Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Superb Combi II 2014 panoraamkatuse naginad (Vastuseid: 7 | Vaatamisi: 2531)
indrekk
huviline



Registreerunud 17.09.17
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 01.05.18 18:54 Tsiteeri
Superb Combi II 2014 panoraamkatuse naginad



Tere,

kiire otsing suurt midagi ei andnud, huvitav, et pole veel eriti läbi käinud.

Nimelt 2014a universaalil panoraamist naginad, mis sõitmise võimatuks teevad.

Auto tuli eelmisel aastal Saksast, 140k kellal, salong täiesti vaikne. Eesti teed ja 18'' rattad on oma töö teinud, lisaks muule tekkinud 2 naginat lakke:

Tilt asendis luugi esiosas mingi hele plasiku vibreerimine/kõrin;
hiljem lisandus luugi kinnises asendis mingi tumedam konstruktsiooni läbiv kolin.
Tundub nagu kogu konstrui painduks-liiguks kaasa koos kere paindega konarustel jm.

Esindus kehitab õlgu, pakub kogu panoraamisüsteemi vahetust 2.5k eest, ei tuvastanud kolinat. Ju kontrollisid esindusele kohaselt kaabliga, kas koliseb. Õlitati ja hooldati, oli vait paar päeva, hakkas uuesti.

Välismaa foorumites tihe teema, sama süsteem Audi Q5 ja mingitel mudelitel veel, otsest lahendust pole leitud. Konstruktsioon on needitud, seega reguleerida midagi ei kannata, mõnel jälle toimis põhjalikum määrimine.

Kuidas siin lood, on kellelgi sama probleemi ja äkki ka lahendust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alfonso
huviline

Avatar


Registreerunud 24.02.12
Postitusi: 182

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1,4TSI L&K

postitati 04.05.18 10:29 Tsiteeri


Kuna enda kõrvaga ei ole naginat kuulnud, siis tõenäoliselt väga tarka juttu ajada ei oska, aga panen mõned veidi vähem targemad mõtteterad, mida ise teeksin.

1. Silikoonitaksin kõik panoraamkatuse tihendid korralikult ära. Minu isiklik kogemus ütleb, et igasugune silikoon ei kõlba ja ainuke, mis minu jaoks toiminud, on Moly Liqui silikoonsprei.

2. Võtaksin laepolstri alla ja vaatasin ega seal miskit kuskil ei logise. Pole üldse nii suur töö, kui esmapilgul tundub.

3. Jälle oma kogemus näitab, et igasugu auto polstri naginate vastu aitab heliisolaatori kasutamine. Ühesõnaga paneksin ma terve laepolstri aluse või panoraamluugi ümbruse sellise asjaga üle nagu http://www.autosound.ee/müraisolatsioon/helisummutus/silent-coat-sound-absorber-sc15_
See on selline imelik kraam, mis kokku surudes omab natukne nagu mäluefekti, et kohe oma kuju tagasi ei võta. Ta paneb laepolstri kerge pinge alla ja sellega võtab igasugu naginaid vähemaks. Tähtis on, et heliisolaator oleks natuke kokku pressitud, kui lagepolster tagasi pandud.

Ja kui juba laepolster maas, siis võiks juba sinna alla natuke pigimatti ka panna ..... ok, ok, olen imelik ja ronin kivialla tagasi .....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
frequency
huviline



Registreerunud 04.06.09
Postitusi: 78

Kasutaja on eemal


postitati 04.05.18 14:53 Tsiteeri


Silikooniga on see häda, et ta kipub tolmu enda külge tõmbama, alguses on hea aga hiljem on tulemus hullem. Müüakse mingisuguseid silikoonivabu määrdeid ka, tasub kuskil autopoes ringi vaadata. Kuigi mälu järgi tohtis seal katuseluugi juures ainult mingit spets määret kasutada, vb tasuks enne üle uurida.
Ma ise läheks kuskile mujale esindusse, teeks kõigepealt nendega koos proovisõidu, et nad helist aru saaksid ja siis laseks neil korda teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekk
huviline



Registreerunud 17.09.17
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 06.05.18 08:35 Tsiteeri


Videod helidest:

Luuk kinni
https://youtu.be/NH6ZWC9kWOU

Luuk tilt asendis
https://youtu.be/RxCEp4y0uUc


Arvan, et tihenditega siin vähe pistmist, kinnise luugi heli oma iseloomult sama kui kõvasti hambad kokku pigistada ja siis lõuga liigutada. Selline pinge all oleva raami raksumine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 06.05.18 16:11 Tsiteeri


Tegemist oli küll BMW katuseluugiga mis krigises ja nagises,sai sinna uputatud wd-40 ja võib öelda et siledal teel oli vagane aga kruusateel ikka plagises,peale seda ma lubasin endale et ühtegi katuseluugiga autot ma enam ei osta.Uue auto valimine oli keeruline kuna heas komplektatsioonis aga luugiga variandid lendasid kohe prügikasti ja siis tuli lihtsalt enda jaoks olulised asjad paika panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alfonso
huviline

Avatar


Registreerunud 24.02.12
Postitusi: 182

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1,4TSI L&K

postitati 09.05.18 07:33 Tsiteeri


Sul on rähn laepolstri vahele pugenud!!!:o:o:o

Aga kas mulle ainult tundus videotest, et see nagin tekib, kui auto kere "väändub" ebatasasel teel?
Heli järgi oleks nagu kas mingi plastikdetail kuskil lahti või hõõruksid kaks plastikdetaili (või polster?) üksteise vastu.

Kas sa nagina umbmäärase asukoha oled suutnud selgeks teha? Kas ees otsas? Kas juhi või kõrvalistuja pool? Kui laepolstrit sõidu ajal käega vastu lage surud, kas kaob ära / jääb vähemaks?

Laepolstri eemaldamine on suht kerge tegevus ja nädalavahetusel lubas sooja ilma. Mina kisuks ta lahti ja vaataks/näpiks kõik asjad läbi, et näha, kas kuskil midagi lahti. Isegi teeksin ilma laepolstrita väikse proovisõidu, ehk siis suudab paremini asukohta tuvastada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekk
huviline



Registreerunud 17.09.17
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 09.05.18 20:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: alfonso
Sul on rähn laepolstri vahele pugenud!!!:o:o:o

Aga kas mulle ainult tundus videotest, et see nagin tekib, kui auto kere "väändub" ebatasasel teel?
Heli järgi oleks nagu kas mingi plastikdetail kuskil lahti või hõõruksid kaks plastikdetaili (või polster?) üksteise vastu.

Kas sa nagina umbmäärase asukoha oled suutnud selgeks teha? Kas ees otsas? Kas juhi või kõrvalistuja pool? Kui laepolstrit sõidu ajal käega vastu lage surud, kas kaob ära / jääb vähemaks?

Laepolstri eemaldamine on suht kerge tegevus ja nädalavahetusel lubas sooja ilma. Mina kisuks ta lahti ja vaataks/näpiks kõik asjad läbi, et näha, kas kuskil midagi lahti. Isegi teeksin ilma laepolstrita väikse proovisõidu, ehk siis suudab paremini asukohta tuvastada.


Just, kinnise luugiga meenutab vägagi "pehme" kerega auto naginat, vastavalt paindele miski justkui pinge all liigub. Samas nüüd soojaga luuki rohkem kasutades on jäänud oluliselt vaiksemaks, aga mitte päris vait. Ilmselt proovin puhastada ja määrida, ehk on ikkagi viga selles.

See tilt asendis klõbin tundub nagu miski oleks lahti ja vibreeriks kaasa. Ilmselt proovin polstri kuidagi maha kiskuda. Seda olen siiani vältinud, halvad kogemused eelmiste autodega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alfonso
huviline

Avatar


Registreerunud 24.02.12
Postitusi: 182

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1,4TSI L&K

postitati 11.05.18 07:50 Tsiteeri


See võib täitsa vabalt olla ka polstri nagin, mis auto väändudes kuidagi liigub. Ses mõttes oleks ilma laepolstrita katsetamine väga suureks infoallikaks. Kui polstrita enam ei ole kuulda, siis tasuks vaadata ka, et ega mingit pistikut kuskil ei ripu, mis võiks polstri või muu detaili vastu hõõruda.

Eelmise põlvkonna superbida kere on selline veidi pehmeke küll. Olen ise asja läbi elanud, kui ämma-äia juures pikemalt üks suvi kaldtee peal (mitte väga otse) parkisin.

Sooda lae eemaldamine aga ei ole õnneks väga keeruline. Hakkan endal ka 6 kuud vanal superbil varsti laepolstrit lahti kiskuma.

Kui ise ei julge laepolstrit ära võtta, siis mine Ravolar-i. Need on Superbide polstridetailide lahti kiskumisega harjunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 60.7% - SQL: 39.3%]