Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Roomsteri tagapidurite kohin (Vastuseid: 8 | Vaatamisi: 2436)
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 20.04.08 09:44 Tsiteeri
Roomsteri tagapidurite kohin



Talvel täheldasin sõitma hakates tagapidurites kohinat, mis ajapikku kadus. Nüüd siis, kui väljas on valge, jäi pilk pidama tagumistele piduriketastele, milledel päris korralikud sooned sees. Auto alles ju augusti algusest käes. Väga huvitav lugu. Kas on ka teistel selliseid täheldusi? Huvitav kas selline asi ka garantii alla kuulub, sest see ei ole ju normaalne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 20.04.08 10:33 Tsiteeri


Kuluvmaterjal nagu piduriklotsid, -kettad garantii alla ei kuulu. Kui mõni pisike kivike klotsi vahele jääb ja sa pidurit vajutad, siis tulebki varsti kettale soon sisse. Ega sa ju peale igat sõitu pidureid puhastama hakka...
Põhjus on mustad, katkised ja auklikud teed.
Eesti oludes "normaalne" :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hb
huviline



Registreerunud 21.04.08
Postitusi: 1

Kasutaja on eemal


postitati 21.04.08 09:37 Tsiteeri
Praktik



Tsitaat:
Algselt postitas: ets0
Talvel täheldasin sõitma hakates tagapidurites kohinat, mis ajapikku kadus. Nüüd siis, kui väljas on valge, jäi pilk pidama tagumistele piduriketastele, milledel päris korralikud sooned sees. Auto alles ju augusti algusest käes. Väga huvitav lugu. Kas on ka teistel selliseid täheldusi? Huvitav kas selline asi ka garantii alla kuulub, sest see ei ole ju normaalne.

Praktikul (Roomsteri baasil) sama kerge kohin, kaob suht ruttu. Auto uus, sõitnud ~250 km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 21.04.08 20:28 Tsiteeri


Ja jälgi mängu, varsti tagumised kettad soonelised. Eelnevate autode puhul sellist asja ei ole mina täheldanud, kas tõesti on see normaalne, või on see ikkagi tehase möödapanek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
BadZaan
huviline



Registreerunud 01.02.06
Postitusi: 24

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster 1,6 Sport

postitati 22.04.08 09:18 Tsiteeri


minul taga klotsid. Aga kohinat nii taga kui ees olen kuulnud vaid siis, kui pole mingi aeg sõitnud ja väljas niiskem olnud. Siis alguses esimese pidurdamisega kohiseb ja vahel ka vilet laseb. peale seda klotsid puhtad ja ei ole probleemi. Hetkel peale 30000 sõitnud on roolivõimu tekkinud kumin pööramisel sisse. neljap läheb esindusse ja vaatab mis saab.:P


Simply Clever
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ka:rel
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.06
Postitusi: 59

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.6 Elegance '02

postitati 22.04.08 18:30 Tsiteeri


Kui juba jutt "pidurdushäältele" läks, siis räägin ausalt ära, et pärast 90 ooo hooldust, mil mu Ocule ette uued kettad - klotsid pandi, krigisevad mu esipidurid peaaegu alati kui pidurdan. Nüüd juba 13 ooo nii sõitnud ja sooni veel sees ei ole. Just nädalavahetusel vaatasin kui suvekaid alla keerasin.

Mõnes mõttes on see vastik krigin isegi hea - paneb sõitma nii, et pidurdamist vähem ehk ökonoomsemalt.

Aga miks krigisevad, seda ma ei tea. Ehk on kettaste - klotside materjalid omavahel mittesobivad sattunud... Või on asi mingites reguleeringutes... Kui keegi teab siis palun lahkelt teada anda.


Lugupidamisega,
ka:rel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 22.04.08 22:16 Tsiteeri


Kui krigin väga jubedaks läheb, võib olla põhjus pidurisupportite ja ketta vahele sattunud kivikeses, mis krigiseb vasti piduriketast. Enda autol seda korduvalt juhtunud ning siis on tunne, et midagi kukub kohe-kohe küljest ära. Tegelikult aga pisike 5 mm kivike ahele sattunud.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 23.04.08 19:56 Tsiteeri


Minu auto puhul pole tegemist vastiku kriginaga aga ebameeldiva kohinaga. Nüüd soojemate ja kuivemate ilmadega on sellist kohinat vähem kuulda aga ometigi on pidurikettad ju rikutud. Esimesed kettad on OK. Minu arvates ei ole see normaalne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ets0
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.07
Postitusi: 81

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,9 TDi 2007

postitati 09.05.08 21:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: BadZaan
minul taga klotsid. Aga kohinat nii taga kui ees olen kuulnud vaid siis, kui pole mingi aeg sõitnud ja väljas niiskem olnud. Siis alguses esimese pidurdamisega kohiseb ja vahel ka vilet laseb. peale seda klotsid puhtad ja ei ole probleemi. Hetkel peale 30000 sõitnud on roolivõimu tekkinud kumin pööramisel sisse. neljap läheb esindusse ja vaatab mis saab.:P

Oled sa BadZaan auto pidurikettad üle vaadanud, kas ei ole soonelised.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.4% - SQL: 48.6%]