Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Lisatuled (Vastuseid: 30 | Vaatamisi: 6207)
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 30.10.07 14:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: duesenberg

Kui nüüd laternaklaasil selle E11 kohal on täht "R" on tegemist kaugtulega. (sellele justkui viitaks tule nimi Wipac spot light)


ja kui pole midagi peale E tähe?

wikipedia rääkis spot lightidest hoopis seda, et need on puhtalt rallimaailmast tulnud ning algselt siis kas A-piilari küljes või katusele kinnitatud, samuti erisõidukitel. Kaugtuled on hoopis main beam, high beam, full beam minu meelest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
duesenberg
huviline



Registreerunud 15.12.06
Postitusi: 27

Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Roomster Comfort 1,6 '07

postitati 30.10.07 15:54 Tsiteeri


legaalseks liiklemiseks peaks mingi täht olema peale E, kui just pole tegemist töötuledega :P

uuri Riigi Teatajast Tehnonõuete viimast kehtivat redaktsiooni. Tulede nõuded hakkavad koodist 201.

spot light on oma valgusvihu poolest sarnane kaugtulega, see mind inspireeriski.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 16.11.07 11:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
no mina näiteks sõidan päeval ainult udutuledega (+ pargid põlevad nagunii). Ei ole küll lubatud udukatega sõita, kuid need ühe laterna all ning kes see loll tuleb mulle ütlema, et see pole lähituli, mis mul põleb. ei hakka lähituld üldse kulutamagi päeval valgega :P
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/article.php?id=17442899

Tsitaat:
Tartu maakonnas oli politseioperatsioon

www.DELFI.ee
16. november 2007 11:12

Eile õhtul kella 18st kuni 22ni viisid Tartu maakonna konstaablijaoskonna konstaablid läbi liiklusalase politseioperatsiooni valdades.

Operatsiooni käigus tabati kaks joobes juhti, seitse helkuri kasutusnõude eirajat, neli kiiruseületajat ja kaks tulede kasutamise nõuete eirajat, teatas politsei.

Reklaam

Viimase nõude eiramise puhul on tegemist küllalt sageli ettetuleva rikkumisega, kus lisaks lähituledele süüdatakse ka udutuled olukorras, kus udu ega muud halba nähtavust põhjustavat ilmastikutingimust tegelikult pole.

Üks udutulede kasutaja nimetas neid “kraavituledeks”. “Konstaablid pakkusid seepeale välja, et ehk võiks siis neil juhtidel, kes sageli kraavis kipuvad sõitma, erandina lubada “kraavitulede” kasutamist — siis tunneks ka teised liiklejad potentsiaalsed kraavissõitjad kaugelt ära,” vahendas humoorikat vahejuhtumit operatsiooni juhtinud Tartu politseiosakonna juhtivkonstaabel Anti Peiponen.

Politsei tuletab sõidukijuhtidele meelde, et liikluseeskirja kohaselt võivad eesmised udutuled põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

Tagumised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult asulavälisel teel, kui nähtavus on halb või sõidutuulest ülestõstetud lumi, tolm või pori halvendab oluliselt tulede nähtavust tahapoole. Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 16.11.07 18:24 Tsiteeri


nagu ma aru saan, siis lähitulede asemel võib põleda?! või ainult siis lähitulede asemel, kui nähtavus halb?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 16.11.07 19:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
nagu ma aru saan, siis lähitulede asemel võib põleda?! või ainult siis lähitulede asemel, kui nähtavus halb?

Natukene on see lause keeruline mõista esmapilgul, kuid siiski on lubatud udutulesid praegu kehtivas liikluseeskirjas kasutada ainult halva nähtavuse korral.
§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.

Seega tegelt ei tohi udukaid päevasel ajal koos ääretuledega (lähikate asemel) kasutada. Mina omast kogemusest leian, et lähikate asemel madalal asetsevate udukate kasutamine ei täida eriti hästi eesmärki suurendada enda auto nähtavust kaasliiklejate jaoks, sest madalal asetsevaid tulesid on nt peeglist vaadates raskem märgata (jäävad enda auto saba varju).

§2 lõige 9 ütleb:
Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.

Kunagi, ku ma omi lubasid tegin (~96. a), oli udutulede kasutamine lubatud pimeda ajal asulavälisel teel koos lähi- või kaugtuledega. Millal selline sõnastus praegu kehtiva vastu vahetati, ei teagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 16.11.07 20:15 Tsiteeri


see sõnastus on tõesti suhteliselt arusaamatu. kui on kehvad ilmastikutingimused, siis miks ma peaksin lähitulede asemel kasutama udutulesid üksi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 55.5% - SQL: 44.5%]