Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Superb 3, 2016 2.0 140kw AdBlue jama. (Vastuseid: 4 | Vaatamisi: 663)
Kontovaba
huviline



Registreerunud 11.03.22
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 11.05.22 11:05 Tsiteeri
Superb 3, 2016 2.0 140kw AdBlue jama.



Tere!

Loodan, et alateema õige, kuhu postitan.

Eelmisel reedel lõi mul põlema tekst, mis teavitas, et AdBluega on mingi error ja 1000km pärast enam auto ei käivitu. Esimese ehmatusega arvasin, et olen unustanud seda tankida ja lasin kohe tanklas paagi täis.
Igaks juhuks kustutasin ka veakoodi ära (veakood nähtav pildil).
Laupäeval lõi Tartust Tallinna tule uuesti põlema. Mõtlesin, et hea küll. Peab midagi leiutama hakkama. Tallinnast tagasi sõites kustus teade ära. Ja nüüd kuni siiani on olnud nii, et toob teate ette, siis kustub ära mingi aja pärast ja mingi aja pärast läheb uuesti põlema.

Mida kahtlustada? Pihusti must ja puhastada (eeldusel, et see asub seal väljalaske juures)? noX andur? Ma ei ole 7 aastat diisli ja AdBluega kokku puutunud ja ei teagi hetkel, mis variante veel peale esinduse oleks.
Auto ostetud märtsis, läbisõit nüüdseks 250 000 kanti.

https://www.upload.ee/thumb/14130569/SB1.jpg https://www.upload.ee/thumb/14130570/SB2.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 12.05.22 19:08 Tsiteeri


Probleemi tuvastamiseks kindlasti vaja pädevamat inimest arvutiga, kes suure tõenäosusega probleemi ka leiab. Ise olen kuulnud, et AdBlued ei tohi kunagi näiteks tankurist tankides püssi nö lukku lasta ehk silmini täis. Tankida tuleb kompuutris näidatu järgi, rooli nuppudest kerides AdBlue range sealt näitab Min/Max kogus mida tankida. Kui probleemile oled lahenduse leidnud anna kindlasti teada, endal võib see ees oodata kuna oman sama isendit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 16.05.22 13:52 Tsiteeri


Mina lasin enda 2015 aasta 140kw Superbil Adblue anduri tankurist tankides lolliks, esinduses kalibreeriti uuesti ära. Pmst ei saanud ta aru, et paak täis on ja tiksus edasi nulli poole. Hiljem loeti sõnad peale, et kaelani ei tasu täita ning võiks lisada nii palju kui auto täpselt küsib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kontovaba
huviline



Registreerunud 11.03.22
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 16.05.22 14:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Mina lasin enda 2015 aasta 140kw Superbil Adblue anduri tankurist tankides lolliks, esinduses kalibreeriti uuesti ära. Pmst ei saanud ta aru, et paak täis on ja tiksus edasi nulli poole. Hiljem loeti sõnad peale, et kaelani ei tasu täita ning võiks lisada nii palju kui auto täpselt küsib.


Mis see kalibreerimise lõbu maksma läks?

Ma olen jah alati täiesti lasknud. Enne Hollandisse minekut lasin ka klõpsuni täis ja natukene üritasin juurde panna. Sõitsin 5000km maha ja polnud ühtegi probleemi.

PS! Ei ole veel ise sellega tegeleda jõudnud üldse.
Hommikul auto käima panen, siis alguses tulukesi vahepeal polegi, aga hetkel pärast läheb uuesti põlema ja hakkab 1000km uuesti jooksma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 16.05.22 16:55 Tsiteeri


Samuti on juhendis kirjas, et peale AdBlue tankimist tuleks lihtsalt süüde sisse lülitada ja oodata 30-60sek, et auto aru saaks, et tangitud on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.2% - SQL: 49.8%]