Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Bi-ksenoni reguleerimine (Vastuseid: 27 | Vaatamisi: 5093)
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 09.11.15 07:18 Tsiteeri
Bi-ksenoni reguleerimine



Minu Octavial on siis bi-ksenonid, mis pööravad ja tantsivad vastavalt sõidukiirusele ja pöörderaadiusele, kõik oli kena kuni mingi hetkeni, kui vasak esituli jäi normaal maanteekiirusel valgustama vasakut teeäärt, ehk siis ei näita mitte otse ette vaid umbes 30 kraadi paremale, seda nii lähi kui ka kaug-tulega. Samas iga kord kui auto käivitub ja tuled sisse lülituvad, teeb ta mingi self-testi ikka ära ja siis tõusevad-langevad ja keeravad nii vasakule kui paremale. On kellelgi olnud sarnast kala ja kuidas seda saaks eemaldada, oma eelmisel isendil sai kõik kenasti paika keeratud kuuskandiga, siin aga nagu ma olen aru saanud on tegu rohkem elektroonikaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 09.11.15 07:22 Tsiteeri


Peaks ju olema piisavalt uus auto et garantii alla minna, tundub olevas asendi anduri kala... kuuskandiga pole nende tulede puhul midagi teha...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 16.11.15 13:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Peaks ju olema piisavalt uus auto et garantii alla minna, tundub olevas asendi anduri kala... kuuskandiga pole nende tulede puhul midagi teha...


Ma arvan ka, et esindusse minek on siin kõige kindlam tee. Mul reguleeriti esitulesid, sest vastutulevad autod kippusid vilgutama ka lähitulede korral pidevalt. Pärast reguleerimist kadus vilgutamine ära. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 17.11.15 15:35 Tsiteeri


Tänud vastuste eest, varsti 30000 hooldus ja eks siis saab ka tähelepanu sellele pöörata. Iseenesest on hea kui ostad auto ja 30000 tagant on 2 muret, esimene on see, et tuled ei ole korralikult reguleeritud ja teine mure on selles, et juhi poolse põrandamati kinnitusnupp murdus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 18.11.15 07:33 Tsiteeri


Kummale poole ta siis näitab, kas 30 kraadi paremale või valgustab vasakut tee äärt? Viimasel juhul soovitaks siiski mitte oodata korralise hoolduseni vaid kohe lasta korda teha, sest vastutulijatel on pehmelt öeldes ebamugav, kui ksenoontuli otse silma näitab. Eriti praegusel aastaajal, kui maantee on must nagu kott. Linnakiirusel, kui ta keerabki vasakut tuld vasakule, siis ta samal ajal keerab selle ka natuke madalamaks, aga rikke korral ei ole selge, mis asendisse ta lõpuks jääb.
Kuuskandiga ma ei läheks seda ilma eelneva uurimiseta reguleerima, sest kui on automaatika viga, siis oleks reguleerimise tulemus see, et linnakiirusel näitaks valesti ja maanteel õigesti. Reguleerimisvõimalus iseenesest on olemas küll ja see käib umbes nii, et keerad tuled õigeks ja siis ütled arvutiga, et edaspidi see on nö nullpunkt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 25.11.15 15:00 Tsiteeri


Ta näitab küll vasakule kuid tänud juhusele, et mitte üles, vaid rohkem alla, seega ei häiri see vastutulevaid, pigem rohkem ikka mind.
Külmade saabudes on paaril päeval ka bolero puuteekraan lepingu lõpetanud, ehk siis sai kanaleid ainult roolilt vahetada:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.11.15 21:37 Tsiteeri


Mul täpselt sama asi.See on tingitud just sellest,et mitte pimestada vastutulevaid autosid.Ja teeb seda see peegli taga olev andur.Kõige rohkem teeb mul seda ,siis kui kitsamal teel sõidad nii 70-ga.Tekib oma tuledest ilmselt mingi peegeldus sinna andurisse ja hakkab segast peksma.Panin 15000 hoolduse aja kinni ja mainisin seda ka.Öeldi,et sellest saab lahti.
Ise saab sellest lahti kohe,kui keerata tulelüliti lõpuni ehk automaadi pealt ära.Tuled keeravad ennast kohe otseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 26.11.15 10:22 Tsiteeri


Lülitist lähitulede peale keeramisega koos kaob ära ka kogu adaptiivsus ja kurvifunktsionaalsus.
Vasakule peaks keerama linnakiirusel 20-50 km/h selleks, et et paremini teist teeserva valgustada. Maanteel keeratakse otseks tagasi, sest seal on oma rea pikemalt nägemine olulisem. Peegli anduri järgi vastutulijat märgates tuld vasakule küll kindlasti ei keerata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 26.11.15 15:20 Tsiteeri


Ma isegi vist saan aru, millest eelnevates postitustes on jutt kuid see on minu arusaamist järgi seotud lisafunktsiooniga - automaatne kaugtuledelt ümberlülitus lähituledele vms. Seda mul paraku aga ka ei ole ja tõesti, see käitumine on üpris ebaloogiline sellisel juhul (miks just vasakule kui võiks otse alla?)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 27.11.15 08:51 Tsiteeri


Peegli andur jah on vajalik automaatselt lähituledele lülitamiseks, samuti on peegli küljes vihmasensor, mille andmeid kasutatakse ka. Aga viimane mõjub ka kojameestele.

Vasakule ja alla keeramine on olemas sellest sõltumatult, ka vanematel mudelitel. Vasakule keeramise eesmärk on valgustada linnas tänava teist serva ka (sest linnas võivad olla tänava keskel ohutussaared jne), alla keeramine on pimestamise vältimiseks. Maanteel on olulisem kaugele otse ette näha, siis keeratakse tagasi.

Su enda eilse kirja järgi tekkis mul hoopis mulje, et äkki on juhtplokis mingi kala, et ta ei saa auto kiirust teada ja ei keera sellepärast õigeks tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 27.11.15 09:15 Tsiteeri


Kala ongi autos endas ja keerab lihtsalt lambist äkki vasaku tule, vasakule ära.Kunagi ei juhtu seda 4realisel sõites,aga kitsal metasavahelisel teel keerab mul peaaegu iga kord selle vasaku tule metsa.Ja teeb seda algusest peale.Kindlalt teeb seda ,siis kui keegi vastu tuleb,aga vahel ka lihtsalt niisama.Kui manuaali lugeda,siis seal ongi kirjas,et vatutulijate pimestamise vältimiseks peaks korraks midagi sellist tegema.Teebki,aga tagasi ei keera.
Kui ma koju sõites keeran suurelt teelt ära,siis on esiteks 90kraadi vasak pööre,peale seda 250m otse ja siis 90 kraadi parem pööre.Peale seda hakkab külavahetee.Asfalt ja laius umbes 7m ,puude vahel.Kiirus seal mul tavaliselt 70-73 püsikaga(lubatud 60),aga kannataks ka 100 lasta.Umbes poole kildi pärast avastad,et vasak tuli näitab sirgelt metsa.Tee on kurviline ja ka tõusude langustega ning vaheldumisi mets, põllud ja majad.
Keerates korraks nö tavatulede režiimi,keerab tuled õigeks ja tavaliselt jõuan koju normaalse tule asendiga.Seda teed mul umbes 7km.
Laagri esinduses igaljuhul teati poolest sõnast,millest jutt ja öeldi,et hoolduses tehakse see korda.
Mul ei ole automaatset tulede ümberlülitajat.Kui ka on(pole süvenend,sest ei vaja seda),siis ei ole igal juhul aktiveeritud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 30.11.15 16:04 Tsiteeri


Urmas seletas kenasti kõik lahit, just selline jama ongi. Kui panin lähitulede režiimi, siis näitab normaalselt, kala tuleb sisse ainult auto režiimil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 01.12.15 08:15 Tsiteeri


Lähitulede režiimis on kogu automaatika välja lülitatud, sellepärast siis ei kalagi.
Aga urmase jutust jäi segaseks, kas või kuidas see 60 km/h piirang seal külatee peal peaks tulede veaga seotud olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 05.01.16 12:26 Tsiteeri


No nii, minu vasaku esitule põõsasse näitamise saaga leidis siis lõpu. Selgus, et autotootja Škoda ongi arvestanud, et kiirusel 90 km/h vasakule põõsasse näitamine on ette nähtud, kui häirib, siis peab tuled lülitama automaatrežiimist tavarežiimi.
Viru Möllerist tuli just täpselt selline vastus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 05.01.16 19:31 Tsiteeri


Minul peale hooldust enam ei keera vasakut tuld ära ka alla 90-ne sõites.Kasutan püsivalt aut režiimi.
tnx,külavaheteel keerab selle tule selleks ära ,et kiirus on liiga väike ja ei keeranud enam tagasi ka just samal põhjusel.Kui korraks 90-ni kiirendada,siis keeraks õigeks.,aga piiranguga 60 teel on natuke nõme 90+ kärutada.Ja kui peale seda jälle aeglasemalt mingi aeg sõita keeras uuesti metsa.
Mina sain igal juhul Laagri esinduses selle korda.Tegelikult nad olid enne ka selle asjaga tegelenud,sest ma ei pidanud pikalt seletama,mis ja kuidas.Meister ütles,et asi selge ja teeme ära.
Kas Möller ,siis ei teinudki midagi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 06.01.16 09:03 Tsiteeri


Auto kasutusjuhendis on need režiimid kirjeldatud:
https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/en/Octavia_5E/05-2014/Manual/Octavia/A7_Octavia_OwnersManual.pdf lk 72

Tuli näitab vasakule ja madalamale kiirustel 15-50 km/h (city mode)
Tuli näitab kaugemale kiirustel üle 110 km/h (highway mode)
Tuli näitab madalamale kiirustel 50-90 km/h, kui kojamehed on pidevalt töötanud üle 2 minuti (rain mode) viimase 10 minuti jooksul.
Tule asendit muudetakse ka kiirustel 15-70 km/h, kui tagumine udulatern on põlenud üle 10 sekundi viimase 15 sekundi jooksul (fog mode).

Lisaks siis veel kurvifunktsionaalsus, mis sõltuvalt kiirusest tähendab udutulede lülitamist või reflektori keeramist. Kõik see toimub ainult siis, kui tule pealüliti on AUTO asendis.

Lihtsalt 90 km/h piirangut ma siit kusagilt välja ei loe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 06.01.16 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Auto kasutusjuhendis on need režiimid kirjeldatud:
https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/en/Octavia_5E/05-2014/Manual/Octavia/A7_Octavia_OwnersManual.pdf lk 72

Tuli näitab vasakule ja madalamale kiirustel 15-50 km/h (city mode)
Tuli näitab kaugemale kiirustel üle 110 km/h (highway mode)
Tuli näitab madalamale kiirustel 50-90 km/h, kui kojamehed on pidevalt töötanud üle 2 minuti (rain mode) viimase 10 minuti jooksul.
Tule asendit muudetakse ka kiirustel 15-70 km/h, kui tagumine udulatern on põlenud üle 10 sekundi viimase 15 sekundi jooksul (fog mode).

Lisaks siis veel kurvifunktsionaalsus, mis sõltuvalt kiirusest tähendab udutulede lülitamist või reflektori keeramist. Kõik see toimub ainult siis, kui tule pealüliti on AUTO asendis.

Lihtsalt 90 km/h piirangut ma siit kusagilt välja ei loe.


Nii nagu sa siin kirjutad peab olema,aga reaalselt ei olnud.See oligi viga,mis tehti hoolduses korda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 14.01.16 10:58 Tsiteeri


Lugedes postitusi tuleb välja, et ikkagi parandatakse seda tulede kala kuid kahjuks mitte Ida-Virumaal, eks tuleb siis järgmiste hooldustega Tallinnasse sõita, järsku tegu selles, et erinevatel Skoda esindustel on eri soft))))
Mulle isiklikult jäi ikkagi arusaamatuks, miks samadel kiirustel 90km/h mõnikord tuli näitab normaalselt ette ja mõnikord põõsasse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 15.01.16 08:30 Tsiteeri


Ja kas parandus seisnes mingi osa automaatika välja lülitamises või jäi linnakiirusel vasakule näitamine jms ikka alles?

EDIT: seda jauru lugedes tundub ainuke loogiline variant, et miskipärast lülitub vihmarežiim ilma põhjuseta sisse. Kuigi raamatus on see seostatud kojameeste tööga, siis tegelikkuses võivad otsused tulla erinevatest ajudest üksteisest sõltumatult, lihtsalt kasutatakse sama vihmasensorit. Või äkki hakkaks kojamehed ka käima, kui nad automaatrežiimis oleks samal ajal...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.01.16 14:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Ja kas parandus seisnes mingi osa automaatika välja lülitamises või jäi linnakiirusel vasakule näitamine jms ikka alles?

EDIT: seda jauru lugedes tundub ainuke loogiline variant, et miskipärast lülitub vihmarežiim ilma põhjuseta sisse. Kuigi raamatus on see seostatud kojameeste tööga, siis tegelikkuses võivad otsused tulla erinevatest ajudest üksteisest sõltumatult, lihtsalt kasutatakse sama vihmasensorit. Või äkki hakkaks kojamehed ka käima, kui nad automaatrežiimis oleks samal ajal...


Minu auto oli tegemist ikkagi tarkvaralise veaga.Kõik jäi alles ja kõik töötab,aga nii nagu peab,mitte et keerab vasaku tule suvaliselt metsa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 18.01.16 18:21 Tsiteeri


Tere! Kuna olen suht värske Skoda omanik ja nii paljude lisadega masinat pole ennem omanud siis mul üks küsimus samasse teemasse. Autoks Octavia (L&K) 2011, 1,8 FSI. Esiteks pole aru saanud kas sellel masinal ka bi-xenonid on (või nad lihtsalt ei toimi miskil põhjusel) ja teine asi puudutab just sedasama tulede reguleeringut. Kui auto käivitada ja tulede lüliti on "AUTO" asendis siis tuled teevad sellesama kontrolli (alla-vasakule/paremale-üles ja sõiduasendise tagasi) aga vahel jääbki vasem esimene tuli alumisse asendisse ning näitab suht nina ette. Toimetab suvaliselt-kord mitu nädalat täitsa ok ja siis lambist vasem tuli teeb trikke. Kus viga võiks olla? Aitäh! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 19.01.16 15:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Tere! Kuna olen suht värske Skoda omanik ja nii paljude lisadega masinat pole ennem omanud siis mul üks küsimus samasse teemasse. Autoks Octavia (L&K) 2011, 1,8 FSI. Esiteks pole aru saanud kas sellel masinal ka bi-xenonid on (või nad lihtsalt ei toimi miskil põhjusel) ja teine asi puudutab just sedasama tulede reguleeringut. Kui auto käivitada ja tulede lüliti on "AUTO" asendis siis tuled teevad sellesama kontrolli (alla-vasakule/paremale-üles ja sõiduasendise tagasi) aga vahel jääbki vasem esimene tuli alumisse asendisse ning näitab suht nina ette. Toimetab suvaliselt-kord mitu nädalat täitsa ok ja siis lambist vasem tuli teeb trikke. Kus viga võiks olla? Aitäh! :)


Bi-xenon on see,et sul on kummaski tules üks xenon pirn nii lähi kui kaugtule jaoks.Tuvastatav silmaga.Lülitades kaugtulele,tõstab mingi katiku tulel eest ja tuli hakkab näitama kaugtule asendis.Reflektoriga(ilma luubita) tulel keerab reflektorit üles.
On ka selline variant,et on bi-xenon ja lisaks veel halogeen kaugtuli,aga ,kas seda ka škodal on ei tea.
Minu arust on 2011 aasta autol xenon lähituli+halogeen kaugtuli.Parandage kui eksisin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 19.01.16 19:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Tere! Kuna olen suht värske Skoda omanik ja nii paljude lisadega masinat pole ennem omanud siis mul üks küsimus samasse teemasse. Autoks Octavia (L&K) 2011, 1,8 FSI. Esiteks pole aru saanud kas sellel masinal ka bi-xenonid on (või nad lihtsalt ei toimi miskil põhjusel) ja teine asi puudutab just sedasama tulede reguleeringut. Kui auto käivitada ja tulede lüliti on "AUTO" asendis siis tuled teevad sellesama kontrolli (alla-vasakule/paremale-üles ja sõiduasendise tagasi) aga vahel jääbki vasem esimene tuli alumisse asendisse ning näitab suht nina ette. Toimetab suvaliselt-kord mitu nädalat täitsa ok ja siis lambist vasem tuli teeb trikke. Kus viga võiks olla? Aitäh! :)


Bi-xenon on see,et sul on kummaski tules üks xenon pirn nii lähi kui kaugtule jaoks.Tuvastatav silmaga.Lülitades kaugtulele,tõstab mingi katiku tulel eest ja tuli hakkab näitama kaugtule asendis.Reflektoriga(ilma luubita) tulel keerab reflektorit üles.
On ka selline variant,et on bi-xenon ja lisaks veel halogeen kaugtuli,aga ,kas seda ka škodal on ei tea.
Minu arust on 2011 aasta autol xenon lähituli+halogeen kaugtuli.Parandage kui eksisin.


No sellel konkreetsel autol ongi hetkel see Xenon lähituli+ halogeen kaugtuli. Aga kui arvuti taha visata siis see näitab , et bi-xenon ja ning kui sinna kastikesse linnuke lisada siis ikka miskit ei muutu. Ma algul mõtlesingi, et vbl katikud kinni jäänd või midagi aga ju siis ikka põlegi neid bi-xenoneid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 19.01.16 21:09 Tsiteeri


Aga kui seina peale tuled suunata,kas siis vahetades mingi muutus xenonites toimub?
Äkki keerab nagu volvol lihtsalt lähitulesid üles ja siis alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 20.01.16 08:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Aga kui seina peale tuled suunata,kas siis vahetades mingi muutus xenonites toimub?
Äkki keerab nagu volvol lihtsalt lähitulesid üles ja siis alla.


Ei muutu-lihtsalt kaugtulepirnid (halogeenid) lähvad põlema-xenon jääb nii nagu on-sama heledaks ja samale kõrgusele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.3% - SQL: 31.7%]