et linnades kus on read maha märgitud.. on kõik juhid veendunud.. et see katkendjoon tähendab autokeskkoha asukohta.. ehk kõik kaherealisel teel täpselt keskel.. ei pääse ühelt ega teiselt poolt mööda...


Ja pidev joon tähendab seda, et nad ei tohi sealt realt lahkuda :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 17.11.08 12:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
ahjaa.. peale Ukrainas liiklemist tundub Eesti ikka superlux... seal on see naljaks värk, et linnades kus on read maha märgitud.. on kõik juhid veendunud.. et see katkendjoon tähendab autokeskkoha asukohta.. ehk kõik kaherealisel teel täpselt keskel.. ei pääse ühelt ega teiselt poolt mööda...

Ja pidev joon tähendab seda, et nad ei tohi sealt realt lahkuda :D
topeltjoon tähendab möödasõidu kohta kusjuures... nägin seal mingil ristmikul 3x möödasõitu


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
karsson15
huviline



Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 109

Kasutaja on eemal

Auto: Arbuus

postitati 17.11.08 14:13 Tsiteeri


loen neid eelnevaid jutte ja olen osadega nõus ja osadega kohe mitte... a no eks igal ühel ole oma liikluskultuur, ka minul...ilmselt sellepärast ma ka mõne aja jalamees olen:(

aga vahelelaskmisest...ise kasutan ntx. tartu mnt.lt järvevanasse keerates seda parempoolset rida puhtalt selle pärast et seal on lühem järjekord ja saan kindlalt üle, igal juhul võidan kui vasakpoolsesse passima jään.
ja kui juba olen pöörde sooritanud, siis ytlen ausalt, kui paremalt kedagi ei tule sõidan üle pideva joone järvevana esimesse ritta või kui tuleb siis ootan ära mõne augu kuhu ma mahun, jõuga pressima ei hakka.

ise arvan et inimesed üldse kardavad palju linnas sõita, näiteks rida vahetada, 3km enne manöövrit vahetatakse rida ära, ma leian et see pole õige.

nagu seal linnahalli juures ka, kui mööda ahtrit tulen, siis kohe vasakpoolsesse ritta, püsin seni seal kuni linnahalli stati ees oleva valgusfoorini ning siis sujuvalt esimesse ritta, et põhja pst.le minna... jõuga ei pressi aga augud kasutan ära küll, kas siis veokate ees või kaubikute... või penskarite;)
muidugi on laus lollus seal 3ndast reast esimesse keerata ja siis rekka nina ees plokki lüüa kuna jalakäiad ületavad energiakeskuse ees teed:mad:

samas ise lasen ka ikka ette, tegelikult näeb linnas väga lühikese aja jooksul ära mis stiilis ette pressimine sind ähvardab- kas jõuga, või suunaga ja viisakalt.
olen takistanud neid jõuga tulijaid küll (enamus tõesti mersud, lexused jne. millel 2värviline lindike koos teatava võruga peegli küljes ripub), samas paljud lasen ka vahele.
näiteks vahele eranditult lasen veokad ja suured masinad, sest tean ise kui raske neil on liikuma saada ja palju neil selleks kasvõi kütetki kulub, et kiirus üles saada- sellisel juhul olen mina väledam igal muul juhul temast uuesti mööda lipsama.
või kui teda vahele ei lase, siis teen talle nii piisavalt enda trajektoori muutusega ruumi, et ta saaks vabalt liikuma hakata.

Huvitav asi veel mida ainult üksikud juhid kasutavad, on see et ei sunnita pööramisel enda tagumist autot piduradam.
ntx vabaduse pst.-l kui tahad ikka vasakpööret teha siis võimalusel kaod üle pideva joone vastassunda vahetult enne pööret, mitte ei sõida ristuva tee servani omal real(see kehtib ka maanteel, loomulikult ainult siis kui olukord võimaldab).

Ma ilmselt olen küll kaugel eeskujulikust liiklejast ja kindlasti oma sõiduga kellelegi linnas liiga teinud aga samas enda arvates enamasti ma ikka tajun olukorda ja kui mingi manöövri teen siis on mul pilt selge kus keegi ümber minu paikneb...(loomulikult esineb ka erandeid:P, nagu ma arvan meil kõigil)

kusjuures seda füüsilise ohu märki olen linnas ise ka kogenud, aga paaril viimasel korral kui mind see ähvardanud on, siis olen hakanud mõtlema, et no mis ta mulle teha saab, ega ta nii loll ka ei ole et lööma tuleb, niisama ärpleb ja kusjuures kui sa juba ise oled sellise suhtumisega, siis üldjuhul nad ei julge ka midagi teha(just hiljuti kogemused taksistiga... neist ma ei hakka üldse rääkima:D)

kui kellelgi on võimalust, siis tuhnige läbi eelmise või ülee-elmise nädala Õhtuleht, seal oli suur autojuhtide välimääraja, minu meelest päris hea huumor, aga samas väga paikapidav.

Tegelikult neid olukordi linnas millest rääkida on nii piisavalt et võiks raamatu kirjutada või öö otsa rääkida ning mitu pudelit tühjaks tinistada, a kõike ei viitsi kirjutada lihtsalt.
Nendel kes sõidavad aastas 10-15k(ehk siis tööle ja tagasi), neil on vähem, kes aga sõidavad aastas 50k+, siis ilmselt teavad neid jutte ka rohkem rääkida ja suhtuvad ka juba kogu sellesse jauramisse külma kõhuga:
Las koerad hauguvad, karavan liigub ikka edasi:cool:

karsson@tervitab autojuhte:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 17.11.08 14:39 Tsiteeri


A miks sa jalamees oled? Andsid load kindlasse kohta hoiule või "tuunitakse" autot remonditöökojas kindlustuse raha eest?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
karsson15
huviline



Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 109

Kasutaja on eemal

Auto: Arbuus

postitati 17.11.08 18:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
A miks sa jalamees oled? Andsid load kindlasse kohta hoiule või "tuunitakse" autot remonditöökojas kindlustuse raha eest?


su jutt on mõlemat pidi õige...see tuunimine lõppes juba ära ja seda autot enam minu käes pole...
vastus su küsimusele---järelda ise


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zut
huviline

Avatar


Registreerunud 03.07.08
Postitusi: 346

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII RS TFSI

postitati 17.11.08 18:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: karsson15
Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
A miks sa jalamees oled? Andsid load kindlasse kohta hoiule või "tuunitakse" autot remonditöökojas kindlustuse raha eest?


su jutt on mõlemat pidi õige...see tuunimine lõppes juba ära ja seda autot enam minu käes pole...
vastus su küsimusele---järelda ise


Ma vist olen järeldamistes nõrk, aga et ka lihtinimesed aru saaksid: sõitsid auto sodiks ja andsid selle käigus ka load ära?


_______________________
-- Who stole my beer? -- http://images.spritmonitor.de/391335.png
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 17.11.08 19:40 Tsiteeri


Tsitaat:
[quote
Ma vist olen järeldamistes nõrk, aga et ka lihtinimesed aru saaksid: sõitsid auto sodiks ja andsid selle käigus ka load ära?

:D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sckorpio
huviline

Avatar


Registreerunud 28.06.07
Postitusi: 112

Asukoht: Rae Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Elegasce TDI 2,0

postitati 17.11.08 20:53 Tsiteeri


Liikluskultuur või seda iraagis


Pole pahaaaa
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 17.11.08 21:34 Tsiteeri


Segased....:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.0% - SQL: 27.0%]